Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) 80hun válasza KawaBazsy (#16948) üzenetére


80hun
addikt

De milyen beállításokkal próbálod elkapni a mozgó témát?

Középre kell komponálni mert csak középen van a DN f2.8-as obikkal PDAF.
És persze lényeges hogy menjen is a PDAF :)
Így próbálod?

Nekem annó volt az A6000-hez 30/2.8 és sima ügy volt akár a bicikliző gyerkőcöket is lefotózni vele csak középen kellett tartani.

(#16952) krmcz válasza 80hun (#16950) üzenetére


krmcz
tag

Akkor tudsz miből válogatni. :) Én bridge-ről váltottam milcre egyelőre kittel (már így is ég és föld), de már listázom a beszerzendő fixeket.

(#16953) Bogyó bá' válasza 80hun (#16951) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A PDAF mitől megy és mikor nem? Lehet figyelmetlen vagyok, de a menüből nem emlékszem a választhatóságára... (a6000) :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16954) 80hun válasza Bogyó bá' (#16953) üzenetére


80hun
addikt

Az A6000-en csakis AF-C-ben és a fókuszmezőre nem emlékszem már talán a szélesben.

Igazából látod mert a CDAF-nek 25 mezője van a nagy téglaalapok
A PDAF akkor megy amikor látod a sok kis négyszöget :)

Mint itt az elején is.

Meg ugye akkor is megy amikor a téma kijelölő modban vagy (nem tudom a nevét most) és a változó téglalap/nészög követi a témát.

(#16955) dssport válasza 80hun (#16947) üzenetére


dssport
tag

Úgy ahogy mondod! :C :DDD

Már el is kezdtem regisztrálni, de mire végigmentem volna a folyamaton, újra eszembe jutottak a plusz költségek amik ehhez a szetthez nekem kellenének pár hónapon belül. (Garancia, vaku, egy zsák akku, portré obi stb stb...) beugrónak egy kicsit sokallom még így is. Nem beszélve az adapter miatti kompromisszumokról. Lesz Sony milcem ez biztos, de még nem most :)

(#16956) KawaBazsy válasza 80hun (#16951) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ha bekapcsolom a folyamatos AF-et, akkor a Sigmán nincsenek sehol azok a kis kockák, hanem csak a nagy téglalpok dolgoznak.

(#16957) KawaBazsy válasza 80hun (#16954) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Tényleg. Ha átrakom a fókuszmezőt "széles"-re, akkor középen megjelennek a kis négyszögek. Csak én alapban a "terület" beállítást használom, s azt is a középső részen, h nagyon a szélére ne fókuszáljon.

(#16958) Bogyó bá' válasza 80hun (#16954) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes, én ilyet még az életben nem láttam.... :O
Ha széles a fókuszmező, akkor hogy a bánatban tudok oda fókuszálni (nyitott blendével, pl. 50F1,8) ahová én szeretnék? Eddig még szinte csak a középső fókuszpöttyöt használtam, kivéve amikor arcfelismerés / szemfókusz kellett. Ezek szerint én mindig kontrasztérzékelővel fotózok?

Bal legszélen a legalsó ikon az mi?! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16959) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#16958) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mármint az AF-pötty fölött...

Arcfelismerésnél nekem csak az a változó méretű, duplavonalas négyszögletes mezőm van.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16960) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#16958) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ez akkor működik, ha folyamatos AF-re kapcsolsz, natív üvegen mindenhol.

(#16961) KawaBazsy válasza 80hun (#16951) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Kipróbáltam a gyerekkel az udvaron, 10 képből 9-en jó volt a fókusz, úgyhogy lehet h jó lesz ez. Úgyis jön a jó idő, nyaralás, motoros találkozó, egyéb, majd tesztelem.

(#16962) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

#akció

Sony A6300 + 16-50 objektív 699€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16963) rgranc válasza Mr.Csizmás (#16962) üzenetére


rgranc
aktív tag

:Y

(#16964) kovsol válasza Mr.Csizmás (#16962) üzenetére


kovsol
titán

ha azt megveszem akkor itthon bővíthetek rá 5 év garanciát?
mod: na ráfrissítettem és már 934€ -t ír :(
Fene lekéstem megint egy jó akcióról.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16965) #31733248


#31733248
törölt tag

Sigma MC-11 - 165.99 €

Ha valakinek kell egy ilyen, nem érdemes sokáig töprengenie... :N

(#16966) #96302336 válasza #31733248 (#16965) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez most baromi olcsó!

[ Szerkesztve ]

(#16967) #31733248 válasza #96302336 (#16966) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#16968) #96302336 válasza #31733248 (#16967) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hú. Ez remélem tovább lesz akciós. Ez jól jönne.

(#16969) krmcz válasza #31733248 (#16967) üzenetére


krmcz
tag

Ez nagyon jó ár. Ők hivatalos forgalmazók? Kicsit félek ezektől a külföldi oldalaktól, mert nincs még tapasztalatom velük.

(#16970) Mirman válasza krmcz (#16969) üzenetére


Mirman
őstag

Dehogy. Ugyanolyan szürkeimportos mint az eglobalcentral. Nincs hivatalos gyári garancia egy itt vásárolt termékre sem.

(#16971) Melanor válasza krmcz (#16969) üzenetére


Melanor
tag

Jaja, szürkeimport, de én épp 2 hete kaptam meg tőlük a 12mm-es samyangot és elég korrektek voltak. Gari viszont nincs 3 év....

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#16972) krmcz válasza Melanor (#16971) üzenetére


krmcz
tag

Tiszta sor, a jóval olcsóbb árért cserébe bevállalod a gyári garancia hiánya miatti rizikót.

(#16973) Neck válasza #31733248 (#16967) üzenetére


Neck
veterán

A SEL35F18 mennyire van jó áron?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16974) #31733248 válasza Neck (#16973) üzenetére


#31733248
törölt tag

Itt egy picit olcsóbb. Ez egy nagyon jó obi, de ha nem akarsz vele videózni, érdemesebb talán a lenti Sigmát venni.

(#16975) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Üdv mindenkinek,

A sony a7III specifikációit bogarászva erre bukkantam. ( egyébként az a7Riii-nak és az a9-nek is ezt írják :B )

SLOT1: Slot for SD (UHS-I/II compliant) memory card, SLOT2: Multi slot for Memory Stick Duo™/SD (UHS-I compliant) memory card.

Jól értem, hogy ha nagy kiírási sebességet akarok akkor használjak UHS-II kareszt? Viszont ha egyszerre két kártyára szeretnék dolgozni akkor a képek kiírási sebessége visszaesik UHS-1 szintűre? Vagy a váz pörgeti kifele a képeket a SLOT1-ben lévő karira és majd akkor amikor befejezi a SLOT2 ben lévő kiírást is ? :B :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#16976) cOxeR válasza JohnyBlue (#16975) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jól látod, ez van benne, de 5D4-ben is "ugyanez" volt... egy gyors CF és egy lassabb SD.
Elbír a dupla mentéssel simán, ~84MB egy kép az R3-nál, azzal nincs gond, még UHS-1-en, ha jó a kártyád.
Visszanézésnél van egy kis várakozás, ha sorozatot tolsz vele, kisebb mpixel esetén, ez se lesz. (A7III)
Pufferbe dolgozik a gép és onnan ment a kártyákra, azonos időben.
Film esetén is simán megy a kétkártyás mentés (ami ugye ritkaság filmes fronton), pedig ott 100Mb/s-es ráta van megadva pl 1080p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#16977) JohnyBlue válasza cOxeR (#16976) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Köszi! Akkor marad a régi kártya pakkom. De amúgy mekkora ganajok már :D Legalább az á9 be beletehették volna :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#16978) vihartigris válasza JohnyBlue (#16977) üzenetére


vihartigris
őstag

Ti is váltassz Canon-ról Sony-ra?

bármi reciproka a semmi

(#16979) madgie válasza cOxeR (#16976) üzenetére


madgie
titán

Wow, az A7 III tud két kártyára videót menteni? Ez tényleg ritka, morgok ia, hogy a fudzsik nem tudják.

(#16980) Melanor


Melanor
tag

Olyan kérdésem lenne azoktól, akik ismerik a használt e-bajonettes fotós piacot, hogy mennyire eladható a sigma 30mm 1.4 obi? Ugyanis nem tudom eldönteni, mennyire fogom használni, de az e-végtelen ára csábít, hogy beszerezzem. Viszont ezt csak akkor teszem meg, ha később olyan 70 körül el is tudom adni, ha mégsem használnám.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#16981) kovsol válasza #96302336 (#15439) üzenetére


kovsol
titán

Tudsz mondani esetleg webshopot amit EU-s és olcsóbb, mint itthon? Persze magyarországi kiszállítással.

May the Force be with you!

(#16982) Neck válasza #31733248 (#16974) üzenetére


Neck
veterán

Töprengek rajta erősen, mivel a Sigma optikailag jobb obi, de az OSS jó dolog, és az autofokusz is gyorsabb a Sonyban, valamint a méret is amellett szól

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16983) cOxeR válasza madgie (#16979) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bizony. :)

(#16977) JohnyBlue
Amúgy igen... én is morgok emiatt, de a Canon is csicska... ő se teszi bele, bár vélhetően itt az az oka, hogy nagyobb puffer kell, még több gyorsabb csatoló... nem a slot maga a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#16984) mikrofon válasza cOxeR (#16983) üzenetére


mikrofon
veterán

Tartok tőle, hogy adatfeldolgozási, processzoros és sáv széllességi határai vannak. Adatáramlási keresztmetszet lehet kevés, hiszen 2*250-300Mbs az ugye 500-600Mbs-t jelent, valójában még akkor is ha párhuzamos, mert egy feldolgozó proci van. Így a nagy sebességhez kettő kellene, hogy tényleg párhuzamosan tudjon dolgozni, de valószínű akkor a melegedés is nagyobb lenne. Szerintem ez az áldozat, hogy ne melegedjen túl a gép....

Egyébként jól használható így is. Azért gyorsan kiírja a Slot 1-re egy UHS-II karira és elfogadható sebességgel a slot 2-re is, de ehhez azért kell a valóban jó minőségű és gyors UHS-I kari is.
Nagyon ritkán lövök sorozatot. Olyankor viszont átállítom RAW+JPeG-re A slot1-en a RAW a slot2-n a JPeG mentődik. Így szupergyors.....

Az RII és az RIII között az egyik legjelentősebb különbség az adatírási háttér folyamat optimalizálása. Sokkal jobban működik háttérként és sokkal több mindent lehet a háttérírás közben a géppel csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#16985) JohnyBlue válasza vihartigris (#16978) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Félig meddig de igen. Egyelőre a 6D marad egy 70-200 2.8-al. Ez alá meg a sony jönne 14f2.8 al meg egy 28f2.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#16986) konyi79


konyi79
addikt

Kollegák, azzal a fotós találkozóval mi legyen? Múltkorit a hó meg a hideg üti szét, most meg az eső szívat minket.
Hétfő, ami tisztának ígérkezik most még, egy délutánnal bepróbálkozzunk?

(#16987) vihartigris válasza konyi79 (#16986) üzenetére


vihartigris
őstag

Téma: az összegyűjtött piros tojások fotózása :D

bármi reciproka a semmi

(#16988) KawaBazsy válasza konyi79 (#16986) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Részemről jó a hétfő..

(#16989) belovary


belovary
senior tag

Valaki rendelkezik már esetleg Meike MK-A9 Pro -val?

(#16990) konyi79 válasza KawaBazsy (#16988) üzenetére


konyi79
addikt

OK, hétfő legyen tervben, délután 3 óra?

(#16991) KawaBazsy válasza konyi79 (#16990) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Részemről ok, de a szavazáson nem ixelték a kollégák a hétfőt.. Többiek?

(#16992) vihartigris válasza KawaBazsy (#16991) üzenetére


vihartigris
őstag

Lehet, hogy ketten lesztek.

bármi reciproka a semmi

(#16993) rgranc válasza KawaBazsy (#16991) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nekem biztos nem jó a hétfő.

(#16994) konyi79 válasza KawaBazsy (#16991) üzenetére


konyi79
addikt

Ja tényleg, bocsi, nem figyeltem.
Elég nyögősen alakul a dolog. Hétfő akkor tényleg nem jó, kettesben felmenjünk Kecskemétről Budapestre. Szombat lehetne, de az időjárás ott tűnik legrosszabbnak.
Azaz a szavazáson jó a vasárnap, de akkor nekem késő délután jó.

Vagy tűzzünk ki új időpontot, bízva hátha nem szarik bele az idő mindig?

[ Szerkesztve ]

(#16995) KawaBazsy válasza konyi79 (#16994) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem a vasárnap is ok, csak ne essen..

(#16996) Nippon


Nippon
őstag

Szerintem egy random hétvége nagyobb eséllyel jó bárkinek. Ha már ennyire elhúzódott, akkor tényleg várhatnánk még pár napot, hogy az idő is jó legyen.

(#16997) mikrofon


mikrofon
veterán

Hátha valaki kipróbálná:
Ingyen tiéd lehet a DxO OpticsPro 11 Essential

Sajnos Sony a7riii-vel már nem kompatibilis viszont minden mással igen...

(#16998) mikrofon


mikrofon
veterán

Több cikk is volt már linkelve a fotosarok blog szerzőjétől a Sony a7riii-re való átállásáról. Ezért belinkelem a legújabbat. Én olvasás közben nem tudtam hogy nevessek vagy sírjak... Ezek után tényleg sajnálom aki Canon-nal rendezvényt vagy bármilyen eseményt fotózik. Azért az automata ISO és automata fehér egyensúly az Olympus em-1-en kb 5 éve jól működik... Azért ezek nem a Sony a7riii csodái. Éppúgy mint az A üzemmód használta....

[ Szerkesztve ]

(#16999) cOxeR válasza mikrofon (#16998) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért nem a 6D-vel kell összemérni mert az nem korrekt. Az 5D4 ugyanúgy tudta ezt, igaz az 5D3 még nem, mert ott nem volt még manual módban expokorrekció. Ettől függetlenül persze ezek fontos tudásbeli dolgok, ami rengeteget segít munka közben.

(#17000) #48967168 válasza mikrofon (#16998) üzenetére


#48967168
törölt tag

Már megint sikerült egy felébe (se) kerülő őskövülethez hasonlítani, inkább nem is írok semmit, mert én alapból tájékozatlan vagyok... :)

De az előttem szóló kollégának talán hisztek...

Egyébként a cikkben említett akksi-hiányra időleges gyógyír lehet, hogy a 220Volt csütörtökön kapott belőle egy szállítmányt, amikor átvettem a sajátomat még készletezve sem volt, úgyhogy a tegnapi zárvatartás miatt van rá esély hogy még akad pár példány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.