Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) kali válasza bcrics (#2750) üzenetére


kali
legenda

egyrészt pont úgy kihasználják majd hamarosan a 4 magot, mint amikor bejött az első 2 magos, és mindenki fujjogott, hogy minek a 2 mag, és lám, bőven van már létjogosultsága, másrészt az nem egyenesen arányos, hogy a 4 mag jobban zabálja az akkumulátort, mint a 2 mag, sőt!
látatlanban merek fogadni, hogy nagyon is jól fogja bírni akkumulátoros üzemidő szempontjából - szerintem arányaiban jobban, mint az sxs!
speciális programot nem kell rajta futtatni, hogy kijöjjön a több mag fölénye, lásd; sgs2 ics előtt nem támogatta a 2 magot, de a böngésző sebességén már gb alatt is látványos volt, mert az profitált belőle!
mondjuk én is azt mondom, hogy egyelőre bőven elég mindenre a sxs!
mondjuk én is osztom azon korábbi hozzászólást, hogy nem feltétlenül kellene nagyobbnál nagyobb kijelzős telefon, 4" környékén megállhatna a dolog, volt 4.3" telefonom, de immár az is nagy lenne, nem kell! :(
maximum 4" méretig tegyenek bele minden szépet és jót, amire szükségem van, az lesz az én telefonom, attól függetlenül, hogy sony, samsung, apple...stb csinálja meg...

[ Szerkesztve ]

(#2752) petymeg válasza kali (#2751) üzenetére


petymeg
addikt

Két mag mire kell, komolyan? Milyen appok használják?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2753) крокодил válasza 1stror (#2746) üzenetére


крокодил
tag

Nekem simán csatlakozott, semmi gond nem volt. Pontosan mit csináltál? Ftp-t jól beállítottad? Total C.-t használsz?

(#2754) Defoe


Defoe
tag

Üdv!
Na ma a kocsiban felejtettem a telefont a szélvédő mögött, ahol tűzött rá a nap kb 1 órán keresztül. Amikor kimentem érte egyből indítottam egy dead pixel-t és jobb felül egy pötty sárga meg a szélein csíkokban. Gyorsan a pöttyről csináltam a cégessel egy fotót (a minőségét hagyjuk - 2 mp-). Természetesen a Sony xperia szervízben 5ig voltak bent, így őket nem értem el (asszem Cordon a nevük).
Van valakinek szervíz tapasztalata velük? Akinek volt sárgulása hol javíttatta? Én a telenornál vettem de gondolom ők is a cordon-hoz küldik. Akkor már gyorsabb ha személyesen viszem be hozzájuk, mintha a telenor küldené nekik.
Azért bosszant rohadjon meg, de szerencsére lehűlt és elmúlt.

(#2755) petymeg válasza Defoe (#2754) üzenetére


petymeg
addikt

Olvass vissza vagy 2-3 napot... Van negatív tapasztalat a Sony szervizről.

Majd ha megint felmelegedik, előjön újra.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2756) Swami


Swami
senior tag

Na most ha valaki xperia s-t akar venni, az ne tegye.
Nekem 1 hónap után besárgult, de durván - nem egy pötty, hanem széles csik alul és a kijelzőn körben, mint egy keret- és nem kellett deadpixel hozzá, hogy észrevegyem. Irtam a Sonynak, akik készségesen visszairták, hogy tegyem bele egy buborékos boritékba és küldjem el a szervizbe. Elküldtem. 3 munkanapon belül, most szerdán visszakaptam. Gondoltam fasza, végre élvezni tudom a gépet. Ma eltévedtem és kb 3/4 órát ment a navi, akkor jött egy email-em és majd kiugrott a szemem, mert ugyanúgy ott voltak a sárga foltok, csikok, kib@szott matyóhimzéses sárga minták, mint előtte. Most vagy hozzá se nyúltak vagy beleraktak egy éppen úgy rossz kijelzőt. Most irtam a Sonynak, hogy nekem nincs sem időm, sem kedvem ezt a játékot játszani és kérem vissza a pénzem és hogy Sony mobilt az életben nem veszek többet és mindenkit lebeszélek róla.
Ezek irországi tapasztalatok, de vélhetően máshol is előfordulhatnak.
Persze ha valaki szeret idegeskedni, meg napokat a régi telefonjával vagy kölcsönmobillal kinlódni, annak lelke rajta, de én komolyan gondolom, hogy a Sony elvesztett egy lehetséges jó ügyfelet (ugyanis évente cserélem a mobiljaim) - sőt a népes ismeretségi körben is mindenki meggondolja majd kétszer, hogy egyáltalán ránézzen-e Sony telefonra a jövőben...
Bocs az indulatos irásért...

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2757) 1stror válasza крокодил (#2753) üzenetére


1stror
csendes tag

SwiFtpvel csináltam,mert haver defy-jén az van és így össze tudtam oohasonlítani.Ugyanolyan beallitasokat alkalmaztam.Kapcsolat nevenek Sony-t valasztottam,kiszolgáló nevének pedig a telefon által dobott címet.Felhasználó névnek meg jelszónak pedig azt,amit az app-ban beadtam neki.
Nem vagon mi lehet a bökkenő.Nem kell a telefonban vmit beállítani a hálózatokkal esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#2758) OPiiPO válasza kali (#2751) üzenetére


OPiiPO
addikt

Pontosan hol jön ki a több mag előnye jelenleg?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2759) bcrics válasza крокодил (#2741) üzenetére


bcrics
tag

Kipróbáltam, Igaz Flash Fxp-vel, de elvileg megy a dolog.
Igaz azokat a mappákat nem találtam meg mint Dcim, ésatöbbi ahol a fényképek stb vannak.
Ugyanígy a telefonon sem látom a Pc állományait, ez lenne a lényeg nem?
Egészen pontosan ezt látom az Ftp-ben:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2760) Defoe válasza petymeg (#2755) üzenetére


Defoe
tag

A tiéddel mi lett végül? Lehet a Cordonon kívül máshova vinni?

(#2761) petymeg válasza Swami (#2756) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem se egy pötty a sárgulás, ami csak fehérnél sárga, más színeknél világosszürke. Alul egy jó nagy foltban, körben keskenyebb sávban.
Még nem vittem vissza, majd remélem jövő héten lesz rá időm.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2762) Defoe


Defoe
tag

Bánatomban lehet beviszem egy gsm boltba hátha megveszik aztán javíttassa az aki akarja! Jó nokia 6os széria lesz ebből...

[ Szerkesztve ]

(#2763) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Júniusban akarok egy ilyen telefont venni előfizetésesen a T-nél, de kezdek bizonytalan lenni a rossz garancia és a sárgásodás miatt. A design miatt nagyon megfogott, de így kezdek elgondolkozni egy One X-en, mert csak 10 ezerrel drágább, de nekem az SXS sokkal jobban tetszik, csak ugye ez a sárgásodás... Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#2764) manokaki válasza pana0017 (#2763) üzenetére


manokaki
őstag

csak a legelső daraboknál jön ez elö és ott se mindegyiknél kb 10-20%-nál !
Mire Te venni akarsz ( junius ) addigra már rég az ujabbak mennek , plussz addigra meglest az ICS is rajta !

Attila

(#2765) pana0017 válasza manokaki (#2764) üzenetére


pana0017
senior tag

És a T-s frissítés mennyit késik a függetlenhez képest? A másik. Tudom, hogy ez nem az a topic, de a One X üzemidőben mennyivel rosszabb, illetve teljesítményben mennyivel jobb?

(#2766) Swami válasza Defoe (#2762) üzenetére


Swami
senior tag

Én holnap megyek a szolgáltatóhoz, remélem ki tudom cserélni One S, One X vagy i4S-re...

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2767) Defoe válasza Swami (#2766) üzenetére


Defoe
tag

Van ilyen lehetőség? Mikor vetted? Nekem azt mondta a telenor, hogy vigyem a concordhoz...

(#2768) sdd2 válasza Swami (#2766) üzenetére


sdd2
veterán

One S még nincs náluk :(

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2769) Swami válasza pana0017 (#2763) üzenetére


Swami
senior tag

Én elsőként vettem meg (még brit és ir viszonylatban is) de már bánom. Nagyon bánom.
És én nem biznék abban, hogy perfect kijelzővel szerelik a továbbiakban. Vegyél OneX-et.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2770) Swami válasza Defoe (#2767) üzenetére


Swami
senior tag

Én Irországban élek, itt másként mennek a dolgok (néha persze szarabbul).

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2771) крокодил válasza bcrics (#2759) üzenetére


крокодил
tag

A többi mappa (fénykép,zene stb.) az sdcard-ban lesz. Teljesen jó:-)

(#2772) Defoe


Defoe
tag

Van már valakinek a Cordon által javított terméke? Mert most ezen pörgök, hogy mekkora eséllyel kapom vissza, szarul a telefonom.

(#2773) крокодил válasza 1stror (#2757) üzenetére


крокодил
tag

Az a helyzet, hogy azt amit említettél nem ismerem. Elindítottam az app-ot, rányomtam az ftp-re, ott szolgáltatás indítása és ekkor kiírja az ip címet. Total c-vel új ftp kapcsoltot állítottam be a megadott ip-vel, valami kamu jelszó és felhasználónév.

(#2774) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

vadasztam egy kicsit;)
42°C-deadpixel=nincs sargulas

Sony Xperia™ S

(#2775) Dikri válasza Swami (#2769) üzenetére


Dikri
tag

Hozzászolnék én is ehhez a sárguláshoz. Az enyém normális körülmények között hibátlan. Ugyebár nem lehet normális körülmények között 50C fokig elvinni. Nekem még 45 fok sem sikerült.

Az nem normális körülmény, ha az autó szélvédője mögött felejted! Simán felmegy a hőmérséklet tüző napon 60-70C fokra is. Ráadásul a sötét kijelsző "szívja magába a meleget". Ne felejtsűk el ez nem egy fémdarab ami kibir 500C fokot is! Egy tranzisztornak bizony hütés kell, a számitogép procit sem viccből hütik.

Idéznék egy mondatot e gépkönyvből:
"Az optimális teljesítmény érdekében ne használja a
terméket -10 °C(+14 °F) alatti, illetve +45 °C(+113 °F)
fölötti környezeti hőmérséklet mellett. Ne tegye ki az
akkumulátort +60 °C (+140 °F) fölötti hőmérséklet hatásának."

Én kezdem ugy érezni volt valami probléma és most mindenki elkezdte extrén körülmények kötött vizsgálni a készüléket. Még jó hogy nem irták rá, hogy kibir 2g becsapodást, mert akkor mindenki földhöz vagdosná?

(#2776) 1stror válasza manokaki (#2764) üzenetére


1stror
csendes tag

Nemtudom, nekem kezd olyan érzésem lenni,hogy nem annak sargul be aki véletlenül hibás készüléket vett, hanem annak aki egy bizonyos hofokra eljuttatta bizonyos ismetlesszam mellett,és x-edik alkalomra elojott. Ugyanis egy két ember aki az elején váltig állította,hogy ő hiába nyuzza nem jön elo és mégis elojott. Remélem nincs igazam és nem valami tervezési bökkenő van a dologban. Mert az egy dolog,hogy a Sony azt nyilatkozta, hogy hibás szállítmány stb. De azért ugye azt senki nem gondolja komolyan hogy ha alapvető tervezői hiba lenne azt bevallanak.

(#2777) 1stror válasza manokaki (#2764) üzenetére


1stror
csendes tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#2778) szimike79 válasza Swami (#2769) üzenetére


szimike79
őstag

Elég kár, hogy ilyen gondjaid adódtak az SXS-sel. :(
Nem akarlak elkeseríteni, de a OneX-ről is láttam a Youtube-on néhány videót, amin elég komoly problémák voltak a telókkal. Összeszerelési hibák, ráadásul elég durvák, és kijelző gondok.
Nem igazán értem, hogy a felső kategóriában miért vannak ilyen hibák több gyártónál is. Ha tényleg problémamentes telót akarnák venni, azt se tudom mit vennék. :F

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#2779) 1stror válasza Dikri (#2775) üzenetére


1stror
csendes tag

Petymeg eseteben teljesen hétköznapi átlagos okostelefon hasznalattal jött elő.
Navigalt vele nyáron. Senki ne mondja hogy ez extrém mert akkor a wavem-nek k (ami fém!) már szét kellett volna oldania a kijelzokenek kb 50x.

(#2780) Swami válasza Dikri (#2775) üzenetére


Swami
senior tag

Irországban élek, ahol hiába tenném a szélvédőre, mert ritkán süt a nap, ráadásul ma is csak 8 fok Celsius volt.
Na most ha 3/4 óra navi után foltos a kijelző, az ordenáré nagy hiba, mert rendeltetésszerűen volt használva. Ha pl Észak-Irországba megyek, akkor navigálni kell neki 4, 4,5 órát és az is rendeltetésszerű használat. Tehát nem külső környezeti behatások miatt melegszik fel a telefon, hanem mert dolgozik. Ugyanigy felmelegszik, ha fél-egy-másfél órát beszélek rajta. Ez is rendeltetésszerű használat.
...
Arról nem is beszélve, hogy már akkor is ott maradnak a foltok, ha a készülék lehűlt.

1stror:
milyen igaz! A Wave II-m is melegszik, de semmi baja. Soha.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2781) Dikri válasza 1stror (#2779) üzenetére


Dikri
tag

Az más ugye ha bent ülsz az autóban. Ha meg bent felejted lezárva, bizony 30-40C fok különbség is lehet! És ugye nem egyből hal meg a telo, de bizony csunyán elkezdenek benne "őregedni" a dolgok

Swami: Sajnos te valószínű belefutottál egy rosszba, vagy kettőbe. DE ugy gondolom érthető amit irni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#2782) Swami válasza szimike79 (#2778) üzenetére


Swami
senior tag

Akkor eladom ezt a fostalicskát és megtartom a Wave II-m. Mig világ a világ... :DD

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2783) Defoe válasza Dikri (#2781) üzenetére


Defoe
tag

Navigálás közben is a szélvédő mögött van ahol éri a nap. Eddig minden telefonomat oda raktam és egyikkel sem volt gond...
Az sem más ha bent ülsz. Mert hiába megy a klíma és van bent 24 fok kint meg 32, ha a műszerfalon van ahol éri a nap akkor simán felmelegedhet 40-50 fokra. A műszerfal is meleg, pedig nincs bent meleg...

[ Szerkesztve ]

(#2784) kali válasza petymeg (#2752) üzenetére


kali
legenda

majd akkor térjetek vissza erre a kérdésre, ha a sony kegyeskedik kiadni ics firmware verziót, ami támogatja a két magot! :U
az android többnyire izomból old meg mindent, ezért nagyon is számít a több mag, már alapban az oprendszer esetén is, nem kell külön alkalmazásokban gondolkodni - de ha azok megfelelően íródtak meg, akkor - majd - ott is lesz előnye sebességben, és fogyasztásban egyaránt!
sgs2 esetén már bizonyos gb firmware verziók alatt is profitált például a két magból a böngésző, és látványos lett a gyorsulás!

(#2785) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok, használ rajta valaki 3 betűs navigációt?
köszi

Galaxy S23 Ultra

(#2786) Dikri válasza Defoe (#2783) üzenetére


Dikri
tag

Hidd el a szerver szobákat sem véletlenűl légkondicionálják. Az rendben hogy éri a nap, es marhára felhevűl, de nem mindegy, hogy 30-40 fokos levegő "hüti" vagy 60-70 melegiti még.

Merthát ugye akkor autóba sem tennének légkondit, ugyis süt rád a nap :)

[ Szerkesztve ]

(#2787) Defoe válasza Dikri (#2786) üzenetére


Defoe
tag

De nem szerverszobáról hanem egy telefonról beszélünk amit adott esetben tartóban is elhelyezhetünk a szélvédőn vagy a műszerfalon, ne adj isten navigálhatunk is vele. Így vagy úgy de éri/érheti a nap mint bármely más telefont. Kár, hogy nem járt hozzá esernyő amivel lehetne mivel védeni a naptól...

(#2788) CyberSoma


CyberSoma
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy kinek mennyi idő alatt töltődik fel a teló? Hiába van Sony boltból a független telefonom, nekem a kisebb teljesítményű töltőt adták :O . Ma du. 6 tól van a madzagon és 23% ról 47 % -ra töltődött csak... ez normális vajon?

(#2789) Dikri válasza Defoe (#2787) üzenetére


Dikri
tag

Én értem amit irsz, de akkor minek tesznek az autóba légkondit, hiszen ugy is ér a nap, ha bekapcsolod :) Mellesleg a gépkönyvből idéztem a hömérséklet adatokat.

(#2790) Defoe válasza CyberSoma (#2788) üzenetére


Defoe
tag

ennyi idő alatt kétszer is feltöltöm szintén a 800as töltővel

(#2791) 1stror válasza Dikri (#2786) üzenetére


1stror
csendes tag

Igen csak az ember kivéve ha nem fekete pólót vesz fel visszatukrozi a napfény nagy százalékát a sony matt fekete burkolata meg nem. Plusz a szélvédő miatt dolgozik az uveghaz hatás, de ha ez nem lenne elég akkor ott a műszerfal ami szintén szép fekete, így tovább rontva a helyzeten.
De inkább nem vitatkozok veled a nyilvánvalón.

[ Szerkesztve ]

(#2792) Dikri válasza CyberSoma (#2788) üzenetére


Dikri
tag

Nekem nagyságrendileg 25%/óra sebességgel töltődik, ha nem buzergálom. Nyilván ha megy minden rajta, akkor jóval lassabb.

(#2793) CyberSoma válasza Defoe (#2790) üzenetére


CyberSoma
tag

te az usb -s feléből azt használod, amit adtak hozzá? Én vettem egy 500 Ft -os sztenderdet, aminek nem "L" alakban van a telefonban lévő vége..lehet ez a baj? Vagy a töltő szar? Az aksim szerintem jó, mert ha feltöltött, "jól" bírja

(#2794) Defoe válasza Dikri (#2789) üzenetére


Defoe
tag

Az jó mert én azt nem értem amit te mondasz az autó légkondijáról. A lényeg, hogy szerintem teljesen normális az ahogy elhelyezem a telefont a kocsiban. Télen ha megint -20 fokok lesznek hagyjuk otthon a meleg szobában? Lehet, hogy hidegben bekékül, csak tavasszal jött ki így ezt még nem tudjuk

Igen! Kb 1,5-2 óra alatt simán feltöltődik.

[ Szerkesztve ]

(#2795) Dikri válasza Defoe (#2794) üzenetére


Dikri
tag

Felesleges vitatkozni én hőfokról írtam, ti meg napsugárzásról beszéltek. A szaunában sincsen napsúgárzás de meleg az van. És a gépkönyv is hőfokot ir.
Persze mindenki úgy használja ahogy akarja :)

(#2796) bébi67


bébi67
aktív tag

Ma több órás navigáció használat után se sárgult be.
Akku hőfok 42 C .
Szerintem nem kellene túllihegni ezt a témát.
Van egy rossz széria, aki kifogta, annak cserélik és ennyi.
Én a HTC ONE X és a SONY XPERIA S között vaciláltam. Bementem egy boltba, ahol mindkettőt kézbe vehettem és egy másodperc alatt eldőlt, az sxs a nyerő.
Gyönyörű látvány első látásra beleszerettem.
Ami még mellette szólt az a kamerája ( néztem összehasonlító képeket és videókat a one x-szel szemben ).
Valamint a gps-glonass navigációs képessége.Gyakorlatilag azonnal talál műholdat és még a magas épületek között sem veszti el a kapcsolatot velük.
A kijelzője gyönyörű, napfénynél is tökéletesen látszik.
Az akkuideje a képességeit figyelembe véve elfogadható.
Aki eddig elkérte, hogy megnézhesse, mind csak szuper rébuszokban beszélt róla.
Összegezve: nem bántam meg a választásomat. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#2797) Defoe válasza Dikri (#2795) üzenetére


Defoe
tag

Teljesen mindegy mert nyáron kivédhetetlen, hogy ne melegedjen fel.Én hőmérsékletről beszéltem amikor azt mondtam hogy felpattintod a műszerfalra és úgy utazol. Mivel közben éri a nap fel fog melegedni. Teljesen mindegy, hogy a kocsiban 20 vagy 50 fok van, ha közben éri a nap. Te szerverszobáról, meg szaunáról beszélsz mi meg egy kib*szott telefonról ami hőre sárgul. Ez azért vicces
Mellesleg szerintem mindegy, hogy miért sárgul be. A tényt kell nézni, és nem az okot keresni. Ha én egy sátor alatt játszok 2 órát, vagy a kocsiban felejtem ebből a szempontból mindegy mivel a végeredmény ugyanaz lesz.

(#2798) 1stror válasza bébi67 (#2796) üzenetére


1stror
csendes tag

Szerintem is külsejét tekintve vitathatatlanul dobogón ( és nálam ott is egyértelműen 1.) helyezkedik el a vilagon valaha gyártott összes telefon közül. És olyannyira betalaltak hogy szvsz egy jó darabig semmi nem taszajtja le onnan.

(#2799) Defoe válasza bébi67 (#2796) üzenetére


Defoe
tag

Osztom a véleményedet, én is így gondolom. Nekem sem a ténnyel van bajom - de, bár azzal is- de inkább az aggaszt, hogy mennyi rosszat olvasni a hivatalos szervizről. Félek a kontároktól. Ne mókolják, hanem javítsák meg! Engem csak ez érdekel

(#2800) CyberSoma válasza CyberSoma (#2793) üzenetére


CyberSoma
tag

Rádugtam a gyári USB kábellel és 10 perc alatt, majd 10% -ot töltött.... sajnálom, mert a gyári kábel idiótán van megoldva, hogy "L" alakú és ráadásul a lezáró műanyag fedél felé....ez van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.