Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) mrlujoak válasza Enci1983 (#49) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jól, gondolta, és sikerült is az infó átadás...

Egyelőre a Sony Xperiák várhatók...

Alapesetben nem is várhatunk több Walkman mobilt (mondom, jelen állás és pletyka szerint), csakúgy, mint Cyber-shot Xperiát.

A Sony - mivel a SE 100%-ban saját lett - nem szeretné mással fellogózni az Xperiákat.
Ezt láthatjuk az új Sony-k ICS frissítésében is, azaz az Xperia modell Walkman player-t kap. De külön logót nem.

Jelen infók szerint a Live with Walkman az utolsó egyike - ha nem az - ami Walkman-ként került a piacra.
Egyik hozzászólásomban linkelt cikkben felbukkanó típus ezt némiképp megcáfolni látszik, de nem tudjuk még pontosan mi lesz a készülék, és hová készül...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#52) 123xyz válasza callmeakos (#50) üzenetére


123xyz
tag

Ha a rendszer akadozna, fagyna, meg ilyenek, akkor megérteném, amit írtál. De a teszt szerint jól van optimalizálva minden, és egész gyorsan fut a droid. Akkor hol van itt a probléma? :F
egy alsó kategóriás okostelefonba ez így szerintem belefér...

(#53) Probber


Probber
őstag

Bizonyára fog még esni az ára az év vége felé, szóval lehet, hogy karácsonyra beújítok egy fehéret éccsanyámnak, nem rossz kis cucc ez.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#54) xEon1337


xEon1337
őstag

Én már inkább az Xperia Miro-t várnám..

"Less but better" - Dieter Rams

(#55) Alborosie


Alborosie
aktív tag

Ronda... Gagyi... Inkább pakolok mellé pénzt és veszek értelmes(ebb) telefont. :U

(#56) blade zte válasza blackmajesty (#47) üzenetére


blade zte
őstag

Na látod ez akkora ökörség, hogy gyártanak egy ugyanilyen árú telefont mint az xperia mini/mini pro, aminek csak azért egyenlö az ára mert a képernyöje kicsit nagyobb, és máshogy néz ki.Roszabb ppi érték, roszabb proci.A régi, olcsó, jót(régi alatt az 1 évest értem, csak nehogy az x10 minire gondoljatok) kivonják a forgalomból, hogy helyette egy visszafejlödött procis készüléket dobjanak ki?

Én mindenesetre nem gondolom, hogy hamar elfogy az újan kapható minik készlete.De van jobb ajánlat, mégpedig a zte blade 2.Márha lehetne hol kapni.Csak 5-ezerrel több,és 1ghz proci,800x400 felbontás, elölapi kamera.

De a sony telók még mindig jobbak mint a szappantartók a samsungnál.

Oppo find 7 astro black

(#57) Alborosie válasza blade zte (#56) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Az a piacpolitika, hogy dobjon ki új telefont a gyártó (és itt nem csak a Sonyra gondolok) szarabb hardwareel (esetleg softwarerel is...), nem újdonság!
A balga nép aki az "Akció" feliratú terméket ami tegnap 500 forint volt akció nélkül, ma 1500 akcióban megveszi, annak a szárított kutyapiszkot is eladhatod "Bio liszt" címkével!

Túl sokat nézel ki az emberek egy bizonyos rétegéből. :)

(#58) kavics325i


kavics325i
őstag

Vártam a cikket. A fiamnak 1 hete vettem 20e-ért. Imádja és imádom, hogy imádja. A W-mnél összességében sokkal jobb. Jobban kezeli a Ram-ot és sokkal több a szabad memória benne. Nem tudok jobb alternatívát egy 10 éves fiúnak :D Örülök, hogy van egy ilyen a családban

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#59) 123xyz válasza blade zte (#56) üzenetére


123xyz
tag

Az egyenlő ár azért egy kicsit csalóka... ez az új telefon kezdeti áron annyi, mint a régi, az idő múlásával már lecsökkent árral.
És amikor meg nagyon lemegy egy mobil ára, nem fogják már forgalmazni, mert nem érné meg annyiért eladni. Nem így van?
Persze ha még lehet kapni valahol, akkor adott esetben megérheti a régieket megvenni.

(#60) callmeakos válasza 123xyz (#52) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az optimalizáltság meg a gyárilag emelt órajel oké. A nagyobb baj az Adreno200.

All→M8

(#61) Alborosie válasza 123xyz (#59) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Az olcsóbb mobilt a tömeg viszi. Tény, hogy nem a milliárdos meggazdagodás a cél. Viszont tiniknek, kezdő androidos, kezdő Sony-soknak nem egy rossz alternatíva.
A többiek pedig értelemszerűen kihagyják.

(#62) kavics325i válasza Necc (#42) üzenetére


kavics325i
őstag

Azt tudnám minek vesz valaki telefont játszani??

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#63) mrlujoak válasza callmeakos (#60) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nagy valószínűséggel az, aki csak úgy bemegy és vesz ilyen mobilt - gyakorlatilag a nagy átlag - nem tudja mi is az az Adreno...

(#62) kavics325i:

Szerintem ez már a Nokia Kígyó óta nem kérdés... :D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#64) Alborosie válasza kavics325i (#62) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Mert egyesek azt hiszik, hogy az okostelefon az konzol+hifi+tévé+blúréjlejáccó+mobilwc+nasaműhold.
Az ilyeneknek vélelmezhetően életükbe nem volt Ericsson T10-esük vagy Nokia 3210-esük...

(#65) kavics325i válasza Alborosie (#64) üzenetére


kavics325i
őstag

:C

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#66) blackmajesty válasza blade zte (#56) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Az megint nem számít senkinek, hogy ez nyitóár, a minik nem ennyin indultak. Persze, ha most kell venni, akkor kb ugyanannyiért lehet. Ezt elfogadom. De a voda már nem árulja a mini pro-t, telenor árlistában sem szerepel, t-mobilenál az árlistában még van, de neten már nem rendelhető, úh nagyon úgy fest, hogy mindenhol elfogynak a készletek. Hülyebolt most akciózza a mini pro-t, mert ott is kifutó termék, és ha elfogy, akkor ott sem lesz több. Az összes Sony Ericsson telefon kifutó modell lassan, úh nem érdemes velük sokáig számolni, aki 2 hónap múlva szeretne, már nem biztos, hogy fog kapni újan. Ez van.

Blade 2 meg rossz példa, mert ahogy te is írtad, nem kapható itthon.

(#67) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ez nagyon érdekes, a Lumia 610 vajon miért nem került be az alternatívák közé kedves Mobilaréna?! Pár ezer forinttal ugyan drágább, de cserébe nagyobb a kijelző, mérföldekkel jobb a felbontás és egyéb dolgokban is felülmúlja az Xperia tipo-t. Szerintem az jobban megéri mint ez, ha már az ár/érték aránynál tartunk.

:U :W

[ Szerkesztve ]

(#68) Alborosie válasza =Mentor= (#67) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Troll mode on: Lumia 800-as tulajként Én a 610-et nem tartom nagy csodának. Ende.

(#69) callmeakos válasza mrlujoak (#63) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez igaz. És valószínűleg ez a réteg lesz az, aki sűrű anyázásba fog kezdeni amikor 1-1 komolyabb játék bizony meg-meg fog akadni és jogtalanul rossznak fogják beállítani a telefont. Sokan nincsenek tisztában azzal hogy nem úgy megy az, hogy megveszel egy telefont (jelen esetben alsó kategóriásat) és egyből minden akadás mentesen fog menni.

=Mentor=

Höhö tényleg ez a csúúúúúúúnya Nokia gyűlölő Mobilaréna nem tette be az alternatívák közé a 610et?. Ejnyebejnye. :W

;] ;]

nightshadow
Akkor neked ez a telefon tökéletes lesz. De mint már mondottam, akik nem olvasnak az MAhoz hasonló szakoldalakat nincsenek nagyon sok dologgal tisztában.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#70) nightshadow válasza callmeakos (#69) üzenetére


nightshadow
veterán

És ha nem akarok rajta játszani?

(#71) sanzi89 válasza =Mentor= (#67) üzenetére


sanzi89
addikt

A cikkben említett telefon 33k kártyásan. A Nokia 610 pedig 70k, 49k, 48k. Ez tényleg csak pár ezressel drágább... :W

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#72) Alborosie válasza callmeakos (#69) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Legalább a KSH könnyebben számolja majd az egy háztartásra eső hülyék számát. :U

(#73) Alborosie válasza nightshadow (#70) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Ne legyél már ilyen finnyás! :D

(#74) mrlujoak válasza callmeakos (#69) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nézd, a buta vásárlók ellen soha sincs orvosság...
Azok anyáznak a Blade esetében is és bármely más esetben. Nekik igényük van arra, hogy valami pofátlanul olcsó legyen, de ezért az árért olyat várnak el, ami nem kapható annyiért...

Őket nem tudom, és nem is akarom sehová tenni/sorolni a vásárlói ranglistán...
Nekik soha, semmilyen eszköz nem lesz jó...

(#67) =Mentor=:

Akkor nézzük.
Feltöltőkártyás konstrukciót veszem alapul, mert az mindenki számára elérhető.

Telenor:

47 534 Ft
online kedvezmény: 2 455 Ft (5%)
bolti ár: 49 989 Ft

vs.

33 285 Ft
online kedvezmény: 1 704 Ft (5%)
bolti ár: 34 989 Ft

T-mobile:

T-Pontokban és partnereinknél:54 990 Ft Webshop ár
10% kedvezménnyel: 49 491 Ft

vs.

T-Pontokban és partnereinknél:41 990 Ft Webshop ár
10% kedvezménnyel: 37 791 Ft

Vodafone

Feltöltőkártyás tarifák
VitaMAX Standard
69 990 Ft
Havidíj: 0 Ft

vs.

Feltöltőkártyás tarifák
VitaMAX Standard
39 990 Ft
Havidíj: 0 Ft

Szerintem ez bőven elég annak eldöntésében, hogy miért nem került bele a cikkbe, mint alternatíva a Lumia 610...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#75) callmeakos válasza Alborosie (#72) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

lejárt a szerk. idő

Attól valaki nem lesz hülye hogy nincs tisztában bizonyos dolgokkal. Én sem vagyok hülye csak azért, mert nem vagyok tisztában a dízelmotorok pontos működési elvével.

Majd kitapasztalja, azt rájön hogy megy ez és tanul belőle. Ennyi. :U

(#74) mrlujoak
Sajnos ilyen vásárlók mindig is voltak, vannak és lesznek is. De nem olvashat mindenki Mobilarénát, Überizmot, meg hasonlókat....

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#76) 123xyz válasza callmeakos (#69) üzenetére


123xyz
tag

Én pontosan azért tettem fel a kérdést, hogy tudjam, kb milyeneket bír el az adreno 200. Alapból nem gondoltam arra, hogy mindenféle EA játékot vagy hasonló kaliberű dolgokat akarnék futtatni, mert tudom hogy nem bírná. De azért az ilyen egyszerű játékok jók arra, hogy utazás közben kicsit elüssem velük az időt, ezért érdekel, hogy mennyire egyszerű játékok mennek akadás nélkül. pl sudoku biztosan, mert abban nincs semmi grafika szinte :D de pl engribördsz ? vagy hasonlók?

(#77) Alborosie válasza callmeakos (#75) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Most olyan illetőkre értettem a jelzőt, akik non-stop a Facebook előtt lógnak és egy kis időt szánhatnának arra, hogy utánaolvasnak a Google-n a dolgoknak, de nem teszik!
Én sem úgy tettem szert a tudásra készülékek terén, hogy bementem egy T-Pontba és végigtapiztam a telefonokat, hanem utánaolvastam, kérdeztem, teszteltem. :)

Erről az iskolai példa jut eszembe, amikor a gyerek kap egy könyvet, elolvassa a hátoldalon a tartalmat és leszarozza. Aztán X év múlva végigolvassa és rájön, hogy ez a könyv az egyik kedvence. :)

(#78) mrlujoak válasza callmeakos (#75) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nekik nem lehet - és nem is kell - mobilt, vagy bármit gyártani. Ellenben ne is ez legyen az elsődleges szempont egy felmérés készítésekor.
Szerencsére ők is csak elenyésző számban vannak, mert ők nem csak a mobil téren nem gondolkodnak.
Többnyire olyan kvalitású emberekről beszélünk - nem gyerekek - akiknek még szavazati jogot sem biztos, hogy kellene adni...

Ez a mobil azoknak lesz jó, akik olcsón akarnak relatíve jó kütyüt venni. Mert valljuk be, tetszetős, friss, és olcsó modell a tipo.
Aki pedig tudja mennyit fizet ki érte, tudja azt is, hogy nem fog kapni HD videós felvevőt, és 4"+ kijelzőt...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#79) Legendd válasza =Mentor= (#67) üzenetére


Legendd
senior tag

Az árak közlése óta valahogy nem nyilatkozol...mégsem vagy olyan okos, kedves =Mentor=?! Nem kicsit drágább a 610.

OFF: Mellesleg ez a "rádobok még egy kicsit" vagy "gyűjtök még hozzá" ez nem releváns hozzáállás, ennyi erővel gyűjtök a HTC One S mellé egy "kicsit", és veszek teszem azt egy Galaxy S3-at.
Vagy, nem veszek Lumia 610-et, mert kicsit gyűjtve ott a 800-as...így nem lehet tesztben hozzáállni. Van pl. 40e Ft-ja valakinek és kész, abból kell alternatívát találnia.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#80) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Értem én hogy a költséghatékonyság volt a szempont, de azért egy autofókuszos kamera esetleg +1 led villanó nem hiszem hogy sokkal drágább lett volna bele így 2012 Q3 végén.

[ Szerkesztve ]

(#81) Alborosie


Alborosie
aktív tag

Van 95.000-ért is Tipo! :U

(#82) VD válasza Alborosie (#81) üzenetére


VD
őstag

Ja, de 2.0-ás...

(#83) nightshadow válasza Legendd (#79) üzenetére


nightshadow
veterán

Van pl. 40e Ft-ja valakinek és kész, abból kell alternatívát találnia.

Ez így van.

(#84) darvinya


darvinya
titán

Az milyen ütős Tipo DualSim-es ICS-el
Azt már a többi tényleg nem tudja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85) Alborosie válasza darvinya (#84) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Már van!
"Google Android 4.0 (ICS)"
http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-tipo-dual/

[ Szerkesztve ]

(#86) anaqer


anaqer
veterán

Csak ti ganéztátok ki ilyen szépen a hulladék appokat, vagy tényleg ennyire alapon érkezik a készülék...? :Y

A tavalyi HVGA gépek legalábbis jól meg voltak pakolva marhaságokkal, iirc csak kivetted a dobozból és már ötoldalnyi volt a drawer, itt meg a benchmarkokkal sincs ki a négy...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#87) Legendd válasza anaqer (#86) üzenetére


Legendd
senior tag

Nekem sikerült beválasztani :D itt van a legtöbb "extra app".

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#88) dobobazsy válasza Prof01 (#34) üzenetére


dobobazsy
őstag

+1

(#89) scyllarus válasza 123xyz (#76) üzenetére


scyllarus
veterán

Az Angry Birds fut simán Adreno200-on, sokkal gyengébb procival is. X8-on le-lefagy, de hát abban aztán tényleg vacak a proci, Skate-en vígan megy 800x480-as felbontáson is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Csak úgy kolbászoltam a neten...

Olcsó okosmobilt a gyereknek!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#91) Drughi


Drughi
addikt

Én az aksi miatt vettem meg. 3 napot kibír nálam, de ha nagyon meghajtom akkor is kibír 2 napot. Belépő okostelónak tökéletes.
Annak aki napi 1-2 alkalommal felmegy a netre megnézni valamit, elküld 1-2 mailt, meg telefonál (egy telefonnal azt is lehet :DDD ) annak nem fog csalódást okozni. Aii hasonló célokra vesz 100k-s telefont annak maximum az e-penis növelésére jó, de másra nem.

Engem a kamera nem zavar, mert felőlem ki is szedhetnék a telefonokból, sosem használom...

Ami zavar, az a rádió. 2 fülessel (sony, sennheiser) sem éri el az elégséges minőséget a rádió színvonala.

[ Szerkesztve ]

(#92) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Az új X8 :))
(jó reklámmal szolgáltatói ajánlatban lehet sikeres mint pl az X8 :) )

[ Szerkesztve ]

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#93) gabe8719 válasza callmeakos (#60) üzenetére


gabe8719
senior tag

Gyárilag emelt órajel? Az MSM7227A gyárilag 800 mhz-es, emelt órajel esetén 1 Ghz.

Szerintem kevered az ARM V6-os MSM7227-tel, ami 600 mhz-en futott, a T változat volt 800 mhz emelt órajelen.
Ez volt az a típus, ami évekig nem akart kipusztulni a kínálatból, a blade-től kezdve az X8-on át az X10 mini, X10 mini pro, galaxy mini, wildfire S típusokban mindben ez volt, a 7227T változatot adták a ZTE Skate-ben és a galaxy ace-ben pl.

Ebben már ARM V7-es utasításkészletű proci van, ami nagyságrendekkel jobb a klasszikus 7227-nél, bár az Adreno 200 ugyanaz itt is, és ott is.

Más:

Mindazonáltal nem értem, hogy 2011-ben mindenhová befért az MSM8255, és az Adreno 205 - a középkategóriába is bőven. Állítom, hogy szinte mindenre elég 2012-ben is.
Szvsz. idén már az alsó kategóriában is kár volt ez alá menni, a Sony jórészt a 2011-es palettával kovácsolt tekintélyt magának a piacon, nem véletlenül.. Nagyjából ugyanilyen árazás mellett szerintem elfért volna a jobb hardver.

Az ICS viszont hatalmas pirospont, mindenhol ennek kellene az alapértelmezett hozzáállásnak lenni..

[ Szerkesztve ]

(#94) nightshadow válasza Drughi (#91) üzenetére


nightshadow
veterán

Ami zavar, az a rádió. 2 fülessel (sony, sennheiser) sem éri el az elégséges minőséget a rádió színvonala.

Konkrétan mi a baj a minőséggel?

mrlujoak: melyik olcsóbb okostelefon az, amelyikről ez nem mondható el?

"Ezt fogja kifogásolni a telefonban: Bármennyire okos is az Xperia Tipo, a százezer feletti csúcsmobilokkal nem képes versenyezni. Lomhább, mint a gyorsabb processzorral és jobb kijelzővel felszerelt mobilok, és a kis képernyő használata kényelmetlen lehet."

[ Szerkesztve ]

(#95) mrlujoak válasza nightshadow (#94) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, nem kicsit megmosolyogtam.... De hát nem feltétlen kell legyen mindenki mobilguru... :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#96) sdd2 válasza nightshadow (#94) üzenetére


sdd2
veterán

Ez egy hozzá nem értő tollából származó összerántott hülyeség. :(((

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#97) dobobazsy válasza sdd2 (#96) üzenetére


dobobazsy
őstag

+1
miért mindig a csúcs mobilokhoz viszonyítják az olcsóbb okostelefonokat.. :W
szerintem magyarországon sok ember még egy kis tudású android telefonnak is örülne..

(#98) yoda666


yoda666
csendes tag

Üdv!
Tipo tulajoktól kérdezném elsősorban,hogy a kijelző burkolata Gorilla Glass- tehát karcálló, avagy sem?, mert ez a tesztből nem derül ki sajnos.
THX! :))

(#99) scyllarus válasza sdd2 (#96) üzenetére


scyllarus
veterán

"Olcsó okosmobilt a gyereknek" -a cím, aztán a 4-ből 2 nem is okostelefon. A tipoval kapcsolatos kifogás: nem versenyezhet a 100k-s cuccokkal - mégis, melyik olcsó telefon versenyezhet? Ezt egy dilettáns írta.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#100) joey04


joey04
titán

na ez okés. már-már kategóriabajnok szvsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.