Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Bozek válasza bacchus78 (#699) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó kérdés, mivel a V 1x1x0,1 mm-rel nagyobb az S-nél. Az végülis nem annyira sok, de a szilikon tokok pont passzolnak általában a telefonra. Viszont van egy olyan tulajdonságuk is, hogy képesek nyúlni, szóval szerintem belemegy.

(#702) Skimaster


Skimaster
senior tag

Üdv mindenkinek!
Xperia GO-ról gondolkodom V vagy Acro s váltásra a nagyobb kijelző miatt.Szerintetek melyik a jobb választás manapság?Köszi a válaszokat!

(#703) Bozek válasza Skimaster (#702) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyértelműen a V. Anno én is az Acro S-t néztem, de amikor megjelent a V és láttam, hogy még nagyjából is egy árba van a kettő, nem gondolkoztam tovább.

Lehet, hogy egy átlagos vásárlónak a specifikációk alapján nincs különbség a kettő között, azért mégis van. Hiába 2x1,5 GHz például a proci mindkettőben, a V mégis gyorsabb, mivel Snapdragon S4 van benne, míg az Acro S-ben Snapdragon S3.

(#704) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Sima SIM megy bele?

X.Y.

(#705) zenészke válasza IkszIpszilon (#704) üzenetére


zenészke
tag

Micro-SIM kell bele.

(#706) maistro17


maistro17
csendes tag

Szerintetek a V vagy az xperia S érné jelenleg jobban meg? Félek kicsit a garanciától a V esetében. Köszi előre is!

(#707) ADAM1337 válasza maistro17 (#706) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

S-t elkell felejteni a sony is tesz rá, frissítések terén.
Egyértelműen a V.

(#708) zenészke


zenészke
tag

Milyen MHL-HDMI adaptert tudtok ajánlani, amivel jól lehet a tv-re kötni az telót? A választ, ha lehet, linkkel... Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#709) darvinya válasza zenészke (#708) üzenetére


darvinya
titán

[link]Ezek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#710) zenészke válasza darvinya (#709) üzenetére


zenészke
tag

Köszönöm. Nem akarok túl akadékosnak tűnni, de amikor vettem tokot a telóhoz, az üzletben próbáltam volna egy autós kihangosítót bedugni, de a csatlakozó nem óhajtott bemenni az aljzatba. Mivel nem tudom, hogy szabványos micro usb-nk van-e, vagy valami spéci Sony, ezért lenne fontos, hogy úgy kapjam meg a választ, hogy ezt ....kábelt használom, és jól működik vele... Az árgép oldalt természetesen már én is megnéztem...

(#711) darvinya válasza zenészke (#710) üzenetére


darvinya
titán

Nem mindegy, hogy microUSB vagy miniUSB.
A bedugás iránya sem mindegy.
De ezek szabványok csak egymással nem kompatibilis(miniUSB-microUSB-USB B-USB A)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#712) zenészke válasza darvinya (#711) üzenetére


zenészke
tag

A V-jé micro, vagyis USB B???

(#713) zenészke


zenészke
tag

Bocs, keverem: micro=USB A ? És akkor ez milyen?
http://www.rcm-computer.eu/equip_134103_mhl_hdmi_adapter_audio_video_apaanya_smartphone_es_tv_koze_62797?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

[ Szerkesztve ]

(#714) ---Peti---


---Peti---
csendes tag

végül a b-telnél vettem 87-ért áfás számlával. egyelőre csupa szépség, jóság mindenhol, viszont az aksit nagyon gyorsan lekapom... bár lehet a magas hőmérséklet a hátlapon sem véletlen, és van összefüggés a kettő között :) de a gyorsasága meglepő volt. legalábbis gyorsabban tölti az oldalakat neten, mint a gépem, pedig azért az sem az olcsó kategória.
jelenleg ott tartok, hogy egy rakás ötletem van, hogy mit kéne lehúzni, viszont mire odáig jutok, hogy megvalósítsam eszembe jut egy másik, aztán egy másik és sorozatba felejtem el. meg a fizetős, nem fizetős tartalmakkal buherálni az, ami még lefoglal. asszonyt félre is tettem, megmondtam neki, hogy most elfoglalt vagyok, tanuljon :D
védő cuccokat ebben a pillanatban rendeltem, aztán majd egy keményebb aksira kell valahogy beruházni.
arra valaki tud tanácsot adni, hogy mi az a progi, amivel érdemes filmeket nézni, illetve az iTunesból a podcastocat, hogy varázsolhatom át legkönnyebben?

(#715) Bozek válasza ---Peti--- (#714) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én BSPlayer-el nézek filmeket, de szokták még ajánlani az MX Player-t is. Azonban a JB már kezeli alapból az AVI-t és az MKV-t, igaz, az AC3 hangokat nem szereti. De AAC hanggal lejátssza, még a fullHD-t is. :)

(#716) mrlujoak válasza zenészke (#713) üzenetére


mrlujoak
veterán

A és B mindegyik USB verzióból van.

Legelterjedtebb a mini B és micro B, de a Sony rendre micro A csatit tesz a telefonokra.
Ennek egy előnye van, nem csak a B-s, hanem az A-s csatisok is belemennek...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#717) zenészke válasza mrlujoak (#716) üzenetére


zenészke
tag

Köszönöm szépen az információkat. A jó pap is hótig tanul, hát még aki nem is pap...! :R Ezek alapján már végkép érthetetlen számomra, hogy annak a bizonyos autós töltőnek a micro USB-je miért nem ment be a V aljzatába. Mert akár "a" akár "b" volt bé kellett volna mennie! A lényeg ezek szerint az, hogy micro USB-s legyen a kábel. És persze HDMI-s a másik oldalon....

(#718) darvinya válasza zenészke (#717) üzenetére


darvinya
titán

Ezek alapján már végkép érthetetlen számomra, hogy annak a bizonyos autós töltőnek a micro USB-je miért nem ment be a V aljzatába.

Mondjuk miniUSB-je van és nem microUSB-je.
Szélességben ugyanakkora mini és micro, csak vastagabb mini.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#719) yodamester10


yodamester10
őstag

Ha valaki cserélne P-re v-t értékegyeztetéssel írjon pü-t.Kösz.

(#720) zenészke


zenészke
tag

Vettem egy equip MHL-HDMI adaptert USB-s táppal, viszonylag olcsóért. (5000 Ft) Tökéletesen kapcsolódik a tv-hez a telefon, a tv távirányítójával tudom kezelni. Micro USB B-s és ez valóban jó a telefonhoz. Még egyszer köszönöm mindenkinek az okítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#721) mrlujoak válasza zenészke (#720) üzenetére


mrlujoak
veterán

Együtt örülünk.
Mi, mert segíthettünk, Te, mert működik :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#722) Petyoszka85


Petyoszka85
csendes tag

Sziasztok!
Nektek van sorozatfotó opció a kamera alkalmazásban? Csak mert a cikkben olvastam, de szerintem nincsen a V-ben. Legalábbis az enyémben. :(

(#723) yodamester10 válasza Petyoszka85 (#722) üzenetére


yodamester10
őstag

Ezt ajánlom neked,ezen van.
https://play.google.com/store/apps/details?id=soft.kinoko.SilentCamera&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInNvZnQua2lub2tvLlNpbGVudENhbWVyYSJd

(#724) Petyoszka85 válasza yodamester10 (#723) üzenetére


Petyoszka85
csendes tag

Köszönöm.

(#725) Bozek válasza yodamester10 (#723) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezzel csak egy gond van. Hogy a sorozatfelvétel képei 1280x720-ban készülnek. Ilyen alapon akár videózhat is, aztán abból kivághatja azt, ami kell neki.

Az igazi sorozatfelvételre képes alkalmazás a CameraPro. Ez teljes felbontásban is képes képeket csinálni, múltkor 100 képet lőttem 101 másodperc alatt. Tény, hogy itt be kell állítani a képek számát.
Van egy ingyenes változata is, a CameraX Free, de a leírás szerint NET kell neki és nem próbáltam, hogy anélkül működik-e.

(#726) tanzara


tanzara
csendes tag

Sziasztok. Szeretném kérdezni hogy van a telefonban valamilyen videószerkesztő amivel mondjuk a különböző napokon felvett videókat össze tudom fűzni egy filmmé? Köszönöm.

(#727) Bozek válasza tanzara (#726) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van, Movie Studio néven fut.
Videó róla: [link]

(#728) Petyoszka85 válasza Bozek (#725) üzenetére


Petyoszka85
csendes tag

Meg fogom nézni ezt is, köszi, az a Silent kamera nem igazán tetszett.

(#729) guba2


guba2
tag

Sziasztok!
Talált már valaki olyan widgetet, ami egyetlen érintéssel kapcsol a 2G és a 3G közt és nem a beállításokba visz?

[ Szerkesztve ]

(#730) Bozek válasza guba2 (#729) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez a régebbi telefonokon is csak moddolással ment, szóval nem hinném, hogy lenne ilyen alkalmazás.

(#731) pozso78


pozso78
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült valakinek IGO-t telepíteni a telóra?
Ha igen milyet és hogyan?
Nekem sehogy sem jön össze pedig többet is próbáltam.
Előre is köszi

(#732) vbandit válasza pozso78 (#731) üzenetére


vbandit
tag

Nekem van egy jó méretű verzióm, csak a telom még mindig nem készült el khmm 3 hete....
Elvileg holnap kapom vissza, akkor kipróbálom, ha jó, akkor elküldöm neked!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#733) Bozek


Bozek
nagyúr

Ejnye, ezt a 3 betűt szentségtörés kiejteni a PH! fórumain. Reménykedjetek, hogy egy jószívű moderátor olvassa majd. :)

(#734) vbandit válasza Bozek (#733) üzenetére


vbandit
tag

Én direkt nem írtam le:)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#735) Womb


Womb
senior tag

Hm...nekem is elkezdett hámlani a hátlap sarka. Mondjuk nem is vigyázok rá. Se tok, sem egyéb tartóba nem tárolom.
Különösebben nem foglalkoztat a dolog, csak gondoltam leírom, mert jeleztek már ilyet az oldalon.

(#736) tanzara válasza Womb (#735) üzenetére


tanzara
csendes tag

Hihetetlen. Hosszú hetek keresgélése után végre találtam egy az igényeimnek megfelelő telefont amit meg akartam venni. Erre tessék most kereshetek másikat. Ilyen amatőr hibát. Hát már egy strapabíró burkolatot sem várhat el az ember a pénzéért? Megveszem és attól kezdve minden nap azt vizsgáljam, hogy kopik már? Most mondhatjátok hogy vegyek rá tokot. De én anélkül akarom használni! Ez valami széria hiba, mindenkinek kopik?

(#737) Bozek válasza tanzara (#736) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én még az elején vettem és nekem nem kopik, ha ez megnyugtat.

(#738) carlosca


carlosca
tag

Sziasztok,
A szabad RAM-ról mondanátok valamit? Mennyi a szabadon felhasználható.
Tehát mondjuk alap állapotban mennyi van,
Majd bezárogatva mindent, esetleg tisztítva ram managerekkel stb.

Esetleg még hogy s2 vagy sony v.? :-)
Terv a 2 közül valamelyik. Bár ez a kopásos dolog :-( háát.
Bár s3am elsők között volt, ott is 2 hét után hátlap csere, úgy látom most ez lesz a divat, a leg gagyibb hátlapok a csúcs készülékekre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22

(#739) Bozek válasza carlosca (#738) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy Sony-s topic-ban még csak gondolni is eretnekség a Samsung-ra, nemhogy leírni. :D

De hogy a kérdésedre is válaszoljak. Az SII 2011. áprilisi, a V pedig 2012. decemberi. Bár tény, hogy az előbbi már akkor a csúcskategória volt, de nekem például MALI GPU-val szerelt telefon akkor se kellene, ha ingyen dobnák utánam.

(#740) carlosca válasza Bozek (#739) üzenetére


carlosca
tag

Bocsánat, hogy meg mertem említeni a másik opciót :-)
Thx a választ,
A többiektől ha lehet várnék választ a szabad ram kérdésre, aki rendelkezik ezen készülékkel.
350-450MB lehet szabadon kb az 1GB-ból egy ram tisztítás után.
De egy tulaj jobban tudja.

Samsung Galaxy S22

(#741) trickymoon válasza carlosca (#740) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Szia, az én tapasztalatom a 200-400MB közötti ram, igen már jártam, hogy elfogyott kemény multitaskolás miatt. De jól kezeli a ramot a rendszer. Most megnéztem tisztítás után 326MBRAM

[ Szerkesztve ]

(#742) carlosca válasza trickymoon (#741) üzenetére


carlosca
tag

Thx
Az nem semmi azért jól lezabálja az 1024MB-ot, talán ha jól kipucolom a rendszert mint más konkurens gyártó romját, akkor még nyerhetek vagy 50-60MB ot pluszba.

A sok fölös cucc mindig zabál.

Samsung Galaxy S22

(#743) Petyoszka85


Petyoszka85
csendes tag

Valaki el tudná mondani nekem, hogy wifi directtel hogy a túróba lehet, teszem azt egy képet átküldeni egy másik wifi direct kompatibilis eszközre (és nem az office suite-on keresztül)?

(#744) Petyoszka85


Petyoszka85
csendes tag

És csak közvéleménykutatás szinten érdeklődnék, mennyien mertétek már megúsztatni a telefont?? :DD

(#745) trickymoon válasza carlosca (#742) üzenetére


trickymoon
aktív tag

nekem eléggé ki van takarítva, de őrült mód kell nyitogatni sorban mindent hogy elfogyjon, mielőtt felszabadít eleget.

(#744) Petyoszka85: Bozek fórumtárs volt talán az első a fórumon, illetve mrlujoak, ő készített videot is róla [link] [link]

én küldtem át képet lg 4x hd-re, android beam-mel, ha erre gondolsz. ehhez settings-wireless and network -more, nfc be, android beam, majd a két telót egymásnak háttal rakni, kicsit mozgatni föl-le, és amikor már jó nekik, akkor csipog, megérinted a képernyőt és átmegy kb. nekem ez a csodálatos funkció a mindennapi életben nem igazán használható, inkább átlököm emailen, bár lehet én vagyok földhözragadt :)

[ Szerkesztve ]

(#746) trickymoon válasza carlosca (#742) üzenetére


trickymoon
aktív tag

most kipróbáltam, 430MB ram-ig tudok killelgetni, de addigra újranyit mást. Bár nem sok értelmét látom a rengeteg szabad ramnak.

(#747) Bozek válasza trickymoon (#745) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, az Android Beam teljesen más. A WiFi Direct-et a WiFi beállításoknál a menü gombra nyomva hozhatod elő. Az előbbi amúgy az NFC-t használja, az utóbbi pedig a WiFi-t. Bár én még nem teszteltem egyiket se.

(#748) trickymoon válasza Bozek (#747) üzenetére


trickymoon
aktív tag

megvan, köszi a felvilágosítást, tényleg fogalmam sincs mi ez :P

(#749) Bozek válasza trickymoon (#748) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#750) Petyoszka85 válasza Bozek (#747) üzenetére


Petyoszka85
csendes tag

Igen, az megvan, hogy hol találom, pároztattam is egy barátom s2-esével, deaztàn képtelenek voltunk rájönni, hogyan is tovább, hogy küldjünk bármit is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.