Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) spammer válasza chros (#1850) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, nagyjából sikerült az alapokat belőni, a patch sajnos mégsem megy vele, eldobja, úgyhogy kénytelen leszek manuálisan végigmenni a forráson és új patch-et készíteni hozzá.

Még valami: láttam, hogy van konfigodban view.sort = category. Viszont hogy lehet a torrenteket kategóriába sorolni (lényegében címkézni)? Vagy ha nem lehet, akkor mire vonatkozik ez a category nézet?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1852) chros válasza spammer (#1851) üzenetére


chros
őstag

"manuálisan végigmenni a forráson és új patch-et készíteni hozzá."
Jo munkat hozza :)

"hogy lehet a torrenteket kategóriába sorolni (lényegében címkézni)? Vagy ha nem lehet, akkor mire vonatkozik ez a category nézet?"
Tobbfele megoldas van ra, en csak a sajatomat ismerem, ami nem a hivatalos pyroscope ut (A pyrocore util-ok valamelyikevel lehet label-eket manage-elni, de hogy mire valo igazabol, passz).
A fo konfig ezen szekciojaban van az erdemi resz: itt van megvalositva az adat es metafajlok automatikus vagy manualis mozgatasa. [link]

Egy lenyeges manualis parancs van (3 parameterrel, pelda a commentek kozott): "d.move_to"

Ha barmi kerdes van, csak nyugodtan!

(#1853) spammer válasza chros (#1852) üzenetére


spammer
veterán

Értem, köszi mindent, a hétvégén még konfigolok rajta. :)

A vim keybinding patch-et sikerült megcsinálnom hozzá, úgyhogy most már a navigáció is az általam megszokott. :K Lehet, hogy az UI ikonokból (collapsed view) is lecserélek majd párat, mert egyrészt vannak, amik nehezen kivehetőek, másrészt a urxvt terminál nem mindegyiket tudja megjeleníteni (pedig elvileg mind unicode).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1854) chros válasza spammer (#1853) üzenetére


chros
őstag

"A vim keybinding patch-et sikerült megcsinálnom hozzá"
Orulok, hogy sikerult, gratula! :)

"a urxvt terminál nem mindegyiket tudja megjeleníteni (pedig elvileg mind unicode)"
Ugyanez a problema all fent Windows-on (Kitty (Putty)) is (en szinte csak tavolrol hasznalom, Win, Mac, neha Android :) ), de itt, mint kiderult, van font linking lehetoseg: [link]
Es gyorsan rakeresve, nezd mit talaltam, itt is hasznalhatsz fallback fontot: [link]

(#1855) spammer válasza chros (#1854) üzenetére


spammer
veterán

Nem probléma, amúgy is kísérletezgetek vele, mert alapjáraton sem tetszik mindegyik "ikon". :) Szerencsére könnyen cserélhetők az ui_pyroscope.cc nevű fájlban. Igazából ez is jó lenne, ha konfigban állítható lenne, pl. ilyesmivel:

ui.icon.itemstate.header
ui.icon.itemstate.started
ui.icon.itemstate.stopped
ui.icon.itemstate.paused

stb.

De ez már a githubos issue téma. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1856) chros válasza spammer (#1855) üzenetére


chros
őstag

:)

(#1857) #96292352


#96292352
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám:
Autodl-irssi-vel kapcsolatban

A hiba először az volt hogy nem volt megadva az scgi address. Gondolom ez tipikus hiba :)
Most hogy sikerült ezt a hibát kiküszöbölni, jött a következő: Azt mondja minden torrentnél hogy sikeresen elküldve az rtorrentnek. De nem adja hozzá a letöltési listához. Most vagy az van (Szerintem) hogy nincs jól megadva az address (de akkor gonolom a hibát írná) vagy valahol még nincs megadva vagy passz.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi lehet a megoldás.

Dobok egy képet hogy hogy néz ki:

Köszi előre is!

(#1858) Santino


Santino
aktív tag

Sziasztok!

ruTorrent-hez telepített RSS plugin problémában szeretnék segítséget kérni.
Ha engedélyezem az RSS-t a ruTorrent (v3.7) GUI felületén, akkor az alábbi hibaüzenetet kapom:
JS error: [http://myip:port/rutorrent/js/jquery.js line 2 > eval : 118] TypeError: theWebUI.trafGraph is undefined
Néhány más plugin gond nélkül üzemel.

Köszönöm!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#1859) magyusz


magyusz
csendes újonc

Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit új belépőként! Szeretnék segítséget kérni valakitől, akinek szintén van synology nas-a és tudna segíteni az rtorrent telepítésében és beállításában. A települ, de nem fut az rtorrent, gondolom valamilyen jogosultságot nem adtam meg neki. Jó lenne egy másik synologys akivel végigmehetnék a lépéseken, mit rontottam el!
Üdv!

(#1860) Intruder2k5 válasza magyusz (#1859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem inkább ITT próbálkozz, nagyobb eséllyel fogsz választ kapni.

(#1861) magyusz válasza Intruder2k5 (#1860) üzenetére


magyusz
csendes újonc

Köszönöm!

(#1862) F34R


F34R
nagyúr

Hiii

40 megas nethez milyen ertekeket tudok beloni rtorrent-ps be ami optimalis lenne?

(#1863) chros válasza F34R (#1862) üzenetére


chros
őstag

Mennyi a fel sebesseg es memoria a rendszerben? (ezek meg kellenek)
Ezek az ertekek egy 74/20 -as nettel es 4GB RAM-mal.
[link]
Ha a megfelelo ertekeket megfelezed, akkor nem tevedsz sokat majd. S utana lehet majd kiserletezni.

Es ha mar itt tartunk, a lassan 2 eve kezdett project a vegehez kozeledik (remelem a heten, meg magnet linkeket akarom reszlegesen mukodesre birni): github rtorrent-ps_setup
Ha 1 HDD-t hasznalsz, akkor mindenkepp olvasd at, tetszik e. 2 teljesen uj otletet hasznal (downloading queue manager with auto-rotating capability , favouring one group of torrents over the rest of them), amik megvaltoztatnak mindent, amit eddig gondoltunk egy torrent kliens hasznalatarol. :)

[ Szerkesztve ]

(#1864) F34R válasza chros (#1863) üzenetére


F34R
nagyúr

Mivel kabelnet igy 40 melle 4 a foltoltesem, 4GB ram van hasznalatban.
Atolvasom, meg regebben hasznaltam az rtorrent-et es ehhez meg nem volt szerencsem csak rovid ideig.
Most megneznem mit tud a transmission-cli elleneben.

(#1865) chros válasza F34R (#1864) üzenetére


chros
őstag

"Atolvasom, meg regebben hasznaltam az rtorrent-et es ehhez meg nem volt szerencsem csak rovid ideig."
Javareszt UI patchek halmaza, 1-2 uj parancs, s 1-2 fix rtorrenthez, minden masban rtorrent.

"Most megneznem mit tud a transmission-cli elleneben."
Megmondom oszinten: nem tudom :) Regen hasznaltam transmission-t Openwrt-n.
De, ami kulonbseg biztosan:
- rtorrent-bol hianyzik a queue support (ezert szuletett a fent emlitett projekt egyebkent)
- rtorrent teljesen mas filozofiat hasznal, mint a tobbi kliens (itt pl. seed-elunk egyszerre mindent, amink csak van, nem allitunk le semmit! Vannak reportok, hogy 40.000 (!) torrenttel futtatjak!!! :) )
- a ps (kulonosen a ps-ch) patchekkel, mar van brutal UI-nk is, ezert nem kell semmilyen mas UI (webUI, GUI, stb.) !

"Mivel kabelnet igy 40 melle 4 a foltoltesem, 4GB ram van hasznalatban."
A slot-oknal ugy celszerul szamolni, hogy kb 5-6 KB maradjon legalabb 1 slotra, s celszeru rahagyni a sebessegekre:

throttle.global_down.max_rate.set_kb = 5000
throttle.global_up.max_rate.set_kb = 450

throttle.max_downloads.global.set = 300
throttle.max_uploads.global.set = 90

throttle.min_peers.normal.set = 29
throttle.max_peers.normal.set = 30

throttle.max_uploads.set = 10

Kb igy nezne ki. Ez annyit jelent, hogy legalabb 9 torrentet kepes egyszerre seedelni. A feltoltesi sebesseged a keves.

[ Szerkesztve ]

(#1866) F34R válasza chros (#1865) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi eleg jol is megy, valamiert gentoo-n overlay-bol nem birtam felrakni csak a githubos source-bol.
A download szinte kimaxolva 4.8MB/s stabilan ahol eleg seeder van, viszont a feltoltes nem valami acelos, ugyanaz a torrent 40KB/s-el ha megy fel, Transmission-el ez volt 400 is. Mondjuk ott a peer exchange es a dht is be van kapcsolva ami szerintem pluszba terhelte nalam a kapcsolatokat.

(#1867) chros válasza F34R (#1866) üzenetére


chros
őstag

"overlay-bol nem birtam felrakni csak a githubos source-bol"
Sebaj, igy legalabb a legfrissebbet kapod. Akkor nem az rtorrent-ps-ch-t raktad fel :)

"ott a peer exchange es a dht is be van kapcsolva"
rtorrent-tel komoly gondok lehetnek UDP tracker-ekkel es dht-val. A fent linkelt konfigban nem veletlen vannak ezek kikapcsolva. Csak sajat felelossegre :)

(#1868) F34R válasza chros (#1867) üzenetére


F34R
nagyúr

nah a feltoltes is megy szepen, csak szidnom kellett :D

(#1869) chros válasza F34R (#1868) üzenetére


chros
őstag

A kis vacak :)

(#1870) F34R válasza chros (#1869) üzenetére


F34R
nagyúr

Az extended canvas-t hogy birom mukodore birni?

(#1871) chros válasza F34R (#1870) üzenetére


chros
őstag

Mi nem muxik benne? Elviekben a "*" billentyuvel mar meg is kapod, minden view-ra kulon kapcsolhato.

[ Szerkesztve ]

(#1872) chros


chros
őstag

Keszitettem egy nem epp trivialis Performance Tuning How-To-t a hivatalos rTorrent WIKI-re. Remelem nem lett nagy zagyvasag az egesz :)
Enjoy!

(#1873) chros válasza chros (#1863) üzenetére


chros
őstag

Nos, most lett kesz (mar amennyire egy szofter kesz lehet :) ), dokumentacioval egyutt: rtorrent-ps_setup
Limitacio: csak 1 HDD-t tamogat.

Ha van kedvetek, nezzetek ra, kellemes hetvegi olvasmanyt biztosit :)

A beuzemeles nem 5 perc lesz (ha raszanjatok magatokat), meg Debian alapu OS-en sem, de csereben egy teljesen automatizalt rendszert kapunk, minden sallang nelkul.

Kellemes hasznalatot!

(#1874) #96292352 válasza chros (#1873) üzenetére


#96292352
törölt tag

Jónak tűnik :)

(#1875) Oldman2 válasza chros (#1873) üzenetére


Oldman2
veterán

"Limitacio: csak 1 HDD-t tamogat"

Nem kötözködök, de érdekelne, hogy ez miért okoz limitációt?
Mind Windows, mind Linux alatt a több HDD "egyesíthető" linkeléssel.

(#1876) chros válasza Oldman2 (#1875) üzenetére


chros
őstag

Semmi gond, lassuk. (1 HHD alatt az rtorrent altal hasznalt HDD-t ertem, ezen kivul lehet tobb is a rendszerben).
Roviden (a wikirol): "mainly because of auto-rotating torrents feature in queue script and lack of interest". :)
Hosszabban: [link]
Mint latszik, mar maga a problema sem trivialis.

0. Nincs hardverem hozza, igy tesztelni sem tudom.
1. Az implementalt logika miatt: adat ES torrent fajlokat is mozgat a rendszer.
2. A legnagyobb problema az auto-rotacio-val van. Miutan szukseges a meglevo es a felszabadithato hely ellenorzese meghajtonkent (mas parameterekkel egyutt), igy ezt kellene "ertelmesen" automatizalni a scriptekben (queue es a helper-ben). Es mar ez sem trivialis feladat (az osszes parametert meghajtonkent tombben kene tarolni, es bash-ban csak fake-elni tudjuk ezt).

"Megoldhato?" Biztosan, mint minden. Pusztan ido kerdese, es ez fogyott el most. Ha tetszik valakinek amit lat, es hasznalta is hoszabb idieg, akkor megprobalhatja modositani a rendszert ennek megfeleloen.

De: mint azt az utolso bekezdes is sugalja a fenti linken, az igazi megoldas az lenne, ha pyroscope elkeszitene a "sweep" (rotacio) funkciot a "pyrocore" csomagban. Ugyanis csak ennek hianyaban van szukseg az altalam implementalt logikara. Ha az elkeszulne, akkor egy-az-egyben at lehetne allni csak a "pyrocore" parancsok hasznalatara.
De mivel az otlet mar tobb mint 1 eve felmerult es semmi sem tortent vele, igy nem vagyok tul bizakodo, :)

@(#1874) viktor621: Az is! :)

(#1877) chros válasza chros (#1876) üzenetére


chros
őstag

Meg annyi ehhez, hogy lehet 1-nel tobb rtorrentet is futtatni 1 gepen :) Igy, pl. a legnagyobb HDD-t tudod hasznalni ezzel a rendszerrel (ha tetszik egyaltalan), es ha ez nem eleg, akkor a tobbit hagyomanyos modon.

(#1878) Oldman2 válasza chros (#1876) üzenetére


Oldman2
veterán

Értem, köszi. Jogos a felvetés!

(#1879) F34R


F34R
nagyúr

Ez mitol lehet?

rtorrent: Could not open/bind port for listening: Cannot assign requested address

Be van allitva hova bindeljen defaulton semmit nem valtoztattam rajta,
A masik kerdesem, az lenne hogy nincs szuksegem olyan sok variaciora, en egy helyre akarom tolteni a cuccokat, meg egy helyrol akarom a .torrent fajlokat is olvasni. Hiaba probaltam nem akarta megerteni
chros73 konfigjat haznalom modositva. A sysctl beallitasok sem jottek be, gentoo-n dobalja el a kapcsolatot, egy chatprogramnal marhara idegesito hogy szinte masodpercenkent re-fel csatlakozik.

(#1880) chros válasza F34R (#1879) üzenetére


chros
őstag

"rtorrent: Could not open/bind port for listening: Cannot assign requested address"
Valami lefoglalja az adott portot/portokat. Nem fut mar rtorrent veletlenul?

"A masik kerdesem, az lenne hogy nincs szuksegem olyan sok variaciora, en egy helyre akarom tolteni a cuccokat, meg egy helyrol akarom a .torrent fajlokat is olvasni."
Ez alatt mit ertesz pontosan? (ketertelmu)

"A sysctl beallitasok sem jottek be, gentoo-n dobalja el a kapcsolatot"
En mindig is debian alapu rendszereket hasznaltam, ebben nem tudok segiteni. De itt is jol latszik, hogy mashogy szervezik a dolgokat, es az kulonbozo "erdekes" bug-okat okozhat: [link]

(#1881) F34R válasza chros (#1880) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem fut, most jelen pillatban nem hasznalok screen/tmux multiplexert sem.

Arra ertem hogy egy watching directory-bol akarok mindenfele torrent-et egy xy helyre letolteni, nem pedig szurten, szetvalasztva tobb helyre.

Az extended canvas sem mukodik teljes mertekben, nem tudok valtani a detailed feluletre.

(#1882) chros válasza F34R (#1881) üzenetére


chros
őstag

"Nem fut"
Akor passz, elviekben arra utal a hiba.

"nem tudok valtani a detailed feluletre"
"*"-al lehet elviekben.

"egy watching directory-bol akarok mindenfele torrent-et egy xy helyre letolteni"
Ez a legegyszerubb dolog, de meg mindig 2 dolgot jelenthet:
1. nem akarsz queue-t hasznalni: ekkor csak "directory.default.set =" -et kell beallitanod es kesz
2. akarsz queue-t hasznalni: ekkor pedig az adott konfigbol kitorlod az osszes nemked nem kello watch dir schedule-t.

(#1883) F34R válasza chros (#1882) üzenetére


F34R
nagyúr

Akarok queue-t, persze. Az lehet hogy mas hasznalhatja azt a portot es ezert nem tudom elinditani?

(#1884) chros válasza F34R (#1883) üzenetére


chros
őstag

(#1885) chros


chros
őstag

Hozzadtam JohnFlowerful IPv6 patch-eit a sajat rtorrent-ps-ch fork-omhoz (csak a git-bol forditott verziot erinti): [link]
Akinek van kedve probalja ki. (Nem tudtam mar tovabb varni rakshasa-ra, hogy befejezze a hivatalos ipv6 implementaciot :) )

(#1886) F34R válasza chros (#1884) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem hasznalja semmi.

9091-s portot hasznalj a transmission-remote
51413-t hasznalja fixen tcp-n transmission-daemon
6600-t hasznalja locale-n az mpd server.

[ Szerkesztve ]

(#1887) chros válasza F34R (#1886) üzenetére


chros
őstag

"rtorrent: Could not open/bind port for listening: Cannot assign requested address"
Az rtorrent configodban van "bind = x.y.z.v" ?
Ha igen, akkor ellenorizd le, hogy jo e az IP amit beirtal, vagy probakepp kommenteld ki ezt a sort.

(#1888) F34R válasza chros (#1887) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen van ilyen bind cim, akkor megprobalom hogy kikommentelem.

(#1889) F34R


F34R
nagyúr

Friss git verzio, Gentoo-n es Void-n is ezt dobja:

configure.ac:22: error: possibly undefined macro: AM_PATH_CPPUNIT
If this token and others are legitimate, please use m4_pattern_allow.
See the Autoconf documentation.

Ezt a sort ki kellene venni ugye az rtorrent configure.ac fajlbol, csak ezzel ugye az a baj ha gitrol huzza akkor ujra es ujra felulirja.....

Valami megoldas ra?

[ Szerkesztve ]

(#1890) chros válasza F34R (#1889) üzenetére


chros
őstag

Sajna nem tudom, nem hasznalok Gentoo-t.
Miert nem hasznalod a 0.9.6-t csomagbol?

(#1891) F34R válasza chros (#1890) üzenetére


F34R
nagyúr

Van egy sejtesem, hogy az autoconf Gentoo-n a regi verzioval mukodott, azonban amikor jott egy system upgrade azutan mar az ujabb verzioval dobta a hibat, Voidon meg eleve a legujabb jon, mert rolling distro.
Persze telepithetnem a sima rtorrent-et is, de nekem nem az kell.

(#1892) F34R válasza chros (#1890) üzenetére


F34R
nagyúr

/.build.sh all ment a git verzioval nem. Szoval maris megvan a hiba forrasa.

Viszont most elinditom, a konfig bemasolva, es az inditott torrentnel csak annyit ir ki HASH, nem kezd hozza.
Valami a konfigban ter el?

(#1893) Oldman2 válasza rt06 (#1593) üzenetére


Oldman2
veterán

Sziasztok,

Olvasom az archívumot, de lassan haladok vele, így egy épp sorra került posztra reagálnék is, hátha közben mondotok valami okosat...

"letoltott torrent-ek helyenek megvaltoztatasa: ez magatol nem megy, a file-okat kezzel at kell helyezni, de irhato hozza script, ami megcsinalja a mozgatast (akar az osszes torrent-re is)"

Pontosan ezt keresem, megoldható-e azóta ez valahogyan?

Másképpen megfogalmazva a problémám.

(#1894) Fecogame


Fecogame
veterán

Ugyanezt rtorrentben hogyan tudom beállítani?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1895) F34R válasza Fecogame (#1894) üzenetére


F34R
nagyúr

chros73 konfigjaban

# Set whether the client should try to connect to UDP trackers (It can cause various problems if it's enabled, if you experience any with this option enabled then disable it.)
trackers.use_udp.set = 0

A dht-k meg ki vannak kommentelve. (tehat disabled)

#dht.mode.set = auto

# UDP port to use for DHT
#dht.port.set = 62882

Ezenkivul meg szerintem a sysctl-el tudsz linuxon varrialni.

(#1896) Fecogame válasza F34R (#1895) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi!

Annak hol találom az elérési útját?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1897) chazz


chazz
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani .rtorrent.rc-ben, hogy a torrenteket minimum 48 órán keresztül seedelje?
Most ratio beállítás van, ezt is szeretném megtartani. Tehát min 48 óra és ha addig nem éri el az adott arányt, akkor még utána a max a ratioban megadott értékig menjen a seed, majd stop.
Köszi!

# Enable the default ratio group
ratio.enable=
# ratio of 2.0 and min 200M otherwise ratio of 5.0
ratio.min.set=200
ratio.max.set=300
ratio.upload.set=200M
# Changing the command triggered when the ratio is reached
system.method.set=group.seeding.ratio.command, d.close=

[ Szerkesztve ]

(#1898) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy jól működő rtorrent + tmux init szkriptet valaki tudna nekem linkelni?

(#1899) Oldman2 válasza Oldman2 (#1898) üzenetére


Oldman2
veterán

Istennek nem tudtam aktív kapcsolatot beállítani, mikor véletlen rájöttem, hogy a DIGI egy ideje NAT-olt IP címet osztott ki nekem is.

Egy telefon az Ügyfélszolgálatnak, és kb. 2 óra múlva már kaptam is egy publikus IP-t!
:C

(#1900) chros válasza Oldman2 (#1893) üzenetére


chros
őstag

(#1893) Oldman2, (#1896) Fecogame, (#1898) Oldman2 :
A link: [link]
Azen belul van tmux-ot hasznao init script is, vagy a hivatalos rtorrent wiki: [link]
A mozgatas pl megoldhato pyrocore util-lal is (en nem hasznalom).

(#1897) chazz:
Ez is megoldhato, akar scriptbol, akar pyrocore util-lal (az 4., rt2days listaz 2 napos letoltott torrenteket s ehhez kell meg konfig beallitas is), de:
a fenti configomat hasznalva nincs erre szukseg (sem ratio group-okra), koszonhetoen:
- a 2 fo csoporta osztott torrenteknek (feltoltesi sebesseg szerint)
- a legregebbi torrentek auto-torlesenek (ha a torlesi tulajdonsagga rendelkezik)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.