Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Maxentius válasza Jamesb2 (#3448) üzenetére


Maxentius
addikt

Na igen, pont ez az a lassítás, amit én is várok, eléggé fel tud melegedni intenzív használat után. A reklámblokkoló nem érdekes, azt majd root után megoldom. :P Deep sleep-ben nem tudod, hány MHz-en fut a proci?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3452) nismoka válasza Jamesb2 (#3443) üzenetére


nismoka
addikt

Na végre sikerült frissíteni egy VAIO-val, úgylátszik a testvérét szereti.. :)

(#3453) Jamesb2 válasza nismoka (#3452) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Elég nagy a rokonság mert mindegyik kínai :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#3454) nismoka válasza Jamesb2 (#3453) üzenetére


nismoka
addikt

Az a gyanús ha valami nem kínai.. :)

(#3455) no1r


no1r
őstag

nah... kicsit kezdek megnyugodni azt hiszem.
xda-n találtam egy topikot ahol a srác megmutatja, hogy simán le lehet szedni alulról a műanyag borítást. a német ebay-en meg találtam eladót emberi pénzért, így azt berendeltem, és megpróbálom magamnak kicserélni :)
remélem sikerülni fog.

xda
ebay

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#3456) Maxentius válasza no1r (#3455) üzenetére


Maxentius
addikt

Nájsz... csak ügyesen, ne remegő kézzel csináld a cserét. ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3457) AlrightSir


AlrightSir
tag

Az Xperia P&U bekerült a hamarosan kapható készülékekhez a Trénél. Gondoltam berakom, mivel nincs saját fórumuk, és pár embert itt is érdekelhet. :)

(#3458) no1r válasza Maxentius (#3456) üzenetére


no1r
őstag

jah, iszok előtte egy-két felest hogy jobban menjen :DDD
csak nem lesz gond

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#3459) polas válasza Jamesb2 (#3445) üzenetére


polas
csendes tag

(#3445) Jamesb2
Jamesb2 esetleg tudnál ráhatni a SONY android fejlesztő csapatára, hogy a Speciális WIFI beállítások menüpontban, legyen proxy és port beállítási lehetőség?
Céges Wifi-ről csak proxy-n keresztűl tudom elérni a netet. A marketen található proxy/autoproxy progikhoz ROOT-olni kell a telót. Én most még nem szeretném szétrootolni az új telómat.
Más gyartóknál alapból benne van a proxy beállítás lehetősége a wifi-nél. Sony miért nem tudja belerakni?

Ha esetleg van valamilyen más lehetőség root-olás nélkül proxy beállítására wifin, akkor szívesen venném, a válaszokat.

Előre is köszi

(#3460) bcrics válasza polas (#3459) üzenetére


bcrics
tag

Hello, az létezik hogy a T-s Telót még nem lehet 73-as szoftra Frissíteni a Pc Companionnal?

(#3461) Maxentius


Maxentius
addikt

FélOFF: nem lakik valaki a Bécsi út "környékén" tulajok közül? Ha igen, felveheti velem a kapcsolatot priváton, köszi! :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3462) крокодил


крокодил
tag

Eddig vaciláltam vele, de ma meghoztam a döntést.
Telenoros telónál, hogy tudom nyitni a bootloader-t?
Az 1. hsz.-ban írtak szerint nem lehet...
Esetleg flashtoollal tudom rom-olni?

(#3463) mandras81 válasza крокодил (#3462) üzenetére


mandras81
senior tag

Olvastam róla, hogyha függetleníted a telót, akkor elvileg jó esély van rá, hogy nyitható lesz a bootloader, legalábbis van rá példa.

Azért kezeld fenntartással. Bár, ha ki akarod nyitni a bootloader-t, akkor gondolom tisztában vagy vele, hogy a garid elszáll, szóval akár meg is lehet próbálni függetleníteni (neten lehet valami 20-30 dollárért kódot kapni).

(#3464) Maxentius válasza крокодил (#3462) üzenetére


Maxentius
addikt

Nyilván nem fogod tudni úgy, az 1. hsz-ben levő leírás függetlenekhez jó, függő esetén a flashtool-lal tudsz hivatalos romokat felrakni, de bootloader-t nem fogsz tudni így sem kioldani.

(#3463) mandras81: Na igen, a függetlenítés nem egy rossz ötlet, elvileg a Flashtool tudná, csak nem frissítették az Xperia S-szel a kompatibilitási listát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3465) крокодил válasza Maxentius (#3464) üzenetére


крокодил
tag

Az igazat megvallva nekem a root a lényeg. Tudnál linkelni receptet?

(#3466) Maxentius válasza крокодил (#3465) üzenetére


Maxentius
addikt

Root csak előre rootolt romokban van illetve olyan kernelekben, amik "auto-rootolják" az adott romot, amit rárakunk. És ezeket csak bootloader-kioldás után lehet megtenni (egyelőre).

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3467) крокодил válasza Maxentius (#3466) üzenetére


крокодил
tag

Ok, akkor várat magára a dolog. Köszi

(#3468) M.Arpi válasza bcrics (#3460) üzenetére


M.Arpi
csendes tag

Nekem sem engedi. Azt írja ki telefonom naprakész :(

(#3469) kishozi


kishozi
csendes tag

Egyenlőre nekem sem engedi... De már várom, hogy mennyivel fog jobban bánni az akkuval :)

(#3470) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Igen, sajnos one click root még nincs. Kernelben van, de ahhoz nyitott bootloader kell.
A rootolt rom feltevéséhez meg recovery, az meg csak root-tal megy fel... 22-tes csapdája :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#3471) Swami válasza nismoka (#3454) üzenetére


Swami
senior tag

Ez mekkora aranyköpés már! Bocs, de lenyúlom... :DDD

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#3472) RockCNC


RockCNC
senior tag

a telefonkönyv gyorsan bejön? Nincs egy pár sec várakozás? Az Arc-ban a reagálási idő kicsit lassú.

(#3473) Maxentius válasza RockCNC (#3472) üzenetére


Maxentius
addikt

Első indítás után fél mp kb., utána majdnem azonnali a reakciója.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3474) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy mivel többségetek elég sokat használta már a telót, szóval belakta, kb mennyit bír ki az akksija? 1 napot simán elvisz v tölteni kell közben?

(#3475) Maxentius válasza Cidan (#3474) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha minden funkcióját rendesen kihasználod, akkor hamarabb is sipákolhat áramért, mint egy nap...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3476) bcrics válasza Cidan (#3474) üzenetére


bcrics
tag

Van hogy összvissz napi 1 órát sem használom, ebben kb 20perc a Zene a többi csak böngészés és van hogy már reggel 7-től este 7-ig 10% alattra süllyed az akksi, pedig minden felesleges feature ki van lőve...

[ Szerkesztve ]

(#3477) no1r válasza Cidan (#3474) üzenetére


no1r
őstag

nekem egy hete van meg, azóta majd minden ciklust kibírt 2,5-3 óra kijelzővel, némi hívással, zenehallgatással. pont tegnap készítettem egy pár screenshotot egy ilyen használat alkalmával, 1 nap 3,5 óra volt a vége (illetve valamivel több).
nálam ez az átlag, 67-es fw-vel

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#3478) truupi válasza bcrics (#3476) üzenetére


truupi
csendes tag

oh my gosh, ne keserítsetek el ilyenekkel itt a vásárlás kapujában :(
a kommentekből azért úgy vettem le, hogy a frissítések következtében most már egész tűrhető lett az akkuidő, ezek szerint mégsem?

(#3477) no1r: azért ez már valamivel jobban hangzik....

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs Max

(#3479) polas


polas
csendes tag

Sziasztok nézegettem a quadrant-ban a system info-t:
Memory
Total:713448 kB
Free: 119256 kB
Inactive: 215180 kB

Ebben a telóban 1GB RAM van tudomàsom szerint, akkor miért csak 713448 kB-ot mutat teljes memoriànak? Hol van a maradék memoria, valami rendszer hasznàlja és rejtve marad? Nektek is memoriàt mutat a system info?

(#3480) no1r válasza polas (#3479) üzenetére


no1r
őstag

szerintem a maradékot a GPU-nak veszi le a system. de majd más kijavít engem is ha tévednék.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#3481) petymeg válasza Cidan (#3474) üzenetére


petymeg
addikt

3-4 óra játékkal, böngészéssel, filmezéssel, navigációval le lehet meríteni. Magyarán, ha használod a kijelzőt+meghajtod a cpu-t, gpu-t. Ez egy kicsi notebook, nagyobb teljesítménnyel, mint az ötéves laptopom, etz van, zabálja a hw az energiát -főleg a kijelző.
"normál" használattal -mindenből egy kicsi- kibírja a nap végéig simán.
Nálam standby módban -csak telefon van bekapcsolva, minden adatforg. ki- kb 1 % fogyaszt óránként, ha van mobilnet v. wifi+szinkron akkor 2-3%-ot.
Na ebből össze tudod szerintem rakni, hogy nálad meddig bírná.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3482) bcrics


bcrics
tag

Csecsen, nálatok hogy néz ki a kezdokepernyő?
Nálam vmi ilyesmi,
http://kepfeltoltes.hu/120517/screenshot_2012-05-17_0942_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#3483) Maxentius válasza bcrics (#3482) üzenetére


Maxentius
addikt

Az enyém ilyen:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3484) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Semmi csicsa :)

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#3485) Idhren


Idhren
csendes tag

Enyém :) (Egyenlőre :P)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z2

(#3486) Dikri


Dikri
tag

Itt az enyém is. Egyébként a go launcher használom, de a GPS bekapcsoloja nem müködik :( És a gyárit nem engedi használni :(

[ Szerkesztve ]

(#3487) kasaf1


kasaf1
tag

Megjöttek tegnap az NFC Smart Tag-ek...

(#3488) kungzi


kungzi
veterán

Debrecenben a Fórumban nemsokára megnyílik a Sony Márkabolt a Samsung Márkabolt helyén a Media Markt mellett a -1 emeleten. Elvileg hatalmas nyitási akciókkal fognak nyitni. Remélem jó árban lesz a Sony Xperia S :D

(#3489) smassz


smassz
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e köztetek valaki, aki ilyen derékszíjra kapcsolható tokkal használja? Ha van, vagy van valami tippetek, légyszi linkeljetek nekem elérhetőséget! Bőrtok érdekelne!
Köszi!

(#3490) Jamesb2 válasza smassz (#3489) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Kínából rendeltem. Ekkora téglához nem találtam itthon megfizethetőt :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#3491) no1r


no1r
őstag

énis beállok a sorba :P
jelenleg ilyen:

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#3492) petymeg válasza no1r (#3491) üzenetére


petymeg
addikt

a wifi-bt stb widgetsor honnan? a gyári sajnos mérhetetlenül béna.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3493) Dikri válasza petymeg (#3492) üzenetére


Dikri
tag

Viszont hibátlanúl müködik a gyári! Az enyén GO switc widget, de pl GPS nem müködik.

(#3494) kasaf1


kasaf1
tag

Petymegnek ígértem, hogy írok egy kis összefoglalót Smart Tag-ekről, amint van némi tapasztalatom:
Nos, tegnapelőtt megérkeztek a kicsikék. Az Ebay-ről rendeltem kb. egy hete, tehát azt gondolom igen gyorsan idefáradtak. Semmi extra posta, 5441 ft volt a négy darabos pack. A "szokásos" fehér-kék-fekete-piros színkavalkádot kaptam. Egy viszonylag kis Sony zacskóban volt a cucc, öntapadó matricák kíséretében, + a garancia, + a számla. (Természetesen mindez egy zárt barna borítékban)
Az nfc bekapcsolása után elhúztam a telefon hátlapja alatt az egyik címkét, és egyből szólt a telefon, hogy intelligens címkét érzékelt, de le kell töltenem a marketről az Xperia SmartTags nevezetű programot. Ezt meg is tettem, és egyből bejött a szerkesztő felület, amelyen először csak egy, amit elhúztam alatta, jelent meg. Rém egyszerűen fel lehet programozni, aztán jöhet a következő.
Érdekességek: Mindegyiknek van eleve felprogramozott demója, pl. otthon, autó, stb. persze magyarul. Előre beállított opciók közül lehet válogatni, hogy mit csináljon, tehát hírül sincs akkora tér, hogy bármit beállíthass. Pl. nekem hiányzik a GPS kapcsoló.
Ha egyszer felprogramoztam, és egy új címkét viszek fel, akkor jelenik meg csak ez a program a szerkesztő felülettel, de utána sehol nem találom meg. Nincs a beállítások között, és nincs a programok között sem. Viszont van egy widget, amit ki lehet tenni az asztalra, és ezt kell használni a szerkesztésre utána. Csak lezáratlan, ébren lévő képernyővel tudod aktiválni a címkét, egyébként húzogathatod telefon alatt, nem történik semmi. Lehet váltókapcsolót betenni, ergo nem kell feltétlenül négy különböző.
Kb. akkorák, mint egy húszforintos egyébként, és vagy öntapadóval, vagy valami madzaggal fel tudod tenni ahová akarod. Én egyelőre hármat használok, otthon, autó, munkahely. Amúgy nem egy nagy történet, de mindenesetre jópofa dolog, hogy még a kapcsolókkal sem kell "bajlódni" egyáltalán... Teszek fel képet is:[L:/dl/upc/2012-05 /280668_screenshot_2012-05-17_1354.png](IMG:/dl/upc/2012-05/17/280668_lbnbqetklh6j1aqb_screenshot_2012-05-17_1354.thumb.png)[L:/dl/upc/2012-05 [L:/dl/upc/2012-05/17/280668_uzesaarcq9czha0r_screenshot_2012-05-17_1352.png](IMG:/dl/upc/2012-05/17/280668_uzesaarcq9czha0r_screenshot_2012-05-17_1352.thumb.png)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#3495) kasaf1 válasza kasaf1 (#3494) üzenetére


kasaf1
tag

(#3496) kasaf1 válasza kasaf1 (#3495) üzenetére


kasaf1
tag

(#3497) no1r válasza petymeg (#3492) üzenetére


no1r
őstag

power controls
remek kis cucc, és alig 100kbyte :D még widgetsoidot szoktam használni, az természetesen profibb, de erre most ez a kis progi is bőven elég lesz nekem

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#3498) mandras81 válasza kasaf1 (#3494) üzenetére


mandras81
senior tag

Csak egy apróság: nem sok értelme van ki-be kapcsolgatni a GPS-t, hiszen semmit nem eszik, ha nincs használva. Nekem állandóan be van kapcsolva, és aktivizálja magát, ha mondjuk a térképet indítom.

"Csak lezáratlan, ébren lévő képernyővel tudod aktiválni a címkét, egyébként húzogathatod telefon alatt, nem történik semmi." - ez meg nagyon gáz szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#3499) kasaf1 válasza mandras81 (#3498) üzenetére


kasaf1
tag

Én tartottam tőle, hogy a gps is zabál, ha nincs kikapcsolva.... De köszi, most tesztelem gps-el egy hétig, hogy mennyire harap.
A második részre: Úgy érted, hogy ez így gaggyer? Mert így kimondva tényleg szarul hangzik, de ha mondjuk valaki, nem négy kapcsolót használ, hanem beállít hozzá egy csomó mindent, akkor nem is annyira gáz...
Amúgy én a négy kapcsolósok közé tartozom... :DD

[ Szerkesztve ]

(#3500) mandras81 válasza kasaf1 (#3499) üzenetére


mandras81
senior tag

Többen már felfedeztük itt a topic-ban, de a többieknek ajánlom a Tasker nevű appot. Ha van egy kis affinitása az embernek a logikához, illetve egy minimális sql vagy programozási ismerete (tényleg minimális), akkor csodákat lehet vele művelni.

Pl.: a Smart Tag nekem mondjuk azért lenne fontos, hogyha aludni készülődöm, akkor hozzáérintve a telót bekapcsol a sleep mode (de azért mondjuk anyu el tudjon érni, ha baj van, tehát az ő száma esetén csörögjön hangosan), a notification led-et kikapcsolja, lelövi a WIFI-t (alváshoz minek). Namost, ezt a Taskerben meg tudom oldani úgy, hogy létrehozok egy Task-ot, ami ezeket a feltételeket tartalmazza, aztán hozzárendelek egy parancsikont, és a teló feloldása után arra nyomok rá a képernyőn. Tehát, két mozdulat. A Smart Tag itt előzte volna be, ha csak a hozzáérintéssel megoldhattam volna, de így ugyanúgy két mozdulat, szóval nincs különbség.

Másik példa, hogyha otthon vagyok, akkor WIFI magától bekapcsol, úgy hogy nem csinálok semmit. Ezt a Tasker simán lekezeli (csak erre más egyszerűbb app is létezik), a Smart Tag-gel viszont képernyő felold, aztán lehet csak odaérinteni, szóval még bonyolódik is a "folyamat".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.