Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) mrlujoak válasza kavics325i (#149) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jó, akkor most jól megkeverted a dolgokat...

MI a Sony Ericsson Live with Walkman-ről - mint W - pofázunk... :)

Sem nem a 2010-es Xperia X8 walkmanesített verziójáról, a W8-ról, sem pedig a Samsung Galaxy W-ről...

Amikor megkérdezted melyik legyen én is- más is - a Sony Ericsson Live with Walkman-re gondolt, és semmiképp sem a Galaxy W-re... :U - most nézem, másik fórumtárs volt aki kérdezte...

Szóval. W, mint Sony Ericsson Live with Walkman...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#152) kavics325i válasza mrlujoak (#151) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem én. Én erre írtam : #117) martin9800
Új
Válasz
Privát
2012-09-03 17:53:24

martin9800
(újonc)

ha olcsóbb volna jobb lenne de így sok a nyítóár sony fanok a samu-k sokkal jobbak

A Doki válaszolt rám már kavarva. A Samsung nem gyárt lww-t

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#153) mrlujoak válasza kavics325i (#152) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, ámbár előtted már a w(alkman) előjött, mint a LwW modellre utalás.

Így ezért - és pont a félreértések elkerülése végett - érdemes a gyártót is megemlíteni.

Én is "csak" a beígért ICS-t a w-re mondatrészt olvasva kezdtem gyanakodni, hogy Te a Galaxy W-re gondolsz, míg a többiek nem.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#154) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ics pozitivum ár pozitivum kijelző nem annyira...Olcsón siker cucc lehet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#155) Alborosie válasza domperke (#154) üzenetére


Alborosie
aktív tag

ICS pozitívum? Aki megveszi a Tipo-t, miért is járna jobban az ICS-el, mint a GB-el? :U

(#156) mrlujoak válasza Alborosie (#155) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mert friss.
Igazán nemes gesztus, hogy az idei paletta minimum ICS-n lesz...
Tudod te, hogy menne az oltás, ha a Sony merne kihozni egy idei modellt GB-el, és azon is hagyni?! Húú, gyaláznák...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#157) Alborosie válasza mrlujoak (#156) üzenetére


Alborosie
aktív tag

"Mert friss." :D
Oh yeah. :D

(#158) osztraksajt válasza Alborosie (#155) üzenetére


osztraksajt
őstag

Semmi gond, te vehetsz GB telót. UI, ramkezelés miatt én az ICS mellett teszem le a voksom.

(#159) Alborosie válasza osztraksajt (#158) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Ezt meg most miből is szülted? Szimplán érdeklődtem, hogy "Miért?"... Egyébként már írtam, hogy nem kell többet android...

(#160) domperke válasza Alborosie (#155) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Elkezdtem a választ írni de már látom mások megtették helyettem. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#161) Alborosie válasza domperke (#160) üzenetére


Alborosie
aktív tag

:R

(#162) zombinyul


zombinyul
addikt

Jövő hónapba biztos is hogy veszek egy ilyet az X8 mellé... Az X8-at is imádom,a Tipot is imádni fogom. Sok a hasonlóság a két telefon között (érdekes mennyivel gyengébb az "új" Miniknél :U)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#163) dokee78 válasza osztraksajt (#158) üzenetére


dokee78
félisten

Mi ez a nagy RAM kezelés mizéria?
Tudjátok is miről van szó vagy egymástól lesitek.

(#164) Alborosie


Alborosie
aktív tag

Na, akkor újra. Kicsit komplexebben megfogalmazva, hátha! :)

Mi olyat adna az ICS a Sony Tipo-n ami úgy agyonűberelné a GB-t?

Nézzük csak!
Proci: 800 MHz
RAM: 512 MB
Kijelző: 3.5" - 320x480

A Samsung Galaxy S-ben van 1000 MHz-s proci, szintén 512 MB RAM. Mégis baromi jól elvan 2.3.6-al, 4"-os kijelzőn 800x480-as felbontással.

Vagyis, ha ebből indulok ki, akkor a Tipo-hoz is bőven elegendő lenne a GB. Főleg úgy, hogy az alkalmazások többsége még GB-t igényel. Legalábbis nem igazán futottam még bele olyan siránkozásba, hogy "jaj ez már nem megy az ICS miatt".

Oké frissebb. És? Hardwareesen nem lett frissebb...

Azt külön poénnak tartom, hogy a Sony azon agonizál, hogy a tavalyi modellekre most akkor legyen JB vagy sem, közben kihoz egy light kategóriás készüléket ICS-el...

(#165) plexi


plexi
tag

Ha valóban nem jön QWERTY-s SONY (Androiddal) sírni fogok.. Meg reménykedni, hogy más gyártó ki ad vlmi használhatóbb darabot. Tényleg most említem meg ezt a billentyűs dolgot utoljára, de nekem nagyon is szúrja az oldalam, és ahogy elnézem nem vagyok egyedül. :( Örülök azért, hogy ilyen olcsón is hozzá lehet már jutni egy okos telefonhoz. Majdnem biztos vagyok benne, hogy kapós lesz.

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#166) kavics325i válasza Alborosie (#164) üzenetére


kavics325i
őstag

A Galaxy W-n ilyen olyan romokkal jó ha van 100 mega szabad ram. A tipo-n meg beatiful widget-tel meg mittomén mivel simán 130 felett van állandóan

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#167) scyllarus válasza Alborosie (#164) üzenetére


scyllarus
veterán

Nyilván nem próbáltad még ugyanazon a telefonon a GB-t és az ICS-t is. Ha használtad volna, nem kérdeznél ilyet. Még úgy is, hogy nem hivatalos, csak egy műkedvelő által tákolt, innen-onnan összeollózott, régi kernelen alapuló ICS volt, ég és föld a különbség a kettő között - elavult hardveren is.

Akik az Xperia J árát taglalták: 150-160 eurós árat ígérnek, ez még gyenge forinttal és a hazai áfával is megáll 60.000 alatt.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#168) kavics325i válasza scyllarus (#167) üzenetére


kavics325i
őstag

Egy specifikációt a J ről kérhetnék?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#169) dokee78 válasza kavics325i (#168) üzenetére


dokee78
félisten

(#170) trebrona válasza =Mentor= (#67) üzenetére


trebrona
nagyúr

Auchanban 50 a Blade II.
[Blade II]
7. oldal

Bocs, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#171) kavics325i válasza dokee78 (#169) üzenetére


kavics325i
őstag

Köszi Dokee!Nem ezt az Adreno 200-at szidtátok?? Vagyis De. Szal akkor a J is szar?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#172) trebrona válasza blackmajesty (#66) üzenetére


trebrona
nagyúr

Auchanban 50 a Blade II.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#173) dokee78 válasza kavics325i (#171) üzenetére


dokee78
félisten

Gyenge az Andreno 200,de már lassan a 205 is az lesz.

(#174) kavics325i válasza dokee78 (#173) üzenetére


kavics325i
őstag

Mihez?Csak játékhoz vagy máshoz is?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#175) mrlujoak válasza Alborosie (#164) üzenetére


mrlujoak
veterán

De nem értem. Miért kellene egyáltalán überelnie a GB-nek az ICS-t, vagy fordítva.
Tök okés, hogy 2012 második felében az alsós Sony-k is ICS-t kapnak.

Ebben semmi olyan nincs, ami miatt egyáltalán feljönne a GB kérdése. A széles körben elérhető legfrissebb oprendszerrel jön és kész. :P

(a JB még nem terjedt el széles körben... Az meg csak hab a tortán, hogy akár a tavalyi erősebb - mert hardveresen még a tavalyi leggyengébb is bőven erősebb a tipo-miro párosnál - modellek vizsgálatát is végzi a Sony, így akár még meglepetés is érkezhet a tavalyiakra JB képében...)

(#172) trebrona:

Ez majd a miro és majd az Xperia J ellenfele lesz. A tipo ennél hardveresen is alsóbb kategória...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#176) nightshadow válasza kavics325i (#168) üzenetére


nightshadow
veterán

Xperia J white paper: [link]

[ Szerkesztve ]

(#177) scyllarus válasza kavics325i (#174) üzenetére


scyllarus
veterán

GB-del csak játékhoz gyenge, de ICS-nél nem tudom, mi a helyzet, az ugyanis használja a GPU-t a 2D-s megjelenítéshez is. Nekem szépen vitte a tákolt ICS-t, nem akadt meg sehol, pedig 2x gyengébb proci volt mellette.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#178) gabe8719 válasza kavics325i (#174) üzenetére


gabe8719
senior tag

A komolyabb grafikájú játékokhoz már itt-ott kevés manapság, az Adreno 205 viszont szvsz. még egy ideig azért rendben lesz.

Ugyanakkor meglepődnél, hogy mi mindent lehetett kihozni az Adreno 200-ból is, anno a Blademen (CM rommal és kicsit húzott procival ugyan, de) lag nélkül futott a dead space, NFS Shift, GTAIII (hang nélkül) és társai..
Holott volt mellette egy ARM V6-os 600 Mhz-es proci 710-re húzva, meg egy kipucolt/optimalizált rom.

A GPU-hoz nem volt hozzápiszkálva, mégis ami akkor nem ment, az jobbára a processzor bénaságán múlt.

Plusz ha jól tudom, a régebbi Adreno GPU-khoz is vannak új driverek, ráadásul az ICS elég ügyesen bánik vele - summázva a dolgot, szerintem jópár dologra elég még az Adreno 200 is, nem feltétlenül kell lemondani mindenről, ami komolyabb, mint egy sudoku..

Szintén nem utolsó, hogy még ha nem is egy erőbajnok, de már egy ARM V7-es poci van mellette..

[ Szerkesztve ]

(#179) kavics325i válasza gabe8719 (#178) üzenetére


kavics325i
őstag

Értem. A mindennapi élethez is kevés? Mert hát suliban ne játszon a gyerek

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#180) mrlujoak válasza kavics325i (#179) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem, Egyértelműen nem kevés.
Mint a tesztben is olvashattad, kellő erővel hajtja a telefont ez a hardver.

Játékőrülteknek nem ez a telefon lesz a választásuk. De a mindennapi élethez, FB, telefon, sms, e-mail, netezgetés simán.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#181) gabe8719 válasza kavics325i (#179) üzenetére


gabe8719
senior tag

A mindennapi dolgokhoz szerintem bőségesen elég, plusz (amint írtam) 1-2 komolyabb dologra is megfelelő, hacsak nem akar a gyerek az idei nagyágyú játékokkal nyomulni - ott már lesznek akadozások.

(#182) scyllarus válasza kavics325i (#179) üzenetére


scyllarus
veterán

A mindennapi élethez bőven elég ez a proci-gpu kombó, és ha a Sony jól optimalizált, akkor pláne (a tesztből úgy tűnik). Ismétlem: nálam egy fele ekkora számítási képességekkel rendelkező proci + ugyanez a gpu simán meghajt mindent a nagyobb felbontású kijelzőn. (Játszani nem játszom, az AB próbából fent volt, az simán ment)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#183) nightshadow


nightshadow
veterán

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek (nincs még okos telefonom):

Ha ugyanezen a telefonon nem ICS van, hanem csak GB, akkor mi az amit nem tudnék vele csinálni, de ICS alatt igen? (Játékbeli különbségek nem érdekelnek.)

[ Szerkesztve ]

(#184) Alborosie válasza nightshadow (#183) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Olvass vissza. Szinte ugyanezt kérdeztem. :)

(#185) nightshadow válasza Alborosie (#184) üzenetére


nightshadow
veterán

Az rendbe van, de a válasz nekem nem egyértelmű, hogy konkrétan mi a különbség, azon kívül hogy az ICS új.

(#186) zotyesz66 válasza Alborosie (#184) üzenetére


zotyesz66
őstag

A ténél most elég jó konstrukcióval hozzá lehet jutni mindjárt 2 db-hoz, szerintem így teljesen OK.
Új előfizetésekkel, persze.

(#187) Alborosie válasza nightshadow (#185) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Mivel az android tudásom azért csekély, így kénytelen vagyok a netre hagyatkozni.

" Android 2.3 (Gingerbread)

2010. december 6-án jelentette meg a Google az Android 2.3 Gingerbreadet és vele együtt a Samsunggal közös Nexus S telefont.

Új felhasználói interface
Nagyobb felbontású kijelzők támogatása
2.6.35.7 Linux kernel
WebM videolejátszás támogatás
Near Field Communication támogatás
Továbbfejlesztett másolás-beillesztés funkció
Átalakított gyári virtuális billentyűzet, multitouch támogatás
Javított energiagazdálkodás, hosszabb üzemidő
Optimalizáció (gyorsabb, hatékonyabb működés)
Internethívás (VoIP) támogatása
Letöltéskezelő a hosszú ideig tartó HTTP letöltésekhez
Új szenzorok (pl. giroszkóp) támogatása és kezelése
YAFFS helyett ext4 fájlrendszer használata"

" Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

2011. október 19-én jelent meg a Samsunggal közös Google Galaxy Nexus telefonon. Ezeken a készülékeken elérhető: Sony Ericsson: Xperia: Arc, Arc S, Neo, Neo V, Ray, Mini, Mini Pro, Pro, Active, Live with walkman (összes megerősítve)

Samsung: Nexus S, Galaxy S2, Galaxy W, Galaxy R (megerősítve), Galaxy Note

Motorola: Defy+, ATRIX, RAZR (megerősítve), DROID RAZR (Magyarországon nem elérhető)(megerősítve), DROID Bionic (Magyarországon nem elérhető)(megerősítve), ATRIX 2, Photon 4G (Magyarországon nem elérhető), DroidX2 (Magyarországon nem elérhető), Milestone 3

HTC: Rezound (Magyarországon nem elérhető), Vivid (Magyarországon nem elérhető), EVO 4G (Magyarországon nem elérhető), One X, One S, One V, Desire C

LG: Optimus Black, Optimus 3D, Optimus 4X

Alcatel: OT-995

Tablet PC,Mobiltelefon támogatás
Újragondolt felület
Feljavított Copy-Paste funkció
Face Unlock funkció
Átméretezhető widgetek
Nagyobb felbontású kijelzők támogatása
Új böngésző, amely maximum 16 egyszerre megnyitott fület támogat
Beépített adatátviteli naplózási funkció"

(#188) darvinya válasza nightshadow (#183) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerűbb kezélhetőség.
Letisztultabb kinézet.
Jobb testre szabhatóság.
Alap widgets_ek jobbak, pl: GB alatt a naptár akkor írt valamit amikor az esemény megtörténik ellenben ICS alatt előtte is mutatja és nem csak 1-et.

Más

Felmerült többször mi ez a „visszalépés”.
3 válasz lehet:
1. mivel az elő szériát (mini, stb.) nem vitték, mint cukrot
2. katasztrófa miatt alapanyag hiány
3. haszon, de szinte megegyezik az 1-el.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#189) nightshadow válasza darvinya (#188) üzenetére


nightshadow
veterán

Tehát akkor olyan eget-rengető változások nem történtek, hanem inkább esztétikai, gondolok itt a UI-ra.

(#190) Alborosie válasza nightshadow (#189) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Szó szerint! Foltoztak itt-ott, aztán annyi.

(#191) darvinya válasza nightshadow (#189) üzenetére


darvinya
titán

Ez így nem teljesen igaz, hogy csak skin.
Itt a lényeg, hogy nem kell plusz app ugyan azért.
Bizonyos dolgok jobb alatt.

Nekem jobban használhatóbb az ICS, mint a GB.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#192) kavics325i válasza Alborosie (#187) üzenetére


kavics325i
őstag

Na akkor a netnek ne hidj. Végig se olvastam a Galaxy W - nél már meg is akadtam. Nincs

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#193) pit stop válasza 123xyz (#40) üzenetére


pit stop
addikt

Kicsit megkésve reagálok de Sony-nál ez elég bevett.
Itt konkrétan pl. laptopjaikra gondolok, amik mind VAIO-k, ez az összefoglaló név.
(De Samunak Galaxy ugyanez android telefonokra azt hiszem).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#194) Ricardo válasza nightshadow (#189) üzenetére


Ricardo
félisten

Jobban használja a telefon erőforrásait (ez főleg az ilyen telefonoknál jön jól, ahol finoman szólva is végesek az erőforrások) , így ugyanaz a telefon gyorsabb ICS-el, mint GB-vel. nem eget rengető, de sokkal folyékonyabban, szebben teszi a dolgát.

(#195) osztraksajt válasza Alborosie (#190) üzenetére


osztraksajt
őstag

Végülis ilyen alapon a win7 is csak az NT foltozgatása. :DDD

Viccet félretéve, teljesen újra lett írva a memóriakezelés, sokkal több program fér el a háttérben. Sokkal később zár be alkalmazást minta GB, sokkal kevésbé "akad be". Pl egy voip kliensed fut háttérben megtudod mért is jó az ICS. De a sebesség is optimalizáltabb, gördülékenyebb az a egész.

(#196) Alborosie válasza kavics325i (#192) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Nincs? Mi nincs? ICS rá?
"Operating system Android 2.3.6 (Gingerbread) with TouchWiz UI 4.0, upgradable to Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) (Unofficial android upgrade via CyanogenMod9, downloadable at xda developers)"

Nem értem...

(#197) Ricardo válasza Alborosie (#196) üzenetére


Ricardo
félisten

Hivatalosra gondolt :U

(#198) Alborosie válasza Ricardo (#197) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Sorry, a "Nincs" befejezetlen mondatból aztán passz, hogy mire gondol. :)

(#199) scyllarus válasza osztraksajt (#195) üzenetére


scyllarus
veterán

Teljesen így van. És mostanában azért egyre több az olyan app (bár még így sem olyan sok), ami nem is hajlandó települni/elindulni 4.0-nál régebbi rendszereken.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#200) VD válasza scyllarus (#199) üzenetére


VD
őstag

Pontosan, pedig simán elfutna 2.2-n is, mert nem kell neki semmi olyan jogosultság amit az ne tudna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.