Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Tele von Zsinór válasza MC Pite (#650) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Azon a képernyőn, ahol az épp futó torrentjeid vannak (mindegy, melyik nézetben). Ugyanide a space megnyomásával jutsz vissza.

(#652) Ziog


Ziog
aktív tag

További helpre van szükségem. Saját hibámból kifolyólag újra kellett telepítenem a rendszert. De most valahogy egyáltalán nem akar felmenni a libtorrent, rtorrent. Nem svn-ből, hanem simán telepíteném a letöltött csomagokat, de libtorrent0.12.5 és rtorrent0.8.6 egyáltalán nem akar menni.

Olvasgattam utána pár dolgot meg meg is próbáltam sok mindent, de valahogy a make a libtoollal mindig hibát jelez. Ha le is fut akkor meg az rtorrent talál hibát a libtorrentben és nem is lehet elindítani.

Azért nem értem a dolgot, mert korábban kb 3 nappal ezelőtt ugyanilyen módszerrel minden gond nélkül felment mindkettő. Csak DHT nem működtött, de anélkül meg van élet...

Köszi előre is.

(#653) Ziog válasza Ziog (#652) üzenetére


Ziog
aktív tag

probléma megoldódott.

apt-vel telepítettem és így minden ok, semmi hiba fut is rendben DHT-vel együtt

(#654) Tele von Zsinór válasza Ziog (#652) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A verziószám végének (itt: .5 és .6) meg kell egyeziük, ez jelzi az összetartozó verziókat.

(#655) MC Pite válasza Tele von Zsinór (#651) üzenetére


MC Pite
veterán

Aham, alapból webesen persze nem ment, de a screen -r rtorrent nél már igen, köszi!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#656) Scobbyka válasza Brogyi (#643) üzenetére


Scobbyka
tag

Régi nekem is megy, de ez az új sehogyan sem akar összejönni :(
Közben azért rájöttem hogy olvasni sem árt néha:
ruTorrent v 3.0 in downloads section doesn't support svn version of rTorrent yet. Only stable version 0.8.6
Version of ruTorrent from svn doesn't support LAST svn version of rTorrent yet. Only revision 1148 and previous.
Oks mostmár értem miért nem megy az enyémmel, ami jelenleg fent van.

Így marad a virtuális masin, teszt jelleggel.

Scobby

(#657) Brogyi válasza Scobbyka (#656) üzenetére


Brogyi
senior tag

3.0-as rutorrentet hasznalom, csak mindenkinek van egy kulon rtorrent.Ez a regi modszer.

(#658) mrgabriel


mrgabriel
csendes tag

Sziasztok!

Frissen fordítottam a legújabb libtorrent/rtorrent trunk-ot egy 5.0-ás Debian alatt és a sample .rtorrent.rc fájlt használom.
Pár dolgot bekapcsoltam és a következő hibaüzenet(eke)t kapom:

Command "use_udp_trackers" does not exist
Command "peer_exchange" does not exist
Command "dht" does not exist
Command "dht_port" does not exist

Ha kikommentelem az aktuális hibás sort, egyből jelentkezik a következő hiba. :(

Valakinek valami ötlet, hogy miért dobja a hibákat?

Köszönöm!

ps: avalanche gui-t használ valaki?

nan desu ka

(#659) mrgabriel


mrgabriel
csendes tag

Az rtorrent.rc-m így néz ki:

scgi_port = localhost:5001
log.execute=~/execute.log
min_peers = -1
max_peers = 100
min_peers_seed = -1
max_peers_seed = 10
max_uploads = 10
download_rate = 0
upload_rate = 0
directory = /home/mrgabriel/torrent/download
session = /home/mrgabriel/torrent/.temp
port_range = 63963-63981
check_hash = yes
use_udp_trackers = yes
encryption = allow_incoming,try_outgoing,enable_retry
dht = auto
dht_port = 63982
peer_exchange = yes

nan desu ka

(#660) Ziog válasza mrgabriel (#659) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nekem is ugyanez volt a hiba. Ami meghozta a megoldást:

rtorrent oldaláról letöltöttem a tar.gz-ket. Kicsomagol. Aztán ./autogen.sh ./configure make make install. Itt nekem valami hiba volt a fordítással.
Ezt megcsináltam mind libtorrentre, mind rtorrentre.

Majd ezek a hibák jöttek, amiket te is kaptál. Ezek után lemondtam dht-ról és egyéb dolgokról. apt-get install rtorrent és ezek után ért a meglepődés, hogy verziónak a legutolsó verziót írta. Szerintem egy próbát megér neked is mindenképp.

(#661) Fecogame


Fecogame
veterán

Miben különbözik a libtorrent és az rTorrent? Itt mindkettő letölthető melyiket válasszam?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#662) Tele von Zsinór válasza Fecogame (#661) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A libtorrent nem kliens, csak egy library a bittorrent protokollhoz. Az rtorrent a kliens, ami a libtorrentre épül.

(#663) rt06 válasza mrgabriel (#658) üzenetére


rt06
veterán

az utolso par sv release-ben eleg alaposan megvaltoztak a parancsok, s amikre te hivatkozol, mar valoszinuleg mas neven leteznek
az svn head hasznalata jelenleg csak tesztelesi cellel javallott (vagy azoknak, akik nem restek kiolvasni a forraskodbol, hogyan valtoztak a parancsok), amugy inkabb a mar emlitett 0.8.6-os release javasolt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#664) mrgabriel válasza rt06 (#663) üzenetére


mrgabriel
csendes tag

Köszönöm!

Bevallom őszintén elkövettem a tipikus hibát, nem olvastam vissza a hozzászólásokat :U

nan desu ka

(#665) MC Pite


MC Pite
veterán

A torrentes felületet nem akarta megjeleníteni (valószínű nem is dolgozott mert mindig valamit töltött fel előtte, és a ledek szerint sem dolgozott). Restart rtorrentnek, semmi (hibaüzenet). Restart egésznek, pár régi torrent. Áram le-vissza.
Ftp-n elérem a pendriveot, rtorrenten 3-4 régi torrent látszik (20-22 volt benne).
Tipp? :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#666) Brogyi


Brogyi
senior tag

Hogyan tudom ellenorizni ,hogy mukodik a DHT?

(#667) rt06 válasza Brogyi (#666) üzenetére


rt06
veterán

log-ba felorankent kinyomatja a statisztikat, pl.:

DHT statistics: 120498 queries in, 2335 queries out, 1259 replies received, 12401423 bytes read, 24546257 bytes sent, 169 known nodes in 24 buckets, 2155 peers (highest: 128) tracked in 1356 torrents.

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#668) Brogyi válasza rt06 (#667) üzenetére


Brogyi
senior tag

086 rtorrent.rc reszlet:
dht = auto
dht_port = 6881
peer_exchange = yes
Semmi hibauzenet, logfile ures.DHT-re a gui azt irja engedelyezve, de dht-s seeds, peers nulla.Tuzfal lukas mint a szita. Nem tudom hol a hiba. :F

(#669) Brogyi válasza Brogyi (#668) üzenetére


Brogyi
senior tag

Log file irasijoga, es letrehozasa jo?
sudo touch /home/Torrents/rtorrent.log && sudo chmod 666 /home/Torrents/rtorrent.log :F
Rtorrent.dht_cache irodik ,valtozik. Legalabbis a datum szerint.

[ Szerkesztve ]

(#670) rt06 válasza Brogyi (#668) üzenetére


rt06
veterán

elnezest, reggel sietsegben voltam, nem volt idom tisztessegesen valaszolni, most potlom
a log alatt nem a naplofile-t ertem (legjobb tudomasom szerint a dht egyik log-ba sem kerul bele), hanem arra anaplora, amit az L betu (a fokepernyonel) lenyomasaval lehet elohozni

ha jol emlekszem, eloszor 15-30 perc elteltevel, majd utana - ha jol tudom - minden ket oraban irodik ki a dht statisztika

ha nem kivansz eddig varni, kezzel is ki lehet iratni, ha egy ctrl+x utan beirod, hogy "dht_statistics=" (idezojelek nelkul) elvileg...ez most nalam valamiert nem akar mukodni

emellett, ha jol emlekszem, indulaskor is kiirja, melyik porton fut a dht szerver

persze mindezek melle kell, hogy az rTorrent ismerjen mas DHT node-okat, amikhez vagy torrent file-okbolm, vagy mas peer-ektol juthat hozza

van amugy DHT-forgalom monitorozasra munin plugin is, ami innen toltheto le (a 0.3.0-as verzioban jelent meg)

ha erdekel reszletesebben a tema, az rTorrent oldalan is szo esik rola, valamint marcius vegen, aprilis elejen felmerult a levlisten is (DHT Usage szavakra keress)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#671) Brogyi válasza rt06 (#670) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akkor ez azt jelentene, hogy mukodik nalam. Csak hat megnezni hogy megy-e az nem semmi.
DHT statistics: 6085 queries in, 518 queries out, 219 replies received, 670759 bytes read, 1427730 bytes sent, 172 known nodes in 22 buckets, 517
peers (highest: 52) tracked in 303 torrents.

(#672) rt06 válasza Brogyi (#671) üzenetére


rt06
veterán

igen, minden jel szerint mukodik 517 peert es 303 torrent-et tart nyilvan (ha jol olvasom)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#673) Brogyi válasza rt06 (#672) üzenetére


Brogyi
senior tag

KOszi a segitseget. :R

(#674) veector


veector
senior tag

Hali!
rtgui-val adódtak problémáim.
Mégpedig az, hogy mindent tud, csak betölteni torrent fájlt (saját gépről feltölteni nem tud, urlből megy) meg megnézni a lemez kihasználtságot. config.php-ban beállítottam helyesen a könyvtárakat.

Ötlet?

(#675) veector válasza veector (#674) üzenetére


veector
senior tag

Lemondtam az rtguiról. Rutorrent jobb :U

(#676) quby


quby
őstag

Ujraraktam a szervert, és azota van 1-2 gond az rtorrentel.

Amikor inditanám :

Error in option file: ~/.rtorrent.rc:49: Command "execute_log" does not exist.

A fájl létezik jogok rendben. Amint komitelem az rtorrent .rc adott sorát rendben elindul, de nincs log.

A másik, hogy egy bizonyos trackerröl nem tudok letölteni "Cannot conect to server" hibaüzivel. Nem értem miért mert másik trackerröl tudok tölteni és tuti nem a tracker hibája, mert ha win altt utorrentel elinditom ugyanazt a torrentet hasit mint szél.
Valakinek 5let?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#677) rt06 válasza quby (#676) üzenetére


rt06
veterán

az naplozassal kapcsolatos parancsok at lettek nevezve, probald ugy, hogy log.execute
a kapcsolodasi gondok pedig altalaban a curl hibaibol adodnak, probald meg frissiteni azt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#678) quby válasza rt06 (#677) üzenetére


quby
őstag

:R Aham! Log rendben! :C

"...a kapcsolodasi gondok pedig altalaban a curl hibaibol adodnak, probald meg frissiteni azt..."

Erröl viszont még nem is halottam. Ezt hol? Hogyan?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#679) quby


quby
őstag

Amugy most gondolkodom hogy a telepités ota is ment már arrol a trackerröl, csak most 1-2 napja nem megy. És miért csak egy trackerhez nem tud kapcsolodni a többihez igen? :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#680) rt06 válasza quby (#678) üzenetére


rt06
veterán

ez rendszertol fugg, debian-on (buguntu-n) pl a libcurl csomagot kell frissiteni

es tobbek kozt van/volt neki dns cache gondja is, ami pl okozhat olyat, hogy egy tracker hibazik, a tobbi megy

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#681) quby válasza rt06 (#680) üzenetére


quby
őstag

Nekem ilyen csomag nincs is fent :( és felrakni sem tudok. Nem teljesen értem a dolgot mert már ment az a tracker is és azota semmi nem változott mégsem megy az ncore trackerje, de csak az :((( :(( :W :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#682) rt06 válasza quby (#681) üzenetére


rt06
veterán

egeszen pontosan milyen rendszert hasznalsz?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#683) quby válasza rt06 (#682) üzenetére


quby
őstag

ubuntu 10.04 server. rtorrent ver:0.8.6-1

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#684) rt06 válasza quby (#683) üzenetére


rt06
veterán

a libcurl4-openssl-dev csomagot kell frissitened, ha minden igaz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#685) Tele von Zsinór válasza quby (#681) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Pingelni tudod-e? Telnettel tudsz-e kapcsolódni?

(#686) quby válasza rt06 (#684) üzenetére


quby
őstag

most a "sudo apt-get install libcurl4-openssl-dev " re felment egy csomó csomag.:

Beállítás: binutils (2.20.1-3ubuntu5) ...
Beállítás: libgomp1 (4.4.3-4ubuntu5) ...
Beállítás: gcc-4.4 (4.4.3-4ubuntu5) ...
Beállítás: gcc (4:4.4.3-1ubuntu1) ...
Beállítás: libgssrpc4 (1.8.1+dfsg-2) ...
Beállítás: libkdb5-4 (1.8.1+dfsg-2) ...
Beállítás: libkadm5srv-mit7 (1.8.1+dfsg-2) ...
Beállítás: libkadm5clnt-mit7 (1.8.1+dfsg-2) ...
Beállítás: libc-dev-bin (2.11.1-0ubuntu7) ...
Beállítás: linux-libc-dev (2.6.32-22.33) ...
Beállítás: libc6-dev (2.11.1-0ubuntu7) ...
Beállítás: comerr-dev (2.1-1.41.11-1ubuntu2) ...
Beállítás: krb5-multidev (1.8.1+dfsg-2) ...
Beállítás: zlib1g-dev (1:1.2.3.3.dfsg-15ubuntu1) ...
Beállítás: libssl-dev (0.9.8k-7ubuntu8) ...
Beállítás: pkg-config (0.22-1build2) ...
Beállítás: libidn11-dev (1.15-2) ...
Beállítás: libkrb5-dev (1.8.1+dfsg-2) ...
Beállítás: libldap2-dev (2.4.21-0ubuntu5) ...
Beállítás: libcurl4-openssl-dev (7.19.7-1ubuntu1) ...
Beállítás: manpages-dev (3.23-1) ...
libc-bin triggereinek feldolgozása…
ldconfig deferred processing now taking place

......
de ennek ellenére sem :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#687) quby válasza Tele von Zsinór (#685) üzenetére


quby
őstag

B@ssssz@meeeg!!! :W Ezt nem hiszem el (és nem is értem hogy öszinte legyek) a pingre kiderült.

A tűzfalszkriptemben benne mardat egy sor amiröl azt hittem comitelve van, mégpedig:

iptables -A OUTPUT -j DROP

A gáz csak az hogy ennek minden kimenöt le kellene löni és miközben én itt szopok két napja, addig az egyik trackeren feltöltöttem 3 gigát.

Szóval az rtorrent megy, viszont iptables-es ismereteimet frissitenem kell, mégeccer átnyálazni a szkriptemet.

Amúgy köszönöm a GYORS segitségeket. :R

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#688) Brogyi válasza quby (#687) üzenetére


Brogyi
senior tag

Te guby az uj ubinal forgattad az rtorrentet, vagy siman az ubi ezt rakta fel?

[ Szerkesztve ]

(#689) quby válasza Brogyi (#688) üzenetére


quby
őstag

Nem forgattam. simán apt-get install rtorrent (ez a tároló ha jól tudom?? :F ) Ez tette fel a 0.8.6-1 verziót

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#690) quby


quby
őstag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy azt hogy lehet megoldani,hogy a letöltödött fájlok a Completed mappába nem root felhasználó tulajdonaként jöjjön létre? Ha lejött és at akarom rakni máshova akkor igy rootnak kell lennem. Lehetne monnyuk nobo :F dy?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#691) rt06 válasza quby (#690) üzenetére


rt06
veterán

futtasd mas user neveben az rTorrent-et, annak a usernek a tulajdonaban lesznek a file-ok, de semmikeppen sem root-kent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#692) quby válasza rt06 (#691) üzenetére


quby
őstag

Aham! Nekem az rc.local ban van egy sor ami inditja és az automatikusan root-ként inditja. Hogy tudom a saját nevemben inditani ugy hogy bootoláskor elinduljon? Igy is 644-es jogokkal jön létre tehát csak a tulaj tudja irni. A completed mappám sambás megosztásban van és jó lenne ha win alol is tudnám törölni bármelyik gépröl, tehát lehetne 777 is.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#693) Tele von Zsinór válasza quby (#692) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nekem így van a crontabomban:

@reboot screen -dmS rtorrent /usr/local/bin/rtorrent

Ez annyit tesz, hogy bootoláskor indít egy rtorrent nevű screent, amiben indul az rtorrent. Mivel az én nevemben fut, enyéim lesznek a létrehozott fileok is.

(#694) quby válasza Tele von Zsinór (#693) üzenetére


quby
őstag

Elöször én is igy próbáltam. Ezzel elindult ugyan, (ott volt a processek között) ,de a rutorrent nem érte el. asszonta ellenörizzem hogy fut-e mert nem tud hozzá csatlakozni. mindig ki kellet löni és ujrainditani. Ezért választottam az rc.local-os megoldást.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#695) Tele von Zsinór válasza quby (#694) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nekem eléri a rutorrent (én is azt használom), valami más gond volt nálad.

(#696) rt06 válasza quby (#694) üzenetére


rt06
veterán

.rtorrent.rc-t bemasoltad annak a felhasznalonak a home konyvtaraba, akinek a neveben futtatod az rTorrent-et?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#697) quby válasza rt06 (#696) üzenetére


quby
őstag

Aham! :K

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#698) Brogyi válasza quby (#697) üzenetére


Brogyi
senior tag

Masold ide be mit ir ki a logger. Uj rutorrent. :)
Tetszik a cpuload plugin. :R

(#699) Oldman2


Oldman2
veterán

Hi!

Virtualbox/Debian alatt kísérletezgetek az rtorrent -tel, eddig friss svn verzió sikeresen lefordult.

Az rtorrent.rc ennyi:

upload_rate=500
directory=/home/rt/Torrent/.downloading/
session=/home/rt/Torrent/.downloading/rtorrent.session/
schedule=watch_directory,5,5,load_start=/home/rt/Torrent/watch/*.torrent
schedule=untied_directory,5,5,stop_untied=
port_range=6890-6999
encryption=allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext
system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/home/rt/Torrent/;d.set_directory=/home/rt/Torrent/"

A könyvtárak léteznek, a watch funkció és a letöltés megy szépen, de a finished,move nem akar menni.

Mit rontottam el?

KÖszi

(#700) rt06 válasza Oldman2 (#699) üzenetére


rt06
veterán

pedig jonak tunik az a sor

probalj meg hozzaadnbi a konfighoz egy log.execute sort (megfelelo filenevvel persze), abba irni szokta, mi volt execute eredmenye (s hiba eseten, hogy mi volt a gond)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.