Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) D-LAN|FuRioN válasza .mf (#15131) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen olvastam ezt a cikket is, nekem elég élesnek tűnt már ezen is, persze látom, hogy 24 sarok elég kuka, de a többi nem tűnt rossznak. Plusz ez még első gen A7. Főleg A7RII képeket vagy A7R képeket vadászgattam, illetve sajnálom, hogy nem nagyon van senkinek pl aki tudna nekem készíteni egy helyről az 55f18-al és a 2470- el 50-55mm -en egy-két mintafotót rekeszelve. Kíváncsi lennék a valós különbségekre.

Egyébként amire még nagyon kíváncsi lennék, hogy pl az A7RIII pixelshift cucca hoz e változást a régi optikáknál. Amit láttam pl 1635gm -nél gyönyörűen javított az amúgy sem rossz élességen a szenzoreltolás. Kíváncsi lennék, hogy régebbi obiknál milyen hatása van ennek. :) Gyanítom nem fogom megtudni. :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15152) vihartigris válasza vihartigris (#15138) üzenetére


vihartigris
őstag

Keresgéltem az A6300 súgóútmutatójában egy kicsit, így megtaláltam a választ.
A lényeg, hogy AF-C üzemmódban nincs AF segédhang (pitty), AF-S, AF-A, DMF módban van.
Illetve, ha AF-C módban van a gép, ahogy nekem is volt, akkor időzítőre állítva (2-5-10 mp) szintén van pitty hang. Ez nem túl érdekes info, csak nem hagyott a dolog, így most már jobban fogok aludni :D

bármi reciproka a semmi

(#15153) Neck válasza 80hun (#15149) üzenetére


Neck
veterán

Élesben sehol, csak tesztelni.
Amúgy a kitobi alapból f3.5-ről indul, és úgy tudom, érdemes legalább 1-et rekeszelni rajta, hogy elfogadható képet adjon... jó, akkor legyen f4.
A sötétebb környezetet meg inkább ilyen szoba / terem jellegű dologra értettem, nem pedig éjszaka a csizmaszárban :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15154) p_adam válasza D-LAN|FuRioN (#15151) üzenetére


p_adam
addikt

Itt össze van vetve a kettő (spoiler: még ráközelítve sincs igazán különbség)

A felbontás növelését akár A7RIII nélkül kézből is simán meg lehet csinálni (szenzorstabi nem jön rosszul) pl. Photoshop segítségével, magyarul itt van róla írva - és igen, régi optikáknál is teljesen jól működik, ha elég jók - márpedig legtöbbször azok :)

[ Szerkesztve ]

(#15155) mikrofon válasza p_adam (#15154) üzenetére


mikrofon
veterán

Itt ugyan az a téma. Valódi tapasztalatok alapján hasonlítgatják a 24-70/4-et a 35/2.8-at és az 55/1.8-at. Már az első HSZ-ben a két képen látszik a különbség....
Bár szerintem egy F/4 zoom-ot összehasonlítani egy F/1.8-as fix lencsével teljesen felesleges, mert teljesen másra való... Sőt igazából a kettő egymást inkább kiegészíti....

Itt meg egy összehasonlítás a 24-70/2.8 GM és a Sony-Zeiss 24-70/4 között. Itt is jól látszik a különbség, akkor hogy nem lenne különbség a 24-70/4 és az 55/1.8 között...

[ Szerkesztve ]

(#15156) p_adam válasza mikrofon (#15155) üzenetére


p_adam
addikt

Nyilvánvalóan van különbség (ha megnézted, azon a teszten is látszik, a zoom kontrasztban és a széleken gyengébb, torzításban viszont itt pont jobb), csak ha valaki egyébként is f8-on használja (meg 24 megapixeles géppel), akkor a gyakorlatban nem lesz olyan nagy hogy ez alapján kelljen dönteni, erre céloztam, meg arra hogy a Sony-nál van szórás.

(#15157) mikrofon válasza p_adam (#15156) üzenetére


mikrofon
veterán

Hát igen F/8-on lehet de az 55-ös obinál van még alatta több mint 4 FE ...
Ha én F8-ra terveznék használatot, akkor valóban jobb lenne a 24-70/4 vagy még várnék és hozzátennék és a 24-105/4....

(#15158) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszönöm a linkeket! :C Egyébként ahogy elnézem azért van különbség bőven. 55 vs 2470, még rekeszelve is. Mondjuk tény, hogy 24mpx-es vázon nem számottevő.

Ezt a pixelshift cuccot kipróbálom majd, egy hátránya van állványozós hosszú záridősnél ez a megoldás nem játszik. Ott csak a beépített szenzoreltolás lehet jó.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15159) mikrofon


mikrofon
veterán

Úgy tűnik van aki szerint az APS-C vonalat tovább kellene vinnie a Sonynak, mégpedig így....

Ezeket az objektíveket ti elhiszitek?
Szerintetek valóban lesznek "egyszer" ilyen APS-c GM fix-ek?

[ Szerkesztve ]

(#15160) p_adam válasza mikrofon (#15159) üzenetére


p_adam
addikt

Természetesen nem, a Canon (és a Nikon) sem gyárt L (v. Nano Crystal Coating) szériás APS-C optikákat.

[ Szerkesztve ]

(#15161) vihartigris válasza mikrofon (#15159) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem hiszünk a mesében, de reménykedni lehet, hogy egyet-kettőt valami hasonlóra megcsinálnak.

bármi reciproka a semmi

(#15162) hito


hito
nagyúr

Üdv újra! A Viltrox ezen adaptere mennyire ajánlott? Valami olcsó AF booster nem lenne rossz egy szintén olcsó 17-50/2.8-as lencsével.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15163) .mf válasza hito (#15162) üzenetére


.mf
veterán

"Valami olcsó AF booster nem lenne rossz egy szintén olcsó 17-50/2.8-as lencsével."

*sóhaj*
Remélem az megvan, hogy a booster azaz focal reducer csökkenti a képkör méretét? APS-C obi már csak m4/3-ra lesz jó. Azzal az adapterrel pedig hogy lehetne itt bárkinek is tapasztalata, amikor csak most jelent meg, ennyi idő alatt még a posta sem érne ide.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15164) hito válasza .mf (#15163) üzenetére


hito
nagyúr

APS-C obi már csak m4/3-ra lesz jó.

Hopp, ez kimaradt a számításból :U Tehát akkor FF Canon obikkal tudok buherálni ezzel az adapterrel.

Nem tudtam, hogy most jelent meg, de a fentiek fényében már nem is aktuális a kérdésem :B Maradt a sima elektronikus adapter. Viltrox NEX III adapterem van, de vagy hibás, vagy a Canon 18-200-ammal nem szeretik egymást. Holnap lesz alkalmam kipróbálni másik Canon obival.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15165) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#15159) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én sem sok esélyt látok rá. Már csak azért sem, mert olcsón ezeket nem adhatná, mert megkérdőjelezné vele a ff kategóriában lévők árát. Másik meg, ki venne a6000 mellé 500k-ért gm optikát. Totál értelmetlen. Azt el tudom képzelni, hogy kihoz valami vonalat a sony ami apsc és esetleg G optika, de semmiképpen sem GM. Az marad a felsőház.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15166) vihartigris válasza D-LAN|FuRioN (#15165) üzenetére


vihartigris
őstag

Az A6500 árát nézve (500.000 környékén) lenne aki egy rá való GM minőségű obiért kiadni nem kevés pénzt (elsősorban nem hungarisztánban).
Sőt most is van aki kiad vagyonokat csak FF obikra, mert nincs APSC-ben megfelelő minőség.

bármi reciproka a semmi

(#15167) mikrofon válasza vihartigris (#15166) üzenetére


mikrofon
veterán

Nem tudom nekem kételyeim vannak. Azért 500e től már jó FF obik is vannak, akkor meg minek APS-C obira költeni... vagyis talán a tele vég lehet indokolt....

(#15168) .mf válasza hito (#15164) üzenetére


.mf
veterán

Vagy veszel egy m4/3 vázat, és ha már lúd, a Sigma überbrutál f1.8-as zoomjait :)
GHx + Metabones smart booster + Sigma 18-35 f1.8 = ff-ekv. 25.6-49.7mm, f1.3 ;]
A Sigma 50-100 f1.8-cal pedig 71-142mm f1.3... :Y

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15169) vihartigris válasza mikrofon (#15167) üzenetére


vihartigris
őstag

Vannak FF üvegek, de ugye azok nagyobbak, nehezebbek (drágábbak).
A Fuji elég szépen építi az APSC rendszerét, hátha irígykednek a Sonynál. ;]

bármi reciproka a semmi

(#15170) hito válasza .mf (#15168) üzenetére


hito
nagyúr

Ez így leirva erekcióra alkalmas kombináció, de már nagyon elegem van a Pana elcseszett színeiből. Oly meg nem pálya a videó miatt :N Nemrég adtam el a GH4-em és finoman szólva sem hiányzik ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15171) mikrofon válasza .mf (#15168) üzenetére


mikrofon
veterán

Huhh ezt így leírva nagyon jól hangzik. Most ráképzeltem ezt a szettet az oly e-m1 mkii-re vagy az új pana g9... Hát mit mondjak.... Görcsbe rándult mindenem.... egy teszt erejére megfogdosnám...

Mert hogy én állóképben utazok... Videósoknak meg a gh5-re rakva... hát :Y

@hito HSZ-e alapján lehet videóra macerás, de fotózásra.....

Mondjuk kérdés, hogy minden funkció megfelelően működik-e....

[ Szerkesztve ]

(#15172) mikrofon válasza mikrofon (#15171) üzenetére


mikrofon
veterán

4 napig 400e alatt az új 24-105/4 obi....
Hátha valaki erre vágyik...

(#15173) Bogyó bá' válasza mikrofon (#15172) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez full Frame-s? Vagy mi benne a poén? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15174) b.vr válasza .mf (#15168) üzenetére


b.vr
őstag

ennek azért nem sok értelme van hogy a redukált fókuszhosszat visszaváltod FF ekvivalensre, a rekeszt pedig nem. A speedbooster lényege ugye az hogy kisebb szenzoron visszadaja szinte ugyanazt mint az eredetiben. Ha valakinek nagyon tetszik mondjuk egy apsc sigma 50-100/1.8 az használja nyugodtan egy apsc szenzoros gépen, nem nyer vele ha focal reducerrel feladapterezi egy kisebb szenzorosra.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15175) grigo válasza mikrofon (#15172) üzenetére


grigo
őstag

Én igen de megvárnék pár felhasználói véleményt. Na meg idénre már ellőttem a keretet sajnos. De vegyétek mert kíváncsi vagyok mit produkál. 😜

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15176) csacsi77 válasza Bogyó bá' (#15173) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen, full frame-es. Ott az FE jelölés, az jelenti a 36x24mm-es Sony full frame-et.

Öreg fater megoldja!!!!

(#15177) mikrofon válasza grigo (#15175) üzenetére


mikrofon
veterán

szállítás csak január 9...
akció meg négy napig tart....
én amúgy nem tervezem a vételt, de annak aki igen ez jó alkalom lehet...

(#15173) Bogyó bá': nem értem a kérdést... Ez a most megjelenő teljesen új Sony G objektív, amit az a7riii-vel mutattak be... Sony FE 24-105 mm-es F4 G OSS - SEL24105G
Pár fotó a Flickr-ről

(#15174) b.vr: dehogynem... fényerőben sokat nyer mert f/1.8 helyett f/1.3. Azért, az F/1.4 körüli, alatti zoom beltérre meg nem rossz.... kérdés a képminőség a végén....

[ Szerkesztve ]

(#15178) b.vr válasza mikrofon (#15177) üzenetére


b.vr
őstag

Pont ugyanúgy nem nyer vele semmit mintha egy FF objektívet speedboosterezne egy apsc gépre. Visszakapja ugyanazt, mintha rögtön egy FF vázra tette volna. Ebben az esetben meg visszakapja ugyanazt m43on mint amit eleve megkapott volna apsc-n.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15179) mikrofon válasza b.vr (#15178) üzenetére


mikrofon
veterán

Kár vitatkozni, mert fényerőben nyer, Ez tény!
Tehát alacsonyabb ISO-t vagy gyorsabb záridőt használhat ugyan ahhoz a kép elkészítéséhez ugyan olyan fényviszonyok mellett....
Ez pedig nem statikus témáknál nagyon jól jön....

(#15180) b.vr válasza mikrofon (#15179) üzenetére


b.vr
őstag

es amit megnyer fenyeroben pont annyit elbukik a kisebb szenzoron fenyerzekenysegben. Gondold mar vegig hogy kulonben mindenki dobalna el a FF gepeit es helyette speedboosterezne apsc-re.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15181) mikrofon válasza b.vr (#15180) üzenetére


mikrofon
veterán

Ennek megint semmi értelme pont úgy mint máskor sem, mert nem arról beszélsz, amiről kellene.... Megint nem figyelsz a részletekre...

Én utolsó HSZ-em ebben a témában:
A mostani APS-C-s és MFT-s új felső kategóriás vázak nem olyan rosszak érzékenységben... Nem egy FF, de rossznak semmi képpen nem mondanám... Ráadásul APS-c-s obi (a Sigma F/1.8-as zoomjai APS-C-re vannak...) MFT-re booster-ezéséről volt szó... Továbbá én két prémium MFT szenzorú gépet említettem...

Nem fényerő miatt nem csinálják, hanem az egyéb negatív hatások miatt, pl. AF teljesítmény, stb....
Ráadásul elég sokan csinálják, különben hogy lenne értelme egy ilyen drága eszköz piacra dobásának.....
De mint ahogy mindennek, ennek is meg van az előnye és hátránya... kompromisszum

[ Szerkesztve ]

(#15182) b.vr válasza mikrofon (#15181) üzenetére


b.vr
őstag

Hogyne lenne ertelme: korabban csak a Sony A7 tulajok tudtak ugy adaptalni regi filmes (meg persze nem csak filmes, de az volt a fo poen hogy sokszor egesz olcson egesz jo obikat lehetett igy) objektivet hogy ne valtozzanak meg a tulajdonsagai, a speedboosterrel ezt az apsc-sek is megtehettek, foleg hogy sok fokuszhossz apsc-re nem is letezett csak FF-re.
De ezzel nem nyernek valamit, hanem megkapjak ugyanazt mint ami FFen megvan. Persze ahogy kezdtem, sok szempontbol ez pont eleg hasznos.
En is azt irtam hogy ezek a sigmak apsc-k (olvass már figyelmesebben ha nekem akarsz valaszolni (vagy inkabb ne valaszolj) , de a helyzet az apsc -m43 viszonylatban teljesen jol analog a FF-apsc viszonnyal, mint ahogy ezt szinten leirtam.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15183) b.vr válasza mikrofon (#15181) üzenetére


b.vr
őstag

ja, es amit lathatoan nem ertesz, tokmindegy hogy "premium" szenzoru mft geprol van szo, mert apsc-ben meg FF-ben talan nincsenek "premium" szenzoru gepek? Itt a fizikai resz a lenyeg, azaz a szenzor feluletenek nagysaga.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15184) #96302336 válasza mikrofon (#15159) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha tényleg ilyen lenne egyszer az a6700, akkor be is nevezek egyre, már nem is kell az a7R3 onnantól. :D

(#15185) grigo válasza mikrofon (#15177) üzenetére


grigo
őstag

Annyira nem érzem a birtokási vágyat így képek alapján. Pedig adatok alapján gondolkodtam rajta. De amúgy is sok hülyeség van a fejemben. Azon kapom magam hogy hetente egyszer rákívánok a Fujikra. Ma reggel a xt20-on agyaltam aztán győzködöm magam hogy ugyan minek nekem a sony mellé. Meg felesleges ráfizetes lenne.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15186) mikrofon válasza grigo (#15185) üzenetére


mikrofon
veterán

Én sem ... vagyis azért kipróbálnám, de ennyi.... Ahhoz hogy birtokolni akarjam, minimum el kéne érnie a DXO teszten a 70-200/4 élességi szintjét. Azt meg nem hiszem mert EZ az indirekt összehasonlítás szerint még a 24-70/2.8 GM szintet se hozza.... Bár ugye nem korrekt a teszt, mert nem ugyan az a váz.....

(#15187) #31733248


#31733248
törölt tag

Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary - €359.00 - ha érdekel valakit

Ez is érdekes. Ha ez igaz, gyorsan és szépen végigrakják a natív Art fixekkel a Sony E-bajonettet.

[ Szerkesztve ]

(#15188) Neck válasza #31733248 (#15187) üzenetére


Neck
veterán

Fú, ez nagyon jó áron van :S

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15189) #96302336 válasza #31733248 (#15187) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hűűű.
Érdekel bizony! :K

(#15190) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Melyik márkájú utángyártott akksit -NP-FW50-érdemes megvenni? Én ezzel szimpatizálok

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#15191) Bogyó bá' válasza Mister X (#15190) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De nem onnan kell venni szerintem: itt egy ezressel olcsóbb.

Én a simát vettem egy hónapja, meg egy külső töltőt hozzá. Egy ezres a posta, 2 nap alatt megjött.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15192) tothn válasza Bogyó bá' (#15191) üzenetére


tothn
tag

Amazon. De-n 2 patona akku+töltő 32 euro

(#15193) Mister X válasza Bogyó bá' (#15191) üzenetére


Mister X
tag

:R Már rendelem is. Köszi ! :))

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#15194) #96302336 válasza #31733248 (#15187) üzenetére


#96302336
törölt tag

Fotoplus-nál sem sokkal drágább, és hazai. Náluk 135, az E-infin-nél mindenestül 122 körül van. Csak mert annyira megtetszett az obi, megnéztem máshol is. :)

(#15195) Mister X válasza tothn (#15192) üzenetére


Mister X
tag

Köszi szétnézek ott is de sürgősen kellene,meg most ingázok Budapest meg Csongrád között. Ha oda viszik ahol épp nem vagyok akkor szívok.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#15196) PNP válasza #96302336 (#15194) üzenetére


PNP
őstag

Én Artworkben 121490-ért vettem, volt 10% Sigma akció, meglepő módon erre is.

(#15197) #96302336 válasza PNP (#15196) üzenetére


#96302336
törölt tag

Már nincs sajna a 10% kedvezmény. De végül is szerintem mindegy, nincs rossz áron így sem.

(#15198) Mister X válasza Bogyó bá' (#15191) üzenetére


Mister X
tag

Amit linkeltél töltőt,azon nincs micro usb? vagyis akkor nem tudnám a power bankot rákötni.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#15199) Bogyó bá' válasza Mister X (#15198) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs. Hálózatról (jár hozzá a hálózati kábel is), vagy a mellékelt szivargyújtós csatiról, 12V-ról tölthető.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15200) zoty


zoty
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
Segítségetekkel (tanácsaitokkal) rendeltem egy Sony 85 F1.8-et, és meg is jött. Próbálgatom...tetszik.
50F1,8 vs 55F1,8 esetében még nem döntöttem, gondolkodom, hogy kell-e nekem most ez a látószög.
De újabb agyalásom egy 70-200 lett, szeretnék egy használható 2.8-at.
MC11-et valószínű veszek mindenképen...Ezért jutott eszembe a Tamron70-200F2.8 (188-ért van MM-ben).
Tapasztalata van valakinek az A7II+MC11+Tamron70-200f2.8-al? AF? Nyitva elfogadható? Rekeszelni KELL? Vagy akkor már Canon 70200f4? Stabi hiánya miatt használható v. használhatatlan? Vagy nem is kell stabbi az A7II-höz?
Kérlek benneteket, írjatok véleményt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.