Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) geronimo000 válasza geronimo000 (#15850) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Az XT-1-et kell frissíteni!

(#15852) op9


op9
aktív tag

Sziasztok!
Nem rég vettem itt egy Sony NEX-5T fényképezőt, melyhez a kapott töltőkábelt rádugva gyorsan villog a sárga fény, ami manual szerint hibát jelent, és vagy az akku, vagy a töltő, vagy a kábel rossz.
Számítógépre csatlakoztatva kiírja, hogy ellenőrizzem a csatlakoztatott eszközt.

Kipróbáltam egy másik USB-A->USB micro átalakítóval, és azzal jól is tölti, valamint látja is háttértárnak a PC.

Én ebből arra következtetek, hogy nem jó USB kábelt kaptam hozzá, és neten rákeresve másképp is néz ki.

Szerintetek sem megfelelő kábelt kaptam hozzá?
Csak mert szóvá tettem az eladónak, az elején még úgy tűnt, hogy elismeri, hogy mégsem jó kábel hozzá, majd erősködött, hogy próbáljam csak ki, hogy amikor gyorsan villog, akkor is hagyjam rajta, mert tölteni fogja. Az adatkábelt meg külön kell megvennem hozzá.

How Bad Do You Want It?

(#15853) vihartigris válasza Bogyó bá' (#15847) üzenetére


vihartigris
őstag

A vázban lévő segédfény is csak SCN állásban működik, P A S M módban nem (A6300).

bármi reciproka a semmi

(#15854) Bogyó bá' válasza op9 (#15852) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az 5T-t nem ismerem, de a saját NEX-3-amnak és a6000-nek tök mindegy hogy milyen gyártmányú, hosszúságú, stb. USB-microUSB kábelt dugok bele, töltenek gond nélkül, és az adatátvitel is megy PC-re. :F

(#15853) vihartigris: az a6000-nél A-ban is, ebben a pillanatban néztem meg.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15855) geronimo000 válasza op9 (#15852) üzenetére


geronimo000
csendes tag

A leírtak alapján biztos a kábel rossz. Néhány száz forint miatt ne idegeskedj, engedd el.

(#15856) 80hun válasza geronimo000 (#15851) üzenetére


80hun
addikt

Hiába frissíted a vakukban nem megfelelő segédfény van a milc gépekhez ennyi. Nem megfelelő a fény hullámhossza
A kioldóval tudod használni a váz sajátját

Egyébként jó sötét kell ahoz hogy a segédfény bekapcsoljon. Én alapból kikapcsolom mert csak idegesít.
Annyira sötétbe MF kell használni nem itt elkényelmesedni :D

[ Szerkesztve ]

(#15857) Bogyó bá' válasza 80hun (#15856) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amilyen könnyen talál fókuszt akár a filléres kitobi, akár az 50F1,8OSS, annyira nehezen a méregdrága 18-105F4G beltérben, gyengébb fényviszonyok között. Utálom is rendesen, pedig nagyon sokat vártam attól az üvegtől....

szerk: a DMF-et (belenagyítást) használom, a többihez túl kényelmes vagyok.... :B

(#15858) geronimo000: mármint hogy ennek az izének van saját AF-segédfénye? Látható, vagy infravörös? Mennyire erős? Tervbe van véve a beszerzése, de csak február közepére ígérik.... :O

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15858) geronimo000 válasza 80hun (#15856) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Azt nem írtam, hogy a vakué működik, viszont a váz helyett az XT-1 igen.

(#15859) geronimo000 válasza tailor (#15849) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Az XT-1 beállítás menüjében van egy új menüpont fn10 azt kell átállítani 01-re.

(#15860) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15857) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Hehe, ezért is várom meg, míg más megvszi drágán.. :-) A 16-70z van még, meg az Econ által is használt Sigma 16-70 az MC11-el. Nekem az utóbbi szimpibb a kezdő f2.8 miatt.

Azt tudja e valaki, h mivel tud többet a sima, zöld automata módnál az A6000-en a narancssárga, +-al jelölt aut. mód? A Zasszony csak úgy használja, de nem tudom h mi a különbség.

(#15861) geronimo000 válasza Bogyó bá' (#15857) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Igen van, elég jó és nem kell "tök" sötét, hogy működjön.

(#15862) tailor válasza geronimo000 (#15859) üzenetére


tailor
őstag

Hát, nem tudom, mi lehet a gebasz nálam, de tökre nem megy a segédfény az XT-1-en. Menü be van állítva, oldalsó kis pöcök "on"-ra, és semmi. Ha a vázban bekapcsolom, a vázét használja, ha ki, akkor semmit. #ezvan

(#15863) McDuglas válasza tailor (#15862) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Vázfüggő. Ökölszabály szerint csak az tudja használni, ami pdaf-ot tud adapterezett obikkal. Meg persze friss firmware kell a kioldóhoz is.

(#15864) op9 válasza geronimo000 (#15855) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi!
A kérdés már csak az, hogy hol találom meg azt a pár száz forintos kábelt :).
Nem idegeskedem, csak nem szeretem, ha átvernek.
Viszont ha negatívat adok, akkor elképzelhető, hogy azt viszonozni fogja indokolatlanul.
Szóval aki ezt olvassa, legyen eléggé körültekintő a most kapható F3-assal (Tr... névvel), mert elmondása szerint ugyanígy működik, és ez a "helyes".

How Bad Do You Want It?

(#15865) Bogyó bá' válasza op9 (#15864) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bármely számtech boltban, bármely Tesco számtech osztályán, stb....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15866) vihartigris válasza 80hun (#15856) üzenetére


vihartigris
őstag

Jövő héten jöhetsz kutyát fotózni sötétben MF-el.
Annyi üveg sört kapsz ahány jó képet csinálsz :DDD

bármi reciproka a semmi

(#15867) #31733248 válasza vihartigris (#15853) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kapcsold be a vázon a vörös szem csökkentést, olyankor elkezd villogni a vaku, és egy gyors fókusszal rendelkező váznál ez elég is az élesség állításához. Tudom hogy ez nem ugyanaz, de kiváltja hatékonyan.

(#15868) Bubukain válasza geronimo000 (#15846) üzenetére


Bubukain
senior tag

ez érdekelne, nálam nem megy sajnos 6300-as vázon

(#15869) vihartigris válasza #31733248 (#15867) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem rossz ötlet.
A rendszer vakut is villogtatja vagy csak a vázon lévőt?

bármi reciproka a semmi

(#15870) Bubukain válasza vihartigris (#15866) üzenetére


Bubukain
senior tag

:D

(#15871) 80hun válasza vihartigris (#15866) üzenetére


80hun
addikt

Még a 40-es obiért is nehezen jutottam el hozzád :)

De felcsapok egy OM 50/1.4-et aztán rendelheted a teherautónyi sört :D
De mivel nem fogysztok alkoholt mindet neked kell meginnod egyszerre :)

(#15872) vihartigris válasza 80hun (#15871) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó-jó de előtte sport csokival etetem a kutyát :DD

bármi reciproka a semmi

(#15873) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, megjött az új táskám. Pár hónapja a kistestvérét vettem meg, de azt a Godox vakuval, valamint a megvenni tervezett vakuvezérlővel máris kinőttem: ebben elfér a 2 váz (a6000 + NEX3), a 3 üvegem (16-50, 50F1,8, 18-105), a vaku, meg még a tervezett X1T-S is, valamint összesen 4 db akku, 4 db ceruzaelem, és egy - szintén beszerzendő - 72mm-es CPL szűrő, meg a már meglévő 2db-os közgyűrű-szettem. Az első/külső/csattal is zárható zsebébe a pénztárcám, egyik oldalsó külsőbe cigi + 10-es papírzsepi, a másik oldalsó zsebbe bele lehet dugni egy fél literes vizes flaskát. Tele van mint a déli busz, de még emészthető a rakomány mérete... :D A DSLR-korszakom 5 kilós cuccából (+3,5 kiló volt az állvány, amit szinte mindig vittem, de szinte soha nem használtam) így lett szűk 2 kg.
A másikat kétszer vittem ki utcára, eladó lesz hamarosan. Tanulópénz, ajjaj....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15874) geronimo000 válasza Bubukain (#15868) üzenetére


geronimo000
csendes tag

A GODOX honlapján a V16-os firmware-hez ezt írják mint változás:

1. To make a compensation to the TTL output value at large aperture setting.
2. To add Fn-10 in custom function settings. When setting as 01, the AF-assist function can be used on Interchangeable Lens Digital Camera (some cameras e.g. A9, A7, etc.).
3. To solve the problem that the ISO will change to 819200 from 100 when A7RM2 camera is using the high-speed continuous shooting in M mode.
4. To add Fn-11 in custom function settings, so that the customer can set RFID.

Nekem az A7II-vel jól működik.

(#15875) Bubukain válasza geronimo000 (#15874) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm, ezt nem is néztem.
hazamegyek kipróbálom

(#15876) .mf


.mf
veterán

Grrr...
Volt egy infrás kioldóm, de hiába keresem, nem találom. Ebayen filléres, csak 3 hét, mire ideér; itthon boltban pedig nevetséges árakon megy.
Sebaj, akkor kipróbálom a telefonos kioldót. Eléggé nyögvenyelős, de végre elindul, erre csak annyit tud, hogy kiold most vagy időzítővel, és a kioldnál a váz beállításait felülbírálva, lőtt 1/50-eddel képet ISO12800-on... Akkor nézzük meg a touchless shuttert. Ja hogy még az ingyenes appok letöltéséhez is account kell...

Van még valami más opció?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15877) #31733248 válasza .mf (#15876) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen. Panaszkodást abbahagy, regisztrál, minden szempontból jól jár.. :))

(#15878) derrik


derrik
őstag

E-Infinity tapasztalat folytatása.......
rendelés leadása fizetés
1-3. nap a dokumentálás mindenféle képek így csomagolták-úgy csomagolták
Hosszú méla csend
10. nap email értesítés a Németországi DHL gondjaira bízták a küldeményt

Az áru az oldal szerint készleten volt. Legutóbbi rendelésem Svédország - Budapest 5 nap!! Én Németországot közelebb gondoltam...

(#15879) Bogyó bá' válasza #31733248 (#15877) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na én beizgultam erre a telefonos-távirányítós dologra, eddig magam sem hittem el hogy működik (pár hete van androidos telóm, előtte WP-s voltam a kezdetektől fogva).

Szóval előbb regisztráció, majd a telefonra Playmemories Home telepítése, fényképezőgéppel wifin összelő, a free Intelligent Remote az a6000-re letölt (elvoltam egy darabig, mire bepötyögtem a mail-címemet és a jelszavamat :O ), majd láss csodát: élőképpel tudom távvezérelni a telóról a gépet, ráadásul még a powerzoom (18-105 G, és kitobi is) működik távvezérléssel!!! Azt hittem, magam alá f*sok a gyönyörtől!
Bocs a lelkendezésért, de nekem ez annyira új és csodálatos, hogy el sem akarom hinni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15880) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15879) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah. Ha meg frissíti az ember, akkor több dolgot is be tud állítani telóról. Viszont most h mondtad, bekapcsoltam a fly módot, h ne merítse az akkut a wifi... :-)

(#15881) derrik válasza Bogyó bá' (#15879) üzenetére


derrik
őstag

....ezzel nekem továbbra is az a bajom, hogy Raw maradjon a vázban a Jpg meg menne át a telóra. De így csak Jpg mentés van.

(#15882) konyi79 válasza Bogyó bá' (#15879) üzenetére


konyi79
addikt

Kár volt ezen ennyire meglepődni, sőt, már volt szó róla a Locana WP-n igen jó, majdhogy veri a gyári droid appot.
Egyébként a böngészőből tud telepíteni a Sony PMCA weblapja, ha USB-n rádugod a kamerát, és engedélyezed. Sokkal egyszerűbb, meg jelzi, ha valamelyik telepített alkalmazásnak van frissítése.

.mf:
Hát, most magam meglepődtem mennyire egyet kell értsek Econnal :D

(#15883) Bogyó bá' válasza konyi79 (#15882) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amikor még WP-ztem, akkor a NEX3-am volt, az meg nem kezelhető WiFi híján (sem). WP-n a Sony AS20 akciókamerámat tudtam távvezérelni élőképpel az M2 Sony Camera Remote programmal. Az a6000-et szeptember közepén vettem, eszembe sem jutott hogy a WiFi és a telepíthető appok jóvoltából ez mennyivel sokoldalúbb. Az androidos telót csak kb. 3 hete használom, és csak hogy tegnap itt a topikban szóba került a telefonnal távvezérlés lehetősége, mertem kipróbálni. Nekem eddig nagyon tetszik, szerintem használni is fogom rendszeresen.

szerk: csak most nézem, hogy az általam említett WP-s M2 az a6000-et is kezeli elvileg. Lehet ki is próbálom valamikor.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15884) konyi79 válasza Bogyó bá' (#15883) üzenetére


konyi79
addikt

Jó is, sokoldalúbb jóval az infrás távvezérlésnél. Főleg, hogy nem csak szemből megy, meg ott az élőkép.

(#15885) Bogyó bá' válasza konyi79 (#15884) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Asztali Windowsra miért nincs ilyen távvezérlő alkalmazás? Van egy 8"-os windowsos tabletem, ami amúgyis mindig nálam van, azzal is szívesen távirányítanám a masinát, ha tudna élőképet. Makróhoz jobb lenne, mint a saját kis LCD a gépen.... :F (Az asztali Sony Remote program ugye az a6000-et nem kezeli rendesen, csak az a6500-at, meg az A7-et)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15886) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15885) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Tabletből is androidost nézz. nekem a Yoga Tab2 jól kezeli. :-)

(#15887) 80hun válasza KawaBazsy (#15886) üzenetére


80hun
addikt

Inkább egy Ipadot. :D

(#15888) konyi79 válasza Bogyó bá' (#15885) üzenetére


konyi79
addikt

Ez jó kérdés, direct wifi-vel meg tudnák csinálni, ha akarnák.
Ja, jó táblával is. Nekem egy Z3tc van már negyedik éve, hibátlan vele. Sajnos leállt a Sony ezzel a mérettel, ha kipusztul nem tudom mi lesz, pedig nekem sokkal jobban bejött, mint a tízesek.

(#15889) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#15886) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na az ugyan be nem teszi a lábát a lakásomba.... :N
A munkámhoz (CAD tervezés), hobbimhoz (RAW-konvertálás akár a világ végén) Windows szükséges. Csak ha már úgyis ilyen tableteim vannak, akkor igazán távvezérelhetné azt a nyomorult milcikét.... :W

(#15888) konyi79: kettő darab win-es tablet van itthon, a kicsit motoros túrákra is hordom (nem sajnálom, de 5 év alatt kb. mindent kibírt), a nagyobbikat (FHD-s Lenovo Miix 320) meg melóra használom kint terepen (értsd: idegen helyen, nem itthon). A 8"-os Lenovo-ra szoktam átmenteni esténként a RAW-képeket, sőt az első válogatást is meg tudom rajta csinálni, mert bár tetűlassan, de minden fut rajta (PS is). A nagyobbik meg 4 GB RAM-os, 128GB SSD-s, és már 64 bites win van rajta. Ráadásul touchpades-billentyűs dokkolója van, szóval tényleg lehet rajta bármit ügyködni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15890) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15889) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A laptopom nekem is tervezésre van, Nvidia Quadro kártyával, de ezekben a mobil eszközökben az android a jobb.

(#15891) fogarasia


fogarasia
csendes tag

Hali!

Milyen zoom obit ajánlotok A6000-hez, ami nem bolond drága (tudom a Sony dolgai brutális címkével rendelkeznek)? Az alap 16-50mm-es van, de szeretnék egy nagyobbat is. Itthon nézve az 55-210-es újonnan 120e körül mozog. Annyit sajnálok kiadni. Használtan találtam 70-ért, de hátha van valami ennél is kedvezőbb megoldásotok.

Felmerült az is, hogy valami más bajonettes manuális obi, buta adapterrel. Érdemes Zoom obiknál manuálisban gondolkodni?

Köszönöm előre is.

(#15892) bugizozi válasza fogarasia (#15891) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Az 55-210 ki lehet fogni MM-ben 100k alatt. Én pl Joy napok alatt vettem, volt a Sony termékekre 15% kedvezmény. Ígyse olcsó, de legalább boltból van, garival, számlával. Ettől függetlenül a használt is jó lehet, 70-ért még nem láttam újonnan.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15893) Neck válasza fogarasia (#15891) üzenetére


Neck
veterán

Én eBay-en 65-70 körül vettem újonnan Kachashop-tól. Tökéletesen működik.
(Nem is értem az erősen használtakért kért 65-70 ezres árat, gari azokon sincs...)

MOD: most is 70-ért megy postával.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15894) vihartigris válasza fogarasia (#15891) üzenetére


vihartigris
őstag

Ár-értékben az 55-210-nél jobbat nem találsz.
Garanciásat is ki lehet fogni elég jó áron.

bármi reciproka a semmi

(#15895) #48967168


#48967168
törölt tag

Lehetőségem lenne egy Alpha 7R2-es vázra szert tenni, csak nem találok hozzá normális utazó-obit. Canon DSLR-vonalról érkezve egy 24-105 f/4.0 környékére gondoltam.

Létezik hasonló? (akár fényerősebb is jöhet...)

Esetleg tapasztalat ezzel? Kapható?

https://www.sony.hu/electronics/fenykepezogep-objektivek/sel24105g

[ Szerkesztve ]

(#15896) p_adam válasza #48967168 (#15895) üzenetére


p_adam
addikt

Elég jó (még 42MP-en is), de egyelőre nagyon drága, elvileg itt van belőle raktáron (még pár hónapig nem lesz belőle nagyobb készlet).
E-mount objektívek között nincs igazi alternatívája (esetleg a 24-70 2.8 GM de az lényegesen nehezebb, ezzel jobb az egyensúly).

(#15897) fogarasia válasza p_adam (#15896) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Köszönöm válaszotokat.

Esetleg más (pl. Canon bagy Nikon) obiban, kezdetben csak manuálisban érdemes gondolkodnom?

(#15898) vihartigris válasza fogarasia (#15897) üzenetére


vihartigris
őstag

Mit szeretnél fényképezni vele?

bármi reciproka a semmi

(#15899) #48967168 válasza p_adam (#15896) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi!

(#15900) fogarasia válasza vihartigris (#15898) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Igazából utazáshoz tervezem. Ugy portré, mint állat vagy táj...épületek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.