Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) #48967168


#48967168
törölt tag

Egyaránt vagyok szerencsés és szerencsétlen helyzetben a témával kapcsolatban. Szerencsés, mert mindkét géppel rendelkezem (5DMk4 és A7R3) de szerencsétlen is mert az itteni hozzászólások alapján nekem van legkevesebb tapasztalatom a fénylépezés terén. Mondjuk egy haladó szintre tudom belőni a képességeimet maximum, nem ebből élek és nem ezért, egyszerűen érdekel a dolog, és remek hobbinak tartom...

Ezzel együtt már egy ideje felváltva használom a két gépet, és azért gyűlt tapasztalat nálam is. Ezekről már korábban is írtam, a nagy részüket továbbra is tartom, de egyik készülék se "vallási kérdés" számomra így legalkalmasabbat fogom megtartani.

Az utolsó link kivételével, szinte mindig régebbi Canon gépekkel hasonlítottátok össze a Sony sztárját, de ne legyen már meglepő hogy mondjuk a Mark3-hoz képes jobb, hiszen közel 6 év van köztük. Ezt nem ártana figyelembe venni, mert ha mondjuk a Mark4-hez hasonlítjuk, akkor már árnyaltabb a kép... Ha meg neadj' Isten a Nikon D850-el akkor pláne!

Számos paraméterében ezektől is jobb (az Eye AF zseniális ) de mondjuk a "normál" fókusztempóban már alul marad. Vagy ha kevesebb a fény akkor is elszöszmötöl egy darabig, miközben a Canon simán talál fókuszt. A cseppállóság szintén az öreg harcos mellett szól, kár ezt elkendőzni, még ha fel is lehet készülni vacakabb időre.

Számos olyan összehasonlító tesztet találni ahol azért visszafogottabban nyilatkoznak (pl Abbott) ahol szintén a Sony lesz a jobb de csak pár ponttal. A kérdés az, hogy az adott felhasználásra tényleg jobb-e a Sony (műterembe modellt fotózni nem kérdés, de sötétebb fényviszonyok közé, vagy sporthoz azért már nem egyértelmű) Erről egyrészt a nyilvánvalóan szegényesebb obiválaszték is tehet, de jelenleg ezzel is számolni kell.

Azt sem szabad elhallgatni, hogy napjainkban alig vannak hozzá kiegészítők (minőségi rendszervaku, stb) vagy mondjuk nem tudod összehangolni vázat és az obit pl egy Focal-al, mert még nem támogatja. Míg az "Öregek" legújabb vázai külön dedikáltan tudják minden natív obira, sőt külön tele T és W állásra is (ha esetleg ez változott volna jelezzétek).

Úgyhogy nem nagyon dobálják el sikoltva a legújabb Canon/Nikon tulajdonosok a komplett felszerelésüket, bár minden bizonnyal élénken figyelik a "sötété oldalt"... :) Hiszen keveseknek éri meg a nem hivatásosok közül 7 számjegyű bukóval rendszert váltani, ha éppen alig profitálnak a cseréből.

Ha "nulláról" kell gépet választani, akkor persze megint a A7R3 felé billen a mérleg, ha a felhasználás általános. Azt gondolom a jövő mindenképpen ebbe az irányba vezet, de mondjuk az A7R5 környékén beszélhetünk majd kiütésről...

Pár napra kölcsönadtam a Sonymat egy esküvői fotózással is foglalkozó barátomnak, direkt azzal a céllal hogy tesztelje. Megkérem írjon róla pár sort, nagyon kíváncsi vagyok a véleményére...

Peace!

(#16602) jmakk válasza #48967168 (#16601) üzenetére


jmakk
őstag

"vagy mondjuk nem tudod összehangolni vázat és az obit pl egy Focal-al, mert még nem támogatja. Míg az "Öregek" legújabb vázai külön dedikáltan tudják minden natív obira, sőt külön tele T és W állásra is"

A Sony-n a PDAF pontok az érzékelőn vannak, ilyesmire nem nagyon van szükség.

(#16603) Mirman válasza #48967168 (#16601) üzenetére


Mirman
őstag

Hát ha az A7R5-ig sem tud a Canon egy méltó versenytársat állítani ami vagy MILC vagy valami Hibrid akkor remélem rituálisan felgyújtják a gyárat. :D

(#16604) konyi79 válasza rumos14 (#16568) üzenetére


konyi79
addikt

Elvileg nem tesz a Sony különbséget EGT-n belül. Hivatalosan.E-bay, kacsa más, java szürkeimport.
De ennek majd utána járunk, tiszta legyen a dolog.

(#16605) #48967168 válasza konyi79 (#16604) üzenetére


#48967168
törölt tag

Amikor én bevittem a szalonba nem kértek számlát, csak a sorozatszámot ellenőrizték...

(#16606) mikrofon válasza #48967168 (#16601) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez a része a HSz-ednek:

"Azt sem szabad elhallgatni, hogy napjainkban alig vannak hozzá kiegészítők (minőségi rendszervaku, stb) vagy mondjuk nem tudod összehangolni vázat és az obit pl egy Focal-al, mert még nem támogatja. Míg az "Öregek" legújabb vázai külön dedikáltan tudják minden natív obira, sőt külön tele T és W állásra is (ha esetleg ez változott volna jelezzétek)."

Elárulja, hogy fogalmad sincs miről beszélsz még akkor sem ha egyszerre használod a két rendszert. Így csak erre reagálok mert ez a legnagyobb tudatlanság.

1. Minőségi vaku rendszer van hozzá. Mégpedig a Godox X rendszer. Ez mindent tud ami kell még Stúdió szinten is. Olvass utána.

2. Most már minden van hozzá kiegészítő szinten is! Te mit nem találsz ami kellene még?

3. Objektív is akad rendesen. Ráadásul mostmár Sigma Art is jön nativan. Tehát lehet szépen válogatni és még adapterezni is.

4. A MiLC rendszer valódi és legnagyobb előnye, hogy nincs szükség fókuszhangolásra mert hogy a teljes tartományban és minden távolságra pontos a fókusz. nehogy azzal kezdjük bizonyítani a DSLR nagyságát ami a legnagyobb hibája....

[ Szerkesztve ]

(#16607) belovary


belovary
senior tag

Remek hobbi??? Canon 5DIV és egy Sony A7Riii? Gondolom nem is kit obikkal vagy ellátva... Irigyellek, hogy tulajdonképpen a hobbidhoz profi cuccokat tudsz vásárolni, ráadásul két rendszerben. Egy tuti, valamit rohadt szarul csinálok, mert nekem még egyet is nehéz összehozni, pedig nem hobbi... :DDD

(#16608) #48967168 válasza mikrofon (#16606) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszönöm, hogy kérésemnek megfelelôen jeleztél és finonam és elegánsan aláhúztad a tudatlanságomat. Ezekbôl a remek, minden személyeskedést nélkülözô kommentekbôl mindig tanul az ember, pontosan ez a szakmai fórum valódi esszenciája...

(#16609) #96302336 válasza belovary (#16600) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azért azt hozzáteszem, hogy hirtelen ötlet volt a havas túra. És csak reménykedtem, hogy nem lesz gond. De jól vette az akadályt. Egy dolog volt problémás, a tele, elsőre nem is akart rendesen működni, de egy kikapcs-bekapcs azért megoldotta. Neki már hideg volt, a natív obi viszont teljesen jól viselkedett. A telét nem is nagyon tudtam használni, mert nagyon párás idő volt a napsütés ellenére ( vagy miatta?) Két út van még tervezve, Az egyik még a hidegek alatt, mert ritkán látni befagyott hegyi patakot. A másik ugyanott, csak a nagy olvadáskor.

(#16610) belovary válasza #96302336 (#16609) üzenetére


belovary
senior tag

Én azt vettem észre, hogy a képek szélei kékülnek. :D Vicc nélkül... Mostanában nem voltam kint, idén télen, mert állandóan valami szarság elkap. Hozzák haza a gyerekek az oviból, szóval nem vadultam be. Tulajdonképpen lassan 2 éve, vagy több is már totál parkolópályán van ez a dolog... Na de majd most! ;]
Ha veszek egy Sony-t.... vagy valamit... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16611) mikrofon


mikrofon
veterán

18 új natív lencse érkezik. Így az eddigi 90 körüli natív lencse átlépi a 100-at és több mint 100 sonye bajonettes lencse közül lehet választani. Most, hogy ez sok vagy még mindig kevés... Itt egy lista, de még ennél is több közül lehet válogatni, mert nincs benne sajnos mindegyik...

(#16612) Neck


Neck
veterán

SEL18-135 VS SEL18-105

Röviden: nyitva, illetve főleg kép közepén élesebb az új obi, különösen széles tartományban jó (18). Azonban a kép szélén lágyul, így a kép szélein, valamint tele állásban már feljön a 105. Rekeszelve többet javul a 105 mint az új obi. Összességében kb hasonló teljesítményt nyújtanak, a kitobitól valamivel jobbak.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16613) #96302336 válasza Neck (#16612) üzenetére


#96302336
törölt tag

Túl jól sikerült a 18-105 Akárcsak a régebbi ezüst18200. Ezt a két objektívet nehéz lesz átlépni.
A 18135 mellett komoly érv a méret.

[ Szerkesztve ]

(#16614) Neck válasza #96302336 (#16613) üzenetére


Neck
veterán

Ha a kitobi leváltása a cél, főleg wide 18-35 körül jobb az új, CA-ban nagyon jó. Csak lehetne mondjuk 300-350 dollár, akkor lenne értelme igazán.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16615) #96302336 válasza Neck (#16614) üzenetére


#96302336
törölt tag

Na igen. 600 Euró áron nem olcsó. A két kitobi is olcsóbb együtt. De a mérete még mindig impresszív, ha esetleg valami csoda folytán kitobi lenne belőle, best buy vétel volna új gép esetén.

(#16616) belovary válasza #96302336 (#16615) üzenetére


belovary
senior tag

Na! Addig lovagoltunk a Pentax alap fixeken, puff ki is adták az 50mm 1.4-et. :DDD
Ezt kell csinálni, és akkor csak úgy potyognak majd az új vázak, meg obik... ;]

(#16617) 80hun válasza mikrofon (#16611) üzenetére


80hun
addikt

A második listába belerakták az adapereseket manuálokat is. :)
Kár hogy a sigma nem natív obikat fejlesztett csak az art obikat toldotta meg

(#16618) #96302336 válasza belovary (#16616) üzenetére


#96302336
törölt tag

Potyogjanak csak. :)

(#16619) GyureX


GyureX
tag

Sony oldalán kikerült az A7III ajánlott ára. Majdnem -150 ezer Ft difi a 220 árához képest. :N

[ Szerkesztve ]

(#16620) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

Kikapcsolt állapotban esett egyet a fényképező (A6600+16-50mm kit), és most ezt írja ki:

A lencse nem bújik ki bekapcsolás után. Szerintetek mi sérülhetett, a lencsén nincs törés.
Garancia már nincs rajta.
Melyik szervízt ajánljátok?
Köszönöm szépen! :F

(#16621) 80hun válasza Filithey2016 (#16620) üzenetére


80hun
addikt

Nincs másik obid amit rárakhatsz?
Le és fel raktad már az obit azóta :)

Jóbb esetben sztem az objektív sérült belül , ha a kitobi a gond akkor felejtsd el a szervízt. Garancia nélkül a bevizsgálás is pénzbe lesz. 35e körül keresni kell egy használtat vagy venni valami másfajta obit.

(#16622) Filithey2016 válasza 80hun (#16621) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Szia!
Sajnos nincs másik obim, amivel kipróbálhatnám...
Vettem le, és visszarakás után is ezt írja ki.
Örülnék, ha csak a kitobi sérült meg

(#16623) McDuglas válasza Filithey2016 (#16622) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Esetleg az érintkezőket szemrevételezd, takarítsd meg, ott is lehet probléma - a váz és az obi közt.

(#16624) 80hun válasza Filithey2016 (#16622) üzenetére


80hun
addikt

Az ki tudod próbálni még hogy leveszed az obit.
Bekapcsolod hogy obi nélkül is el tudd sütni a gépet és elsütöd. Kiderül hogy a gép müködik e.

Az obi sérülékenyebb sztem megúsztad azzal az esést hogy behalt az objektív. :)
Még próbáld ki azt amit előttem írtak hogy takarítsd meg az obi érinkezőit.

(#16625) Filithey2016 válasza 80hun (#16624) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Köszi!
Obi nélkül elsül.
Hová vigyem be szervízbe megnézetni, tudtok ajánlani?
Úgy vagyok vele, hogy kisebb hiba még megérné a javítást, ha árban is megéri...
Köszi az eddigi segítségeket!

(#16626) #96302336 válasza Filithey2016 (#16625) üzenetére


#96302336
törölt tag

A javítás sokszor összemérhető egy használt kitobi árával. A tisztítás is 10 körül van, egy 1855 kitobjektív pedig elérhető 25 körül. selp1650 pancake pedig 30 körül megy használtan. (HW aprón van is)

[ Szerkesztve ]

(#16627) m3ss


m3ss
veterán

mennyit erhet egy feher a6000+1650 kit? max 2 e expo viszont gari az nincs.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16628) Bogyó bá' válasza m3ss (#16627) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Használt piacot nem ismerem, de ezt a kombót hetekig meg lehetett 159,9-ért venni az MM-ben - bő egy hónapja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16629) photozol


photozol
csendes tag

Sziasztok!

Még november második felében tettem közé egy kérdőívet „Felhasználói elégedettség mérése Sony E/FE bajonettes fényképezőgép tulajdonosok, felhasználók körében." címmel.
A kérdőív egy általános felmérésre szolgált az egyik tantárgyam beadandó részfeladataként. Összeessen 107db kitöltés született, amit ezúton is köszönök mindenkinek.

Kielemezve a hozzászólásokat sajnos a kérdőív tartalmazott egy-két hibát, amit az idő rövidsége miatt részben vagy nem sikerült javítani.

Amire a kérdőív nem gondolt:
Milyen formátumban készít képeket?
Ha JPG és RAW, milyen helyzetekben választja egyiket, másikat?
Milyen software-rel végzi a feldolgozást?
A rendszer melyik szolgáltatását, funkcióját ítéli a leggyengébbnek, esetlegesen feleslegesnek?

A típusszámokat nem Én adtam meg, így az egyedileg alkalmazott formátumokat a végén át kellett kódolnom.
A kérdőív nem vette figyelembe azt, ha valaki megtartotta a régi rendszerét (ez később részben orvoslásra került).
Mivel egy általános felmérésről volt szó, a kérdőív részletesen nem vizsgálta az objektíveket (gyártó, gyújtótávolság, fényerősség).

A csatolt pdf-ben az eredmények, kiegészítve a váztípusok szerinti népszerűséggel és az értékelős kérdések, felhasználói szintnek megfelelő átlageredményével.

[Eredmények link]

Jó szórakozást, az eredmények böngészéséhez.
Köszönöm még egyszer a segítséget.

Mz

HARDVERAPRÓ régi: 290 pozitív és 0 negatív értékelés

(#16630) vihartigris válasza photozol (#16629) üzenetére


vihartigris
őstag

jogosultságot kér

bármi reciproka a semmi

(#16631) photozol válasza vihartigris (#16630) üzenetére


photozol
csendes tag

Megadtam :)

HARDVERAPRÓ régi: 290 pozitív és 0 negatív értékelés

(#16632) kovsol válasza photozol (#16631) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem arra gondolt, hogy úgy állítsd be, hogy ne kérjen.

May the Force be with you!

(#16633) Muerte68 válasza photozol (#16631) üzenetére


Muerte68
addikt

Még mindig kéri :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#16634) wms válasza photozol (#16631) üzenetére


wms
senior tag

És még mindig :K

(#16635) konyi79 válasza photozol (#16629) üzenetére


konyi79
addikt

Tedd kérlek publikus megosztásba.

(#16636) vihartigris válasza konyi79 (#16635) üzenetére


vihartigris
őstag

kérdőív

Remélem photozol nem haragszik meg a megosztásért.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#16637) photozol válasza vihartigris (#16636) üzenetére


photozol
csendes tag

Nem, köszönöm.

Sajnos folyamatosan eltűnt az állomány, így Én is most javítottam volna.

HARDVERAPRÓ régi: 290 pozitív és 0 negatív értékelés

(#16638) vihartigris válasza photozol (#16637) üzenetére


vihartigris
őstag

:))

bármi reciproka a semmi

(#16639) konyi79 válasza vihartigris (#16636) üzenetére


konyi79
addikt

Én direkt nem akartam helyette, mert nem tudtam van-e oka így osztotta meg, de ha így utólag beleegyezett nincs gond.

(#16640) fogarasia


fogarasia
csendes tag

Ti mit használtok utazás során a fotók külső mentésére?
Arra gondolok, hogy ha olyan helyen vagy, ahol se PC, se Wifi, és a telefonra mentés se opció a telefon kevés tárhelye miatt.

Ugyanakkor, ha van Wifi, ugye a direkt Flickr-re mentés már nem megy, mert már nem támogatott. Más megoldás?

(#16641) cOxeR válasza fogarasia (#16640) üzenetére


cOxeR
Ármester

Megfelelő méretű memória kártyát. :D
Miért mentegetnéd ide-oda? :)

[ Szerkesztve ]

(#16642) Bogyó bá' válasza fogarasia (#16640) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a6000-ben 64GB-os SD-kártyát (2700 RAW-kép), esténként meg átmentés (és gyors selejtezés) egy Lenovo windowsos tableten (128GB tárhely + 64 GB kártya). Még mindig elég volt mindenre.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16643) csacsi77


csacsi77
senior tag

Munkahelyről vagyok, nem tudom megnézni.
Van már releváns teszteredmény/video az A7 MIII low light fókuszteljesítményéről? A MII-vel nem voltam elégedett, mondjuk csak 24-240-es sötét obival használtam.
Gondolom a -3FÉ-től induló AF-rendszer már jobb teljesítményt nyújt, mint az előd. Leginkább az új 24-105-ös obival lenne jó tudni, hogy mit tud.

Öreg fater megoldja!!!!

(#16644) fogarasia válasza cOxeR (#16641) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Hát pl azért, ha netán ellopnák a gépet, akkor a fotók ne vessenek oda.

(#16645) rgranc válasza fogarasia (#16640) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én is mindig félek hogy ha esetleg ellopnák a gépet vagy baleset érné elvesztenék pár napnyi emléket :D, ezért én mindig viszek vagy laptopot vagy tabletet magammal, és nem arra backupolom a képeket hanem a segítségével pendrivera (vagy laptopra ÉS pendrivera IS).

(Ha újabb a teló, OTG kábellel azzal is mennie kellene így.)

[ Szerkesztve ]

(#16646) fogarasia válasza rgranc (#16645) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Wifin toltam át a telefonra, és onnan Flickr re. De nagy kár, hogy már nincs meg a direkt upload. Vagy mégis van valami hasonló?

(#16647) FeRkE válasza fogarasia (#16640) üzenetére


FeRkE
őstag

Egyik haverom ezt hasznalja, jo kis cuccnak tunik: WD 2 TB My Passport Wireless Pro Nemreg nyaralaskor gyenge volt a wifi jel, belotte repeaternek :D

(#16648) konyi79


konyi79
addikt

Ha valaki most vágyik hasonlóra, fb-n van 1018 150k-ért. Az nem olyan rossz.

(#16649) fogarasia válasza FeRkE (#16647) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Na pont erre gondoltam, kicsit borsos az ára, de mégéri a befektetés. Köszönöm

(#16650) Neck válasza konyi79 (#16648) üzenetére


Neck
veterán

Én is nagyon nézegettem, a másik jelölt a Sigma 16mm f1.4
Sose fotóztam még ilyen széles látószöggel, mint ekv. 15mm, viszont a másik végére nincs szükségem, az f1.4 pedig sokkal gyorsabb, na meg élesebb is.
Pff.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.