Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Grobee válasza rt06 (#548) üzenetére


Grobee
csendes tag

Szia!

Az execute elött lévő $ jelnek mi a jelentősége?
Mert ha benne hagyom, ezt kapom indításkor:

rtorrent: Error in option file: ~/.rtorrent.rc:63: Command type mis-match

Ha kiveszem elindul szépen.

köszi

(#552) rt06 válasza Grobee (#551) üzenetére


rt06
veterán

nyugodtan kiveheted, neked nincs szukseged ra
nekem kellett teszteles kozben (irtam ugye, hogy print-tel neztem), hogy lassam, mi a parancs visszateresi erteke (execute_capture-t hasznaltam, az elkapja a script kimenetet, a script meg nalam annyit csinalt, hogy kiirta, mit kapott parameternek)

a $ jelentossege amugy annyi, hogy ha ez all egy parancs elott, akkor az parancskent (es nem string-kent) lesz ertelmezve, s visszaadja az eredmenyet
pl ha a $d.get_name= elol lehagynad, ugyanugy lefutna a parancs, csak a script nem kapna meg a torrent nevet

egyszeru pelda, amit rTorrent parancssorban (ctrl+X) tudsz megnezni (elobb allj egy torrent-re, aminek a nevet ki akarod iratni):
teszt1:
print=[,d.get_name=,]
kimenet:
[d.get_name=]
teszt2:
print=[,$d.get_name=,]
kimenet:
[a.torrent.neve]

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#553) Grobee válasza rt06 (#552) üzenetére


Grobee
csendes tag

Sziasztok!

Az utókor számára.

Tele van dologgal amit nem értek és furcsa, de ez az én hibám :)

Nagyon sok próbálgatás és log nézegetés után megszületett a működőképes parancs

system.method.set_key = event.download.inserted_new,notify_inserted_new,"execute=/usr/bin/xbmc-send,-a,\"$cat=Notification(Torrent\\\\ inserted\\\\ (new)\\\\\\\,,$d.get_name=,\\\\\\\,10000\\\\\\\,/home/user/torrent/utorrent.png)\""

észrevételeim:
1. Ez lehet, hogy csak ezzel a külső paranccsal működik. Ugyanis az xbmc-send egy python szkript. Talán ez is bekavarhat az escape-elésbe. (?)
2. Valójában a shellben az xbmc-send szintaktikája ez
/usr/bin/xbmc-send -a "Notification(fejlec,szoveg,10000,/home/user/icon.png)"
de az rtorrent.rc-be beírva el kell felejteni az " jelet. Nem tudom miért. Valamint az execute log-ban is az látszik hogy " jel nélkül adja át a shellnek. Vagyis csak úgy müködik.

egy kérdés: az rtorrent milyen formában indítja a külső shell parancsokat? Így?
sh -c "...."

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#554) Scobbyka


Scobbyka
tag

Frissítettem rtorrentet 0.8.6-ra
rtwi ezt írja ki:
rTorrent returned an XMLRPC error
xmlrpc_fault

Teendő?

rtorrent háttérben fut, mert seed megy!

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#555) rt06 válasza Scobbyka (#554) üzenetére


rt06
veterán

erre most nem tudok hirtelen valaszolni, nem a legfrissebb rTorrent van fenn, a hetvegen valamikor frissitek, es mondok pontosabbat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#556) Scobbyka válasza rt06 (#555) üzenetére


Scobbyka
tag

okés addig próbálkozom én is hátha csak valamit elrontottam

Scobby

(#557) rt06 válasza Scobbyka (#556) üzenetére


rt06
veterán

legy szives ird meg mind az .rtorrent.rc, mind a users.conf file-ok tartalmat (jelszavak nelkul termeszetesen) - nem sikerult reprodukalnom a hibat, hatha a konfig hibas valkahol, vagy mas jkonfiggal jelentkezik csak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#558) Scobbyka válasza rt06 (#557) üzenetére


Scobbyka
tag

user.conf:
[user1]
address = 127.0.0.1:5000
pass =

[user2]
adress = 127.0.0.1.:5001
pass =

.rtorrent.rc:

umask = 0000
scgi_port = 127.0.0.1:5000
session = /home/user1/.rtorrent/.session
port_range = 8600-8600
directory = /data/user1
close_low_diskspace = 500
max_uploads = 40
safe_sync = yes
send_buffer_size = 134217728
receive_buffer_size = 134217728
check_hash = no
encryption = allow_incoming,try_outgoing,enable_retry
schedule = watch_directory,10,10,load_start=/data/user1/torrent/*.torrent

0.8.5, 0.12.5-tel szépen megy, ha visszarakom

Scobby

(#559) rt06 válasza Scobbyka (#558) üzenetére


rt06
veterán

hi!

eloszor is, elnezest, hogy csak most valaszolok, csak nem volt egyertelmu a hiba megoldasa, idot meg nehezen tudtam szakitani ra
szoval a helyzet az, hogy a 0.8.6-os verzional a naplozassal kapcsolatos metodusok neve megvalozott, s a legutobbi feltoltott verzioban meg leker az rTWi egy handshake-log-ot (ezt kesobb kivettem, mert folosleges, ezert nem jelentkezett nalam a hiba)

gyors javitasnak az index.php-n az alabbi modositasokat hajtsd vegre (majd amint tudok, teszek fel ujabb release-t):

a 465-466 sorokbol vedd ki a handshake_log-ra vonatkozo reszt (mindket sornal ugyanugy):
elotte:
...et_download_rate", "get_handshake_log", "get_hash_inte...
utana:
...et_download_rate", "get_hash_inte...
tavolitsd el a kovetkezo (91.) sort:
$responses["handshake_log_value"] = $responses["handshake_log"] == 0 ? $message["no"] : $message["yes"];

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#560) Mika1227


Mika1227
őstag

Mitől van az, hogy Win7 alatt ha utorrentet használok és letöltés és feltöltés is megy rendesen akkor a memória 93%-os használatban van?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#561) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Először is köszönöm az eddigi hsz-eket. Nagyon sokat tanultam belőle. Most nekem is lenne egy kérdésem, mit állít a safe_sync Valamilyen biztonsági szinkronizálást?
Nézzétek el nekem, az angol nem megy. A másik, több konfignál láttam, hogy a check_hash ki volt kapcsolva, nem szoktátok használni? Egyenlőre ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#562) rt06 válasza ztsoft (#561) üzenetére


rt06
veterán

reszlet az rTorrent manual-jabol

safe_sync = yes|no
Always use MS_SYNC rather than MS_ASYNC when syncing chunks. This may be nessesary in case of filesystem bugs like NFS in linux ~2.6.13.

hogy ez pontosan mit jelent, azt nem tudok, ehhez jobban kellene erteni az ilyen iranyu programozashoz

a check_hash pedig azert kapcsolhato ki biztonsagosan, mert ez csak a letoltes befejeztekor esedekes automatikus* ellenorzesre vonatkozik, ezt kikapcsolva is ellenorzesre kerul minden egyes szelet, mikor azok teljesen letoltodnek (ennek hianyaban meglenne ugyanis az eselye, hogy korrupt adatot kuldunk ki, ezzel fertozve az egesz swarm-ot)
*: ha valtozik a file(ok) mtime-ja (utolso modositas ideje), akkor kikapcsolt check_hash mellett is lefut az ellenorzes

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#563) ztsoft


ztsoft
őstag

Köszi a gyors választ. Értem, akkor nyugodtan ki kapcsolhatom a hash ellenőrzést.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#564) rt06


rt06
veterán

rTWi 0.3.5:
* Lehetoseg XML formatumu valaszokra (HTML helyett)
+ A minimalis lapujratoltes ideje 60 masodpercrol lement nullara (bar az ui csak 5 masodpercre ad lehetoseget egyelore)
x Torrent betoltesenel, ha be van pipalva az inditas, most mar tenyleg el is fog indulni (valamiert az rTorrent figyelmen kivul hagyta a load es load_raw parancsoknak adott d.start= hivast)
x Hibauzenetek javitasa (ertelmezheto hibauzenetek a hibakodok helyett)
x A handshake_log lekeresenek eltavolitasa, mivel ugysem volt hasznalva, s 0.8.6-ra valtva at lett nevezve a metodus rTorrent-ben, igy hibat okozott (koszonet a hibajelentesert Scobbyka-nak)
x Egy PHP call time reference bug kijavitasa (ugy remlik ezt is itt jelezte valaki, neki is koszonet)
x A robots META tag beallitasa, hogy a keresok ne index-eljek be az rTWi-t futtato oldalakat
x Content-length HTTP fejlec kikuldese
- Kiadas ideje: 2010. 02. 20.

letoltes: http://rtwi.jmk.hu/

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#565) Scobbyka válasza rt06 (#564) üzenetére


Scobbyka
tag

Frissítve az rTWi 0.3.5-re, eddig minden okés!

Köszi az új verziót.

Igaz az rtorrent még mindig a régi verzió majd holnap azt is upgradelem.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#566) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok. Az lenne a kérdésem, hogy a d.set_custom=név változóból hányat lehet létrehozni. A ruTorrent seedingtime plugin-ja használja így:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<methodCall>
<methodName>system.method.set_key</methodName>
<params>
<param><value><string>event.download.finished</string></value></param>
<param><value><string>seedingtime</string></value></param>
<param><value><string>d.set_custom=seedingtime,"$execute_capture={date,+%s}"</string></value></param>
</params>
</methodCall>

Meg néztem a session könyvtárban lévő torrent fájlban és így szerepelt benne:
[rtorrent] => Array
(
[chunks_done] => 124
[complete] => 1
[connection_leech] => leech
[connection_seed] => seed
[custom] => Array
(
[seedingtime] => 1266433477
)
[custom1] => Konyv
[custom2] => Linux kezi konyvek
[custom3] =>
[custom4] =>
[custom5] =>
[directory] => /var/torrent/kesz/
[hashing] => 0
[ignore_commands] => 0
[key] => 1874773653
[loaded_file] => //var/torrent/torrents/linux_kezikonyvek_pack.zip.torrent
[priority] => 2
[state] => 1
[state_changed] => 1266250593
[state_counter] => 32
[throttle_name] =>
[tied_to_file] => //var/torrent/torrents/linux_kezikonyvek_pack.zip.torrent
[total_uploaded] => 32768
[views] => Array
(
)
)

Rá kerestem a rtorrent forrás kódjában de nem találtam semmit. Ez azért érdekes számomra, mert a rutorrent a custom1 a címkéhez, custom2 a megjegyzéshez használja. Lehet a többi plugin is használja valamelyiket és nem szeretném ha ütközés lenne. Nekem meg szükségem lenne rá a külön könyvtáras módszer miatt.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#567) ztsoft


ztsoft
őstag

Még egy kérdés. Van 7 db nézetem, hogy tudnám azt megoldani, hogy 6 nézethez ugyanazt a ratiot használnám, a 7.-hez meg egy másikat?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#568) rt06 válasza ztsoft (#566) üzenetére


rt06
veterán

eredetileg 5 custom valtozot lehetett hasznalni: d.set_custom{1-5}=ertek, valamint d.get_custom{1-5}=
ez kesobb modositva lett, hogy tetszoleges szamu custom valtozod lehessen, sajat index-ekkel (akar szovegessel is)
megadni a kovetkezo formaban tudod: d.set_custom=kulcs,ertek
lekerni pedig a d.get_custom=kulcs paranccsal
az altalad bemasolt kodreszletben is latszik, hogy van egyszer 5 custom valtozod, illetve van mellette egy custom tombod is, melyben mar szoveges index van hasznalva

ha azt szeretned, hogy a sajat custom erteked ne akadjon ossze massal, adj neki olyan nevet, ami jo esellyel egyedi lesz (pl adj neki magyar nevet)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#569) ztsoft


ztsoft
őstag

Szia!

Először is köszi a gyors választ. Meg akadtam a konfiggal. Lenne egy problémám, a d.set_custom=start_time változónak szeretném az indítási időt adni. Most így szerepel a konfigban:

system.method.set_key = event.download.inserted_new,notify_new,"execute=/var/torrent/mail.sh,insert,$d.get_name= ;d.set_custom=start_time\\,\"$execute_capture={date,+%s}\""

Így nem működik. Próbáltam így is:

"d.set_custom=start_time\\,\\"$execute_capture={date,+%s}\\""

Így sem működik. :W Próbáltam megadni parancsként az rtorrentben, így működött:

d.set_custom=start_time,"$execute_capture={date,+%s}"

Akkor most, hogy is kellene? Mert ez így \\, működik egy másik változónál, így csak a többi részével lehet a gond. Még nem nagyon értem az escape és a kapcsos zárójel szerepét. A PHP kódból tudom, hogy az escape a speciális karakterek kiváltására szolgál.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#570) rt06 válasza ztsoft (#569) üzenetére


rt06
veterán

ha minden igaz, itt nem kell \\ a vesszo ele
system.method.set_key = event.download.inserted_new,notify_new,"execute=/var/torrent/mail.sh,insert,$d.get_name= ;d.set_custom=start_time,\"$execute_capture={date,+%s}\""

amugy lehet a datum bekeresere erdemesebb kulso script-et hasznalni, mert az execute_capture nem vagja le a sorvegjelet es elofordulhat, hogy ez gondot okoz az adat kesobbi feldolgozasakor
nalam ezek ugy neznek ki, hogy van egy getdate.sh, aminek a tartalma az alabbi:

#/bin/bash
echo -n `date +%F`

ha enelkul is rendesen mukodik, akkor nem kell vele foglalkozni

az escape-elesrol itt irtam egy keveset, talan segit valamennyit a dolog megerteseben
a {} szerepe pedig, ha minden igaz annyi, hogy ezzel jelolod, mely parameterek tartoznak egy hivashoz (bar ha minden igaz, itt elhagyhato)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#571) ztsoft


ztsoft
őstag

Köszi a gyors választ. Így már működik. :R Igazad van a script-el kapcsolatban, tényleg nem vágja le a sorvég jelet. Csináltam neki egy script-et. Az, hogy a vessző elé miért nem kell escape az még most sem értem, mivel ez így működik:

schedule = watch_other,5,5,"load_start=/var/torrent/torrents/*.torrent,d.set_custom1=other,d.set_custom=k_path\\,/var/torrent/kesz/other,view.set_visible=other"

Meg Te konfigodban is így van meg adva:

schedule = watch_bitgate,5,5,"load_start=~/torrent/.watch/bitgate/*.torrent,d.set_directory=~/torrent/unfinished/bitgate,d.set_custom=1\\,~/torrent/finished/bitgate,view.set_visible=BitGate,view.set_visible=$execute_capture=~/scripts/rtorrent/getday.sh,view.set_visible=$execute_capture=~/scripts/rtorrent/getmonth.sh"

Vagy a system.method.set_key és a schedule között ennyi különbség lenne?
Kezdem érteni, ahol vesszővel vannak el választva a parancsok, ott escape-elni kell, ahol pontos vesszővel ott nem kell. Jól mondom?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#572) rt06 válasza ztsoft (#571) üzenetére


rt06
veterán

a pontosvesszo a parancsok, mig a vesszo az egyes attributumok elvalasztasara szolgal

system.set_key parancshivasnal tobb parancsot hivsz, pontosvesszovel elvalasztva, mely parancsoknak lehetnek parameterei, egymastol vesszovel elvalasztva

schedule parancsnal pedig egyetlen parancsot hivsz meg, megpedig a load_start*-ot, minden mast ennek adsz at parameterul, azokat vesszovel elvalasztva
ott azert kell escape-elni a vesszot a d.set_custom parancsnal, hogy a az egesz egyetlen parameternkent menjen at a load_start-nak, s ne higgye azt az rTorrent, hogy a d.set_custom=k_path es a /var/torrent/kesz/other ket kulon parancs

*: a load es load_start fuggvenyek tetszoleges szamu parametert varnak, melyek kozul az elso a betoltendo torrent eleresi utvonala, a tobbi pedig rTorrent metodus, melyeket a betoltes utan vegre fog hajtani az rTorrent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#573) rt06


rt06
veterán

ujdonsag, rTorrent windoz-ra, letolheto binaris, nem szukseges hozza cygwin
letolt, indit, kesz

aki kedvet erez hozza, legyen szives tesztelje, minden visszajelzest szivesen veszek

Udv: VladimirR

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#574) ztsoft


ztsoft
őstag

Köszi. Most már értem. Még egy, ahogy feljebb is írtam a feltöltési aránnyal nem tudok mit kezdeni. Most úgy működik, hogy az alap ratio használom.

ratio.enable =
ratio.min.set = 100
ratio.max.set = 150
ratio.upload.set = 500M
system.method.set = group.seeding.ratio.command, "d.close=; execute=/var/torrent/mail.sh,stop,$d.get_name="

Minden torrent-re ez vonatkozik. Én két fajtát szeretnék használni, de úgy, hogy az egyikhez 6 nézet tartozzon a másikhoz csak egy. Ha így adom meg group.insert = group_1, view_group_1 az csak egy nézethez jó, legalább is amit Én ki vettem az angol szövegből. Ha így group.insert_persistent_view = group_2, ennél a fordító ezt adta ki "véli, hogy a neve ugyanaz, mint a csoport nevét.". Vagy minden nézethez hozzak létre egy ratiot?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#575) ztsoft válasza rt06 (#573) üzenetére


ztsoft
őstag

Le is szedtem, és egy halott torrent-tel le is teszteltem, minden működik, mint a linux-os verziónál. Majd még kisebb torrent-tekkel tesztelni fogom. A konfig ugyan úgy működik, mint a linux-os verziónál? Persze most nem a linux-os programokra gondolok, de úgy általában véve.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#576) rt06 válasza ztsoft (#575) üzenetére


rt06
veterán

igen, elvileg ugyanugy kell mukodnie mindennek
ami trukkos lehet, igy cygwin nelkul, az egyreszt az scgi_socket (letrehozza, de nem tudom, mi tudna olvasni), masreszt az utvonalak (ugye ez be is kerult a konfigba, hogy hasznalhatobb legyen), mert trukkoznom kellett a home path-tal

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#577) Mika1227


Mika1227
őstag

Valaki?[link]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#578) Atapi válasza Mika1227 (#577) üzenetére


Atapi
senior tag

szerinted win7-nek és utorrentnek mi köze van az rtorrenthez? itt valoszinüleg senki nem fog tudni segiteni neked a problémád megoldásában. probálj meg átkérdezni a bittorrent topikba, ott többen megfordulhatnak, akik utorrentet és win7-t használnak.

(#579) rt06 válasza Atapi (#578) üzenetére


rt06
veterán

erdekes modon akar lehetne is koze (bar ahhoz picit tobb kell, mint az otthoni net)
a µTorrent az rTorrent-hez hasonloan (ha pontosan tudom) mmap-ed file-okat hasznal, azzal a jelentos kulonbseggel, hogy mig linux alatt elkulonitheto, mennyi az e celra lefoglalt memoria, windoz alatt csak azt latod, hogy az foglalt valamire
magas letoltesi sebesseg mellett (tobb tiz MB, azaz MegaByte masodpercenkent) pedig elofordulhat, hogy a lemez nem kepes (vagy nem akarja, mert mas dolga van epp) kiirni a letoltott adatot, igy az a memoriaban gyulemlik fel (ez rTorrent-ben a memory_usage-nal jelolve van, µTorrent (azt hiszem) errol megfeledkezik

persze erosen ketlem, hogy itt errol lenne szo, mint irtam, ehhez otthoni net nem eleg

p.s.: amugy #573-ban lathato, hogy igenis van koze win7-nek az rTorrent-hez ;p

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#580) arthropod


arthropod
tag

Üdv.
Beállítottam az rtorrentet -Szőröstalpú- instrukciói alapján. Viszont mindig ezt az üzenetet kapom indításnál:
No download in focus to change root directory.

Mit ronthattam el?

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#581) rt06 válasza arthropod (#580) üzenetére


rt06
veterán

milyen rTorrent/libTorrent verziorol van szi?
illetve megtenned, hogy bemasolod a .rtorrent.rc file-od atrtalmat?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#582) arthropod válasza rt06 (#581) üzenetére


arthropod
tag

Crunchbang 9.04-ben lévőt: rTorrent 0.8.2/0.12.2

# This is an example resource file for rTorrent. Copy to
# ~/.rtorrent.rc and enable/modify the options as needed. Remember to
# uncomment the options you wish to enable.

# Maximum and minimum number of peers to connect to per torrent.
#min_peers = 40
#max_peers = 100

# Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading)
#min_peers_seed = 10
#max_peers_seed = 50

# Maximum number of simultanious uploads per torrent.
#max_uploads = 15

# Global upload and download rate in KiB. "0" for unlimited.
#download_rate = 0
#upload_rate = 0

# Default directory to save the downloaded torrents.
#directory = /home/arthropod/torrent/.downloading/

# Default session directory. Make sure you don't run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
#session = /home/arthropod/torrent/.downloading/rtorrent.session/

# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been
# deleted.
#schedule = watch_directory,5,5,load_start=/home/arthropod/torrent./watch/*.torrent
#schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
# A kész torrenteket az átmeneti könyvtárból a végleges helyükre tesszük
on_finished=move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/home/arthropod/torrent/;d.set_directory=/media/30/NCORE/"
# Close torrents when diskspace is low.
#schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M

# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
#schedule = ratio,60,60,"stop_on_ratio=200,200M,2000"

# The ip address reported to the tracker.
#ip = 127.0.0.1
#ip = rakshasa.no

# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
#bind = 127.0.0.1
#bind = rakshasa.no

# Port range to use for listening.
#port_range = 6890-6999

# Start opening ports at a random position within the port range.
#port_random = no

# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
#check_hash = no

# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
#use_udp_trackers = yes

# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip's.
#schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
#schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa

# Encryption options, set to none (default) or any combination of the following:
# allow_incoming, try_outgoing, require, require_RC4, enable_retry, prefer_plaintext
#
# The example value allows incoming encrypted connections, starts unencrypted
# outgoing connections but retries with encryption if they fail, preferring
# plaintext to RC4 encryption after the encrypted handshake
#
# encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext

# Enable DHT support for trackerless torrents or when all trackers are down.
# May be set to "disable" (completely disable DHT), "off" (do not start DHT),
# "auto" (start and stop DHT as needed), or "on" (start DHT immediately).
# The default is "off". For DHT to work, a session directory must be defined.
#
# dht = auto

# UDP port to use for DHT.
#
# dht_port = 6881

# Enable peer exchange (for torrents not marked private)
#
# peer_exchange = yes

#
# Do not modify the following parameters unless you know what you're doing.
#

# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
#hash_read_ahead = 10

# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
#hash_interval = 100

# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
#hash_max_tries = 10

Szándékosan nem nyúltam máshoz egyelőre!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#583) Atapi válasza arthropod (#582) üzenetére


Atapi
senior tag

#580-ban még ezt irod: "Beállítottam az rtorrentet -Szőröstalpú- instrukciói alapján."
viszont a bemásolt config egy minta, minden ki van kommentezve (# a sor elején), vagyis a program ezekből a beállításokból semmit nem vesz figyelembe, ergo ha tényleg ez a config fájlod, akkor nem állitottál be semmit. (irja is az elején: "Remember to uncomment the options you wish to enable.")
hmm?

(#584) rt06 válasza Atapi (#583) üzenetére


rt06
veterán

a gond nem ezzel van, az rTorrent remekul elvan konfigfile nelkul is (igaz ekkor sesison konyvtar hianyaban minden ujrainditaskor elfelejti, mely torrent-ek voltak betoltve, s azok milyen allapotban voltak)

az egyetlen "elo" sor okozza valamiert a problemat, viszont nem ertem, mi lehet az oka, merthogy az a beallitas ott majdnem jo

mukodni ugyan nem fog, mert mashova lesz atmasolva az adat, mint ahol az rTorrent keresni fogja, viszont ettol meg nem kellene a fentebb emlitett hibat produkalnia, s foleg nem inditaskor

on_finished=move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/home/arthropod/torrent/;d.set_directory=/media/30/NCORE/"

ez annyit csinal, hogy (sorrendben) a letoltes befejeztekor (on_finished esemeny) elmozgatja a torrent-hez tartozo adatot a d.get_base_path= metodussal lekerdezett konyvtarbol (adatok aktualis konyvtara) a /home/arthropod/torrent/ konyvtarba, majd az adott torrent-re beallitja, hogy az adat eleresi utvonala /media/30/NCORE/
ez egyfelol gond, mert a ket utvonalnak meg kellene egyeznie, viszont ez egeszen mas jellegu hibat produkal: letoltes befejeztevel a masolas utan arra panaszkodna az rTorrent, hogy bar az adat letoltottkent van megjelolve, vannak befejezetlen szeletek, esetleg arra hivatkozik, hogy nem talalja a konyvtarat, s felajanlana, hogy ujrakrealja a file-okat, bar lehet, ez a 0.8.2-es verzioban meg nem volt benne

arthropod:
en elso korben megprobalnam a fentebb emlitett hibat javitani, s ha az megoldast jelent, nullarol irnek meg egy uj konfigfile-t, csak azon beallitasokkal, melyek szuksegesek (ez igazabol kimerul a session konyvtar beallitasaban, minden mas opcionalis, raersz egyesevel hozzaadogatni a konfighoz, a fontosabb, hogy ertsd, mit miert irsz bele)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#585) arthropod válasza Atapi (#583) üzenetére


arthropod
tag

Bocs valóban. A -minta- fájlt másoltam be. természetesen a használtban már ki voltak kommentezve!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#586) arthropod válasza arthropod (#585) üzenetére


arthropod
tag

Valami más gond lehet nálam! remove --purge után újra telepítve alapon annyi a változás hogy egy pillanatra bevillan indításnál és eltűnik. Arra gondoltam forgatok magamnak egyet inkább. Nem másolnád be nekem mondjuk a Te .rc fájlodat? Vagy egy -alapot-. Szükséges dolgok ki kommentezve stb... Csak hogy legalább a saját esetleges beállítási hibáim elkerüljem!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#587) rt06 válasza arthropod (#586) üzenetére


rt06
veterán

a mindenkori legfrissebb konfigfile-t itt talalod

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#588) arthropod válasza rt06 (#587) üzenetére


arthropod
tag

Köszönöm. Még egy kérdés! Alapból mik azok amiket kikommentezzek? (Tudom láma... de már kezdek magam is belekavarodni.)

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#590) Dave-11


Dave-11
tag

A Transfer már ingyen regisztrálós.
De nekem is van egy kis torrent kondom. Küldene valaki egy Majomparádé meghívót lécci.
veres.david@citromail.hu
Előre is köszi :D

:D Semmi :D

(#591) rt06


rt06
veterán

sracok, ezt ne itt
ez egy konkret torrent kliens (gy.k.: program) topic-ja, nem altalanos bittorrent topic, foleg nem meghivo lejmolda

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#592) birno


birno
addikt

Hello,

Az lenne a kérdésem, hogy ha Win7 64bit alatt akarom használni az rtorrent+rtwi párost, akkor ehhez milyen webszerver megoldást javasolnál?
A WAMP jó lesz?
Vagy mivel lehetne megoldani, hogy a lehető legkevesebb erőforrást eméssze fel?
Mert csak emiatt raknám fel és nem akarom, hogy nagyon lefogja a gépet.

Látom megcsináltad az rtorrent-et windows alá normál juzerek számára is, letölt, kicsomagol és indít formába, nem kell szórakozni a cgywin-el, nagy köszönet érte! :R

(#593) rt06 válasza birno (#592) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

igen, WAMP jo a celra, bar lehet, a PHP-nak kulon el kell meselni, hogy hasznalja az XSL kiterjesztest (regebben alapertelmezeskent nem vol tbenne PHP konfigban, a php.ini-ben ki kell kommentezni az extension-oknel)

eroforrasigeny szempontjabol nem tudom, mennyire gazdasagos, az apache nem eppen pehelysulyu program (illetve csak ehhez nincs szukseged mysql-re), lehet celszerubb lenne pl egy lighty-t hasznalni es melledobni a php-t, de azzal meg nem igazan volt dolgom, nem ertek a belovesehez

amugy ilyen esetben erdemes lehet vetni egy pillantast az nTorrent-re, ami egy Java alapu UI rTorrent-hez
nem kell webszerverrel sem szorakozni, csak feldobod az rTorrent binarist, meg az nTorrent-et, beallitod es mehet is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#594) birno válasza rt06 (#593) üzenetére


birno
addikt

Köszi a tippet, ki fogom próbálni, bár anno Linuxon amikor néztem nem győzőtt meg.
Írod, hogy cygdrive-al lehet elérni a partíciókat, ha a directory-nál megadom, azt el is fogadja, oda tölti ahova kell, de a watch directorynál nem töltödik be a torrent, ilyen formában van beírva: schedule = watch_directory_1,5,5,"load_start=/cygdrive/C/Users/Psycho/Downloads/seed/*.torrent"

[ Szerkesztve ]

(#595) rt06 válasza birno (#594) üzenetére


rt06
veterán

siman csak cygdrive, nem /cygdrive

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#596) birno válasza rt06 (#595) üzenetére


birno
addikt

lol, köszi, directory-nál "/"-el adtam meg ott jó volt, kivettem, most watch_directory-nál is ok. :)

(#597) birno


birno
addikt

Még abban tudnál segíteni, hogy az alábbi sorokat hogyan lehetne működésre bírni win alatt?

system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"d.set_directory=cygdrive/g; execute=áthelyezési parancs"
system.method.set_key = event.download.erased,erased_complete,"branch=d.get_custom2=,\"execute={akarom-e törölni a fájlokat kérdés}\""

A két szükséges parancs az rmdir /S könyvtár és a move /-Y honnan hova lenne, csak nem vágom, hogy lehet rTorrent és Win által is emészthető formában megadni.

[ Szerkesztve ]

(#598) birno


birno
addikt

Még 2 újabb probléma. :)

Lefagyott az rtorrent, legalábbis nem nagyon akart semmire reagálni, ezért bezártam az ablakot, most meg ez a hibaüzenet miatt nem indul.
rtorrent: Tried to add a socket to PollSelect that is larger than PollSelect::get_open_max()

A másik, hogy felraktam az rTWi-t, azért mégis tesztelném, login képernyő bejön, bepötyögom az adatokat, tölt, majd egy fehér, tök üres lap jön be.

(#599) rt06 válasza birno (#597) üzenetére


rt06
veterán

ugy tunik, hogy windoze alatt ezt nem trivialis megoldani, ugyanis az exec nem akar 0 ertekkel visszaterni, ezert nem mukodik az execute
vlna erre execute_nothrov, ami nem foglalkozik a nem 0 visszateresi ertekkel, de az nalam sem mukodik
ami viszont mukodik, hogy az execute-tal egy script-et hivopk meg, ami elvegzi a masolast, majd az utols sora egy "exit 0", hogy az rTorrent is oruljon

most igy nez ki a konfigom, ez mukodni tunik
# we don't want to put anything into our bin directory, so we set the working directory one level up
system.set_cwd = ..

# set a session directory, so rTorrent will remember our downloads
session = torrent/.session

# set the destination directory for new downloads
directory = torrent/unfinished

# log execute commands
log.execute = torrent/.log/execute.log

# watch for new .torent files, and load them
schedule = watch_load,5,5,"load_start=torrent/watch/*.torrent,d.set_directory=torrent/unfinished"

# move completed downloads to an other directory
system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"d.close=;execute=scripts/move.cmd,$d.get_base_path=,torrent/finished,>,log.txt;d.set_directory=torrent/finished;d.start="

# erase files, once a torrent is removed
system.method.set_key = event.download.erased,erase_removed,"d.close=;execute=scripts/remove.cmd,$d.get_base_path="

emelle vagy egy script konyvtaram, amiben a move.cmd tartalma az alabbi:
@echo off
move /y %1 %2
exit 0

a remove.cmd pedig a kovetkezo:
@echo off
rmdir /s /q %1
exit 0

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#600) rt06 válasza birno (#598) üzenetére


rt06
veterán

az elso hibauzenet sajnos nem mond nekem semmit, ami hirtelen tipp, hogy a fagyaskor megserulhetett egy session file, probald meg torolni oket egyesevel, hogy kideruljon, melyik a ludas

a masik problem oka az lehet, amit emlitettem fentebb, hogy alapbol nincs engedelyezve az xsl kiterjesztes, ezert az rTWi hibauzenetet dob (na, ha azok megjelenitese engedelyezve lenne)
probald meg (a php.ini-ben) engedlyezni vagy a hibauzenetek megjeleniteset (error_reporting = E_ALL), vagy az xsl extension-t (extension=php_xsl.dll) - ez utobbinal nekem neha volt gondom az eleresi utvonallal, azt az extension_dir ertek allitasaval tudod modositani

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.