Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Mircinko válasza arti1121 (#948) üzenetére


Mircinko
senior tag

Ugyanúgy, mint az U-nál. Miután Seussal egyszer rápakoltál bármilyen romot. Azután mennie kéne a flashtoolnak is.

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#952) guba2


guba2
tag

Sziasztok!
A tapasztaltabbaktól kérdeznék a bootloader nyitásról. A nyitókód generálásához szükség van az IMEI számra és internetkapcsolatra. Ezek szerint a kódot valószínűleg a Sony szervereiről kéri le a program. Attól tartok az IMEI alapján rögzítik melyik telefon volt nyitva és így esetleges garanciális javításkor hiába zárnám vissza a bootloadert, a garancia úgyis ugrott. Tapasztalat, vélemény?

(#953) Bozek válasza arti1121 (#941) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott van a Flashtool mappában a drivers, azon belül pedig a flashtool-drivers.exe. Na, azt rakd fel és elvileg menni fog a flashelés.

(#954) trickymoon válasza arti1121 (#941) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Szia, itt van a neked való tudomány:) -->how to flashtool és maga a flashtool.

Én még bootloadernyitás előtt felraktam a pc companiont és a sony update servicet, szépen rádugtam a telefont és installálta a drivereket, szerintem más nem kell hozzá. De a fenti linken ez részletesen le van írva, de itt van még egy kis megerősítés: [link].

Sok szerencsét :)

(mindenesetre ha mér van cwm-ed fenn, akkor nem fontos ftf-el flashelned, hanem recoveryből is meg tudod oldani, így ha valami nem jó, egyből vissza tudsz lépni a korábbi MENTÉSEDRE )

másrészről ahogy Bozek kolléga is írta

[ Szerkesztve ]

(#955) arti1121 válasza trickymoon (#954) üzenetére


arti1121
senior tag

:R :R köszi megyek egy sörrel! :R :R csak még annyi hogy az exclude TA-ba kell pipa?? mert valaki azt mondja igyen valaki meg azt hogy nem

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#956) kali válasza arti1121 (#955) üzenetére


kali
legenda

igen, ha a firmware felkínálja!

(#957) arti1121 válasza kali (#956) üzenetére


arti1121
senior tag

ha bejelölöm a ftf-et csak a 3db wipe + no final verification van bepipálva automatikusan

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#958) kali válasza arti1121 (#957) üzenetére


kali
legenda

igen, azok is kellenek, meg a ta is, ha a firmware felkínálja, akkor okkal teszi!
szolgáltatós vagy nagyon megfelelő/specifikus régiós firmware esetén általában nem dobja, ellenkező esetben meg kell!
a ta kipipálása nélkül általában nem fut le végig a firmware felhúzása, de nem lesz tégla a telefon, újbóli nekifutás a ta kipipálásával, és úgy már okés lesz!

[ Szerkesztve ]

(#959) trickymoon válasza guba2 (#952) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Szia, a sony azt mondja, hogy:

"Please note that you may void the warranty of your device and/or any warranty from your operator if you unlock the boot loader. See your device's warranty statement for details. Additionally, due to the modified device software, Sony’s repair network will likely have to replace key components before it can properly test, repair and verify your device using our repair tools and software. Consequently, if Sony performs a warranty repair, Sony will likely charge you a significant service fee for the additional costs caused by your modification of the software." (forrás:sonymobile.com)

Ez egy erős figyelmeztetés, hogy énszótamelőrefiamnepiszkáld!, mindenestre nem nyitottak volna, ha olyan nagyon kockázatos, másrészről ha gsm boltban vetted (és ez valószínű), eleve bizonyos %ban rizikót vállaltál a garancia érvényesíthetőségével kapcsolatban. Rábeszélni nem szeretnélek, de egy mézesmadzagot belógatok: doomlord kernelt használok 3 napja, lejjebb vittem a frekvenciákat 192Mhz-1350Mhz-re weathley governorral, és jelentős akksiidő növekedést tapasztalok, mely nem megy a teljesítmény javára. Még erősen tesztelem, kóstolgatom, majd ha tudok írok róla többet :)

(#960) Mircinko válasza trickymoon (#959) üzenetére


Mircinko
senior tag

Igen, nekem is ez a tervem. Lejjebb vinni a porcijelet, hogy akkuidőt nyerjek. Az XDA-n találtam valami Stamina módot, próbálta már valaki?

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#961) zsuzzzs_ válasza zsuzzzs_ (#950) üzenetére


zsuzzzs_
tag

Azt is mondjátok, ha nincs, mert az is fontos infó!

"People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people. "

(#962) trickymoon válasza Mircinko (#960) üzenetére


trickymoon
aktív tag

az ott van nálad is a settings-power management-extended battery mode pipa be képében, ha megnézed akkor az ahhoz tartozó apk neve: superstamina apk aszem. a z-ben van ennek egy kicsit tuningolt változata, de ezek csak annyit csinálnak, hogy lekapcsolják a fogyasztó rádiókat (wifi, net), miután kikapcsolatad a képernyőt kb.

kedves zsuzzzs_, nem találtam meg azt a fotót amit te keresel a tokkal kapcsolatban, ha meglesz belinkelem. az akkura vonatkozóan ha jól tudom a vásárolható nagy (pl) mugen akksik után már nem vízálló a telefon.

Mircinko: nekem pont ilyen van és elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#963) Mircinko válasza zsuzzzs_ (#961) üzenetére


Mircinko
senior tag

Védőtokot szvsz feleslges ehhez a telefonhoz venni, de ez az én véleményem. De, hogy mondjak is valami hasznosat, itt van például ez: [link]

Viszont, az aksis dolog engem is érdekelne! Érdemes-e venni nem gyári ,de nagyobb teljesítményű aksit?

trickymoon Igaz, de ez az újítás eléggé jónak ígérkezik, már mint a tesztek alapján. :K

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#964) trickymoon válasza Mircinko (#963) üzenetére


trickymoon
aktív tag

ajánlom figyelmedbe a Greenify appot

(#965) guba2 válasza trickymoon (#959) üzenetére


guba2
tag

Igen, én is ezt olvastam a Sony honlapján, egyenlőre vissza is tartott a nyitástól. Persze, ha ilyen mézes típusú fonalak vannak belógatva kicsit bátrabbnak érzem magam. :D Írd meg kérlek a tapasztalataidat.
A GSM bolti garanciával kapcsolatban, jók a tapasztalataim, egyszer az XXL GSM, egyszer a B-tel volt tesztelve általam ez ügyben és mindkettő korrekt volt.

(#966) zsuzzzs_ válasza trickymoon (#962) üzenetére


zsuzzzs_
tag

Köszönöm, rendben, várom a linket!
A mugent már én is néztem, de pont amit leírtál, az vele a probléma :(

[ Szerkesztve ]

"People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people. "

(#967) arti1121


arti1121
senior tag

feltettem a .140 nordic romot de azt vettem észre hogy ha a beállitásoknál kapcsolom az NFC-t akkor az értesitö sávbean nem jelenik meg az icon-ka. ez másnál is igy van: esetleg van itt köztetek olya aki a .140 nordikon van??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#968) kali válasza arti1121 (#967) üzenetére


kali
legenda

sok ilyen firmware van, más típus (z...stb) esetén is, régió függvénye.
attól még működik, csak az ikon megjelenítésénél az érték 1 helyett 0 lett valamiért...

(#969) trickymoon válasza arti1121 (#967) üzenetére


trickymoon
aktív tag

nekem is így van .140-esen

(#970) trickymoon válasza zsuzzzs_ (#966) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Szia, megtaláltam amire gondoltam, de kicsit utánaolvasva ez se jobb semmivel a tpu szilikon tokoknál, ráadásul xperia-t hez van v-hez nincs :( [link]

(#971) zsuzzzs_ válasza trickymoon (#970) üzenetére


zsuzzzs_
tag

Azért köszönöm :R

"People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people. "

(#972) carlosca válasza zsuzzzs_ (#971) üzenetére


carlosca
tag

Azért autó módban, nem semmi ahogy lever a víz a kis millió autófókuszálás miatt.
:O

Fény ki-be, fókusz oda-vissza, kis ISO még, aztán tájkép mód vagy inkább dokumentum.
Szal amikor már ellövöd a képet már régen nem is olyan amit te akartál.

Jobb a Sima Normál mód.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22

(#973) arti1121


arti1121
senior tag

valaki használ itt a v-hez tuoch CWM-et, ha igen jol jönne egy link. kerestem de nem igen találok. köszönet

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#974) trickymoon válasza arti1121 (#967) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Kedves arti1121, az NFC ikon értesítő sávban való megjelenítéssel kapcsolatban kicsit nyomoztam és a következőket kell tenned:

1: mentsd le a system/build.prop filet a biztonság kedvéért
2: indíts egy Root explorert, kapcsold át r/w-re
3: nyisd meg Root explorerrel -edit text a build.prop-ot
4: keresd meg az ro.nfc.icon.enable=false sort
5. írd át true -ra a false-t
6. visszagomb, rákérdez, hogy mented-e, igen
7. kapcsold vissza r/o-ra a root explorert
8. reboot.
9. ellenőrizd le, vigyorogj kettőt :K

nekem így működik, sok sikert!

(#975) arti1121 válasza trickymoon (#974) üzenetére


arti1121
senior tag

:) :R ez az :R :R

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#976) carlosca válasza carlosca (#972) üzenetére


carlosca
tag

Az előző Hsz-em nem célzott volt bocsi nem neked ment. zsuzzzs_ (#971)

Samsung Galaxy S22

(#977) Leshrac


Leshrac
csendes tag

Sziasztok!
Új telefon után nézek és azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik telo éri meg jobban manapság a V vagy az L? Ti melyiket választanátok?

(#978) Mircinko válasza Leshrac (#977) üzenetére


Mircinko
senior tag

Énis még így hezitálzam nemrég, de mostmár világossá vált, hogy a V!

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#979) Bozek válasza Leshrac (#977) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem a V jobban megéri. Egyedül a GPU az, amiben az L a nyerő. A kijelzőfelbontás, az adatkapcsolati sebesség, a kamera (bár az L Exmor-RS szenzort használ) és a CPU is jobb a V esetében.

(#980) sehwah


sehwah
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 2 db fóliát a V-hez. Egy csomagban adtak egy AntiReflex és egy CRYSTAL védőfóliát. Még életemben nem használtam a telefonomra ilyesmit, szóval most kissé elbizonytalanodtam a felrakást illetően. Mindkettőt fel kell tenni a telefonra, vagy csak az egyiket?

A fólia.

(#981) guba2 válasza sehwah (#980) üzenetére


guba2
tag

Egyszerre csak az egyiket. A cristal fényes, az antireflex matt, próbáld ki neked melyik válik be jobban.

(#982) Leshrac válasza Bozek (#979) üzenetére


Leshrac
csendes tag

Az Adreno 225 mennyivel gyengébb mint Adreno 305?
A kamera nálam egyébként elhanyagolható szempont, ha művészi fotókat akarok arra úgyis ott a fényképezőgép :)

(#983) trickymoon válasza Leshrac (#982) üzenetére


trickymoon
aktív tag

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)

(#984) carlosca válasza Leshrac (#977) üzenetére


carlosca
tag

Sony Xperia V
Antutu : 11600-11800
Quadrant Standard : 6050-6100

Sony Xperia L
Antutu : 10100-10200
Quadrant Standard : 4300-4350

http://geekaphone.com/compare/Sony-Xperia-L-vs-Sony-Xperia-V

Samsung Galaxy S22

(#985) spaceattackl


spaceattackl
csendes tag

Én most vettem meg két hete ezt a modellt, potom 85000huf-ért gyári garanciával kártyafüggetenül. Azért amit kaptam, bátran állíthatom, hogy abszolút jó áron. Nem túl nagy, kényelmesen forgatom a kezemben ideoda, rögtön adott volt rá az új frissítés, iszonyat jók a témák, nem tudok olyan programot kívánni ami nincsen rajta illetve nem szerezhető be ingyen a marketből. Eddig egyszer sem találkoztam fagyással vagy lassúsággal, minden testreszabható. Sőt (lehet, hogy ez csak nekem extra a ray után) de még olyanokra is figyelmeztet, hogy húzzam ki a töltőt a kon nektorból miután levettem a telefont. Kifejezetten irritál a kijelző mánia a forumon. Nem azért veszek telefont, hogy oldalról nézegessem, meg összehasonlítgassam más telefonokkal, és idegesítsem magam, hogy pár árnyalattal fakóbb a fekete... Így is tökéletesen használható akár filmnézésre is, gyönyörű a kép. Egyetlen egy negatívumot tudok róla mondani, mégpedig azt, hogy egy max másfél napnál tovább nem bírja az akksi. Összességében egy kíváló telefon, az akksi időt pedig pótolja az összes többi extra, amit kap a felhasználó. Ja és a rayemet beleejtettem anno a fürdőkádba és semmi baja nem lett, akkor köteleztem el magam a sonynál, szóval nem hiszem, hogy csak hakni lenne a vízállóság, bár még csak a csap alá raktam be, hogy lemossam.

(#986) Bozek válasza spaceattackl (#985) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor még egyszer (bár már sokszor leírtuk): nincs és nem is Magyarországon gyári garanciális Xperia V, mivel hivatalosan nem forgalmazzák nálunk.

A konnektorból való kihúzásra szerintem a Ray is figyelmeztetett ICS alatt. A vízállóság teszten meg már többünknél átment a telefon, szóval nem kell félteni. :)

(#984) carlosca: Ezekkel az a baj, hogy nem csak a GPU-t tesztelik. Neocore lenne a legjobb, de az meg ha jól emlékszem, 60,1 fps-nél lehal, nem megy feljebb.

(#987) Mircinko válasza Bozek (#986) üzenetére


Mircinko
senior tag

Ha gyártói gari nincs rá, akkor mégis milyen garancia van rá?
Xpeira U ICS-én nem írta a konektoros figyelmeztetést...

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#988) Bozek válasza Mircinko (#987) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bolti garancia.

Xperia neo legújabb ICS verziójában meg igen. És a Ray is ugyanazt a build-et kapta. :)

[ Szerkesztve ]

(#989) Mircinko válasza Bozek (#988) üzenetére


Mircinko
senior tag

Értem. Remélem, hogy nem kell a garanciát , majd használatba vegyem.

Az U újabb model mégsem volt benne. De annak, pedig örülök, hogy ebbe benne van! :)

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#990) carlosca válasza Bozek (#986) üzenetére


carlosca
tag

Persze értem én, és tudom, de alapjában véve arra akartam célozni hogy számomra nem a gpu típusa számít hanem hogy az összhatás milyen és összevetve jobb a V.
Nálam a működés a lényeg.

Samsung Galaxy S22

(#991) Bozek válasza Mircinko (#989) üzenetére


Bozek
nagyúr

Engem kifejezetten zavar. Bár tény, hogy szegény telefon nem tudja, hogy mire is lett csatlakoztatva, de akkor is kiírja, ha a mobilakksiról töltőm. :)

(#990) carlosca: Azért is írtam, hogy csak abban jobb az L. Viszont a működésnél megint csak értelmetlen a benchmark eredményekre támaszkodni. Azok egy szűz ROM-on teljesen más értékeket adnak például, mint egy olyanon, amit már telepakoltál alkalmazásokkal a kedved szerint.

[ Szerkesztve ]

(#992) darvinya válasza Bozek (#988) üzenetére


darvinya
titán

ICS-en nincs ilyen ez már JB kiváltsága. ;)

E jelzés 10mp után automatikusan eltűnik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#993) Lacee04


Lacee04
tag

Hello! Én is most vettem a telót a partnerogsm-től, minden rendben volt délután 5-kor rendeltem másnap 9-re a kezemben volt szóval piros pont a partneronak. spaceattackl tökéletesen megfogalmazott mindent,teljesen egyetértek vele! Én ezzel a build-el kaptam : 9.1.A.0.490 Jb és rögtön felajánlotta ezt: 9.1.A.1.140 egyelőre nem frissítettem mert a teló tökéletesen működik! Ha valaki leírja hogy megéri akkor frissítem,köszi!

(#994) Bozek válasza darvinya (#992) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ööö, mintha nekem kiírta volna az Xperia neo. De aztán lehet, hogy rosszul emlékszek. :)

(#995) darvinya válasza Bozek (#994) üzenetére


darvinya
titán

Rosszul emlékszel már, túl régen volt az már.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#996) Bozek válasza darvinya (#995) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát, az Xperia S is kiírta: [link]

Oda is írta, hogy gyári 2.50-es (6.1.A.2.50) ROM, ami pedig akárhogy is nézzük, ICS. :)

(#997) carlosca


carlosca
tag

Én azért már egyből feltoltam a legújabb romot érkezés napján, de én flasher alól. CE-t

Meg kicsit át alakítottam mert a nagyon világos dolgok idegesítenek.





[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22

(#998) darvinya válasza Bozek (#996) üzenetére


darvinya
titán

De csak az írja ki. ;)

Amúgy ez ROM (inkább fw) nem idén januári?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#999) sehwah válasza guba2 (#981) üzenetére


sehwah
csendes tag

Okés, köszönöm a választ!

(#1000) arti1121 válasza carlosca (#997) üzenetére


arti1121
senior tag

carlosca én is így vagyok ezzel nekem jobban tetszik a sötét tárcsázo meg a többi, hippá ilyen statusbart vadászok már egy hete!!

elérhetővé tudnàd tenni valahogy ezeket rendszer file- okat?? az email-em publikus!!

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.