Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) zastarovie válasza wwenigma (#700) üzenetére


zastarovie
csendes tag

ez sem megy természetesen.

belementem a "telefonkönyvbe", majd a "kapcsolatokba" megnyomtam a jobb fizikai gombot majd "kapcsolat importálása" ott "belső tárhely" végül rákattintottam a fiókomra "....gmail.com".

hibaüzenet:
"nem található vCard fájl. csak .vcf fájlok importálhatóak"

mi a probléma?

(#702) zastarovie válasza zastarovie (#701) üzenetére


zastarovie
csendes tag

ja, és van arra vonatkozóan valamilyen beállítási lehetőség, hogy ha wifiről is tud netet szedni, akkor inkább azt használja, és ne az előfizetéses netet szívja?

[ Szerkesztve ]

(#703) Tommee válasza zastarovie (#702) üzenetére


Tommee
aktív tag

Persze: egyszerűen kikapcsolod a mobilnet-et, a wifi-t pedig be.
A névjegyeket a memóriakártyáról .vcf kiterjesztésű fájlokból tudja beimportálni a névjegyzékbe.
Az előző telefonod programjával kell kimentened vcf formátumba a névjegyzéket.
Amennyiben a SIM kártyán talál telefonszámokat, azokat első bekapcsoláskor(lehet h utána is van rá mód ezt nem tudom) megkérdezi hogy felveszed-e a kapcsolatok közé.

Ja látom már h a neveket sikerült beimportálnod.

[ Szerkesztve ]

(#704) zastarovie válasza Tommee (#703) üzenetére


zastarovie
csendes tag

köszi!
igen a sim kártyás kinyerés már sikerült. most a google szinkronizációt akarom véghezvinni, csak kicsit amatőr vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#705) Tommee válasza zastarovie (#704) üzenetére


Tommee
aktív tag

Előző kérdésedre visszatérve: vannak alkalmazások a Market-ben amik automatikusan letiltják a mobilnetet ha wifi-re csatlakozott a telefon.
Vannak olyan készülékek, amik ezt automatikusan megteszik, de h a Tipo tudja-e passz...én magam szabályozom mire kapcsolódom.

(#706) Martin1910 válasza Tommee (#703) üzenetére


Martin1910
csendes tag

És a mobilnetet hogy lehet kikapcsolni? :D

(#707) wwenigma válasza Tommee (#705) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha wifi aktiv akkor azon megy a kapcsolat, szoval minek erre progi?

zastarovie: emailednel a cimtarba importald a NETEN a google fiokodba, ne a telodon. Az tuti megy.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#708) LyonnaisFan1 válasza szponzor (#695) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

-

Az opera minit és egy fájlkezelőt ( File Manager , tud kicsomagolni is ) már felraktam! :DD

Az alapböngésző nekem annyira nem vált be , így operára váltottam! Egész jó böngésző
A fájlkezelő meg alap mivel anélkül nem tudok bluetoothon küldeni fájlokat más telefonra.

Zenelejátszóból a PowerAMP került fel , azt még szoknom kell. Probléma nincs vele.

Hihetetlen mennyi alkalmazás érhető el a telefonomra , bőség zavara felsőfokon :DD :DD
Akár még TV adást is leshetek a telefonon ( Adott program segítségével ) , ha az adott internetkapcsolat megfelelő hozzá.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#709) zoli62 válasza LyonnaisFan1 (#708) üzenetére


zoli62
addikt

Csináltam egy 12 napos készenléti időt, mivel időközben m ás telefont használtam. Gondolom ez nem számít rossznak.

(#710) myk74


myk74
senior tag

Hogyan tudok berakni egy képet a galériából háttérképnek,
hogy az ne mozogjon ha lapozok a főképernyőn az oldalak között?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#711) szponzor válasza myk74 (#710) üzenetére


szponzor
senior tag

Max úgy, hogy launcher-t cserélsz.

(#712) myk74 válasza szponzor (#711) üzenetére


myk74
senior tag

Melyiket ajánlanád?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#713) szponzor válasza myk74 (#712) üzenetére


szponzor
senior tag

Nova vagy Apex...de a Lightning sem lehet rossz, én Nova párti vagyok, az ingyenes is nagyon jó.

(#714) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Van rá valami lehetőség, hogy visszaállítsam az alap ICS-es felületet?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#715) szponzor válasza tDr1v3r (#714) üzenetére


szponzor
senior tag

Max. te is cserélhetsz egy launcher-t, de alapból sincs sok módosítás a gyári ICS-hez képest.

(#716) myk74 válasza szponzor (#713) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm kipróbáljuk!(asszony telefonja lenne a tipo)
:R

Nincs kéz Nincs csoki!

(#717) Kryczek válasza opeter87 (#685) üzenetére


Kryczek
tag

jah, kár, hogy a lumia 610-re szinte semmilyen program nem megy fel a 256 mb ram miatt... :(

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#718) Kryczek


Kryczek
tag

nem akarok 700 hsz végigolvasni. androidos telót szeretnénk a családba venni. a Tipo a galaxy mini a mini2 és a huawei ascend y200 illetve g300 közzül kéne választani. melyiket válasszuk??? a tipo-nak van valamilyen ismert hibája??

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#719) szponzor válasza Kryczek (#718) üzenetére


szponzor
senior tag

Galaxy Mini és az Y200 nagyon rossz, én a G300-at választanám, mert a kijelzője is jó, a belseje meg ugyanaz, mint a Tipo-nak vagy a Mini 2-nek.

(#720) zastarovie


zastarovie
csendes tag

ismerkedek a kis géppel, kezd tetszeni. :-)

most az adaway-t telepítettem, de hibát jelez.

hibaüzi: "az az bináris nem található vagy a rootot nem engedélyük"

mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#721) darvinya válasza zastarovie (#720) üzenetére


darvinya
titán

A reklámok blokkoláshoz root(azaz rendszer gazdai) jog kell.

Azaz root-olni kell a telot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#722) zastarovie válasza darvinya (#721) üzenetére


zastarovie
csendes tag

Jól érzem, hogy ezt inkább ne csináljam, ha nem vagyok expert? :)

(#723) szponzor válasza zastarovie (#722) üzenetére


szponzor
senior tag

Egyszerű, találsz itt a fórumon leírást, de akkor ugrik a garancia...persze ha visszaállítva viszed vissza, akkor nem fogják tudni.

(#724) zastarovie válasza szponzor (#723) üzenetére


zastarovie
csendes tag

jó lenne hirdetésektől szabadulni, de inkább nem veszélyeztetem a két éves garimat. nem vagyok még elég gyakorlott.

nincs esetleg olyan adblock, ami nem igényel rootolást?

és tudnátok ajánlani ingyenes vírusirtót, meg valamit ami tisztán tartja a gépet? (pl. valami history cleaner, ami a híváselőzményeket, alkalmazásokból maradt szemetet tisztítja?)

(#725) darvinya válasza zastarovie (#724) üzenetére


darvinya
titán

Ha olyan játékkal játszol aminek nem kell net, akkor tiltsd a net-et és nincs reklám.
pl: AngryBirds csak net nélkül indítom el és nincs reklámom

Vírusirtó meg ilyenek teljesen felesleges.
Hívás listát meg lehet törölni a tárcsázó/menü gomb és ott van a törlés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#726) szponzor válasza zastarovie (#724) üzenetére


szponzor
senior tag

Mindegyik adblocker-hez kell root, mert a host file-hoz adja hozzá a webcímet, ami a root-ban található.
Vírusirtót én nem használok, pedig már több, mint 2 éve használok Android-ot, de szerintem teljesen felesleges. Asztali gépen Linux-on sem használok, annyi az egész, hogy Play-ből nem a másfél csillagos app-okat szedd le, amit előtted 10-en töltöttek le és akkor nem lesz gond szerintem. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor pl. az Avast ingyenes, de elvileg kicsit le is fogja a telefont.

(#727) kovaccs


kovaccs
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy kis mérete mennyire megy a billentyű használat rovására, tehát egy átlagos férfi kézzel is kényelmesen használható? Továbbá hasonló árkategóriákban látok fényérzékelőt, távolságérzékelőt, gyorsulásmérőt, másodlagos kamerát. Ezek nélkülözhetők a napi használatban?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#728) szponzor válasza kovaccs (#727) üzenetére


szponzor
senior tag

A billentyűt úgy alakítod, ahogy akarod. Ha nagy a kezed, akkor a régi stílusú (a 9 számon van betű) billentyűvel biztos, hogy tudsz gépelni, ha meg jó a gyári, akkor érdemes egy próbát tenni az AnySoftKeybord-dal.
Távolságérzékelő minden Android-os telefonban van tudtommal, ebben is, valószínűleg gyorsulásmérő is, de ezeket az ember nem nagyon használja, legalábbis nem tudatosan. A fényérzékelő nekem is hiányzik, az előlapi kamera meg ebben a kategóriában ritka, de ha nem videótelefonálsz, akkor szerintem mindegy, hogy van-e.
A ZTE Grand X-et nézd meg szerintem, T-Mobile-tól rendelhető.

(#729) wwenigma válasza kovaccs (#727) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

10ezerér? Miben? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#730) opeter87 válasza kovaccs (#727) üzenetére


opeter87
senior tag

Nekem a gyári billentyűzet odafigyelést igényel (félre lehet nyomni) Azaz itt kijön a kis kijelző hátránya, de napi használatban egyáltalán nem zavaró.

#718 Kryczek
G300 egyértelműen

#717 Kryczek
Mondj pár programot, ami fontos és tényleg nem lehet telepíteni a 256 mb miatt. És ne a Skype-ot hozd fel példának.

[ Szerkesztve ]

(#731) kovaccs


kovaccs
tag

Köszi a segítséget! T mobilos vagyok, igazából 4 készülék maradt a kalapban (árak dominósak)
-S.Tipo (41.990 Ft)
-ZTE Kis (33.990 Ft)
-Huawei y200 (33.990 Ft)
-Alcatel 918 mix (26.990) !!! legjobb ár!!!

Tehát 45-ig fér bele.

Várnám véleményeteket, melyik készüléket ajánlanátok első okostelónak, melyiknek a legjobb az ár/érték aránya. Elsődlegesen internetezésre szeretném használni, néha fotózásra, de leginkább telefonálásra. Új készülék révén fontos a szervizháttér, támogatás is. És lehet, hogy csak nálam van ilyen beidegződés, de én már vásárláskor gondolok arra, hogy amennyiben majd el kell adnom, melyik típusnál tudom ezt a legkisebb veszteséggel megtenni.
köszönöm.

(#732) darvinya válasza kovaccs (#731) üzenetére


darvinya
titán

Hát amire kell neked ezek egyik sem.

Internet min. 3.7" 480*800, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#733) nightshadow válasza kovaccs (#731) üzenetére


nightshadow
veterán

Xperia U van 46-47k-ért [link]

(#734) szponzor válasza kovaccs (#731) üzenetére


szponzor
senior tag

Ezek közül talán a Tipo a legjobb. Az előbb említett U ezekhez képest nagyon jó telefon, de a netezéshez szerintem az is pici.
A veszteséggel szerintem kár számolni, mert az nagyon nagy. Ha megveszel egy telefont 50-ért, azt egy év múlva jó, ha 10-ért el tudod adni szép állapotban. Kevés telefon tartja az árát, de pl. a Nexus-ok ilyen szempontból is jó választások.

(#735) tDr1v3r válasza kovaccs (#731) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezek közül a Tipo a legjobb szerintem... de amúgy 37k dominósan, az általad írt ár csak listaár.

Viszont 45-ig nem biztos hogy ezt venném... de 40k alatt az egyik legjobb ajánlat szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#736) szponzor válasza tDr1v3r (#735) üzenetére


szponzor
senior tag

Én kicsit még hozzátennék és ZTE Grand X...klasszisokkal jobb és szerintem plusz 10E Ft-ot megér az, hogy akár 1 éven keresztül ne nagyítóval kelljen nézni a kijelzőt.

(#737) kovaccs


kovaccs
tag

Köszönöm a véleményeket, segítséget! A ZTE Grand drága nekem. Még talán annyi, ahogy böngészem az árlistát +5000 forintomba kerülne a Samsung Ace. Vagy ez már műszakilag kifutó, gyengébb típus Sony Kis-hez képest?

Tehát maradt a véleményetek alapján a Tipo, vagy ha megerősítitek a döntést a Galaxy Ace (1 ) a kosárban.

Köszönöm!

(#738) wwenigma válasza kovaccs (#737) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Inkabb Tipo szvsz de én elfogult vagyok.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#739) kovaccs


kovaccs
tag

Bocsánat, elrontottam a 737 hsz. és már nem tudtam szerkeszteni! Természetesen Sony Tipot akartam írni. Sony Kis

[ Szerkesztve ]

(#740) kovaccs válasza tDr1v3r (#735) üzenetére


kovaccs
tag

Hanem 45-ig mit vennél? (T-s kínálatból)

(#741) vitemerius


vitemerius
tag

A vodánál kapható tipo pontos típusát lehet tudni? Azért kérdem, mert a védőfóliákat az ebay-en st25i, st21i, st21a stb. típusok szerint adják. Vagy mind egyforma?

(#742) szponzor válasza kovaccs (#737) üzenetére


szponzor
senior tag

Szintén Tipo-ra szavazok, az Ace már megjelenésekor elavult volt, mégis vitték, pedig nagyon drága is volt.

(#743) szponzor válasza vitemerius (#741) üzenetére


szponzor
senior tag

Ezek között nincs méretbeli különbség, csak van, ami pl. 2 SIM-et kezel.

(#744) vitemerius válasza szponzor (#743) üzenetére


vitemerius
tag

Köszi, csak megzavart, hogy vagy 4-féle típushoz külön-külön adják a fóliát.

(#745) Lac83


Lac83
csendes tag

Sziasztok!Erősen gondolkodom egy Tipo beszerzésén,ez lenne az első droidos telefonom.Az lenne a kérdésem,hogy valaki próbálta már Tipo-n a Viber-t?Nekem legfőképp az lenne a lényeg,hogy a Viber normálisan fusson.

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#746) szponzor válasza Lac83 (#745) üzenetére


szponzor
senior tag

Biztos, hogy működik, bár a Viber-nek alapból vannak hangminőségbeli problémái szerintem.

(#747) Lac83 válasza szponzor (#746) üzenetére


Lac83
csendes tag

Legfőképp a szöveges üzenetküldés része érdekelne,a hanghívás annyira nem fontos..olvastam korábban,hogy nem mindegyik telefonon működik problémamentesen,sőt,némelyikre fel sem akar települni.

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#748) szponzor válasza Lac83 (#747) üzenetére


szponzor
senior tag

Telepíteni biztos, hogy lehet, de üzenetnek szerintem inkább Google Talk vagy What's App.

(#749) kovaccs


kovaccs
tag

Véleményetek alapján a Tipo a nyerő nálam, viszont böngészve a T árlistáját kifutóként hasonló árban elérhető lett a Motorola Defy 4,3" kijelzővel, vakuval, nagyobb felbontással.. Mit szóltok hozzá, fontos lenne a véleményetek erről a telefonról is.
Köszönöm előre is!

(#750) szponzor válasza kovaccs (#749) üzenetére


szponzor
senior tag

Nincs az elírva? 3,7"-ra emlékszem a Defy-nál, de semmiképp nem 4,3".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.