Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) vargalex válasza fireqpeg (#2350) üzenetére


vargalex
félisten

Azért az ugye világos, hogy ez egy rtorrent topic, problémád pedig rutorrent/php jogosultsággal van? Ráadásul halmozottan hátrányból indulsz, mert egy embedded rendszeren futtatod, ahol a jogosultság osztás sem teljesen úgy megy, mint asztali distro esetén.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2352) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Értelek én nem mind1 az, hogy normális linux on futtatom vagy pedig router-nas on. Amúgy a Padavan FW nek (Ubuntu 16.04 LTS i386) ezaz alapja szóval akkor gondolom van hasonlóság az oprendszerek között. De amit írtam fentebb nemtudom törölni, ezt miért így csinálták meg ebbe a fórumba? Nem kell figyelembe venni senkinek amit írtam, mert áttértem másik kliensre és nem foglalkozok (azaz nem szopatom tovább magamat r meg rutorrentel) Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2353) fireqpeg válasza fireqpeg (#2352) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Vissza álltam Transsmission-ra 1edi custom configot csináltam hozzá napi szinten 200-500Gb upload megy fel, és nem szívatom magam mint ezzel az r-ru lekvárral...

(#2354) vargalex válasza fireqpeg (#2352) üzenetére


vargalex
félisten

A Padavan firmware még véletlenül sem Ubuntu alapú, csak többek között azon is szokták cross compile-olni...

Alex

(#2355) fireqpeg válasza vargalex (#2354) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Aha értelek, ami a lényeg az eredeti r/rutorrenthez visszatérve Vargalex mindent amit lehetett, de tényleg mindent kipróbáltam és mindig ezt a hibát kaptam: rTorrent user can't access 'id' program vagy ''stat''.
És 1szerüen nem bírok vele: chmod 777 -R /mnt/Torrent/session, execute.nothrow = chmod,770,/opt/var/rpc.socket variálgattam chmod:750,755,770,777, aztán a php.ini be ;open_basedir = ezt is kibővítettem ( open_basedir = /srv/http/:/home/:/tmp/:/usr/share/pear/:/usr/bin
The binaries are stat, id, php, curl, gzip. If these are installed somewhere other than /usr/bin, then you may need to append that to the line also.) ezt is több féle leírás szerint, de sajnos semmi :O :O :( :( :W :W . Tehát maga a rtorrent a configommal tökéletesen működik ,de ugye a rutorrent a webes felület miatt lenne jó. Plusz a rutorrent-plugin-erasedata rutorrent-plugin-tracklabels rutorrent-plugin-diskspace ezek a pluginek lennének ami most őszintén szólva, nem sok mindenhez kellene nekem. Csak az alap normális használathoz szabad kapacitást mutatja, tudjak törölni kb ennyire lenne szükségem. De nem akarja az igazat sajnos sehogy sem... Sajnos ez van

Illetve 1et dologba tudsz vagy valaki tud nekem választ adni?
van ez a fájl www/rutorrent/conf/config.php
és ebbe ezek a sorok :
$topDirectory = '/mnt/Torrent';
"php" => '/usr/bin/php',
"curl" => '/usr/bin/curl',
"gzip" => '/bin/gzip',
"id" => '/usr/bin/id',
"stat" => '/usr/bin/stat',

a php.ini be a open_basedir = nem a fentiek a php, curl, gzip, id , stat utáni elérhetőséget kell ide írni a basedir után? Mármint a kérdés az hogy ez lenne a megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#2356) vargalex válasza fireqpeg (#2355) üzenetére


vargalex
félisten

Nem igazán ismerem a Padavan-t, de ott nem a /opt alá települnek ezek a programok (entware)? Ugye a valós útvonalakat adtad meg? Nyilván a config-ba ezeket kell megadni.
De a lényeg, amiért írtam: ezek nem rtorrent, hanem PHP jogosultság problémák.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2357) korcsi válasza fireqpeg (#2355) üzenetére


korcsi
veterán

"id" és "stat" bináris megvan? Tehát te tudod futtatni?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2358) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Válasz: vargalex, Fecogame, korcsi.

Na elvileg most úgynézki jó lett remélem. Igen rosszul írtam mert nekem a config.php-én belül ezek a paramétereknek más a csatolási pontja:
$pathToExternals = array(
"php" => '/opt/bin/php-cgi', // Something like /usr/bin/php. If empty, will be found in PATH.
"curl" => '/opt/bin/curl', // Something like /usr/bin/curl. If empty, will be found in PATH.
"gzip" => '/opt/bin/gzip', // Something like /usr/bin/gzip. If empty, will be found in PATH.
"id" => '/opt/bin/id', // Something like /usr/bin/id. If empty, will be found in PATH.
"stat" => '/opt/bin/stat', // Something like /usr/bin/stat. If empty, will be found in PATH.
);

De ezeket hozzáraktam a php.ini hez ami így nézki sőt még sokkal többet is írtam hozzá na mind1 mert nár a tököm kivan a hibákkal ;] :DD :D
;open_basedir = "/opt/share/www/rutorrent/:/opt/share/www/rutorrent/conf/:/opt/share/www/rutorrent/php/:/opt/etc/rtorrent/session/:/opt/home/:/opt/tmp/:/opt/share/:/opt/share/www/rutorrent/share/:/opt/usr/share/:/opt/bin/:/opt/sbin/:/opt/sbin/:/opt/bin/:/usr/local/sbin/:/usr/local/bin/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/sbin/:/bin/:/opt/sbin/:/opt/bin/:/opt/usr/bin/:/usr/local/sbin/:/usr/local/bin/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/sbin/:/bin/:/opt/sbin/:/opt/bin/:/usr/local/sbin/:/usr/local/bin/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/sbin/:/bin/:/opt/bin/php-cgi/:/opt/bin/curl/:/opt/bin/gzip/:/opt/bin/id/:/opt/bin/stat/:"

de most úgy nézki a dolog megy rendesen! Tudom itt nem embeded rendszerekkel foglalkoztok hanem normális pc/linux OS el, de ha kell valakinek csináltam 1 saját nagyon jó kis custom configot minden 1 es paramétert külön kiszámoltam és ez a config 128mb ramhoz van igazítva és megy amit a hardver tud padlón:
https://drive.google.com/file/d/15VuJud_i9b6r4XAQuM-zxivWu-toN9Wl/view
[link]

Na köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Sziasztok ÜDV!

(#2359) T-master


T-master
tag

Sziasztok,

Most kezdtem ismerkedni az rtorrent-tel és lenne egy kérdésem: ez a program nem tud a fő letöltési könyvtáron belül almappákba letölteni? Mert sikerült beállítanom több watchdir-t, de amikor beállítom, hogy a figyelt mappákban lévő torrentekhez tartozó adatállományt a főkönyvtáron belül megadott mappákba (film, zene, stb.) töltse, akkor folyamatosan jogosultsági hibát ír. Hogyan lehetne megoldani?

(#2360) T-master válasza T-master (#2359) üzenetére


T-master
tag

Közben megoldódott. Hiányosan adtam meg az almappák elérési útvonalát.

(#2361) Buvana


Buvana
aktív tag

Hello, itt is megkérdezem:

Segítséget szeretnék kérni rtorrent beállításhoz. Korábban egy routeren használtam évekig, és megszerettem. Most lett egy zyxel nas, amire egy úgynevezett metarepository-ból elérhetővé vált az entware-ng, ezáltal pedig a rtorrent. Azonban indításnál hibaüzenettel leáll.

Van erre gyógyír?
 
~ # uname -a
Linux NAS326 3.10.39 #1 Thu Apr 1 10:04:14 CST 2021 armv7l GNU/Linux


Starting rtorrent...              failed.
Collected errors:
* pkg_run_script: package "rtorrent-easy-install" postinst script returned status 255.
 * opkg_configure: rtorrent-easy-install.postinst returned 255.




~ # /opt/etc/init.d/S85rtorrent start
 Starting rtorrent...              failed.

 

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2362) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!
Valamikor igen régen használtam rtorrentet és szerettem.
Most újra elővenném illetve elő is vettem. A NAS-ra már telepítettem és működik is böngészőből. Viszont régebben volt hozzá windows-os GUI, talán orosz fejlesztő csinálta rutorrent néven. Most viszont sehol nem találom. Úgy látom itt szinte mindenki valamilyen linux disztrón használja, de hátha tud valaki a windows-os elérhetőségéről.
Előre is köszönöm.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2363) Fecogame válasza mobilizmo (#2362) üzenetére


Fecogame
veterán

nTorrent lesz, amit keresel :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2364) mobilizmo válasza Fecogame (#2363) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sajnos nem, de köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2365) Oldman2 válasza mobilizmo (#2362) üzenetére


Oldman2
veterán

(#2366) mobilizmo válasza Oldman2 (#2365) üzenetére


mobilizmo
addikt

De igen, viszont sajnos nincs már windows-os verziója.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2367) Fecogame válasza mobilizmo (#2366) üzenetére


Fecogame
veterán

Böngészőből ha megy, miért kell hozzá windows-os gui? :F

Ez kb olyan, mint a Facebook-ot használjuk appból, ahelyett, hogy a böngészőben megnyitnánk.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2368) mobilizmo válasza Fecogame (#2367) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem teljesen. Már így is rengeteg állandóan "nyitott" böngésző fülem van, azok meg rendesen tudják zabálni az erőforrásokat. Egyébként valószínűleg retro faktor is van az igényemben. Mint írtam feljebb valamikor igen régen használtam és akkoriban a böngészős sokkal kiforratlanabb volt a desktop app változatnál. Egyébként jelenleg a transmission-t is desktop appal használom és jó!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2369) ztsoft válasza mobilizmo (#2366) üzenetére


ztsoft
őstag

A ruTorrent-nek nem is volt Windows-os verziója (azaz, minden platformon elérhető böngészőben), midig is PHP program volt, web szerver kellett hozzá (legalább is 2009-ben az volt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2370) mobilizmo válasza ztsoft (#2369) üzenetére


mobilizmo
addikt

Windows-os GUI-ja volt, használtam.
Akkor hagytam el amikor átváltottam NAS-ra, addig valami usb-s asus router töltötte be ezt a funkciót. Annak az egyedi firmware-én volt az rtorrent és ahhoz használtam a windows-os klienst. Viszont a 320-as Zyxel-re nem volt rtorrent ezért váltottam a transmission-re. Most viszont Entware-en már van rtorrent.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2371) ztsoft válasza mobilizmo (#2370) üzenetére


ztsoft
őstag

Mint írtam, a ruTorrent-nél nincs olyan, hogy Windows-os, böngészőben fut (PHP, Javascript alapú, a GitHub oldalon az első verzió a 2.6-os, ami 12 éve volt, [link] szintén PHP).
Természetesen használhattad Windows-on böngészőben, vagy a már említett nTorrent, ami Java alapú. Ez utóbbi felfogható Windows-os GUI-nak.

Van még egy lehetőség, egyes böngészőben (talán a Chrome-nál volt ilyen) be lehetett állítani, hogy az URL külön ablakban, sallangok (keresősáv, stb.) nélkül nyíljon meg, mint egy alkalmazás (Web app jelegű).

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2372) mobilizmo válasza ztsoft (#2371) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nézd felesleges ezen vitatkoznunk, tudom, hogy mit használtam. Egyébként jóval régebben mint 10 éve, még nem github-on volt a fejlesztő, hanem a google code-on. Évet nem tudok mondani mikor tértem át transmission-re, de a rutorrent pluginek 1.1, 1.2-es verzióknál jártak.
Rendes exe-s telepítő fájl volt hozzá és a futtatható fájl is exe volt (szóval nem java alapú volt).
Mindenesetre ez a webapp jellegű dolog még bevállhat, utána nézek. Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2373) ztsoft válasza mobilizmo (#2372) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, a google code-on a legrégebbi verzió a 2.5-ös (2009-es), a plugin 1.0-ás verzióval vannak ugyan itt, [link]. Kizárólag *.tar.gz tömörített állományok vannak (amit kétlem, hogy a Windows tud kezelni) és nincs benne exe fájl, ugyan úgy PHP és Javascript.

Ajánlom a wiki oldalát is megnézni, Main, Installation, még csak említést sem tesz Windows-os alkalmazásról.

Részemről befejeztem. Sok szerencsét a kereséshez.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2374) mobilizmo válasza ztsoft (#2373) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nézd, amióta befejeztem az iskoláimat (és az nem mostanában volt, hanem 32 éve) szinte csak informatikával foglalkozom. Hidd el, hogy tudom miről beszélek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2375) vargalex válasza mobilizmo (#2372) üzenetére


vargalex
félisten

Igaza van a kollégának, a rutorrent soha nem volt sem windows-os, sem linuxos vastag kliens verziója. Mindig is web szerveren futtatott PHP volt. Elhiszem, hogy használhattál valamit windows-os, de akkor az nem a rutorrent volt.
Nyugodtan nézd meg pl. az Asus WL-500GP topicban.

Alex

(#2376) Fecogame


Fecogame
veterán

ruTorrent v4.0-beta.1

Rengeteg dolog lett benne javítva, bár nekem túl sok bajom eddig se volt vele :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2377) Fecogame válasza Fecogame (#2376) üzenetére


Fecogame
veterán

v4.0-beta.3

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2378) Santino válasza Fecogame (#2377) üzenetére


Santino
aktív tag

Köszi!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#2379) faki_


faki_
senior tag

Sziasztok!

Rasberry Pi-n használok rTorrent, ruTorrent párost. Előbbit tárolóból, utóbbit az rt-auto-install segítségével raktam fel. A számítógép újraindulása után a külső, USB-s merevlemezen lévő, előzőleg futó torrentek felfüggesztett állapotba kerülnek, csak megállítás, újraindítás (és ezzel a mérettől függő hosszúságú újraellenőrzés) után futnak ismét. Az op.rendszer meghajtójára (SD kártyára) mentett torrentek rendesen elindulnak. Lentiek beírásával próbálkoztam az /etc/systemd/system/rtorrent.service fájlba, de mindig ugyanaz a felállás. Szabad hely van, a késleltetett indítás miatt már látnia kellene a HDD-t. Közvetlen útvonal megadása a szimbolikus link helyett sem változtatott a helyzeten. Gyanítom, hogy valamiért mégsem látja az induláskor a HDD-t, mert a mentési útvonalat csak a megállítás, indítás után írja ki a felfüggesztetteknél. Merre induljak? Van megoldás rá, hogy ne kelljen újraindítgatni, ill. újraellenőrizni a torrenteket indítás után?

Requires=network.target local-fs.target media-pi-MyPassport.mount
ExecStartPre=/bin/sleep 99
ExecStartPre=-/bin/rm -f /home/pi/.rtorrent-session/rtorrent.lock

(#2380) dchard válasza Fecogame (#2377) üzenetére


dchard
veterán

Kijött végre a stabil: v4.0-stable

Ma frissítettem, egyelőre minden fasza. A böngésző Cache-t érdemes törölni, különben fúrcsa hibák jönnek elő (plugin + megjelenítés). És ezt a Ctrl + F5 sem oldja meg, csak a cache törlés.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2381) Santino válasza dchard (#2380) üzenetére


Santino
aktív tag

Köszi!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#2382) Fecogame válasza dchard (#2380) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi!

Én közben átnyargaltam qBittorrentre egy megoldhatalan probléma miatt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2383) szaboi6512 válasza dchard (#2380) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Nekem routerre csatolva van fent entware+rutorrent 3.10 páros.
Megosztanád velem a frissítés mikéntjét v.4.0 stable verzióra?
Köszönöm, nagy segítség lenne... :C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2384) dchard válasza szaboi6512 (#2383) üzenetére


dchard
veterán

Egyszerű: a "share" nevű mappán kívül mindent törölni kell és a 4.0-ás zip-ből bemásolni. Jogosultságokra illik odafigyelni, hogy a webszerver által használt user/group legyen a fájlok/mappák tulajdonosa (chmod és chown).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2385) szaboi6512 válasza dchard (#2384) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2386) dchard válasza szaboi6512 (#2385) üzenetére


dchard
veterán

"Nem találom hogy hová másoljam ba a mappákat."

Ez volt a kérdésed privátban.

Visszakérdezek: hogyan telepítetted a rutorrent-et, ha nem tudod melyik mappában van? :)

Ez az entware nem tudom micsoda.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2387) szaboi6512 válasza dchard (#2386) üzenetére


szaboi6512
őstag

Routerre csatolt hdd-n van.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2388) dchard válasza szaboi6512 (#2387) üzenetére


dchard
veterán

Aha, szóval te ezt egy routeren futtatod egy AsusWRT nevű Openwrt klón OS alatt.

Ebben az esetben foggalmam nincs. A rutorrent komopnensei jellemzően a /var/www/html/rutorrent mappában vannak, de hogy azok a jóemberek akik ezt összerakták, belenyúltak-e mélyebben, azt csak ők tudják megmondani. Lehetnek komoly függőségi problémák is, ha nekiállsz kézzel átírkálni benne fájlokat, de sok esetben beágyazott rendszereken a statikus fájlok nem is írhatóak, mert előre tömörítik őket a helytakarékosság érdekében.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2389) szaboi6512 válasza dchard (#2388) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#2390) korcsi


korcsi
veterán

Megborult az rtorrentem, mióta a 4.0-ás rutorrenttel használom.

Az .rtorrent.rc idevonatkozó része:
"
directory = /home/we/data/torrent/incomplete
schedule = watch_directory_1,10,10,"load.start=/home/we/data/downloads/torrentfilmek/*.torrent,d.custom2.set=/home/we/data/torrent/filmek/,d.custom1.set=filmek"
schedule = watch_directory_2,10,10,"load.start=/home/we/data/downloads/torrentsorozat/*.torrent,d.custom2.set=/home/we/data/torrent/sorozat/,d.custom1.set=sorozat"
schedule = watch_directory_3,10,10,"load.normal=/home/we/data/downloads/torrentother/*.torrent,d.custom2.set=/home/we/data/torrent/other/,d.custom1.set=other"
schedule = watch_directory_4,10,10,"load.start=/home/we/data/downloads/torrentmp3/*.torrent,d.custom2.set=/home/we/data/torrent/mp3/,d.custom1.set=mp3"
schedule = watch_directory_5,10,10,"load.start=/home/we/data/downloads/torrentmese/*.torrent,d.custom2.set=/home/we/data/torrent/mese/,d.custom1.set=mese"
schedule = watch_directory_6,10,10,"load.start=/home/we/data/downloads/tvshow/*.torrent,d.custom2.set=/home/we/data/torrent/tvshow/,d.custom1.set=tvshow"
method.set_key =event.download.finished,move_complete,"d.directory.set=$d.custom2= ;execute=mv,-u,$d.base_path=,$d.custom2="
"
Eddig minden jó volt, de a rutorrent frissítés óta "megállítva" (stopped) állapotban adja hozzá a torrenteket, és kézzel kell elindítani.

Az other sorban már én írtam át load.normal-ra de az nem segített.

Valakinek van ötlete, hol lehet a gubanc?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2391) korcsi válasza korcsi (#2390) üzenetére


korcsi
veterán

A
"
method.insert.value = cfg.watch.start, 1
"
sort kellett az .rtorrent.rc-be beszúrni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2392) Buvana


Buvana
aktív tag

Srácok gond van. rtorrentet használok, és a transdrone mobil alkalmazás simán kapcsolódik felh.név és jelszó nélkül is a szerveremhez, az ip-t beírva. Mi lehet az oka? :F

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2393) Buvana


Buvana
aktív tag

verzió: 0.9.8/0.13.8 és egy nason van, rtorrent-easy-installal lett telepítve kb 1 éve.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2394) Buvana válasza korcsi (#2391) üzenetére


Buvana
aktív tag

Szia! Ezt a fájlt holt találom? Frissítettem én is a rutorrentet, de nekem el sem indul egy torrent sem. Felfüggesztett állapoton áll.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2395) korcsi válasza Buvana (#2394) üzenetére


korcsi
veterán

PC-n a user könyvtárának gyökerében van. Routeren nem tudom hol lehet ez.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2396) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Nagyjából 2500db torrent van a kliensemben.
A rendszer egy debian 11 8GB rammal.
Váltottam nagyobb netre, picit hozzányúltam a beállításokhoz (nem kellett volna), és azóta körülbelül 1500 mindig hibás állapotban van: "Tracker: [Couldn't connect to server]"

De vegyes, hogy melyik oldalról származó torrentről van szó.
Beállításaim idevágó részei:
"
throttle.global_down.max_rate.set_kb = 30720
throttle.global_up.max_rate.set_kb = 2048
throttle.max_downloads.set = 32
throttle.max_uploads.set = 8
throttle.min_peers.normal.set = 10
throttle.max_peers.normal.set = 100
throttle.min_peers.seed.set = 1
throttle.max_peers.seed.set = 24
throttle.max_uploads.global.set = 100
throttle.max_downloads.global.set = 300
trackers.numwant.set = -1
network.max_open_sockets.set = 999
network.max_open_files.set = 600
network.http.max_open.set = 200
network.receive_buffer.size.set = 8M
network.send_buffer.size.set = 128M
network.xmlrpc.size_limit.set = 5M
protocol.pex.set = yes
"

Ha valaki nagyon benne van ránézne hol vérzik el a dolog nálam.

Esetleg a szolgáltató eszköz limitálhat kapcsolat számot?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2397) T-master válasza korcsi (#2396) üzenetére


T-master
tag

Szia!

Próbáld meg, hogy ezt a 3-at átírod az alapértelmezett értékre:
network.http.max_open.set = 50
network.max_open_files.set = 600 network.max_open_sockets.set = 300

Valahol olvastam régebben, hogy ezt a három érzéket nem szabad megváltoztatni. Remélem segíteni fog!

[ Szerkesztve ]

(#2398) korcsi válasza T-master (#2397) üzenetére


korcsi
veterán

Köszönöm!

Volt egy restart, meg ezeket állítottam:

throttle.min_peers.seed.set = 0
throttle.max_peers.seed.set = 6
throttle.max_uploads.global.set = 32
throttle.max_downloads.global.set = 128

Most jónak tűnik.

Ha megint problémás lesz, alkalmazom a javaslatodat.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2399) T-master


T-master
tag

Sziasztok,

A letöltési sebességgel kapcsolatban lenne kérdésem. Kicsit zavar, hogy rtorrent-tel max 65MB/s a letöltési sebesség, míg pl. a qBittorrent ugyanazt a torrentet 100MB/s körüli sebességgel tölti. Más is tapasztalt ilyet? A feltöltéssel nincs gond.

(#2400) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hello mindenkinek!

Lenne egy kérdésem. Nemtudja valaki, létezik-e? rTorrent 0.9.8/0.13.8 illetve ruTorrent 4.2-pároshoz queue download? Plugin vagy script vagy valami? Ami lehetővé tenné, hogy 800 torrendből ne egyszerre az egészet töltse le? Hanem tetszőlegesen szabályozható legyen, az aktív letöltések száma?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv...

(#2401) echo001


echo001
aktív tag

Sziasztok !
Van lehetőség arra hogy a torrentek feltőltési sebességét darabonként állítható legyen?
PL mint a globál sebességet billentyűzettel ?
Kerestem mindenfelé de nem jártam sikerrel.
Előre is köszönöm

Echo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.