Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) gabe8719 válasza Alborosie (#190) üzenetére


gabe8719
senior tag

Sok mindent leírtak előttem, de a lényeg:
Az ICS az a rendszer, ami egységesítette a mobil-és tabletplatformot, ettől lett főverzió - a JellyBean már egy továbbfejlesztett ICS, így az már csak 4.1. (ha még emlékszel, a táblák elterjedésekor elég nagy probléma volt a 3.0-s Honeycomb, mert nem volt oda-vissza kompatibilis a mobilokon használt 2.2-2.3 rendszerekkel, és az alkalmazások nem működtek itt is-ott is).

Mindezeken felül nem értem a problémádat és a gerjesztett vitát, igenis nagy pluszpont a frissebb szoftver (de ha neked mindegy, mert szerinted egyik olyan mint a másik, akkor talán felejtős is az egész).
Nem azért jó, hogy eleve ICS-el jött ki, mert a 2.3 sz@r, hanem azért, mert frissebb, időtállóbb és okosabb/fejlettebb rendszer, mint az elődök. A 'foltozásról itt-ott' annyit, hogy egy teljesen újragondolt és újraoptimalizált (a driverek is..) rendszerről van szó, amiről te beszélsz, az a 2.3.3 -> 2.3.4...

Sok fontos dologban előrelépés történt, nálam az üzemidő is 30-40%-kal jobb ICS alatt, minden böngészőn és adatkapcsolaton sokkal fürgébb a böngészés, jobb a GPU kihasználás, simább a működés, javult a multitasking, és még lehetne sorolni a finomságokat (amit csak akkor vesz észre, mikor a megszokott ICS-ről vált GB-re hirtelen), de tökfelesleges.
Nem mondom, hogy ég és föld a kettő közti különbség, de hatalmas - a GB abszolút fapadosnak hat ICS után.

[ Szerkesztve ]

(#202) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó teló, de kicsit kicsi a képernyője. (nekem legalábbis)

Mentalita'

(#203) mrlujoak


mrlujoak
veterán

De most komoly?

Ezen kell lovagolni?

Miért ICS? Mert.

Ha meg GB lenne csak rajta, már szét is szedték volna páran a Sony-t. Szó szerint mocskolták volna.

ICS vel jön és kész. Ezen nincs mit kérdezgetni. :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#204) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Nem rossz dolog rá az ICS, sőt...
De akkor ha egy ilyen készülékre rá tudják tenni, akkor a korábbi, de sokkal erősebbeknél ne azt mondják, hogy nem bírná a hardver.

A galaxy mini 2 ugyanilyen hw-vel, és GB-vel viszont sokkal drágább, inkább dícsérni kellene a sony-t.

[ Szerkesztve ]

(#205) blackmajesty válasza TheSCRiN (#204) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

A Sony nem is mondta, h nem bírja el a hardver, sőt, ki is adták a tavalyi telóikra az ICS-t, kivéve Play.
A Samsung meg azzal indokolta, hogy a TW-nek kevés az erőforrás.

(#206) mrlujoak válasza TheSCRiN (#204) üzenetére


mrlujoak
veterán

A Sony nem is mondott ilyet.
Az Xperia PLAY esetében az ICS-re nem optimalizált játékok nem kielégítő futtatása miatt nem jött hivatalos ICS.
Ezt leszámítva minden tavalyi modell kapott már ICS-t.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#207) Alborosie


Alborosie
aktív tag

A válaszokat köszönöm. De ettől függetlenül ismét nem győzött meg az android. :(
Főleg úgy, hogy tényleg rátudják tenni kisebb telefonokra, aztán a komolyabb hardwaresre meg megy a duma, hogy TALÁN... :U

Itt beugrik az, hogy amikor vettem Sony Ericsson arc S-t, akkor azért valamicskével többet vártam el. Tény, az arc S nem egy Galaxy S3! De akkor is az ár-érték arányt figyelembe véve konkrétan kaptam egy egyszeri frissítéses készüléket... Talán kétszeri, ha a JB-t megkapja.

Viszont, ha abból indulok ki, hogy android X verzióját használja a telefon és konkrétan a belépőszint majdnem ugyanazt nyújtja, mint a felső, akkor... KHM!

Na, mindegy. Sosenemkelltöbbetandroid. :U

(#208) mrlujoak válasza Alborosie (#207) üzenetére


mrlujoak
veterán

De ne!!!!!!!

Ne egy alap készülékkel próbáld magad meggyőzetni!!
Már csak azért sem, mert olyan rendszerrel (oprendszerrel) akarod az alsós androidot versenyeztetni, ami nem reális!

Mert mivel is versenyezteted?

WP7? Mi ott a legolcsóbb készülék? Lumia 610 talán? Nem egy kateória
iOS?! :Y Ugye ezt ecsetelnem sem kell
Symbian? Ok, ott talán van olcsó alternatíva, de nem hinném, hogy Symbianra gyúrsz
bada? Ott sem épp az új, olcsó és húdejó készülékek állnak sorba...

Szóval!

Eredendő bűn - és bocs, de - butaságra vall, egy alap androidos modellel kapcsolatban várni, hogy meggyőzzön, még szoftveres oldalról is... :(

Az Xperia arc S esetében Te nagyon eltévedtél! Pont a tavalyi Xperia sorozat a legpéldásabb frissítési támogatással bíró készülék az androidos fronton!
Kategóriájában egy remek készülék, és GB-ről ICS-re váltott. Ez egy nagy fő frissítés volt.
Hab lenne a tortán, ha kap JB-t...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#209) nightshadow


nightshadow
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ a GB vs. ICS kérdésben. Tényleg csak kíváncsi voltam, hogy mi a gyakorlati különbség a GB és az ICS között, mivel - mint írtam korábban - még nincsen okostelefonom, ezért érdekelt. Abszolút nem a trollkodás vezérelt, mikor feltettem a kérdést.

Ez a teló abszolút tetszik, nagy valószínűség szerint ez lesz az első okos telóm, csak megvárom, míg kicsit lemegy az ára, mivel nekem csak a kártyafüggetlen jó a BM miatt.

(#210) gabe8719 válasza mrlujoak (#206) üzenetére


gabe8719
senior tag

Szerintem a legnagyobb gond ott is az volt, hogy a kontroller drivereit nulláról kellett volna újraírni ICS-hez, és volt ugyan bétatesztelés, de nem volt 100%-os az eredmény - a júzer meg jogosan húzta volna a száját, hogy pénzért megvett egy rakás játékot, amit nem tud rendesen futtatni.

Sok kritika érte így is a Sonyt a Play miatt, de szerintem korrekt hozzáállás volt részükről, hogy kiálltak és megmondták kerek-perec, hogy 'tudjuk hogy megígértük, dolgoztunk is vele annyit mint a szemét, ki is volt adva tesztelésre, de végül a típus jellege miatt jobbnak láttuk, ha nem kockáztatunk és marad a GB. Elnézést.'..
Ez a normális hozzáállás szerintem is, amit ugyan magasztalni felesleges, egyszerűen ennek kéne mindenhol alapértelmezettnek lenni és egész máshol tartana a droid. Biztos vagyok benne, hogy a Sonynak komoly szerepe van abban, hogy kezdi a többi gyártó is komolyabban venni a supportot, máskülönben lépéshátrányba kerülnek..
Az SE is bebukta a 2010-es palettát emiatt, a Samsung is szégyenben maradt jónéhány (akkori viszonylatban) csúcsmodellel, a mostaniakkal már aligha mernék ugyanezt megcsinálni a jövőben.

Mindent egybevetve azt hiszem jó esély van rá, hogy kivételesen márkahű legyek, a magam részéről jóval többet kaptam a pénzemért mint vártam, és nem kellett csalódnom.
Ritka dolog ez manapság, a legtöbb gyártót csak addig érdekli a vásárló, amíg leteszi a pénzt az asztalra, aztán tesznek rá magasról. Sajnos.

Az idei paletta viszont szvsz. korántsem olyan ütős mint a tavalyi volt, valahogy (még ha dizájnra meg is van, de) nincs az az egységesség ami volt, és az ár/értékarány is szerintem jobb volt tavaly. Ez is megkaphatta volna nyugodtan az MSM8255-t és az Adreno 205-öt, nem hinném, hogy jelentékenyen megnyomta volna az árát - ennyiért pedig instant get lenne a tavalyi vassal.

[ Szerkesztve ]

(#211) gabe8719 válasza Alborosie (#207) üzenetére


gabe8719
senior tag

Nem is akar meggyőzni senki az androidról, kinek a pap, kinek a paplan. :)

"Viszont, ha abból indulok ki, hogy android X verzióját használja a telefon és konkrétan a belépőszint majdnem ugyanazt nyújtja, mint a felső, akkor... KHM!"

Óriási különbség van a belépőszint és a 100+ K kategória között akkor is, ha mondjuk mindkettőn GB van.. Ilyen szempontból nem lehet egy kalap alá venni egy alsós és felsős modellt, a hardveres különbségek nagyon durvák is lehetnek.
Az egyiket az alapvető okosfunkciókra tudod használni rendesen, míg a másik (nyilván felárért) sokkal többmindenre képes ugyanazzal a szoftverrel, már csak a teljesítmény miatt is. És akkor nem is beszélve ugye a kijelzőméretről/felbontásról/minőségről és az egyéb szolgáltatásokról, amiket egy belépőmodellnél nem kapsz meg.
Az mondjuk igaz, hogy a tavalyi SE-knél a hardver tökugyanaz volt, csak a belépőszint nem kapott akkora/olyan kijelzőt, kamerát, és egyéb ilyen-olyan szolgáltatást. És azért egy Mini és egy Arc S között a kvázi azonos hardver ellenére volt árrés keményen.

Nyilván van abban valami amit mondasz, a problémák legnagyobb része éppen az Android természetéből fakadnak, miközben rengeteg olyan előnye is van, amivel más platform perpillanat képtelen versenyezni. Mindenkinek más az igénye, ezért van akinek kompromisszumos az android a hátrányok miatt, van akinek pedig az a számára tökéletes, mert a negatívumok nem érintik az igényeit.

[ Szerkesztve ]

(#212) mrlujoak válasza gabe8719 (#210) üzenetére


mrlujoak
veterán

(#207) Alborosie:

Ez egy alsós, jó árú Sony mobil, friss androiddal.
Olcsó, alap hardver, gagyi kamera.

Ez nem akar ennél több lenni. Nem gamer telefon, nem is ezzel kell HD videót nézni/forgatni. Ez a mindennapi átlagéletre hivatott okostelefon.

gabe8719:

Bocs, a fenti nem neked...

Egyébként a Sony a 2010-es szépítést az X10 GB-re történő frissítésével érte el. 2.3.3-ra frissült az 1.6-al, majd 2.1-en "veszteglő" modell. Tanult is a hibájából, a 2011-es paletta példásra sikerült...

A PLAY-es "felháborodás" is csak pár ember részéről volt, aki nem bírta felfogni, hogy a PLAY felhasználók, akik kemény pénzért vesznek komoly játékokat, nagyon nem nézték volna jó szemmel, ha a vásárolt/birtokolt játékaik szaggattak volna...

Volt aki ezt nem értette meg... Csak sajnálni tudom...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#213) gabe8719 válasza mrlujoak (#212) üzenetére


gabe8719
senior tag

Figyuzok és értem, de még mindig nem erről van szó.
Hanem arról, hogy - mondjuk a T-mobile kínálatot nézve - az Lww-be befért a jobb hardver (ja, és a jobb kamera) kevesebbért, akkor ebbe is befért volna egy évvel később a tavalyi hardver ugyanennyiért. Ehelyett drágábban kevesebb van benne.

Én is szeretem a Sony-t, de azért annyira nem vagyok elvakult, hogy ne vegyem észre, hogy az idei paletta kicsit mintha elszállt volna a tavalyihoz képest ár/érték arányban. Erről írtam, nem kell belőle semmit kiragadni.

Köszönöm.

Az pedig, hogy minek akar látszani és hogy valójában mi, az tökmindegy. Aki objektíven nézi a dolgokat, az nem azt nézi hogy ez+az micsoda, hanem hogy mit kap a pénzéért. Amíg az Lww 36900 volt webshopban feltöltőkártyásan, addig ez ugyanolyan kijelzővel, butább hardverrel és klasszisokkal rosszabb kamerával 37800 ugyanabban a konstrukcióban.
Magyarán nem hinném, hogy eltúlzott kijelentés az, hogy 2012-ben ezért a pénzért nyugodtan befért volna az Lww hardvere is a gépház alá, ha már ugyanebben az évben ennyi volt az Lww végfelhasználói ára.

De ha már mindenáron firtatjuk, hogy mi ez és minek akar látszani, és hogy ez egy 'mindennapi átlagéletre hivatott okostelefon', akkor legyen 28000, oszt' nem szóltam egy szót sem.

Szerk.:
Ja, így már minden világos, elnézést a 'letorkolásért'. :)

[ Szerkesztve ]

(#214) gabe8719 válasza mrlujoak (#212) üzenetére


gabe8719
senior tag

"A PLAY-es "felháborodás" is csak pár ember részéről volt, aki nem bírta felfogni, hogy a PLAY felhasználók, akik kemény pénzért vesznek komoly játékokat, nagyon nem nézték volna jó szemmel, ha a vásárolt/birtokolt játékaik szaggattak volna...

Volt aki ezt nem értette meg... Csak sajnálni tudom..."

Ez az a tipikus réteg, amelyik mindent összewarezol, aztán meg háborog, hogy valamit nem kap meg. Érdekes módon a normális júzer megköszönte és igazat adott a gyártónak.
Talán így is lehetne..

(#215) Ricardo válasza gabe8719 (#210) üzenetére


Ricardo
félisten

Így is üti a mezőnyt a kategóriában, de abban igazat adok, akkor alázott volna.

(#216) blackmajesty válasza gabe8719 (#213) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Most pl a t-mobile árlistán a LwW drágább, az hogy korábban olcsóbb volt, az nem jelent semmit, aki most akar venni, az most ezt kapja meg olcsóbban.

(#217) darvinya


darvinya
titán

Nincs kedvem még egyszer kiírni, de talán bele lehetne írni a teszt/1. hsz-be.

Felmerült többször mi ez a „visszalépés”.
3 válasz lehet:

1. mivel az elő szériát (mini, stb.) nem vitték, mint cukrot

2. katasztrófa miatt alapanyag hiány

3. haszon, de szinte megegyezik az 1-el, ami a vásárló a Samu bugyuta teloja elhoppolt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#218) Napfénysüti

Sikergyanús készüléknek tűnik a Sony-tól, ár/érték arányban igen jó.

Més que un club!

(#219) 123xyz válasza gabe8719 (#213) üzenetére


123xyz
tag

Nem találom helytállónak az összehasonlításod...
Inkább ezt ajánlanám a figyelmedbe: tavaly novemberben a t-mobilnál (ha már itt nézted az árakat) 64 990 Ft kezdőárral debütált az LwW kártyás csomagban. Ahhoz képest a Tipo kb tegnapig (mindenesetre pár napja) 42 E körül volt (egy hozzászóló beírta), most meg 37800, nem sokkal a bevezetés után. Remélem érzed a különbséget. Azt meg talán nem kezdem el magyarázni, hogy a piac így működik és miért nem érdemes ilyen szempontból egy majdnem 1 éves és egy friss mobil aktuális árát összevetni... A te összehasonlításod abból a szempontból helytálló, hogy sokszor talán megéri a régebbi készüléket venni, de amire céloztál (volna), arra nem felel meg. Térjünk vissza erre akkor, amikor már a Tipo is közel 1 éves lesz ;) Remélem nem veszed személyed elleni támadásnak az írásom :U

Egyébként én megvettem egyet és elégedett vagyok vele :)
Dióhéjban: tényleg elég gyors, persze ha sok alkalmazás között váltogatok akkor már kell egy kis idő mire betölti amit éppen akarok, de ennyit el bírok viselni, és ez is csak minimális lassulást okoz. Jó a minősége, nem lötyög, hátlap stabil, minden oké. A kamerát nem tudom mert még nem próbáltam ki, nagyon engem nem is érdekel. Már wifiztem vele, az is ment különösebb probléma nélkül. 1 nap tapasztalata alapján azt mondom, ha nem nyúzom folyamatosan, akkor a 2-3 napos üzemidőt simán fogja hozni.

(#220) mrlujoak válasza gabe8719 (#213) üzenetére


mrlujoak
veterán

"az idei paletta kicsit mintha elszállt volna a tavalyihoz képest ár/érték arányban."

Szerintem nem. Tavaly is volt zászlóshajó az Xperia arc/arc S személyében, de igazán low end modellje nem...

Az Xperia mini is hardveresen bőven nem az alsókategória - az árát tekintve meg aztán végképp nem - míg a LwW sem alsós modell...

...és ki is fújt. A tavalyi paletta leggyengébb tagja is a középkategória alja.

Idén ezt változtatja meg a Sony a tipo-val és miro-val... Érezhetően alacsonyabb hardver, még a tavalyi legolcsóbbnál is (LwW) így idén már lehet olcsó Sony-t is venni...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#221) draco31


draco31
veterán

Nekem most X8-am van, és tetszik ez a modell is!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#222) vitya18


vitya18
csendes tag

Sziasztok!
Én nem értek túlságosan a telefonokhoz, de már egy ideje szeretnék beruházni egy újra. Ez a tipo megtetszett, árban is körülbelül ebben gondolkozok (40-50 e Ft). T mobilos vagyok, de végül is kártyafüggetlenül is jó lenne. Szerintetek van jobb a piacon? Live with walkman, Blade II, esetleg valami más? Köszi:) :DD

(#223) mrlujoak válasza vitya18 (#222) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha pénzed engedi egy LwW szerintem jobb választás... Árban több, ezért többet is kapsz.
A tipo ezzel a tudással, friss modellként elég jó ajánlat...

Megnéztem, a LwW Dominoval :

T-Pontokban és partnereinknél:48 990 Ft Webshop ár
10% kedvezménnyel: 44 091 Ft

A tipo:

T-Pontokban és partnereinknél:41 990 Ft Webshop ár
10% kedvezménnyel: 37 791 Ft

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#224) vitya18 válasza mrlujoak (#223) üzenetére


vitya18
csendes tag

Köszönöm a választ, és szerinted nem is érdemes most semmire várnom? úgy értem nem jön ki valami jó mostanában? Blade II?

(#225) mrlujoak válasza vitya18 (#224) üzenetére


mrlujoak
veterán

Sajnos döntést neked kell hoznod, ebben nem segíthetek. Várhatsz is, hátha jön egy jóárasított modell, a döntés nálad van.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#226) Enci1983 válasza dokee78 (#109) üzenetére


Enci1983
senior tag

300$-ra árazták az Xperia J-t, bár mire ideér kitudja mennyi lesz.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#227) scyllarus válasza Enci1983 (#226) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez sajnos elég messze van az ígért 150-160 euros ártól :(
[link]
De hol találtad ennyiért?
Én 265-öt találtam: [link]
Vagy 200 fontért: [link]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#228) joey04 válasza Alborosie (#164) üzenetére


joey04
titán

ebből csak van olyasmi, ami hasznos.
ha más nem is, ez: A felhasználói felület megjelenítése hardveres gyorsítást kapott
már megéri. ahogy jb-ben a project butter önmagában is elegendő újdonság ahhoz, hogy várják a frissítést a tulajok.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#229) mrlujoak válasza Enci1983 (#226) üzenetére


mrlujoak
veterán

Független piacon a 68 E forintnyi nyitóár hmm, még fogcsikorgatva is kellemetlen a J-ért, de ok, legyen. Nyitóár.
A tipo-ért is inkább szolgáltatóhoz javallt menni, mert feltöltős karis konstrukcióban van, ahol több, mint 10 E forinttal kedvezőbb áron lehet hozzájutni, ami egy 45E-es készüléknél nem elhanyagolható tényező...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#230) nightshadow


nightshadow
veterán

Ausztriában 265€ az Xperia J nyitóára, ami kb. 75k, tehát nagyjából megegyezik az Xperia U nyitóárával.

(#231) Enci1983 válasza scyllarus (#227) üzenetére


Enci1983
senior tag

A phonearena sony híroldalán tegnap rakták ki, igaz ez független készülékekre értendő ha jól vettem ki a cikkből.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#232) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Korrekt telefon, épp most vagyok vétel elött és bizony veri a Galaxy Mini II-t igy elso blikkre. A leirasban még mindig van hiba, ha valoban 800as a proci akkor nem 7225a hanem 7227a van benne. Ugyanaz a kettő csak 600 vs. 800MHz a frekije. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#233) nightshadow válasza wwenigma (#232) üzenetére


nightshadow
veterán

A hivatalos white paper szerint ez a proci van benne:
- 800 MHz Qualcomm Snapdragon™ MSM7225AA

[ Szerkesztve ]

(#234) darvinya válasza wwenigma (#232) üzenetére


darvinya
titán

Pedig MSM7225A proci. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#235) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ma a Sony-ban is megtapiztam a tipo-t kicsit tüzetesebben.

Első blikkre feltűnt, hogy a mintabolti gyári független modell eleve 4.0.4-el jött, így hirtelen nem tudom hova tenni a tesztelő 4.0.3-as modelljét...

(a képernyőfotó az ottani tipo-val készült)

Fehérben iszonyat jól néz ki, íme:

Az áron nem illik meglepődni, ez ugyebár gyártói garis, független, és mintabolti modell...

Ami viszont a legjobban furdalta a kíváncsiságom, az a Sony Ericsson hangok.
Azt láthattuk már pl. a Sony Xperia P esetében, hogy a "régi" Sony Ericsson csengőhangok már "csak" Xperia néven futnak...

pl:

Sony Ericsson
Sony Ericsson

Classic phone
Sony Ericsson

(értelem szerűen az alsó a "szerző")

Nos, ez a gyári Sony modelleken, 2.3.7 alatt is már csak

Xperia
Xperia

Classic phone
Xperia

...és a gyári 4.0.4 esetében is így van a Sony modellen...

Miért voltam erre kíváncsi?

Mert a tavalyi modellek esetében ugye kijött már a 4.0.4.

Ennek hatására a Sony Ericsson modellek bootikonja Sony lett, és nem SE, illetve számos helyen - pl ex Market (Google play) is Sony rész van a régi Sony Ericsson helyett.

Viszont a menüben - mint pl. a csengőhangok - maradt a Sony Ericsson.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#236) VD válasza mrlujoak (#235) üzenetére


VD
őstag

Bárcsak nekem lenne ennyi szabadidőm.... :U

(#237) nightshadow


nightshadow
veterán

Tipo video review: [link]

[ Szerkesztve ]

(#238) MADcat válasza VD (#236) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

arra van időd, amire szakítasz... :U

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#239) wwenigma válasza nightshadow (#233) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

erdekes, remelem huzhato minimum 1GHzig, es nem alapbol tuningolt a drága. Hétfőn hozza a futár a csomagot. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#240) dokee78


dokee78
félisten

Egyetlen dolog ami a külsőn kívül tetszik az a kernelverzió. :K

(#241) Oerstadt


Oerstadt
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a miro a tipo-hoz képest miben más? kamera felbontás, kijelző méret, kinézet mellett van valami, ami mellett elsiklott a figyelmem? Gondolom árban ugyanígy 45 alatt kéne nyitni majd, nem? Csak mert olyat szeretnék, de még azt sem tudom mikor jelenik meg pontosan :(

A másik: Írtátok itt többen hogy az Adreno 200 elavult GPU. Viszont a Sony Xperia U (melynek Mali-400MP a grafikus gyorsítója) tesztjében, a hardver oldalon azt írta a tisztelt tesztelő, hogy idézem:

"...a játékoknál pedig szintén kisebb előnyre tett szert, de az ottani részt nem nyerte meg, az Ace Plus az Adreno 200-zal lenyomta."
Most akkor ez az erőskála hogy van pontosan? Ebben a két alsókategóriásban jobb a GPU mint egy 20ezerrel drágább készülékben? Nem mintha nagyon meg szeretném hajtani majd a gépet, csak ez szemet szúrt :)

[ Szerkesztve ]

(#242) blackmajesty válasza wwenigma (#239) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nem húzható 1 ghz-ig, a 7225A 600-800 mhz-et tud, a 7727A tud 800-1000 mhz-et. Illetve lehet h húzható, de az már nem biztos, hogy jót tesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#243) Nicejob


Nicejob
csendes tag

Sziasztok!

Volt ma szerencsém kipróbálin a telefont, és szerintem nagyon jó telefon, egyetlen probléma ami viszont elég nagy a kamera. zajosak a képei, nem is túl szépek, dehát most 3,2 megapixletől mit is várhatánk. :D gyors, könnyne kezelhető, szép kijelzővel bíró telefon, nem vészes árért. Amit a tesztben megemlíthettek volna, az még az, hogy,(ez lehet csak nekem újdonság :DD)az "alap" applikációkat, például a TrackID át tudodm tenni SD kártyára. És például több játékkalis sikerült, ami számomra azért meglepő, mert a Samsung Galaxy Minimen ezt nem lehet... A másik pedig az, hogy rengeteg szemet gyönyörködtető háttérkép,"téma",élő háttérkép van alapból a telefonon.

Üdv: Nicejob : :C

(#244) dokee78 válasza Nicejob (#243) üzenetére


dokee78
félisten

A Track ID-t nem jó ajánlott áthelyezni,hiába engedi.

(#245) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Vettem egyet a lányomnak, egy X10 Mini Pro-t cseréltünk le. Nem került semmibe a T-nél, csak 750 Ft/hó. Szép és jó minden, de az nem tetszik, hogy a régi Sony Ericsson felvevőgombos-mikrofonos füles nem működik vele, újat kellett venni.

(#246) Alborosie


Alborosie
aktív tag

"Nem került semmibe a T-nél, csak 750 Ft/hó."
Most akkor he? :U

(#247) zotyesz66 válasza Alborosie (#246) üzenetére


zotyesz66
őstag

Mit nem értesz? 0 Ft befizetés, 750/hó részlet. Elhozni nem került semmibe.

(#248) Alborosie válasza zotyesz66 (#247) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Azért úgy menten pontosabb, hogy ott van az "elhozni" szó!

(#249) zotyesz66 válasza Alborosie (#248) üzenetére


zotyesz66
őstag

Szerintem érthető volt úgy is, legfeljebb pongyola.
Viszont lehet-e hozzá kapni mikrofonos felvevőgombos headsetet nem túl drágán?

(#250) scyllarus válasza Nicejob (#243) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem a 3 MP-lel van a gond, hanem a fixfókusszal. Nézz meg egy Samsung D900-U700 stb. -vel készült 3 megapixeles képet (vagy hasonló SE telóét), ég és föld lesz a különbség, pedig azok régi gépek.
Az alap alkalmazásokat nagyon nem ajánlott SD-re rakni, különben sincs szükség rá, a 2,5 GB mindenre elég kell, hogy legyen, az SD-re inkább a zenéket, képeket, filmeket tedd.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.