Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) hubai1979 válasza Aarpok (#23048) üzenetére


hubai1979
őstag

Az egyik meglepetés csomagban ezt találtam,csak kár hogy nem tudom eladni senkinek, mert nincs anyi pénzük.

Ez a mandró nem akarja eladni nekem a lemezt?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23052) rétisün válasza hubai1979 (#23051) üzenetére


rétisün
veterán

nem kellene kapnod/találnod valami pda-t, amit fel kellene törni? ezután lesz nála a lemez a programmal, nem?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23053) hubai1979 válasza rétisün (#23052) üzenetére


hubai1979
őstag

Ha azt mondod hiszek neked,holnap kipróbálom megyek melózni,szép napot mindenkinek. :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23054) Aarpok válasza hubai1979 (#23053) üzenetére


Aarpok
őstag

Úgy emlékszem Informátor adja a DVD - t,de kell neki feladatokat csinálni,mert csak úgy nem adja oda.Amennyiben ez a mód követi a SGM 2.0 + Geo addont, bár követnie kell,mert tartalmazza ezeket.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#23055) shield válasza hubai1979 (#23037) üzenetére


shield
Topikgazda

Sajna egy ideig nem tudok foglalkozni a fordítással. Bejött egy idény meló szeptemberig, ami 24 órás műszakot jelent és egy ideig csak ketten csináljuk. 24 óra után teljesen kivagyok ütve, örülök ha másnap reggelre kicsit összetudom szedni magam. Jó pár napja itt sem jártam.
Öreg harcsa nem gyorsvonat. :DDD

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23056) Dhampir válasza shield (#23055) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó munkát!

(#23057) hubai1979 válasza shield (#23055) üzenetére


hubai1979
őstag

Semi gond főnök,erőt egészséget.egy hete játszok evvel a moddal,még nem volt soha ilyen. :R :R :R

Egy kép a zónáról.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23058) Antonius1978 válasza hubai1979 (#23057) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ez most melyik mod ? Kisse ossze vagyok zavarodva, mert sokfele modrol esik szo :)
Nem bannam, ha tennel be kepeket fegyverekrol, foleg az AK-k es a pisztolyok erdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#23059) shield válasza hubai1979 (#23057) üzenetére


shield
Topikgazda

"egy hete játszok evvel a moddal,még nem volt soha ilyen."
Mit értesz ez alatt? :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23060) hubai1979 válasza Antonius1978 (#23058) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Erről van szó,shield magyarosításával szépen megy, amit a braz verzióhoz készített,csak egy kis javítás kéne.Ez a mód sgm 2.0 épül, kicsit eltérőbbek a küldik benne, azért kéne átírni a magyarosítást.Egy pár képet töltöttem fel róla.Plusz fegyverek,páncélok,artifaktok,eddig nem látott mutánsok ,amik igen csak kemények.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23061) hubai1979 válasza shield (#23059) üzenetére


hubai1979
őstag

Hát nekem egy mód két-három nap,közben találok egy ujjat kipróbálom, az előzőt törlöm,így tovább, de ez nagyon izgalmas ,a zóna televan élettel.Minden mutánsnál ,amit megölsz , több mindent találsz,mint ,amit eddig.+szem,+csápok,+szemek,+lábak,+karok+,karmok és jó pénzért ellehet adni.Érdemes vadászni.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23062) shield válasza hubai1979 (#23061) üzenetére


shield
Topikgazda

Ma este gyorsan felrakom és megnézem mit lehet kihozni belőle. Te olyan gyorsan váltasz, hogy nem tudunk követni. :DDD

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23063) hubai1979 válasza shield (#23062) üzenetére


hubai1979
őstag

Már most is van egy uj csak nem szedem le mert akkor kísérteni fog egész éjszaka.

[link]

[link]

Itt található kettő darab javítás.minden képpen szedd le őket,az egyik nagyon fontos, mert lekapcsol a játék azzonnal, ha a területhez érsz,a küldetés folyamán.A cicis csajnak csinálod a küldit, a kotró hajónál jösz visszafelé ,a stadovsk bejáratánál vár egy bandita, az adja a küldit, hogy hozz ell egy flesdrivet,a lényeg az, hogy az ürgéken metró játékból áthozzot páncél van, na ezt javitsa az egyik, a másikat nem tudom pontosan,ha találsz egy sgm relytek helyet, kiveszed belőle a cuccokat, ha kicsit kifagy ,ne ijedj meg, agy pár másodpercet neki és megy a játék, na jó, volt hogy egy fél perecet vártam ,de ment.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23064) Dhampir válasza hubai1979 (#23060) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebben van az ablakból integető úttörő, ez mekkora. :D

(#23065) hubai1979 válasza Dhampir (#23064) üzenetére


hubai1979
őstag

Ebben, de még nem járok ott hogy megnézem mit akar.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23066) hubai1979 válasza hubai1979 (#23065) üzenetére


hubai1979
őstag


Félelmetes amit tud ez a kis fegyver.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23067) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Valaki fel tudta tenni a Suttogasok Volgyet ?

(#23068) hubai1979


hubai1979
őstag

Segítsetek már légyszi, ez mit akar.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23069) op.erik válasza hubai1979 (#23068) üzenetére


op.erik
aktív tag

Vigyél a "Talajkutató"-nak (prospector) 5 speciális M68-as gránátot. Esetleg összekötött kivitelben kell neki az 5??? De lehet Fajdnak kell...

(#23070) hubai1979 válasza op.erik (#23069) üzenetére


hubai1979
őstag

Kösz benned bíztam.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23071) Aarpok válasza hubai1979 (#23068) üzenetére


Aarpok
őstag

Át kell menni janovra Nitrohoz (Technikus - Itt lehet nem ez a neve) meg kell neki szerezni egy toolt amivel létre tudja hozni ezt a gránát-típust.Amennyiben ez meg van kell 10 db M68 - as gránát majd ebből megcsinálja a kért gránátot (4 v 5 egyesítéssel persze nem ingyen).Amint kész menj vissza Skadovskra és add oda Fajdnak (gondolom neki sem ez a neve itt)

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#23072) hubai1979 válasza Aarpok (#23071) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszi megyek.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23073) SaGa59


SaGa59
őstag

Spectrum Project kérdésem lenne.

A bárban felvettem a duty technikustól az Electronic Warfare feladatot. Amikor a harmadik állomáson kell beolvasni az adatokat, bejön a csirip OK, meg az üzenet, hogy "verd vissza" a támadást, de nem tudom becsukni az oscilloszkópot. Mindig újra kell kezdeni az egészet. Mi a stájsz ilyenkor? Mit rontok el?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23074) SaGa59 válasza SaGa59 (#23073) üzenetére


SaGa59
őstag

Megoldottam. Visszakapcsoltam oroszra és így elsőre bezárta a scope-ot. Angolul nem akarja...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23075) hubai1979 válasza Aarpok (#23071) üzenetére


hubai1979
őstag

Meg vannak a cuccok, kért egy ötszázast de nem vet el semmit, ez így jó lesz.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23076) op.erik válasza hubai1979 (#23075) üzenetére


op.erik
aktív tag

Azotnak hívják Nitrót alapból? Mert oroszul szerepel egy ilyen név itt... Visszacseng a jó öreg Tiszta Égbolt. :D

[ Szerkesztve ]

(#23077) Aarpok válasza hubai1979 (#23075) üzenetére


Aarpok
őstag

Amennyiben megjelenik a beszélgetéskor az M68 akkor igen.Elviekben csak a gránátokra és szerszámra van szüksége illetve pénzre és akkor megcsinálja ezt a turbózott gránátot.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#23078) Antonius1978 válasza SaGa59 (#23073) üzenetére


Antonius1978
addikt

Te is azzal tolod ? En ma raktam fel, mert kifingott a World of War, a fokuldetes elakad.
De en meg csak Kordonban vagyok...Valami ilyesminek kepzeltem volna el a Lost Alphat...

(#23079) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A S.M.R.T.E.R. Pripyat 0.45 verzióját próbáltátok már?

(#23080) PeL válasza Dhampir (#23079) üzenetére


PeL
addikt

0.45 nem jött ki és valószínűleg nem is fog már, mert a készítője egyszerűen felszívódott... Én még mikor itt volt akkor sem jósoltam sok jót a projectnek mert a csávó egyedül dolgozott rajta. Úgy látszik ő is belátta hogy ez túl nagy fa lesz a fejszéjének, így egyszerűen lelépett anélkül hogy magyarázkodnia kelljen. Persze ezt én gondolom így, lehet hogy más dolog van a háttérben, mindenesetre már lassan két éve senki nem tud róla semmit. Pedig fasza kis mod lehetett volna a leírtak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#23081) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Ezt a képet én állítottam össze Wordben. Gondoltam megosztom, mert jól néz ki. A képen felül én vagyok, jobb szárnyon a tesóm, bal oldalon az erőmű egyik főmérnöke. :C Kattintsatok rá úgy élesebb a kép! :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23082) Dhampir válasza PeL (#23080) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban, kár ezért a modért. Köszönöm, hogy informáltál róla. :R

(#23081) Carasc0

Brutális. :D

Az a főmérnök bátor ember, mert társaival együtt bement a szarkofág alá vizsgálódni.

(#23083) hubai1979


hubai1979
őstag

Vissza töltöttem egy korábbi mentést hogy biztosabb legyek.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23084) SaGa59 válasza PeL (#23080) üzenetére


SaGa59
őstag

PeL!

Te szoktál magyarítani modokat.
Mit használsz hozzá? Angolból gépi fordítás, majd kézi adjusztálás, vagy oroszból ugyanígy? Esetleg "séróból" rögtön fordítod, nyersfordítás nélkül?
Gondolkodom azon, hogy a Spectrum Project-nek nekilátok,mert David.m.e angol verziója egyre jobban idegesít. Rengeteg angolul szedett orosz szót bennhagy, és egyetlen beszélgetés közben volt Sztrelok már shooter, archer, de arrow is... Tudom gépi fordítás, de akkor is...
Oroszból kezdeném,mert a félkész angol sok helyen félrevinne.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23085) Telda


Telda
addikt

Hali!

Ha nem steames verzió van fent, akkor hova ment a játék?

(#23086) Dhampir válasza SaGa59 (#23084) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekességképpen egy megjegyzés; tapasztalatom szerint a gépi fordító (Google) német nyelven pontosabb, mint például az angol nyelv tekintetében.

(#23087) PeL válasza SaGa59 (#23084) üzenetére


PeL
addikt

Oroszból fordítani a leg rosszabb... Oda mindig google translatet használtam (oroszból angolba mert úgy pontosabb valamivel a fordítás), de sok szót hagy meg orosznak (nem cirill, de orosz szó). Angolból többnyire fejből fordítok egyből kerek magyar mondatokra, ha van olyan szó amit nem ismerek vagy nem jut eszembe mit jelent azt kiszótárazom.

[ Szerkesztve ]

(#23088) op.erik válasza PeL (#23087) üzenetére


op.erik
aktív tag

dettó :D

(#23089) SaGa59 válasza PeL (#23087) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen, nekem az a bajom, hogy a David.M.E féle fordítások ilyenek. Angol szövegben sok orosz szó, csak angolosan átírva, így az orosz eredetit se mindig találom meg.
Nekiláttam oroszból magyarra, bár néha közbe kell iktatnom némi angolt nekem is, de az angolosítás nagyrészt félrevezet az eredetihez képest.

Ha már, akkor segítsetek kicsit. A Cordonban a szabad stalkerek boltosa Patogenics: Патогеныч. Ez nagyjából kórokozót vagy inkább kórokozóst jelent. A neveket nem szeretem lefordítani, de itt ezek "ragadványnevek", amelyek mindig jelentenek valamit. Ezt kéne valami jó magyar "jassz" névvel lefedni. Pillanatnyilag még a Bacis, vagy a Fertő(ző) áll az élen... A többi, ami eszembe jut túl "hivatali" lenne, holott ezek a nevek ilyenek pont nem lehetnek.

Vélemények?

Van pár fura dolog egyébként. A Bárban van egy tag, akinek a nevét a gép Sharperre, azaz élesebbre fordítja, de ez marhaság. Igazából ő Fürge, de ez csak hosszas keresgélés után jött elő a jelentések között...
Illetve kérdés még: Mi a megszokott a Barmen-re a magyarított stalkerekben. A "Csapos" nem viszi el nagyon azokat, akik már több magyarított verzióval játszottak?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23090) SaGa59 válasza op.erik (#23076) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen, Azot. Én meg is hagytam, csak Azót-ként. Ilyen magyar szó létezett, eleinte így hívták itt is a gázt.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23091) SaGa59 válasza PeL (#23087) üzenetére


SaGa59
őstag

Még egy kérdés, aztán leállok, megyek fordítani: Mi a jogállása a már elkészült magyarításoknak? fel lehet őket használni, vagy kezdjem elölről? A 2.0-ás CoP magyarítást leszedtem és ami abban már kész, nem kezdeném újra előállítani, bár pár "beköszönést" javítanék az orosz eredeti alapján...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23092) PeL válasza SaGa59 (#23091) üzenetére


PeL
addikt

A saját fordításommal azt csinálsz amit akarsz, én nem foglalkozom ilyesmivel... Sztem az eredeti magyarítás készítői sem csinálnak belőle gondot ha felhasználod, én megemlítettem a nevüket a readme-ben mindenesetre, hogy én csak az SGM mod részek fordításáért felelek, az alapjáték magyarítását pedig az f.i. csoport követte el.

(#23093) Antonius1978 válasza SaGa59 (#23073) üzenetére


Antonius1978
addikt

Olvastam, hogy te mar a barnal vagy...A labor ajtajat hogyan kell kinyitani ? Vagy egy baki lenne, amit az angol szoveg okozott ?

Nev : a Ferto nekem kurvara tetszik :C
(lehetnenek ilyen laza nevek is hogy Ripacs meg Ragyas)

(#23094) op.erik válasza SaGa59 (#23090) üzenetére


op.erik
aktív tag

"Fertő" az tényleg jól hangzik. Mellesleg én is megemlítettem a Fi Csoportot, nem reklamáltak érte, hogy használtam a magyarításukat. :)

Amúgy az orosz "azot" magyarul Nitrogén, azt tudod ugye?

[ Szerkesztve ]

(#23095) Dhampir válasza op.erik (#23094) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó oroszos vagy. :C

(#23096) op.erik


op.erik
aktív tag

El is felejtettem szólni, hogy fellőttem (Antonius barátunk szakszavával élve :D ) az SGM 2.2 + Fegyverpakk modomat!!!
Én alig (játékban talán 2X) tapasztaltam benne bugot, bár lekopogom, most kezdem újra, csatlakozzatok ti is!!!

Antonius neked külön ajánlom, mert tele van AK-kal.
Itt az icon_equipment.dds-e: kép

[ Szerkesztve ]

(#23097) SaGa59 válasza op.erik (#23094) üzenetére


SaGa59
őstag

Tudom. De nekem az Azót jobban bejön.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23098) hubai1979 válasza op.erik (#23096) üzenetére


hubai1979
őstag

Az mindegyik fegyvert lehet fejleszteni benne?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#23099) op.erik válasza hubai1979 (#23098) üzenetére


op.erik
aktív tag

dádá!

(#23100) PeL válasza op.erik (#23096) üzenetére


PeL
addikt

Faszának tűnik. Két kérdésem lenne: Összes fegyver előfordul NPC-knél, ill. iron sightja mindegyiknek be van lőve? 16:9-hez főleg.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.