Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Beladon válasza Lite (#5400) üzenetére


Beladon
aktív tag

Hivatalosan 32GB a maximális kártyakezelés, de sokan használtak itt 64-est is és nem volt gond vele. Mindenesetre kipróbálás nélkül én nem tennék a helyedben bele 64-est.

(#5402) Lite válasza Beladon (#5401) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm! Van egyébként kifejezetten kedvel vagy nagy ívben kerülendő márka ehhez a telóhoz?

(#5403) s1ru2 válasza Lite (#5400) üzenetére


s1ru2
senior tag

Ne frissíts. Én csak szívtam vele....

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#5404) Lite válasza s1ru2 (#5403) üzenetére


Lite
őstag

Akkor marad a reset. De hogy lehet kilőni az értesítést, hogy van frissítés?

(#5405) Beladon válasza Lite (#5402) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem tudok sem egyikről sem másikról. Én személy szerint egy 32GB-os kingston class 10-es kártyát használok már régóta, eddig sosem volt vele bajom.

(#5406) SzaboZE válasza Lite (#5400) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem 64GB-os sandisk kártyával ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5407) SzaboZE válasza Lite (#5404) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem soha nem jelzett, hogy van frissítés :) Úgy kellett ráerőltetnem a pc-s szoftverrel. Azóta a GPS gyengébben üzemel. Sajnos az okoskarkötő csak 4.3-as oprendszerrel megy, ezért muszáj volt.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5408) s1ru2 válasza SzaboZE (#5407) üzenetére


s1ru2
senior tag

Nekem a szoftverfrissítés után konkrétan nem tudott navigálni csak helymeghatározni...a garanciás átnézetés után meg szarabb lett plusz az akksimat is tönkrevágták... 3 napja váltottam Hawei P8 ra 3 év után. A kis jelet nem tudtam eltüntetni sehogy sem anno.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#5409) SzaboZE válasza s1ru2 (#5408) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy kollegám hívta fel a figyelmet rá, hogy egy csomó szoftver használhatja a gps-t és azért nem fér hozzá a navi. Pl egy szimpla időjárás widget, ami helyalapú időjárást jelenít meg. Aztán pl a kamera, ami helyinfót ad a képhez. Ezeket kell megszüntetni és akkor javul a helyzet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5410) janeszgol


janeszgol
félisten

Ott van a telefonon a frissítési központ. Ha jól emlékszem, ott lehet kikapcsolni a frissítési értesítéseket. (M2-nél az Updaterben.)

Röviden: ne a telefon beállításoknál keressétek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5411) Lite válasza Lite (#5400) üzenetére


Lite
őstag

No, a laptopban a múltkor olvasható volt a kártya, most viszont már egy csomó fotó nem jelent meg, és formázni sem tudta (elsőre). Aztán valami hibajavító elindult, talált is valamit és megcsinálta, azóta látja a kártyát. Szóval ott történt valami. A kérdés, hogy a teló romlott el, vagy a kártya járja a végét...?

A teló azóta kevésbé, de a régebbiekhez képest jobban melegszik a kamera alatt.

(#5412) janeszgol válasza Lite (#5411) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet rosszul íródott rá egy fájl. (Tehát féjl-csonk volt rajta.) Nem hiszem, hogy a kártya masterboot recordja ment volna tönkre, mert azt több idő kijavítani.
De ez csak tipp.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5413) Lite válasza janeszgol (#5412) üzenetére


Lite
őstag

Az már bőven elég, hogy elinduljak valamilyen irányba. Több kép is hibás volt rajta, random időpontokban készültek.

(#5414) zenészke


zenészke
tag

Sziasztok! Sajnos nagyobb telefonra kell váltanom, mert romlik a szemem.... Ha tudtok valakit, akinek szüksége lenne egy kifogástalan állapotban levő Xperia V-re, gyári dokkolóval, akkor legyetek szívesek jelezzétek nekem! A február 8-ai héten lesz aktuális az eladás.

(#5415) Bozek válasza zenészke (#5414) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt látjuk, hogy romlik a szemed. :D

III. Moderáció
10. Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:
16. A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni.

(#5416) zenészke válasza Bozek (#5415) üzenetére


zenészke
tag

Bocs! Nem szoktam olvasgatni ezeket a szabályokat... Gondoltam egyszerűbb, ha itt megemlítem... De, ha gondolod töröld, vagy töröltesd a hozzászólásom...

[ Szerkesztve ]

(#5417) zenészke


zenészke
tag

Köszönöm mindenkinek eddigi segítő hozzászólásait, átléptem a Samsung Galaxy Note 4-esek táborába!

(#5418) janeszgol válasza zenészke (#5417) üzenetére


janeszgol
félisten

Grat hozzá. Öcsém arra cserélte le az LG G4-et. Nem bánta meg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5419) SzaboZE válasza zenészke (#5417) üzenetére


SzaboZE
addikt

És hogy állja a vizet? :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5420) zenészke válasza SzaboZE (#5419) üzenetére


zenészke
tag

A V-m sem volt soha vízben... :N

[ Szerkesztve ]

(#5421) SzaboZE válasza zenészke (#5420) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elég egyszer, ha nem vizálló :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5422) zenészke válasza SzaboZE (#5421) üzenetére


zenészke
tag

Hát, igazad van, idáig ez az egyetlen hibája a Note 4-nek...

(#5423) SzaboZE válasza zenészke (#5422) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nálam ez alap, akár egy óránál, nehogymár egy véletlen baleset miatt tönkremenjen egy értékes készülék :)
Kitaláltak valami sprayt, nem tudom mennyire hatásos, gondolom ha annyira jó lenne a gyártók is röhögve alkalmaznák:

http://www.telefonguru.hu/hir/7_ezer_forintbol_lehet_vizallo_telefonod_2014-7-23

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5424) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Az mitől lehet,hogy a képernyő zár néha nem oldódik fel?
A telefon működik csak valamiért nem reagál.

(#5425) Lacee04


Lacee04
tag

Sziasztok!
Használ még valaki rajtam kívül Xperia V -t?
Én már lassan 4 éve ha sználom és igaz CM-mel de még mindig nagyon gyors, főleg az alapalkalmazásoknal, még a Galaxy A3 16-nál is jobb a sebessége.
Szóval én meg vagyok vele elégedve, és egyelőre nem is nagyon tervezem lecserélni, mint mondtam kívül-belül jó állapotban van max +1 GB RAM kellene :)

(#5426) janeszgol válasza Lacee04 (#5425) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem használom, de meg van még. Vettem hozzá új, eredeti akkut. Szerintem jó telefon. Kis méretű, jó kamerával (bár automata módban lehetne jobb), LTE-vel. Időtálló a cucc. (Ha nem buksz bele a kijelző hibába, ami szériahiba. De ha elmúlt egy éves és nincs baja, akkor nem. Plusz annyi hibája van, hogy belül a kijelző széle kopik. Ez festés, semmi extra.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5427) SzaboZE válasza janeszgol (#5426) üzenetére


SzaboZE
addikt

Milyen kijelző szériahiba? Az enyém kb 3 éves, hibátlan, 2-3 napokat megy egy feltöltéssel, párom használja immár. Egyedül az USB takarója szakadt le, tud valaki olcsón?

Milyen CM romot használsz Lacee?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5428) SzaboZE válasza janeszgol (#5426) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én úgy gondolom, hogy a touchscreen és a kijelző ragasztása válik szétfele a széleken, azért az ezüstös csillogás. Engem abszolút nem zavar.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5429) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Szokott valaki ezen a telefonon 720p/720p60fps videókat nézni a YouTube alkalmazásban?
- - - - - - - - - -
(#5425) Lacee04: Nekem is megvan még. Lassan 1,5 éve lesz, hogy vettem használtan (7. Sony mobilom), előtte Sola-m volt. Néha irdatlanul be tud lassulni a kevés RAM miatt (pedig ki vannak selejtezve a fölös gyári appok és le van törölve a Chrome+Facebook alkalmazás), de ettől függetlenül én is nagyon szeretem. :)
A fenti kérdés is ezzel lenne kapcsolatos. Próbáltam custom romokkal, de eddig nekem a gyári 4.3 jött be a legjobban. Már csak az eredeti Sony alkalmazások miatt is, szerintem még mindig ez a Japán gyártó csinálja a legjobb Android konverziókat.

Ha tehetném lecserélném egy használt Z szériás telefonra (lehetőleg Compact), de most nincs fölös 30-40 ezer forintom és jelenleg megcsinálja ez is, amit kell. Van hozzá 3 akksim, szóval a nagyon hosszú utakat is kibírja. :DDD

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5430) Lacee04 válasza SzaboZE (#5427) üzenetére


Lacee04
tag

CM 10.2.0
Android 4 .3.1

(#5431) stage69


stage69
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, hogy még valaki olvassa ezt a topicot.

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre. Az Xperia V telefonom egyik napról a másikra úgy döntött, hogy nem hajlandó 3-4 óránál tovább működni teljesen feltöltött akkuról. Egyszerűen úgy esik a töltöttségi szint, hogy az már hihetetlen. Service test-ben megnéztem az akkut, azt írja jó. Vettem új akkut, azzal is ezt csinálja. Visszatelepítettem a 4.3 helyett a 4.1.2 Androidot, ott is ez van. Kártya nincs benne, mert egyszerűen csak fényképezésre és zene lejátszására használtam (ezzel fotóztam a babát és altató zenéket játszottam le). Előtte simán ment 3-4 napig egy töltésről, most meg 3-4 óra!

Mit javasoltok, mit próbálhatnék ki? Valami alkalmazás figyelő app-ot, hogy mi szívja így le az akkut? Vagy ez valami hardveres hiba?

Minden segítséget szívesen fogadok!

Köszönöm!

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#5432) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Ha esetleg valakinek még van ilyen készüléke, annak mondom, hogy az xda developers oldalon van 7.1.2 és 8.0.0 android rom is rá. Nekem most az oreo van fent rajta, tesztelgetem. Egyelőre az arcfelismerésen kívül minden működik vele, nem laggol szépen fut.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5433) kat10 válasza SzaboZE (#5432) üzenetére


kat10
tag

Még megvan nekem is igaz csak tartalék telefonnak.
Privátban tudnál egy linket küldeni az oreo-ról?
Köszi

Go Pats

(#5434) SzaboZE válasza kat10 (#5433) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem kell privátozni, nyilvános a hely :)

http://androidbiits.com/sony-xperia-v-lt25i-android-8-0-oreo-aosp-unofficial-rom/

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5435) kat10 válasza SzaboZE (#5434) üzenetére


kat10
tag

Köszi :Y

Go Pats

(#5436) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Az mennyire para, ha napi szinten 2-3x random újraindult a telefonom? Ma érte el azt a szintet, amikor már ezen is ledöbbentem, mert 10 perc alatt 3x rebootolt magától. Eddig arra gyanakodtam, hogy az akksi érintkezik rosszul vagy ilyesmi, de akkor a zsebemben volt úgy, hogy ültem (tehát nem mozgott).

4.3 Jelly Bean van rajta a .199-es végződésű build számmal. Rootolva, BL unlockolva van és ki van írtva belőle pár felesleges google app, de már régóta így van a telefon, ezt meg csak 1-2 hónapja kezdte el csinálni. Más módosítást nem végeztem rajta.

Ha újrahúzásra kerülne a sor, akkor van valami lehetőség arra, hogy lementsem a Walkman lejátszós listáimat? Előre is köszönöm a segítséget! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5437) Patrick76496 válasza SzaboZE (#5432) üzenetére


Patrick76496
őstag

Nekem még azóta is megvan. :D
Tegnap próbálkoztam rá felrakni rá 6.0-s és 7.1-es ROM-okat, a sok reboot miatt ígyis-úgyis újra akartam húzni. Nem sok sikerrel jártam, valamiért mindig leállt a telepítő, de lehet rájöttem mi a hiba. Mondjuk alapból a fastboot-tal is sokat szenvedtem, hogy ne lépjen ki belőle, végül a jó öreg Win7-es gép segített csak.
Most megpróbálok ráhúzni egy 8.1-es Andoidot, kíváncsi vagyok milyen lesz. :)
Ha az arcfelismerésen kívül minden megy tényleg (ami nekem lényegtelen), akkor jó lenne. Te a low ram enabler patch-et feltetted rá?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5438) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Érdekességképp: Ilyen állapotban van egy V akksija ~4,5 év használat után.

Nem tudom használja-e még valaki ezt a telefont, én egészen idáig így tettem. :D Az újév kezdetével 3,5 évnyi használat után nyugdíjaztam. 1 évesen vettem, akkor még nem volt vele semmi gond, nagyon jó telefon volt. Mostanára viszont kezdett kevés lenni az 1 giga ram, egyre több volt a nem kompatibilis app, amit csak böngészőből tudtam használni vagy egy régebbi verziót.
De a legidegesítőbb dolog az Xperia keyboard alkalmankénti crashelése volt, ami után egy ideig nem tudtam egyáltalán írni. Hiába tartottam csak a legfontosabb alkalmazásokat fent és egy task killert is (Greenify), a telefon sokszor elgondolkozott, és a tárhely is mindig tele lett hamar.

Szép volt, jó volt, de ezt így már tovább nem lehet vele sajnos bírni. Mostantól másodlagos telefon. Amit kellett többnyire így is teljesítette, szóval összességében nem volt csalódás, de egyszer minden telefon felett elhalad az idő. Szóval egy használt Z2 lett az utód. :)

Csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy már 13 éve kitartok a márka mellett? :DDD

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5439) stage69 válasza Patrick76496 (#5438) üzenetére


stage69
csendes tag

Én nem is foglalkozok vele, hogy egyes app-ok nem mennek, nálam teljesen elég a telefon arra, amire használom: hívás, whatsapp, internetezés, fényképezés.

Az akksi dolgot meg egyszerűen megoldottam, találtam egy webshopot, ahol eredeti akksit (tényleg eredeti!!!) tudtam venni 1.01 Euró-ért. Vettem négyet, az örökélet+1nap :)

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#5440) Patrick76496 válasza stage69 (#5439) üzenetére


Patrick76496
őstag

Wow, azért nem gondoltam volna, hogy tényleg használja még valaki. :D
Arra mondjuk tényleg elég, bár a böngészésnél már kicsit szeretett elgondolkodni néha. A legtöbb dologra nekem is elég volt, amit tudtam inkább a gépen csináltam, amúgy sem szeretek nagyon a telefonon pötyögni.

Neked akkor még mindig pörög? :) Órajelben viszonylag elég erős processzort kapott, még néhány mai telefont is lepipál (még ha csak 2 magos is), viszont az 1 giga RAM már nagyon kevés. Ha lehetne bővíteni 2-re, akkor lehet megtartottam volna. :DDD Mármint így sem adom el, sok pénzt már amúgy sem érne.

Melyik az a weboldal egyébként? Annyiért lehet én is vennék az enyémbe, mert szívesen viszem olyan helyekre, ahová a Z2-t félteném kicsit.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5441) janeszgol válasza Patrick76496 (#5440) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a fiókban van. Kis méretű, ezért vettem meg anno. Az akku is jó, mivel nem használtam ,de 1 éve vettem bele egy eredetit. Igaz az nem 1 euró volt, hanem 8 ezer forint.
Sosem fogom eladni az enyémét, és egyszer majd lehet fogom használni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5442) stage69 válasza Patrick76496 (#5440) üzenetére


stage69
csendes tag

Egy német oldal, neked valószínűleg nem releváns :) És már nincs is náluk. Én amúgy használom és meg is mondom, hogy miért:

-Kicsi, nem 5"-es dög
-Vízálló/cseppálló - fontos, mert horgászok, így esőben is előveszem a telefont képeket csinálni stb. és ha véletlenül vizes lesz kicsit, nem árt neki.
-elég sokáig bírja az akksi
-régi android van rajta, nem az újabbak, amik minden xart akarva-akaratlanul feltelepítenek, háttérben futtatnak stb.
-Elfogadható képeket készít

Persze már sok alkalmazás nem fut rajta, mert nem kompatibilisek visszafelé...Viszont internetezés közben én nem nagyon tapasztaltam lassúságot se wifin, se LTE-n...

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#5443) SzaboZE válasza stage69 (#5439) üzenetére


SzaboZE
addikt

Van egy linked esetleg az akkuhoz?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5444) stage69 válasza SzaboZE (#5443) üzenetére


stage69
csendes tag

Már írtam, én nem most rendeltem és már nem elérhető a webshopban...De amúgy www.yakodo.de az oldal.

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#5445) Patrick76496 válasza janeszgol (#5441) üzenetére


Patrick76496
őstag

Igen, én is ezért szerettem, mert jó a mérete. :) Ez mondjuk elég relatív, mert amikor először meglett, első nap még ezt is kiejtettem a Sola után a kezemből, annyira nagynak tűnt. Most milyen telefont használsz?
Edzős telefonnak én is megtartom, mert a Z2-t főleg tok nélkül féltem levinni egyelőre, de ha lemerül a buszon/tanulás közben, akkor is hasznos lehet még.

(#5442) stage69: Akkor mindegy, mindenesetre köszi. Használom így, ahogy van, már nem akarok rá költeni. :D

Akkor neked tényleg nagyon bevált ez a telefon. :) A tieden még a kis ajtók is megvannak?
Ezek amúgy igazak rá, amiket leírtál. Bár én az új androidnál nem érzem, hogy csinálna rossz dolgokat a háttérben, csak úgy gondolom, hogy a régi GUI szebb is volt, meg jobban kézre esett.
A böngésző alatt nem a hálózat minőségére gondolok, hanem hogy a telefon döccen meg. Ha mondjuk 2 vagy annál több weblap van megnyitva Chrome-ban, akkor képes megakadni. És olyankor utána mindig rezzen egyet, mintha a telefon megrázná magát, hogy észhez térjen a kábulás után. :C Nektek nem csinál ilyet?
De durva, mert máskor meg képes mindenre egyből reagálni, olyan hangulattelefon. Biztos a kevés RAM az oka.
- - - - - - - - - -
Itt a teljes lineup egyébként:

Az ST15-ön kívül mind megvan még, egyedül a W595 a kakukktojás, mert az ésanyámé volt. Szerintem nekem már nem lesz más márkájú telefonom, én csak így érzem jól magam ;]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5446) stage69 válasza Patrick76496 (#5445) üzenetére


stage69
csendes tag

Én tényleg nem vettem észre ezt a jelenséget a böngészőben. Azaz néha kicsit lassabb, de nálam általában 18-20 oldal meg van nyitva minimum. Munkába menet olvasni kell valamit...

A kis csatlakozótakarók megvannak, mert szinte soha sem nyitom fel őket...Direkt úgy vettem ezt a telefont használtan, hogy legyenek épek a csatlakozótakarók. Zenét nem nagyon hallgatok rajta, tölteni meg egy átalakított DK26-on keresztül töltöm az érintkezős csatlakozón keresztül.

Amúgy én telefon terén tényleg kis igényű vagyok, mert előtte egy Xperia GO volt, amit kb egy éve cseréltem le :) Na az a végén már tényleg döcögött, vacakolt az akksi is. Viszont az is bírta rendesen a nedves, párás környezetet és ez is. nekem ez az elsődleges. Gondolkodtam Z2 compact, Z3 compact vételén, de folyamatosan csak a rosszakat olvastam róla az érintőképernyő hibáról, ami csak úgy előjön vagy a kamera hibáról. A V-nél ilyet nem nagyon lehet találni...

Szóval addig használom, amíg nem jön ki egy olyan telefon, ami normális áron van, szép képeket készít nagy felbontásban (min 10MPixel), vízálló , megbízható, cserélhető akksis és max. 4,8" :) Szerintem csak álmodozok ilyenről...

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.