Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) rt06 válasza Laca 012 (#750) üzenetére


rt06
veterán

igen, sajat szero, sajat fejlesztes (rTWi is, ez is), jo otleteket szivesen probalok megvalositani, ha akad ra idom (most epp akadt)

amit elfelejtettem mondani, hogy valamiert regebbi munin-nal (1.3.x) nem akart menni, frissites utan ment rendesen (bar abbol kiindulva, hogy az .rrd file-okat sem hozta letre, inkabb az rrdtool frissitese segithetett)

amugy elvileg mennie kell router-en is, ha azon futtathato munin (gondolom keszult hozza csomag)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#752) Laca 012 válasza rt06 (#751) üzenetére


Laca 012
őstag

Gratulálok és irigyellek ezért a tudásért.. :K

Mondjuk ötletem az szokott lenni elég gyakran és néha jó is, csak az én tudásom kevés ahhoz, hogy meg is valósítsam... :O De talán egyszer eljutok odáig..

Szóval routernél lehet nem fog menni:

[root@AsusWL500gP root]$ ipkg install munin
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 4.
Collected errors:
Cannot find package munin.
Check the spelling or perhaps run 'ipkg update'

Viszont az új szerver/router-en meg még nincs rTorrent. Bár épp itt az ideje, hogy feltegyem azt hiszem.
Úgyis lassan átveszi a WL500gP router szerepét teljesen, csak még a wifi beállításokkal küzdök kicsit..
Viszont itt legalább megvannak a csomagok:

root@D945gsejt:/home/xxxxx# apt-cache search munin
munin - network-wide graphing framework (grapher/gatherer)
munin-common - network-wide graphing framework (common)
munin-node - network-wide graphing framework (node)
mailping - monitor email service availability and functioning
mumble-django - A Mumble-Server web interface
munin-java-plugins - network-wide graphing framework (java plugins for node)
munin-libvirt-plugins - Munin plugins using libvirt
munin-plugins-extra - network-wide graphing framework (user contributed plugins for node)
virt-goodies - A collection of helpful virtualisation related tools

Érdekes, mert az aptitude search a mailping, a mumble-django és a virt-goodies csomagokat nem hozza fel.. :U

Na mindegy, először úgyis akkor a wifit próbálom belőni, aztán jöhet az rTorrent is..
Ha eljutok idáig úgyis referálok!

Köszi mégegyszer! :R

(#753) klayton#1


klayton#1
tag

Sziasztok, egy kis segítslg kellene a programmal kapcsolatban. Pár hete használom, és letöltésekre tökéletesen alkalmas, viszont sehogy se sikerül rábírnom, hogy egy, a gépemen összetákolt torrentfile-t meg tudjak osztani.. valakivel.. a mktorrent nevű progival létrehoztam egy torrentet, betettem abba a mappámba amire beállítottam, hogy az rtorrent automatikusan adja a .torrent fileokat a listába. Meg is jelenik a torrentem, viszont az infonál ez áll : "Connection type: leech". Hogy lehet ezt megváltoztatni?

(#754) rt06 válasza klayton#1 (#753) üzenetére


rt06
veterán

az adat, amit meg kivansz oszatni az ott talalhato, ahol az info "ful" mutatja?
- ha nem, akkor masold oda, majd kovetkezo pont
- ha igen, akkor nyomj az adott torrent-en egy ctrl+q billentyuparost, hogy csinajon az rTorrent egy hash ellenorzest

(illetve valamelyik regebbi verzional volt egy bug, ha jol emlekszem, ahol hibasan irta a connection type-otm, de ennek jelentos hatranya igazabol nincs)

megvaltoztatni a connection type-ot amugy ugy tudod, hogy a torrent-re "allsz" a fooldalon, ott nyomsz egy ctrl+x parost, majd beirod, hogy:
d.set_connection_seed=seed
vagy
d.set_connection_seed=initial_seed

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#755) klayton#1 válasza rt06 (#754) üzenetére


klayton#1
tag

Köszi szépen a segítséget, megoldódott :)

(#756) Laca 012 válasza rt06 (#751) üzenetére


Laca 012
őstag

Üdv!
Eljutottam odáig, hogy élesben megy a saját készítésű Atomos szerver/router a WL500gP helyett.
Ezen leírás alapján próbáltam felrakni az rTorrentet és elég egyszerűnek tűnt, de valamiért azt írja indításkor, hogy az .rtorrent.rc fájlt nem tudja olvasni:

( 0:02:33) Using 'epoll' based polling.
( 0:02:33) Could not read resource file: ~/.rtorrent.rc
[Throttle off/off KB] [Rate 0,0/ 0,0 KB] [Port: 6920]

Próbáltam úgy, hogy a /home-ba raktam, meg úgy is, hogy a home/felhasználónév -be raktam.
Próbáltam átmásolni a /usr/share/doc/rtorrent/examples -mappából az eredeti fájlt és azt konfigurálni.
Próbáltam felhasználónév:felhasználónév és root:root tulajdonjogokkal 777 jogosultságokkal, de hiába.

Egy idő után a terminálablakban eltűnik a hibát jelző sor, de akkor sem tűnik működőképesnek..

Webes gui-nak a ruTorrent 3.1-et raknám, de amíg parancssorból nem működik, addig feleslegesnek gondolom úgysem tudna csatlakozni..

Ezenkívül van még egy kis nyomtatómegosztás és localhost-apache problémám is, csak az itt off. Azért írom csak, hátha valamivel összefügghet valami..

Légyszi segíts ha van egy kis időd! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#757) rt06 válasza Laca 012 (#756) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

milyen felhasznaloval vagy belepve, mikor az rTorrent-et inditod (ha nem vagy benne biztos, ird be: whoami, az megmondja)

a .rtorrent.rc amugy az rtorrent-et futtato felhasznalo konyvtaraba kell, hogy legyen (pl /home/laca012) es elegendo neki a sima 644-es, vagy 640-as jog is (de akar lehet 400 is, irni ugysem akarja az rTorrent)
arra figyelj (ez letoltott .rc file-nal okozhat gondot, vagy ha win-rolmasolod at), hogy az rTorrent nem szereti a windoze-os (\r\n) sortoreseket

alternativ opciokent* indithatod az rTorrent-et az alabbi modon is:
rtorrent -n -o import=/akami/utvonal/.rtorrent.rc
a -n kapcsolo megmondja, hogy az rTorrent ne toltse be az alapertelmezett .rc file-t, a -o pedig parancsmegadasra szolgal (ismetelheto, lehet tobb -o kapcsolod is), a fenti peldaban konkretan .rc file importalasara

az uzenet eltunesenek oka nem annak hirtelen megoldodasaban keresendo, hanem abban, hogy egy ido utan (fel perc-perc) a hiba- es uzenetek eltunnek, a log-ban (fokepernyon L betu lenyomasa) lehet oket a kesobbiekben megtalalni

*: ezt inkabb olyankor szokas, ha egynel tobb, vagy pl egy kozponti .rc file-t akarsz hasznalni, de nalad szerintem az lehet a gond, hogy egy elteved sudo, vagy su miatt az rTorrent root-kent fut, s a /root-ban keresi az .rc file-t (ami egyebkent erosen ellenjavallt - marmint root-kent futtatni barmit, ami halozaton kommunikal)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#758) Laca 012 válasza rt06 (#757) üzenetére


Laca 012
őstag

igen, sudo su után próbáltam indítani.. viszont anélkül más hibát ír:
laca012@D945gsejt:~$ rtorrent
rtorrent: Error in option file: ~/.rtorrent.rc:50: Command "execute_log" does not exist.

A /home/Torrents/execute_log fájl pedig létezik..
Ok, root:root volt, átlőtem a felhasználó tulajdonába, és már indul is.

Most már feltettem a ruTorrent webgui-t, de valamit még állítanom kellene azt hiszem..
[11.08.2010 19:22:17] Bad link to rTorrent. Check if it is really running. Check $scgi_port and $scgi_host settings in config.php and scgi_port in rTorrent configuration file.

Most indulok dolgozni, de hajnalban még megnézem.
Köszi addig is! :R

[ Szerkesztve ]

(#759) rt06 válasza Laca 012 (#758) üzenetére


rt06
veterán

az elso hibat nem tudom, hogy oldotta meg a chown, mert az amiatt van, hogy a konfigod regi
0.8.6-os verzioban az execute_log beallitast atneveztek, azota log.execute a neve

a masikban sajnos nem tudok segiteni, mert ruTorrent-et nem ismerem, viszont also korben megneznem, hogy jok-e az scgi beallitasok, mind az rTorrent-ben, mind az apache-ban

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#760) Laca 012 válasza rt06 (#759) üzenetére


Laca 012
őstag

Bocsi! Már fél lábbal a munkában voltam. Ki is kommenteztem a sort, azért működött.. :K
Viszont ahogy írtad, úgy már működik rendesen.
És a fájl neve sem /home/Torrents/execute_log, hanem /home/Torrents/rtorrent.log :U Ezt is elírtam.. Mi volt tegnap velem? :F Nem szokásom ennyire pontatlannak lenni.. :(

Volt egyébként még valami változás, vagy csak ennyi?
Legfrissebb .rtorrent.rc fájlt honnan lehetne letölteni?
scgi beállításokat átnézem majd..

Köszi a segítséget! :R

(#761) rt06 válasza Laca 012 (#760) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

changelog-ot itt talalsz, de sajnos eleg szukszavu
az osszes log-olassal kapcsolatos parancs neve megvaltozott, de a tobbi modositasra sajnos nem emlekszem (foleg nem 4 ora alvas utan ^^)

pontosabbat leginkabb a trac-bol es a levlist-bol lehet megtudni

legfrissebb .rc file benne van valahol az rTorrent dokumentaciojaban (bar az sem mindig frissul megfeleloen), de ha beirod, mit szeretnel es/vagy mi nem mukodik, megprobalom megmondani, mi valtozott, mi nem jo, hogy kell megcsinalni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#762) Laca 012 válasza rt06 (#761) üzenetére


Laca 012
őstag

Hi!
Végre volt időm eljátszadozni az rTorrent-ruTorrent párossal, és alapfunkciókban működik is, de:
1,. A ruTorrent:
rTorrent is compiled with incorrect version of xmlrpc-c library, without i8 support. Version must be >= 1.11. Some functionality will be unavailable.
hibaüzenetet ír az alsó napló fül alatt..

2,.Ezenkívül van egy rakás torrentem és állományom ami régen a WL500gP -n futott.
Ott mivel nem volt külön Downloading és Complete mappa, ha beraktam egy állományt a többi közé, utána pedig a .torrent fájlt a webes felületen hozzáadtam, azonnal elkezdte ellenőrizni és ha végzett seedelt..
Na most ennél ha a Complete mappába rakom az állományokat, akkor ellenőrzésnél nyilván nem találja,ha pedig a Downloading mappába rakom, akkor leelenőrzi és seedeli is, de nem helyezi át a Completed mappába.
Szerinted mi a helyes módja annak, hogy hozzáadjam ezeket az állományokat is? :F

Vagy egyszerűbb, ha kiveszem azt, hogy letöltés végén helyezze át az állományt és dolgozzak 1 mappában? Végül is ha a WL500gP-nél 3 évig nem hiányzott a külön mappa, valószínűleg ezután sem fog. Van ennek a "külön mappásdinak" bármi előnye?

3,. A harmadik problémám végül is a WL500gp-n is zavart, vagyis nem értettem hogyan is működik..
A .torrent fájlt elmentem valahova. Webes felületen kitallózom, hozzáadom, és külsőleg ennyi.
Viszont a WL500gP-n egy Session nevű mappában találtam meg a .torrent fájlokat, egy számomra azonosíthatatlan, hosszú, számokból és nagybetűkből álló névre átnevezve (?)..

Itt az új router/szerveren azt nézem, hogy van egy home/TorrentFiles/Auto mappa, ahová amíg nem működött a webes felület, bemásoltam a .torrent fájlokat és az rtorrent indításakor el is kezdte letölteni az állományokat.
Aztán van a /home/Torrents/Downloading/rtorrent.session mappa, ahol ugyanolyan fura nevű .torrent fájlokat találok, mint a WL500gP-n. Szóval nem értem ezek mikor jönnek létre és miért van rájuk szükség..

Ez sosem fog olyan egyszerűen és kézenfekvően működni mint a Win-en a uTorrent? :F

(#763) rt06 válasza Laca 012 (#762) üzenetére


rt06
veterán

1: tegyel fel ujabb xmlrpc-c csomagot (1.07 eleg, nem tudom, honnan jott nekik az 1.11), az tudja a 64 bites integer-eket, korabbiak nem

2: tedd a completed mappaba, de ne inditsd el (load_start helyett load) vagy azonnal allitsd le, es allitsd at a konyvtarat (ctrl+o)
egyszerubbnek egyszerubb, ebbol a szempontbol, csak utana talald meg, hogy mi hol van (nekem meg tracker-ek szerint is szet van valogatva)

3: ahhoz, hogy a kliens meg tudja jegyezni, mit toltott, s az hol tartott (ellenorzes ugye lassu, jobb ha megjegyzi), ahhoz neki szuksege van a torrent file-ra, meg nemi egyeb infora (ezeket is beleirja)
a .torrent file nevere viszont nincs szuksege, igy atnevezi azt az info_hash ertekere, ami egyertelmuen azonosit egy torrent file-t

amugy win-en az utorrent szinten eltarolja a letoltes alatt allo allomanyok .torrent file-jait, csak az nincs annyira szem elott (valahol a felhasznalo konyvtaran belul az application data reszen)
es nem, valoszinuleg sosem lesz olyan kenyelmesen kezelheto, mint egy jol atgondolt, beepitett ui-val rendelkezo program, de nemi hasznalat utan szamomra ugyanolyan egyszeru es kezenfekvo, mint a µTorrent volt, mig azt hasznaltam (sot, ezt talan jobban is atlatom, mert fejlesztek ra es muszaj neha a kodjaba is beleneznem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#764) Laca 012 válasza rt06 (#763) üzenetére


Laca 012
őstag

1,.
aptitude search xmlrpc
p liblua5.1-xmlrpc-dev - Documentation files for the xmlrpc library for the Lua language version 5.1
p liblua5.1-xmlrpc0 - xmlrpc library for the Lua language version 5.1
i A libxmlrpc-c3 - A lightweight RPC library based on XML and HTTP for C and C++
p libxmlrpc-c3-dev - A lightweight RPC library based on XML and HTTP for C and C++
i A libxmlrpc-core-c3 - A lightweight RPC library based on XML and HTTP (core libraries)
p libxmlrpc-core-c3-dev - A lightweight RPC library based on XML and HTTP (core libraries)
p libxmlrpc-epi-dev - Development files for libxmlrpc-epi0, a XML-RPC request library
p libxmlrpc-epi0 - A XML-RPC request serialisation/deserialisation library
p libxmlrpc-epi0-dbg - Debug symbols for libxmlrpc-epi0, a XML-RPC request library
p libxmlrpc-light-ocaml-dev - XmlRpc-Light is an XmlRpc library written in OCaml
v libxmlrpc-light-ocaml-dev-nys44 -
p libxmlrpc-ruby - transitional dummy package
v libxmlrpc-ruby1.8 -
p libxmlrpc3-client-java - XML-RPC implementation in Java (client side)
p libxmlrpc3-client-java-gcj - XML-RPC implementation in Java (client side) - gcj native
p libxmlrpc3-common-java - XML-RPC implementation in Java
p libxmlrpc3-common-java-gcj - XML-RPC implementation in Java - gcj native
p libxmlrpc3-java-doc - XML-RPC implementation in Java (API documentation)
p libxmlrpc3-server-java - XML-RPC implementation in Java (server side)
p libxmlrpc3-server-java-gcj - XML-RPC implementation in Java (server side) - gcj native
p openser-xmlrpc-module - XML-RPC support for OpenSER's Management Interface
i php5-xmlrpc - XML-RPC module for php5
p trac-xmlrpc - XML-RPC interface to the Trac wiki and issue tracking system

Most ebből nekem melyik kell? vagy ne itt keressem? sima xmlrpc-c nincs a listában, én egyébként a php5-xmlrpc -t telepítettem az rTorrenttel.

2,. Én voltam vak, a ruTorrentben a hozzáadáskor meg lehet adni a mappát, hogy hova töltse és ha a Complete mappát jelölöm ki, akkor "múkodik"! Egyből ellenőriz és ennyi.. :C
Viszont most pl. produkál olyat, hogy amikor hozzáadom a torrent fájlt akkor inreális méreteket ír. Pl egy 72,5GB-os (!) állományra azt írja, hogy 588,2MB, aztán ha elkezdi ellenőrizni, elér majdnem 2GB-ig, aztán utánna negatív és érthetetlen értékeket ír.. :Y

Ezek után pl. 6,2%-nál megint 812,12MB-ot ír ami már nem valós, ugyanis a 72,5GB-nak a 6,2%-a 4,495GB... Szóval valami nem o.k...
Ez nem szintén a nem megfelelő xmlrpc miatt lehet??
(A többi így hozzáadott torrentel is ezt csinálja..)

3,. Igen, tudom, hogy a uTorrent is eltárolja, de ott az eredeti nevén...
(C:/Users/User/AppData/Roaming/uTorrent)

Itt viszont ha a webes felületen adom hozzá, akkor a /home/Torrents/TorrentFiles/Auto mappába legalább elmenthetné az eredeti nevén is.. Viszont oda nem menti, hanem csak a megváltozott nevén a session -be..
Ha viszont a /home/Torrents/TorrentFiles/Auto mappába kézzel adom hozzá, akkor nem indul el, csak ha újraindul az rTorrent. Akkor viszont elkezdi letölteni ugye a Downloading mappába.. Szóval van itt összevisszaság...

Az pl. elég gáz volt, amikor egy oldalra vissza kellett volna tölteni "bizonyos okok" miatt a leszedett torrent fájlokat, amit ugye képtelen voltam visszanyerni pont emiatt... És itt szembesültem először a problémával.. :W

A legjobb az lenne, ha egy mappába lehetnének az eredeti és a session-ben levő fájlok, és akkor méret szerint rendezve még párosítani is lehetne őket. Csak akkor meg mivel ugyanazok a kiterjesztések tuti megkeveredne az rTorrent.. Áh, már megint semmi sem jó nekem..

[ Szerkesztve ]

(#765) Laca 012 válasza Laca 012 (#764) üzenetére


Laca 012
őstag

1. pont megoldva.. "véletlen" rátaláltam.. :)

(#766) Laca 012 válasza Laca 012 (#765) üzenetére


Laca 012
őstag

Csak valamiért hibát ír a végén...
/bin/bash: g++: parancs nem található
make[2]: *** [XmlRpcCpp.o] Error 127
make[2]: Leaving directory `/usr/src/xmlrpc-c-1.11.00/src/cpp'
make[1]: *** [cpp/install] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/xmlrpc-c-1.11.00/src'
make: *** [src/install] Error 2

Na mindegy, majd délelőtt....

(#767) Tele von Zsinór válasza Laca 012 (#766) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tegyél fel g++-t (ez a gcc c++-al foglalkozó fordítója).

(#768) Laca 012 válasza Tele von Zsinór (#767) üzenetére


Laca 012
őstag

Köszi a segítséget!
Most viszont ezt írja:
XmlRpcCpp.cpp:357: error: ‘memcpy’ was not declared in this scope
make[2]: *** [XmlRpcCpp.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/usr/src/xmlrpc-c-1.11.00/src/cpp'
make[1]: *** [cpp/install] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/xmlrpc-c-1.11.00/src'
make: *** [src/install] Error 2

Ez sosem fog működni.. :O

(#769) Tele von Zsinór válasza Laca 012 (#768) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Juteszembe, ez alapján csinálod? http://prohardver.hu/tema/rtorrent/hsz_395-395.html
A lényeg az xmlrpc-nél: ./configure --disable-cplusplus
Pár napja raktam fel e leírás alapján, és nem volt fordítási gondom.

(#770) Laca 012 válasza Tele von Zsinór (#769) üzenetére


Laca 012
őstag

Ok, én ez alapján próbáltam..
Amit linkeltél az alapján most lefordult elvileg hiba nélkül, viszont a ruTorrent amióta itt fordítgatok nem hajlandó kapcsolódni. Holott az rTorrent elvileg fut:
ps ax | grep torrent
1292 ? Ss 0:00 /usr/bin/SCREEN -d -m /usr/bin/rtorrent
1295 pts/1 Ss+ 0:00 /usr/bin/rtorrent
2474 pts/2 S+ 0:00 grep torrent

Sőt, terminálban is látom, hogy futnak a torrentek...
és konfigokat nem módosítottam.. :F

(#771) Tele von Zsinór válasza Laca 012 (#770) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Az rtorrent konfigurálásakor ott volt a --with-xmlrpc-c, ugye?

(#772) Brogyi válasza Laca 012 (#770) üzenetére


Brogyi
senior tag

Laca vazeg mar irtam neked ,hogy nezd meg a blogomat. Ez a resz teljesen reszletes.
Copy-paste ,es utana lehet orulni.[link]
Az rtorrent forditas resz szerintem jo (a leirasomra ertettem).

[ Szerkesztve ]

(#773) Brogyi válasza Brogyi (#772) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha Bp-n laksz megoldjuk se perc alatt, vagy nyomsz egy ideiglenes elerest es megfaragom.

(#774) Laca 012 válasza Brogyi (#773) üzenetére


Laca 012
őstag

Igazad van, a múltkor is ugyanígy éjjel megjöttem a promóról, akkor átfutottam, aztán másnap már nem jutott eszembe.
Viszont most lehet szánok rá még kis időt és megnézem megint, annyira nem fáradtam még el..

(#775) Laca 012 válasza Tele von Zsinór (#771) üzenetére


Laca 012
őstag

nem hinném, hogy ott volt, ez alapján telepítettem...

(#776) Laca 012


Laca 012
őstag

Szóval próbáltam ez alapján telepíteni, de a webes felület ugyanúgy hiányolja a friss xmlrpc-c -t
Próbálta Brogyi leírása alapján, ugyanez.
Ha ez alapján telepítem, akkor meg nem is működik a webes felület, mert a fordítás nem sikerül.. Ezt egyébként próbáltam ./configure --disable-cplusplus formában is, ugyanúgy nem fordul le rendesen..
:F

[ Szerkesztve ]

(#777) rt06 válasza Laca 012 (#776) üzenetére


rt06
veterán

ez a leiras eleg regi, az itteni #395-os post-ban levo az alkalmazando inkabb

az xmlrpc hibauzenet kiirtasara meg probald meg beirni az rtorrent konfigjaba, hogy
xmlrpc_dialect = i8

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#778) Laca 012 válasza rt06 (#777) üzenetére


Laca 012
őstag

Megpróbálom, bár nem csak az a baj, hogy ott díszeleg a hibaüzenet, hanem az, hogy ha a webes felületen próbálok bármit átállítani (pl. max upload speed) XMLRPC Error: Unsupported type found. [setsettings] üzenetet dob és nyilván nem is állítódik át..

(#779) Laca 012 válasza rt06 (#777) üzenetére


Laca 012
őstag

Beírtam az .rtorrent.rc végére, de semmi változás....
Azt lenne jó tudni, hogy a legfrissebb XMLRPC-C miért nem fordul le vajon..(még c++ nélkül sem)
Azt gondolom tuti valami hiányzik neki....

(#780) Laca 012


Laca 012
őstag

Upsz! Lehet ez a baj???
Attention!

* ruTorrent v 3.1 doesn't support LAST svn version of rTorrent yet. Only revision 1148 and previous.

Szóval akkor mit is kellene csinálnom? Downgrade-elnem az rTorrentet? Vagy nem svn verziót telepíteni? Lehet olyat? A 1148 az minek a verziószáma?

[ Szerkesztve ]

(#781) rt06 válasza Laca 012 (#780) üzenetére


rt06
veterán

igy tudsz megadni kezzel tetszoleges revision-t:
svn co -r 1148 http://....

xmlrpc-c kodot meg szerintem ne forgass, ha nem muszaj, inkabb orulj, hogy talaltal olyat, ami lefordul (5-bol legalabb 3 szar)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#782) Brogyi válasza Laca 012 (#776) üzenetére


Brogyi
senior tag

Valamit kihagysz. Tobszori telepitesi tapasztalat van azon az oldalon. A konfig, a software ua.
Te hagysz ki valamit, vagy talan a te hardware-ed sokkal tobb dolgot tartalmaz, es osszeakad valami. A kedvedert csinalok egy proba install-t, es megirom mit tapasztaltam.
Mennie kell annak.

(#783) Brogyi válasza Brogyi (#782) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csipazom ezt a linuxot. Most valamit megvaltoztattak.
checking for XMLRPC-C... failed
configure: error: Could not compile XMLRPC-C test.
Hat most akkor rt06 kezeben vagyunk. :F

[ Szerkesztve ]

(#784) Brogyi válasza Brogyi (#783) üzenetére


Brogyi
senior tag

A 4 pontnal nem latszik a sorvege ott a hiba, mert szovegben benne csak nem latszik. :W :W :W

(#785) Brogyi válasza Brogyi (#784) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kiraly most a kepek tuntek el.Ez a php nem nekem valo. Ki fogom javitani. A leiras jo.
Az a rohadt kerek zarojel szivatott. Laca jo lesz az csak nezd meg a negyedik sor veget.
Folytatom a telepitest. :D

[ Szerkesztve ]

(#786) Laca 012 válasza Brogyi (#784) üzenetére


Laca 012
őstag

Amikor a Te leírásod szerint csináltam, akkor komplett végigmentem az egészen, de pár dolgot kihagytam, ugyanis én apache2 -t használok..
1pontnál:
sudo apt-get install python-software-properties***ujabb cherokee-hez kell.
sudo add-apt-repository ppa:cherokee-webserver***ujabb cherokee-hez kell.

apt-get install cherokee php5-geoip libcherokee-mod-rrd helyett
apt-get install php5-geoip

A többit végig csináltam a 6.pont-ig, ahol már csak ellenőriztem a beállításaimat és a crontab is megvolt nyilván...

Ja! és én észrevettem azt a sorvégét, meg be is másoltam, le is fordult. Működik is a webes felület részlegesen.. amikor az 1.11-es nem fordul le, akkor nincs is webes felület, mert kiüti az xmlrpc-c -met..
szóval a baj ott van, hogy a rutorrent elvileg újabb xmlrpc-c ért sír, a honlapon meg azt írják, hogy ugye az újabb rtorrentel nem is műxik.. :F

[ Szerkesztve ]

(#787) Brogyi válasza Brogyi (#785) üzenetére


Brogyi
senior tag

Laca bocsi te vagy az elso visszajelzo. Jo az ,ott is volt a kod csak nem latszott. :R

(#788) Brogyi válasza Laca 012 (#786) üzenetére


Brogyi
senior tag

Amikor nekem volt ilyen hibam nalam egyetlen szon mulott. "advanced". Itt ni.
sudo svn checkout http://xmlrpc-c.svn.sourceforge.net/svnroot/xmlrpc-c/advanced xmlrpc-c
A "stable" az a regi. Ennyi az egesz.Probald meg. Nekem jo.

Az apache-nal elvezni fogod a user-ek jelszo beallitasat.
Ne program verziot irj hanem ezt amit irtam. Jo lesz hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#789) Brogyi válasza Brogyi (#788) üzenetére


Brogyi
senior tag

Probaltam az apache-ot, a lighttpd, a cherokee-t. Ebbol a cherokee a legjobb, legegyszerubb, es nem utolso sorban leggyorsabb, de persze mindenki azt hasznal amit akar.

(#790) Laca 012 válasza Brogyi (#788) üzenetére


Laca 012
őstag

Indulok dolgozni, de hajnalban a promó után még egyszer nekifutok... :U

(#791) Brogyi válasza Laca 012 (#790) üzenetére


Brogyi
senior tag

Itt a bizonyitek. Nezd csak.Ezt talaltam az egyik user-nel.He-he nalam csak XXX video van
:D

[ Szerkesztve ]

(#792) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy a windowsos rTorrent amit VladimirR csinált, egyszer csak elkezdi 25%-on pörgetni a négymagos procit és nem is hagyja abba amíg ki nem lépek, meg vissza.
Ha 2 torrent fut akkor is ez van.
Win7 64bit az oprendszer.

(#793) rt06 válasza birno (#792) üzenetére


rt06
veterán

ha rajosz, mindenkeppen ird be, ez ugyanis (egy mag 100%-ra terhelese) egy visszatero hiba egyeseknel (par embernel a 0.8.6-os verzioval megszunt, tobbek kozt nalam is)

sajnos en nem ertek hozza elegge, de kerestek mar meg ezzel mail-ben, rtorrent levlist-en is elokerult a dolog es kulfoli forumon is futottam mar bele, megoldas viszont sajnos sehol nincs

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#794) birno válasza rt06 (#793) üzenetére


birno
addikt

Nagyszerű. :)
Kétlem, hogy rá fogok jönni, mert lövésem sincs, hogy egyáltalán hogyan álljak neki a kiderítésének.
Pedig már örültem, hogy végre minden úgy megy ahogy akarom. :(

(#795) Laca 012 válasza Brogyi (#791) üzenetére


Laca 012
őstag

Hmm.. Ez most mire is bizonyíték? :F
Egyébként az advanced megvolt, mivel a leírásban az szerepel és azt másoltam betűről betűre.. :K
De attól még a hibát írja..

[ Szerkesztve ]

(#796) Laca 012


Laca 012
őstag

Még egy kérdés..
Az asus routeren az init.d -ben volt az S99rtorrent file és /etc/init.d/S99rtorrent restart parancsal lehetett újraindítani.
Itt hogyan kell?

Ez a crontab -ból való indítás nem annyira szimpi nekem, nem is tudom miért... Lehet csak a megszokás végett, de jó lenne init.d -ből indulna,mint a routeren. :U

(#797) Laca 012


Laca 012
őstag

Érdekes....
Újraindítottam a gépet (mivel nem tudtam újraindítani csak az rtorrentet.
és első meglepi, hogy az rtorrent crontab ellenére nem indult el.
második meglepi, rtorrent parancsra indul, webes felület tökéletes méretet ír és nincs hibaüzenet..
Ctrl+q val kilépek és
/usr/bin/screen -d -m /usr/bin/rtorrent parancsra már rossz mérettel hibásan jelenik meg..
viszont a leírásodban screen -dmS rtorrent /usr/local/bin/rtorrent parancsal indítod.. itt lesz a bibi nálam...

(#798) Laca 012


Laca 012
őstag

És tádááám... Meggyógyult... :C
Átírtam a crontab -ot és indul is hiba nélkül...
Ez a leírás volt a hibás úgy néz ki... :U
Én pedig nem elég figyelmes... :(

[ Szerkesztve ]

(#799) Tele von Zsinór válasza Laca 012 (#797) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Akkor a hibás binárist érdemes is törölni, a későbbi félreértések elkerülése végett.

(#800) Laca 012 válasza Tele von Zsinór (#799) üzenetére


Laca 012
őstag

Ok, de előtte kérdeznék...
Ezek szerint az /usr/bin/rtorrent és az usr/local/bin/rtorrent között van némi különbség..
(például első ránézésre az, hogy a rossz mérete 1244612 , a jó mérete pedig 11443K Tehát kb 10x akkora..)
Miért került ez külön helyre?
Alapértelmezésben nem ugyanoda telepíti az svn és a csomagkezelős verzió? Van valami oka, hogy jobb neki az /usr/local/bin -ben? (nem kellene átrakni??)

A másik kérdést már kérdeztem ugyan, de kicsit kibővíteném:
Hogyan lehet azt megoldani, hogy init.d-ből induljon az rtorrent, és lehessen start/stop/restart/force reload opciókkal használni mint a WL500gp-n?? -létezik valami indítóscript hozzá?

A WL500gP-n kb 10perc volt az rTorrent telepítése egy jó leírás alapján, és elsőre működött, nem akarom elhinni, hogy itt minden feltelepített csomaggal napokat kell szívnom, meg fordítgatni...stb, amikor egy "gyatra" hardverű routeren ami nem is erre készült gyakorlatilag csomagkezelővel felrakható... :W :O

Itt is elvileg (mivel az apache2 már rég működik php-vel...stb) egy apt-get install rtorrent parancsra fel kéne raknia minden függőségével együtt a klienst, aztán webroot alá kicsomagolnám a ruTorrentet, belőném az scgi portot a konfigokban aztán start...Esetleg indítóscript bemásolása az init.d-be és bye....
Miért ilyen agyonbonyolított dolog ez? :F

Még esetleg annyit elárulhatna valaki, hogy a screen -d -m -dmS kapcsolói mit is jelentenek..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.