Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Bozek válasza trickymoon (#850) üzenetére


Bozek
nagyúr

DoomKernel-t próbáltam, az most egyelőre fenn is marad, csak visszaraktam a mentésem. Wipe-okat csináltam, nem vagyok kezdő. Szétmoddoltam a ZTE Blade-et is anno. :)

(#852) arti1121


arti1121
senior tag

mi különbség lehet(ha van) egy nyugat európai és egy Ázsiai régióba szánt készülék között?? lehet valamiben MÁS??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#853) sehwah válasza arti1121 (#852) üzenetére


sehwah
csendes tag

ezen én is gondolkodtam, de gondolom, elsősorban a töltő lehet más..

(#854) arti1121 válasza sehwah (#853) üzenetére


arti1121
senior tag

irtam privatot

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#855) arti1121


arti1121
senior tag

na voltam vodafone-nál és cseréltek a SIM-et microSIM-re. az ára: 1ft volt. szerencsém volt

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#856) 2o1i


2o1i
senior tag

Vip-phone-nál érdeklődtem még tegnap, hogy mi a különbség a 79600 és a 85990 Ft-os telefonok között.
Ez a válasz jött rá:

Kedves Zoltán!

Köszönjük megkeresését!

Az olcsóbb készülék hálózatfüggő, a magasabb áron szereplő kártyafüggetlen.

Remélem, tudtam segíteni!

(#857) Bozek válasza 2o1i (#856) üzenetére


Bozek
nagyúr

És melyik hálózatra van lezárva? A kínaira? :D

(#858) 2o1i válasza Bozek (#857) üzenetére


2o1i
senior tag

Kábé! :D
Szerintem az sem igaz, hogy függő a telcsi.

(#859) trickymoon


trickymoon
aktív tag

Sziasztok, ajánlani szeretném akksiidő növelés céljából a Greenify nevű appot. A kiválasztott nem-rendszer appokat fagyasztja, amíg nincsenek használatban. Amikor elindítod kiolvasztja és futtatja azonnal (nem okoz lassulást), emiatt a kéretlen frissítések, szervizek, szolgáltatások nem futnak a háttérben. Természetesen root jog kell hozzá.

(#860) kocolaci


kocolaci
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy, az Xperia V telefont használó budapesti fórumtárstól. Jelenleg egy Xperia sola telefonom van, de az autóm gyári kihangosítójával nem működik együtt tökéletesen. A kihangosító szoftvere a legfrissebb, valamint kipróbáltam már LG, Samsung, iPhone, és korábbi Sony/SonyEricsson telefonokkal, azok többségével hibátlan a kapcsolat. 10 különböző típusból 8-cal jó. A maradék kettőben benne van a sola is...
Egy új Xperia V-t vennék, de előtte muszáj kipróbálnom a kihangosítót, ebben kérném valakinek a segítségét. Max. 10 percre rabolnám az idejét. Én Csepelen lakom, de elgurulok szinte bárhova a városban.
Előre is nagyon köszönöm nektek.

(#861) Bozek válasza 2o1i (#858) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát ez az. Amelyik bolt ilyent leír, az számomra nem megbízható.

(#862) trickymoon válasza Bozek (#861) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Szia, hogy szuperál a doomkernel? vagy visszaraktad a gyárit? hétvégén én is bekóstolnám és alulfeszelném kicsit.

(#863) Bozek válasza trickymoon (#862) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az fenn maradt, mert a mentésben is az volt. Eddig nincs vele semmi gondom. Alulfeszelni nem akarom, mert nem értek hozzá. De a max. órajelet lehúztam 1,3-ra, hogy ne melegedjen annyira.

Egyébként érdekes, hogy V-n a CWM-es mentés elmenti a kernel-t is, szóval visszaállításnál az is jön vele. Hasznos, ha mondjuk a CM 10.1-et akarod kipróbálni, mert így váltogathatsz a két mentésed között PC nélkül is.

(#864) trickymoon válasza Bozek (#863) üzenetére


trickymoon
aktív tag

^^ Ez nagyon jó infó, köszi, ezen törtem a fejem, hogy kell-e majd stock kernellel visszajönni, ha nekem instabil lesz a doomkernel, de így nem, köszi szépen.
Én Defy-ról jöttem ott zárt volt a BL, így nekem ezek a dolgok teljesen kimaradtak (bár már egy ideje hegesztgetnek a srácok arra is custom kernelt, a zárt bl ellenére:) )

(#865) arti1121 válasza trickymoon (#864) üzenetére


arti1121
senior tag

megjött a kicsike!! tegnap du 13:00 rendeltem másnap reggel 8-kor nálam volt(160 km). melyik verzió számú flashtool-t hasznaljatok rom flasheléshez?? ennél a V-nél is hangerő le usb rá? ennél a .140 CE ftf nél mikor rootolom nem kell ugye másik kernelt feltenni csak simán ráengedem a Root many andoid by
Bin4ry usb hiba keresessel 3bill enter?

légyszi javítsatok ki ha tévedek!!

köszönöm!!

ZÁRT A BOOTLOADER-em

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#866) Mircinko


Mircinko
senior tag

Nemsokára énis belépek a klubba... bár még vacilálok e telefon között és a most megjelent Xperia L között.
Eddig Xperia U-m volt, csak sajnos beázott (patakba beleestem indokolatlanul :D) és ezért is tartok a beázástól, meg azért jó kis extra ez! :)) .

Kérlek írjátok le, hogy mi ennek a típusnak a hibái, igaz átolvastam a fórumot, de a SONY logó lejövéstől és a kissé kicsi akksin kívül mást nem találtam.

Amint, pedig tényleg belépek a klubba, elkezdődhet erre a modelre is a Mircinko Rom készítése! :)

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#867) Lacee04 válasza arti1121 (#865) üzenetére


Lacee04
tag

Hello! Megkérdezhetem honnan rendelted,talán a vip-phone-tól? Én is tervezek ilyen telót venni de nem tudom honnan lenne a legjobb. Köszi a választ! :)

(#868) arti1121 válasza Lacee04 (#867) üzenetére


arti1121
senior tag

GSM plaza
nagyon kedvesek és korektek ja és gyorsak. 83990 + 2500 száll költség

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#869) 2o1i


2o1i
senior tag

Nekem is megjött ma a telefon.
Hogy az örömöm ne legyen teljes, már a boot képernyőnél kiszúrtam egy pixelhibát.
Sokat nem is nyúztam. Rendesen átnéztem, hogy van-e még rajta, aztán szépen visszacsomagolás.
Hétfőn küldöm vissza.
Zsinórban ez a 3. telefonom ami pixelhibás. Először 2 Samsung, aztán ez. Lassan 1 hónapja nincs rendes telefonom.
Most már csere sem lesz, hanem pénz vissza...
:(( :(((

(#870) arti1121 válasza 2o1i (#869) üzenetére


arti1121
senior tag

kitol rendelted?? ilyen pixel testel is nézted?? én is átnéztem az volt az elsö de nem találtam.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#871) Bozek válasza arti1121 (#870) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mert azok csak a megfelelő hallucinogén anyagok használata mellett látszanak. :D

(#872) arti1121 válasza Bozek (#871) üzenetére


arti1121
senior tag

bocs javitom magam a921600pixelböl 9db számoltam. szerintem ez semmi , teljessen elhanyagolhato

Bozek a 865 re ránéznél??

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#873) 2o1i válasza arti1121 (#870) üzenetére


2o1i
senior tag

Partnero.
Sima fekete kép is elég volt hozzá, pláne hogy rögtön bekapcsolás után már látszódott.
Nagyon úgy érzem, hogy kerül a szerencse.
3-ból 3 hibás. Elég jó arány... :((

Szegény Atrix 2-esemet de sajnálom. Azon 1 deka hiba nem volt. Most meg a lépcsős zuhanása óta totál halott...

(#874) Bozek válasza arti1121 (#872) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kevesebb pia és nem látsz ilyeneket. :)

Érdekes, én eddig egyik telefonomon se vettem észre ilyeneket. Mondjuk a teszt előtt rendesen töröld le a kijelzőt, mert a fénytörés is megzavarhat.

(#865) arti1121: A legújabb Flashtool-t használom és a CE verzió jó lesz, az a közép-európai. Bár alapjában véve lényegtelen, mivel magyar nyelvet mindegyik tartalmaz. Sokan norvégot raknak fel, mert a későbbi frissítések esetén az frissül elsőként. Ha jól emlékszem, akkor igen, hangerő le. De ha mégse, akkor meg hangerő fel. Valamelyik a Flash mód, míg a másik a Fastboot (ami zárt BL-nél elvileg nincs is).
A root ügyében nem tudok mit mondani, mert nyitott BL-nél csak egy megfelelő ZIP fájl telepítése CWM-ből, így nem volt szükségem semmiféle trükközésre.

[ Szerkesztve ]

(#875) arti1121 válasza Bozek (#874) üzenetére


arti1121
senior tag

ez a 9db engem nem nagyon zavar. szerintem a teljesen tökéleteset nehéz kifogni

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#876) arti1121 válasza Bozek (#874) üzenetére


arti1121
senior tag

köszi

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#877) 2o1i válasza arti1121 (#875) üzenetére


2o1i
senior tag

Most komolyan ennyi pötty van a telódon?

(#878) arti1121 válasza 2o1i (#877) üzenetére


arti1121
senior tag

igen elszorva de ha nem szólsz észre sem veszem. nagyon mereszteni kell a szemem hogy lássam

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#879) carlosca


carlosca
tag

Akkor nekem most, lehet örülnöm kellene, se test-el se simán nem találok 1et sem.

Samsung Galaxy S22

(#880) 2o1i válasza carlosca (#879) üzenetére


2o1i
senior tag

Én nagyon tudnék örülni neki. :)

(#881) trickymoon


trickymoon
aktív tag

Üdv az újaknak!, én is néztem screen testtel de egy pixelhibát nem találtam.
Ha tudjátok nézzétek meg melyik gyártóé a kijelző: [link]
az enyém sharp és elégedett vagyok vele.

Rootot ezzel érdemes kezdeni: root by Bin4ry asszem ez megy zárt bútlóderen is (én is nyitottam már)

[ Szerkesztve ]

(#882) trickymoon válasza arti1121 (#865) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Igen 3as gomb

(#883) trickymoon válasza Mircinko (#866) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Szia szerencsére típushibáról még nem tudunk, xda-n páran panaszkodtak az usbfedő kilazulására, megerősítem nekem is néha eláll 1mm-el, de ez még nem zavar, visszanyomom. Akksiidővel én elégedett vagyok, nem nehéz megfektetni, de be lehet osztani. Kijelző, kamera, proci elég jó, ram el tud fogyni, hangerő lehetne több (ez mind szubjektív véleményem :) ) xperia t-nél több a gond. Leeső kameratakaró gyűrű, hámló hátlap, sárga kijelző..

[ Szerkesztve ]

(#884) Bozek válasza trickymoon (#883) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha eláll az USB fedő 1 mm-el, akkor nézd meg, valószínűleg a belső gumigyűrűvel történt valami. Nekem is ez van, középen levált a helyéről. Ha benyomod felfelé és utána a telefon hátulja felől rakod a helyére, akkor jól fog illeszkedni. Legalábbis a fedő, hogy a gumigyűrű is megfelelően lesz-e a helyén, azt nem tudom.

(#885) vbandit


vbandit
tag

Most néztem, a telom.
Nem tudom jól értem e, de akkor ez most rootolva van ?
Vagy "csak" bootloader van megnyitva valamiért..

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#886) kocolaci


kocolaci
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A mai nappal én is a V-sek táborát gyarapítom! Ezúton is nagyon köszönöm zenészke fórumtárs segítségét.
Feketét vettem, Partnero GSM-nél, teljesen korrekt üzlet, 81000 Ft volt, minden tartozékkal, függetlenül. Az enyémen még a 9.1.A.0.490 build van, de felajánlja a rendszer a frissítést a 9.1.A1.1.40-re. Érdemes ezt megcsinálni?
Sola után vettem ezt a telefont, hát nagyon patent! Pedig én alapvetően a sola-val is elégedett voltam.

(#887) darvinya válasza vbandit (#885) üzenetére


darvinya
titán

Bootloader unlock allowed: Yes
Ez csak annyit jelent, hogy nyitható.

Root-hoz nem fontos a bootloader nyitás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#888) arti1121 válasza trickymoon (#881) üzenetére


arti1121
senior tag

köszi a linket. be irta a su , dmesg kodot de konkrétan a panel tipusát nem látom hogy irná. milyen kod kellene neki még irni?

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#889) vbandit válasza darvinya (#887) üzenetére


vbandit
tag

Köszönöm,akkor megnyugodtam!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#890) Bozek válasza kocolaci (#886) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ajánlott, az már JB. :)

(#888) arti1121: A telefon újraindítása után írd be a két parancsot, mert különben nem lesz benn a panel típusa. Én se találtam először, de reboot után megvolt. Az enyém Sharp-ot ír ki.

(#891) arti1121 válasza Bozek (#890) üzenetére


arti1121
senior tag

hála érte

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#892) Lacee04 válasza kocolaci (#886) üzenetére


Lacee04
tag

Üdv. Majd a tapasztalataidat légyszi írd meg! :) És még azt szeretném kérdezni ( mert én is a partneronal tervezem venni) hogy neked már sima európai töltőfejet adnak vagy ázsia plusz átalakítót és a kijélző jó-e,nincs-e pixelhiba. Frissítések látom jönnek. Köszi a választ!

(#893) arti1121 válasza Bozek (#890) üzenetére


arti1121
senior tag

na megvan SONY panel
kérdés melyik lehet jobb

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#894) kocolaci válasza Lacee04 (#892) üzenetére


kocolaci
csendes tag

Pár órája vettem csak használatba, PCC-vel telefonkönyvet másoltam, csengőhangok, ilyesmi. Ami feltűnő, hogy nagyon gyors, nem akad, pazarul ketyeg. A kijelzőt az előbb megnéztem szervíz módnál, és egyetlen hibát sem fedeztem fel rajta. Egyébként dúrva, hogy a sola kijelzőjét (3,7" és 480×854) tűélesnek láttam, a pixelpontokat szabad szemmel alig lehetett kivenni. Ehhez képest ez olyan mintha egy előhívott fotót néznék, ha megszakadok se látom a pixeleket, nagyon klassz!
Angol dugós a töltőfej, amihez adott a srác átalakítót. Ezeket eltettem, mert van két gyári EP800-as töltőm, az olyan kis kompakt méret.
Mikro sim megy bele, de például az én sim-em olyan régi volt, hogy nem lehetett levágni (a Partnero-s srác levágja ingyen). T-nél ingyen cserélték.
4.1.2-es android volt alapból a telefonon.

(#895) Lacee04 válasza kocolaci (#894) üzenetére


Lacee04
tag

Értem,köszi a gyors választ!

(#896) arti1121


arti1121
senior tag

(#897) Mircinko válasza trickymoon (#883) üzenetére


Mircinko
senior tag

Köszönöm szépen! Az usbfedő kilazulása azért elég gáz, főleg, ha víz éri.., de remélhetőleg a fentebb leírt megoldással ez javítható. :)

Hogy a ram eltud fogyni, az csak az optimalizálástól függ, Xperia U-n max határ volt a 200MB, remélem itt azért több. (Vagy, ha nem akkor majd teszek róla ;).

Hangerő, hmm.. ha már az U-nál hangosabb akkor az már okés lesz, tudniilik ott maxon alig hallottam a zenét (kihangosítva). Ha valaki, lenne olyan kedves és feltöltene egy videót, hogy megy a telon egy zene, abból azért sokminden kiderülne... :R

Akkuidő 1-1.5 nap az már rendbe lenne.

Mégegyszer köszönöm az infókat.:)

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#898) Bozek válasza arti1121 (#896) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem mindegyiket. :)

Nekem egy ilyen van benne: Samsung MicroSD kártya 64GB PRO MB-MGCGB/EU-Class10

De 10 ezerért már kapsz 32 GB-osat. :) Én azért vettem a 64-est, mert akciósan akkor épp 14-15 körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#899) trickymoon válasza Mircinko (#897) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Az usb-m nem nyílik ki, csak néha eláll egy *pontosítok fél mm-t, de attól zárt marad. a ram elfogyás se jelenség, inkább ha nagyon küzd az ember meg tudja süllyeszteni, természetesen az oprendszer jól kezeli és szabadít fel azonnal, elnézést ha rosszul fogalmaztam. :B

(#900) Mircinko válasza trickymoon (#899) üzenetére


Mircinko
senior tag

Semmi gond :). Valószínű ez a telefon lesz a választásom. Tőlem ellálhat akár 10 CM-t is lényeg, hogy ne menjen bele a víz csukott állapotban :D. Hiszen, ezért (is) veszem. A ram fogyasztás, persze a használattól függ, nemnagyon szoktam figyelni a memóriát, figyelje azt a készülék, csak annyi, hogy több alkalmazásnál se akadjon be. A kamera gondolom tökéletes. Néztem róla pár videót, hát leesett az állam, Full HD az igen!

Még esetleg annyi hogy, aki mostanában rendelt SmartTagot kapott a készülék mellé vagy azt különkell beszerezni?

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.