Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) jmakk válasza mikrofon (#15946) üzenetére


jmakk
őstag

"A samyang nem képileg marad el teszek szerint, hanem minden másban. AF videó alatt használhatatlan. Építési minőség rosszabb, nincs szigetelés por és csepp ellen..."
Az első akkor nem igazán releváns, mert ha videó, akkor manuálfókusz. A másodikra meg azt mondom, ha munka akkor Zeiss, minden egyébre Samyang. Hacsak nem teljesen Zeiss mikrokontraszt- és színbubus vagy. Ezen kívül nem látom a több mint 2x-es árkülönbözet alapját.

[ Szerkesztve ]

(#15952) jmakk válasza mikrofon (#15938) üzenetére


jmakk
őstag

Phillip Reeve blogján jól kiemelezték ezt a 85 1.8 vs 1.4 GM témát. Azért tud valamit a GM. Más kérdés, hogy én nem fizetnék érte, de aki beleszeret az lehet.

(#15953) Neck válasza Nippon (#15949) üzenetére


Neck
veterán

Tényleg, ezt nem láttam, mondjuk APS-C hobbifotóra inkább a 150-450 EUR ársávban nézelődök :D :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15954) grigo


grigo
őstag

Mikrofon te legyszi topiktalálkozón ne hozd magaddal a cuccaid mert 1 depresszióba taszítasz egy csomó embert, kettő sok család éhezne miattad 😜😁

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15955) 80hun válasza Neck (#15948) üzenetére


80hun
addikt

Amit Nippon ajánlott.
Vagy ott van az FE 28/2 az ekv 42mm-es látószög pont baba nagyon. Hiányzik is a 40mm-.es obi a FF vonalon. Legalábbis nekem :)

(#15956) vihartigris válasza 80hun (#15955) üzenetére


vihartigris
őstag

Te azon szerencsés emberek közé tartozol akinek már van 40 mm-es obija :DDD

bármi reciproka a semmi

(#15957) 80hun válasza vihartigris (#15956) üzenetére


80hun
addikt

De jó lenne ha F2-es lenne :D

(#15958) vihartigris válasza 80hun (#15957) üzenetére


vihartigris
őstag

olyan kis telhetetlen vagy :DD
örülj, hogy 40 mmm-es, kicsi, könnyű, jó rajzolatú, meg még Canon felirat is van rajta :))

bármi reciproka a semmi

(#15959) konyi79 válasza grigo (#15954) üzenetére


konyi79
addikt

+1 :)

(#15960) rumos14 válasza mikrofon (#15946) üzenetére


rumos14
nagyúr

teljesen egyetértek, nem az élességet kell minden elé venni, és azért ez a Zeiss 35/1.4 bőven elég éles nyitva is, senkinek sem lesz emiatt gyengébb egy amúgy jó képe.
de ha csak fotóznék, nem videóznék, főleg az új árakat nézve, nem kizárt, hogy a Samyang-ot venném... sőt, talán maradtam volna a Sigma 35/1.4-nél, ami aztán tényleg bivaly éles mindig, mindenhol. és A7r2-n már elég nagy a PDAF terület is.

jmakk: ha vdeó akkor manuálfókusz? itt mindenki profi fizetős munkára használja a felszerelést, gyerekre, családra nem? oda teljesen jó a Sony-féle AF. igazából ez volt számomra mindig az egyik nagyon fontos érv a Sony milc-ek mellett. nyilván zavarba hozható és van, amit nem bír lekövetni, de már a NEX-5R-nél is elégedett voltam, hogy milyen szépen lekövette a mozgást. persze ehhez Sony obik kellettek, Sigma 30 már nem volt elég.

grigo: én tavaly nov-ben vettem használtam a Zeiss 35/1.4-et, akkor rövid időn belül 3 is volt használtan, szóval nem reménytelen.

neck: pár éve még a 24/18-at mondtam volna, és amúgy tényleg itűnő objektív... de meglehtősen drága. most már megfontolnám a 28/2-t aps-c vázra. a szűk keresztmetszet a stabi hiánya pl. a 35/1.8-hoz képest, videónál azért több mint hasznos. vagy A6500 kell...

[ Szerkesztve ]

(#15961) jmakk válasza rumos14 (#15960) üzenetére


jmakk
őstag

OK, értelek én. De hobbi szinten a jobb videós AF miatt 2x annyit fizetni? Akkor inkább a Samyang mellé bedobnék egy RX100 IV-et. Még mindig olcsóbb és van fasza videó meg egy zsebrevágos masina is extraként. De nem vagyunk egyformák, nem meggyőzni akarlak, hobbi szinten legtöbbször úgy sincsenek észérvek.

[ Szerkesztve ]

(#15962) mikrofon válasza grigo (#15954) üzenetére


mikrofon
veterán

Rendben :B
Vagy addig eladom és veszek valami hétköznapibb sort, mondjuk egy 12-24/4 + 24-105/4 + 70-200/4 vagy 70-300 sort...
Nem szeretem én a feltűnést ;)

[ Szerkesztve ]

(#15963) vihartigris válasza mikrofon (#15962) üzenetére


vihartigris
őstag

Ne add el.
Inkább az ez évi jótetted keretében oszd szét köztünk a felszerelésed :D

bármi reciproka a semmi

(#15964) grigo válasza mikrofon (#15962) üzenetére


grigo
őstag

Az már jobb. 😜
A lehető legprolibb szettel vonulj fel. Még a rawjaidra se mertem ránézni. Nehogy olyat lássak ami megtetszik.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15965) konyi79 válasza grigo (#15964) üzenetére


konyi79
addikt

Ne is, nincs köztük jónő.
Amúgy meg a Zeiss kontraszttól a Sony színekkel meg majd rosszul lettem... :DDD

(#15966) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az a6000 kit megint 160k-ért fogható: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15967) vihartigris válasza Bogyó bá' (#15966) üzenetére


vihartigris
őstag

Jól áll a gépnek az ezüst szín.

bármi reciproka a semmi

(#15968) mikrofon


mikrofon
veterán

Van valaki(k)nek tapasztalata a Sony FE 70-300 G lencsével?
Milyen a használhatósága, milyen képileg?
Esetleg van összehasonlítási tapasztalat a 70-200/4 G lencsével?

(#15969) p_adam válasza mikrofon (#15968) üzenetére


p_adam
addikt

(#15970) Bogyó bá' válasza vihartigris (#15967) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyém is ezüst, tavaly csak azt adták akciósan, most a fekete is 160k.
Szeretem benne, hogy a kitobival vagy az ezüst 50F1,8OSS-sel "játékgépnek" néz ki, nem "nézik ki" az ember kezéből. A fekete 18-105G viszont sokat ront rajta.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15971) Neck válasza 80hun (#15955) üzenetére


Neck
veterán

Ez mondjuk máris vonzóbb alternatíva. Nem is túl drága, és a 49mm filter thread is tetszik.
Gyorsan fókuszálna vele az A6000?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15972) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Portré fotókat szeretnék csinálni, szabadban, és beltérben.
Sony a6300 gépem van jelenleg kit obival.

Milyen kiegészítőket kell vegyek? (obi,vaku stb...)
Konkrét termékek érdekelnek ár érték arányban a legjobbat.

köszönöm

(#15973) Neck válasza Neck (#15971) üzenetére


Neck
veterán

A sigma 30mm f1.4 20-30 ezerrel olcsóbb, és sokkal élesebb. Azért a 2mm-ért nem éri meg. :S

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15974) mikrofon válasza p_adam (#15969) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszi!

(#15975) jmakk válasza apple87 (#15972) üzenetére


jmakk
őstag

Bocsi, de ez kb. olyan, mintha meg is rágnánk az ételt helyetted. :)
Először neked kellene körüljárni a témát valamennyire és ha van konkrét elképzelés, akkor talán tudnak/unk segíteni. Amit leírtál azt millió plusz egyféleképpen meg lehet valósítani a nagyon olcsó csináld magad módszerektől a milliós felszerelésig. Honnan tudhatjuk, hogy a te fejedben éppen mi jár?

(#15976) rgranc válasza apple87 (#15972) üzenetére


rgranc
aktív tag

Mennyi pénzt szánsz rá?
Ha visszaolvasol kicsit akkor - szerintem - a közelmúltban ezeket a konkrét obikat ajánlották APS-C vázakra ilyesmi célra:
Sigma 60mm f2.8 vagy Sony SEL50F18 OSS
Sigma 30mm f2.8 vagy Sony SEL35F18 OSS
Vakuból pedig a Godox TT350 (+X1T távkioldó) kombinációról írtak jókat a közelmúltban többen is.

Illetve ajánlottak sokkal jobbakat is, de a (számomra) még megfizethető kategóriában ezek voltak, így én személyesen ezeket jegyeztem meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#15977) vihartigris válasza apple87 (#15972) üzenetére


vihartigris
őstag

Kiegészítő szabadtéri fotózáshoz:
-esőkabát
-gumicsizma (speciális körülményekhez)
-vízhatlan hátizsák
-derítő

Objektívek (egész alakostól arcképig):
-30 1,4, 35 1,8
-50 1,8
-85 1,8

Vaku:
-Godox TTL 350s

Ha az 55-210 kitobid is megvan, akkor azzal is lehet adott körülmények között portrézni.

bármi reciproka a semmi

(#15978) apple87 válasza jmakk (#15975) üzenetére


apple87
senior tag

Nyilván portréhoz kell egy fix fényerős vaku, de nem tudom milyen gyújtótávval érdemes, általában a 85mm a full framenél, de mivel a gépem MILC ezért az 50mm 1,8 lenne az ideális, vagy ki mit használ? Vaku témával kapcsolatban, szabadtérre használnak vakut, vagy csak derítőlapot? Ezért kérdem hogy az adott szituációkban(kültér beltér) milyen plusz dolgokat használnak jobban.Lehet hogy van több variáció de általánosságban. Milliós felszerelésre nincsen pénzem, és nem is szánnék rá annyit.

(#15979) m3ss válasza apple87 (#15978) üzenetére


m3ss
veterán

deritolap filleres tetel, es kint eletmento lehet. de bent is hasznalhatod vaku melle. ne 350-es vakut vegyel ha vazrol leveve is akarod hasznalni, van a godoxnak nagyobb teljsetimenyu vakuja is. egy nagy deritolappal, par vakuval es ernyovel szinte mindent meg tudsz oldani.
30mm kezdo apscn bent eleg kompromisszumos lesz. valami erdekes perspektivat akarsz fotozni, pl felulrol a modelled, vagy ha tobbet be akarsz hozni a hatterbol hianyozni fog valami nagyobb latoszog.
sztem egy 16-24mm kornyeki obi meg egy 50/85 jo kombo.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15980) mikrofon válasza apple87 (#15978) üzenetére


mikrofon
veterán

:DD

"fix fényerős vaku" mindenképp, nehogy kihagyd, vedd motoros zoom-mal és lesz több gyújtótáv :))

(A fullfream is lehet MiLC, így itt is ideálisa lehet a 85mm vagy a 135. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#15981) jmakk válasza apple87 (#15978) üzenetére


jmakk
őstag

50mm 1.8 ideális kezdetnek. Ezen kívül, ahogy mások is említették egy derítőlap és egy vaku nem árt. A Godox jó választás, de én egy kioldóval venném (X1T-S) valamelyiket, mert vázról eléggé behatárolja a felhasználást.

(#15982) b.vr válasza apple87 (#15978) üzenetére


b.vr
őstag

(#15980) mikrofon: valószínűleg elírta és fix, fényerős obira gondolt

Persze ez egy ezerfelé ágazó téma, és nem szűkítetted eléggé, szóval most általánosságban értve. Szerintem kezdd minél egyszerűbben (és később majd ha belejössz úgyis megtapasztalod mi hiányzik még, és milyen sorrendben)
Egyetlen fényerős fix objektívvel is el tudsz indulni, a legsokoldalúbb az ekv. 85 környéki. Az aps-c Sony nem ideális ebből a szempontból, de azért tudsz válogatni pénztárca függvényében. Amiket a többiek írtak is, natívból az 50/1.8 vagy a 85/1.8 (mondjuk ha egy obid van, ez aps-c már a szűk felé fog eltérni), vagy Sigma 60/2.8.
Második legfontosabb fókusztartomány szerintem a normál (kb. ekv 35, ekv 50 között)
Inkább válassz jó helyszínt és jó időpontot (késő délután) , és kezdetben akkor el tudod kerülni a vakuzást, derítőlapozást (szabadban az nagy macera) Beltérben meg hacsak nincs valami nagy mázlid, valószínűleg úgyis stúdióba fogsz menni, ott lesz vaku, stb)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15983) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nézegettem ezeket az állványokat - aztán végül ilyet rendeltem az előbb.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15984) mikrofon válasza b.vr (#15982) üzenetére


mikrofon
veterán

Gondoltam és nem akartam megbántani. Ezért elnézést!
Csak jót nevettem, mert ez olyan helyzet komikumnak tűnt... és gondoltam megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#15985) mikrofon válasza Bogyó bá' (#15983) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez is megmosolyogtatott ;)

100x-os felárat fizettél, hogy a világon 100 db elkészült példányból egy a tiéd legyen :)
Joh a választási stratégiád ;)
és az ízlésed. Igazán szép, még a doboza is

[ Szerkesztve ]

(#15986) Bogyó bá' válasza mikrofon (#15985) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Végülis a Manfrotto jobban tetszett a szép piros gombja miatt. :B

Viccet félretéve: makrózáshoz kerestem valami nagyon "földközelit", ezt még zsebben is tudom hordani. Napok óta nézegetem ezeket a mini állványokat, de mind vagy túl nagy, vagy nincs portré módja.

szerk: ez össze csukva nagy (nem zsebméret), és sem porté módja nincs, sem pedig nem elég alacsony.... ...amolyan babzsák-helyettesítő után kutattam.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15987) b.vr válasza Bogyó bá' (#15986) üzenetére


b.vr
őstag

A 100x-os felár és a limitált 100 db emlegetéséből arra következtetek mikrofon azt hitte az első linken lévőt rendelted egymillióért :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15988) mikrofon válasza Bogyó bá' (#15986) üzenetére


mikrofon
veterán

Én ugyan nem makrózom... De feleségem nagymamája babzsákokat vart a gyerekeimnek. Majd megkértem varrjon nekem is egyet 200*200 mm-es és közepesen tömje meg. Most várom az eredményt, ezt tervezem olyankor mikor valahová le kell rakni a gépet lencséstől... Földre, székre, vagy bármire menni fog így szerintem.... Ha másra nem legalább párnának jó lesz :B

(#15987) b.vr: így van :DD de aztán leesett a válaszból... :W
Így viszont mégjobb, mert 99%-ot megspórolt. Egyszer én is szeretnék így kiválasztani valamit....

[ Szerkesztve ]

(#15989) Bogyó bá' válasza mikrofon (#15988) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Klasszikust idézve: "kis pénz, kis foci..." :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15990) #48967168


#48967168
törölt tag

Akit esetleg érint, ma jött szállítmány a Sony Központi Szalonba A7R3-ból, van belőle pár fölös darab. Sajnos a 24-105-ös obikra már az összesre megvolt a vevő, úgyhogy nekem egyelőre kimarad amíg nem lesz hozzá rögtön valami jó natív obi....

(Ha már: esetleg belefutottatok egy olyan tesztbe ami konkrétan a A7R3-at és a Canon 24-105 F/4-et hasonlította össze?)

(#15991) m3ss válasza #48967168 (#15990) üzenetére


m3ss
veterán

hany db erkezett? nehogy aztan a fel topic rainduljon es majd nem jut gep mindenkinek :)) :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15992) mikrofon válasza #48967168 (#15990) üzenetére


mikrofon
veterán

Váz nem jött össze vagy az obi?
Egyébként azt tudod, hogy mennyit jelent az össze objektív ami elfogyott?

(#15993) #48967168 válasza mikrofon (#15992) üzenetére


#48967168
törölt tag

:)

Vázból volt még talán 2 db, objektívra a srác a telefonba a "néhány darab" kifejezést alkalmazta, szóval pontosan nem tudom. Obiból új szállítmány talán a hó végére várható...

[ Szerkesztve ]

(#15994) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#15986) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Videó, ha valakit esetleg érdekel rajtam kívül is a zsebállvány.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15995) vihartigris


vihartigris
őstag

négynapos hétvégi akció, lehet a malacokat feltörni.

bármi reciproka a semmi

(#15996) Radomer válasza Bogyó bá' (#15994) üzenetére


Radomer
aktív tag

Nekem is van imádom. ;)

(#15997) mikrofon válasza Bogyó bá' (#15994) üzenetére


mikrofon
veterán

Nekem miniállványnak Joby Gorillapod SLR-Zoom jött be.

(#15998) mikrofon válasza vihartigris (#15995) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez jó megint annak aki tervez valamit...

(#15990) GalaHUN: akkor neked érdemes most rendelned a Sony FE 24-105mm f/4 G OSS-t mert megint 390e-ig kúszik az ára, az meg igen jónak tűnik nemzetközi viszonylatban is ...

Én pont most mondtam le a gondolatról is, hogy zoom-ot vegyek... Max majd egy telét....

[ Szerkesztve ]

(#15999) Márton válasza vihartigris (#15995) üzenetére


Márton
nagyúr

5100 váz 161, kitben 157? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16000) grigo válasza mikrofon (#15968) üzenetére


grigo
őstag

Ha Sony üvegeket akarok összehasonlítani vagy csak kíváncsi vagyok rá akkor mindig itt kutakodok. Nyilván nem egy steril laboratórium de szerintem nem rossz nyálat csorgatni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.