Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Gáben81


Gáben81
senior tag

Nah 1órát néztem bahreini időmérőt,mx player-el 720p mkv formátumban--->az akku 96%-ról 81%-ra csökkent.Fényerő 40%-on volt.Sztem ez több, mint korrekt B-)

[ Szerkesztve ]

(#2152) stilo18 válasza Kosak (#2143) üzenetére


stilo18
addikt

Toltsd le az Mkv Tools/Merge nevu programot. Pillanatok alatt feldarabolja a filmet es feltudod tenni a telora!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2153) S_xperia_S válasza bébi67 (#2150) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

igen, használd ezt: QuickPic

beállíthatod, h mit mutasson

én is kérek segítséget, még nem kaptam használható választ:
Probléma: nem tudok fájlt fogadni és küldeni BT-al win7x64 és a mobil között, PCre driver telepítve, mobilra több BT alkalmazás is. A PC működik más telefonokkal, a mobil működik NEM win7-tel pl. XPvel. Mobil működik más telefonokkal. CSAK a win7-mobilom páros nem működik :W Párosítás sikeres, látják egymást, csak nem tudnak fájlt küldeni egymásnak.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#2154) zermi válasza Gota14 (#2138) üzenetére


zermi
aktív tag

Az itt leírtak és sablon alapján akár Te is megcsinálgatod a kapott sim kártyából. Én ez alapján kivágtan és már lassan negyedik hete tökéletesen működik.

http://www.smartnews.hu/2011/10/csinald-magad-micro-sim/

(#2155) Dikri válasza petymeg (#2148) üzenetére


Dikri
tag

Akkor össze vissza van. Na de nem akarok hülyeséget csinálni. Szóval van valószínű fólia a telón eredetileg ez az egész kijelzőt lefedi, kívéve a sony felirat alatti hangszoró van kivágva rajta. Amit adtak hozzá fóliát az pedig nem fedi le az előlapi kamerát és a fényérzékelőt sem.
A kérdés valóban fólia e ez rajta, vagy a kijelző borítása. Egyébként elég rossz minőségű, mert nem csúszik, inkább tapad, azaz elég kellemetlen lenne gy használni. Ezért gyanakszom arra, hogy nem fólia. Remélem érthető amit írok :)

A másik kérdésem a névjegyzék, ha jól vettem észre akkor a keresztnevet veszi előre listázásnál. Be lehet valahol állítani, hogy a vezetéknév alapján listázzon?

(#2156) bandi0000 válasza zermi (#2154) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Beszéltem a Tésekkel és azt mondták hogy díjmentesen kicsrerélik micro simre a régi sim et

Xbox One: bandymnc

(#2157) Gáben81


Gáben81
senior tag

Én is egy fóliát kaptam.De ha most megnézem jobban mintha lenne rajta egy alapból is,látszik a széle is.Remélem is mert karcolódik...

(#2158) Dikri válasza Gáben81 (#2157) üzenetére


Dikri
tag

Igen arról beszélek én is :) Ugye a kérdés az hogy azt le kell-e (érdemes-e) Levenni a fólia felrakás előtt.

Illetve érdekelne továbbra is, van-e valami lehetőség arra, hogy a névjegyzékben a neveket úgy állítsam be, hogy a vezetéknév kerüljön előre? Annó HTC-ben ezt lehetett (WM)

(#2159) Gáben81 válasza Dikri (#2158) üzenetére


Gáben81
senior tag

Kapcsolatoknál tulajdonságok gomb/megjelenítés, és ott lehet cserélni

[ Szerkesztve ]

(#2160) bébi67 válasza S_xperia_S (#2153) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszönöm, működik.

(#2161) bébi67 válasza mrlujoak (#2118) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszönöm. Ez is egy megoldás, de azért elég gáz, hogy nincs gyorshívás funkció.

(#2162) bébi67 válasza attika89 (#2121) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszönöm a segítséget, ez is egy megoldás.

(#2163) Swami válasza bébi67 (#2161) üzenetére


Swami
senior tag

Ezt a gyorshivót én is nagyon hiányolom. Persze vannak ilyen szükségmegoldások, de azért nem értem, hogy ilyen alapvető dolog miért nem került bele. A PlayStore-ban sincs egyébként olyan, ami egyszerű, logikus, letisztult lenne; csupa csicsás japán app-ot láttam csak. A Wave-men van egy nagyon jól használható, kitűnő animációjú cucc, de úgy látszik az kifejezetten badás, mert droidra nem találtam olyat

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2164) r-chee


r-chee
őstag

T-nél az Xperia S Domino kártyás csomag webshop ára: 121.491,- magyar pénz. Megy majd ez még lejjebb is :).

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#2165) petymeg válasza Dikri (#2155) üzenetére


petymeg
addikt

Kapcsolatokban menü gomb>listarendezési szempont és ott be tudod állítani.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2166) Smiro válasza bandi0000 (#2156) üzenetére


Smiro
senior tag

Ez nem kedvezmény, még szép, hogy kicserélik. Kötelességük.

(#2167) stilo18


stilo18
addikt

Egyébként van itt olyan, aki Arc-ról vagy Arc S-ről váltott?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2168) mrlujoak válasza stilo18 (#2167) üzenetére


mrlujoak
veterán

Eddig egy olyan felhasználóba futottam, aki arc-ról arc S-re "váltott", de ő csak kényszerből.
Elhagyta a sima arc-ját, és arc S-t vett helyette. Akkor már kifizette a kis felárat, és S lett belőle.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2169) punky10 válasza mrlujoak (#2168) üzenetére


punky10
addikt

Félreolvastad...Ö azt kérdezte,van-e olyan,aki Arc VAGY Arc S-röl váltott(valoszinü Xperia S-re...) :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#2170) mrlujoak válasza punky10 (#2169) üzenetére


mrlujoak
veterán

Látod, és milyen igaz!
Igen, hanyagul általánosítottam, aztán nem is tettem hozzá a zárójeles gondolatmeneted... :B

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2171) Gota14


Gota14
csendes tag

Az én aksi tapasztalatom: reggel 5:40kor vettem le töltőről, 15:50re lement 100ról 34%-ra. Ebbe volt 5-6 óra blútusz meg 1-1,5 óra zenehallgatás...illetve még telónyomkodás.

(#2172) dtakacs89


dtakacs89
csendes tag

Üdv.

Énis azt veszemészre mintha lenne rajta alapból folia, de nemtudom, bementem a t-be és ott meg hát ugye az okosak nemvágták h mivan. Viszont ez most karcolodik, de ha mégse folia az amit én annak látok kihullik a hajam az fix,

Kérdés. Valamit tudnátok ajánlani kijelző tisztitás céljából mert zsírosodik, meg lenyomatos marad.

előre is köszi

(#2173) mrlujoak válasza dtakacs89 (#2172) üzenetére


mrlujoak
veterán

A pólón kívül vannak olyan mobilfityegők, amik kijelző törölgetőként is funkcionálnak.
Keress rájuk a neten, vagy gsm boltokban.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2174) dtakacs89 válasza mrlujoak (#2173) üzenetére


dtakacs89
csendes tag

kösz.polot alkalmazom, de olyanra gondoltam amint valami folyadék is van, vagy esetleg valami nedves törlőkendő..

(#2175) punky10 válasza dtakacs89 (#2172) üzenetére


punky10
addikt

En tiszta vizbe szoktam néha átmosni,ha nagyon szennyezödött,akkor esetleg kap hozzá egy kis mosogatoszert.Ja,nekem Active-om van,ugyhogy ezt nem ajánlom... :D
Ha lehet kerüld a nedves kendö használatát,de ha elkerülhetetlen,akkor minimális üvegtisztito folyadékkal megnedvesitett pamut(pl valamilyen jo anyagu polo)használata engedélyezett.Esetleg szemüvegtisztito kendö,vagy pl Samsung TV-khez régebben adtak képernyötisztitás céljábol kendöt,az is megfelel...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#2176) kicsisean


kicsisean
tag

nekem samsung tvhez adtak törlőt az a szemüvegtörlőm és a telótörlőm is. délbe, mikor nagyszünet van sulimba akkor tartom a nagy szemüveg&telefon tisztítást, minden nap :D

[ Szerkesztve ]

(#2177) fury71 válasza punky10 (#2175) üzenetére


fury71
aktív tag

vagy pl Samsung TV-khez régebben adtak képernyötisztitás céljábol kendöt,az is megfelel
Nekem is van ilyen Samsung TV-hez adott mikroszálas törlőkendő, Xperia S még nincs.Úgy látszik előre gondolkodtam :Y de ami késik nem műlik.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#2178) elek0


elek0
csendes tag

Nálam is be
Besárgult a kijelzo. Érdekesség hogyha lehul a telefon nincs sargulas...viszont mintha két helyen sargult volna be. A kijelzo szele nálatok is halvanyabb?

(#2179) benjaminn


benjaminn
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek én is ilyen telefont venni , de lenne pár kérdésem. A tmobile milyen tartozékokat ad hozzá?
Illetve az össze szerelési minősége milyen? tényleg jó? igazából arra lennék kíváncsi , hogy "recseg" e a teló ha nyomkodom?

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#2180) petymeg válasza benjaminn (#2179) üzenetére


petymeg
addikt

Telefon+töltőfej+usb kábel+hdmi kábel+füles+fólia+papírok.
Kiváló a minősége.
Biztos van az az erőhatás, aminek következtében recseg, de nem jellemző, hogy normál használatban ilyet tenne. :U

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2181) benjaminn válasza petymeg (#2180) üzenetére


benjaminn
csendes tag

köszönöm a gyors választ :R

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#2182) elek0


elek0
csendes tag

Kinek van még így hogy amikor túl meleg a készülék akkor kicsit besárgul, majd pl hűtőbe rakás után tehát a készülék lehűtése után a "sárgulás" nem látszik? :(
Most azért vigyem szervízbe? Hogy a legegyszerűbb/gyorsbb a szervizeltetés? Menjek sony-ba vagy t-mobilhoz?

ui.: Nálam a "sárgulás" csak halványkék és bordó színeknél látszik...Feketén abszolut nem, ajánlom másnak is ilyen színeknél nézze meg a telefonját, lesz pár meglepi :))

(#2183) CHIPman válasza elek0 (#2182) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Te komolyan beraktad a telefont a hűtőbe? :DDD
Ha nem, akkor meg ne adj ilyen ötleteket, mert bepárásodik és úgy dobják vissza gariból mint annak a rendje.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#2184) WiLDoR válasza Ljózsef (#2082) üzenetére


WiLDoR
tag

"telefonok esetében teszt padokon "nyúzzák" hidegben-melegben és hidd el hogy belefér akár több óra is, a 40 fok nem is olyan szélsőség még."
--------------------------------------------------------------------------------
Ember, te dolgoztál egyáltalán olyan cégnél, ahol mobilokat gyártanak? Mert azt mondtad, igen, de nagyon úgy tűnik, hogy QA (Quality Assurance) és az SQA (Supplier Quality Assurance) oldalhoz lövésed sincs.

Van pár dolog, amit nem árt, ha tudsz. Mondom ezt én úgy, hogy 7 évet dolgoztam QA és SQA oldalon a Flextronics Mobile területen, ahol mobiltelefonokat - pl. Blackberry - szerelnek össze napi 24 órában.

1. A beküldött alapanyagot a BESZÁLLÍTÓNAK kell tesztelnie. Erről csatolnia kell egy CoC (Certificate of Compliance) nyomtatványt, amiben elismeri, hogy A-tól Z-ig lecsekkolta a cumót, amit elküldött és az beépítésre tökéletes...na ezt meg is küldik. Általában. A cumi ott van, hogy a valóságban ez qrvára nem teljes, ugyanis az elektronikai cuccoknál bazira nem bukik ki a hiba a final test-ek során az esetek 90%-ában, hanem csak a végfelhasználó szembesül vele. (hogy miért lásd 2-es pont)

2. Nem számítható ki előre, hogy az összeszerelés folyamán milyen extra reakciók lépnek fel az egyes elektronikai alkatrészek között, melyek problémát okoz(hat)nak a végtermékben. Itt ilyenekre gondolok, mint pl. az alkatrészek hőterhelése közben keletkező problémák, amik a forrasztás során keletkezhetnek, amig a panel átutazik a kemencében.

3. A QA-nak a feladata az összeépített telefon végtesztelése és qrvára nincs kapacitás ám arra, hogy órákig pöcsöljenek a quality technikusok 1-1 telefon tesztelésével, mert áltag 6-8 percenként dugják az orruk alá a következő összeszerelt telefont, amit szintén tesztelni kell.
A tesztelés általában annyiból áll, hogy felteszik az AI quality-sok (Automatic Insertion) elöször a kész panel a test pad-ra, ott egy tűsor végignézi, hogy a panelen van-e szakadás vagy nincs, és megfelelően működik-e a kész, leforrasztott panel.
Utána kerül az Assembly-re a panel, ahol összerakják a cuccot és bevágják a final testerbe. Ott lefut a telón egy ellenőrző program, hogy minden okés-e, működnek-e a funkcióik, aztán fogja egy quality technikus és 5-6 percig manuálisan is tesztelgeti a telót, kipróbálgatja a funkcióit, gombokat, érinthezőket, stb. hogy működik-e.
Ezután kap még a készülék egy visual check-et, hogy vannak-e karcok, repedések, foltok és ha nincs, akkor mehet a dobozba.

Szóval nem vágom, hogy te ezt a "nyúzzák" hidegben-melegben és hidd el hogy belefér akár több óra is, a 40 fok nem is olyan szélsőség még szöveget honnan szedted, lehet, hogy olyan cégben dolgozol, ahol én is lehúztam 7 évet, de az látszik, hogy a quality oldalhoz lövésed sincs.

[ Szerkesztve ]

(#2185) Idhren


Idhren
csendes tag

Azért hihetetlen a Trémobil... Hadd osszam meg veletek a kalandomat, hátha épülésül szolgál majd valakinek...

Pénteken úgy döntöttem, megrendelem a SXS-t, a T-mobil webshopjában, mert úgy olcsóbban jutottam vón hozzá... Mindent bepötyögök, gondoltam kártyával fizetek, mert sosincs nálam ennyi kp, meg anyám vette volna át, nem akartam sokkolni a gép árával, stb.
Minden oké, sikeres kártyás fizetés, visszaigazolás, boldogság.
Várom, hogy visszahívjanak, mert ugye csomagot is módosítottam, ahhoz kell az egyeztetés. Aznap nem hívnak. Másnap sem olyan délig. Megnézem a webes fiókomban, azt írja, nincs aktív megrendelésem. Ellenben a számlámról lehúzta a zsét, mint a huzat. Boldogság (nem), hívom az ügyfélszolgálatot, fél óra után már sikerül is eljutni egy valós személyhez, aki persze hülyének néz. Majd mikor sikerül tisztázni, hogy igen, nincs bent a rendelésszámom a rendszerben (még jó, hogy minden visszaigazolást kinyomtatok!), ellenben a számlámon ennyivel kevesebb pénz található, azt mondta beszél egy kompetens személlyel, és visszahív. Természetesen csak inkompetens személyek ülnek az ügyfélszolgálaton...
Mikor visszahívott, mondta, hogy igen, beérkezett a pénz, és bocsánat, jövő hét vége felé (!) fogják visszautalni nekem. A rendelésem sajna elveszett, fel kéne adjam újra. Mondtam, hogy vicces, majd pont rendelek újra, mikor jövőhéten látok a pénzemből akármit is...
Puffogva, hogy milyen töketlen bagázs, gondoltam, akkor várok... Majd eszembe jutott, hogy bizony én hűségpontokat is beváltottam, olyan 6000 Ft értékben. Az sincs a rendszerben. Megint telefonálok, előzőkön újra végig, megint hülyének néz, megint keresi a rendelést, ezúttal egy faszi... Kezdett nagyon eldurranni az agyam. Mindegy, a végére újfent kiderült, hogy nekem van igazam, és a pontjaim nincsenek meg. Itt nem írom le, mit mondtam. Majd közöltem, hogy az a minimum, hogy valami jóvátételt kapok, mert ez már mindennek a teteje, pl hogy elmegyek egy Trémobilba, és kapok egy telefont a webes áron, vagy valami. Persze mondta, hogy erre nincs lehetőség, de beszél egy kompetens személlyel a pontjaim ügyében, és visszahív. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!! Persze nem hívott...
Most elhatároztam, hogy bemegyek a Tbe, szétverem az asztalt, és addig ordítok, amíg nem kapom meg a telefont szemtelenül olcsón, vagy elhúzunk tőlük a vérbe az egész családdal együtt, ami azért nem kis pénz... :P Egy a baj, a T most a többi szolgáltatóhoz képest olcsóbban adja a telefonokat...
Szóval ennyi, remélem valakinek hasznos infóval szolgáltam.

Sony Xperia Z2

(#2186) petymeg válasza Idhren (#2185) üzenetére


petymeg
addikt

Nálam flottul ment minden, pontbeváltás is és hamar küldték.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2187) Idhren válasza petymeg (#2186) üzenetére


Idhren
csendes tag

Sejtettem én, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, de esküszöm nem bénáztam el semmit, és rendszeresen szoktam netről rendelni, szóval ez a múlt hetem átka volt... Minden rosszul sült el... Bár folytatódik a mindenféle betegségekkel, de ma akkor is elintézem a dolgot :P

Sony Xperia Z2

(#2188) #Dániel válasza petymeg (#2186) üzenetére


#Dániel
tag

Szia!

Adjad nekik, ne sajnáld, majd írd le a fejleményeket. Erre kíváncsi vagyok!
Tapasztalatim alapján egy jó tanács! Mivel igazad van, és majd a szolgálat értetlen szar bagázs lesz, azonnal kérjed nyugodtan a felettesét! Túrj oda kemény szavakat, mert nem kis pénzről van szó. Csak keményen!

Üdv
D

(#2189) #Dániel


#Dániel
tag

Idhren-nek szólna, bocsi!

(#2190) beci


beci
őstag

Sziasztok.Új telefon vásárlásán gondolkodom.Ez az egyik.Vannak széria hibák,vagy olyan negatívumok,ami a tesztből nem derül ki?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2191) kungzi válasza beci (#2190) üzenetére


kungzi
veterán

sárguló kijelző pl

(#2192) beci válasza kungzi (#2191) üzenetére


beci
őstag

Ez mit takar?Maga az üveg?Gondolom cserével javítható csak...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2193) kungzi válasza beci (#2192) üzenetére


kungzi
veterán

nem az üveg, hanem az lcd panel. 40 fok fölött besárgul, de garanciába javítják

(#2194) sdd2 válasza Idhren (#2185) üzenetére


sdd2
veterán

Ezek után ne sajnáld őket...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2195) beci válasza kungzi (#2193) üzenetére


beci
őstag

Hát ez elég gáz,főleg itt a nyár,simán cserélni kellene.Azt lehet tudni,hogy aki most vásárol,az is ilyen rossz minőségűt kap?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2196) kungzi válasza beci (#2195) üzenetére


kungzi
veterán

ahogy itt a fórumot olvasva elég sok emberkének volt ilyen, de elvileg a gyártó már visszarendelte a készleteket és újat küldenek. nem ellenőrizték le rendesen, nem tesztelték megfelelően a készülékeket.

(#2197) FragMaster válasza beci (#2195) üzenetére


FragMaster
addikt

Lutri. Nem az összes rossz, de még van rá esély.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2198) beci válasza FragMaster (#2197) üzenetére


beci
őstag

T-mobilnál venném,nem gsm boltban.Talán így ha visszahívták,itt nem maradt rossz db.
Amúgy tegnap megtapogattam,és mintha az alsó "gombok" nem reagálnának elsőre rendesen.Vagy csak én vagyok béna.:)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2199) kungzi válasza beci (#2198) üzenetére


kungzi
veterán

nem te vagy a béna. meg kell szokni, mikor én is megnéztem a telót, nekem se sikerült elsőre a tapintás. én inkább megvárom az sgs3-t :D

(#2200) speederiii válasza kungzi (#2199) üzenetére


speederiii
tag

Az alsó gombok érzékenysége sokat javul, ha a gyári képernyővédő fólia eltávolításra kerül (a rajzos alatt is van 1 gyári, amit egy kicsit nehézkes leszedni).
Én leszedtem, és helyette másikat raktam rá és így is jobb maradt az érzékenysége...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.