Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) rt06 válasza Laca 012 (#800) üzenetére


rt06
veterán

ez rendszerfuggo, de szerintem arrol van szo, hogy amit csomagkezelovel tettel fel, az /usr prefix-szel lett forditva, amit magad csinaltal, az pedig /usr/local prefix-szel
ennek csak ott van jelentossege, hogy hova kerul a program, az esetek donto tobbsegeben nem kell azt athelyezgetni, a lenyeg, hogy csak egy legyen fent, kulonben a teljes path eladasa nelkul, nem biztos, hogy az indul el, amelyiket szeretned

a libtorrent oldalon van init file, azt kell bedobnod a /etc/init.d konyvtarba, illetve beloni atomatikus indulasra, ha szeretnel boot kozbeni indulast is

amugy nem, nem kell vele napokat szivni tobbnyire, itt a gond az volt, hogy:
- az en leirasom (rtwi.jmk.hu-s) eleg regi, meg 0.8.0-hoz keszult
- ezt keverted mas leirasokkal (azokrol nem tudok nyilatkozni)
- probaltad csomagbol forraskodbol es svn-bol is feltenni
ezek kovetkezteben szepen osszekavarodtak a dolgok
ha lesz ra idom, majd frissitem (es megprobalom frissen tartani) a leirasom

amugy rendszertol fuggoen, illetve attol, hogy az mennyire friss, csomagbol valo telepitesnek is mennie kellene (nekem debian sid alatt ment, bar ruTorrent-et nem neztem hozza)

-d: nem indit uj screen-t, hanem egy mar meglevot csatol fel neked (ha letezik - ha nem, akkor ez az opcio figyelmen kivul van hagyva)
-dm: az ujonnan letrehozott screen nem kerul csatolasra (marad detached)
-S: uj screen letrehozasakor ezutan meg tudsz adni egy session nevet (pl torrent)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#802) Laca 012 válasza rt06 (#801) üzenetére


Laca 012
őstag

Köszönöm! :R
Azért mivel még csak az egyik 500GB-os hdd üzemel a gépben, a másik az még csak pörög, (hogy bekopjon :DDD ), és a rendszerpartíciót amúgy is kicsire (5GB)-ra méreteztem, meg raid -ben akarom járatni LVM -mel partícionálva, szóval a lényeg, úgyis újra kell raknom az egészet.
Most teszt jelleggel üzemel, de szerintem is működnie kell ennek az említett csomagkezelős telepítési folyamatnak is, és neki fogok futni mégegyszer..
Ami bökkenő lehet , hogy az xmlrpc-c -nek nem találtam csomagkezelős verzióját. Bár elvileg a php5-xmlrpc -nek is elégnek kellene lennie nem?

Most még annyi nyűgöm van, hogy szeretném seedelni ezt a már említett 72,xGB-os trorrentet több trackeren is. -működik is (3trackeren ), viszont egyik trackernél hiába jelölöm ki a Complete mappát, mivel ez a tracker az alapértelmezett mappanevet a többiektől eltérően nem szóközökkel, hanem pontokkal választja el, így külön mappába akarja letölteni és sehogy sem tudom rávenni, hogy megtalálja az állományt..
Van erre valami mód, mert nem igazán másolnék fel még egyszer ekkora tartalmat duplikálva helyfoglalásnak..

(#803) rt06 válasza Laca 012 (#802) üzenetére


rt06
veterán

a php5-xmlrpc az mas, neked a libxmlrpc-c3 kellene, de pl debian alatt 1.06-os van, ezert ajanlott azt forrasbol/svn-bol forgatni

a masikat en ugy szoktam megoldani, hogy engedem az rtorrent-nek, hogy letrehozza a file-okat, ezutan megallitom es bezarom az adott torrent-et, majd a gile-ok helyere megfelelo symlink-eket hozok letre
ezutan torrent indit, hash ellenorzes, es ha szerencsem van, es a file-ok tartalma is pontosan egyezett, akkor mar indul is a feltoltes

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#804) Laca 012 válasza rt06 (#803) üzenetére


Laca 012
őstag

Hmm. Ez a symlink létrehozás úgylátszik nem az erősségem..
mc -ben a meglévő állományok mappájában lévő fájlokról csináltam symlinkeket .
Biztos lehet egyszerűbben, de sehogy sem tudtam egyszerre mind a 109 fájlról, hiába jelöltem ki mindet, csak arról az egyről csinált amelyiken épp a kijelölő sáv volt. Azért egyenként megcsináltam (mind a 109-et), a másik mappában meg is jelentek a @ -al kezdődő symlinkek, de hashelésnél nem találja. Próbáltam úgy is, hogy kitöröltem a nem @-al kezdődő eredetieket és csak a symlinkek maradtak, úgy sem látja..

Leírnád nekem kicsit szájbarágósabban?

(#805) rt06 válasza Laca 012 (#804) üzenetére


rt06
veterán

sajnos en sem tudok egyszerubb modot, mindegyikhez kulon kell
ha pedig masok a filenevek is, akkor azokat annak megfeleloen at kell irni (ha megmaradtak az nem @-os, vagyis nem symlink file-ok is, akkor a nev is elter)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#806) Laca 012 válasza rt06 (#805) üzenetére


Laca 012
őstag

Akkor utána töröljem ki a symlink-es nevek elől a @-ot? mert ha az előtte van, akkor valóban eltér.. A régi fájlokat meg kitörlöm..
( a fájlnevek 100%-ban stimmelnek eredetileg, ha a mappát átnevezem, akkor 100% a hash, csak a mappanév tér el...)

(#807) rt06 válasza Laca 012 (#806) üzenetére


rt06
veterán

a symlink-et azon a neven hozd letre, ami az eredeti file neve
ha a filenevek egyeznenek, nem tudnad letrehozni a symlink-et, ergo nem lehetnek meg egyszerre a file-ok es a symlinkek is

viszont ha a filenevek mind egyeznek, elegendo a konyvtarra symlink-et csinalni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#808) birno válasza rt06 (#793) üzenetére


birno
addikt

Probléma áthidalva. :)
Felraktam cygwinből az rtorrent-et, azzal a verzióval nincs ilyen gond, remélem nem is lesz semmi.
Valószínűleg a fordításnál lehet valami bibi a tiéddel, de fogalmam sincs, hogy mi.

(#809) Laca 012 válasza birno (#808) üzenetére


Laca 012
őstag

Ismét én voltam figyelmetlen, de már megy.. vagyis menne, de minden fájl csak 99,4%-os a hash szerint... nem tudom mit sikerült alkotnia a kedves feltöltőnek, hogy miért nem volt jó neki az eredeti verzió, de ahogy elnézem vagy hagyok még 72,57GB helyet felhasználni, vagy csak 3 trackeren töltöm vissza az anyagot... hát annyit nem ér, úgyhogy marad a 3 tracker..
Azért köszi! :R

(#810) Jeanne d'Arc

:C :C :C

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#811) Laca 012 válasza Laca 012 (#809) üzenetére


Laca 012
őstag

Szóval az előző hsz-om nyilván rt06-nak szólt..

És ezen a bizonyos tracker-en más is panaszkodott:

Feltöltő:
"Adminiszrátori engedéllyel került fel,és az ékezetes betűket ki kellett szedni!(torrentfluxnál ez igen jo dolog)"

egy tag:
"nem értem, ha nincs változás, akkor a miért 99,4-99,6%-nál van minden fájl????"

Szóval ez ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#812) rt06 válasza birno (#808) üzenetére


rt06
veterán

marmint forgattal egyet magadnak cygwin-en?
ebben az a vicc, hogy (asszem ez rTorrent levlist-en volt) valakinek pont az oldotta meg ugyenezen gondot, hogy az altalam forditott verziot hasznalta a sajatja helyett

teljesen tanacstalan vagyok, mi okozhatja

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#813) birno válasza rt06 (#812) üzenetére


birno
addikt

Nem, amit alapból a cygwin-ből lehet telepíteni azt raktam fel s azóta is szépen fut, bár xmlrpc támogatás nincs benne, de ez engem annyira nem izgat.

(#814) rt06 válasza birno (#813) üzenetére


rt06
veterán

ahh, valoban, aug 12-en belekerult az rTorrent a cygwin-be

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#815) birno válasza rt06 (#814) üzenetére


birno
addikt

Hehe, akkor pont jókor kezdtem el szórakozni vele újra. :D

(#816) Kovi71TM


Kovi71TM
tag

Hi all!

Hogyan tudom kijátszani a 72GB-os torrent ellenőrzését, ami órákig tart?

Ki lehet kapcsolni valahogy a hash-t?

Üdv!

(#817) birno válasza Kovi71TM (#816) üzenetére


birno
addikt

check_hash = no

Ezt beírod a konfigba és nem fog hash-t ellenőrizni.

(#818) Kovi71TM válasza birno (#817) üzenetére


Kovi71TM
tag

benne van

# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
check_hash = no
# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
# use_udp_trackers = yes

(#819) felora:) válasza Kovi71TM (#818) üzenetére


felora:)
tag

ez engem is érdekelne...:)) pontosabban az kéne, hogy indításnál ne ellenőrizze a torrentet.

viszont a check_hash = no/yes az nem a fajlok letolteset kovetoen csinaljon-e hash ellenorzest?

[ Szerkesztve ]

(#820) rt06 válasza felora:) (#819) üzenetére


rt06
veterán

inditasnal a session hianyaban es/vagy serult session file-ok (pl nem megfelelo leallitas) eseteben szokta ellenorizni

letoltes befejeztevel (erre vonatkozik a check_hash) ellenorizhet olyankor is, ha valtozott a file-ok mtime-ja/ctime-ja (mozgatasnal csinal ilyet, azt hiszem)

a letoltes kozbeni ellenorzest nem lehet kikapcsolni, ellentmondana a bittorrent protokoll mukodesi elvenek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#821) Speedo


Speedo
tag

Üdv!
Cherokee beállításához kérnék egy kis segítséget mindent úgy csináltam ahogy Brogyi leírásában szerepel (minden programnak ugyanazzal a verziójával ami ott szerepel szóról szóra 3x csináltam már meg), de sehogy se megy a php része a dolgoknak semmilyen még egy sima phpinfo(); se fut le, rutorrent és bármilyen php esetén 500 Internal Server Error -t dobál. Találkozott már valaki ilyen problémával ?

(#822) rt06 válasza Speedo (#821) üzenetére


rt06
veterán

bar cherokee-hoz nem ertek, de ha 500-as hibat kapsz, valoszinuleg ott van valami elallitva (vagy a php hiv be nem letezo extension-t)
allits be neki egy error log-ot, es abban nezelodj

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#823) Speedo válasza rt06 (#822) üzenetére


Speedo
tag

Ha valaki még belefutna ebbe akkor itt egy leírás hogyan kell a php-t felrakni cherokee-hoz mert sajnos ami az alap repoban van nem jó hozzá.

(#824) Brogyi válasza Speedo (#823) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hat nem tudom mi volt a baj nalad. Nekem ment tobsszor is, ketfele cherokee-val is. Egyszer meg duhajkodtam is, mert a legujabbat forditottam is. Valoszinu talan te is egy picit valtoztattal, vagy kihagytal, es az eleg. Ez volt Laca-nal is a baj. No meg csak a cherokee-ra szerettem volna felhivni a figyelmet.Az apache, a lighttpd-hez kepest gyerekjatek ha mar ismered.Foleg a tobb felhasznalos authentikacios resze nagyon jo.Most nincs mukodo verziom, mert a freenas-t nyuzom. Faj is a szivem egy kicsit, mert transmission van benne. Brrrr, de hat olyan kicsi, es otletes a freenas.

(#825) Speedo válasza Brogyi (#824) üzenetére


Speedo
tag

Hát elivleg betűről betüre követtem, de már mindegy, mert végre így működik és az új verzióval is. Engem is pont ez az admin felülett fogott meg, és ahogy írtad a baromi egyszerű authentikációs rész.

ui: Köszönöm szépen a leírást mert sokat segített így kezdőként is sikerült mindent belőni. :R

[ Szerkesztve ]

(#826) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Ennek a leírás segítségével telepítettem az rtorrent sima ubuntu-ra (nem ubuntu szerverre)! RtGui helyett rutorrentet telepítettem webes felületnek! A rutorrentet és a hozzá való pluginpackot bemásoltam a megfelelő helyre, ezen kívül semmit se csináltam, nem is konfigoltam! Látszólag müködik rendesen a rutorrent, csak rss-ből nem tudok tölteni! Ezt írja alul a logba: "Error loading torrent." "Bad response from server: (500 [error,setsettings]) Warning: XMLRPC call is failed."

Kezdő linux-os vagyok, leírás alapján megcsinálom a dolgokat, de kb. ennyi!
Megköszönném, ha valaki segítene!

(#827) MC Pite


MC Pite
veterán

Routerem frissítettem, és némi porbléma akadt az rtorrenttel.
Próbáltam külön frissíteni azt, hátha, de úgy néz ki ez nem segített.
Azt írja a gui/lighttpd mikor betölt:
"[06.09.2010 21:04:49] Bad link to rTorrent. Check if it is really running. Check $scgi_port and $scgi_host settings in config.php and scgi_port in rTorrent configuration file."
Futni fut.

root@RT-00261889AC58:/opt/etc/init.d# ipkg update
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz
Inflating http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz
Updated list of available packages in /opt/lib/ipkg/lists/optware
Successfully terminated.
root@RT-00261889AC58:/opt/etc/init.d# ipkg install rtorrent
Package rtorrent (0.8.6-1) installed in /opt/ is up to date.
Nothing to be done
Successfully terminated.
root@RT-00261889AC58:/opt/etc/init.d# S99rtorrent start
Starting rtorrent: rtorrent.

Ez nem oldotta meg. Fut, de webfelületen nem látok belőle semmit. Mit/hogy tudok ellenőrizni!?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#828) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

én is rtorrentet használok már egy ideje. Nagyon jó és egyszerű progi, viszont egy tulajdonság nagyon hiányzik, mégpedig hogy torrentenként tudjam megadni a letöltő mappákat. Van erre mód? Mert így elég gáz hogy belehányja egy mappába és csókolom :U

(#829) rt06 válasza Bandi18 (#828) üzenetére


rt06
veterán

betoltes utan, de meg inditas elott a torrent-en nyomsz egy ctrl+o billentyukombinaciot, es ezutan meg tudod adni a letoltesi konyvtarat (meg tudod ezt valtoztatni kesobb is, de akkor kezzel kell masolnod a mar letoltott adatot)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#830) Bandi18 válasza rt06 (#829) üzenetére


Bandi18
tag

OO Köszönöm :)

(#831) birno


birno
addikt

Random mód ezt a hibát kapom az rtorrenttol indulaskor:
Terminate called after throwing an instance of 'torrent::internal_error' what(): Tried to add a socket to PollSelect that is larger than PollSelect::get_open_max() Aborted (core dumped)

Ha torlom a session konyvtar tartalmat akkor elindul, de ez igy nagyon gaz, mert nem tudom seedelni a regebben hozzaadott torrenteket vagy csak masolgatasok utan, ami meg nem megoldas.
cygwin-bol hasznalom windoson, mindig szabalyosan CTRL-Q-val van leallitva, nem szabadna, hogy seruljenek a session fajlok.
Mit lehetne ezzel kezdeni?
Mert egyre idegesitobb kezd lenni.

(#832) tukko1 válasza tukko1 (#826) üzenetére


tukko1
aktív tag

De más megoldás is érdekel rss-ből való letörtésre! :R
Magyar leírást vagy olyan oldalt ahol ezzel foglakoznak (foglalkoztak) nemnagyon találok!

(#833) Tele von Zsinór válasza tukko1 (#832) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Én úgy oldottam meg, hogy az rssdler letölti a .torrent filet egy mappába, ha van új rész, azt pedig figyeli az rtorrent, és elkezdi tölteni.

(#834) tukko1 válasza Tele von Zsinór (#833) üzenetére


tukko1
aktív tag

Kösz!
Egy kis útmutatót tudsz írni a telepítéséről és a használatáról?

(#835) Bandi18


Bandi18
tag

Még egy utolsó kérdés :)

Lehet benne torrentenként állítani a sebességet?

(#836) Tele von Zsinór válasza tukko1 (#834) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Telepítés: oldalról letöltöd, kicsomagolod valahová. Ami kell neki: python 2.4+, feedparser, mechanize - mind fel tudod rakni a disztribúciód csomagkezelőjével.

Az oldalon találsz egy jól kommentált konfigfilet, abból könnyen össze tudod rakni a sajátod.

(#837) tukko1 válasza Tele von Zsinór (#836) üzenetére


tukko1
aktív tag

apt-get install python
apt-get install python-feedparser
apt-get install python-mechanize

wget http://rssdler.googlecode.com/files/rssdler-0.4.2.tar.gz
tar xvzf rssdler-0.4.2.tar.gz
cd rssdler042
sudo python setup.py install

Eddig eljutottam, de ez se ~/.rssdler könyvtárat se a benne lévő config.txt fájlt nem hoz létre (ez normális?)!
Én létrehoztam a könyvtárat, csináltam egy konfig fájlt is és amikor indítom a rssdler -r paranccsal egy csomó hibát dob! Holnap csinálok egy konfig fájlt a link alapján és meglátjuk mi lesz!

(#838) Tele von Zsinór válasza tukko1 (#837) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem kell telepíteni, csak csomagold ki a ~/.rssdler mappába, és használhatod is.

Így néz ki a konfigom eleje:

[global]
downloadDir = /home/maerlyn/Dropbox/torrent/mindegy/
workingDir = /home/maerlyn/.rssdler
minSize = 10
maxSize = 1024
log = 3
logFile = downloads.log
runOnce = True

[24]
link = http://ezrss.it/search/index.php?show_name=24&show_name_exact=true&date=&quality=HDTV&quality_exact=true&release_group=&mode=rss

És így van futtatva, crontabból:

0 * * * * cd /home/maerlyn/.rssdler; ./rssdler.py -r config.txt

(#839) birno válasza birno (#831) üzenetére


birno
addikt

Olyan mintha 29-30 torrent után csinálná ezt.
Kitörlök a session könyvtárból kettőt és utána elindul, nem hiszem el, hogy mindig pont akkor sérülnének meg.
Valamilyen beállításai para lehet, de mi?
Itt a jelenlegi konfigom: [link]

(#840) rt06 válasza birno (#839) üzenetére


rt06
veterán

olvasgattam kicsit, es bar nem ertek hozza, de van egy olyan tippem, hogy a file descriptorok fogynak el
be tudnad masolni cygwin-bol az ulimit -n, illetve rTorrent-bol a get_max_open_files parancsok kimenetet

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#841) gba


gba
tag

Sziasztok!

Debian Lenny, 1GB ram, Raid5, atom proci, rtorrent 0.8.6, libtorrent 0.12.6, rutorrent.
Rtorrent, libtorrent svn-ből frissen forgatva.
max_open_files 128.
Egy idő után megtelik a cache a memóriában, ami ugye természetesen, de egy
idő után a gépen samban megosztott tartalmat xbmc-n nézve mindig megakad a megosztás.
Már mindenre gondoltam, hogy mi miatt lehet, már csak az rtorrent-re tudok gondolni.
Szerintetek mi a megoldás?

Kösz előre is.

NDS és GBA flash-kártyával

(#842) birno válasza rt06 (#840) üzenetére


birno
addikt

Köszi, hogy utánanéztél, a get_max_open_files nem ad vissza semmit, ugye egyszerűen csak annyit kellene csinálni, hogy Ctrl-x, majd beírni, hogy get_max_open_files= és kész, de erre semmit nem ír, logban is megnéztem, de ott sem, nem tudom mennyit számít, de XMLRPC támogatás nincs a cygwin-es verzióban.
A másik parancs kimenete pedig az alábbi:

$ ulimit -n
256

(#843) birno válasza rt06 (#840) üzenetére


birno
addikt

gba hozzászólása láttán beírtam a configba, hogy max_open_files = 128, ekkor el sem indul, azonnal dobja az rtorrent: Tried to add a socket to PollSelect that is larger than PollSelect::get_open_max() hibát, próbáltam átállítani nagyobb értékre, akkor mindig ez volt, 30-nál már megpróbált elindulni, de csak leállt az említett hibával, 14-nél viszont indul s most figyeltem/olvastam utána, hogy a jobb alsó sarokban lévő [F 16/16] jelzés erre az értékre utal, szóval alapból elvileg 16 a max_open_files értéke s úgy tűnik, hogy valamiért nem is engedi nagyobbra állítani.
Amúgy az nálam mindig 16/16-ot mutat s ha jól rémlik linux alatt anno 128 volt odaírva, szóval érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#844) rt06 válasza birno (#842) üzenetére


rt06
veterán

igy ird be:
print=$get_max_open_files=
ekkor kiirja

viszont az a 256 szerintem eleg alacsony, ha jol emlekszem, rTorrent alapbeallitas 128, ha emelle meg nyitva van par egyeb file (mondjuk 128), akkor siman okozhatja ez a gondot
ugy remlik, 1024-et szoktak javasolni ulimit -n ertekere, bar nem tudom, cygwin-en mi lenne jo

szerk.:
most olvasom a masik post-od, erdekes, a beallitashoz a set_max_open_files parancsot hasznald (legtobb esetben van set_ es get_ elotagu parancs a beallitasi lehetosegekhez, azok hasznalatosak)
ha tovabbra sem megy config-bol, probald meg az alabbi modon inditani az rTorrent-et:
rtorrent -o set_max_open_files=128

nekem win7 alatt megy parancssorbol, es konfig file-bol is inditva, egesz 65536-ig fel tudom vinni a max_open_files erteket (tovabb nem lehet, az a vege)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#845) birno válasza rt06 (#844) üzenetére


birno
addikt

És valóban ez volt a probléma!
Egy ulimit -n 2048 után már indul rendesen 30 torrent felett is és akár 256-ra is tudom állítani a max_open_files értékét, már csak azt nem vágom, hogy ezt a 2048-as értéket hogyan lehet állandósítani cygwin alatt, egyelőre a parancsba amivel indítom az rtorrentet beírtam, így is működik szerencsére.
Köszönöm a segítséget! :R

(#846) rt06 válasza birno (#845) üzenetére


rt06
veterán

ird be a ~/.bash_profile vegere, amit be szeretnel allitani indulaskor

ha szeretned, hogy ugy is maradjon (frissiteskor felulirodhat), es minden uj felhasznalo is megkapja ezt a beallitast, ird be a /etc/defaults/etc/skel/.bash_profile file-ba is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#847) birno válasza rt06 (#846) üzenetére


birno
addikt

:R
Nagyon gáz, hogy ennyire elfelejtettem a linuxos alapokat 1 év alatt. :(

(#848) gba


gba
tag

ha megy az rtorrent, akkor a samba megosztás is megakad,
holott proci terhelésben nem eszi a gépet,
és rtorrent-el eddig még nem sikerült olyan sebességgel letölteni,
mint az asztali gépemen lévő torrent-klienssel.
valami bibi lehet az rtorrent-tel, csak kérdés, hogy mit állítsak át,
hogy menjen rendesen.
valakinek valami ötlet. hogy mi lehet az oka?

NDS és GBA flash-kártyával

(#849) rt06 válasza gba (#848) üzenetére


rt06
veterán

mit ertesz azalatt, hogy megakad a samba?
amugy a samba szeret irracionalisan sok eroforrast lefoglalni, ha nincs jol beallitva (i/o buffer-rel kell jatszani)

ha az .rtorrent.rc file-odat is megosztod, es elarulod milyen neted van, lehet tudok mondani a masik problemara is valamit

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#850) gba válasza rt06 (#849) üzenetére


gba
tag

a netem 80/35 mbit.
ha megy az rtorrent, akkor akad a samba, de a procihasználat nem megy fel kiugróan.
szerintem a beállításoknál lehet valami bibi. talán a megnyitott fileoknál, vagy nem tudom hol.

a .rtorrent.rc file, kommentek nélkül:

download_rate = 8000
upload_rate = 3000

max_uploads = 8

port_range = 55500-55600

min_peers = 12
max_peers = 40

min_peers_seed = -1
max_peers_seed = -1

directory = /mnt/raid5/torrentek

session = /home/bgm/rtorrent.session

schedule = watch_directory,5,5,load_start=/mnt/raid5/torrentek_watch/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=

log.execute = /home/bgm/rtorrent.log
on_finished = move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=/mnt/raid5/torrentek/ ;d.set_directory=/mnt/raid5/torrentek_kesz/"

scgi_port = 127.0.0.1:5000

use_udp_trackers = yes

encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext
max_open_files = 64

NDS és GBA flash-kártyával

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.