Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) rt01 válasza birno (#300) üzenetére


rt01
csendes tag

Hi!

nem vagyok benne biztos, hogy ez igy mukodni fog
valahol (vagy levlist-en, vagy irc-en) olvastam, hogy execute* altal meghivott script-bol nem lehet xmlrpc-n keresztul vezerelni az rtorrent-et

vagy tesztelted, s igy, hogy van a vegen egy & mukodik?

Udv: VladimirR

p.s.: nem a kello tisztelettel szoltam egy hazigazdahoz

[ Szerkesztve ]

VladimirR voltam

(#302) birno válasza rt01 (#301) üzenetére


birno
addikt

Igen, teszteltem, tökéletesen működik.

(#303) Racecam válasza rt01 (#301) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Türelmesen megvártam amíg válaszolsz és azt elolvassák, de az nem megoldás, hogy ha végleges bant kapsz, akkor fél óra múlva regelsz más néven. :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#304) Jarod1


Jarod1
addikt

Tudja valaki miért nem megy egyszerre a torrent és a böngésző???

(#305) birno válasza Jarod1 (#304) üzenetére


birno
addikt

Esetleg lefogja a torrent a sávszélességed.

(#307) rt03 válasza Jarod1 (#304) üzenetére


rt03
csendes tag

Hi!

ez inkabb ide valo kerdes, es a #7-es hozzaszolasban esik is szo arrol, hogy mi okozhat ilyen propblemat, mint amit te vetettel fel (3-as 4-es pontok leginkabb)

Udv: VladimirR

p.s.: ezt az uzenetet elkuldtem a forumon es privat uzenetben is, tartva attol, hogy az engem buntetni akaro moderacio veled szur ki

[ Szerkesztve ]

VladimirR voltam

(#308) Jarod1 válasza rt03 (#307) üzenetére


Jarod1
addikt

nem a torrent okozza gondot mert már mindent próbáltam állítgatni, és a ffox akkor is lassu amikor kilövöm a torrentet, csak akkor indul el ha a netet ki-be kapcsolom...

(#309) Santino


Santino
aktív tag

Non-stop fut az rtorrent. Több tracker-rel is kapcsolatban vagyok. Egy idő után azt veszem észre, hogy egyes tracker oldalon -nem mindegyiken- passzívnak mutatja a kapcsolatomat. Ha leállítom a torrentet és újra seed-be rakom, aktív kapcsolatként látszódom. Sajnos még nem tudtam behatárolni, hogy mennyi idő után vált újra passzív módba.
Másnak is van hasonló tapasztalata?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#310) voronoi


voronoi
tag

Sziasztok, kezdo vagyok, olyan problemam lenne, hogy 100 megas vonalrol tolom 24/h, es ugy van beallitva az upload es a download rate, hogy 2500kb mindketto, nagyjabol ennyit bir a halo meg a winyo, ekkor lehet vele meg dolgozni is rendesen, tehat 5 mega/sec lehet a halozati forgalom.

Nekem az kellene, hogy ez mindig dinamikusan allitodjon a letoltes javara ugy, hogy a max 5 mega/secet nem lepem at. Tehat ha eppen nem toltok semmit, akkor az upload beall 5megara, ha elkezdek eltolteni, akkor a letoltes annyival jon, amennyivel tud, es az upload atall automatikusan annyira, hogy ez kiegeszitse 5 mega/secre. Es mindig dinamikusan igazodjon ahhoz, ammennyivel eppen letoltok. Aztan amikor legjott a cucc es csak seedelek, megint visszaall a max upload.

Jol gondolom, hogy ez eselytelen? :)

(#311) rt04 válasza voronoi (#310) üzenetére


rt04
csendes tag

schedule = set_rates,5,5,"set_upload_rate=\"$execute_capture={~/scripts/rtorrent/getdiff.sh,$get_down_rate=}\""

a ~/scripts/rtorrent/getdiff.sh tartalma pedig legyen:

echo -n $((5120000-$1))

ez 5 masodpercenkent beallitja a feltoltesi sebesseged az alabbira:
5 MBps - letoltesi sebesseg

(#312) birno válasza voronoi (#310) üzenetére


birno
addikt

VladimirR megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#313) voronoi válasza rt04 (#311) üzenetére


voronoi
tag

Ja ertem, de akkor a downloadot mindig 5000-en kell hagynom (2500 helyett), es csak az upot allitom mindig hozza. Jol mondom? Mert ha csak ennyit irok be most, akkor a down maradna 2500on es sosem emelkedne.

(#314) voronoi


voronoi
tag

Koszonom a segitseget.

(#315) rt04 válasza voronoi (#313) üzenetére


rt04
csendes tag

ez egeszen pontosan annyit csinal, hogy 5 masodpercenkent bealitja a feltoltesi korlatot (5MB - letoltesi sebesseg)-re -- fuggetlenul attol, hogy megelozoen mekkora volt e ket korlat (es a letoltesi korlathoz nem is nyul soha)
szoval igen, a down korlatot erdemes 5000-re allitani, ekkor a letoltesed ugye egesz 5 MB-id felmehet, es a le+fel ag osszege a script-nek koszonhetoen mindig 5MB lesz (azaz legfeljebb 5, mert lehet hogy epp nem toltes se le, se fel, de ez nem a korlatok miatt lesz)

(#316) voronoi


voronoi
tag

Most atlatom mit csinal a script, meg annyi kerdesem lenne, ha a scriptnek tetszoleges szamu parameter adhato at hivaskor?

(#317) rt04 válasza voronoi (#316) üzenetére


rt04
csendes tag

igen, az execute* metodushivasoknal tetszoleges szamu parameter atadhato, vesszovel elvalasztva oket a parancs/script nevetol es egymastol
szoval valahogy igy:

execute*=parancs,param1,param2,param3,....,paramN

*: van tobbfele execute parancs, ebbol a szempontbol egyforman mukodnek

(#318) voronoi


voronoi
tag

Ezekrol van valahol egy normalis help, peldakkal stb, vagy ugy kell osszevadasz a netrol? Mert pl. van az rtorrentnek wikije, de ott olyan elavult megoldasok vannak, amire azt irja ki, hogy "deprecated" stb.

(#319) rt04 válasza voronoi (#318) üzenetére


rt04
csendes tag

igen, a wiki sajnos eleg elavult es mas oldalakon sem nagyon van frissebb info, az ujdonsagokat tobbnyire levlist-rol lehet kitalalni, vagy esetleg ha felmesz az irc csatijukra, mindig akad valaki, aki segit
illetve ha ertesz valamenynire a c kod olvasasahoz, akkor a forraskodba erdemes belenezni, igen jol dokumentalt a kod (bar ez felhasznaloi oldalrol nem mindig segit, inkabb fejlesztoknek, hogy pontosan mit csinal egy-egy methodus, mik a visszateresi ertekei, ilyesmi)

(#320) voronoi válasza rt04 (#319) üzenetére


voronoi
tag

Ertem koszi, en meg .nethez szoktam eddig es MSDN szinvonalu help systemhez, es ez most kicsit fejbevagott ez a doksi szinvonal, de majd megszokom. Igy most, hogy a peldadbol latom, hogy siman belso parameterek adhatok scriptnek es a visszateresi ertek meg ujra parameternek adhato mar latom a lehetosegeket nagyjabol, csak az atadhato parameterek listaja es azok jelentese kell mar csak. :)

(#321) rt04 válasza voronoi (#320) üzenetére


rt04
csendes tag

a hivhato metodusok teljes listajat itt talalod, vagy kilistazhatod oket a system.listMethods metodussal
nemelyikhez talalsz minimalis leirast parameterlistaval itt
illetve par haszos pelda is van az oldalon, itt (bar gondolom erre az oldalra celoztal, mikor irtad, hogy deprecated megoldasokat ir, de ebbol is lehet azert otletet meriteni)

ezen kivul a levlist-et tudom megegyszer ajanlani

(#322) voronoi válasza rt04 (#321) üzenetére


voronoi
tag

okrendbenkoszi

(#323) opeth9


opeth9
csendes tag

Üdv!

Segítsetek nekem; rettenet módon be vagyok oltva programozás és derivatívjai ellen...
Mindenféle gány módszerekkel órák kísérletezése után csináltam már egy view-t, ami mutatja az aktív torrentjeimet, és ez jó is, szeretnék azonban egy másikat, amivel nem bírok:

azon torrentek, amelyek el vannak indítva, 1.00 feletti ratio-juk van, ratio értéke alapján sorba rendezve.

(arra nem jövök rá, hogy hogyan kell vizsgálni konkrét értéket, amit például a

print=$d.get_ratio=

ad vissza, és feltétellé tenni... mivel sehol sem láttam hasonló példát több óra google után sem)

előre is nagyontenkju.

(#324) rt04 válasza opeth9 (#323) üzenetére


rt04
csendes tag

ezzel letrehozod a nezetet:

view_add=ratio

ezzel megmondod, hogy csak azokat mutassa, amik el vannak inditva (azoknal a d.get_state 1, ami all, annal 0):

view_filter=ratio,d.get_state=

ezzel tudod ratio alapjan csokkento sorba rendezni:

view_sort_current=ratio,greater=d.get_ratio=

ezzel meg megmondod, hogy 10 masodpercenkent egyszer csinalja is meg a rendezest (eleg lehet ritkabban is, ratio nem valtozik olyan gyorsan):

schedule=sort_view_ratio,10,10,"view_sort=ratio"

amire nem birok rajonni, hogy hogyan kellene parameterezni a less parancsot annak eldontesere, van-e 1-es (pontosabban 1000, mert a d.get_ratio igy adja vissza) ratio (ez szinten a view_filter reszbe menne)
amit lattam levlist-en, azok alapjan ennek mukodnie kellene, de mindig 1 ertekkel ter vissza (less-szel meg mindig 0):

print="$greater=\"d.get_ratio=,1000\""

(#325) Soma01


Soma01
veterán

Nekem egy felhasználói kérdésem lenne.
Ezzel a klienssel lehet olyat csinálni, hogy ugyan azt az anyagot több trackerről is töltöm? De úgy, hogy minden torrent zárt közösségi oldal torrentje. Természetesen a cucc amit szedek teljesen ugyan az.
Pl. Ha tobb oldalon is megvan ugyan az a cucc (film) de minden oldalról lassan jön mert kevés a seed, de 3 oldalról össze szedve már jó lenne a sebesség.

Azért gondolom, hogy lehet, mert mikor ilyet próbáltam és eljutottam egy darabig simán tudtam folytatni egy másik trackerről hash után úgy, hogy egyszer az egyik aztán a másik oldalról töltöttem (néztem, hol a leggyorsabb) és a váltások közt nem volt hash. Egyszerre, 1 időben nem ment mind a 3 tracker. De hash hibát sem írt ki a váltogatások miatt.

Az uTorrent ezt nem tudja. Vagy ez elvileg is lehetetlen és ez a kliens sem tudja? De akkor miért nem volt hash hiba?

(#326) rt04 válasza Soma01 (#325) üzenetére


rt04
csendes tag

nem, sajnos nem lehet
amennyiben a ket torrent tartalma pontosan (file-ok tartalma, azok neve, utvonala) megegyezik, megegyezik az info_hash ertekuk is, viszont mint µTorrent eseteben, itt sem lehet ket azonos info_hash-sel rendelkezo torrent-et betolteni (µTorrent rakerdez, kicsereled-e a tracker cimet, rTorrent egyszeruen nem tolti be)
elobbi eseteben pontos okot nem tudok, viszont rTorrent az info_hash erteket hasznalja egyedi azonositokent a torrent-ek kezelesekor, igy azok nem egyezhetnek meg

az egyetlen, ami segithet, hogy ha felvettek valamilyen spec adatot, mely nem resze a bittorrent specifikacionak, igy bar az adat ugyanaz, az info_hash kulonbozo (pl bitgate-en tesznek bele a .torrent file-okba ilyen plusz mezot), viszont itt is fellep egy problema, amit nem igazan tudsz kikerulni:
ha tobb torrent tolt ugyanazon allomanyokba, nem kovetik, hogy melyik mit tolt, melyik melyik file-ba ir, vagyis ha nem csinalsz percenkent hash ellenorzest vagy nem allitod be, hogy egyik torrent-nel csak egyes, mig mas torrentnel csak mas file-ok toltodjenek, megeshet (es meg is fog esni), hogy egy szelet (idovel minden egyes szelet) mindket tracker-rol letoltesre kerul
ez sajnos mas klienseknel is ugyanigy van, minden torrent csaka sajat file-jaira figyel

legjobb megoldas, hogy ha az info_hash ertek megegyezik, akkor egy torrent szerkesztovel beleteszted mindket (vagy amannyi van) tracker cimet egy torrent file-ba es azt inditod el
ha az info hash ertekek nem mukodnek, sajnos nem igazan marad mas lehetoseged, mint varni

(#327) Soma01 válasza rt04 (#326) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm a választ!
Megpróbálom a torrent szerkesztőt, de ott meg az lehet a gond, hogy nem egyformán van darabolva a cucc.

(#328) rt04 válasza Soma01 (#327) üzenetére


rt04
csendes tag

ha nem egyforman van darabolva - vagy nem ugyanazok a filenevek (kis es nagybetu is szamit), vagy akar csak mas a file-ok sorrendje -, akkor az info_hash ertek kulonbozo lesz, igy azoknal nem megoldas a torrent szerkeszto

(#329) birno


birno
addikt

Frissitettem a Debian rendszerem és azóta nem megy az xmlrpc-n keresztüli kommunikáció:
Semmit nem változtattam a konfig fájlokon.

~$xmlrpc localhost ui.current_view.set main
Error: Curl failed to perform HTTP POST request. curl_easy_perform() says: couldn't connect to host (-504)

lighttpd.conf
rtorrent.rc-ben az idevágó sor:

scgi_port = localhost:5000

~$sudo netstat -antp|grep 5000
tcp 0 0 127.0.0.1:5000 0.0.0.0:* LISTEN 8017/rtorrent

Mi baja lehet?

(#330) birno válasza birno (#329) üzenetére


birno
addikt

scgi_local-al sem működik, lighttpd error log-jában nincs semmi hiba, mintha el sem jutna odáig a kérés.

(#331) rt04 válasza birno (#329) üzenetére


rt04
csendes tag

ez mit mond?

iptables -L -xvn

illetve probald localhost helyett 127.0.0.1-el (.rtorrent.rc-ben is, parancssorban is), remlik valami, hogy az is gondot okozhat

scgi_local beallitas pontosan micsoda? es mivel probaltad elerni?
ha valamilyen ui-val, akkor ugyelj ra, hogy a webszervernek (apache eseteben www-dada, lighty eseteben nem tudom mi) tudja irni/olvasni a socket-et

(#332) birno válasza rt04 (#331) üzenetére


birno
addikt

Chain INPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source destination

Routeren van tűzfal, de azon semmilyen változás nem történt, csak a gépen volt frissítés.

127.0.0.1-el sem jó, scgi_local alatt az értem amikor egy scgi socket-en keresztül kommunikálni, ilyenkor lighttpd beállítás így néz ki.

scgi.server = (
"/RPC2" =>
( "127.0.0.1" =>
(
"socket" => "/root/.rtorrent/rpc.socket",
"check-local" => "disable",
"disable-time" => 0,
)
)
)

rtorrent.rc pedig így:

scgi_local = /root/.rtorrent/rpc.socket

Mondjuk így régen sem működött csak IP alapján.

Próbáltam xmlrpc-t forgatni svn-ből, de akkor sem volt jó.

(#333) birno válasza birno (#332) üzenetére


birno
addikt

Ja igen, simán parancssorból próbálom elérni, nem használok semmilyen ui-t, scgi_local esetén tudta volna írni a socket-et..

[ Szerkesztve ]

(#334) rt04 válasza birno (#332) üzenetére


rt04
csendes tag

scgi_local azert nem szokott mukodni webui-val egyszeruen, mert a socket ugye az rtorrent-et futtato user neveben jon (ez nalad latszolag root) letre, csak o irhatja
ahhoz, hogy a webui ehhez hozzaferjen, neki is megfelelo (jelen esetben root) jogokkal kellene rendelkeznie, amivel ertelemszeruen nem fog

erre ket (harom?) apro hack lehet megoldas

1: az scgi_local sor ele beszursz egy umask = 0000, utana pedig egy umask = 0022 sort
ekkor a socket 666 jogokkal jon letre, vagyis barki irhatja (ekkor viszont semmivel nem biztonsagosabb, mint a port-on valo hallgatozas

2: az socket-et tartalmazo konyvtarra beallitasz root-kent egy setgid-et es a csoport szamara az irasjogot (chmod g+ws konyvtar), valamint a csoportot beallitod a webszerver csoportjara (pl lighty, vagy www-data, nem tudom, ki neveben fut a lighty)
ekkor a letrejovo socket orokli a szulokonyvtar jogait, es a webszerver fogja tudni irni (ez lehelletnyivel biztonsagosabb

3: ha php alapu webui-rol van szo, a php safe mode segithet, de ahhoz nem igazan ertek

a problema amugy nem biztos, hogy az xmlrpc-vel van, a hibauzenet alapjan vagy nem lehet csatlakozni az rtorrent-hez, vagy a curl hulyult meg
elobbit egyszeruen tudod tesztelni

telnet localhost 5000

ha kapcsolodsz, akkor ezt kipipalhatod
utobbival amugy is szoktak gondok lenni, probalj meg frissebb/regebbi curl-t (libcurl-devel, ha jol remlik) feltenni, s utana ujraforgatni az xmlrpc-t, hogy azt hasznalja a lib-ek elkeszitesehez

(#335) birno válasza rt04 (#334) üzenetére


birno
addikt

A root-os dolog csak egy példa volt, normál userként használom és 777-es jogokat adtam ár, plusz amint írtam nem használok semmilyen ui-t.
Telnetelni tudok rá, tehát akkor curl lesz a hibás.
Érdemes volt frissíteni...

(#336) rt04 válasza birno (#335) üzenetére


rt04
csendes tag

esetleg meg probald meg masik lib-bel forgatni az xmlrpc-t
harmat is tamogat, a curl-t, a libwww-t es megvalamit, ami nem jut most eszembe, de a configure script futasa kozben ki lehet figyelni, akkor kiirja, melyiket keresi, melyiket talalta meg
dobj fel pl egy libwww-t (apt-get install libwww-dev) es az xmlrpc forgatasakor tltsd le a curl hasznalatat (configure kapcsolok kozt kell lennie ilyennek, csak most nincs nalam keznel forraskod)

(#337) birno válasza rt04 (#336) üzenetére


birno
addikt

libwww-vel is ugyanez a hiba, pedig a curl le lett tiltva és tuti, hogy az általam forgatott xmlrpc-t használja.

(#338) birno válasza birno (#337) üzenetére


birno
addikt

Régebbi curl-el sem megy.

(#339) birno


birno
addikt

Nem fogod elhinni mi volt a baja, a lighttpd nem a 80-as portra volt beállítva, mert mikor frissítettem állította, hogy valami fogja a 80-as portot, ezért nem sikerül a konfigurálás, így meghiúsul a telepítés.
Semmi nem fogta a 80-as portot, reboot után is ez volt s én meg gondoltam akkor jól van, átállítom a 81-esre, mert az rtorrentel úgyis az 5000-esen kommunikál, úgy már teleült.
Most megnéztem strace-el mit ír:

connect(3, {sa_family=AF_INET, sin_port=htons(80), sin_addr=inet_addr("127.0.0.1")}, 16) = -1 EINPROGRESS (Operation now in progress)

Átállítottam a 80-asra, most érdekes mód elfogadta és így működik az xmlrpc, viszont totál nem értem mi ez a 80-as porton való kommunikáció, honnan szedte ezt?

(#340) Scobbyka


Scobbyka
tag

rtorrent és libtorrent Upgrade hogyan?

apt-get remove rtorrent libtorrent azt mondja nincs fent egyik sem ezért nincs mit eltávolítani Pedig futott és jelenleg is fut jól. (letörlés előtt természetesen leállítottam)
svn-ből lett letöltve, majd forgatva mind rtorrent, libtorrent

Scobby

(#341) Atapi válasza Scobbyka (#340) üzenetére


Atapi
senior tag

ha svn-nel telepitetted, akkor rtorrent oldalán lévő install howto-ban le van irva az upgrade menete. gyakorlatilag ugyanazt kell csinálnod mint először, majd ő nyakonönti magát, nem kell előtte legyalulni.

(#342) Scobbyka válasza Atapi (#341) üzenetére


Scobbyka
tag

Köszi a választ már meg is csináltam.

Esetleg valaki azt hogyan lehet neki beállítani, hogy amit nem akarok letölteni fájlt azt nem is foglalja le a merevlemezen?

Scobby

(#343) Scobbyka válasza Scobbyka (#342) üzenetére


Scobbyka
tag

Ja most olvasom a Changelog-ot elméletileg ez a release már támogatja ezt.

Scobby

(#344) rt06 válasza Scobbyka (#343) üzenetére


rt06
veterán

lefoglalni amugy sem foglalta le, sparse file-okat hasznalt (az azt kezelo filerendszereken, de az ext* fs-ek tudjak ezt), ami annyit jelent, hogy a file latszolagos meretetol fuggetlenul az csak annyi helyet foglal a lemezen, amennyi adat tenylegesen bele lett irva (ezt legegyszerubben a du paranccsal lehet ellenorizni)
ami a 0.8.5-os rTorrent release-ben valtozott, az az, hogy a le nem toltendo file-ok letre sem jonnek a lemezen, csak egy 0 byte meretu file kerul a helyukre
olyan esetekben persze, mikor egy-egy szelet atlog tobb file-ba is, es a szelet letoltese szukseges (mert pl a file, amiben a szelet elso resze van letoltesre jelolt), az addig 0 byte meretu file-ba is kerul adat (ez sajnos elkerulhetetlen, hisz a szeletnek egeszeben meg kell lennie)

korabbi kerdesedhez: az apt-get remove csak a debian csomagokat szedi le, ha szeretned upgrade elott a korabbi sajat forditasu verziot eltavolitani, azt a forras konyvtarakban (elobb rTorrent, majd libTorrent src konyvtarai) kiadott make uninstall paranccsal teheted meg (igy pl nem maradnak meg a regi, hasznalatlan lib-ek)
ezutan mindket forrasra (elobb libTorrent, majd rTorrent): svn up; ./autogen.sh; ./configure; make vegul make install

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#345) Scobbyka válasza rt06 (#344) üzenetére


Scobbyka
tag

Köszönöm a kimerítő választ.
Igaz hogy eddig sem foglalta le, csak olyan zavaró volt a könyvtárakban.
Most már nullás méretűek, a szelet átlógás kivédhetetlen.
A teljes eltávolítás meglett guglizás után, bár nem kevés időbe telt, mire megtaláltam a megfelelő keresőkifejezéseket. :)
De minden sikerül megfelelően megy az új verzió eddig.

Scobby

(#346) fro99y


fro99y
csendes tag

Hali!

Bocs, a láma kérdésért rtorrentet használok asus wl500gp-n.
Lehet az rtorrenttel *.torrent fájlt készíteni?
Ha, igen hogyan?

(#347) rt06 válasza fro99y (#346) üzenetére


rt06
veterán

nem lehet sajnos, erre kulso program/script kell, mint pl a btmakemetafile, vagy az mktorrent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#348) Santino


Santino
aktív tag

Sziasztok!
Az rtorrent 0.8.5 változatát használom és szeretnék beállítani egy szabályt, amely bizonyos arány elérése esetén megállítja a torrent feltöltését. Beírtam az rtorrent.conf-ba a következőt:
schedule = ratio,60,60,"stop_on_ratio=120,300M,1000"
Újraindítottam az rtorrent klienst, hozzáadtam egy torrent fájlt, de a teljes letöltés (1.4 GB) és visszaseed-elés után sem állítja le 1,2-es aránynál a torrent feltöltését. A seed megy folyamatosan.
Valamit rosszul csináltam?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#349) rt06 válasza Santino (#348) üzenetére


rt06
veterán

ket lehetoseg lehet, amiert nem veszi figyelembe az rTorrent a 1,2-es aranyt

1: a torrent kisebb, mint a masodik parameterben 300MB (ekkor 10-es aranyig tolt a harmadik parameter alapjan)
2: a torrenthez be van allitva, hogy hagyja figyelmen kivul az ilyen szabalyokat (pontosabban a szabaly hagyja figyelmen kivul a torrent-et) - ez akkor van beallitva, ha az arany R betuje elott latsz egy I (nagy i) betut is (a torrenten shift+i leutesevel tudod megvaltoztatni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#350) Santino válasza rt06 (#349) üzenetére


Santino
aktív tag

Egy előző torrent-nél (amit nem állított le 1,2-es aránynál) 1,4 GB volt a torrent mérete. A seed-et 2 GB-nál állítottam le kézzel. Tehát ez a lehetőség kilőve.
Az aránynál nincs I betű. Ki-be kapcsolgattam a shift+i kombinációt, működik rendben, de soha nem is volt ott.
Viszont most hogy folyamatosan be van kapcsolva a PUTTY ablak, és fut screen-be az rtorrent, percenként hibaüzenetet ad:
(20:08:03) Scheduled command failed: ratio: Command "stop_on_ratio" does not exist
Az rtorrent.config idevágó része ennyi:

# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
schedule = ratio,60,60,"stop_on_ratio=120,300M,1000"
schedule = ratio,30,60,stop_on_ratio=100

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.