Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) #96302336 válasza Bogyó bá' (#16790) üzenetére


#96302336
törölt tag

A fekete vázon jól mutat az ezüst. Legalább is a 18200 nem csúnya egyáltalán. Fordítva már lehet.
Napellenzőre egy megoldás, hogy egy szűrőadapter 40/55mm-re, és abba tekerni egy menetes napellenzőt. Hátránya, hogy nem gyors kioldós.

(#16802) #96302336


#96302336
törölt tag

Egy kérdés...
Az objektívnél miért számít az expó szám? Szerintem értelmetlen. Nincs benne semmiféle zár. Sőt, ha pl.videózom, akkor nincs is expószám, de jobban igénybe veszem vele az objektívet, mintha fotóznék.
A blendét és az AF-et veszi igénybe a használat, illetve PZ obi esetén a zoom motort. De hogy fogjátok ellenőrizni, hogy mennyit is volt használva? Szerintem sehogy. decentrikusságot, képélességet, tudok ellenőrizni képpel, illetve működés közben tudom megfigyelni, hogy szorul-e, vagy lötyög, vagy ad ki valamilyen nem odaillő hangot, és ennyi. És természetesen por, karc, és gombaellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#16803) McDuglas válasza mikrofon (#16783) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Mondjuk jobban tudnám értékelni, ha nem arról szólna az egész, hogy CA itt, CA ott, de egy értelmes kép, szituáció alig van meglőve vele. :D

(#16804) Neck válasza mikrofon (#16783) üzenetére


Neck
veterán

Vesz egy A7Riii-t, aztán spórol a lencsén. :DDD

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16805) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Remélem ez az előrejelzés még változni fog..

(#16806) mikrofon válasza McDuglas (#16803) üzenetére


mikrofon
veterán

Én egyetértek a cikk írójával abban hogyha tényleg ilyen képeket készít a lencse, akkor nincs mit tesztelni rajta. Ezzel a CA-val nem lehet együtt élni, mert teljesen tönkre teszi a képet. Így használhatatlan a lencse.
Ez nem olyan hiba ami csak tesztábrák nézegetésével jön elő, vagy pixel szintű képnézegetéssel, hanem ez a valódi végeredményt és a fotózás élményét rontja el.
Ráadásul gondolom az sem mindegy, hogy milyen vázra kerül, mert azért a hibák sokkal jobban előjönnek a 42MPx-es, nagy érzékenységű és széles dinamikájú szenzoron. Még ugye az sem mindegy hogy milyen lencsékkel hasonlítjuk össze, tehát hogy milyen objektívek vannak mellette, voltak előtte.

[ Szerkesztve ]

(#16807) 80hun válasza mikrofon (#16806) üzenetére


80hun
addikt

Bár azért kiváncsi lennék hogy van e rá CA korrekció és a Zeiss is CA-zik e korrekció nélkül. :)
Te próbáltad már hogy kikapcsolod a korrekciókat?

Meg ugye azért 1500dodós obit próbálunk összehasonlítani egy 700 dodósal :D
Itthon még rosszabb mert 540e vs 210e :)

Pl nézd meg ezt a két tesztet Planar 50/1.4 és Samy 35/1.4 és a CA táblázatot..

(#16808) rgranc válasza KawaBazsy (#16805) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én nem megyek ronda időben, az tuti, bocs!

(#16809) KawaBazsy válasza rgranc (#16808) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Hát ha ez maradna, akkor persze, h nix értelme. Csak azért rohadjon meg, ilyen hőmérséklet esésre nem emlékszem, mióta élek.

(#16810) konyi79 válasza KawaBazsy (#16809) üzenetére


konyi79
addikt

Ha ennyire berondít az idő, szerintem is napoljuk. Nagy hidegben nincs bennem akarat, meg ha esik kis hó, nem lesz kedvem autókázni. Már visszaálltam nyári papucsra, untam már a kúszó-mászó télit. :(((

(#16811) mikrofon válasza 80hun (#16807) üzenetére


mikrofon
veterán

Látod, ez eszembe se jutott. Én sosem szoktam kikapcsolni a szoftveres javítást. Úgy gondolom, hogy a végeredmény legyen jó. Az mindegy hogy szoftveresen támogatott vagy teljesen optikai a javítás.
Ha ezek a képek a Samyang 35/1.4-gyel így készültek, hogy a szoftveres korrekció ki volt kapcsolva, akkor én kérek elnézést, hogy megosztottam!

Annak ellenére hogy sosem kapcsolom ki a szoftveres korrekciót, pl. A 16-35GM és a Batis 25/2 esetén is látszik, hogy van CA, de szoftveresen korrigált, nagyon is jól. Mert a végeredményben szinte nulla. Olyankor lehet észre venni amikor a capture one 11 csinál egy nagyobb újragenerálást, mert akkor egy pillanatra az elején látszik némi pirosas-lilás szegély.

Egyébként a 16-35 GM egy zseniális lencse. Nekem nagyon bejött! Az igaz amit több helyen írnak, hogy a Batis 18/2.8 optikailag jobb. De ez kb csak a 42 MPx-es szenzoron és 100% nézetben vagy direkt teszt szituációkban észrevehető a nyers képeken. De normál körülmények között és képeket feldolgozva ez nem jelentkezik. Batis 25/2 esetén pedig még ez a különbség sincs. Ott egyedül a +1FE marad mint előny. Viszont számomra ez az egy objektív lefedi a fényképek 70-80%-át. Annyira jó hogy 20-35 között nem kell cserélnem.
Az is biztos hogy ezen a tartományon a Sigma Art 1.4-es obik is varázslatosak lehetnek. Egyedüli "gyengéje" a 16-35GM lencsének a fényerő, hogy "csak" 2.8-ról indul. Emiatt a következő obi amit majd veszek a Zony 50/1.4 lesz és a Batis-ok közül csak a 135-öt tartom meg.

Lényeg ha valaki a legjobb optikai teljesítményt keresi akkor a Batis 18 és 25 a legjobb választás. Minden más esetben a GM16-35. Aztán majd kiderül ebbe hogy szólnak bele a Sigma nativ ART lencséi...

[ Szerkesztve ]

(#16812) grigo


grigo
őstag

Hát srácok kezdek ráparázni az új A7II-re. Szerintetek normális hogy percenként merül 1%-ot? Új gyári aksi, régi A7-es gyári aksi, zöld patona. Teljesen ugyanaz. Kiültem madárlesre, reülőmóddal és kb 10 percenként jön egy madár. Egy óra alatt lett kb 10 kép, két madár közt lesem a keresőt vagy csak kezemben a gép néha fókusz próba ide oda és ennyi. A7el volt hogy egy egész napot elvoltam egy aksival. Szerintetek ez így normális? Egy óra alatt 80%on vagyok és van 5-10 képem.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16813) KawaBazsy válasza konyi79 (#16810) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ne is mond.. Én is átszereltem a nyárit, s a zasszony elmenne a 7végén a gyerekkel a tesójához, nem merem őket azzal elengedni, ha hó is lesz, szerelhetek vissza.. rohadjon meg.

(#16814) jmakk válasza mikrofon (#16811) üzenetére


jmakk
őstag

"Lényeg ha valaki a legjobb optikai teljesítményt keresi akkor a Batis 18 és 25 a legjobb választás."
Tegyük hozzá, hogy az autófókuszos obik között. Mert a Loxia 21/2.8-t nem adnám semelyik Batisért vagy GM-ért sem oda. :)

(#16815) Neck válasza KawaBazsy (#16813) üzenetére


Neck
veterán

Én a Bükkbe mentem volna túrázni, fotózni, megette az egészet a fene. Viszont a téli gumit a legutóbbi néhány év tapasztalata alapján áprilisig fent hagyom :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16816) catroot válasza grigo (#16812) üzenetére


catroot
veterán

Hát nem tudom.... nagyon hülye feltételezés, de a stabi miatt az A7II nem ehet többet?

Nekem meg nyilván a Meike portrémarkolatom eszi az aksikat kikapcsolva.

Egyébként a macsekot mivel lőtted? 55 1.8?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#16817) 80hun válasza grigo (#16812) üzenetére


80hun
addikt

És hány fok van kinn? :)
Mertugye hidegbe esik az akkuk teljesítménye.
Próbáld ki szobában is, kapcsold ki az készenléti módot hogy ne kapcsoljon ki és hagyd bekapcsolva a gépet.

Most így hirtelen nem tudom de lehet kicsit jobban eszi az akkut mint az A7 a stabi miatt..
De az ért teszteld be :)

(#16818) #31733248 válasza 80hun (#16817) üzenetére


#31733248
törölt tag

Pre-AF, hideg, akár együttesen is lehet. Érdemes lehet a kijelző frissítését is kisebbre venni, megnézni, nem lóg-e wifin stb...

(#16819) grigo válasza catroot (#16816) üzenetére


grigo
őstag

Én is a stabira gondoltam, hogy hátha az a ludas. Bár igazából mindegy, azt nem gondolom, hogy minden aksim egyszerre használódott el. Csupán az érdekelt, hogy szerintetek is nem normális az, hogy felnézek és mire visszaemelem a gépet leugrik 1%.

A macskákat 70-200 és 55.18-al fotóztam. Amihez hozzászóltál az szerintem 55 1.8 volt. Gearbestről rendeltem két olcsó lámpát, azokkal világítottam. Ha érdekel átküldöm a linket. Nem nagy szám de itthoni árakhoz képest tényleg nevetséges összeg. Persze idővel úgyis kell majd komoly vaku. Meg kellene két komoly macska is akik fókuszsíkban maradnak és fegyelmezetten viselik :D

#16817 80hun: (+ #16818 Econ)
Amikor télen ez volt a hóban meg mínuszban akkor nem csodálkoztam. Most viszont annyira hideg nem volt szerintem, bőven 0 felett volna. Mondjuk 4 óra madárles után szanaszét fagytam az tény.
Meg fogom csinálni a szoba tesztet az tuti.

A PreAF-nek mi a lényege amúgy?
Wifin tuti nem volt mert repülő módban van amióta megvettem.
Amúgy is akartam még 2 patonát venni, de ha ez ilyen lesz akkor lehet 3-4 kell még, hogy gond nélkül ellegyek akkor is ha nem lehet tölteni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16820) catroot válasza grigo (#16819) üzenetére


catroot
veterán

Köszi a választ!

Viccelsz, képek alapján elég nyugisan tűrték. Én akkor tudok kb. macskát fotózni, ha alszik. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#16821) #31733248 válasza grigo (#16819) üzenetére


#31733248
törölt tag

A hideg sajnos minden akkut legyilkol, ez gyártótól függetlenül igaz. A tartalék akkut is érdemes meleg helyre, testközelbe tenni, ahol a hidegben lemerült darabok újra "feltöltődnek". Pre-AF: mielőtt félig lenyomnád az exponáló gombot, folyamatosan fókuszálni próbál a gép. Keveset, de az is számít.

(#16822) grigo válasza #31733248 (#16821) üzenetére


grigo
őstag

De tegnap 0 fok felett volt a hőmérséklet. Az is?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16823) #31733248 válasza grigo (#16822) üzenetére


#31733248
törölt tag

Sajnos igen. A készenléti állapotban történő áramfogyasztásnál természetesen előnyben vannak a tükrös gépek, mivel ott nincs sok képpontból álló kereső, amit működtetni kellene, de a hideg ugyanúgy leszívja annak is az akkuját.

(#16824) rgranc válasza grigo (#16812) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ha nagyon para a merülés, elcserélhetjük egy tökéletesen működő a6000-re, teljesen jól bírja az akksija, ebben nem fog csalódni! :D

(#16825) Bogyó bá' válasza rgranc (#16824) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem az a6000 akkuja is merül, mint a Titanic..... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16826) rgranc válasza Bogyó bá' (#16825) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ne rontsd itt most az üzletem, te! :D Egyébként annyira azért nem mint ahogy grigo írta az A7-ről...

(#16827) konyi79 válasza Bogyó bá' (#16825) üzenetére


konyi79
addikt

Neked csak a pz obi miatt merül, annak nagyobb azért a fogyasztása. Az A6000 mechanikus obival vagy fix obival simán kiad 5-600 expót, TL felvételnél ezret is.

A7II-t nem ismerem, de a pre-AF-t érdemes (minden vázban) kikapcsolni, nélküle is elég gyorsak már a pdaf-es vázak, még nex5/7 idejében volt valós előnye, folyamatosan előre próbáljon fókuszálni. Az érezhető fogyasztást okoz, akár a wifi. Bár a wifi is szerintem csak adatátvitel közben, ha nincs épp csatlakozva, sok vizet nem zavar.

(#16828) fotozona.tk


fotozona.tk
csendes tag

Csupán a kíváncsiság kedvéért azt tudja valaki, hogy vajon mennyibe kerülhet egy zárcsere egy A7RIII-ba illetve egy A7III-ba vajon?

(#16829) 80hun válasza fotozona.tk (#16828) üzenetére


80hun
addikt

A fene tudja az ilyen gépekre ki szoktuk bővíteni a garanciát 5 évre .
Nemhinném hogy valaki zárat cseréltet bennük hacsak nem szürkeimportos a cucc. :D

Az A7m2-m is 2022-ig garis tehát ha bepusztúl a zár majd kicserélik gariba és persze akkor meg tudjuk mondani az árát is :)

Az A7m3-at még nem is árúlják :)

Keresgélés után kb 400dollár egy zárcsere egy A7m2-ben :)

(#16830) fotozona.tk válasza 80hun (#16829) üzenetére


fotozona.tk
csendes tag

Gondolom itt is úgy határozzák meg hogy gari időn belül vagy adott expószám alatt megy tönkre akkor garis a csere. De ha munkagépben gondolkodom és évente 100-150 e expót belenyomok akkor felmerülhet a kérdés, h vajon A7RIII ami 500 ezerig van tesztelve vagy A7III ami úgy tudom 200 ezerig. De köszi az infót :)

A fene tudja az ilyen gépekre ki szoktuk bővíteni a garanciát 5 évre .
Nemhinném hogy valaki zárat cseréltet bennük hacsak nem szürkeimportos a cucc. :D

Az A7m2-m is 2022-ig garis tehát ha bepusztúl a zár majd kicserélik gariba és persze akkor meg tudjuk mondani az árát is :)

Az A7m3-at még nem is árúlják :)

Keresgélés után kb 400dollár egy zárcsere egy A7m2-ben :)

(#16831) konyi79


konyi79
addikt

Nem változnak a kilátások, még nappalra is mínuszok várhatóak Vasárnapra.
Szerintem a fotóstalit napoljuk, gondolkodjunk a következő hosszú hétvégében.

(#16832) 80hun válasza fotozona.tk (#16830) üzenetére


80hun
addikt

Vagy használj elektronikus zárat ahol teheted. :)

(#16833) .mf válasza 80hun (#16832) üzenetére


.mf
veterán

A7m3-nál kiderült már, hogy mennyi a kiolvasási ideje? Első beszámolók azt mondták, hogy A7R3-hoz hasonló (1/15 uncompressed, vagy 1/30 compressed), nem pedig A9-hez (~1/160)... (amit nagyon sajnálok, mert reménykedtem 1/60-ban, azzal már legalább az 50-esig kitartható lenne)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16834) mikrofon válasza fotozona.tk (#16830) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha munkára kell és éves szinten beleraksz 100-150e kattintást akkor ez számodra nem lehet probléma! Mert amortizációként betervezed az árképzésedbe. Még örülhetsz is mert úgy tervezheted, hogy még tönkre menetel előtt garival eladod és így megveheted aktuálisan a legújabb típust. Hiszen ennek árát amortizációként kitermeled. A munkaeszköznek és az üzleti tervezésnek pont ez a lényege....

(#16835) mikrofon válasza .mf (#16833) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha így nem is derült még ki konkrétan, akkor is az biztos, hogy az a9-et ez tartja piacon, ez tartja magasan az árat. Mégpedig hogy abban van a legjobb elektronikus zár... A többi még csak meg sem közelíti. Az R szériánál az igen csak megnövekedett adatmennyiség ezt még tovább rontja...

(#16836) mikrofon


mikrofon
veterán

Ez érdekes. Megjelent a használt piacon az első Sony a7riii, garanciával.
Úgy néz ki van akinek nem jött be...

[ Szerkesztve ]

(#16837) krmcz válasza 80hun (#16832) üzenetére


krmcz
tag

Sziasztok! A Sony a6300nál bekapcsolható teljesen elektronikus zár is, tehát van arra mód hogy kikerüljem vele a mechanikus zár kopását? Az adatlapján csak azt látom, hogy bekapcsolható elektronikus elülső zárfüggöny van.

(#16838) konyi79 válasza krmcz (#16837) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, van full elektronikus zár.
De ne feledd annak korlátait: Mesterséges megvilágításban sávosodhat, erős rolling shutter, nem használhatsz vakut, meg ritkán okoz gondot, de 14 helyett 12 bit.

(#16839) #96302336 válasza mikrofon (#16836) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ámerikában ennyi az új ára... Írországban meg olcsóbb, mint az itthoni használt. Igaz az valószínűleg alien import. E-végtelenéknél is 910. Ezzel csak arra utalok, hogy nálunk borzasztó magas az adó.
Ez a használt nagyon megéri, amennyiben lehet hozzá venni garancia kiterjesztést. Kár, hogy ingerküszöb feletti az ára még úgy is, ha eladom a mostani gépet. Mert ennyi az új a7r2 ára újan itthon.

(#16840) 80hun válasza #96302336 (#16839) üzenetére


80hun
addikt

A szürkeimportos árát ne keverd bele . :)
Már a sony is kiadott egy közleményt mint az olympus.

Most pl a WEX-nél az A7Rm3 3200font. 40e-el drágább itthon és kapsz hozzá egy mc11-et :)

(#16841) krmcz válasza konyi79 (#16838) üzenetére


krmcz
tag

Köszi a választ :R Elsősorban épület és tájképeknél használnám az elektronikus zárat ott úgysem mozdul el a téma :) . Múlt hétvégén a MM-ban volt akcióban:

[ Szerkesztve ]

(#16842) #96302336 válasza 80hun (#16840) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ezzel nincs is baj. Mással van "bajom" az itthoni árképzéssel. Pl. hogy itthon 3700euró, kinn hivatalos forrásból is 3200 körül megvehető. [kinti]
hazai

(#16843) 80hun válasza #96302336 (#16842) üzenetére


80hun
addikt

De miért az amerikai árakat nézed azok nem mérvadók európában.
Nem amcsiban élünk :D

(#16844) FeRkE válasza #96302336 (#16842) üzenetére


FeRkE
őstag

Az a kinti ar valoszinu AFA nelkuli, a tax utana megy ra attol fuggoen, hogy melyik allamban elsz.

(#16845) mikrofon válasza #96302336 (#16839) üzenetére


mikrofon
veterán

A konkrét hirdetés feltételeit nem ismerem. Viszont a 220volt üzletpolitikája a használt termékekkel, hogy csak akkor hirdetik garanciával, ha az hivatalos garis. Ha ez igaz, akkor kibővíthető garinak is működni kellene. Tehát idehaza ez egy jó ár.... Aki eddig kintről tervezte venni mondjuk USA-ból az esetleg vessen rá egy pillantást....
Egyébként meg az egész EU-ban drágább mint USA-ban: DE, UK, PL

(#16846) #96302336 válasza 80hun (#16843) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem ott élünk, igaz... De tudok néha hozatni onnan is hivatalos kereskedőtől, ha kimegy a rokon pár hétre. ;)

mikrofon Drágább, mint az USA ár. De még mindig olcsóbb, mint itthon. És elég csak egy kicsit odébb menni, ez a vicc. Nekem pl. Bécs közelebb van, mint Budapest. Osztrák ár:[link]

[ Szerkesztve ]

(#16847) hito


hito
nagyúr

Srácok! A Sony multi interface csati átalakítóval szerintetek fogom tudni használni a Samsung SEF220A vakumat? Ilyen a csatija:

Nagyon hozzám nőtt ez a vaku. Picike, okos, erős és nekem bőven elég. Jó lenne, ha lenne megoldás rá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16848) konyi79 válasza hito (#16847) üzenetére


konyi79
addikt

Nem.

(#16849) #31733248 válasza hito (#16847) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vegyél egy Godox TT350S-t, olcsó, sokkal erősebb, tud minden fontosat (HSS-t is) és nemrég akkus is lett.

(#16850) Bogyó bá' válasza #31733248 (#16849) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...és nemrég akkus is lett."

Ezt hogy érted, mit jelent?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.