Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) petymeg válasza Bukta7 (#400) üzenetére


petymeg
addikt

Szerintem is nagyon jó az ára! Ha nem válik be a kínai kétkártyás csodamasina, ami a napokban jön meg én is beruházok egy V-re.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#402) Womb válasza Bukta7 (#400) üzenetére


Womb
senior tag

H.Aprón már 98-ért is adják zsír újonnan....

(#403) Bozek válasza Womb (#402) üzenetére


Bozek
nagyúr

A PartneroGSM-nél is 98 ezer az ára. Én is onnan vettem.

(#404) Bukta7 válasza Bozek (#403) üzenetére


Bukta7
tag

Ezek szerint ajánlod a boltot? Megbízható, minden tartozék megvolt, stb..?

Nagy dilemmában vagyok, hogy várjak-e még 1-2 hónapot a vásárlással, ki tudja mennyivel csökken ennyi idő alatt.. (netán nő ;] ) esetleg húsvétkor csökkennek?!

(#405) Bozek válasza Bukta7 (#404) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem megbízhatóak, a tartozékok megvoltak, a töltőhöz való átalakító is mellékelve volt. Bár nekem eddig egyetlen online kereskedővel se volt problémám, pedig már rendeltem pártól (telefont is meg sok más egyebet is).

(#406) Womb válasza Bozek (#403) üzenetére


Womb
senior tag

Most nézem, a hardveraprón is Partnero hirdeti 98-ért :D

(#407) Bukta7 válasza Womb (#406) üzenetére


Bukta7
tag

7k-ért beszámítanák a Nokia 6303-asom, így 91-ért úsznám meg jelenleg. Szerintetek érdemes beáldozni ennyiért ezt a jó kis Nokiát?

(#408) petymeg válasza Bukta7 (#407) üzenetére


petymeg
addikt

A jó kis 6303 most szopatott meg ugyanis nem sikerült pc suite-tal átraknom a kontaktokat gmaolra. Nem látta a telefont...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#409) Womb válasza Bukta7 (#407) üzenetére


Womb
senior tag

Nem tudom. De ez a telefon, egyszerűen nagyon jó. Nemigen lehet belekötni.

Szerk:
Akkuidő, talán lehetne nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#410) nexus6 válasza Womb (#409) üzenetére


nexus6
aktív tag

normál használattal lehet hozni két napot?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#411) Hraki válasza nexus6 (#410) üzenetére


Hraki
csendes tag

Én most gyűröm a második napot. 25%-on van. Telefonálás, sms, kis játék, naptárhasználat... Minden nap reggel 6:30-tól 23:00-ig.
Árulnak hozzá utángyártott akksit 2860mAh-val a Tmart-on. Valakinek van tapasztalata vele? Elvileg 1-2 mm-el kisebb mint a gyári...

(#412) Womb válasza nexus6 (#410) üzenetére


Womb
senior tag

Necces, de lehet.

(#413) nexus6 válasza Womb (#412) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszönöm mindkettőtöknek... :)
Még mindig a galaxy s3 vs xperia v vs galaxy s advance között vacilálok. Jelenleg van egy galaxy wifi 5.0-m, ami nagyon jó filmet nézni. Szóval melóra kellene a telefon...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#414) Bozek válasza nexus6 (#413) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem mindenképp a V-t vedd, bár nem tudom, hogy mi a melód, amihez kell.

(#415) Lacee04


Lacee04
tag

Én HTC One X , HTC One S , Xperia V ,netalán (majd ha megjelenik) Xperia SP között vacilálok. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Mindegyik telefon nagyon adja neki nagy kérdés hogy melyik lesz 1-2 év múlva a "legjobb" ezek közül!

(#416) darvinya válasza Lacee04 (#415) üzenetére


darvinya
titán

Xperia V

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#417) Bozek válasza darvinya (#416) üzenetére


Bozek
nagyúr

+1

(#418) whitehand válasza Hraki (#411) üzenetére


whitehand
senior tag

Én fogok mondani áprilisban tapasztalatot
megrendeltem ugyanis

(#419) trickymoon


trickymoon
aktív tag

Sziasztok, én péntek óta használom nagy megelégedésre, még a 9.0.1.d.0.10-es firmware van rajta, de már felajánlotta a a frissítést zselésbabra (.490). Partnero-tól vettem, normális, korrekt kiszolgálás, de a bolt nem volt túl bizalomgerjesztő. Defy-ról váltottam, szeretném kérdezni, hogy van e közületek valaki aki már rootolta a 490-es végű jellybeant? nyitottatok-e már bootloadert? brickelt-e már valaki?
A telefon szuper, volt egy hétig LG 4x HD-m és hiába a 4 mag, akkor is a sony a nyerő. Könnyebb, nem tepsi, ugyanolyan gyors, a gyári felület meglepően szuper, örülök nagyon :)

(#420) Bozek válasza trickymoon (#419) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bootloader nyitás és root már megvolt, brick nem. Root-al szórakoztam egy ideig, mert a régi, jól bevált SuperUser nem akart menni, de a SuperSU-val pillanatok alatt megvolt végül.

(#421) trickymoon válasza Bozek (#420) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Köszönöm a választ!, Ha jól figyeltem, Te már JB-n vagy, gondolom .490-es romon. melyik leírással rootoltál? bootloadert a sony oldaláról csináltad, vagy rootolt ftf-et flasheltél?

(#422) Bozek válasza trickymoon (#421) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel tudtommal csak .490-es ROM van JB-ből, ezért igen, azon vagyok. A BL nyitáshoz legegyszerűbb a hivatalos oldal, de persze garanciavesztéssel jár a dolog. A root meg pofonegyszerű, ha már nyitva van a bootloader, hiszen lehet felrakni CWM-es kernel-t és CWM-ből feltelepíteni a SuperSU-t. Utána persze visszaraktam gyárit.

(#423) trickymoon válasza Bozek (#422) üzenetére


trickymoon
aktív tag

húha, köszönöm az infókat! Lennél szives linket adni a rootoláshoz?

(#424) Bozek válasza trickymoon (#423) üzenetére


Bozek
nagyúr

A SuperSU-t INNEN tudod letölteni, aztán csak simán felrakod CWM-el, ha nyitott a bootloader-ed. CWM-es kernelt meg ITT találsz.

(#425) szabo.csabi válasza Bozek (#422) üzenetére


szabo.csabi
tag

Itt az áll, hogy 0.492 és 1.138 is van már. Ezeket hol lehet elérni? Vagy ezek is régiótól függően szakaszosan lesznek frissíthetők?
Mivel én gyakran hallgatok zenét, jó lenne már ha nem 10 mp lenne két dal között ... :-/

(#426) Bozek válasza szabo.csabi (#425) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezek még egyelőre nem elérhetőek. Csupán a PTCRB elfogadta ezeket, azonban nem jelenti azt, hogy meg is fognak jelenni.

(#427) trickymoon válasza Bozek (#424) üzenetére


trickymoon
aktív tag

Kedves Bozek, átolvastam (szerintem) elég alaposan, többször az xda-t, ettől függetlenül lehet elkerülte e figyelmemet a megoldás. Bootloadert zökkenőmentesen unlockoltam, de továbbra se tudom melyik kernelt lehet nyugodtan feltolni JB-re, hogy rootoljam és recovery legyen a telefonomon. Ha jól olvastam usb alapú problémákba szaladnak a srácok (MTP nem megy, PC nem ismeri fel, nem tölti pc-ről).
Tisztelettel kérek tapasztalatot a rootolt kollégáktól, hogy melyik kernellel van stabil, működő recovery amire tolhatok supersu.zip-et, vagy merre induljak el, van-e tapasztalatotok?
A root for many android megoldást [link] még lockolt bootloaderrel kipróbáltam, nem ment, bár supersu felment, de rootchecker fail-elt, este megnézem már unlockolt bootloaderrel. Jó lenne közös kútfőből összerakni egy tutorialt amit beteheténk az 1HSZ-be, mint a legtöbb hasonló fórumon.

addig is :R :R

(#428) Bozek válasza trickymoon (#427) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az MTP-t nem használom, Solid Explorer-el csatlakozok a gépre és WiFi-n keresztül húzok át cuccokat. De amúgy se érdekelnek jelenleg a kernel-ek hibái, mivel a root után visszaraktam a gyári JB kernel-t.

(#429) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Ma délelőtt kb. 6 óra alatt sikerült legyalulni az akksit (100 %-ról 0 %-ra) ...
Volt kb. 2 x 2 perc telefonálás + 1,5 óra zenehallgatás + kb. 4 órán át facebook többé-kevésbé intenzív üzenetváltás kisebb szünetekkel. Ez csak számomra meglepő vagy ez a 4,3" hátránya? Korábbi 3,3"-es kijelzőjű mobilom nagyságrendileg tovább bírta. Ez pedig azért 'megrázó' számomra mert ha például egész nap úton vagyok akkor nincs más megoldás, mint a pótakksi?!

[ Szerkesztve ]

(#430) petymeg válasza szabo.csabi (#429) üzenetére


petymeg
addikt

Üdv!

Szerintem egyhordozható külső akksi, amiről feltölthető a telefon jobb, de kicsit drágább megoldás. Viszont nem kell leszedni állandóan a hátlapot, megy csereberélni az akksit.

Sajnos ennek a V-nek is elég karcsú az akksija, csakúgy mint az S-nek.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#431) szabo.csabi válasza petymeg (#430) üzenetére


szabo.csabi
tag

Nem utazom rendszeresen egész nap de manapság előfordul. Találtam 3600mAh-s akksit is de ehhez úgy látom külön hátlap is szükséges. De ahogy írod tényleg egy utazó töltő (vagy mi a rendes neve) lenne a legjobb megoldás. Esetleg tudna valaki ajánlani egyet? Mindegy milyet vesz az ember csak microUSB-s legyen? Vagy milyen szempont alapján kell választani? Akksi kapacitás, Volt vagy típus alapján?

(#432) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Egyébként egy ilyen utángyártott 2680mAh-s akksi mennyire kockázatos? Ha selejtet kapok vagy tudom is én akkor tönkreteheti a telefont?

(#433) darvinya válasza szabo.csabi (#432) üzenetére


darvinya
titán

Igen, Igen.

Inkább ezt [link], és árairól

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#434) szabo.csabi válasza darvinya (#433) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszi! :-)
Felületesen átböngésztem a Sony cuccait de az általad belinkeltnél csak jóval drágábban volt, ráadásul 7000mAh a legnagyobb ...

(#435) Bozek válasza darvinya (#433) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszi az ötletet. Már csak ki kell derítenem, hogy a hivatalos partner tud-e ilyent beszerezni. Az a legjobb, hogy amúgy is annál a cégnél szoktam beszerezni a számítástechnikai alkatrészeket. :)

(#436) darvinya


darvinya
titán

Sorry, de elfelejtettem árakat nem linkelünk és nem írjuk ki a …

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#437) petymeg válasza szabo.csabi (#434) üzenetére


petymeg
addikt

Azzal is fel tudod tölteni 3-4 szer...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#438) szabo.csabi válasza petymeg (#437) üzenetére


szabo.csabi
tag

Na igen, de ha nagyobb kapacitásút vehetek kb. fele annyiért akkor miért vennék saját márkásat? Nyilván stílusosabb meg azt hiszem valamivel kisebb a Sony de merülés esetén szerintem a (költség)hatékonyság fontosabb, mint a stílus. Legalábbis nekem. (Meg most nem is állok túl jól anyagilag, hogy felesleges kiadásaim legyenek.)

(#439) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, a 64 gigás microSD-t (SDXC szabvány) kezeli a V, az biztos. Igaz, Samsung a kártya, de ez legyen a legkevesebb. Igazából nem akartam ekkorát venni, de a 16-osom szórakozott már és el-eltűntek róla a fájlok, ez meg akciósan volt 15 ezer.

A Magic Cube 7800 pedig megrendelve (7590 Ft lesz), majd telefonálnak a boltból, ha megérkezett. Alapból nem árulnak ilyent, de mivel Wayteq partnerek, ezért megoldják. Mindig is szerettem ezt az üzletet, mert egyrészt olcsó, másrészt meg nagyon segítőkészek az eladók.

(#440) nixon13


nixon13
csendes tag

Sziasztok!

Alig egy hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy ilyen készüléknek, és meg kell mondjam, maximálisan elégedett vagyok vele. Piszok gyors, és nagyon tetszik :)
Egyetlen dolog, ami kicsit zavaró nekem, az az, hogy hallok az illesztéseknél néminemű ropogást, pl mikor oldalról erősebben megnyomom a telefont. Nem vészes a dolog, csak kíváncsi lennék, hogy más is tapasztal e hasonlókat. Szerintem egy víz és porálló telefonnak nem kellene, emiatt egy kicsit nyugtalanít.
Köszönöm a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#441) szabo.csabi válasza nixon13 (#440) üzenetére


szabo.csabi
tag

Ezt én is tapasztaltam már de ha megnézel egy vízbe merítős videót akkor láthatod, hogy a víz ugyan befolyhat a hátlap alá de nem okoz problémát. Szóval ez szerintem nem gáz.

(#442) Bozek válasza szabo.csabi (#441) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, például a nyakba akasztó helyén is befolyik a víz. De a hátlapon azért van az a piros keret, hogy oda ne menjen semmi. Én egyszer kipróbáltam és nem lett gondja a telefonnak. Amikor levettem a hátlapot, a kameránál és alul a hangszórónál vizes volt, mivel az nincs védve.

(#443) nixon13


nixon13
csendes tag

Értem. Szóval ez teljesen normális. Meg lehet barátkozni vele, nem vészes. Csak kicsit fura, hogy megnéztem ezt egy jóval alacsonyabb kategóriás telefonnál is, és az meg se nyikkan, hiába csavargattam.
Egy hónap alatt ez az egyetlen fogás, amit találtam a telefonon :-)
Azért írtam ide, mert sajna senkinek nincs ilyen a környezetemben, amivel össze tudnám hasonlítani :-) Hát sajna ez az átka az itthon nem forgalmazott telefonok vásárlásának :-)
Amúgy tényleg nagyon jó készülék,bárkinek nyugodt szívvel merem ajánlani, aki még vacilál rajta.
Köszönöm a

(#444) Bozek válasza nixon13 (#443) üzenetére


Bozek
nagyúr

És hogy használtad, ha nem tudtad megfogni? :D

(#445) nixon13


nixon13
csendes tag

Ne viccelj :)
Eddig még csak nézegetni mertem :)
Nem volt még ennyire komoly telóm :)

(#446) szabo.csabi válasza Bozek (#442) üzenetére


szabo.csabi
tag

Egyébként hol van ezen nyakba akasztó? :-o
Amúgy mégiscsak elgondolkodtam a Sony saját töltőjén mert bár a YooBao sem óriási de táska vagy nagykabát híján épp csak két kisebb zseb 'van kéznél' akkor talán mobilabbnak tűnhet a Sony, mint a YooBao. A honlapon feltüntetett árhoz képest van pár viszonteladó, akitől majd' feleannyiért be lehet szerezni. Fene tudja. Jó tanács? :-)

(#447) Bozek válasza szabo.csabi (#446) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ezt a méretbeli különbséget a NET-en található képekből szűrted le? Nem hiszem, hogy annyira kicsi zsebed lenne, hogy ne férjen bele a YooBao.

Itt vannak a Magic Cube specifikáció:
"A legkisebb testvér 4400 mAh-s, ehhez 76 x 62 x 22 milliméteres méret és 135 grammos tömeg párosul. A középső társ már 7800 mAh-s, 80 x 75 x 22 milliméter, 195 gramm adathármassal hívja fel magára a figyelmet, a legnagyobb mágus teljesítménye pedig 10400 mAh, melyhez 99 x 76 x 23 milliméteres dimenziók és a jelentősebbnek mondható 245 gramm tömeg fűződik."
Forrás

A nyakba akasztó helye meg a telefon jobb oldalának alsó részén található. Elég lenne csak elolvasni a használati útmutatót.

(#448) szabo.csabi válasza Bozek (#447) üzenetére


szabo.csabi
tag

Nem számottevő különbségre gondoltam. Inkább csak arra, hogy a Sony laposabb, formára jobban hasonlít például a V-re, mint a Magic Cube. Egyébként beleolvastam a használati utasításba de sem kedvem, sem időm nem volt végigolvasni mind a 160 oldalt. A nyakba akasztóra amúgy sincs szükségem, ezért nem is néztem meg külön ... :-)

(#449) Bozek válasza szabo.csabi (#448) üzenetére


Bozek
nagyúr

Végülis igaz, de az árban viszont számottevő különbség van sajnos. Hidd el, én is a Sony cuccát venném meg, ha nem kerülne 30 ezerbe...

(#450) szabo.csabi válasza Bozek (#449) üzenetére


szabo.csabi
tag

Hát igen. Néhány helyen ugyan meg lehet venni 17 500 Ft körül de ez még mindig a duplája a Magic Cube árának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.