Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bagkri01


bagkri01
őstag

Jó kis telefon ez és az ára sem vészes, bár én amúgy is szimpatizálok a sony-val, mióta volt xperia minim. Ezt szerintem kajálni fogják a fiatalok vagy azok akik egy teljesen vállalható belépő szintű telefont keresnek.
Viszont plusz pont járt volna a 3,5"-os kijelzőért, az még belefért volna a felbontásba.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#2) 10G


10G
csendes tag

Azért a 3,2-es kijelző is negatívum nálam. :(
Ez már inkább "hölgy" méret, szerintem egy férfinak 3,5-nél kezdődik a használhatóság.
Ezzel együtt jó cikk, 40 alatti árral ajánlanám bármelyik hölgy ismerősömnek...

#3: Igen, eléggé úgy tűnik... :)

[ Szerkesztve ]

(#3) bagkri01 válasza 10G (#2) üzenetére


bagkri01
őstag

Úgy látom egyre gondoltunk.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#4) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...mint az sokan tudják, nem preferálom ezt a modellt...
Egy X8 FF-os kamera után minimum kellett volna egy AF-os led-es egység bele, még ha az egy 3,2-es kamera lett volna az...

Mindegy, akinek anno az X8 jött be - mert nagyon sok van még mindig az utcán - mert nem a képalkotás a fő szempont, azoknak ismét egy best buy modell a Sony-tól...

(#2) 10G:

Akkor az idei palettából az Xperia miro a nyerő... Kicsivel drágább a modell, de 3,5"-es kijelzővel...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5) sanzi89


sanzi89
addikt

Legyen 40k, és legyen rajta led meg AF kamera plusz valami értelmes tok. Venném is rögtön, de így... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) kiskaktusz válasza mrlujoak (#4) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Olcsó és használható cucc, de nem kéne.. Sokaknak jó lesz :K

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#7) blackmajesty


blackmajesty
aktív tag

bagkri01 & 10G: 3,5"-el majd jön a Miro.

(#8) V.T.CS. válasza kiskaktusz (#6) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

jaja.
de az aksi nagyon pozitív, de minden más ratyi.

(#9) helixP válasza kiskaktusz (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Bizony, szerintem is tömegtermék lesz, ahogy X8-at is nagyon sok embernél látok.

(#10) Callmaster


Callmaster
tag

Szvsz ilyen telefon nem hiányzott a Sony kinálatából, főleg ilyen chip-el : MSM7225A .
Ebben az ársávban találni jobb telefont is.

(#11) aram01


aram01
nagyúr

cégesnek megtudnám ezt csípni most,mennyire felhasználó barát menüje lehet a tellának?utálok félóráig bolyongani egy telefonban :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) helixP válasza aram01 (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha használtál androidot, nem lesz gondod, ha még nem, akkor meg hamar belejössz.
Amúgy meg az egész menürendszert úgy szabod testre, ahogy' akarod!

[ Szerkesztve ]

(#13) blackmajesty válasza Callmaster (#10) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ebben az ársávban mutass egy jobb telefont, jobb SoC-el.

(#14) aram01 válasza helixP (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

htc hero-ról váltanék

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) Ati3120


Ati3120
tag

Végre :C Szerintem is pozitív csalódás ez a teló ,egyedül a kicsit kicsi kijelzővel kéne megbékélni és vinném is egy forintért szolgáltatótól .Én így látom a telót:
Hardver: 10/7 (nagy memória+elavult proci de optimalizálták legalább),
Design:10/9 (az nxt sorozat szebb és a Sola is )
Akku: 10/10 (egy Hi-end teló se tud 3 napos üzem időt )
Árérték:10/10 (ez akkor is sony nem pedig kínai csoda )

(#16) darvinya


darvinya
titán

Kérem a javítást, mert nem „ Documents To Go” van rajta.
Hanem Office Suite.

Amúgy nagyon jó cikk, és nagyon jó telo belépő szinten.
Nehéz ezt felülmúlni a többi gyártónak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

szvsz. jóindulattal is erősen hurrá optimista a teszt (inkább elfogult), szerintem semmi extra ennyiért.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#18) Legendd válasza darvinya (#16) üzenetére


Legendd
senior tag

Köszi. Javítottam.

Alea iacta est!

(#19) Legendd válasza mindthecrap (#17) üzenetére


Legendd
senior tag

Már megbocsáss, de miért lenne elfogult? 33 ezer forintért kártyásan (!) kapsz egy Sony-t, ICS-sel, jó optimalizáltsággal, kellemes kinézettel. Nem különösen ajánlott, csak erősen ajánlott, bár majdnem előbbi sem lenne gond. Nem értem, miért kell mindig belekötni az ilyenbe...nem HD kamerát vagy HD kijelzőt kell ennyiért elvárni...

Alea iacta est!

(#20) mrlujoak válasza mindthecrap (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

...csakmert nem látod, hogy már most viszik itthon is, mint a cukrot...
Mivel már jóideje kapható mindhárom honi szolgáltatónál elég jó áron, még kártyás konstrukcióban, nem egy üzletben megkérdezve elvitték az aktuális készletet, ami nem 5 darabból állt... :U

Egyébként nyugi, még így is van benn pár utalás az év elején GB-el érkező csúcsmodellekre, szóval még a "kötelező" szúrkálódás is megvolt a MA részéről... ;]
(Xperia S, és P azóta már ICS-n van hivatalosan)

Legendd - ne hogy magadra vedd, nem ez volt a szándékom az utóbbi mondatommal...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#21) Daffchy


Daffchy
őstag

33-ért hölgyeknek kiváló! :)

(#22) aram01 válasza Daffchy (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

miért? ha 50k lenne akkor az már férfias? nemértem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) darvinya válasza Legendd (#18) üzenetére


darvinya
titán

Én örülnék, ha az lenne rajta.
DutoGo a leghasználhatóbb a mind között.

Ma megint megmutatkozik milyenek vagyunk.
Azt sem tudják mi a helyzet, de csak a dobálózás megy. :(((

Nagyon szomorú.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24) Dante32


Dante32
tag

Szerintem is egy jó kis telefon ez.Főleg azoknak akik kompakt,szép,kis méretű mobilt szeretnének. Normális áron elérhető. És az ICS sem utolsó.

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Egy QWERTY billentyűs SONY jöhetne már! :(((

(#26) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ide is beteszem a színvariációkat...
Kellemes színekkel operál a gyártó a tipo-nál:

forrás: sonymobile.com

(#25) Angel1981:

meglepetés lenne, ha jönne, a már ismert nyilatkozat után, miszerint a Sony már nem tervezi a qwerty-s készülékeket, az egyre jobb minőségű, és érzékelésű kijelzők használata miatt...

Ellenben lehet reménykedni, mert újabb modellverziók bukkantak fel... Mondom reménykedni! :P

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) 123xyz


123xyz
tag

Nekem ez most nagyon megtetszett. 2600 hufos havidíjú számlás csomagban 14K-ért simán megéri :)

Nem értem egyébként azokat, akik a kamera vagy a kijelző miatt problémáznak, ha ez nem tetszik, akkor másikat kell kereseni. Van akkora választék, hogy mindenki találhat szerintem magának valót. A telefonba meg ennyi pénzért ilyen hardvert sikerült rakni. Ez van, változtatni úgysem lehet, max várni egy másik modellt. Akinek meg tetszik, az örülhet neki (mint én :D )

Ha már hardver, valaki tapasztalat alapján meg tudná írni, hogy az Adreno 200-as mire elég játékok szempontjából?

Egyébként én azt nem értem, hogy a Sony amióta önálló lett, miért minden telefonja Xperia? Más családot nem is akarnak csinálni? Nagyjából láttam, hogy a telefonok többsége a hasonló kinézetük alapján lesz Xperia, csak így furcsa, hogy gyakorlatilag Sony Xperia mobilok vannak Sony Ericsson helyett... vagy csak én érzem így?

(#28) Ati3120 válasza mrlujoak (#26) üzenetére


Ati3120
tag

Fehérben nagyon szép ,a kék meg elég ritka és nem is rossz nehéz választani .Valamelyik szolgáltatónál lehet választani a színt ?Vagy csak a szokásos fekete van belőle mindenhol ?

(#29) darvinya válasza 123xyz (#27) üzenetére


darvinya
titán

Xperia az egy fejlesztő csapat. Anno X1-el indítottak.
Sony(SonyEricsson)-os Java platform már nem tudja kielégíteni a mai elvárást és ezt már nem fejlesztik.

Csak hallkan mondom az Xperia elég jók.
Egy 2009-es concept modelljük.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30) JanFe


JanFe
aktív tag

Egesz sikerult keszulek :)

"There is nothing permanent except change"

(#31) Angel1981 válasza mrlujoak (#26) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, és is ettől tartok, hogy nem lesz.... :(

(#32) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Remek teló lett. A kamerát nagyon tudom sajnálni. Nem méltó sem a sony-hoz sem pedig 2012-höz. Azért ha már fix focus akkor legalább a távoli képek lennének jók.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#33) blade zte


blade zte
őstag

Ehelyett ott az xperia mini, annak a képernyője ugyanúgy kicsi, csak 1ghz-t kapsz 800 helyett.És az a billentyűzetes változat.Csak ez a felbontás utálatos.(Bár én a legelső 128x160-os nemokos telómon kívül csak a bladet használtam, nekem már olyan kategóriába is minimum a 800x400)Legalább valami 600x felbontás lehetett volna.

Oppo find 7 astro black

(#34) Prof01


Prof01
veterán

Nem rossz, de jöhetne valami Mini 2 is, a tavalyihoz hasonló árcédulával. Az nem lenne rossz. :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#35) kiskaktusz válasza blade zte (#33) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Amelyiknek billentyűzete az a mini pro, nem a sima mini, ne kavard meg a kevésbé jártas idelátogatókat :P

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#36) Peterson_


Peterson_
addikt

Alsó kategóriába nagyon jó lesz ez a kis telefon.
Külsőre tetszik, persze a használat már más tészta, a mütyürkézés nekem nem nyerő.
Sokkal inkább vagyok tepsi párti :)
Ami még érdekes...elölről Sony, hátul pedig még ott díszeleg az SE logó..

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#37) Binczet


Binczet
aktív tag

Nem azért, de a t-mobile-nál 42 ezerért van. Vodánál 39 ezer.

(#38) mrlujoak válasza 123xyz (#27) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Egyébként én azt nem értem, hogy a Sony amióta önálló lett, miért minden telefonja Xperia? Más családot nem is akarnak csinálni?"

Nem.
A nyilatkozatban - melyet egyik vezető tett - elhangzik, hogy a Sony csak az okostelefon vonalat kívánja tovább vinni.
A Sony-ba teljes tulajdonnal beolvasztott SE pedig Sony Mobile-ként Xperia brandnév alatt forgalmazza a telefonokat (és már a táblákat is)...

Az Xperia modellcsalád így a Sony égisze alatt csak az okostelefonok divízióját jelenti, és jelen állás szerint nem is lesz más.

(#29) darvinya:

Aztán a koncepcióból ez lett:
Az egyetlen nem okos Xperia, ami emellett másmiatt is egyedi lett :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) nightshadow


nightshadow
veterán

Azt hiszem ez lesz életem első okos telefonja, csak mivel nekem kártyafüggetlen kell, ezért várok pár hónapot, hátha akkor elérhető lesz 35k körül.

(#40) 123xyz válasza darvinya (#29) üzenetére


123xyz
tag

ez így oké, h fejlesztő csapat, köszönöm.

De amire gondoltam az lenne, hogy szinte már úgy válik eggyé a Sony Xperia név, mint a Sony Ericsson korábban.

Miért nincs másik család, más dizájnnal, de ugyanúgy Androiddal? Vagy még megcsinálnak egy tucat ugyanígy kinéző telefont és majd utána váltanak? Érdekes ez az egyetlen fajtára koncentrálás.

(#38) mrlujoak

Köszönöm, megválaszoltad a kérdésem, ennyivel is okosabb lettem ma :)

[ Szerkesztve ]

(#41) darvinya válasza Binczet (#37) üzenetére


darvinya
titán

Telenor Praktikum-mal 33285Ft.

#38 mrlujoak

Összekeverted.
Az koncepciós X5-ből lett tovább az X10, stb.
Ami számunkra kikerült a Pureness X5 és az Java platform.

De itt a pár db-os készülék specifikációja.
„ This time we’re dealing with an Android version of the X5, one that weighs 138 grams, measures 110 x 55 x 17mm an comes in 2 colours: Oceanic Blue and Vinyls Red. As far as specs are concerned, the device comes with a primary 4 inch multi-touch OLED display with 1280 x 800 pixels resolution, dual speakers, Android OS, a QWERTY slide out keyboard and portable screen.

4G connectivity is also supported, together with quad-band, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, DLNA, USB, aGPS and there’s also built-in GPS among the features. An AMD Mobile Technology 1GHZ processor is running the show from underneath the case, accompanied by an Nvidia 3D graphic chipset, 1GB RAM, 2GB ROM and SD/MMC/MC card slot (external memory max 1TB).”

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#42) Necc válasza 123xyz (#27) üzenetére


Necc
addikt

Az Ardeno 200 pont arra elég, hogy ilyen alapszintü, nagyon lebutított/leegyszerüsített 3D-s játékokat elvigyen (pl ilyen csicsamentes, gyengén textúrázott labirintusos ügyességi játékokkal simán elboldogul), de komolyabb grafikával megáldott játékokba már beletörik a bicskája.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#43) Dave1984


Dave1984
őstag

Lebutított Xperia Mini.Nem kéne!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#44) mrlujoak válasza Dave1984 (#43) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jaj, de negatív vagy! :D

Ez inkább a 2010-es Xperia X8 feljavított veziója... ;)

Nagyobb kijelző, jobb/gyorsabb proci, friss oprendszer...
(Sajnálatos, hogy a kamerán nem javítottak, de arra ott a miro)

(#41) darvinya:

Nem a hardverkoncepcóra, mindinkább a koncepció nevé-re utaltam, mint Xperia X5... :)
Mert ugye a név az "egy az egyben" megjelent a piacon.

Sony Ericsson Xperia X5 Pureness

Hardveresen nem tettem sehová a képen szereplő koncepciómodellt... ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#45) sdd2


sdd2
veterán

Xperia Minihez képest azért eléggé lemaradt cucc...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#46) Dave1984 válasza mrlujoak (#44) üzenetére


Dave1984
őstag

Na de tavaly még SE név alatt ebben az árkategóriában a Mini jobb készülék volt!Kártyásan vettem 35ért a T-nél:-)
Szoval ez a Tipo nálam nem nyerő:-S

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#47) blackmajesty válasza blade zte (#33) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

És meddig kapod meg szolgáltatónál az Xperia Mini/Mini Pro-t? Azok már kifutó modellek, ha elfogy a raktárkészlet, akkor már nem kapsz olyat egyiknél sem.

És 3.5" alatt nem túl gyakori a 800x480-as felbontású kijelző, főleg nem ennyiért.

(#48) mrlujoak válasza Dave1984 (#46) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nyugi, nálam sem nyerő a tipo - de ezt már többször, több fórumban kiírtam magamból...

Ha már nagyon hasonlítani kellene a tavalyi modellhez, akkor inkább a LwW lenne a kiszemelt.
Mert annak szintén azonos képmérete, és felontása van, és ugyanúgy nincs BE.
A LwW mindenképp jobb hardverszinten, mint a tipo.
Sőt, az összes 2011-es modell jobb.

Éppezért vontam párhuzamot a 2010-es X8-cal, mert a 2011-es modellcsaláddal köszönőviszonyban sincs a tipo. (de a miro sem)

Ellenben fel lehet fogni a tipo-t az X8-as, 2 évvel későbbi felfrissítésének.
Pont azoknak, akiknek nincs igényük a jó fotóképességre, de a méret, és ár fontos. Lejár(t) a 2 éves rablánc, és egy friss, olcsó, alsós Xperia ott várja őket...

...vagy a többi, tavalyi, vagy idei modell :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#49) Enci1983 válasza mrlujoak (#38) üzenetére


Enci1983
senior tag

Szerintem itt arra gondolt, mint pl tavaly kihozott Live with Walkman, ami android de mégsem Xperia. Ám lányom imádja ezt a telót, osztályában is egyre elterjedtebb, valamicskét konyítok a telókhoz, ezt ő is tudja, nem ajánlottam neki de ez fogta meg. Neki ez kellett, mert ari nnah, meg cuki a neve is :D (12 éves megjegyzem egy Ace volt előtte neki)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#50) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Áhhhhh halál erre a hardverre :W

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.