Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) spammer válasza chros (#1950) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, az megvolt, de valami gondja lehetett, viszont most működik. Aztán most rájöttem, hogy valójában nincs is szükségem erre a sok feature-re. :DDD

szerk: az viszont megoldható, hogy az rtorrent-ps indításkor automatikusan a "name" view-ot aktiválja, ne pedig a "main"-t? Azaz név szerint legyenek rendezve a cuccok azonnal.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1952) spammer válasza spammer (#1951) üzenetére


spammer
veterán

Úgy néz ki, mégis marad a pyrocore cucc, tudom majd hasznosítani. :)

A másik problémát is megoldottam (lassan csak kitapasztalom, hogyan működik a config :DDD):

schedule = set_name_view, 0,0,"ui.current_view.set=name"

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1953) spammer


spammer
veterán

Nyakig vagyok a configban, bocs a szófosásért, de nem találtam (egyelőre) választ:

El lehet valahogy kussoltatni a rtorrent-ps belső üzeneteit? Pl. átbindeltem sok gombot, és indításkor telenyomja nekem az ezekről szóló üzenetekkel:

Replaced key binding for .........

Továbbá: én tudok valahogy oda üzenetet kiíratni? Pl. amikor egy saját view-hoz hozzáadok egy torrentet, akkor miután lenyomtam a gombot, nem lenne rossz valami visszajelző üzenet. Persze működik, csendben megcsinálja amit kell, de azért nem lenne rossz egy visszajelzés. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1954) chros válasza yusukee (#1948) üzenetére


chros
őstag

Most lattam veletlenul ezt: [link]
NTFS filerendszered van? :) Mert akkor nincs megoldas, csak ha attersz masra, pl ext4-re.

(#1952) spammer:
"A másik problémát is megoldottam"
Remek! :)

"El lehet valahogy kussoltatni a rtorrent-ps belső üzeneteit?"
:D Nem tudok rola. Gondolom ez csak inditaskor van.

"én tudok valahogy oda üzenetet kiíratni?"
Igen, a print= paranccsal, pl igy: [link]

Egyebkent pyroscope is nagy munkaban van a config-ok teren is :) : [link]

(#1955) wopi válasza chros (#1950) üzenetére


wopi
aktív tag

Megtaláltam a megoldást. Mint kiderült, az rtorrent ugyan elindul a rendszerindítással, viszont ahogy megnyitom a webes felületet, az RU lekérdezi a dolgokat, eldobja magát az egész rtorrent. A megoldást itt találtam meg.

Hátha valakinek a jövőben segítség. :)

Üdv, Peti

(#1956) chros válasza wopi (#1955) üzenetére


chros
őstag

:) Ugyes es koszi az infot!
Ezert is mondtam, hogy ott celszeru keresgelni, mert sajnos sok dolog miatt lehet bug:
- az adott disztribucio altal hasznalt kiegeszito csomagok esetleges hibai miatt
- az adott disztribucio altal hasznalt compiler "optimalizacioja" miatt (pl. router-ek eseteben, lasd OpenWRT)

Es akkor meg nem is emlitettuk az rtorrent sajat betegsegeit :D

(#1957) spammer válasza chros (#1954) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, a print parancs bevált. :R

De a szintaxissal már kezd tele lenni a tököm. :D Egyszerűen sehogy nem tudom elérni, hogy működjön rtorrent-ből a rtcontrol-lal való tagelés, pl.:

execute=rtcontrol,\"$d.name=\",--tag=\"$argument.0=\"

Már próbáltam single quote-tal is, tripla \\\ escape-et, egyszerűen nem tageli meg. variable nevek pedig jók, mert ha rtcontrol helyett a notify-send paranccsal kiküldöm őket üzenetbe, akkor visszadják a torrent nevét a tag nevet is.

szerk, ez sem jó ($arg... elválasztása vesszővel):

execute=rtcontrol,\"$d.name=\",--tag=\",$argument.0=,\"

Command failed: Junk at the end of input.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1958) yusukee válasza chros (#1954) üzenetére


yusukee
aktív tag

Köszi!!!!

Ez lesz a gond. Sajnos nem tudok áttérni más filerendszerre, mert a sok adatot nem tudom máshová átrakni. Sajnálom, mert a webes felület nagyon bejött nekem.

(#1959) spammer válasza spammer (#1957) üzenetére


spammer
veterán

Közben rájöttem a megoldásra ($cat-tal lehet rendesen összefűzni)

execute=rtcontrol,$d.name=,\"$cat=--tag=,$argument.0=\";

Viszont az rtcontrol elhasal, ha névben szerepel kapcsos zárójel vagy vessző. Kipróbáltam tisztán shellben futtatva -v (verbose) kapcsolóval is, megkapja a nevet az rtcontrol, de nem ad vissza találatot, ha a névben bárhol szerepel vessző vagy kapcsos zárójel. Pl.:

Valami.S01.HDTV-Foo[Bar]
Valami, Foobar és Baz

Jó sokat szívtam vele. Úgyhogy most inkább írok egy shell scriptet, ami megkapja az rtorrent-ről a megfelelő változókat, azokat pedig feldolgozom a scripttel és továbbítom az rtcontrol-nak. Remélem így működni fog már rendesen, mert már eddig is öregedtem egy pár évet, annyi szívás van vele.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1960) chros válasza spammer (#1959) üzenetére


chros
őstag

"Viszont az rtcontrol elhasal, ha névben szerepel kapcsos zárójel vagy vessző."
Igen, ezzel lehet szivni rendesen. :) De ha az ember egyszer raerez az izere ... :)
Sajnos ebben nagyon nem tudok segiteni, en nem hasznalom surun manualisan a pyrocore-os parancsokat. Ha minden kotel szakad, akkor:
- github-on kerdezd meg issue formajaban
- vagy a repojaban emlitett IRC channel is muxik

"Jó sokat szívtam vele."
Es ez meg csak a kezdet! :D Ha tudnad mennyi bug volt/maradt magaban az appban, mennyi hianyzo feature van, stb ... :D

"mert már eddig is öregedtem egy pár évet,"
:D

(#1958) yusukee: "Sajnálom, mert a webes felület nagyon bejött nekem."
:) En pedig egyenesen utalom :D

(#1934) chros:
Mas: ezekkel az rtorrent fix-ekkel vegeztem (par nap mulva pull request is keszul hozzajuk majd az anya repoban :) ):
- choke groups
- partial download
- adding basic math commands

Van meg 1 visszamarodo es 2 ujabb dolog, ami az eszembe jutott :)

[ Szerkesztve ]

(#1961) spammer válasza chros (#1960) üzenetére


spammer
veterán

Külső script segítségével megoldottam a tagelést, de még lesz vele munka.

Viszont nem találom sehol, hogy mi a parancs neve, ami Ctrl+x-re jön elő (command prompt). Át akarom bindelni másik gombra, de nem találom... Már kerestem a forráskódban is. Gondolom nincs egy lista az összes működő parancsról, mi? Lehet forrásból túrni (CMD-re keresve). :)

Illetve az is jó lenne, ha olyan parancsot is lehetne csinálni, ami előre beír bizonyos részeket a command promptba. Pl. lenyomok egy gombot és egyből be lenne írva mondjuk egy ilyen:

command>add.tag=

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1962) spammer válasza spammer (#1961) üzenetére


spammer
veterán

Ctrl-x téma: megtaláltam, a download_list.cc-ben van. Milyen jó, hogy ^x-et meg \x18-at (hex) keresgéltem, közben meg: m_bindings['X' - '@'] :W Ezt mondjuk nem is értem, de mindegy. :DDD

És ha már úgyis fordítanom kellett újra az egészet, akkor megszabadultam a "Replaced key binding..." szövegtől is. ;] command_pyroscope.cc

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1963) chros válasza spammer (#1962) üzenetére


chros
őstag

"Gondolom nincs egy lista az összes működő parancsról, mi? Lehet forrásból túrni"
:) Megbizhato nincs.
Minden kiadhato parancs a https://github.com/rakshasa/rtorrent/tree/master/src-ben levo command_*.cc fajlok vegen talalhato meg.

"az is jó lenne, ha olyan parancsot is lehetne csinálni, ami előre beír bizonyos részeket a command promptba."
Na, erre meg nem gondoltam :) Ennyire azert sokat nem potyogok. 2 parancsot szoktam hasznalni rendszeresen: uptime= es d.move_to=foo,1,1 , de ezeket is masolom :)

"Ctrl-x téma: megtaláltam,"
"És ha már úgyis fordítanom kellett újra az egészet, akkor megszabadultam..."
Remek munka! :)

Egyebkent lattad a setup-omat? Nem megfelelo?

(#1964) spammer válasza chros (#1963) üzenetére


spammer
veterán

Láttam, de még nem teljesen néztem át. Viszont nekem nincs szerverem (se komolyabb, se NAS vagy RPi) ezért nagyon bonyolult dolgokra egyelőre nincs szükségem, csak pár alap dolgot variálok, amik alapból nem voltak benne, mint pl. a tagelés, és a nekem megfelelő keybindek. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1965) chros válasza spammer (#1964) üzenetére


chros
őstag

"Viszont nekem nincs szerverem (se komolyabb, se NAS vagy RPi)"
Nekem sincs :) Milyen hardveren fut? Nalam 1 laptopon :)

"csak pár alap dolgot variálok"
Nagyon helyes, ez tokeletes gyakorlas :)

(#1966) spammer válasza chros (#1965) üzenetére


spammer
veterán

Laptop, de nem torrentre dedikált, hanem mindenes, és nem megy 0-24-ben. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1967) chros válasza chros (#1938) üzenetére


chros
őstag

"Par dolog miatt nem lett (es soha nem is lesz) nagy dobra verve a git verzio..."

Nos, a minap ps felhomalyositott, hogy a fent emlitett kifogas -finoman szolva- mekkora butasag! :D
Ugyanis a client string-et nem valtoztatjuk meg a patcheles soran.
Igy elharul minden akadaly a git verzio hasznalata elol.

(#1968) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Ubuntu 15.10-en használom "ezt" az rtorrent PPA-t nginx-el és rutorrentel.

A fordítós móka soha nem tartozott az élményeim közé.

Ha 16.04-re váltok abban van legfrissebb rtorrent akkor elég csomagból telepíteni plusz nginx beállítva és működhet?

Válaszokat előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1969) chros válasza korcsi (#1968) üzenetére


chros
őstag

"Ubuntu 15.10-en használom..."
Ez jelen vagy jovo ido? :) Mert amit belinkeltel, az is v0.9.6 .

"Ha 16.04-re váltok abban van legfrissebb rtorrent"
Nincs, az is v0.9.6. (kb masfel eve jelent meg, 2015 szeptembereben.)

"akkor elég csomagból telepíteni plusz nginx beállítva és működhet?"
Valoszinu :)
De: ha van egy regota hasznalt / beallitott oprendszered, akkor en nem raknek fel uj oprendszert csak ezert, inkabb vacakolnek az adott program forditasaval. (En pl. Ubuntu 14.04-et hasznalok meg mindig, s valszeg ez igy is marad addig, amig a hardver vagy az OS be nem hal.)

(#1970) korcsi válasza chros (#1969) üzenetére


korcsi
veterán

Nem a 0.9.6 a legfrissebb rtorrent?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1971) chros válasza korcsi (#1970) üzenetére


chros
őstag

De.

(#1972) korcsi válasza chros (#1971) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor ezt most nem értem :)

14.04 LTS még két évig van hozzá biztonsági frissítés, 15.10-hez tavaly júliusban lejárt a támogatás.

Ha valami jól működik és nem piszkáljuk akkor mi az élvezet benne? :D

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1973) chros válasza korcsi (#1972) üzenetére


chros
őstag

"14.04 LTS még két évig"
LTS-ek mindig ilyenek.

"akkor mi az élvezet benne?"
Talalunk helyette mast :D

[ Szerkesztve ]

(#1974) korcsi válasza chros (#1973) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem most ez jutott...

Működik a 16.04-es ubiban lévő rtorrent nginx-el és rutorrentel, régi rendszerről beállításokat másoltam, egyedül a php socket-et kellett módosítani.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1975) Soma01


Soma01
veterán

Milyen Linuxot ajánlotok VPS-re telepíteni, ha torrentezni szeretnék rajta? Elég alap gép lenne, szóval olyan kellene, ami eleve kevés memóriát igényel, hogy a torrentnek több maradjon.
Ezek vannak amiből választani lehet: CentOS, Debian, Fedora, Scientific Linux, openSUSE, Ubuntu, cPanel/WHM with CentOS, Webmin with CentOS, ISPconfig 3 with CentOS, VestaCP with CentOS, Remote Desktop (CentOS 6 + VNC), Filer with CentOS 6 (Rsync, FTP, Samba).

(#1976) Fecogame válasza Soma01 (#1975) üzenetére


Fecogame
veterán

Debian ( nekem ez a legszimpatikusabb )

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1977) Rimuru válasza Soma01 (#1975) üzenetére


Rimuru
veterán

Amelyiket ismered. ;)

Vigyázat, csalok!

(#1978) Soma01


Soma01
veterán

Ahogy olvasgattam, marad a Debian.

ruTorrent telepítésekor vannak olyan plugin-ok, amik alapból feltelepülnek, vagy mindent magamnak kell felrakni? esetleg létezik valami csomag, ami felrak egy rakás plugin-t?

(#1979) Rimuru válasza Soma01 (#1978) üzenetére


Rimuru
veterán

Debian tarolokban rutorrent sincs nemhogy pluginok. :DDD
Itt a rutorrent wiki. ;)

Vigyázat, csalok!

(#1980) Soma01 válasza Rimuru (#1979) üzenetére


Soma01
veterán

De rtorrent van benne? Mi az a "Debian tarolo"?

Arra gondoltam, hogy rendelek egy VPS csomagot és kérek rá Debiant, aztán valakit megkérek majd rá, hogy tegyen fel egy rtorrentet (ha nem lenne rajta alapból) + rutorrentet. Ez mekkora meló annak aki ért hozzá? Nekem biztosan nagy lenne, mert nem értek hozzá. :)

(#1981) Rimuru válasza Soma01 (#1980) üzenetére


Rimuru
veterán

A tarolot ugy kepzeld el mint az appstore-t csak mar joval korabban kitalaltak, alapertelmezetten linux alatt innen szerezzuk be a programokat :)
Aki ert hozza annak nem sok melo megcsinalni, viszont ez alapjan neked tenyleg nehez lenne.
Viszont akkor most szolok hogy jol nezd meg milyen VPS-re akarsz elofizetni, a tobbsegben tiltjak a torrentet, eroforrasokra fair use van, stb. Na meg a tarolo kapacitas, es az adatforgalom limit se utolso szempont.

Vigyázat, csalok!

(#1982) Soma01 válasza Rimuru (#1981) üzenetére


Soma01
veterán

Azt nyilatkozták, hogy nem tiltott maga a torrentezés, csak vigyázzak a publikus trackerekkel, mert ha jön valami panasz és nem tudom igazolni, hogy rendelkezem, az adott anyag birtoklásának a jogával, akkor törölnek azonnal. Tehát zárt, magán trackerekkel nem lesz gond. Limit (adatforgalmi és háttértár IOps) meg van, ha elérem, úgy jártam. Egy próbát megér.
Így már tudom, mi az a tároló. Ültem már ilyen gép előtt pár napig, használtam is de nekem nincs most ilyen rendszer feltelepítve. Az rtorrent benne van amúgy? És a függőségek vagy micsodák a rutorrenthez? A ru+pluginok nincs, az ok.

[ Szerkesztve ]

(#1983) Rimuru válasza Soma01 (#1982) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen megvannak, nem nehez osszehozni debian alatt.

Vigyázat, csalok!

(#1984) chros válasza Soma01 (#1982) üzenetére


chros
őstag

Miert kell VPS? Otthoni net sebesseg nem elegendo?

(#1985) Soma01 válasza chros (#1984) üzenetére


Soma01
veterán

Most nincs pénzem egy NAS-ra. Meg hát szeretnék nagyobb sebességet és az áramszámlát is számolva egy VPS megérheti nekem.

(#1986) Fecogame válasza Soma01 (#1980) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha viszont megcsinálod magadnak, nagyon sokat tanulsz belőle és később nagy hasznodra lesz :) Neten van n+1 hasznos tutorial, ha nem találsz, segítünk szívesen :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1987) Soma01 válasza Fecogame (#1986) üzenetére


Soma01
veterán

Megpróbálom egy haverommal együtt csinálni. Ő ért hozzá azért. Mármint a Linuxhoz, nem a torrenthez. Aztán ha valami elakadás lesz írok. De úgy néz ki mégiscsak Ubuntu lesz, mert ő ahhoz ért inkább. Úgyis szerver lesz, nem igen lesz rajta GUI.

(#1988) chros válasza Soma01 (#1987) üzenetére


chros
őstag

:) Ha nem kell gui es szerver lesz, akkor Debian kell nektek, ahogy azt fentebb is javasoltak. Ugyanugy kell hasznalni, mint Ubuntut (ez is Debian csomagkezelore epul).

(#1989) Rimuru válasza chros (#1988) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs azzal semmi gond ha egy Ubuntu LTS-t raknak fel. :)

Vigyázat, csalok!

(#1990) Soma01 válasza Rimuru (#1989) üzenetére


Soma01
veterán

Ez hallottam én is, hogy LTS verziót kell felrakni. 16.04-et lehet választani például ez a legújabb ott. Debianból 8-as a legújabb ami választható. De vannak régebbiek is ha az kellene.

(#1991) Soma01


Soma01
veterán

Azt hogy/hol kell beállítani (rutorrentben) hogy egy időben csak 2 torrentet töltsön egy időben és ha kész, jöhet a következő?

Mennyi RAM kell (minimum), hogy jó sebességgel menjen a le és a feltöltés?

[ Szerkesztve ]

(#1992) Fecogame válasza Soma01 (#1991) üzenetére


Fecogame
veterán

Mi számít jó sebességnek? Egyébként jól érzed, a nagyobb sebességhez több memória kell ( legalábbis RPi3-on ezt tapasztalom ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1993) Soma01 válasza Fecogame (#1992) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem az a jó sebesség, ami legalább 500 Mbps-ot tud teljesíteni, de inkább e felett.
Szerintem 1 GB ram az torrentezésnél szinte semmi. 4 minimum kellene, de kb 16 már megfelelő. E miatt nagyon sok NAS sem lehet olyan gyors torrenten. Mondjuk ha csak egy-két torrent fut, úgy talán jó. Túl sok múlik a vinyó sebességén.
Nem itt a topic elején van írva, hogy ARM-en nem valami jó a torrentezés? Meg a RAM sem bővíthető a málnán ha jól tudom.

(#1994) Fecogame válasza Soma01 (#1993) üzenetére


Fecogame
veterán

Részben igaz, amit írsz. RPi-n valóban nem bővíthető a RAM, de kiválóan alkalmas torrentezésre (is). Nálam most ebben a pillanatban 61 torrent fut, egyszerre több szálon megy a feltöltés, összesen 4MB/s-al, és a rutorrent 50MB memóriát eszik :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1995) Soma01 válasza Fecogame (#1994) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor az nem olyan rossz. Nekem nincs tapasztalatom, mert nincs saját "szerverem" de kíváncsi lennék, nagyobb terhelés alatt, hogy alakul a processzor és a memória terhelés. Természetesen mindez az rtorrent szempontjából.

(#1996) korcsi


korcsi
veterán

1400 torrent, G3xxx pentium (3GHz 2 mag) frissen indítva, de a memória kijelzett használata mindig ennyi.
Ez ügyben azt olvastam linuxon nehéz megállapítani egy program tényleges memória használatát/igényét.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1997) Soma01 válasza korcsi (#1996) üzenetére


Soma01
veterán

De az rtorrentben van valami lehetőség, úgy emlékszem, az általa igénybe vehető memória méret beállítására.

(#1998) Rimuru válasza korcsi (#1996) üzenetére


Rimuru
veterán

A tenyleges fogyasztast nem nehez megallapitani.
Az reszletkerdes hogy van olyan ami pl a buffba kerul, de az gyorsan ki is tudja onnan uriteni az OS.

Soma01: igen van, regen ez volt, nem tudom hogy meg mindig aktualis-e: max_memory_usage

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1999) korcsi válasza Soma01 (#1997) üzenetére


korcsi
veterán

Nem működik, beállítottam 100M-át, ugyanennyit fogyasztott.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2000) chros válasza korcsi (#1999) üzenetére


chros
őstag

@(#1991) Soma01: mennyi RAM van most?

"azt olvastam linuxon nehéz megállapítani egy program tényleges memória használatát/igényét"
rTorrent-nel igen.

Az uj config nev: pieces.memory.max.set=

"Nem működik, beállítottam 100M-át, ugyanennyit fogyasztott."

Mert az nem arra valo: [link] Es ez mukodik is "jol".

Es amiert a "jol" idezojelbe kerult, az ez a nagy bug: [link]
- akinek van kedve, tesztelhetne (kb 4 perc), a parancs hozza (a $PID -et csereld ki):
- pidstat -p $PID -dl 5 20
- az utolso sor igy nez ki Ubuntu 14.04-en, 2GB max memory settings-el (4GB a gepben), 2MB upload limittel, helyi ext4 HDD, kb 300 torrent:
- Average: 1000 5889 7656.01 0.00 0.00
- elso korben csak seed eseten nezzetek, s utana esetleg letoltes kozben is az irast is
- irjatok le, milyen OS, RAM, max_memory, upload limit, milyen hdd, torrntek szama

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.