Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11951) Takiatti


Takiatti
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nézegetem ezt a S8500-ast, és lennének kérdéseim:
Használtam MIO A-501-et, de annak a telefon, és sms funkcióitól elmebajt kaptam, most navigációként funkcionál. Még sosem használtam ilyen kezelőfelületet, tapiba, csak a Winmobile 5.0-val van tapasztalatom, de azt nem igazán szerettem.
Most egy Nokia 6300-át használok, nagyon szeretem, de váltanék. Leginkább telefonálásra, és sms küldésre használom a telefont, de biztos használnám másra is, (multimédia, játékok, irodai cuccok kevésbé) ha tudna mást is.
Cégesbe meg tudom venni ezt a Wave-et Bruttó 75000,-ért (Vodafone)

Várjak még, mert megy ez az ár lejjebb is, vagy vegyem meg ennyiért?
Elég sokat írtátok a frissítést, ha veszek hogy tudom megnézni milyen szoftver van rajta? (Ez lehet, hogy hülye kérdés volt...)
Ha valaki vett közületek mostanában Voda függőt, az biztos tudja?

És egyáltalán mik a tapasztalatok? Mennyire kényes, mennyire kell védeni még a kis szellőtől is?
A MIO-m két hónap alatt úgy megkopott, mintha egész nap a betonon húztam volna, és a kijelzője is karcos lett! :W

Köszi a segítséget!

Üdv

Attila

(#11952) leslieke válasza Takiatti (#11951) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Leginkább telefonálásra, és sms küldésre használom a telefont, de biztos használnám másra is, (multimédia, játékok, irodai cuccok kevésbé)
Megveheted.

hogy tudom megnézni milyen szoftver van rajta?
Beállítások -> Telefon névjegye -> R. Infó

Mennyire kényes, mennyire kell védeni még a kis szellőtől is?
Zsebben hordva, tok nélkül 2 hónapja karcmentes. Betonon is landolt már, túlélte.
Kijelző nem karcolódik. Teszt

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11953) Takiatti válasza leslieke (#11952) üzenetére


Takiatti
csendes tag

Zsebben hordva, tok nélkül 2 hónapja karcmentes. Betonon is landolt már, túlélte.
Kijelző nem karcolódik.

Igen konkrétan erre gondoltam... :R

Köszi a többit is! :R

(#11954) Kis@ válasza Takiatti (#11953) üzenetére


Kis@
tag

Vodafone-nál JF4-gyel adják. Nagyon jó kis firmware, a gyerekbetegségek nagy része ebben már javítva van. Gyakorlatilag semmibe nem nyúlt bele a vodafone, így ha kijön egy újabb frissítés a függetlenekre, akkor te is azonnal tudsz a vodással frissíteni. Csak ajánlani tudom!

Szerk: Ja én is a vodánál vettem, nem céges, de surf csomagban 55-ért. Annyit meg röhögve megért!

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#11955) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello.
ez lenne a gondom és azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet megoldani, hogy semmiféle szinkronizációt vagy frissítést ne csináljon a teló? itthon van wifi, de ha itthon vagyok úgy is gépet használok, suliban is csak fészre kéne a net, ezért is van netstartom, így csak a 0.facebook.com oldalra mennék fel, és azt szeretném elérni, hogy csak ezt hozza be a teló, frissítés vagy egyéb más netes móka nem kell. Meg lehet ezt valahogy oldani?

suliban mondta egyik gyerek, hogy neki megkérdezi a teló h a netre felmenjen-e ha érzékeli h nincs wifi, és azt nyomja h nem, így bejön neki a fész + nincs semmiféle adatforgalom.. igaz, ez lg teló azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#11956) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Valaki meg tudná mondani,hogy mkv-ra hogyan rakom rá a feliratot?

(#11957) Takiatti válasza Kis@ (#11954) üzenetére


Takiatti
csendes tag

Szerk: Ja én is a vodánál vettem, nem céges, de surf csomagban 55-ért. Annyit meg röhögve megért!

Nekem céges telefonom van, a számlát állják, de a készülékes perverzióimat nem.
Viszont így cégkedvezménnyel 60+FA az ára...
Egyelőre ennyi, talán lesz olcsóbb is.
Amint megveszem, tuti... :W

(#11958) nyesix válasza nyesix (#11944) üzenetére


nyesix
senior tag

műűűűködik :C :R
végre az új firmel az xch szinkron rendesen. végül csak engedte letörölni az xch profilt, jelez az esemény előtt, zsír :)

(#11959) taschner


taschner
aktív tag

Én tegnap frissítettem Kies-en keresztül jf1-ről jh3-ra kb 20 perc és mindenem meg maradt jelenleg is tökéletes és valóban gyorsabb. :C :DD

A motorozás egy élmény!!!

(#11960) AS válasza NeRo28 (#11956) üzenetére


AS
félisten

Van felirat fájl?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#11961) bartn73


bartn73
csendes tag

Sziasztok most készülök lecserélni az n97-emet erre és érdeklődnék hogy Tmobil-nál adnak e hozzá memókártyát, a csomaggal jár e? köszi ha valaki válaszol

(#11962) leslieke válasza bajusz15 (#11955) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

suliban is csak fészre kéne a net,
kemény az élet fész nélkül. :W

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11963) taschner válasza bartn73 (#11961) üzenetére


taschner
aktív tag

Nem! :N

A motorozás egy élmény!!!

(#11964) bajusz15


bajusz15
senior tag

megnéztem a számlálót: teljes mennyiség: 1,7 mega .. :(((
számláló nullázásához szeretnék kérni teló jelszót. 0000 nem működik

(#11965) DonMedve válasza bartn73 (#11961) üzenetére


DonMedve
addikt

Tudtom szerint nem adnak.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#11966) Kis@ válasza bartn73 (#11961) üzenetére


Kis@
tag

Egy-két gsm boltot leszámítva sehol nincs a csomagban kártya. (De szerintem már ott sem). Ahol volt, ott 2 GB-ot adnak hozzá.

Kártyából minimum 8 GB-osat érdemes venni. Sandiskből állítólag elég a Calss2-es, más márkákból meg minimum Class4-est (de inkább Class6-os) érdemes vásárolni. Noname-ből meg semelyiket se.

A telefon belső memóriája 2GB, amiből te effektíve kb 500MB-ot látsz és ezt használhatod mp3-ak stb feltöltésére. Én pl amint megvettem a telefont másnap mentem is kártyát venni. Kötelező! :)

Kis@

(#11967) leslieke válasza Kis@ (#11966) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kingstonból is elég a Class2.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11968) taschner


taschner
aktív tag

Ez igy igaz Kingston-nál igy jh3-ba nem szaggat.

A motorozás egy élmény!!!

(#11969) Jadro válasza bajusz15 (#11964) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem első alkalommal meg kellett adni jelszót, volt ilyen opció. Alapból nem volt beállítva.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#11970) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok, a T-nel esetleg az ujabb keszulekek nem tartalmaznak barmilyen frisebb firmware verziot? Valakinek van tapasztalata, esetleg regi T-s frissitheto mar ujabbra legalisan?

thx

(#11971) NeRo28 válasza AS (#11960) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Igen van hozzá!Gépen vlc player-re ki tudom választani a magyar feliratot!Feltettem a wave-ra és nem tudom hogyan kell beállítani!

(#11972) Kis@ válasza NeRo28 (#11971) üzenetére


Kis@
tag

Ha a film fájl és felirat fájl neve csak a kiterjesztésben különbözik, akkor a wave playerének menüjében megjelenik egy opció: "Felirat bekapcsolása" vagy valami ilyesmi (menü bal felső sarok környékén). Most nincs nálam feliratos film így csak emlékezetből írom. Még valami: én eddig srt-vel próbáltam az tökéletes. Nem tudom, hogy milyen felirat formátumokat támogat még.

Kis@

(#11973) lackaba válasza AS (#11960) üzenetére


lackaba
tag

Igen van és tökéletes,igaz nekem XXJF8 a verzió a legstabilabb és bugmentes.

(#11974) scapegt válasza taschner (#11959) üzenetére


scapegt
senior tag

Enyémen is JF1 van, de a KIES nem engedi frissíteni :( Vajh miért nem? :F

(#11975) taschner válasza scapegt (#11974) üzenetére


taschner
aktív tag

Én igy csináltam[link]

A motorozás egy élmény!!!

(#11976) Kis@ válasza scapegt (#11974) üzenetére


Kis@
tag

Szia!

Ki tudod írni a teljes verziódat csc-vel együtt? Meg taschner-től is ugyanezt kérném. Ja és kérem írjátok le a kies verziószámot is meg az oprendszert ami alatt a kies fut. Köszi!

Kis@

(#11977) user137 válasza zack (#11950) üzenetére


user137
őstag

a JF1 egyáltalán nem szinkronizál semmit, pl. :-)

és ha visszaviszem gariba a készülélet, akkor mi lesz? megint rárakják a JF1-et. Ha megint visszaviszem, akkor rárakják a JF4-et (ami elfelejt syncelni), ha megint visszaviszem, rárakják a JF8-at vagy a JH3-at... mindegyik bugos, vissza meg nem adhatom emiatt, ugye.

ha porszívó lett volna, már legyilkolta volna a garancia, pénz vissza, és veszek egy másikat.
ez ennek a nagy fene szoftvervilágnak a hátránya.

(#11978) taschner válasza Kis@ (#11976) üzenetére


taschner
aktív tag

<SW VER>
S8500XXJH3
<CSC VER>
S8500OXDJH1
Kies:1.5.3

Windows xp 3 service csomag

A motorozás egy élmény!!!

(#11979) s4tch válasza zack (#11950) üzenetére


s4tch
veterán

"Ma mindenki meg van bolondulva?"
Igen, akinek problémája van, és le is írja, az bolond. Egyébként nem őriztünk együtt libát.

"Le lett írva 1000x hogy a JF1 problémamentes."
Az a JF1, aminél a naptár szinkronizálást nem engedi a Kies, neked problémamentes? Ha így van, akkor nem meglepő, hogy elégedett vagy a telefonnal.

"Nálad egyedi gondok vannak"
Egyedi, hogy Kiesen keresztül nem lehet frissíteni, ill. hogy a szerviznek nincs új szoftvere? Egyedi, hogy a Kies a régi verziókra letiltja a naptár szinkronizálást? Egyedi, hogy _funkcionálisan_ gyenge az alap e-mail kliens? Ebben _semmi_ egyedi nincs.

"kompromisszum minden telefonhoz kell"
Na, a lelkes és elhivatott szerecsenmosdatás közepén ebben az egyben igazad van. Csak alapfunkciókban nem szívesen vállalja őket az ember. Ahhoz azért drága a Wave.

(#11980) s4tch válasza benczeb (#11970) üzenetére


s4tch
veterán

Hivatalos úton JF2 a legfrissebb T-s telefonokra. Ha újabb kell, nekiállhatsz multiloaderrel frissíteni.

(#11981) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok!

Kövezzetek meg, ha már volt róla szó: Ha törlök egy letöltött alkalmazást a telóról, a helyén 'lyuk' marad a menüben. (Remélem érthető...:) )
Hogy lehet oda áthelyezni más programot? Próbálkoztam ott ahol törölni is kell őket, húztam vontam...de semmi.

(#11982) Kis@ válasza taschner (#11978) üzenetére


Kis@
tag

Természetesen a frissítés előtti JF1-re gondoltam, ha emlékszel még :)

Hdanesz: pedig ott kell azt!

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#11983) leslieke válasza hdanesz (#11981) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig pont húzni kell az ikonokat, jó helyen próbálkozol, csak rosszul.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11984) nyesix


nyesix
senior tag

akkor itt a sok siránkozás (nem savzok, volt, hogy én is sírtam :B ) után én teljesen meg vagyok elégedve a telefonnal:
- E51 volt előtte BT átlőttem a névjegyket és kész, rendesen lát mindent (kaptam nokiáról nemrég névjegyet vcard ként jelent meg, ami nem volt gond a samunak)
- médiás részével én meg vagyok elégedve (az igaz, h a saját kiejelzőjén szebb a videó, mint pc-n) video, fényképező ok
- firmfrissítés után rendesen megy az xch szinkron naptárbejegyzések is
- gyors, és szép a teló, gyönyörű kijelzővel
- lassacskán gyorsabban tudok mailt, smst írni mint a régi telómon. :)
- ébresztéses mizária nekem nincs, én nem kapcsolom ki éjszakára
- nagyon tetszik, hogy az etikett mód, és az automatikus kihangosítás
- nem vagyok egy nagy fércbuk fan, de megy rajta
- navi jó, remélem lesz rá megvehető cucc ami nem route66
- widget hisztit nem értem, nekem kint van az óra meg az időjárás és kész (tegnap találtam hozzá google fordítót is :))
- gyortárcsázásra nekem jó a nevek/kedvencek rész
nekem ennél jobb teló ennyi pénzért nem kell

(#11985) user137 válasza hdanesz (#11981) üzenetére


user137
őstag

balra fent van egy kis fogaskerék ikon a menüben => megnyom, és widgethez hasonlóan áthelyezheted az ikonokat...

(#11986) lackaba


lackaba
tag

A legujabb Kiessel is megy a registry buhera.Most már az XEH is elfogadja,eddig csak az a XEZ re volt hajlandó elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#11987) s4tch válasza lackaba (#11986) üzenetére


s4tch
veterán

És a HIDSWVER-t mire kell átírni? Nekem ez van: S8500BSJF2/S8500TMHJF2 Hiába próbáltam XEH/XEZ-re írni a termékkódot, ill. a fentieket bármilyen, ezen topikban leírt verzióra javítani, nem talált frissítést.

(#11988) hdanesz válasza user137 (#11985) üzenetére


hdanesz
senior tag

Ezt próbáltam, de oldalakon keresztül nem tudom áthelyezni. Vagy csak én vagyok béna. :)

(#11989) lackaba válasza s4tch (#11987) üzenetére


lackaba
tag

S8500XXJF4/S800OXDJF3.Erre ird át.

(#11990) Jadro válasza hdanesz (#11988) üzenetére


Jadro
veterán

Odahúzod a képernyő széléhez, tartod és átugrik. Ha tartod, továbbugrik még egy képernyőt. Mondjuk a végéről nekem nem ugrott át a kezdőképernyőre, hanem visszafelé kellett mozgatni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#11991) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Erre az ingyenes fécbúkra rájött valaki? Átállítom GSM 900/1800--ra. Böngésző(Internet) aztán beírom, hogy 0.facebook.com és húzgálja lefelé a lóvét, még jó hogy Domino... :(((

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11992) s4tch válasza lackaba (#11989) üzenetére


s4tch
veterán

Már ezt is próbáltam... Épp újratelepítem a Kiest, kiirtottam a registryből és a fájlrendszerből az írmagját is, remélem, segített.

(#11993) hdanesz válasza Jadro (#11990) üzenetére


hdanesz
senior tag

Köszi!

(#11994) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Ja és még valami, ha hivatalosan KIES-ből frissítem az FW-t akkor az eddig feltett cuccok eltűnnek? (képek, zenék stb.? Ugyanis nincs még microSDHC kártyám)

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11995) epokit


epokit
tag

Akinek nem tetszik a WAVE az adja el, oszt jó napot!!!!!

Samsung Galaxy S6 128GB edge zöld,Samsung Gear S2 Classic,Samsung Galaxy Tab S2 8.0” 4G LTE, Apple iMac13,2 - 27-Inch, Samsung Galaxy Tab S 8.4 3G/LTE, Apple Retina MacBook Pro 13" (Late 2013),Sony Z1compact,Motorola Xoom 3G,HP TouchSmart Elite 7320 All-in-One Intel Core i5-2400S 240GB SSD 16GB

(#11996) lackaba válasza s4tch (#11992) üzenetére


lackaba
tag

Pedig mennei kéne,én most is ki próbáltam és felkinálja a JH3-at.

(#11997) lackaba válasza epokit (#11995) üzenetére


lackaba
tag

Ők nem azt irják hogy nem tetszik,a hibáit szidják (jogosan).

(#11998) theomo válasza s4hu|SyD^ (#11994) üzenetére


theomo
tag

Nem tünnek el

Teomo

(#11999) s4tch válasza lackaba (#11996) üzenetére


s4tch
veterán

Test mode bekapcsolva, XEH végű termékkóddal ugyanez a helyzet.

:W

(#12000) DonMedve


DonMedve
addikt

Most lehet hülyeséget mondok.De valaki írta,hogy új platform,meg anyám tyúkja.Na Én ehhez annyit fűznék,hogy ha Én lettem volna a Samsung,és egy tök új rendszerrel akarnék betörni,akkor végignézném,hogy mi az ami a többi rendszer gyengesége,és mi az ami jó.Ami jó azt természetesen megcsinálnám Én is,mivel az kell,és a többi rendszer gyengeségét próbálnám valamilyen szinten betömni.Persze ezen belül rá lehet állni valamire,azt jobban nyomni,de alapvetően áthidalni a dolgokat.Másképp nem lesz esélye a Bada-nak.Pedig nem lenne rossz ez,csak legalább az alapvető funkciók lennének tökéletesek.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.