Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) KawaBazsy válasza konyi79 (#15050) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Te vállaltad anno a szervezést.. :-)
16-on nagyon kevés képet lövök, jellemzően csak nyaralásos utcaképeket.. mit lehet még ilyen rövid obival fotózni? :-)

(#15052) 3YEW válasza KawaBazsy (#15051) üzenetére


3YEW
tag

A válasz evidens: topik találkozót :)

T

(#15053) spm


spm
tag

Sziasztok!

Feltettem a következő kérdést az "azonnali fotós kérdések órája" topikban, de sajnos még nem érkezett segítség szóval gondoltam itt nagyobb a forgalom és hátha kapok választ:

Vásároltam egy Sony RX100 M4 gépet. A kérdésem annyi hogy melyik formátumot érdemes használni a videós beállításoknál? NTSC vagy PAL? Nem vágom a témát sajnos.

(#15054) McDuglas válasza spm (#15053) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Európában PAL az elterjedt.

(#15055) mikrofon


mikrofon
veterán

Hamár így szóba jött a lencse választás, akkor ITT egy kis segédlet Sony FF natív lencsék választásához. Benne vannak 85mm-es portré obik is, meg még rengeteg más is...

ITT meg megnézhető, hogyan viszonyul a Sony FE 85/1.8 a Sony FE GM 85/1.4-hez képest. Kifejezetten jók az összehasonlító képek.... Döntse el mindenki maga a látott képek alapján mit gondol....

[ Szerkesztve ]

(#15056) 80hun válasza mikrofon (#15046) üzenetére


80hun
addikt

Ezt már egyszer lebeszéltük hogy csak egyes elemei múanyaogok az FE 85/1.8-nak a többi része fém :)
De idézem a cikkből mindenki forditsa le magának :)

"The build quality of the Sony FE 1.8/85 is surprisingly nice. The outer barrel and the focusing ring are made out of metal. The button, the filter thread and the lens hood are made out of plastic. Nevertheless, the construction feels very solid, I have no complaints (especially for that price)."

(#15057) #31733248 válasza Neck (#15037) üzenetére


#31733248
törölt tag

Durva, ezek szerint eltűnnek a nők? :))

(#15058) mikrofon válasza 80hun (#15056) üzenetére


mikrofon
veterán

Jogos! Valóban vannak fém részei... Elnézést a pontatlan fogalmazás miatt!

Ha egymás mellé rakod a három 85-öst, akkor látszik, hogy az építési minőség, megjelenés is jelentősen javul az árral.

Én megtettem tegnap és láttam is a különbséget...

A Sony FE olyan műanyagosnak tűnt a másik kettő mellett. De még a Batis is "játékszernek" tűnt a GM mellett. A GM valahogy olyan tiszteletet parancsolóan állt a többi mellet, mondjuk valószínű ehhez a brutálisan nagy első lencse is hozzá tett... Annak ellenére, hogy nekem a Batis tűnik a "legszebbnek" még a Loxia mellet is....

De mondom Önmagában nézve a Sony FE 85/1.8 nagyon jó lencse. Ár-érték tekintetében meg talán az egyik legjobb Sony natív lencse... Ebbe a kategóriába tartozhat még a 28/2 és a 35/2.8 lencse is

[ Szerkesztve ]

(#15059) grigo válasza mikrofon (#15055) üzenetére


grigo
őstag

Ez szerintem simán mehetne összefoglalóba is.

#15047 b.vr: Nekem úgy rémlett, hogy pont inkább az sony FE verziót preferálja a Batis helyett, de nem mertem írni amíg haza nem értem átolvasni.

I have owned the Batis shortly before the GM and liked it but not as much as the Sony 1.4/85 GM and the FE 1.8/85.
I prefer the Sony FE 1.8/85 over the Batis 1.8/85, because it is lighter, smaller, has a MF/AF switch, a focus hold button and is much cheaper.

Optikailag azt írja majdnem ugyanolyan éles, a bokeh is jobban tetszett neki. Viszont a Batis nyer n ála CA-ban, bevonatban és színek intenzitásában. A kontrasztra azt írja "subjectively better".

Ha nem számítana a pénz akkor talán a Batis de sanszosnak érzem, hogy eglobalról lesz 502€-ért egy FE 85 1.8 verzióm. Jövőre.

Nálam a nagy álom a 35 1.4

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15060) mikrofon válasza grigo (#15059) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez jogos amit írsz, a @ b.vr által linkelt cikk végén az következtetésben valóban a Sony 85/.1.8-at hozza ki győztesnek... Nagyon jó tesztek és bemutatók, meg cikkek vannak a linkelt oldalon. Négy vagy öt külön fotós "csapat" csinálja együtt. Tényleg sok a jó része, de az összefoglalók, a következtetések kicsit furcsák tőlük...Mikor végig olvasom a cikket végignézem a képeket nekem nem mindig ugyan az jön le.... Lehet a hiba bennem van... Pl ebben a cikkben valóban ezt írják, de a választási tanácsadóban meg azt, hogy kétszer vagy háromszor gondold meg, hogy valóban kell-e a Batis adta többlet és meg éri-e a plusz árat... Tehát akkor szerintük is jobb a Batis....
Ezért én ha meghivatkozom ezt a blog-ot, mindig próbálom megjegyezni, hogy a következtetést mindenki maga vonja le a saját ízlése szerint..

A "sima" 85/1.8 és a GM 85/1.4 összehasonlítós cikk (amit pár HSZ-szel korábban linkeltem) is kicsit elfogult a következtetésben a GM irányában bár legalább leírja, hogy érzelmi szálak kötik a 85/1.4-hez, mert neki az kell....

Egyébként nagyon jó még a cikksorozatuk a tájkép fotós objektív választáshoz, már két része ([link] [link]) készen van még kettő biztos lesz, de lehet lesz egy 5. is a HSz-ek alapján.... A második részben jelentős figyelmet fordítanak pl. a méretre és súlyra... Olyan túrákhoz, ahol több napi kirándulás a cél, ahol az összes élelmed és vized a hátadon van... Csak azod van amit beraksz a hátizsákba...

[ Szerkesztve ]

(#15061) b.vr válasza grigo (#15059) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, és amikor leírta mi az ami a Batis előnye, ott pedig "Therefore I think that the Batis justifies it’s higher price tag"

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15062) Bogyó bá' válasza b.vr (#15061) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, de mi az indoklás? A név? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15063) grigo válasza mikrofon (#15060) üzenetére


grigo
őstag

Nem feltétlenül írja hogy jobb, de pár szegmenst az sonynak ítél, de kontrasztot, meg színeket a Batisnak. Összességében nekem az jön le, hogy vastag zsebű rajongók mindenképpen a Batist vegyék. Én szerintem nem látnék nagy különbséget ha nem tesztábrán és 100%-on hasonlítunk össze.

Az 1.4 GM összehasonlítást igazságtalannak érzem, ugyanis az összehasonlító képek 1.4-től kezdődnek és 1.8-on találkoznak össze. Tehát nyitott obit hasonlít egy már rekeszelttel. Én ilyen esetekben jobban szeretem ha deklaráljuk, hogy igen, ez 1.4, ennyi előnye van de nyitott rekeszt nyitott rekesszel nézünk össze. Nyilván ez sem hiba nélküli.

Amúgy biztos vagyok benne hogy nem lehet teljesen steril tesztet csinálni. Mindenki elfogult valamilyen szinten és mindenki mást keres, mindenkinek más elvárásai vannak.

Viszont szerintem tavasszal tényleg kell egy találkozó és szanaszét próbálgatni az összejövő technikát.

#15061 b.vr: Igen, ezt is bele akartam írni, hogy a sorrenden nem változtat, hiszen nyilván egy sokkal drágább objektív nem véletlenül drágább. Ellenben a döntés nem olyan egyszerű.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15064) b.vr válasza grigo (#15063) üzenetére


b.vr
őstag

Így van, és pontosan ezt írtam le eredetileg is. Mit szeretnél ezen kijavítani? :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15065) grigo válasza b.vr (#15064) üzenetére


grigo
őstag

Kiegészíteni akartam, mert elolvasva annál azért több van a sorok között, hogy a Batis jobb mint a sony ami nem rossz egyébként. Csak ennyi.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15066) mikrofon válasza grigo (#15063) üzenetére


mikrofon
veterán

Tényleg nehéz az összehasonlítás, főleg az olyan ami mindenkinek tetszik...
Talán ezért a legjobb, ha elmegy az ember és kipróbálja saját vázon, megnézi az eredményt, esetleg otthon ki is dolgozza és az alapján veszi meg... Bár szerintem, ha valaki a próbák alatt nem tudja eldönteni akkor az olcsóbbat kell venni a maradékot, meg el lehet utazni, el lehet fotózni

(#15067) b.vr válasza grigo (#15065) üzenetére


b.vr
őstag

De érted, az nem kiegészítés hogy idézel a cikkből amit linkeltem, ennyi erővel a jövőben is senki se linkeljen semmit hanem copy+paste a teljes cikk, igaz hogy olvashatatlan lesz a topic de sebaj :)
Ponthogy a 85/1.8 "jóságát" és kedvező árát emeltem amúgy ki, hozzátéve hogy azért a Batis magasabb ára is indokolható, nézze meg hogy neki speciel érdekesek-e azok amikben és amennyiben jobb és megérné-e neki a felárat. Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15068) konyi79 válasza grigo (#15059) üzenetére


konyi79
addikt

Tényleg jó, beraktam.

(#15069) zoty válasza mikrofon (#15046) üzenetére


zoty
csendes tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ (válaszokat) mindenkinek...
Tényleg elmegyek és megnézem mindkettőt.
Ezen felbuzdulva, megkérdezem, hogy 50F1,8 vs 55F1,8 ugyanez a helyzet?
Azt nem tudom megnézni, mert az 55 csak rendelésre van....

(#15070) mikrofon válasza zoty (#15069) üzenetére


mikrofon
veterán

Itt nem ugyan az a helyzet! Az 55/1.8 sokkal de sokkal jobb mind képileg mind AF-ben mind építésben. Az 50/1.8 a natív obik közül a "leggyengébb" az AF kifejezetten. De ugye jóval olcsóbb.
Inkább megfordítom, ha kell ez a látószög és rendszeresen használod, akkor az 55/1.8 a kifejezetten ajánlott, a rendszer egyik legélesebb és legjobb AF-es obija. AF-ben még a GM 50/1.4-et is megveri. Ráadásul mivel Sony designnal Zeiss objektív, így megvan a Zeiss-re jellemző mikrokontraszt és szín.

Ha fix a keret. Akkor inkabb 85-ösből vedd az olcsóbbat és mindenképpen 55-öst vedd ha sokat használod...

[ Szerkesztve ]

(#15071) b.vr válasza zoty (#15069) üzenetére


b.vr
őstag

Ez minőségben könnyű kérdés mert az 55/1.8 egy annyira jól sikerült obi és a megjelenése óta nagy kedvencem hogy ha majd tényleg annyira olcsóak lesznek már a Sony vázak, csak az 55/1.8 kedvéért beszerzek egyet :) De ahonnan a 85/1.8as ismertetőt linkeltem, ott írnak az 55/1.8-ról is. (valamint még több más írásukban is szerepel) Ha rászánsz ennyi pénzt, ezt az obit látatlanban is tutira megrendelheted. Meg erről sok írást találsz, ezt rögtön az A7 széria megjelenésekor kihozta a Sony.
Viszont a "költséghatékony" 50/1.8-ról már közel sem olvastam annyira jókat sehol mint a 85/1.8as párok esetében. De mivel az 55/1.8 irányába amúgy is elfogult vagyok, szóval lehet hogy lesz olyan tapasztalat/link a többiektől ami meggyőz hogy azért a pénzért nem rossz választás, így ezt off-ba is rakom.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15072) mikrofon válasza zoty (#15069) üzenetére


mikrofon
veterán

Egyébként ha a Batis miatt bemész a Fotoplus-ba lehet a vitrinjükbe van kirakva és megtudod nézni az 55mm-t is, de lehet tévedek....

[ Szerkesztve ]

(#15073) KawaBazsy válasza konyi79 (#15068) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Rálestem az összefoglalóra, ha már szóba került, s az E obik közt meglepődve találtam olyat, h Zeiss touit 32/1.8. Erről még életemben nem hallottam, pedig nem hangzik rosszul.. ezt ismeri vki?

(#15074) #31733248


#31733248
törölt tag

Olvasom, roadmap szerint szépen jönnek az új FE üvegek: 135mm, 20mm, 200-600mm. Én a mostani obi sorommal nagyon jól elvagyok, de azért szólhatna nekik valaki, hogy APS-C-re is jöhetne egy 16-50mm f2.8, egy 50-150mm f2.8, meg egy 60mm f1.4 például...

(#15075) mikrofon válasza #31733248 (#15074) üzenetére


mikrofon
veterán

Én egy fix 400-as FE-t p olvastam jövő nyárra. Már nem is emlékszem talán 2.8-ast vagy 4.0-st...

Még is van a forrás 400/2.8 gm lesz... Ez engem nem érint..

[ Szerkesztve ]

(#15076) rgranc válasza spm (#15053) üzenetére


rgranc
aktív tag

RX100M4 videó: nekem M3 van és PAL-ra állítva mert azt olvastam hogy NTSC-re állítva az európai modellek *minden bekapcsoláskor* figyelmeztetést írnak ki.
Ugyanakkor az RX100M4 FullHD-ben csak NTSC módban tud 120p-t, ez PAL módban "csak" 100p.

szerk.: van rá "hack"-ként app :)

[ Szerkesztve ]

(#15077) rumos14 válasza mikrofon (#15070) üzenetére


rumos14
nagyúr

az 50/1.4 az nem GM, hanem Zeiss, sőt, Planar ;-)
tehát a Zeis mikorkontraszt meg színek - ha tényleg van ilyen - ebben az obiban is megvan.
amúgy, ahogy írod, ami gyútávot leginkább szereti az ember, oda kell nagyot befektetni, a többire elég talán a második legjobb is :) végre van választék.
az 55/1.8 pedig tényleg annyira jó, hogy na. az volt az első obim az FE rendszerben, és több obi eladása, lecserélése megfogalmazódott már bennem, de az 55/1.8 az érinthetetlen. elsőre persze mellbe vág, sőt, rúg, hogy egy 55/1.8 hogy kerülhet ennyibe, de ez tényleg ennyire jó :K

Econ: talán a Sigma... Sony-tól ne nagyon remélj ilyen üvegeket.

[ Szerkesztve ]

(#15078) konyi79 válasza KawaBazsy (#15073) üzenetére


konyi79
addikt

Még nem hallottam, aki vett volna. 300k környéke volt akkoriban, mikor a 35f18-at 135k-ért vettem, és nincs benne stabi. Bár az utóbbi időben a 35f18-ra megharagudtam, de a stabi meg a 165k mínusz mindig megbékít.

(#15079) Rapid136 válasza KawaBazsy (#15073) üzenetére


Rapid136
őstag

125-ért vettem az 1,435-ös Voigtlander Noktont, igaz manuálfókuszos, de elfér az öklömben (napellenzővel együtt)...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#15080) mikrofon válasza rumos14 (#15077) üzenetére


mikrofon
veterán

Valóban nem GM tényleg Zeiss és ahogy írod a tesztek szerint tényleg megvan benne a Zeiss-re jellemzők. Sajnos az F/1.4 miatt nem először GM-eztem le. Sajnos... pont amiatt írtam hogy AF-ben jobb csak az 55, mert azért képileg pont a Planar sajátosságok miatt jobb lehet az 50/1.4... csak nem nekem, mert én most nem nagyon használom ezt a látószöget így nincs semmilyen.
Viszont számomra nagy rejtély hogy tavasszal és nyáron, amikor a kültéri fotók dominálnak, akkor nem kellene-e egy. Ezért is tervezem hogy a 35/1.4 helyett esetleg megpróbáljam az 55/1.8-at mert a 25-ös és 85-ös Batis között nagy az űr.. félúton meg pont az 55 van...

(#15081) McDuglas válasza rgranc (#15076) üzenetére


McDuglas
aktív tag

digit. formátumoknál az NTSC és a PAL közt, pont a framerate a különbség. Az NTSC 60Hz alapú, a PAL 50.

(#15082) KawaBazsy válasza konyi79 (#15078) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Stabi nekem ritkán kell, inkább a natív üveggel járó gyors fóka.. mi a baj az üvegeddel?

(#15083) catroot válasza zoty (#15069) üzenetére


catroot
veterán

Ha van keret, akkor az 55.

Nekem csak az FE 50 van, de az AF fw frissítés után is hagy kivetnivalót maga után.

De mivel javarészt manuálozok, hobbiból fotózom, arra elmegy.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15084) konyi79 válasza KawaBazsy (#15082) üzenetére


konyi79
addikt

Kicsit védenem is kell, meg nem is. Nagy baj nincs vele, jó kis üveg az, csak az 50f18 meg a 85f18 mellett nem az igazi.
Az a baj, mostanában nagyon ráállt a szemem a loca-ra, ami sajnos sokszor a nem marha drága üvegek velejárója. fókuszon kívüli tartományban nagy kontrasztú részeknél kicsit hajlamosak a szinei szétesni, engem meg a bokeh szegélyen a zöld/lila csík zavar. Na nem olyan. mint a 85-ös Samy, de az 50-es meg a 85ös ingerküszöb alatt hozza jóval. Olyan, mint egy feleség: szidja az ember néha, de hiányozna ha nem lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15085) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#15080) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Az 55f18z egy kegyetlen jó obi. 50f14z javára írható az f1.4, de pl ha elég az 1.8 élességben 1.8-on jobb az 55-ös zeiss. Nagyon eltalálták. Planar csak f11-en tud jobb élességet mutatni utána, vagy f16-on már nem emlékszem pontosan. DXOmark sharp grafikont ha összehasonlítod jól látható az 55 előnye. Persze abszolút nem rossz obi az 50f14, de sztem dupla árat nem éri meg. 55-ös járt a kezemben teszteltem egy ideig, mindenképp be fogok egyre ruházni a 1635z és a 70200g közé pont jó lesz sztem. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15086) rgranc válasza McDuglas (#15081) üzenetére


rgranc
aktív tag

Kösz, én tudtam csak a kérdező nem. (És nem csak a digitális formátumoknál különbség a framerate, analógnál is.)

(#15087) jmakk válasza D-LAN|FuRioN (#15085) üzenetére


jmakk
őstag

Az 55/1.8 nem csak élességben jó. Egyszerűen amit csinál a fénnyel az valami fantasztikus. Nem tudom pontosan megmagyarázni, mondjuk úgy hogy benne van az X-faktor. :)

(#15088) KawaBazsy válasza jmakk (#15087) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Annyit dicséritek azt az üveget, mostmár össze kell vetni talin az 55/2 Takumarommal. :-)

(#15089) Rapid136 válasza KawaBazsy (#15088) üzenetére


Rapid136
őstag

Sirni fogsz... :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#15090) KawaBazsy válasza Rapid136 (#15089) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Télleg? Nem tom annak mennyi a használt ára, ez 10 pénz volt. Úgyhogy ennek fényében (is) vizsgálnám. :-)

(#15091) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!
Szerintetek van értelme a SEL50f18-nak a Sigma 30mm f1.4 mellett? A6000-res gépről van szó. :)

Köszi!

(#15092) #31733248 válasza sszemtelen (#15091) üzenetére


#31733248
törölt tag

Persze, nekem van mindkettő. Az 50-es igazi portréobi, a 30-as inkább általános, de a jó fényereje miatt portrézni is lehet vele.

(#15093) jmakk válasza KawaBazsy (#15090) üzenetére


jmakk
őstag

Ok, vizsgáld meg az autofókusz sebességét és pontosságát is! ;]

(#15094) D-LAN|FuRioN válasza jmakk (#15087) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nálam főleg az élesség dominál, nem igazán portrézok. Viszont élességben like a boss kategória. Nagyon benne van az X! :D Amikor nálam volt kölcsönbe pár képet tudtam csak lőni vele, kevés volt az idő, de nagyon elégedett voltam. Akkor azért nem az 55-öt vettem végül, mert nagylátó kellett előbb. Linkelek itt két képet érdemes az élességet megnézni. :))

sel55f18z - 1
sel55f18z - 2

Egy darabig tölti a böngésző, ne lepődjetek meg. :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15095) Muerte68 válasza D-LAN|FuRioN (#15094) üzenetére


Muerte68
addikt

Méretes képek :D Töltögette egy darabig de tényleg jó az élesség :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#15096) Márton válasza Muerte68 (#15095) üzenetére


Márton
nagyúr

Az élesség oké, de az elsőn meglepődtem, hogy iso 100-on ilyen pöttyös :F
Mitől?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15097) Bogyó bá' válasza Márton (#15096) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagy az utóélesítés szerintem.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15098) Márton válasza Bogyó bá' (#15097) üzenetére


Márton
nagyúr

nem annak látom inkább sötét lett, és ennyire fel van húzva.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15099) derrik


derrik
őstag

sony a5000 hdmi csatlakozó fedelet keresnék ha valakinek lenne bontott.

(#15100) 80hun válasza derrik (#15099) üzenetére


80hun
addikt

A szervízt megkérdezted már mennyiért hoznának?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.