Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) maxthor


maxthor
tag

Üdvözlet. Talán nem futottam át rendesen az előző hsz-eket. De nem találom a választ a kérdésemre. Van két rtorrent kliens. Feltételezem mind a kettő külön külön webrootba pakolt wtorrentel kell elérni. nos a kérdés az scgi+apache:

Apache2 webszerver fut a gépen. most ha csinálok két virtualhost-ot és mondjuk az egyikben az SCGIMount /RPC2 127.0.0.1:5000 a wtorrentben a 80-as portot megadva el is érem az rtorrentet, de hogyan kellene a másik rtorrent klienssel?

Remélem érthetően magyaráztam, mert jómagam is megkavarodtam már egy picit.

A segítséget előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#202) VladimirR válasza maxthor (#201) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bar wTorrent-hez nem ertek igazan, de szerintem megcsak ket kulon virtualhost-ra sincs szukseged, csak ket scgimount beallitasra a webszerver-en
a wtorrent honlapjan van egy kep, amin elmagyarazza, mi is az az scgi gateway - ezt a szerepet tolti be az apache esetedben
annyi a lenyeg, hogy az rTorrent nyit egy port-ot (scgi_port beallitas), viszont a wTorrent ehhez kozvetlenul nem tud kapcsolodni, szuksege van egy atjarora, az apache-ra
te kapcsolodsz az apache-hoz a /RPC2 utvonalon, s az kapcsol ossze teged az rTorrent-tel a 127.0.0.1:5000 cimen
ha ket, vagy tobb rTorrent-ed van, akkor egyszetruen csak mindnek kulon scgi_port erteket alloitasz be, s keszitesz hozzajuk kulon kulon atjarokat (scgimount)

pelda konfigok (nem biztos, hogy 100%-ig helyes., fejbol irom, de az elv mukodik):
rTorrent1:

(.rtorrent.rc) scgi_port = :5000
(apache) scgimount /rpc5000 127.0.0.1:5000
(wTorrent) define( 'RT_DIR', 'rpc5000/' );

rTorrent2:

(.rtorrent.rc) scgi_port = :5001
(apache) scgimount /rpc5001 127.0.0.1:5001
(wTorrent) define( 'RT_DIR', 'rpc5001/' );

rTorrentN:

(.rtorrent.rc) scgi_port = :N
(apache) scgimount /rpcN 127.0.0.1:N
(wTorrent) define( 'RT_DIR', 'rpcN/' );

(#203) maxthor


maxthor
tag

Gyors és tökéletes válasz, nagyon szépen köszönöm. Már ki is próbáltam . Igy már érthetőbb is. :R

Még a könyvtár jogokkal vesződök. Aaz egyik rtorrenthez tartozó Torrents mappa egy másik meghajtón van ami jelen esetben sdb1. felhasználó maci. nos az /sdb1/maci/torrents, a maci könyvtárral kezdve és ami benne van minden a maci nevén van és 777 könyvtárjogok vannak beállitva. Tehát irhat bele mindenki. Viszont a wtorrent nem tudja feltölteni a torrentfjált (jó a wwwrootban www-data nevében mennek a dolgok), mert:

"Hiba: Lehetetlen a megadott könyvtárba menteni, ellenőrizd a jogosultságokat " :((

<?php
/* wTorrent autoconfiguration file. Created 28/2/2009 */
define ('LANGUAGE', 'hu_HU');
define ('DB_FILE', 'db/database.db');
define ('RT_HOST', 'localhost');
define ('RT_PORT', 80);
define ('RT_DIR', '/RPC5006');
define ('RT_AUTH', false);
define ('RT_USER', '');
define ('RT_PASSWD', '');
define ('NO_MULTICALL', true);
define ('EFFECTS', true);
define ('DIR_TORRENTS', '/sdb1/maci/Torrents/TorrentFiles/Auto/');
define ('DIR_EXEC', '/var/www/wtorrent2/');
define ('DIR_DOWNLOAD', '/sdb1/maci/Torrents/Downloading/');
?>

[ Szerkesztve ]

(#204) maxthor


maxthor
tag

Ez a jogosultsági probléma elég kellemetlen. Az Auto mappába kellene feltölteni a torrent fájlt de hiába adom bárkinek a tulajdonosi jogot hiába adok a tulajnak csoportnak többinek rwx-t akkor sem akarja feltölteni. Ráadásul egy újabb hibaüzenet jelentkezik installkor:

Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[HY000]: General error: 1 table tor_passwd already exists' in /var/www/wtorrent_2/lib/cls/PDOe.cls.php:66 Stack trace: #0 /var/www/wtorrent_2/lib/cls/PDOe.cls.php(66): PDO->prepare('CREATE TABLE to...') #1 /var/www/wtorrent_2/lib/cls/PDOe.cls.php(208): PDOe->prepareAndBind('CREATE TABLE to...', Array) #2 /var/www/wtorrent_2/cls/install.cls.php(190): PDOe->modify('CREATE TABLE to...') #3 /var/www/wtorrent_2/cls/install.cls.php(75): install->saveConfig(Array) #4 /var/www/wtorrent_2/lib/cls/Web.cls.php(106): install->__construct() #5 /var/www/wtorrent_2/install.php(32): Web::getClass('install') #6 {main} thrown in /var/www/wtorrent_2/lib/cls/PDOe.cls.php on line 66

a cgi-ben lévő php-ini-ben bent van a pdo és sqlite extension.

(#205) maxthor válasza maxthor (#204) üzenetére


maxthor
tag

Ahány leírás annyi féle megoldás a telepítésre. chown -R www-data . a wtorrent webrootban, és feltelepült. Na de nem is szaporítom tovább felesleges hsz-kel a topicot. De a jogosultsággal nem boldogulok, vagy csak annyira egyszerű megoldás hogy itt van a szemem előtt:)

[ Szerkesztve ]

(#206) VladimirR válasza maxthor (#204) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a jogosultsaghibara nincs otletem, mint irtam, nem ismerem annyira a wTorrent-et, ez a masodik viszont amiatt van ranezesre, hogy ketszer probaltad lefuttatni az installjat, s masodikra nem tetszett neki, hogy mar letezik az adatbazis
ezt szerintem legegyszerubben yugy tudod kikerulni, ha a korabbi installbol szarmazo adatbazisfile-t torlod

(#207) maxthor válasza VladimirR (#206) üzenetére


maxthor
tag

Még mielőtt más is agyon használná a chmod chown parancsokat, megvan mi volt a probléma. :)

Itt találtam a megoldásra: http://www.wtorrent-project.org/trac/ticket/104

Szóval a wt/cls/AddT.cls.php fájlt kell szerkesztgetni. A ". DIR_EXEC . DIR_TORRENTS ." bejegyzéseket kell keresni. Az ezt tartalmazó részeknél csak a "DIR_TORRENTS"-t hagytam meg. Mert amikor fel akar tölteni egy fájlt, az általunk megadott torrent fájlok elérése elé még bevágja a wtorrent webrootjának elérési útvonalát. Tehát ha "/letoltesek/"-mappát adunk meg és mondjuk a wtorrent webrootja a "/var/www/wtorrent" Akkor nem a fentebb leirt helyre akarja majd feltölteni hanem a webrootal kiegészitett útvonalra: Tehát a : "/var/www/wtorrent/letoltesek/".

A torrents mappa tulajdonosa teljes egészében az rtorrentet futtató felhasználó nevén van. A torrentfájlokat tartalmazó mappa jogai "777". Hogy a www-data is tudjon ide irni. De suexec-el is megoldható hogy a felhasználó saját nevében dolgozzon a wtorrent. Igy gond nélkül megy a dolog.

(#208) birno


birno
addikt

Nem teljesen idetartozó kérdés, de gyengén kapcsolódik a témához.
Van egy ilyen sorom az rtorrent.rc fájlban:

system.method.set = group.group_1.ratio.command, d.close=, "execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-o,$d.get_base_path=", d.erase=

A script idevágó része:

sleep 10m;nice -n 19 rm -r "$2" &

A gond az, hogy a "sleep 10m" parancs futása alatt az rtorrent halott, pedig pont az lenne a script lényege, hogy külön fusson a kettő.
Egy "ps ajxf" kimeneténél ezt látni:

1 7925 7924 7924 ? -1 S 1000 0:00 roxterm --separate --class=rtorrent -t rTorrent -e nice -n 19 rtorrent
7925 7927 7924 7924 ? -1 S 1000 0:00 \_ gnome-pty-helper
7925 7928 7928 7928 pts/2 7928 SNs+ 1000 0:00 \_ rtorrent
7928 7952 7928 7928 pts/2 7928 SN+ 1000 0:00 \_ /bin/sh /home/norbi/scripts/rtorrent -o /media/files/Downloads/seed/valami
7952 7953 7928 7928 pts/2 7928 SN+ 1000 0:00 \_ sleep 10m

Hogyan tudom elérni, hogy a script ne az rtorrent child processeként fusson?

(#209) VladimirR válasza birno (#208) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mire kell az a 10 perces sleep?

(#210) birno válasza VladimirR (#209) üzenetére


birno
addikt

Sokszor van, hogy még másolja a letöltött fájlokat egy előre definiált mappába, de közben már a ratio handling miatt törli a forrás könyvtárból, így egy kis sleep beiktatása a törlés elé tűnt a legegyszerűbb megoldásnak.
Azonban ettől függetlenül is érdekelne miért nem külön processként futtatja, főleg, hogy azóta megfigyeltem, egy másik kapcsolóval indított folyamatot, ami a másolást hivatott szolgálni külön futtatja.

(#211) birno válasza birno (#210) üzenetére


birno
addikt

Ha a "sleep 10m" részt törlöm akkor már külön fut a törlés.
Miben különbözik a sleep a cp vagy rm parancsoktól?

(#212) VladimirR válasza birno (#210) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem ismerem pontosan a ratio command-ok mukodeset, de nem lehet, hogy azert varja ki vegig, mert van utana meg egy d.erase parancs?
esetleg probald meg, hogy a d.erase-t leveszed (ha jol latom, azt amugy is elvegzi a script)

(#213) birno válasza VladimirR (#212) üzenetére


birno
addikt

Levettem, akkor sem jó, a d.erase meg azért kell, hogy a torrent fájlt törölje, a szkriptben csak az adatokat törli, a torrentet nem.

(#214) birno válasza VladimirR (#212) üzenetére


birno
addikt

Közben leesett, hogy a fenébe nem jutott ez eszembe előbb. :W

(sleep 10m;nice -n 19 rm -r "$2") &

Persze, hogy lehal az rtorrent, ha egyszer nem a háttérben fut a sleep, ez a zárójeles megoldás mindig kimegy a fejemből, pedig nagyon hasznos.

(#215) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

Kérdésem lenne nTorrent és debian összeházasításával kapcsolatban.
Szal' nekem most a szerveren fent van rtorrent, fut patentul, rtGui is be van izzítva, de szeretném a megszokott nTorrentet használni. viszont ezt nem tudom hogyan kéne beüzemelni. :(

Mit kell konfigurálni a működéshez?

ezt kapom az arcomba:

/var/www/ntorrent# java -jar lib/jpf-boot.jar

Exception in thread "main" java.awt.HeadlessException:
No X11 DISPLAY variable was set, but this program performed an operation which requires it.
at java.awt.GraphicsEnvironment.checkHeadless(GraphicsEnvironment.java:173)
at java.awt.Window.<init>(Window.java:437)
at java.awt.Frame.<init>(Frame.java:419)
at java.awt.Frame.<init>(Frame.java:384)
at javax.swing.SwingUtilities$SharedOwnerFrame.<init>(SwingUtilities.java:1756)
at javax.swing.SwingUtilities.getSharedOwnerFrame(SwingUtilities.java:1833)
at javax.swing.JOptionPane.getRootFrame(JOptionPane.java:1692)
at org.java.plugin.boot.ErrorDialog.showError(ErrorDialog.java:143)
at org.java.plugin.boot.ErrorDialog.showError(ErrorDialog.java:127)
at org.java.plugin.boot.BootErrorHandlerGui.handleFatalError(BootErrorHandlerGui.java:49)
at org.java.plugin.boot.Boot.main(Boot.java:250)

Előre is köszönöm az instrukciókat!

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#216) VladimirR válasza CharlieBrown (#215) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egeszn pontosan mit is csinalsz? honnan inditanad?
amugy szerintme a hiba ebben a sorban keresendo:

No X11 DISPLAY variable was set, but this program performed an operation which requires it.

csak tipp, hogy ez lehet nalad, de konzolbol inditva x-forward nelkul nem fog menni, az nTorrent-nek kell a grafikus felulet
illetve az sem tiszta teljesen, hogy miert a webroot-on belul van neked az nTorrent

(#217) CharlieBrown válasza VladimirR (#216) üzenetére


CharlieBrown
tag

annyit szeretnék, hogy a futó rTorrentet elérjem böngészőn keresztül WebUI-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#218) VladimirR válasza CharlieBrown (#217) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az nTorrent nem webui, hanem egy java alapu gui, ezt a - grafikus felulettel rendelkezo - kliens gepre kell telepiteni

ha webui-t szeretnel, akkor masra van szukseged, mint pl rTWi, wTorrent, n2hell, Web-GMUI, gi-torrent, rtGui, vagy RTPG

ha valamelyik linket elk*rtam volna, itt az eredeti oldal
persze ezeken kivul meg letezik par webui, de hirtelen ezekhez tudok csak honlapot

[ Módosította: Atlantis ]

(#219) CharlieBrown válasza VladimirR (#218) üzenetére


CharlieBrown
tag

értem!
bekavart agyban, hogy a routeren nTorrent like a móka :)

Köszi a linkeket és a helyreigazítást!!!

[ Szerkesztve ]

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#220) jdg


jdg
csendes tag

Sziasztok,

A következőket szeretném megcsinálni de annyira nem látom át ezt az .rc file-t hogy nemnagyon jutok előre:
- a watch directoryban lévő torrent file törlödjőn automatikusan ha befejeződött a letöltés, vagy esetleg akkor ha sikerült elkezdeni a töltést (mac-en a transmission így működik)
- szeretnék egy emailt kapni ha befejeződött egy letöltés.

Ha jól értem mindkettőt az on_finished sorba kellene írni de nemtudom hogyan. Tudna valaki segíteni hogy hogyan kéne elindulnom?

Köszönöm!

(#221) VladimirR válasza jdg (#220) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1:

system.method.set_key = event.download.finished,delete_watch,"execute=rm,-f,--,$d.get_tied_to_file="

ekkor azonban figyelj arra, hogy a .rc file-ban le legyen az alabbiak kozul egyik sem megadva, mert akkor leall/bezarul/torlodik a letoltes

stop_untied
close_untied
remove_untied

bar igazabol nem ertem, hogy ez mire jo
itt azert nem torlodik, mert egyfelol ugysem fogja megegyszer megprobalni betolteni, masfelol szerepe van/lehet a torrent file-nak a kesobbiekben (*_untied parancsok)

2:

system.method.set_key = event.download.finished,mail_on_finished,"execute=levelkuldoscript.sh,$d.get_name="

ahol a levelkuldoscript.sh egy script, ami elkuldi a levelet, s a level szovegebe belegyurja a kapott parametert (a letoltes neve)

p.s.: ezek 0.8.3-as, vagy ujabb verziohoz jok (azt hiszem legalabbis, hogy akkor vezettek be a system.method.set_key parancsot)

[ Módosította: Loretto ]

(#222) jdg válasza VladimirR (#221) üzenetére


jdg
csendes tag

VladimirR: már fordítom is az újat mert asszem 0.7.9 van nálunk. :) Köszönöm a segítséget!

(#223) VladimirR válasza jdg (#222) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak emiatt nem kell forditani (bar a 0.7.9 eleg regi)

on_finished = delete_watch,"execute=rm,-f,--,$d.get_tied_to_file="

es

on_finished = mail_on_finished,"execute=levelkuldoscript.sh,$d.get_name="

parancsokkal ugyanaz a hatas erheto el 0.7.9 alatt is (illetve ezek hasznalhatoak a 0.8.4-ben is, de elavultkent vannak megjelolve az on_* parancsok)

[ Módosította: Loretto ]

(#224) jdg válasza VladimirR (#223) üzenetére


jdg
csendes tag

Tökéletes! Köszönöm

(#225) Csilaj


Csilaj
csendes tag

Hi.
Az lenne a kérdésem, hogy meg tudnatok nekem mondani, hogyan forgatom bele rtorrent installkor a fast resume-t?
Vagy hogyan allitsak be olyan folyamatot, ha a maketorrent kitesz egy torrentet egy trackerre, visszaszedi a fajlt egy mappaba, a fast resume script figyelje azt a mappat, es keszitse a modositott fajlt, amit mar nem hashel, es azt masolja a figyelő mappába bele azt. Ergo rtorrent figyeli azt a mappat, es mar inditja is hash nelkül.
Bármilyen megoldás érdekel, ami automata folyamat lehetne, ne kelljen kézzel futtatgatnom a scriptet, meg utana masolgatnom.

üdv.

Eladó Thomson DPL80HT Házimozi Erősítő; ASUS USB/MIR Rev 1.11 adapter;

(#226) Rolly


Rolly
veterán

az rTWI-ről van valami tutorial, hogy hogyan lehet több usert használni benne?

(#227) VladimirR válasza Rolly (#226) üzenetére


VladimirR
nagyúr

van, a trac wiki-ben van ra pelda
magyar, vagy ettol reszletesebb leiras legjobb tudomasmo szerint nincs (en legalabbis nem csinaltam)

roviden a lenyeg:
minden user-nek futtass egy rTorrent-et, mindnek legyen sajat elerhetosege (kulon scgi port, vagy unix socket), ezekhez tud majd csatlakozni az rTWi, a megadott felhasznalonev alapjan valasztva az eleresi cimet

ha elakadsz, kerdezz batran (akar privatban is)

(#228) Rolly válasza VladimirR (#227) üzenetére


Rolly
veterán

köszi, akkor már értem, hogy miként müködik

(#229) birno


birno
addikt

Van valamiféle command history-ja az rtorrentnek?
Tehát a ^x-nél ne kelljen ugyanazokat mindig újra körmölni.

(#230) VladimirR válasza birno (#229) üzenetére


VladimirR
nagyúr

amennyire tudom, nincs neki

(#231) birno válasza VladimirR (#230) üzenetére


birno
addikt

Ok, köszi.

(#232) VladimirR


VladimirR
nagyúr

bedobom ide is a kerdest, nehogy a masik topic tulporogjon, remelem nem gond

(#233) VladimirR válasza VladimirR (#232) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bump

(#234) birno válasza VladimirR (#232) üzenetére


birno
addikt

Nekiálltam Virtualbox alatt futó Xp-vel, eléggé lassan megy a dolog, de ha lesz fejlemény írok.

(#235) birno válasza birno (#234) üzenetére


birno
addikt

Nos, kész vagyok, sikerült telepíteni, fut is, a letöltés mondjuk egy kissé lassan indult el, utorrentben ugyanaz a torrent azonnal jött lefele, de végül nem volt vele gond, seed is megy.

Egy-két problémám azért akadt közben:

- libtorrent fordításánál az "autogen.sh" nem futott le, aclocal-t nem találta, ami elvileg az automake része, az fel volt telepítve, a setup programmal felraktam még a gcc-tools-automake csomagot, utána jó volt
- szintén a libtorrent-nél a ./configure is elhalt, nem találta a sigc++-2.0 csomagot, amit ugye előtte forgattam le sikeresen, de egy "export PKG_CONFIG_PATH=/lib/pkgconfig:/usr/local/lib/pkgconfig" megoldotta
- rtorrent "make" is elhal, szerinte a "sys/dir.h" nem létezik, a "src/input/path_input.cc" fájlban a "#include <sys/dir.h>" sort ki kell kommentezni, utána jó
- "src/utils/directory.cc"-ben az "#include <dirent.h>" sor már szerepel egyszer
igazából nekem az rtorrent-es fájl módosítgatos rész nagyon nem egyértelmű, mettől meddig és mit kell átírni, szerintem egy patch fájl jobb lenne vagy akár csak egy diff kimenet, gondolom ez meg az miatt problémás mivel subversion-t használsz a leírásban, szerintem jobb lenne vagy a stabil verzióra építeni vagy az rtorrent oldaláról letölthető unstable-re, azt se frissítik túl sűrűn.

Ennyi lenne, ezeken kívűl egy elég részletes és könnyen követhető leírás lett.

(#236) VladimirR válasza birno (#235) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kosz a visszajelzest, pont az ilyesmik miatt kertem, mint pl ez az aclocal-os dolog
mondjuk nem igazan ertem, mert mint irod, az automake be kellene, hogy huzza (es nekem be is huzta)

a masodik pont az nem tudom mitol jon, vayg nem jon elo, nekem volt, hogy elojott, volt, hogy nem, de ez megvan neha linux-on is (ott tobnnyire az rtorrent nem talalja a libtorrent-et)

a sys/dir.h include-jat torolni kell, de igazad van, egy patch file jobb lenne - majd csinalok egyet es felteszem azt is melle (unstable mostanaban nem frissul csak, egy ideje japanban van/volt a fejleszto gyerek)

megegyszer koszonom

(#237) birno válasza VladimirR (#236) üzenetére


birno
addikt

Nincs mit, ha esetleg ismét tesztelni kellene írj egy pm-et, általában tudok időt szakítani rá, főleg, hogy nagyrészt úgyis a gép dolgozik. :)

(#238) birno válasza VladimirR (#236) üzenetére


birno
addikt

Igazából miért akarná valaki az rTorrent-et windows alatt használni?
Ott az utorrent, az is elég sok mindent tud, nem hinném, hogy sok olyan ember van akinek az rTorrent extra szolgáltatásaira szüksége lenne.

Ebből kifolyólag érdekelne, hogy te milyen lehetőségeit használod ki?
Gondolom van pár jó kis scripted az xmlrpc-vel való vezérlésre.

(#239) VladimirR válasza birno (#237) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kesz a patch, bekerult a leirasba is

amugy az elozo post utan ugrott be, hogy nem gaz, ha valtozik is a forras
megnezi az ember, melyik rev-hez keszult a patch (benne van az aktualis patch file-ban), leszedi azt, patch-el, majd update-el
pl ha a patch az 123-as rev-hez keszult:

svn co http://az.svn.szerver.cime/valami/szoftver/trunk -r 123
patch -p0 < peccs.diff
svn up

(#240) VladimirR válasza birno (#238) üzenetére


VladimirR
nagyúr

asztali gepemen windoze-t hasznalok, igy jol jon, hogy nem kell mindenkeppen ket szamitogep ahhoz, hogy rTWi-t tudjak fejleszteni

ezenkivul en pont ellenkezo eredmenyt tapasztaltam, tobbnyire sokkal gyorsabban toltok (meg a cygwin-es) rTorrent-tel (is), mint µTorrent-tel

meg rTorrent-hez szepen be van love a konfig, tracker-enkenti watch konyvtarak sajat nezettel, mindenfele view-k (napi, havi nezet), amiket vagy nem tudnek megcsinalni µTorrent-hez, vagy nem is lehet

(#241) birno válasza VladimirR (#239) üzenetére


birno
addikt

És a frissítés nem írja felül a fájlokat?
Nem igazán vágom hogy működik az svn, így lehet hülyeséget kérdeztem.

A konfig fájlodat fel tudnád rakni valahová?
Érdekelne, hogy a saját nézet meg a view-ok hogyan vannak megcsinálva, plusz hátha látnék benne valamilyen számomra is hasznos okosságot.
Pl. olyan view is lehetséges, hogy fel/letöltési sebesség szerint rendezze a torrenteket?
Régebben probálkoztam én is view-ok beállításával, de ez a része valahogy soha nem jött össze.

(#242) VladimirR válasza birno (#241) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, nem irja felul, az svn csak a valtozasokat irja at, azokat is igyekszik "okosan" (ha meg nagyon nem tudja, szol)

a konfig ket reszbol all, az elso globalis, mindenkire vonatkozik, a masodik az erdekesebb, az user-fuggo
a getday.sh es getmonth.sh egy-egy megfeleloen parameterezett date es egy echo -n kombinacioja, hogy irja ki a napot/honapot, sortores nelkul, mivel a execute_capture nem csapja le azt (bar at kellene irni, hogy a script-ekre se legyen szukseg, csak picit magas nekem, hogy mit hogyan kell escape-elni, ha ilyen melysegig egymasba agyazok az rtorrent konfigjaban)

es elvileg lehet olyan view-t is csinalni, mint amit te szeretnel, vagy a levlist-en, vagy a trac-ban volt rola szo
meg is van, levlist-en volt (erdemes egyebkent feliratkozni, nem veszesen nagy a forgalma es vannak hasznos infok)

[ Szerkesztve ]

(#243) birno válasza VladimirR (#242) üzenetére


birno
addikt

Köszi, hogy előkerested, de megmondom őszintén még mindig nem értem hogyan kellene ezt használni.
Mondjuk én azt akarom, hogy ha megnyomom a 6-os gombot, akkor seed szerint csökkenő sorrendben lássam a torrenteket.
Ezt pontosan hogyan kell beállítani?

Plusz ezembe jutott még egy dolog ami jó lenne, bár ez szerintem már bonyolultabb egy view beállításánál.
Nekem nem trackerek hanem fájltípusok alapján vannak létrehozva watch directory-k, viszont sokszor jó lenne ha csak bizonyos trackerekről származó torrenteket látnám vagy méginkább az, hogy minden torrentet ami nem egy bizonyos trackerről való.
Feltételezem ezt csak külső scriptel és xmlrpc lekérésekkel lehet megcsinálni.
Vagy van esetleg valami egyzserűbb módszer?

(#244) VladimirR válasza birno (#243) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem probaltam ki, de elvileg ez olyasmi, ami neked kell

view_sort_current=seeding,less=d.get_up_rate=
schedule=sort_view_seeding,10,10,"view_sort=seeding"

az elso sor beallitja, hogy a seeding nezet rendezese a feltoltesi sebesseg szerint tortenjen, a masodik sor pedig 10 masodpercenkent rendezi a seeding nezetet
ez beepitett nezet, a 8-as gombbal tudsz oda valtani

a masik az problemasabb, nem hiszem, hogy meg lehet oldani egyszeruen
kulso script-tel esetleg, mondjuk hogy csinalsz egy d.multicall-t, egy t.multicall-t, ami meghiv egy t.get_url-t es ennek a visszateresi ertekere szursz a script-tel, hogy egyezik-e az altalad megadott tracker url-jevel
ettol egyszerubb nem jut eszembe

(#245) birno válasza VladimirR (#244) üzenetére


birno
addikt

Köszi, ki fogom próbálni.
Viszont ez egy nézet, neked meg van egy csomó, azok között te hogy váltogatsz?
Bocs a sok hülye kérdésért, de most már szeretném megérteni.

Közbe eszembe jutott, hogy nem is kellene külön script, ugyanis ami torrenteket kiakarok zárni azok egy külön watch directory-ban vannak, tehát akkor az összes többire kellene alkalmazni egy view beállítást.
Vagy a fájl típusokon belül létrehozni a külön trackereknek mappákat és azokhoz egy-egy view-t hozzárendelni, én nem használok annyi trackert mint te így nem is lenne annyira bonyolult s itt jön képbe a fentebb írt kérdés, hogyan váltok a nem beépített nézetek között?

(#246) VladimirR válasza VladimirR (#244) üzenetére


VladimirR
nagyúr

script

hasznalat:
filter.pl <minta>
ahol a <minta> egy tetszoleges regularis kifejezes (vagy mezei strgin)
ha a minta illeszkedik egy tracker url-jere, akkor az a torrent szerepelni fog a kimenetben (elofordulhat, hogy tobbszor is, ezt mar lusta voltam megcsinalni ^^)

peldak:
minden dht-t hasznalo torrent kiiratasa:

filter.pl dht

minden, nem csak dht-t hasznalo torrent kiiratasa

filter.pl \(?\!dht\)

minden ncore-rol szarmazo torrent:

filter.pl ncore

minden bithu-rol-rol szarmazo torrent:

filter.pl bithu

minden magyar tracker-rol szarmazo torrent

filter.pl \.hu

(#247) birno válasza VladimirR (#246) üzenetére


birno
addikt

Köszi, ha hazaértem kipróbálom, bár rtorrentet csomagból telepítettem, nem tudom van-e benne xmlrpc támogatás, legfeljebb majd forgatok egyet.

Viszont azért erről a view-s dologról világosíts fel légyszíves, hogyan kezeled/váltogatod ezeket?

(#248) VladimirR válasza birno (#247) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Viszont azért erről a view-s dologról világosíts fel légyszíves, hogyan kezeled/váltogatod ezeket?"

mire gondolsz itt pontosabban?

(#249) birno válasza VladimirR (#248) üzenetére


birno
addikt

Feltételezem azért vannak pl. trackerek szerint külön view-k létrehozva, hogy meg tudd nézni az adott trackerről letöltött torrenteket és azok adatait.
A beépített nézeteket az 1-8 gombokkal tudod megnézni/váltogatni, az általad létrehozottaknál ezt hogyan csinálod?

(#250) VladimirR válasza birno (#249) üzenetére


VladimirR
nagyúr

webui-n keresztul nezem, ott tudok valtani az osszes letezo view kozott
magaban a proigramban ^X, majd ui.current_view.set=a_nezet_neve

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.