Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32601) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Egy kis élménybeszámoló:

Ma jártam egy T-mobile üzletben ügyet intézni és láttam kirakva egy GS3-at. Gondoltam kicsit összehasonlítom a kettesemmel, de nem volt bekapcsolva. Jó, gondoltam semmi probléma, bekapcsoljuk. Hát nem! Az akkumulátor ikonja mellett - ami kikapcsolt állapotban történő töltéskor jelenik meg - megjelent egy felkiáltójel és ennyi. Szomorú, pedig szívesen kipróbáltam volna a "kicsikét".

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#32602) tatomi92 válasza R2D20208 (#32588) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Lehet egy "buta"' kérdés, de megkérdezem. Anno SGS-en úgy volt, ha nem wipe-oltam (wipe cache, wipe data) akkor bootloop-os lett a rendszer.., akkor ezek szerint ez SGSII ICS-en nem így van..?! Magyarul ha fel akarom tenni az általad linkelt romot, akkor a CWM-ben ezt a két wipe-os dolgod ki kell hagynom a téglásítás elkerülése érdekében?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#32603) Rotate válasza ToMmY_hun (#32601) üzenetére


Rotate
veterán

valszeg túl lett merítve, fel kéne tölteni :D

esetleg ha arra jársz, Westendben a mozinál a legfelső emeleten van kirakva nyomkodni kék, meg fehér is... én is ott néztem meg :) ilyen kis Samsung stand...

tatomi92:

leírom sokadszorra :) előtte lehet wipeolni, sőt ajánlott is, de ha már 4.0.4-es rom-on vagy, és nem CF, vagy Siyah vagy más olyan kernel van rajta ami nem veszélyes, akkor semmilyen esetben sem szabad wipeolni már... addig, amíg nem mentél át olyan romra, vagy kernelre, ahol már lehet... érthető így?

[ Szerkesztve ]

(#32604) tatomi92 válasza Rotate (#32603) üzenetére


tatomi92
aktív tag

szóval akkor ha jól értem, akkor a CF kernel/ Siyah esetén SZABAD wipe-olni :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#32605) Rotate válasza tatomi92 (#32604) üzenetére


Rotate
veterán

jelenleg úgy néz ki, hogy igen

(#32606) tatomi92 válasza Rotate (#32605) üzenetére


tatomi92
aktív tag

köszi a választ :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#32607) maki12 válasza Szajo (#32598) üzenetére


maki12
senior tag

Egy kicsit eltévedtél....

HTC U11 & Nikon D5300

(#32608) znagy69 válasza R2D20208 (#32588) üzenetére


znagy69
őstag

Nem tennéd fel wualara?
Köszi

(#32609) ToMmY_hun válasza Rotate (#32603) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszi az infót! Szeptembertől úgyis Pesten leszek, szóval megvizsgálom majd. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#32610) Rotate válasza ToMmY_hun (#32609) üzenetére


Rotate
veterán

reméljük még akkor is ott lesz :) Arénában is volt ilyen stand pár hónapja, bár akkor még nem volt S3 :) lehet van a nagyobb helyeken mindenhol :)

[ Szerkesztve ]

(#32611) R2D20208 válasza znagy69 (#32608) üzenetére


R2D20208
addikt

Töltöm, és felnyomom ! :)

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#32612) zseko válasza maki12 (#32575) üzenetére


zseko
veterán

A főzöttekre gondolok. Tudom hogy ő arra utalt, én meg arra, hogy nekem nem jött be egy főzött sem.

(#32577) MunezXBK nem ugyanarról beszélünk. Te azt mondod, a főzöttekből ki lehet szedni a felesleget; én meg azt, hogy minek szenvedjek vele feleslegesen, ha nekem a stock úgy jó ahogy van.

HR24.hu

(#32613) duli


duli
tag

LQ5 re feltolhatom wipe nélkül az LPO-t? vagy előtte tegyek fel valamely régebbi romot (és melyiket) ?

(#32614) Rotate válasza duli (#32613) üzenetére


Rotate
veterán

nekem kényszerből így kellett csinálnom, és nem lett gond, adatok is megmaradtak, gyors is a teló :) mivel wipe nem történik a flashelés közben, szerintem nem kéne hogy gond legyen, főleg ha Odinnal rakod :)

(#32615) kely1988 válasza Rotate (#32605) üzenetére


kely1988
aktív tag

Én ebben nem vagyok teljesen biztos, ahogyan tegnap is írtam már, XDA-n valahol ezt, valahol azt írják, hogy nem lehet CWM-ből mert az tuti gallyra vágja, valahol meg azt hogy stock recovery-ből nem szabad, most akkor döntsd el... ha szerencséd van akkor nem lesz tégla a telefonodból... :W

Amúgy valaki tudna linkelni 3 fájlos régebbi stock romot? Ha esetleg váltanék romot akkor én is úgy csinálnám, hogy előbb régebbi 3 fájlos aztán meg az új... nem merem bevállalni a wipe-ot 4.0.4-en, hiába van fent a cf-root...

(#32605) Rotate : a cf-root is egy stock kernel módosítva, és olyat is olvastam, hogy így abban is benne van a bug... :W

[ Szerkesztve ]

Livin' in the UK :)

(#32616) Rotate válasza kely1988 (#32615) üzenetére


Rotate
veterán

egyikből sem szabad, ha a gyári kernel van fenn...

ez megfelel erre a célra: [link]

az LQ5-ös CF direkt úgy van módosítva, hogy a hibát okozó kódrészlet át van írva... ezért mondják, hogy az nem veszélyes... Siyah detto, mármint az adott hibát okozó funkció ott sincs bekapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#32617) duli válasza Rotate (#32614) üzenetére


duli
tag

Odinnal rakom .Akkor lehet megpróbálom rátolni most szedem, mondjuk azt sem tudom még hogy ez egy file-os e ( sammobilos) . Előző romból melyik ajánlott ( amivel pittel rootolhatom :DDD ) ami három fileos + pit ?

(#32618) Rotate válasza duli (#32617) üzenetére


Rotate
veterán

az LPO 1 fájlos :)

Linkin:

igen, azt írják, hogy az az EMMC CAP ERASE valami, abban nincs aktiválva... mert ugye az okozza a gondot...

[ Szerkesztve ]

(#32619) Linkin válasza Rotate (#32616) üzenetére


Linkin
senior tag

Ha jól értelmezem a szavadiat akkor hogyha siyah kernel van fenn akkor nem lehet téglázódni

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#32620) kely1988 válasza Rotate (#32616) üzenetére


kely1988
aktív tag

Egy kérdésem lenne: mi célja van a repartícionálásnak pit fájlal? :R
Ha a 3 fájlost rakom fel akkor nyomjam pittel?
Jah és a triangle away progi mennyire veszélyes, azzal is ki vannak akadva hogy mindenki a saját felelősségére mert téglásíthat... valóban ilyen veszélyes resetelni a countert vele?
(és köszi a linket! :R )

[ Szerkesztve ]

Livin' in the UK :)

(#32621) Rotate válasza kely1988 (#32620) üzenetére


Rotate
veterán

nem árt... ha jól tudom, arra jó a pit, hogy újra kialakítja a rendszerpartíciót, ezáltal lesz egy csupasz telepítésed, makulátlan rendszerrel... ellenben a data-hoz nem nyúl, repartolás után is megmarad a belső SD tartalma...

nem tudom volt-e valaha telefon amit téglázott a triangle away... szerintem csak azzal a céllal van odaírva, hogy CF bevédje magát, hogy ne lehessen őt vádolni az esetlegesen tönkretett telefonokért...

elvégre, mindent saját felelősségre csinálsz...

a fentebb linkelt KK5-höz elfelejtettem írni a rar jelszót... Pass: sampro.pl

[ Szerkesztve ]

(#32622) duli válasza Rotate (#32618) üzenetére


duli
tag

Köszi már lent is van megláttam . Mostmár csak vakargatom a fejem , hogy melyik utat válasszam, de azt hiszem, hogy utána olvasok melyik régebbi rommal korrigáljak (repart) és azt teszem. Majd utána az LPO. ( Ja közben látom fentebb linkeltél KK5 öt köszi )

[ Szerkesztve ]

(#32623) R2D20208 válasza R2D20208 (#32611) üzenetére


R2D20208
addikt

Szerintem , mivel max egy órája van link, és 300 letöltés van már, zsúfolt a download. El sem indul. Majd prósza később..

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#32624) Linkin válasza R2D20208 (#32623) üzenetére


Linkin
senior tag

Megint visszatérsz GS2-re én nem bírom már követni :DD :DD
Jók ezek a 4.0.4-es romok csak nem lehet nandroidot meg wipe-ot nyomni így elég gáz marad a stabil VK azzal nincsen ilyen gond :C :C

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#32625) bakoarpi


bakoarpi
csendes tag

Sziasztok.
Pár napja, napközben aktívabban használtam a kamerát, sűrűbben fotozgattam mint máskor. Napközben nem volt semmi "gond" viszont a nap végén egyértelműen észrevettem (és a visszanézett képeken is látszik, hogy a korábbiakon nem, de azon jelen van) hogy megjelent a rettegett rózsaszín folt a képeken.....
A hiba még most is napokkal később jelen van.
Olvastam korábbról hogy ez szoftveres hiba volt!?
Mit tegyek?
Köszi előre is.

(bocsi tegnap már feltettem a kérdést, csak nem jött válasz... vagy ha esetleg nem láttam volna akkor azért elnézést. köszi)

(#32626) Rotate válasza bakoarpi (#32625) üzenetére


Rotate
veterán

nagyon egyszerű, nap végére elfogyott a fény...

(#32627) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

egy aprócska észrevétel.....frissült a viber, azóta nem tudok hívást indítani sehova, azt írja az "okos" h a hívott számon nincs viber...feleségem HTC Wildfire S-én hibátlanul megy...Goa-m van, 404

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#32628) Arcanis válasza Rotate (#32596) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Én is a "refresh on wake" és a "dynamic refresh" közt váltogatok, most tesztelgetem, hogy nekem melyik jobb. Viszont ami zavar, hogy az érzékelő nálam "relatíve" kevés értéket észlel: 10,100,1000,10000 lux-ot. (Kicsit többet várnék)

Más:
(#32226) Rotate
ha nem indul a telefon, megáll az S2 feliratnál, de van download meg recovery is akkor mivel próbálkozzak először? bootloader?
lefagyott az instagram, 3x is egymás után... aztán a libsurfaceflinger.so-t kiszedtem a system/lib-ből, mert elvileg azért fagy az instagram... lehet nem kellett volna? azóta nem indul...

Én is hasonlóan jártam (nem megfelelő framework-res.apk-t pakoltam a system-be), egy lehetséges megoldás:

*** Hiányzó/elrontott rendszerfájl pótlása adb-n keresztül ***

1) CF-root kernelt felrakod odinnal (hogy rendes superuser jogod legyen az adb shellben)
2) Letöltöd az adb-t (nálam pl az Android SDK manager-rel jött a gépre)
3) Bekapcsolod a telefont, megáll boot közben, majd usb kábellel a géphez csatlakoztatod
4) cmd.exe-ben "adb devices" parancs beírásával meggyőződsz, hogy látja a gép a telefont
5) "adb shell", majd ha # jelet látsz akkor örülsz, mert eleve root joggal rendelkezel.
6) "mount -o remount,rw /system" parancs beírásával írhatóvá teszed a system particiót
7) "exit"-tel kilépsz
8) adb push-olod a hiányzó fájlt (melyet a gépen kivarázsolsz a megfelelő romból), pl így:
"adb push C:\libsurfaceflinger.so /system/lib/libsurfaceflinger.so"
9) ahogy ez kész, nálam folytatódott a boot és be is kapcsolt a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#32629) killmix


killmix
tag

Hogy tudom megkeresni könnyedén a saját hozzászólásaimat ebben a topicban? :F

(#32630) Rotate válasza Arcanis (#32628) üzenetére


Rotate
veterán

köszi a leírást :) egyébként eredetileg nem is kéne ott lenni a libsurfaceflinger.so-nak, én raktam oda :) viszont mikor elvettem, nem indult a telefon... érdekes :D

(#32631) Arcanis válasza killmix (#32629) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Így:
topic_url/keres.php?suser=user_neve

(#32630) Rotate: szerintem ott kell lennie - a rendszer kirajzolásáért felel ha jól tudom, ha bemész a Battery Usage-be és megkeresed az "Android rendszer"-t, majd nyomsz egy frissítést, akkor a lista frissítése közben a folyamatok nevei kis ideig látszanak (pl Angry Birds helyett kis ideig com.rovio.angrybirds látszik) és ugyanígy az Android System helyett a surfaceflinger név látszik. (Nomeg megnéztem és a rom része alapból - legalábbis LQ5 esetében)

[ Szerkesztve ]

(#32632) zack válasza R2D20208 (#32588) üzenetére


zack
nagyúr

Hogy a tökömbe működik itt a letöltés? :U Mert nézem 3 perce az oldalt, és nem látom mire kellene rányomnom...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32633) R2D20208 válasza zack (#32632) üzenetére


R2D20208
addikt

Csak regis tagoknak, és kell legyen elvileg 10 értékelhető hsz. Nem indul még nekem sem, de ha megvan, feltolom wualára, éa linkelem. Download center ( nem tudom bejön-e külsősnek )

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#32634) znagy69 válasza zack (#32632) üzenetére


znagy69
őstag

Regisztrálni kell, majd az oldal alján a .zip alatti feliratra katt, de nem indul el még most sem.

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#32635) zack válasza R2D20208 (#32633) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. ;) Közben rájöttem, meg is csináltam a regit, valami digital zone fighters.de-hez akar csatlakozni de nem megy neki.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32636) killmix válasza Arcanis (#32631) üzenetére


killmix
tag

Köszi! :R

Erre van ötleted?
Illetve erre?
És erre?

Más:
Van olyan app, ami tud olyat, hogy 3 naponként ugyanabban az időpontban értesít? Mert a naptár alkalmazásban nincs ilyen opció, hogy három naponként ismételje, amit beállítottam neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#32637) visionbp válasza killmix (#32636) üzenetére


visionbp
tag

Business Calendar, ingyenes verzában is van.

[ Szerkesztve ]

(#32638) Arcanis válasza killmix (#32636) üzenetére


Arcanis
aktív tag

(#30285) killmix: A kiszedés folyamatát "portolásnak" hívják - eléggé hosszadalmas folyamat, mely közben a touchwiz keretrendszer (framework) elemeit beleépítik az adott samsung-os apk-ba (pl. a contacts és dialer apk-ba), hogy azok a framework nélkül is működjenek. Keress rá a "ported touchwiz dialer / contacts" ill. hasonló kifejezésekre.

(#30169) killmix: Nekem is volt olyan, hogy napokig ilyesmi üzenetet kaptam, de a háttérben mindig sikerült a szinkronizáció.

(#30465) killmix: igen, rendesen cwm-ből "install zip from sdcard" menüponttal, vagy akár kézzel kicsomagolod a zip-et és bemásolod a system mappa tartalmát (apk-t a system/app-ba, so-t a system/lib-be) valamilyen fájlkezelővel

(#32639) killmix válasza visionbp (#32637) üzenetére


killmix
tag

Ahogy néztem ez sem tudja azt a funkciót, ami nekem kell.(Vagy cask nem találom.) Tehát a lényeg, hogy ugye van egy olyan opció, hogy ismétlődés. ( szülinap= évente stb.) Na nekem ez kéne, hogy 3 napos legyen. :)

(#32638) Arcanis
Köszi szépen a válaszokat! :R
DE az utsóhoz még annyit, hogy ha cwm-ból teszem fel, le tudom törölni majd?

[ Szerkesztve ]

(#32640) znagy69 válasza zack (#32635) üzenetére


znagy69
őstag

jön.

(#32641) Rotate válasza Arcanis (#32628) üzenetére


Rotate
veterán

nekem volt már 3000 is :D meg 16000 egyszer... ezért is próbáltam úgy állítgatni az egyes értékekhez tartozó százalékokat, hogy minél jobb legyen... lehet gyengusz az érzékelője a telefonnak...

mostani beállításokkal mondjuk nekem egész jól úgy működik, ahogy szeretném :)

így állítottam be magamnak:

(#32642) zack válasza znagy69 (#32640) üzenetére


zack
nagyúr

Fasza. Nekem még mindig nem. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32643) R2D20208 válasza znagy69 (#32640) üzenetére


R2D20208
addikt

Fel tudod akkor rakni valahova, mert nekem akadozik, és most megyek itthonról. Köszi !

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#32644) znagy69 válasza R2D20208 (#32643) üzenetére


znagy69
őstag

Segítsetek hova hogy tudom felrakni, mert még ilyet nem csináltam.

(#32645) zseko


zseko
veterán

Még mindig gondolkodóban vagyok, ám kíváncsi vagyok a 4.0.4-re. Akkor a sorrend így jó?

1 - wipe (melyik wipe? wipe cache/wipe dalvik cache/wipe data -gyakorlatilag factory reset?)
2 - Odin, PDA részbe az LPO betéve. PIT kell/nem kell, miért?
3 - Odin, PDA részbe a cf-root kernel betéve. Ebből melyik?
4 - CWM-ből siyah 3.4.1 vagy melyik a legújabb.

Ez így jó? TBP-vel mentett dolgokat /pl wifi jelszavak, jegyzetek, programok+adataik/ vissza lehet tenni simán?

HR24.hu

(#32646) kecsetihunor válasza R2D20208 (#32588) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Wao... GOA. Mit is jelent? Hogy vigyázni kell a brickbuggal?

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#32647) Laraxior


Laraxior
titán

Wifi bekapcsolas kozben egy fagyás es az öntöltős akksi :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32648) edgelaszlo válasza znagy69 (#32644) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

Dropbox pc-ről?

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#32649) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Lenne egy kérdésem:

Micro SD-t milyen fájlrendszerre kell leformázni a pc-n mielőtt beteszem a telóba? Vagy a telón kell leformázni? Ha igen, hol?

[ Szerkesztve ]

(#32650) Rotate válasza Rotor82 (#32649) üzenetére


Rotate
veterán

telón is tudod formázni, Beállítások/Tárhelynél... egyébként FAT32 :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.