Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Petyoszka85 válasza trickymoon (#748) üzenetére


Petyoszka85
csendes tag

Elvileg úgy kéne működnie, mint mondjuk a bluetoothnak, csak a wifit használja, anélkül, hogy plusz egy hálózatra is rá kelljen kapcsolódni adatmegosztáshoz (ala DLNA).

#745 - csak kíváncsi vagyok, mennyien próbálták, ha már ilyen képességű telefonjuk van. Én mindig azzal fürdök kb, meg vízalatti fotókkal bohóckodok... :D

[ Szerkesztve ]

(#752) trickymoon válasza Bozek (#749) üzenetére


trickymoon
aktív tag

:R köszönöm, megkerestem!

(#753) vbandit válasza Womb (#735) üzenetére


vbandit
tag

Holnap lesz 3. hete hogy leadtam a telom a Partneronál hátlap hámlással, egy hét használat után.
Eddig 3 időpontot kaptam, hogy ma meglesz, vagy holnap!
Vigyázzatok, ha ez a garanciális ügyintézés, akkor jobb távol maradni mindettől!!
A hivatalos sony szerviz (Cordon electronics Kft), állítólag itt van a telom, gyakorlatilag elérhetetlen, e-mailre nem válaszolnak, eddig 37!! alkalommal hívtam őket változó időpontokban, egyszer sem vették fel a telefont!!
Nem tudom kinél pattog a labda, de elfogyott a türelmem.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#754) carlosca válasza trickymoon (#746) üzenetére


carlosca
tag

Köszönöm a választ, hát. Azért jó ha van több szabad ram.
Nem azt mondom, hogy finomabb lesz a sör tőle, csak más ha van 34MB vagy 550MB szabad ramod.

Samsung Galaxy S22

(#755) guba2 válasza vbandit (#753) üzenetére


guba2
tag

Nekem nincs rossz tapasztalatom a Cordonnal. Az elmúlt 2 évben háromszor volt náluk telefonom, csak az első javítás tartott egy hónapig, de az is a kedves speedshop jóvoltából, a szerviz 4-5 munkanap alatt mindig megcsinálta a munkát. Ha megoldható, érdemes közvetlenül hozzájuk vinni a cuccokat, tapasztalatom szerint a kereskedők pofátlanul lassan intézik a garanciális dolgokat. A telefonod garanciája a szervizben töltött idővel hosszabbodik, bár gondolom, ez nem vigasztal.

[ Szerkesztve ]

(#756) carlosca válasza vbandit (#753) üzenetére


carlosca
tag

Pont ma kérdeztem Gy. Cs. a partnero - ból hogy mi a helyezet a hátlapokkal mert hallottam, hogy akár kophat is hamar és hogy intézi e a garis dolgot ha ilyen lenne.
Válasz "Csak 1 ilyen volt eddig"

Vajon kié lehet? Nyomnék egy mosolyt de nem vicces nagyon.

Persze azért beszéltem ma vele skypon mert készülök egyet venni, nála többször vettem már, de lehet most inkább ezesetben kivételt teszek és ujgsm lesz belőle, nekik nagyon fontos a presztízs és gyorsak.

Samsung Galaxy S22

(#757) mrlujoak válasza carlosca (#756) üzenetére


mrlujoak
veterán

Fehéret kell venni, az nem kopik.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#758) Roberto76


Roberto76
tag

Nekem 3. hónapja van meg a V. Soha nem látott tokot, a gyári védőfóliára nem tettem plusz védőfóliát, farmer zsebben, és egyéb zsebekben hordom.
Eddig nem kopott meg semmije, a fólia enyhén 2 helyen karos, de csak akkor látni ha letörli az ember a kijelzőt, és azt keresi, hogy hol van megkarcolódva.
RAM jelenleg (nyilván a szabad) 443 MB 22 órája volt az utolsó újra indítás. Átlagban heti 1xer kap egy ilyet.

Eddig még nem fagyott ki. És fekete színű.

(#759) carlosca válasza Roberto76 (#758) üzenetére


carlosca
tag

Szép válasz, köszönöm az információt.
@mrlujoak neked is köszönöm.

Ez a fólia még kétséges bennem, ami gyárilag ugye rajta van.
Vajon azért rakjak rá még egy saját fóliát?

A kérdés azért adódik mert úgy halottam vagy olvastam valahol mert ami rajta nem csak egy sima fólia, hanem azon van a SONY felirat és az felel elviekben a vízhatlanság egy részéért, tehát valami komplex dolog lehet rajt.

Vagy ami gyárilag rajta van (nem akarnám) de pl csak úgy akár le is szedhetnénk és kész? mondjuk rakna az ember egy másik fóliát helyette?
Vagy amolyan nélkülözhetetlen dolog a kijelzőjére az a gyári ami rajta van.

Én nagyon szeretem óvni a telóimat.

Samsung Galaxy S22

(#760) Roberto76 válasza carlosca (#756) üzenetére


Roberto76
tag

" ... és ujgsm lesz belőle, nekik nagyon fontos a presztízs és gyorsak."

3 hónappal ezelőtt Tőlük rendeltem. Valóban gyorsak voltak. ÁFA-s számlát is adtak 27%-al. (igaz így már más volt az ár)
DE.

1. Többszöri kérdésemre is azt mondták hogy gyári garancia van a készülékre :U , és a Cordon szervizeli. Cordon azt mondta, hogy ha megmondom az IMEI számot, megmondja, h tudja e szervizelni garanciálisan. Ennyit megért. Elkértem a számot (szállítás előtt) elküldtem, majd természetesen jött a válasz, h ezt nem javítják garanciálisan. (ez nem lepett meg) :N
Mondtam a hölgynek, hogy nincs rá gyári gari, de mindegy, küldje.

2. Telefon megjön, (saját futár) mondom a srácnak jöjjön fel, és nyugodtam át tudom venni. Válasz: nem megy, nem hagyja itt az autót telefonokkal tele. Szóval ott az utcán, (majd beültünk az autóba) bontogattam, nézegettem. Miért is? Mert az így vásárolt telóra nem él a 8 napos vissza gari, mert lehetőség van a vásárlás előtti átnézésre. Ok, rendben. ;]

3. Számla OK, garancia levél: sehol. :((( Elnézést kér, h valahol elkeveredett, majd küldik postán !! :Y
Mivel láttam, h nem viccel, így én sem vicceltem, megköszöntem h fáradt (Bp-ről van szó) de nem kérem a készüléket.

Ez az én tapasztalatom, remélem senki nem járt így és csak elégedett ügyfelük van.

(#761) Roberto76 válasza carlosca (#759) üzenetére


Roberto76
tag

Igen, állítólag a gyári fólián van a SONY felirat. Megerősíteni nem tudom,mert még nem szedtem le.
A fóliának semmi köze a cseppállósághoz (vízállóság). Csak egy fólia és kész. Ha karcos leveszi az ember gyermeke, és tesz rá másikat.

(#762) carlosca válasza Roberto76 (#760) üzenetére


carlosca
tag

Az komoly.

Én is vettem át kocsiban tőlük :-) egy S... Advancet. De akkor volt gari meg minden tény más gyártós cucc.

Akkor még ott a 3ik lehetőségem GSMline.
Bár én úgy hiszem mindegyikre lehetne negatív és pozitív véleményt is ráhúzni.

Thx a #761 et.

Anno partnerotól vettem vagy 6-7x de kiuntam belőle amikor még a papírokat sem tudta kitölteni rendesen, olvashatatlanul írt a garira imeit mindent.

up: azért kíváncsi lennék rá le szedte e valaki már a gyári fóliát. :-) és hogy miként élte meg a helyzetet SONY felirat üveg tapintás stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22

(#763) Bozek válasza Roberto76 (#761) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én megerősítem, mivel leszedtem. Sajnos eléggé csúnyán megsérült, ezért muszáj volt. De azóta se karcos a kijelző és még utána is fürdött a Sony standnál a Veletech-en. :D

(#764) Thamás válasza Roberto76 (#758) üzenetére


Thamás
csendes tag

Szia!

Nagy segítség az ha van segítség abban, hogy hol érdemes ezt a készüléket megvásárolni. A Sony Magyarország ezt a készüléket nem kívánja hazánkban értékesíteni. Így nem egyszerű a garancia érvényesítése.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#765) carlosca válasza Bozek (#763) üzenetére


carlosca
tag

És nem is gondolkodtál a pótlásán ? csak kellene legalább egy fóliának rajta lenni nem?

Samsung Galaxy S22

(#766) Bozek válasza carlosca (#765) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, az Xperia neo-n se volt fólia és 1,5 év után karcmentesen adtam tovább. Azért annyira vigyázok rá, hogy ne essen le, max. itt a szobába néha, de a padlószőnyeg megfogja.

(#767) carlosca


carlosca
tag

Valaki rakott már fel rá 4.2.2-őt? CM 10.1
Esetleg vélemény ha igen..

Samsung Galaxy S22

(#768) tanzara válasza Roberto76 (#760) üzenetére


tanzara
csendes tag

Roberto76 megkérdezhetem, hogy akkor hol vetted a telódat?

(#769) guba2 válasza Thamás (#764) üzenetére


guba2
tag

Érdemes a B-tel-t is megnézni, főleg, ha számít a 27%-os áfa. A barátnőm HTC One S-ét korrektül javíttatták garanciában.

(#770) Roberto76 válasza tanzara (#768) üzenetére


Roberto76
tag

Persze.
Bozek fórum társsal beszélgettünk pár kommenttel ezelőtt, hogy én miért vettem ott ahol vettem.

Ami tény, hogy akkor (3 hónapja) az volt számomra a legjobb vétel. Ma már nem.
De a lényeg:

Ahol én vettem:
ElectroMarket http://electromarket.hu/lt25_black
De itt baromi drága. Én 3 hónapja vettem fillérre ennyiért. Én (ha itt akarnám venni) felhívnám és érdeklődnék, hogy elírás e az ár)

Ajánlani tudom:
Nextel http://nextelshop.hu/spl/353273,3/Sony
Amikor venni akartam még nem volt nekik.

Remélem tudtam segíteni.
Hála Istennek a garanciális eljárásról nem tudok nyilatkozni. :DD

(#771) Nippon


Nippon
őstag

Szerintetek ez mennyire normális merülés? Olyan érzésem van, hogy gyorsabban merül, mint korábban. :F

(#772) arti1121


arti1121
senior tag

a webshop-ba au OEM Készülék mit takar?

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#773) carlosca válasza arti1121 (#772) üzenetére


carlosca
tag

Ha jól tudom kapsz a kezedbe egy készüléket és egy töltőt, és ennyi, talán még a fülhallgatóját.
Nincs doboz, zacsi meg ilyenek.

Samsung Galaxy S22

(#774) trickymoon válasza Nippon (#771) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Jó lenne, ha ráböknél a görbére, és összehasonlítanád az ébrenlét-képernyő (awake-on screen) csíkokat, ha az ébrenlét jóval több, akkor valami wakelockban/ébrenlétben tartja a telót, miközben a képernyő ki van kapcsolva
Nálam úgy, hogy nem nagyon használom 2-4%/óra a fogyasztás.
Telepítsd fel ezeket ha van kedved vadászni:
gsam battery monitor widget
betterbatterystats
android tuner
wakelock detector

sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#775) guba2 válasza Nippon (#771) üzenetére


guba2
tag

Nekem a rendszer fogyasztása soknak tűnik, nálam jellemzően a hanghívások és a kijelző eszi a legtöbbet.
Valami beakadhatott és nem megy alvó módba a géped.
Bocs, most látom lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#776) vbandit


vbandit
tag

MEGVAN A TELOM!:)
Garancia visszautasítva!!
Tanulság: teljesen normális ha egy 4 napos 100e Ft os telefon hátlapja hámlik!!!:(
A bolt saját zsebből fizetett nekem egy hátlapot, így 3 és fél hét után kis balhé árán visszakaptam a telom változatlanul, már rendeltem magamnak egy hátlapot, úgyis fehéret akartam, az legalább nem kopik!!
Garanciális ügyintézés 1-es, remélem soha többé nem lesz rá szükségem és senki másnak se!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#777) arti1121


arti1121
senior tag

a vip-phone-nál vett valaki itt már?? tapasztalat velük??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#778) Roberto76 válasza arti1121 (#777) üzenetére


Roberto76
tag

Én a budai boltjukban voltam személyesen (közel van hozzám).
Eléggé fura volt az eladó. Pontosabban a megszokott. Azt hitte, hogy én vagyok Ő érte, flegmán unottan válaszolt érdemi infót sem tudott adni.
Amit olvastam róluk, hogy oda kell figyelni, h milyen telót veszel. Értem ez alatt, hogy mi van oda írva. Függő, független, stb.
Példa:
A csomag tartalma:
telefon
hálózati töltő
akkumulátor
headset
adatkábel
Hálózat:???
Garancia: 24 hónap garancia
Magyar nyelvű menü: Van

De ettől még lehetnek jók.

(#779) Nippon válasza trickymoon (#774) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm a segítségeteket, utánanézek mi lehet a ludas. :)

(#780) arti1121


arti1121
senior tag

olyan feltételekkel hogy; bontatlan gyári csomagolás a tartozèkaival, 1év magyarországi garanciával hol érdemes venni Xperia V-t. esetleg arról info hogy mondjuk ausztriába mennyi ez a készülék?? annyi webshop van de hogy melyiknél érdemes azt nehéz eldönteni. kösz

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#781) guba2 válasza arti1121 (#780) üzenetére


guba2
tag

Érdemes elolvasni a véleményeket is az adott webshopról, nem egynél már néhány visszajelzés elég ahhoz,
hogy keress egy másikat.

(#782) carlosca


carlosca
tag

Hát pár órája jött meg de imádom már most :-) .
Remélem nem lesz garis gondom mint vbandit -nál, mert Partnero tól vettem és hozattam mert ott a leg olcsóbb most.
A csomit én szedtem szét zsír minden, én bontogattam ki és szedtem le az első fóliát amin a szövegek vannak.

Remélem bírni fogja.

Nagyon sok telóm volt már de ez nagyon ott van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22

(#783) tanzara válasza carlosca (#782) üzenetére


tanzara
csendes tag

Szia, elmondanád részletesen mi volt a csomagban? Én is tőlük akarom megrendelni. Köszi.

(#784) carlosca válasza tanzara (#783) üzenetére


carlosca
tag

Teló+akku,ázsiai töltő +átalakító, headset, külön gumi harangok hozzá + csiptető, az adat kábel egyben a töltő is. Papírok kiskönyvek. Kb ennyi ha NFC kulcsra számítasz, az nem jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22

(#785) arti1121


arti1121
senior tag

talàn a jövő héten én is beruházok egy ilyen telora. a b-telnél néztem 85000 körül,az ország boltja 2 vagy mi, az egyetlen dolog amitől kicsit tarok hogy esetleg az Xperia u -hoz képest nagy lesz. mennyire kezelhető ez a telo biztonságossan egy kézzel??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#786) guba2 válasza arti1121 (#785) üzenetére


guba2
tag

A kezed méretétől függ. :)
Én a sokkal kisebb Defyről váltottam, néhány nap múlva az tűnt túl kicsinek.

(#787) arti1121 válasza guba2 (#786) üzenetére


arti1121
senior tag

ezek vajon melyik régióba szánt telefonok lehetnek??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#788) carlosca válasza arti1121 (#787) üzenetére


carlosca
tag

Szerintem kína volt az elsődleges.
úgy is indult első startkor még nem localizálta a magyart.
de én küldtem neki egyből a Xperia V_9.1.A.1.140_CE.ftf romot Közép Európa.

Samsung Galaxy S22

(#789) arti1121


arti1121
senior tag

olvastam itt hogy a sony felirat a védőfolian van rajta. nem tudja valaki hogy azokon a telefonokon is így van ahol hivatalosan is forgalmazzak ezt a készüléket? szóval ezt XDA-n is lehet olvasni hogy náluk is ilyen??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#790) 2o1i


2o1i
senior tag

Ezen az oldalon lettem figyelmes arra, hogy a többi telefonnal összehasonlítva a "recording" résznél ennek a típusnak csak 1 mikrofonja van?
Ezt most hogyan kell értelmezni?
Az oké, hogy kiszűri a több mikrofon a háttérzajokat, de mikor? Telefonálás közben, vagy videózáskor?
Valaki ez ügyben?

Több készülék között vacillálok már egy ideje, és ez is egy lehetőség lenne.
LG 4X HD, SGS2, vagy az olcsóbb Xperia P és Atrix 2 (ilyenem van egy csak baleset érte és meghalt) a kiszemeltek.

(#791) Bozek válasza 2o1i (#790) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ilyen oldalaknak nem kellene hinni. Múltkor én is láttam egy hasonló összehasonlítást, amiben össze-vissza írtak az Xperia V-ről.
Itt például a 42 MBit/sec-es letöltési sebesség se igaz, ugyanis tudja az LTE-t, ami akár 100 MBit/sec-re is képes.

Itt van például az iPhone 5-el való összehasonlítás. Az oldal szerint a V nem tud ISO-t állítani, nincs benne HDR mód és nem tud érintésre fókuszálni se, pedig igen. Ez utóbbit még az Xperia neo is tudta. :)

[ Szerkesztve ]

(#792) mrlujoak válasza 2o1i (#790) üzenetére


mrlujoak
veterán

Videózás közben is sztereó a hang.
2 fizikai mikrofonnal, ami híváskor a zajszűrést, videózáskor a sztereo hangot veszi.

Az egyik mikrofon a készülék jobb alsó élén (beszélgetéskor ez a fő mic) a másik a kamera mellett.

Ha rám keresel, találsz tőlem egy vizes videót.
Na abban nagyon jól észrevehető, hogy mikor dugul el a víztől először a kamera melletti, majd telefon alján lévő mikrofon, hiszen tompul a hang - ami ilyenkor természetes...

Tökéletesen kivehető a két mikrofonos működés.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#793) 2o1i válasza Bozek (#791) üzenetére


2o1i
senior tag

Igen, szemmel látható a pontatlanságuk.
Próbáltam rákeresni más oldalakon is erre a mikrofon dologra, de semmit sem találtam.
Ez már alapból gyanús! Akkor "ők" honnan veszik?

A kiszemeltek közül ez az Xperia V a legszimpatikusabb. :)

(#794) 2o1i válasza mrlujoak (#792) üzenetére


2o1i
senior tag

Pont ma néztem meg ezt a videót. Tényleg jól érezhető a sztereó hatás!
Egyébként a vízállóság nagyon tetszetős dolog. Volt Defy-m korábban, nagyon könnyen hozzá lehet szokni, hogy nem kell félteni a telcsit víz közelben.

(#795) mrlujoak válasza 2o1i (#794) üzenetére


mrlujoak
veterán

Örülök, hogy segíthet a videóm :)

MÁS:

Sajnos a szilikon tok (átlátszó) éjszakai fotózáskor megbosszulja magát.
Olyannyira vezeti a segédfény fényét, hogy az beszivárog az optikához, fényfoltot hagyva a felvételen.

Bumpert készítettem a tokból.

Aki hasonló átalakításban gondolkodik, annak javaslom, hogy hátul szélesebb peremet hagyjon, mert eléggé érezni, hogy a tok eredetileg nem bumpernek készült, így a hosszú éleknél kevésbé passzentos most.
Természetesen nem mozog, meg lötyög, de stabilabb fogást biztosítana a vastagabb "gerinc"...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#796) carlosca


carlosca
tag

sokkal barátibb az xperia z launcherrel full testre szabhatóbb és jobb.
Ez most a legújabb: Xperia Z Launcher v2.0.5b.apk

Samsung Galaxy S22

(#797) 2o1i


2o1i
senior tag

Fényképezéshez be lehet állítani, hogy valamelyik hangerőszabályzó gombbal exponáljunk?

(#798) arti1121


arti1121
senior tag

valaki alakított mai át normál SIM-et microSIM-e?? könnyen mèg lehet csinálni?? olvastam olyat hogy a vodanal az előfizető kérésére 4700ft a csere

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#799) finu válasza arti1121 (#798) üzenetére


finu
tag

Nekem 1Ft-ért cserélték ki a vodálál.

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#800) Bozek válasza arti1121 (#798) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem fizetnem kellett érte, feltöltőkártyásként 5 ezer Ft-ot. Előfizetéses ügyfél esetén ez az összeg 7 ezer. Bár azt a kártyát, ami már elég régi, elvileg 1 Ft-ért cserélik, de ez ügyintéző kérdése szerintem. Nekem nem volt szerencsém.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.