Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) D-LAN|FuRioN válasza Márton (#15096) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Colorefex pro detail extractor termel rá egy kis zajt amit a sharp kiemel rajta. Lényegében a hosszú záridő + utómunka kombó miatt van. dfine leszedte volna, de ritkán szoktam zajt szűrni, inkább hagytam így. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15102) derrik válasza 80hun (#15100) üzenetére


derrik
őstag

...hát nem tudom merjem e. Gondoltam olvassa a fórumot olyan is akinek van hibás törött ilyen gépe.

(#15103) Uzi74 válasza rgranc (#15076) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nem tudom releváns-e itt, de a PAL A6300 NTSC-re állítva 30fps-en nem csinál full sensor readout-ot a 4k videónál meg már a crop size is, emiatt visszaállítottam PAL-ra emiatt. (a hack működött, nem jött warning)

[ Szerkesztve ]

(#15104) m3ss válasza D-LAN|FuRioN (#15094) üzenetére


m3ss
veterán

eles ok, de melyik fix obi nem az rekeszelve? foleg a dragabbik kategoriabol, legyen is eles...:) nekem sem az elesseg az, ami elsore eszembe jut errol az obirol, inkabb a kepkarakter, bokeh.
nyitva vagy 2.8 alatt szemmel lathatoan elesebb egy art obi.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15105) mikrofon


mikrofon
veterán

Itt láthattok egy képsort, ahol az új 24-105/4 G obit hasonlítják a 70-200/4 G obihoz értelem szerűen a közös tartományban 100%-os kivágásokkal középen és sarokban.

(#15106) D-LAN|FuRioN válasza m3ss (#15104) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hát láttam már párat, de nem a 600k-s kategóriából. :D Persze nyilván éles és éles között is van különbség. Elsősorban ez egy portré obi így a bokeh egy lényeges szempont azoknak akik portréznak. Viszont mivel kivételesen éles szokták ajánlani még tájazáshoz is. Nálam ami igazán szempont a saroktól sarok élesség, becsillanás, alacsony torzítás, hordozhatóság. Mondjuk torzításban van jobb azért már házon belül is. Bokeh-ben meg jónak tűnt, de nem igazán van összehasonlítási alapom és utána se olvastam ebből a szempontból. :U

Annyit tudok, hogy amire nekem szempont, ott nagyon nagyon tetszett a nálam töltött idő alatt. :))

ART obikat nem igazán ismerem, főleg canikon vonalon láttam anno pár tesztet meg házon belül. :B

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15107) m3ss válasza D-LAN|FuRioN (#15106) üzenetére


m3ss
veterán

hmm photozone tesztek szerint elesebb az 55 1.8 mint az 50 1.4 art f2-on...erdekes. tuti ellenkezojet allitottam volna. lehet a mikrokontraszt miatt csalos :U vagy vazak miatt nem osszehasonlithato az eredmeny..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15108) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#15105) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

70mm centert kivéve csak nekem tűnik úgy, hogy élesebb és jobb a 70200g képe? Főleg képszélen. Kíváncsian várok egy átfogó tesztet erről az obiról. :))

m3ss

Én dxo-n szoktam csak nézni az ilyesmit, elvileg nyitva élesebb most megnéztem. 1.8-on centerben legalábbis tuti. Persze akkor lenne a legmérvadóbb, ha a7rii vagy a7riii és d850-el lenne nézve, felbontóképesség miatt.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15109) derrik


derrik
őstag

A Sonya6000 ajánlóban szereplő. Olympus TCON-17X telekonvertert használt valaki? Hogyan csatlakozik az objektívre? Érdemes pénzt bele tenni? Estleg tesztkepek valakinek?

(#15110) m3ss válasza D-LAN|FuRioN (#15108) üzenetére


m3ss
veterán

erdekes. pedig ugyanezen a vazon hasznaltam az 50 artot is. elesebbnek tunt. 20 artot meg most is hasznalom, siman elesebbnek latom amikor retusalok mint barmelyik sony/zeiss obimat...na mind1, nem mintha azok ne lennenek eleg elesek...bar a 35 1.4 kepszelen lehetne azert pengebb :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15111) D-LAN|FuRioN válasza m3ss (#15110) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ezt Te látod igazán, mondom nekem az Art obik ismeretlenek, sose került elő mint lehetőség, mert adapterezni nem igazán akartam, direkt FF obik meg nincsenek még a Sigmának. A6000-re volt 60mm-es Sigma, azt imádtam, veszett szép éles volt, viszont a becsillanást nem kezelte olyan szépen, de cserébe filléres kategória. :DD Kíváncsi vagyok a jövőben bemutatásra kerülő FF Sigma obikra. :) Természetesen egyik márkának sincs szégyellnivalója. :))

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15112) m3ss válasza D-LAN|FuRioN (#15111) üzenetére


m3ss
veterán

lesznek E bajonettes sigma art obik ff-re? mikor?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15113) p_adam válasza m3ss (#15112) üzenetére


p_adam
addikt

2018 első negyedév, első darab egy 35/1.4 (vagy 35/1.2 de ezt kevésbé hiszem)

(#15114) Neck válasza p_adam (#15113) üzenetére


Neck
veterán

Valahol azt írták, hogy 1.2-es Sigmák nem lesznek, mert olyan nehezek lennének, hogy spontán átalakulnának fekete lyukká, és beszippantanák a vázadat ;]

Én nagyon várok már egy részletes review-t a 16 f1.4-es Sigmáról.
Tájképet és portrét szeretek csinálni (kirándulás, meg a menyasszonyom :B), így a kitobi két végére kerestem alternatívát. SEL50F18 már megvan, ha a Sigma is megéri az árát, akkor végre lenne jó wide-om.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15115) p_adam válasza Neck (#15114) üzenetére


p_adam
addikt

Ez nem feltétlen igaz, sok tényezőtől függ, pl. hagyhatják jó magasan a torzítást, a sw majd úgyis auto-korrigálja alapon, mint a sok m43 és más objektíveknél. Csak már a harmadik FE 35/1.4 (AF) nem hangzik túl különlegesen, gondolom árban pont a Sony Zeiss és a Samyang közé menne árban.

[ Szerkesztve ]

(#15116) tomiee85 válasza p_adam (#15115) üzenetére


tomiee85
senior tag

Tényleg nem lesz sok értelme amugy egy újabb 35 1.4-nek. Inkább mennének rá valami olyan lyukra ami nincs duplán betöltve. (pl 100-105 budget :D) Ha marad a 35 1.4, akkor igen olcsón kell adniuk.

(#15117) p_adam válasza tomiee85 (#15116) üzenetére


p_adam
addikt

Az árképzés a logika szerint olyan amit írtam, inkább a Sony Zeiss-hoz közelebb, tehát annyira olcsó nyilván nem lesz mint egy Nikon/Canon (adapterrel Sony) közös fejlesztés ami sokkal jobban fogy.

Viszont nyilván arra is spekulálnak, hogy a másik két gyártó is jön majd ilyen gépekkel, akkor meg csak csavarni kell rajtuk kicsit a bajonett résznél meg adni hozzá egy új opcionális dokkolót, és már kész is.

(#15118) mikrofon válasza D-LAN|FuRioN (#15108) üzenetére


mikrofon
veterán

Széleken egyértelműen a 70-200/4 G élesebb. Középen szerintem 70-en a 24-105, míg 105-ön talán a 70-200/4 G ahogy írtad te is.
Azonban nekem az jön le az összehasonlításból, hogy aki szereti a 70-200/4 G-t az elégedett lesz ezzel az új 24-105-tel is...

Én egy olyan összehasonlításra lennék kíváncsi hogy 24-70/4 - 24-105/4 - 24-70/2.8. Már csak azért is, mert mind két 24-70 obi jelentősen elmarad élességben a 70-200/4-től a DXOMark szerint.... Annak ellenére, hogy az összpontszámok már közel vannak egymáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#15119) mikrofon válasza Neck (#15114) üzenetére


mikrofon
veterán

MLaca írt már egy Sigma 16 mm F1.4 DC DN Contemporary bemutatót. Amely arany minősítést kapott, bár MFT vázon (Olympus OM-D E-M1 Mark II-n) volt rajta, így a széleket nem nagyon tesztelhette és így ekv. 24 mm helyett, ekv. 32 mm-nek felelt meg.

(#15120) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#15118) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen én is pont arra vagyok leginkább kíváncsi, hogy pl 24-70Z -hez viszonyítva milyen. Egyébként nagyon sokat szidták/szidják a 2470z-t, de neten ahogy nézelődök nem tűnik rossznak a képe. Főleg 50 környékén rekeszelve. Ugye én inkább a rekeszelt élességeket nézem elsősorban, 24-en valóban puhácska tud lenni a sarok, de nem otromba módon, azon kívül viszont élesnek tűnt nekem. 50-en meg kimondottan élesnek saroktól sarokig. Egyébként szerintem a 2470GM élesebb képet fog produkálni mint a 24105g. Meg persze az is érdekes, hogy a becsillanásokat , hogy fogja kezelni. Zeiss abban a T* miatt mindig élen jár.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15121) mikrofon


mikrofon
veterán

Van egy hivatalos állásfoglalása a Sony-nak az EGT-n (Európai Gazdasági Térség) és Svájcon kívülről származó szürkeimport-termékekel kapcsolatosan... Végül is "elég korrekt" mert azt is mondhatnák, hogy hiba esetén nem szervizelik EGT területen... Ebben az esetben valóban tennének a szürkeimport visszaszorítása eseten... Ezzel szemben "csak" a garanciális javítás nem vonatkozik rájuk....
Végül is a szürkeimportként eladott termék is a Sony vagyonát gyarapítja....

(#15122) mikrofon válasza D-LAN|FuRioN (#15120) üzenetére


mikrofon
veterán

Hát igen ez egy érdekes kérdés... Merthogy ha GM-nél élesebb lenne akkor valószínű csökkenne a GM érékesítése, mert "csak" az 1 FE előnye maradna, ugyan akkor a 70-200 G is élesebb "jelentősen" a dxomark szerint a 24-70GM-hez képest....
Egyébként a nemhivatalos tesztelőktől származó tapasztalatok szerint a 24-105G jobb mint a 24-70G.....
De valószínű hivatalos teszt csak januárban várható mert egyenlőre még a nagyobb EU-s és USA-s eladóknál előrendelhető csak...

[ Szerkesztve ]

(#15123) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#15122) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hát igen kíváncsi leszek rá. Láttam jópár képet ami 2470gm-el készült városkép vagy tájkép, meg pár 24105g-t és elsőre nem nagyon győzött meg a 24105g. Persze, előítéletesség lenn most könyvelni, korai még. Rossznak semmiképpen sem mondanám mindenesetre, az már elsőre is látszik, hogy komoly kis cucc. Egyébként ha teljes méretű képeket szeretne valaki nézni 24-105G obival és A7RIII géppel akkor itt letölthetők még raw-ban is:

https://www.dpreview.com/products/sony/lenses/sony_fe_24-105_4p0_g_oss

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15124) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

Tudnátok ajánlani Sony A7 II -re vmilyen kisebb méretű vakut? 28 F2 obihoz kellene beltérbe kb, 4-5m max, az se lenne baj ha nem kerül 80-100 ezerbe :)

köszönöm

(#15125) 80hun válasza HUNgabus (#15124) üzenetére


80hun
addikt

Ha kintről tudsz redelni akkor Godox TT350s + X1T-S kioldó.

Kintről olcsóbb de itthon is meglehet venni persze kicsit drágábban hazai garival. :)

(#15126) HUNgabus válasza 80hun (#15125) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm,

a Godox jobb / rosszabb / kb ua mint a Metz?
Fotoplusnál azt ajánlgatták nagyon csak kiderült hogy a régi sony/minolta foglalatos, ami meg volt nekik az meg 80.000.-

(#15127) mikrofon


mikrofon
veterán

Van aki már szét is szedte a Sony új csodáját az a7rIII-t. Itt meg lehet nézni, hogyan is épül fel a szerkezet.
Közben pedig a tömítettségét is megvizsgálta..

(#15128) KawaBazsy válasza HUNgabus (#15126) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem ilyen van, amit az olvtársunk ajánlott, s hibátlanul működik szoba méretű helységekben. Építési minősége is olyan, h ha Sony felirat lenne rajta, azt is mukk nélkül elhinném.. 25 pénz volt az Amazonról.

(#15129) HUNgabus válasza KawaBazsy (#15128) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm, közben már utána kerestem én is, sokan dicsérik, a márkát és a típust is, rendeltem is egyet gyorsan,

(#15130) 80hun válasza HUNgabus (#15129) üzenetére


80hun
addikt

Most már én is megkivántam azt rendeltem egyet :)

(#15131) .mf válasza D-LAN|FuRioN (#15120) üzenetére


.mf
veterán

"Egyébként nagyon sokat szidták/szidják a 2470z-t, de neten ahogy nézelődök nem tűnik rossznak a képe. Főleg 50 környékén rekeszelve."

De nem is ott gyenge, hanem a két végén. [link]

"I think there are two ways to look at this lens: From the perspective of a people/reportage photographer it is a good lens.
[...]

Looking from the perspective of a landscape photographer I am rather disappointed:
From about 30mm to 60mm the performance is quite good, most of the image is super sharp from f/4 and the corners are sharp stopped down. The corners aren’t as sharp as those of some of my better primes but they are good enough in my eyes.
The corners at around 24mm are lousy. Period.
I don’t mind if corners aren’t sharp at f/4 as I am shooting at f/8 or f/11 anyway, but they never get sharp.
Performance at 70mm isn’t to great either, at f/4 the images are somewhat soft, sharp enough for web images but not for bigger enlargements.
Central sharpness is good from f/5.6, but even stopped down it won’t be sharp from corner to corner.

Most standard zooms from others manufacturers aren’t any better but many are cheaper and I think this lens is overpriced by several hundred euros because it doesn’t deliver better image quality than much cheaper lenses like the Canon 24-105 or Nikon 24-85."

Ugyanaz a helyzet, mint a 1670z esete: nem rossz, de Zeisstől és főleg ennyiért többet várna az ember.

80hun: "Kintről olcsóbb de itthon is meglehet venni persze kicsit drágábban hazai garival. :)"

:) de diplomatikus megfogalmazás... Kínából nettó 21k, Amazon.de-ről 84 EUR, Mikrosatnál 35k... A 685s még durvább, amazon.de-n 113 EUR, és abban a vám, áfa, szállítás is benne van; itt meg 65k, duplája... Értem én, hogy támogassuk a hazai boltokat, de akkor azok ne nézzenek ennyire madárnak.

Üdv a klubban, jó cucc az :) Beállításhoz keress videót, mert nem túl intuitív, de utána már jó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15132) mikrofon válasza 80hun (#15130) üzenetére


mikrofon
veterán

Nagyon kíváncsi leszek mik lesznek a tapasztalataid.
Egy két alkalmas használat után írhatnál majd pár sort... Nem arra gondolok, hogy teszteled aztán utána, hanem valódi felhasználás után. Mert azért ilyenkor szoktak előjönni olyan dolgok, amikor az ember megért vagy éppen nem az árazási különbségeket....
Illetve bárki mástól is olvasnék ilyet....

[ Szerkesztve ]

(#15133) ccs2929 válasza 80hun (#15125) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

A múltkor pont ilyen rádiós kioldó után érdeklődtem a vakus topikban, de nem kaptam választ. Ennek a X1T-S-nek nincs valami olcsóbb, fapadosabb változata? Ennyit egyelőre nem szánnék rá.
Szerk.: Ja, mondjuk adó és vevő is kellene.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#15134) .mf válasza mikrofon (#15132) üzenetére


.mf
veterán

Nekem eddig nagyon jók a benyomásaim, összerakási és anyagminőség pariban van az Olympus FL36R-emmel, nagyon hasonló fícsör-szett (GN35 ill. 36, 2xAA, HSS, távkioldás master és slave, bár ez nem csak optikai, hanem rádiós is, 24-105 +14 wide míg a másik 24-84 és x wide) ellenére annál mégis kisebb, kompaktabb. Ereje nagyon finoman, 1/128-ig 1/3 lépésekben szabályozható (szerintem már túlzás ennyi lépés) gyútávtól függetlenül (ez viszont legalábbis az Olyval szemben nagy előny, mert ott nagylátón eléggé beszűkültek az opciók).
Hátránya az, hogy a beállítás nem túl intuitív. A másik pedig, hogy nekem néha (ha két kép között volt egy kis szünet: kép ellenőrzés, kompozíción változtatás, újrafókuszálás) nem sült el, de lehet, hogy csak standbyba ment le és csak az első után ébredt fel (másodikra már elsült) - utána találtam csak meg, hogy hol lehet a standbyt kikapcsolni, de azóta még nem próbáltam.

A kioldó lehetne kisebb, és itt is a kezelés, a nulláról beállítás elsőre nem túl intuitív; de utána már működik. Ennek az anyaga már egy kicsit gyengébb viszont, nem tudom, hogy bírna el egy nagyobb vakut a tetején lévő vakupapuccsal... Ja és a vakuknak csak az erejét tudja szabályozni, a zoomot nem lehet vele állítani, ez állítólag a következő verzióban jön.

ccs2929: néznéd meg a gyári megoldásokat, rájönnél, hogy ez is már mennyire olcsó :U
Van olcsóbb, valami X32 és X16, viszont a különbség minimális, fícsörben meg kevesebb.
Vevő csak akkor kell, ha nem Godox X-rádiós vakuval akarod használni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15135) PNP válasza Neck (#15114) üzenetére


PNP
őstag

Még mindig nem volt időm értelmes és publikálható tesztképeket csinálni, de szerintem bátran rendeld meg. 1.4-en is kifejezetten éles (képszéleket kivéve), MF gyűrű hibátlan, AF gyors (bár ugye nagylátó), de egyébként se nagyon tudok mibe belekötni. CA van, de kezelhető. Kedvenc objektívem APS-C-re, és nem csak azért, mert nincs alternatívája, ráadásul nem is drága.

(#15136) Bubukain


Bubukain
senior tag

amazonon ma estig akciós
Sony SEL1018 10-18mm f/4.0 Zoom Lens
kb 190.000 Ft
hátha érdekel valakit

[ Szerkesztve ]

(#15137) mikrofon válasza .mf (#15134) üzenetére


mikrofon
veterán

köszi!

(#15138) vihartigris


vihartigris
őstag

A6300 gépnél AF segédhang (pitty) csak időzítő üzemmódban van, AF-S, AF-C, egyéb módban nincs.
Mit állítottam el?

bármi reciproka a semmi

(#15139) 80hun válasza .mf (#15131) üzenetére


80hun
addikt

Én megrendeltem a mikrosat-tól 32e-ért.

Nekem a héten kell , holnap már itt lesz
Meg legalább magyar gari lesz hozzá hivatalos forgalmazótól.
Ennyit nekem megért , így se túl drága vaku :)

(#15140) McDuglas válasza 80hun (#15139) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Én a napokban vettem TT685S-t, a Fotoplusnál, most 45k (volt) - ennyiért nekem bőven megérte :))

(#15141) Neck válasza PNP (#15135) üzenetére


Neck
veterán

Főleg fókusz érdekelne. A6000-en minden fókusz pont működik? Gyors? Éjszaka is? (Részben azért kéne a gyors lencse...)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15142) mikrofon válasza McDuglas (#15140) üzenetére


mikrofon
veterán

Kettő tudásban ugyan az "csak" a kulcsszámban van különbség?

(#15143) McDuglas válasza mikrofon (#15142) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Gondolom újratöltési időben is, (legalább a 4 vs 2 akksi különbségből fakadóan, de ezek a nagyobbak, pörgősebbek szoktak lenni) meg nem tudom a 350 tud-e stroboszkópot. Meg talán a túlmelegedés védelem terén lehet differencia.

(#15144) mikrofon válasza McDuglas (#15143) üzenetére


mikrofon
veterán

ezek szerinte "lényegi" funkció nem hiányzik a kisebből...

(#15145) .mf válasza mikrofon (#15142) üzenetére


.mf
veterán

Kulcsszám 60 vs 35, zoom 20-200 vs 24-105, 4 vs 2 AA akku, rövidebb újratöltés.
A többiben nincs különbség.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15146) PNP válasza Neck (#15141) üzenetére


PNP
őstag

Nekem A6500-am van, de apámnak vettünk nemrég egy A6000-et, azzal meg tudom nézni valamikor, viszont nem igazán ismerem azt a gépet. Mit nézzek? Mihez képest fogok látni adott esetben kevesebb fókuszpontot?

[ Szerkesztve ]

(#15147) Neck válasza PNP (#15146) üzenetére


Neck
veterán

Őszintén? Passz. Nekem csak Sony natív objektíveim (SELP1650 Kitobi, SEL55210 tele, SEL50F18 fix) vannak, ott sebességbeli és pontbeli különbség nem nagyon van, viszont azt tudom, hogy némely Sigma objektív esetén csak az obi közepén található fókuszpontokkal működik, illetve adott esetben lassabb a fókuszálás.

Innen azt mondanám, hogy összehasonlítva kitobival 16mm és mondjuk F5.6-on, vagy F8-on gyorsabban vagy lassabban fókuszál-e (főleg sötétebb környezetben), illetve megjelennek-e a fókuszpontok a teljes horizonton, vagy csak a közepén.

Meg ezekhez képest pontosan és gyorsan fókuszál-e f1.4-en.

De itt a többiek jobban meg tudják mondani, mit kell nézni, én elég kezdő vagyok még :B
Többiek? :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15148) KawaBazsy válasza McDuglas (#15143) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Van stroboszkóp mód a kisebben is, meg HSS is.

(#15149) 80hun válasza Neck (#15147) üzenetére


80hun
addikt

"Sötétebb környezetben" hol használsz f5.6-8-at?

(#15150) KawaBazsy válasza mikrofon (#15144) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem az is fontos volt, h a viszonylag pici A6000-re nem akartam egy bazi nagy, 4 elemmel működő, nehéz vakut rakni. Még ennek a mérete is határeset.. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.