Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) rt06 válasza aleister (#1050) üzenetére


rt06
veterán

veletlenul nem ment a lemezen 500MB ala a szabad terulet?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1052) aleister válasza rt06 (#1051) üzenetére


aleister
veterán

De basszus! Erre nem gondoltam. Ilyen triviális hibát! Mindenre gondoltam, de arra nem, hogy ilyen hamar megtöltöm a 600 gigás háttértárat.

Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1053) ChiliChili


ChiliChili
tag

Readynas duo-n szeretnék rtorrentet telepíteni, korábban volt rajta 0.8.4/0.12.4, de takarítottam és gondoltam felteszem az aktuális 0.8.9/0.12.9 verziót. Azt hiszem hibát követtem el és nem jutok egyről a kettőre.

Ezt vettem alapul Howto rtorrent-0.8.4, libtorrent-0.12.4 & curl-7.19.3

Több hibába is belefutottam.
a
apt-get install coreutils pkg-config g++ libncurses-dev libssl-dev libsigc++-2.0-dev curl libcurl3-dev screen
parancs után a hibaüzenet:

The following packages have unmet dependencies:
libcurl3-dev: Depends: libcurl3 (= 7.13.2-2sarge5) but 7.19.7-1.netgear1 is to be installed
E: Broken packages

erre ezt ajánlják:

Due to a failure in one of the install scripts, we need to create the file /usr/lib/pkgconfig/libcurl.pc. It should look like this:

prefix=/usr
exec_prefix=${prefix}
libdir=${exec_prefix}/lib
includedir=${prefix}/include

Name: libcurl
Description: Get files from online servers
Version: 7.19.7
Libs: -L${libdir} -lcurl
Cflags: -I${includedir}/curl

majd ha próbálom a libtorrentet:

ronas:~/libtorrent-0.12.9# ./configure sparc-linux

ez történik:

configure: error: in `/root/libtorrent-0.12.9':
configure: error: The pkg-config script could not be found or is too old. Make sure it
is in your PATH or set the PKG_CONFIG environment variable to the full
path to pkg-config.

Alternatively, you may set the environment variables OPENSSL_CFLAGS
and OPENSSL_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
See the pkg-config man page for more details.

To get pkg-config, see <http://pkg-config.freedesktop.org/>.
See `config.log' for more details

Kétszer is próbáltam tiszta lappal indulni, de nincs változás. Mi hiányzik és miért? Rosszul csináltam valamit? Köszi a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#1054) rt06 válasza ChiliChili (#1053) üzenetére


rt06
veterán

"libcurl3-dev: Depends: libcurl3 (= 7.13.2-2sarge5) but 7.19.7-1.netgear1 is to be installed
E: Broken packages"

ez nekem nagyon ugy tunik, hogy a rendszered hianyossaga (nem az a verzio van a repo-ban, ami fuggoseg miatt kellene)

egeszen pontosan arrol van szo, hogy a libcurl3-dev megkoveteli a libcurl3 7.13.2-2sarge5 verziojat, viszont a repobol a 7.19.7-1.netgear1 kerulne telepitesre

amugy jol latom, hogy sarge? nem lenne jo otlet egy frissites? vagy legalabb egy apt-get update, s utana ujra megprobalni az apt-get install-t

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1055) Oldman2


Oldman2
veterán

Hali,

Közel egy év után ismét kínlódok az rtorrent/rutorrent párossal. Mondjatok lécci egy működő verzió kombinációt, mert a legfrissebbekkel nem jön össze a dolog...

libtorrent 0.12.9
xmlrpc-c 1.27.0
rtorrent 0.8.9
rutorrent 3.2
Ubuntu server 11.04
Apache 2.2.17

KÖszi

(#1056) Oldman2


Oldman2
veterán

Azt meg tudom-e mondani az rtorrent-nek, hogy a watch dyrectory figyelése mellett, az új torrentfájlok letöltés előtt átmásolódjanak pl. egy download dyrectory-ba?

Azaz a watch könyvtár csak mint egy queue működjön...

(#1057) rt06 válasza Oldman2 (#1056) üzenetére


rt06
veterán

marmint a .torrent file-ok?
amugy igen, execute-tal meghivsz egy mv-t es utana inditod csak a letoltest, ekkor mar az athelyezett .torrent file alapjan

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1058) Oldman2 válasza rt06 (#1057) üzenetére


Oldman2
veterán

> marmint a .torrent file-ok?

Igen, azokra gondoltam.

> execute-tal meghivsz egy mv-t es utana inditod csak a letoltest, ekkor mar az athelyezett .torrent file alapjan

:-) Köszi, megfogalmazni talán meg tudtam volna én is ilyen formában. A konkrét config sor összeállításában is tudnál nekem segíteni?

(#1059) ChiliChili válasza rt06 (#1054) üzenetére


ChiliChili
tag

Újból nekiláttam, a következő módon:

1. # apt-get update
2. # apt-get install libc6-dev
3. # apt-get install gcc
4. # apt-get install gdb
5. # apt-get install libtag1-dev
6. # apt-get install uuid-dev

7. # apt-get install coreutils pkg-config g++ libncurses-dev libssl-dev libsigc++-2.0-dev curl libcurl3-dev screen

A 7. lépés után jön a már említett hibaüzenet:

# apt-get install coreutils pkg-config g++ libncurses-dev libssl-dev libsigc++-2.0-dev curl libcurl3-dev screen
Reading Package Lists... Done
Building Dependency Tree... Done
Note, selecting libncurses5-dev instead of libncurses-dev
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:
libcurl3-dev: Depends: libcurl3 (= 7.13.2-2sarge5) but 7.19.7-1.netgear1 is to be installed
E: Broken packages

Biztos nagyon rágörcsöltem már, de egyszerűen nem jutok előre...

(#1060) rt06 válasza ChiliChili (#1059) üzenetére


rt06
veterán

apt-cache search libcurl3 mit mond? a gond az, hogy ujabb verziot akart telepiteni, mint amit a libcurl3-dev megkovetel
hatha meg lehet kerulni azzal, hogy mas verziot valasztasz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1061) ChiliChili válasza rt06 (#1060) üzenetére


ChiliChili
tag

# apt-cache search libcurl3
libcurl4-openssl-dev - Development files and documentation for libcurl (OpenSSL)
libcurl3-dbg - libcurl compiled with debug symbols
libcurl3-dev - Development files and documentation for libcurl
libcurl3-gssapi - libcurl compiled with GSSAPI support
python2.2-pycurl - Python bindings to libcurl
python2.3-pycurl - Python bindings to libcurl
python2.4-pycurl - Python bindings to libcurl
tclcurl - Tcl bindings to libcurl
libcurl3 - Multi-protocol file transfer library (OpenSSL)

Ezt a leírást követném, csak az éppen aktuális rtorrent és libtorrent verziókkal, de egyelőre el sem jutok odáig.

[ Szerkesztve ]

(#1062) rt06 válasza ChiliChili (#1061) üzenetére


rt06
veterán

debian-ban ennyire sajnos nem vagyok benne, de ugy latom, itt nem tudsz konkret verziot megadni
esetleg nezz be a debian topic-ba, hatha ki tudnak segiteni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1063) ChiliChili válasza rt06 (#1062) üzenetére


ChiliChili
tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#1064) birrbert


birrbert
tag

Sziasztok! Friss vagyok rtorrent témában és úgy általában Linuxban is, de gyorsan tanulok. :)
Brogyi leírása alapján telepítettem Ubuntu 10.04.3 amd64 Server alá az rtorrentet, rutorrent grafikus kezelőfelülettel. Verziószám: 0.8.6/0.12.6.

A kérdésem az lenne, hogy mire kell figyelni biztonság ügyben? Kívülről bárki által elérhető a szerverem, és szeretném a lehető legbiztonságosabbá tenni. Bármilyen cikk, tutorial, tipp, előző hozzászólás vagy észrevétel jól jön. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#1065) rt06 válasza birrbert (#1064) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

rTorrent vonatkozasaban
scgi_port semmikeppen se legyen nyitva a nagyvilag fele (ajanlott helyette az scgi_local hasznalata, de ez problemas tud lenne webui-kkal, igy ha megis scgi_port-ot hasznalsz, szigoruan csak a 127.0.0.1-en halgatozzon

nem rTorrent vonatkozasban:
ami szerintem a elgfontosabb, hogy ssh-ban tiltsd le a root logint (sor, hasznald az allowusers beallitast, hogy csak az lephessen be, akinek kulon engedet) es mindenkepp hasznalj eros jelszavakat
illetve ugy altalaban, ahol irasjog is van (pl ftp szerver), ott az anonymous hozzaferes tiltasa, a tobbi hozzaferes korlatozasa, es megintcsak, eros jelszavak hasznalata

de imho tedd fel ezt a kerdest valamelyik linux-os topic-ban is, ott valoszinu tobben fogjak latni

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1066) birrbert válasza rt06 (#1065) üzenetére


birrbert
tag

Köszi rt06!

Per pill a szerverem a nagyvilág fele nyitva van; nincs router vagy tűzfal mögé dugva, hanem közvetlenül a szolgáltató kábele van bedugva, azért, hogy a maximális letöltési sebességgel tudjon menni a torrent. A laptopom egy router mögött van, ergo más az IP címe, mint a szerveré, így effektív a kívülről érem a szervert. Kipróbáltam a munkahelyemről is, onnan is elérhető.

Az scgi_port csak a localhost-on (127.0.0.1) hallgatózik, legalábbis a ruTorrent-ben úgy van beállítva. Még tanulom az iptables-t, de ha jobban belejövök, le fogok zárni minden portot, majd csak azokat fogom engedélyezni egyenként, amelyeket használok is.

root-al nem lehet belépni, ez alapbeállítás Ubuntu Server alatt úgy vettem észre. Az SSH alap portot is megváltoztattam, és a jelszó is erős.

A kérdésem a következő: muszáj-e 'chmod -R 777' joggal ellátni azokat a mappákat, amelyeket Brogyi a leírásában megadott? Alább fel is sorolom őket, hogy érhető legyen miről van szó:

sudo chmod -R 777 /var/www/rutorrent/share****A szerver tudja írni a user-ek adatait,és működik a traffic plugin.Nekem tetszik.
sudo chmod -R 777 /home/brogyi/torrents***A szerver tudja írni az elso user torrent dir-jét.
sudo chmod -R 777 /home/petya/torrents***A szerver tudja írni a második user torrent dir-jét.

Annyi, hogy nálam csak egy user van. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#1067) rt06 válasza birrbert (#1066) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

az, hogy az rTorrent hol hallgatozik scgi kapcsoaltokert fuiggetlen a ruTorrent beallitastol, azt a ~/.rtorrent.rc file-ban tudod megnezni

ha max sebesseg alatt azt erted, hogty szeretnel aktiv lenni, az megoldhato router mogott is, megfelelo rTorrent (port_range) es router (ip forwarding) szabalyokkal, de akar ugy is, ha egy linux-os gepbol csinalsz router-t (ekkor iptables-szel)

az emlitett konyvtaraknal elso ranezesre nem szukseges a 777 jog, elegendo lehet, ha beallitod a konyvtar tulajdonosanak a webszerver-t (ubuntu-n azt hiszem www-data), pl.: chown www-data /konyvtarnev (bar ekkor csak a webszerver foigja tudni irni, mas nem - nem tudom, mire lenne pontosan szukseged)

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1068) birrbert


birrbert
tag

Sziasztok! Bajban vagyok! :F

EZ történt, miután telepítettem a frissítéseket apt-get update && apt-get upgrade-el ma, és újraindítottam a szervert. Felhasználónevet és jelszót nem kér, egyből ez az ablak ugrik elő. Ne kérdezzétek, hogy mi frissült, mert nem emlékszem. Mi a túró romlott el vajon? Az rtorrent fut (meg tudom kukkantani screen -r paranccsal, a cherokee is fut, mert bejön az alap index.html). Ja, újraindítás előtt módosítottam a proftpd portját, 21-ről 2221-re (biztonság...).

Két hétig ment megállás nélkül, frankón, és most ez van. Kérlek segítsetek!

rt06, a /var/www/rutorrent/conf/users/birrbert/config.php fájlban is kellett scgi portot állítani, összekevertem egy kicsit a dolgokat. Amúgy az rtorrent.rc-ben is localhost (127.0.0.1) van megadva, hál'Istennek.

A szervert nem fogom bedugni se router, se tűzfal mögé, mert a végső cél az, hogy ő maga legyen majd wireless router, tehát egy több funkciós gép lesz. Amúgy igen, elméletileg port forward-al lehetne ügyeskedni, de nekem a célom, hogy egy darab kis fogyasztású gép végezze el a feladatokat, természetesen nem túlterhelve.

Ezekkel az írásjogokkal nem igazán értettem, hogy mi a szitu, de most nem is fontos. Ami fontos az az első bekezdésben leírt probléma.

Segítségeteket előre is köszönöm!

szerk: még egy apróság, amikor megpróbáltam a cherokee webes kezelőfelületét elindítani, akkor EZ történt.

[ Szerkesztve ]

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#1069) rt06 válasza birrbert (#1068) üzenetére


rt06
veterán

ez milyen verzioju micsoda (gondolom ruTorrent)?
illetve milyen verzioju rTorrent fut alatta?
s mi pontosan az scgi_port beallitas a .rtorrent.rc-ben?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1070) birrbert válasza rt06 (#1069) üzenetére


birrbert
tag

Szia!

rtorrent/libtorrent verzió: 0.8.6/0.12.6.
Igen, ruTorrent: 3.2.
scgi beállítás pedig: scgi_port = 127.0.0.1:5001

ui: közben szerkesztettem az előző hozzászólásomat, nézd majd meg légyszi.

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#1071) birrbert válasza birrbert (#1068) üzenetére


birrbert
tag

Ezt azt hiszem egy Cherokee probléma lesz. Sz..r ügy kezdőnek lenni. :(

Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

(#1072) tukiwik


tukiwik
csendes tag

Sziasztok!

Most tettem fel az rtorrent-et, de nem igazán akar menni.
Ha valakinek lenne egy kis ideje akkor léci vegyen fel MSN hogy eltudjam mondani mi a gond.

(#1073) rt06 válasza tukiwik (#1072) üzenetére


rt06
veterán

elmondhatod itt is, erre valo a forum, igy legalabb ha mas hasonlo hibaba fut, neki is segitsegere lehetnek a hozzaszolasok

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1074) tukiwik


tukiwik
csendes tag

Warning: parse_ini_file(/rtwi/rtorrent/users.conf) [function.parse-ini-file]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/hofserver.com/httpdocs/rtwi/rtwi-0.3.6-110824/index.php on line 444

ez jön elő az index oldalon

(#1075) tukiwik


tukiwik
csendes tag

Warning: parse_ini_file(/rtwi/rtorrent/users.conf) [function.parse-ini-file]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/hofserver.com/httpdocs/rtwi/rtwi-0.3.6-110824/input.php on line 25

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/hofserver.com/httpdocs/rtwi/rtwi-0.3.6-110824/input.php:25) in /var/www/vhosts/hofserver.com/httpdocs/rtwi/rtwi-0.3.6-110824/input.php on line 89

Ez pedig ha beléptem

(#1076) rt06 válasza tukiwik (#1075) üzenetére


rt06
veterán

nem, nem leptel be, csak megprobaltal
a belepes (es ugy altalaban minden) elakad ott, hogy az rTWi nem tudja megnyitni a /rtwi/rtorrent/users.conf file-t, amiben a felhasznalok adatait keresne

az rTWi telepitoben az includes konyvtarban van egy users.conf.sample, az alapjan kell letrehoznod a users.conf file-t (ertelemszeruen a felhaszmnaloi adatokat kell modositani), s ezen file eleresi utvonalat kell beallitanod ott, ahol most a /rtwi/rtorrent/users.conf utvonalat adtad meg (rtwi.conf-ban a users_conf beallitas)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1077) tukiwik válasza rt06 (#1076) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Az ami a leírásban van azt másoltam be egy az az egybe + adtam egy jelszót.

Lehet esetleg hogy address -ba mást kéne írnom?

[Joska]
address = 127.0.0.1:5000
pass = ....

(#1078) rt06 válasza tukiwik (#1077) üzenetére


rt06
veterán

ez jonak tuneik (felteve, hogy nem a jelszo maga, hanem annak sha1 hash-e van a pss sorban
a problemat az okozza, hogy az apache (vagy amit webserver-nek hasznalsz) nem eri el ezt a file-t

biztos, hogy a file a megadott (/rtwi/rtorrent/users.conf) utvonalon talalhato?
van ra a webserver-nek olvasasi joga?
nem lehet hogy safe_mode, vagy open_basedir beallitasok miatt nem ered el?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1079) tukiwik válasza rt06 (#1078) üzenetére


tukiwik
csendes tag

A jelszó igen sha1 hash-e van
most újra megnéztem az elérés jó. Safe mode nincs bekapcsolva.

Egyébb ötlet :F

(#1080) tukiwik válasza tukiwik (#1079) üzenetére


tukiwik
csendes tag

MEGVAN!

én voltam a hülye. :U egy betűt elírtam. users helyett usesr.
most már betudtam lépni.

Akkor neki állok nézegetni mit hogyan is kell.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1081) tukiwik


tukiwik
csendes tag

Nah egyből baj :((

Ez nem az én napom.
Beléptem. Oldalt megjelenik a 4 gomb

Torrents
Add torrent
Server info
Logout

Középen pedig egy piros szöveg:

Connecting to rTorrent has failed

(#1082) rt06 válasza tukiwik (#1081) üzenetére


rt06
veterán

meg tudnad mutatni a .rtorrent.rc file-odat (vagy annak scgi_* reszeit)?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1083) tukiwik válasza rt06 (#1082) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Azt is a leírás aalpján csináltam, csak a feltöltési sebességen változtatam.

nano
scgi_port = :5000
session = ~/.rtorrent/.session
*port_range = 8600-8600
directory = ~/rtwi/filmek
*check_hash = yes
*close_low_diskspace = 500
*upload_rate = 640
*download_rate = 768
*max_memory_usage = 33554432

(#1084) tukiwik válasza tukiwik (#1083) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Közbe eszembe jutott egy dolog.
A leírásba van:

----------------------->
Most pedig akkor kezdjuk el a forditasokat.

<----------------------->
xmlrpc-c

cd /ahova/toltotted/az/xmlrpc-t/
./configure
make
make install

Én putty-al csinálom a dolgokat és ott rányomok a configure fájl-ra és azt futtaja.

De a " make"; 'make install" azt nem értem hogy mit kéne :(

és ez mind 3-nál írva van.

(#1085) rt06 válasza tukiwik (#1083) üzenetére


rt06
veterán

ez mit mond:
netstat -napt | grep rtorrent

illetve milyen rTorrent verziorol van szo?
ujabban mar az alabbi parancs hasznalatos az scgi_port helyett (bar elvileg meg a regit is megeszi):
network.scgi.open_port = :36100

szerk.: milyen leiras ez?
amugy ezekre nem kattintani kell, hanem parancsorba beirni oket, az elsovel forditod le forraskodbol a programot, a masodikkal telepited
ha ezeket a lepeseket kihagytad, akkor a programok nincsenek telepitve, ekkor viszont nem teljesen tiszta, hogyan van egyaltalan rTorrent-ed

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1086) tukiwik


tukiwik
csendes tag

rtorrent-0.8.2

és ezt a leírást nézem

tudom hogy írni kell, de patty-ba van a commader és ott tudod enterezni/kattintani, de akkor a config utáni dolgok (make,make install) kimaradtak.
Csak a config futott le

(#1087) tukiwik


tukiwik
csendes tag

most csinálom begépeléses módon és most mennek a "make" parancsok...

(#1088) tukiwik válasza tukiwik (#1087) üzenetére


tukiwik
csendes tag

libtorent configure-ba előjött egy pkg-config error

...could not be found or its too old.

akkor most letöltök egy új verziót, azzal mit kell csinálni?

(#1089) rt06 válasza tukiwik (#1088) üzenetére


rt06
veterán

akkor kezduk az elejen
milyen rendszered van?
hogyan lett a jelenlegi rtorrent telepitve? (repo-bol, forraskorbol)
hogyan szeretned az uj rtorrent-et telepiteni? (repo-bol, forraskorbol)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1090) tukiwik válasza rt06 (#1089) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Tehát a rendszer: Debian 5.0 32bit
rtorrent elvileg még nincs telepítve.
Mert ahogy írtam eddig csak a configure fájlokat tudtam futtatni.
Tegnap csak a xmlrpc telepítődöttt fel rendsen

Tehát adott a xmlrpc;libtorrent,rtorrent
Ezek kivannak csomagolva és az xml telepítve

(#1091) rt06 válasza tukiwik (#1090) üzenetére


rt06
veterán

debian-ra van csomagkent is rTorrent
van valami kulonosegg oka, hogy nem abbol, hanem forraskodbol szeretned telepiteni?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1092) tukiwik válasza rt06 (#1091) üzenetére


tukiwik
csendes tag

oka nincs.
Az egész ugy indult hogy rákerestem rTWi-re és felhozta azt a leírást.
Az alapján próbáltamm megcsinálni. Más lehetőséget nem kerestem.

(#1093) tukiwik válasza tukiwik (#1092) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Nah de akkor ha van más megoldás akkor mit is kéne csinálnom?

(#1094) rt06 válasza tukiwik (#1092) üzenetére


rt06
veterán

szerintem elso korben inkabb a repo-ban levo rTorrent verzioval probalkozz, s csak akkor akarj barmit is magad forditani, ha a repo-ban levo problemas
amiket eddig feltettel, azokat tavolitsd el (ahol kiadtad a make install-t, ott make uninstall), majd egy apt-get install rtorrent paranccsal fel tudsz tenni minden szukseges alkalmazast es fuggoseget

szerk.: a leirasok amugy ket okbol szoktak forrasbol telepitest ajanlani:
1: a leiras regebbi, amikor meg nem mindenhol volt elerheto xmlrpc-t tamogato rTorrent verzio
2: a leiras disztrofuggetlen akar lenni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1095) tukiwik válasza rt06 (#1094) üzenetére


tukiwik
csendes tag

ok. akkor a leírt parancsaidat megcsinálom

(#1096) tukiwik válasza tukiwik (#1095) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Jó, most fut az apt-get install rtorrent

Utána mit tegyek akkor?

(#1097) rt06 válasza tukiwik (#1096) üzenetére


rt06
veterán

utana mar csak beallitani kell az rTorrent-et es rTWi-t

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1098) tukiwik válasza tukiwik (#1096) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Okés. Azt hieszem rendesen lefutott.

Akkor most mit kell tenni?

(#1099) tukiwik válasza tukiwik (#1098) üzenetére


tukiwik
csendes tag

mik legyenek a beálítások?

(#1100) tukiwik válasza tukiwik (#1099) üzenetére


tukiwik
csendes tag

Ez az rtorrent most hova települt? :F

Megint a users.conf hibát ír a belépésoldalon

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.