Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Bogyó bá' válasza fogarasia (#15900) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Oda nem biztos hogy praktikus a fullframe, az (ekvivalensen) nagyobb, nehezebb optikái miatt. Legalábbis én így gondolom...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15902) mikrofon válasza #48967168 (#15895) üzenetére


mikrofon
veterán

Elég sokat olvastam mostanában erről a témáról. Vagyis a prémium zoom Sony lencseiről (GM és G sorozatról)...

Ezt a fórumot és ezt javaslom végigolvasni. Itt rengeteg összehasonlítást tesztképet fogsz látni ahol a 24-105/4 G lencsét hasonlítgatják valódi felhasználók és nem pedig tesztelő oldalak más lencsékkel. Ezek alapján a 24-70GM obit megveri. Ráadásul elég sok fix-hez merhető képességei vannak. Azzal viszont számolni kell, hogy műanyagból van és nem fémből mint a GM sorozat.

Röviden és tömören jobb utazó zoom mint a 24-105/4 jelenleg nincs és talán egy darabig nem is lesz... Probléma a nagyfelbontásu szenzor...
Az ára sem valószínű, hogy egy darabig leesik. Szürke importról sem sokkal olcsóbb. E-bay-es használt piacon pedig egyelőre figyelni kell, mert a fórumon is többen tapasztaltak minőségbeli eltérést, így elképzelhető, hogy optikailag nem biztos, hogy tökéleteset kapsz.

Ez az eltérés valójában nem hibát jelent, hanem, hogy tökéletes zoom-ot gyártani egyelőre nem nagyon tudnak és ez a nagyfelbontású szenzorokon, mint a tiéd is, sokkal jobban látható. Mégpedig ez a következőt jelenti. Nincs olyan "nagyátfogású" "fényerős" zoom, ami a fókusztartomány elején, közepén, végén, valamint a legnagyobbra nyitott blendével és nagy mélységélességgel is egyformán jó képet készítene a kép közepén és a sarkokban is. Tehát igazából abban különböznek ezek a különböző "minőségű" objektívek, hogy más tartományra vannak hangolva. Ez pedig a nagyfelbontású szenzorokon 100%-kos nézetben kijön és észrevehető.
Ha érdekel az ezzel kapcsolatos téma és képek, valamint ha értesz angolul, akkor ha végig olvasod ezt és ezt a fórumot, (egyik a 24-105G-ről szól míg a másik a 12-24G vs 16-35GM lencsékről) akkor rengeteg példát és magyarázatot találsz arra amit az előbb írtam. Ez egyébként különösen érinti a 24-70/2.8 GM; a 16-35/2.8GM és a 24-105/4 G objektíveket.

Az előbb részletezett dolgok miatt érdemes megfontolni, hogy csak natív lencsét használsz, ha az utólagos képkivágásoknál ki akarod, használni a szenzorod adta nagy felbontást... Ha nem és úgy is visszaméretezed a képeket, akkor természetesen ez az egész lényegtelen....

Most, hogy eladtam a 35/1.4-emet igen hiányzik ez a fókusztávolság és ez a fényerő. Ezért gondolkodom, hogy kipróbálnám a 16-35/2.8 GM-et. Hátha az helyettesíti a 18, 24, 35 fixet. De ehhez be kéne áldoznom a batis 18/2.8 és 25/2-es objektívemet. Azonban ezeknek nagyon jó a minősége, így félek, hogy ugyan megnyerném az obicserélgetésmentességet, de helyette buknám a három fix, adta minőséget... Ha meg a 16-35/2.8 GM mellé még egy fixet kell vennem, mondjuk egy 35-öst, mert állítólag ez a GM zoom ott a leggyengébb, még a 35/2.8-as is jobb... Viszont 16-24mm között verhetetlen.... Akkor semmi értelme az egésznek....
Emiatt egyelőre várok egy 35/2 vagy 35/1.8-as obira.....
Emiatt ástam bele magam a témába.

[ Szerkesztve ]

(#15903) mikrofon válasza konyi79 (#15531) üzenetére


mikrofon
veterán

@konyi79 kérte rakjak fel nyers RAW-ot a Sony a7RIII + Zeiss Batis 135/2.8 párossal.

A hétvégén a Hősök tere mellett volt dolgom és tudtam szakítani egy órát, hogy lőjek párat a téren. Így a RAW-ok meg vannak. Azonban a kérdés az, hogy hová és hogyan töltsem fel. Tehát becsomagoljam-e vagy ne? Gondolom ne, mert így marad meg az eredeti minőség. Viszont így a 40 kép az több mint 3Gb. Hová tudom ezt így egyszerre föltölteni?

(#15904) Mirman válasza mikrofon (#15903) üzenetére


Mirman
őstag

Ha nincs tele a tiéd akkor Google Drive szerintem. 15GB ingyen felhő tárhely jár minden accounthoz.

(#15905) vihartigris válasza Bogyó bá' (#15901) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerintem nem is akart fullframe-t.

bármi reciproka a semmi

(#15906) Bogyó bá' válasza vihartigris (#15905) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Basszus, összekevertem a két topiktárs kérdését, abban a hitben voltam hogy ő veszi az A7R2-t "kirándulós gépnek". Bocs. :B

APS-C-re utazósnak nagyon jó a 18-105F4 G, bár a fókuszsebessége kevés fényben lassú.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15907) mikrofon válasza Mirman (#15904) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez nem fogja lebutítani a RAW-okat, úgy mint a jpg-ket?

(#15908) Márton válasza mikrofon (#15907) üzenetére


Márton
nagyúr

drive
bitről bitre ugyanazt kapod letöltve

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15909) mikrofon válasza Márton (#15908) üzenetére


mikrofon
veterán

Tökéletes, akkor holnap fel is teszem.

(#15910) fogarasia válasza Bogyó bá' (#15906) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Ez most nekem szólt?

(#15911) Bogyó bá' válasza fogarasia (#15910) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen. Nem olcsó az az üveg, de nagyon univerzális.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15912) #31733248


#31733248
törölt tag

Készítettem a városnézős fotózáshoz egy egyszerű presetet az ingyenes DXO-ban, hátha érdekel valakit. Itt vannak a vázból kieső, standard képmódban lőtt képek és a feldolgozottak egyaránt (más módosítás nincs, csak a preset).

[ Szerkesztve ]

(#15913) jmakk válasza #31733248 (#15912) üzenetére


jmakk
őstag

Húúú, ez már a jövő presetje, mert a mesterséges intelligencia meg is vágja a képet (1. páros), hogy jobb legyen a kompozíció! :)

[ Szerkesztve ]

(#15914) #48967168 válasza mikrofon (#15902) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi, ez kimerítő válasz! :) Ezek szerint ez az ideális utazó obi....

(#15915) mikrofon válasza #48967168 (#15914) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha a tartomány és fényerő, valamint a gyártási sajátosság megfelelő, akkor igen...Jah és ha van rá keret...,

(#15916) #31733248 válasza jmakk (#15913) üzenetére


#31733248
törölt tag

:))

Na jó, azt leszámítva. :)

(#15917) vihartigris válasza #31733248 (#15916) üzenetére


vihartigris
őstag

Meg a dőlés kompenzáció :D

bármi reciproka a semmi

(#15918) mikrofon válasza mikrofon (#15909) üzenetére


mikrofon
veterán

Sziasztok,

ITT elérhetőék a tömörítetlen 42MPx felbontású RAW fájlok amik a Sony a7RIII + Zeiss Batis 135/2.8 párossal készültek. A fájlokon, semmilyen feldolgozás nincs. Át másoltam a gépről és feltöltöttem a google drive-ra. 40db RAW fájl összesen kb. 3,2 GB

A képek most hétvégén Budapesten a Hősök terén készültek, az idő napos volt, de sajnos nem volt szép tiszta. Messzire nézve szabad szemmel is látható szürke fátyol volt, feltehetően a felszálló pára és esetleg a szmog hatására....

[ Szerkesztve ]

(#15919) grigo válasza #31733248 (#15912) üzenetére


grigo
őstag

Te mint preset gyáros ezt mennyire tartod hitelesnek?

https://www.dpreview.com/forums/thread/3737526
Bocs a bena linkért telefonon vagyok....

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15920) vihartigris válasza mikrofon (#15918) üzenetére


vihartigris
őstag

Egy képet találomra megnyitottam (az ingyenes DXO OpticsPro 11 meg sem nyitja).
Az obi elég penge nyitva is.
A képek szerkesztéséhez egy izomállat számítógép kell :D

bármi reciproka a semmi

(#15921) KawaBazsy válasza vihartigris (#15920) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Kivi vagyok, a CZJ 135/3.5 manual obi kiszolgálja e ezt a 42 Mpixelt.. S ha igen, akkor melyik a jobb. :-)

(#15922) 80hun válasza KawaBazsy (#15921) üzenetére


80hun
addikt

Az nem 135/3.5 sztem hanem Batis 135mm f2.8 :D

(#15923) mikrofon válasza vihartigris (#15920) üzenetére


mikrofon
veterán

Tényleg a DxO-nál ez így van, amikor kiadnak egy ingyenes licencet, mint a DxO11 volt, akkor az aktuális állapotú és támogatottsági szint marad "örökre". Tehát az újabb vázak a nem támogatott kategóriába kerülnek.

Neked is és a többieknek is akit érdekel és szeretné megnyitni, vagy szerkesztgetni, előhívni, akkor a Capture One 11 Sony express változatát töltse le és azzal próbálja. Sokkal kisebb a rendszerigénye mint az Adobe termékeknek.

Amivel még érdemes lehet próbálkozni az a DxO photoLab 30 napos demo változata.

Ekkora képnél hihetetlen, hogy mennyire kijön az említett két szoftver teljesítmény előnye az Adobe termékekkel kapcsolatban...

Hát igen ez az obi tényleg nagyon jó még nyitva is és 100%-os nézetben is....

(#15924) vihartigris válasza mikrofon (#15923) üzenetére


vihartigris
őstag

Megnyitni, alap szerkesztésre jó a Sony saját képszerkesztő szoftvere is (Image Data Converter).

bármi reciproka a semmi

(#15925) 80hun válasza vihartigris (#15924) üzenetére


80hun
addikt

Az újfajtát felraktad már?

(#15926) vihartigris válasza 80hun (#15925) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem, de mindjárt :K

bármi reciproka a semmi

(#15927) mikrofon válasza vihartigris (#15924) üzenetére


mikrofon
veterán

Ezt sosem használtam így nincs tapasztalatom.

(#15928) Bogyó bá' válasza mikrofon (#15923) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jó hogy mondod, a Capture One 10.2-őt hirtelen felindulásból én is frissítettem 11-re. :R

Amúgy képtelen vagyok megszokni ennek a fájlkezelését (In Catalog, Import, marha körülményes Export, stb.).
Bár ezzel jobb a végeredmény, mégis szívesebben használom a Sony IDC-jét beállításokra, TIFF-re konvertálásra, majd egy virágbolti, ezer éves PS CS5-tel sanyargatom készre a képet. A Sony új programja (Viewer, Edit) sem áll kézre sehogyan sem.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15929) vihartigris válasza Bogyó bá' (#15928) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagyban hasonlít a szerkesztő felület az új a régire (így hirtelen összehasonlítva az újat a régivel).

Kösz a tippet 80hun :C

bármi reciproka a semmi

(#15930) Overcome85 válasza mikrofon (#15927) üzenetére


Overcome85
tag

Tudom, hogy már volt terítéken de nem hagy nyugodni. Szeretnék egy 85-ös és egy 35-ös Obit. 85be ott az óccsó és jó sony FE 1.8 a Batis és a GM. Nagyon mondják, hogy jó a sima sony de azért én képek alapján azt mondom, h a batis le veri és még éppen megér annyi különbséget nekem. A GM-nel nem érzem ezt. Az 1.4 max a bokeh miatt jó mert fénybe úgy gondolom, hogy ahova nem elég az 1.8 azt inkább megvilágítom. Jól gondolom?
35-be horror nagyon a Zeiss 1.4. Van tapasztalat, h a Zeissek pl a batis 25 f2 vagy a 35 f2 gyengébb fénynél jól teljesítenek? Vagy várjam meg a sigma e mount obikat...?

GM-ek nagyon túl vannak sztem árazva és picit fizetett hirdetésnek tűnnek a tesztek. Zeiss ek lényegesen olcsóbbak és nem tűnnek rosszabbnak.

Tapasztalatok érdekelnének.

Köszönöm

(#15931) jmakk válasza Overcome85 (#15930) üzenetére


jmakk
őstag

35/1.4 már van a Samyangnak is. Ráadásul elég szépen rajzol.

(#15932) grigo válasza jmakk (#15931) üzenetére


grigo
őstag

Tegnap olvastam valahol róla ahol eléggé lehúzták. Persze a zeisshez képest és nem figyelembe véve hogy fele áron van. Este rákeresek.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15933) Overcome85 válasza jmakk (#15931) üzenetére


Overcome85
tag

Én a Rokinon - t néztem az nem tűnik rossznak de lehet akkor rá pótolnek és akkor egy 35 f2 Zeiss. Igaz az fényerőben és bokeh - ban gyengébb. Vagy állítólag jönnek a sigmak. Ott biztos lesz $1100 körül 35mm 1.4.

(#15934) p_adam válasza Overcome85 (#15933) üzenetére


p_adam
addikt

35mm f2 (egyelőre) nincs, csakis manuális fókusszal (Zeiss Loxia)

(#15935) 3YEW válasza p_adam (#15934) üzenetére


3YEW
tag

pont ezt akartam én is kérdezni, de itt meg is válaszoltad:)

T

(#15936) 80hun válasza Overcome85 (#15930) üzenetére


80hun
addikt

De azt tudod hogy a Zeiss Loxia 35/2 az manuális obi ugye :)
Csak a Batis széria AF-es FF-re. meg ugye a Sony-Zeissek

(#15937) Overcome85 válasza 80hun (#15936) üzenetére


Overcome85
tag

Nem tudtam de így már akkor még biztosabb, hogy ki várom a sigmakat mert a batis 25 nekem egy kicsit széles.

(#15938) mikrofon válasza Overcome85 (#15930) üzenetére


mikrofon
veterán

Kezdjük sorba!
85mm: szerintem teljesen jól látod. FE85/1.8 nagyon jó míg annak aki látja a különbségeket a képben a Batis megérheti a felárat. Az OSS együtt működik a stabis vázzal, vagy legalábbis az rii és riii vázzal mindenképpen, tapasztaltam, tehát látványosan jobb a stabilizálás, ez fokozottan igaz a Batis 135-re.. Tehát a Batis megérheti, főleg, hogy könnyebben szemészet az ára. A 85/1.4 GM mellet szól a háttér mosás, viszont ellene az AF a tömeg és a méret. Ha GM-et választod, akkor annak mozgás közben a követő fókusza gyengébbe mint a másik kettő 85-ösé. élességben szerintem nulla a különbség, tényleg. Volt szerencsém pár képet együtt készíteni egy profi fotóssal. Neki A9 váza volt 85GM-mel nekem nekem ar7rii Batis 85-tel. Ö is és én is úgy álltunk hozzá, hogy biztos lesz különbség. Mindkét obit kipróbálta ö is a saját vázán és én is a sajátomon. Ott akkor semmilyen észrevehető különbség a háttérmosást kivéve nem volt. Pedig mind a ketten kerestük. Így itt viszonylag egyértelmű a döntés. Mert kézzel foghatóak az érvek. Ja a batis-nál (de ez mindegyik fókusztávra igaz) a manuális fókuszálásra szoktak még panaszkodni, hogy az nem olyan jó mint a GM-eknél, vagy a manuális Zeiss lencséknél....

35mm vs 25 vagy alatta: Ha embereket szeretnél fotózni, akkor kell ez a látószög mindenképpen. Ez talán a legnagyobb látószög, hogy félalakos egészalakos portrékat csinálj. A 35 és 24 mm között van egy nagy perspektivikus torzítási ugrás. Tehát a 24mm-essel már csak környezeti portrét (@m3ss fórumtárstól tanultam most ezt a nagyon jó megnevezést) tudsz csinálni. Tehát itt nem az objektív torzítási hibája a probléma, hanem a látószög okozta normális torzítás. Egyszerűen 24mm-en nagyon kell figyelni, hogy hova kerüljön a fej vagy egyéb emberi testrész, ha nem jó helyre kerül mondjuk felső szélső (közel sem a sarok) részbe, harmadoló ponthoz közel akkor buktad a képet. Tényleg! Jól komponált testtartással, fejtartással lehet korrigálni, sőt igazán hatásos eredményt lehet elérni de ez csak beállított képeken működik, vagy profi modellel, aki tudja ezt. Emiatt a 24mm-es vagy alatti lencsék nagyon jók de csak speciális szituációkhoz. Ezzel szemben a 35mm egy általános portré objektív egészalakos vagy félalakos képekhez. Azonban sajnos a 35 mm-böl nem sok a választék. Natívon AF-fel kétszer kettő van 35/2.8 és a 35/1.4 Egyszer a Sony-Zeiss féle és egyszer a Samyang féle. A samyang nagyon új, valódi felhasználói tapasztalatokat én még nem nagyon találtam. A tesztek szerint utoléri a Sony-Zeiss minőséget. Ezt én akkor hiszem ha saját szememmel látom. Tehát maradjunk a Sony Zeiss párosnál. 35/1.4 jó tényleg. Nem a legjobb objektív ha 1.4 -en szemléljük és összehasonlítjuk a nem natív objektívekkel, de használható, tényleg. F/2.0-n már nagyon jó és 2.8-on már tökéletes. Van a másik Sony-Zeiss a 35/2.8. Ez a mérete miatt tökéletes választás sétálós, varősnézős általános használatra. Igen ott az F/2.8, ha kell, de 5.6-on a tökéletes.... Sajnos az általad írt 35/2 (35/1.8) még nem létezik, legalábbis én még nem tudok róla. Ha lenne, ez lenne az ajánlott, de nincs így szerintem a 35/1.4 az ajánlott.

<35mm: Miért 24mm-t írtam végig, ha ott van felette a Batis 25/2 Azért, mert összehasonlítva más fix vagy zoom lencsével, akkor bizony valójában 24mm alattinak felel meg a látószöge. Ennek ellenére nagyon jó lencse még nyitva is. Neki is jól áll, vagyis a sarkainak az egy FE zárás, de ennek ellenére tökéletes. De csak környezeti portréra, ahol az ember a kép középső részén van kis helyet foglal el és nem az a hangsúlyos, hanem a környezet. Ott van még a Sony FE 28/2 Ez is nagyon jó árérték arányú fenyérős nagylátószögű lencse de nem emberekre. Ennek nagyobb a torzítása mint kellene lennie. Ez az egyetlen hibája.

GM zoom lencsék
Igen sokan mondják, hogy túlárazottak, de nézzük máshogy. Ott van pl a 16-35GM simán helyettesíti a Batis 18/2.8-at és a 25/2-t van egy nagyon jó 16/2.8-ad és egy elég jó 28/2.8-ad és egy jó 35/4-ed. Ha ezeket fixben veszed, akkor mennyi az áruk összesen.
Ráadásul a GM zoom-ok szinte új fejlesztés új technológia. Sokkal újabb mint a Canon és Nikon pro zoom lencséi... (egy lehet kivétel a Nikon új 24-70/2.8 E lencséje) Így sokkal nagyobb a valószínűleg, hogy évek múlva is tökéletesek lesznek a fejlődő vázakhoz.... Míg a konkurens gyártóknak lassan felfrissítünk kell. Egyes pletykák szerint a Canikon társaság azért késlekedik az FF MiLC vázakkal, mert neki mindjárt új obikat is kellene kihozni, amik szintén nem lesznek olcsóbbak a jelenlegi Pro lencséinél...
Ezek alapján már nem biztos, hogy csak úgy túlárazottak. Pár Hsz-szel korábban a 24-105/4 kapcsán linkeltem egy két topikot. Ez egy elég jó topik, sok a valódi felhasználói tapasztalat. De ha valaki rendszeresen olvassa pl azt a fórumot, hogy nem a GM lencsék a drágák, hanem nekünk rossz idehaza. Mi kapjuk kb legdrágábban az új lencséket, vázakat. Nálunk a kb a legalacsonyabb a kereset. Tehát mi nem tehetjük meg azt, hogy akár egy GM-sort megvegyünk, mert jó és talán mellé még fixeket is.....

Saját bőrömön megtanultam hogy ha az ember embertársait, gyerekeket fotóz ráadásul még beltérben is akkor nélkülözhetetlen a 35mm. Én egy hónapja adtam el a 35/1.4-em et. Gondoltam majd többet használom a Batis 25/2, mert annak szebb a képe (tényleg), mag a Sony 55/1.8-at mert az rendszer legjobban ajánlót alap fix lencséje. Hát nem jött be. 55-öt szinte nem használom. 25-tel nem tudom azt fotózni amit a 35-tel. Egyszerűen a torzítás miatt nekem már a nem megfelelő kategória. Egy hét után éreztem a 35/1.4 hiányát. Kéthét után már nagyon hiányzott. Most egy hónap után már fáj, hogy eladtam és azonnal akarok egy 35mm-est..... Ha lenne valami akció a Samyangra, vagy nem kéne Áfá-t fizetni én biztos kipróbálnám, de így valószínű újra egy sony-zeiss 35/1.4 lesz... Vagy egy GM16-35 a nagylátó batisok és az 55 helyet...ha esetleg valakit érdekelne ilyen lencse (batis 18, 25 vagy az 55) keressen meg...

szerk:
huhh ez kemény, vagyis hosszú lett, ember legyen a talpán, aki ezt végigolvassa... Bocsika....

[ Szerkesztve ]

(#15939) Overcome85


Overcome85
tag

Nagyon köszönöm a ki merítő választ! :) 2x el olvastam. :)
Akkor örülök ha jól láttam legalabb a 85-öst. A szűrők miatt is olvastam róla, hogy nagyon profi pl ha üvegen kezesztül fotózol különböző fenyekben.a példában autóban volt a modell és le verte a Canon lencséket.
A 35re várok akkor egyelőre mert az fontos lenne.

(#15940) Mirman válasza mikrofon (#15918) üzenetére


Mirman
őstag

Megnéztem pár képet , elöljáróban annyit hogy sose láttam még R szériából nyers képeket úgyhogy egyszerűen egy szóban tudom összegezni a látottakat. FÉLELMETES :Y
Tű éles minden , még a 100%os képkivágás is webes felhasználásra egy teljesen elfogadható eredményt ad. Egyszerűen elképesztő.

Viszont észrevettem hogy azért ennek megvan az ára, 80-90MB-os raw fileok , amiknek a feldolgozása (pl liquify brusht próbáltam mert az direkt gyilkol) már azért röcög a gépemen rendesen. Pedig 8mag 16 szálas proci és 16GB ram van alattta.

De szó ami szó aki alá tud tenni egy erőművet és megengedheti magának ezt a kombót azt ne tartsa vissza semmi tőle. :C

(#15941) mikrofon válasza Mirman (#15940) üzenetére


mikrofon
veterán

Azért kipróbálnám, hogy ez a szenzor egy 100-400GM obival mit adna be a holnapi kékhold-vérhold-telihold eseményen éjjel... Jah és persze felhőmentes időben... De ezt sosem tudom meg ;)

Jah és ha sikerül valami jó képet liquify brushol-ni oszd meg velünk.
Ez egyébként mindenkire vonatkozik, ha valakinek sikerül valamelyik képből egy jót utómunkázni ossza meg velünk bátran, hagy lássuk mire képes egy jó feldolgozás

[ Szerkesztve ]

(#15942) rumos14 válasza mikrofon (#15938) üzenetére


rumos14
nagyúr

gyerekhez musthave a 35mm, két gyerekhez meg aztán végképp :) mióta van 35mm-em (előbb Sigma adapterezve, aztán natív Zeiss), az 55mm alig van a vázon. de azért marad ő is...

(#15943) grigo válasza mikrofon (#15938) üzenetére


grigo
őstag

Nekem nagy álmom a 35 1.4 Zeiss. Szerintem nagyjából teljes is lenne a listám vele.
De ez a rész elbizonytalanít: "35/1.4 jó tényleg. Nem a legjobb objektív ha 1.4 -en szemléljük és összehasonlítjuk a nem natív objektívekkel, de használható, tényleg. F/2.0-n már nagyon jó és 2.8-on már tökéletes."

Egy ilyen árcédulától már nem azt várom, hogy használható legyen. Hanem azt, hogy olyan legyen nyitva mint az 55 1.8. Na a Samyangtól már kb az lenne az elvárás hogy ennyi pénzért használható és 2-n már oké 2.8-on tökéletes.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15944) p_adam válasza grigo (#15943) üzenetére


p_adam
addikt

[link]
Látszik, hogy ahol kell, ott 1.4-en is abszolút jó az élesség. A gyakorlatban egy adott szint felett egyébként is többet számít az AF, mint az élesség, abban meg valószínűsíthetően jobban teljesít a többinél.

Méretre viszont nem mondható optimálisnak (egy 35mm-essel közelebb van az ember, tehát ott egy jobban érződik, egy 85mm mérete szerintem másodlagos ehhez képest).

(#15945) rumos14 válasza grigo (#15943) üzenetére


rumos14
nagyúr

az 55 élesebb obi mint a 35. de engem aztán nem zavar... A7r2-n is megfelel számomra a 35/1.4 nyitott rekeszes teljesítménye.

(#15946) mikrofon válasza grigo (#15943) üzenetére


mikrofon
veterán

35/1.4 árát hasonlítsd össze a 85/1.4 GM árával. Most akkor drága vagy nem? És mégis képileg a gm nyer, de af-ben meg a 35/1.4...
Többen is írták nyitva is használható, de az 55 és a Batis is jobbak nyitva. (Lehet nem csak nyitva...) De annak nincs jelentősége... A gyakorlatban ez nem látszik, használhatóságban nem korlátoz.
A 35/1.4-ben az AF-et, az építési minőséget és az egy kapcsolóval fokozatmentessé és teljesen hangtalanná tehető mechanikus rekeszállitást is meg kell fizetni...
A samyang nem képileg marad el teszek szerint, hanem minden másban. AF videó alatt használhatatlan. Építési minőség rosszabb, nincs szigetelés por és csepp ellen... Kérdés hogy több éves használat után mit tud majd...

Ha az élesség számít, nézd meg a DXOmark honlapján. Szerintem meglepő, hogy a mérések alapján mi az élességi sorrend (pl sony fe 85/1.8 helye)... Én pl. A 35/1.4-et tekintem ezen a listán az etalonnak, ami felette van az már nekem több mint jó...

[ Szerkesztve ]

(#15947) grigo válasza mikrofon (#15946) üzenetére


grigo
őstag

Hát nem tudom. Ritkán látni használt piacon és a majd fél millás ár eléggé megfog. Sajnálom hogy nincs köztünk samyang tulaj.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15948) Neck válasza rumos14 (#15942) üzenetére


Neck
veterán

Ez jól hangzik, akkor gyakorlatilag ha APS-Cn fix lencsével szeretném ezt az ekv 30-35mm gyutávot, megszívtam?

Most gondolkodom rajta, hogy mit kellene venni a 16-50es kitobi, az 55-210 tele meg az 50 f1.8 mellé, és nagyon-nagyon tetszik a Sigma 16mm f1.4, de ezzel a Hsz-el elbizonytalanodtam, mivel én is szeretnék beltérben fotózni, de a 16mm-19mm ezek szerint túl wide, a 30-35mm meg már túl szűk... :F

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15949) Nippon válasza Neck (#15948) üzenetére


Nippon
őstag

SEL24F18Z

(#15950) KawaBazsy válasza Neck (#15948) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ez azért ízlés meg szokás dolga is. Nekem APS-Cn a 30-as Sigma az alap obi, beltéren is mindenhova elég, nagyon ritka az olyan csoportkép igény, amihez fel kell rakjam a kitobit. Portrézásra meg az 55-öst használom. Kültéren meg a 135-öst.. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.