Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12901) tzolta válasza Varszegig (#12899) üzenetére


tzolta
tag

Én biztos örülnék ha összeraknál valami hasonlót! Igőjárásnak pl: metnet, tőzsdének a portfólió hírcsatornát Rád bízom. :DD

Város jól van beállítva. Szerintem az a gondja, hogy globális időjárást számolnak nem pedig MO-t.

[ Szerkesztve ]

(#12902) Varszegig válasza tzolta (#12901) üzenetére


Varszegig
veterán

nem hinném. az accuweather kapja valahonnan az adatokat, a ff alatt is fut egy plugin ami mutatja az időt. Inkább az a baja, hogy órákkal késik. De összességében én nem láttam olyan nagyon pontatlannak.
Összerakni időm nem sok van, ehhez nyomozni is kéne, hogy hogyan lehetne adatokat kapni. (Mellesleg ismerve ezt az országot, szerintem előfizetésért lehetne:()

(#12903) tzolta válasza Tomajdon (#12900) üzenetére


tzolta
tag

Szervíz mód tesztek, és beállítások futtatásához *#197328640# .

Ebben a menüben megtalálod audio alatt. DB-t tudsz lejjebb venni, de csak nagyon óvatosan használandó!! Én is mókoltam benne és alig tudtam visszaállítani. Bár valószínűleg én is béna voltam. :)

Füles: cserélni tudod szerintem. A Sennheisert (remélem jól írtam) dícsérik nagyon. Kapható többféle mérető szilikonnal, nekem is a legkisebb a jó és kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#12904) Tomajdon válasza tzolta (#12903) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

köszi :R

(#12905) rib-rob


rib-rob
csendes tag

Nagy dilemma előtt állok. :F
Úgyhogy kérném a segítségeteket, hogy melyik telefont vegyem meg.
Samsung i9000 Galaxy S vagy Samsung S8500 Wave
A Galaxy-nak nagyobb a képernyője, és Androidos, de nincs villanó led, és nem olyan jó az anyaghasználat mint a Wave-nél. A Wave pedig neten nem tördeli szét az oldalakat nagyításkor, és állítólag nagyon kevés program van a Badához.

(#12906) gazfickó válasza Varszegig (#12897) üzenetére


gazfickó
tag

szerintem bevan az jól állítva. :K Legalábbis mikor állítottam be akkor beírtam a progi keresőjébe a városom nevét és ráböktem a beállításra. Mást nem állítottam be.. vagy kellet volna? :U

(#12907) tzolta válasza rib-rob (#12905) üzenetére


tzolta
tag

Valószínűleg itt mindenki a Wave-t fogja javasolni. :DD

Amúgy meg is válaszoltad a kérdésed! Neked melyik fontosabb?

[ Szerkesztve ]

(#12908) Jadro válasza rib-rob (#12905) üzenetére


Jadro
veterán

Mindent tudsz, jól összefoglaltad. :) Döntened neked kell a használati szokásaid szerint. Egyikkel sem jársz rosszul.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12909) Belgarath válasza rib-rob (#12905) üzenetére


Belgarath
csendes tag

Mivel ez Wave topic, nem fogok SGS-t ajánlani :DD

Samsung Galaxy S

(#12910) Tomajdon válasza rib-rob (#12905) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

igen nagyobb kijelző meg android. de viszont a wave-nél a led villanó erős fényt ad, és jó zseblámpának is, az oldalakat hiába nem tördeli, nekem nem hiányzik, van a multi-touch-os zoom helyett ez a double-tap zoom (nem tom hogy hívják én így hívom :D), és az beállítja a szöveget a képhez. ha megnézed az angol samsung apps-ot kb. 500-1000 program van ami ingyenes bada-hoz, de inkább nézd meg nem akarok hülyeséget mondani, de az androidnál a 95%-a useless, vagyis használhatatlan. nem tudom, ha neked megéri azt a +30-40k-t a galaxy s, amiért nagyobb kijelzőt, meg androidot viszont gyengébb anyagminőséget kapsz, akkor ajánlom azt is. de ez attól is függ hogy mire kell. Ha netre kell, és "kiforott" rendszert szeretnél, akkor sztem galaxy s, viszont ha nem akarsz netezni rajta nagyon, de kell a ledes villanó, meg az érzés hogy ez nem műanyag, sztem jó a wave is. Én néha netezgetek, bedöntöm a telót, és úgy trükközök a zoom-mal, hogy beleférjen a képernyőbe, és akkor tökéletesen tudom olvasni. de ahogy gondolod, de ez csak egy kis segítség, mivel én pontos véleményt nem tudok alkotni, mert még galaxy s-t nem tapiztam.. de a wave nagyon jó kis teló, hiába hogy nincs rá 50 millió program.

[ Szerkesztve ]

(#12911) cryingdr4g0n


cryingdr4g0n
aktív tag

Mi, wave tulajok 14 millió letöltésen vagyunk túl a Samsung Appson:
Link

• Flies around shit - bees around honey •

(#12912) Karma válasza rib-rob (#12905) üzenetére


Karma
félisten

SGS, ha a böngészés és/vagy az IM (GTalk/MSN/akármi) fontos.

Tomajdon: Az 1000-es szám kb. korrekt, kár, hogy 99%-a szemét.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#12913) Tomajdon válasza cryingdr4g0n (#12911) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

hupsz, kicsit keveset mondtam akkor :D de az igen, mondjuk én nem találtam annyit.

(#12914) gazfickó válasza rib-rob (#12905) üzenetére


gazfickó
tag

Pont azoktól kérsz tanácsot efajta telefonvásárlás terén akik mind wave-et vettek? :DDD Úgyis mindenki wavet fog mondani. De ez attól is függ hogy mire kell. Az alkalmazások kevés mennyiségétől nem hiszem hogy tartanod kell mert előbb vagy utóbb úgyis robbanásszerűen be fog indulni a samsung apps.Én ha ismét ezen dilemma előtt állnék mint te, szerintem ismét wave mellett döntenék. Meg is mondom miért: -sokkal szebb és anyaga minősége is jobb. - van benne vaku
- nekem a 4 colos képernyővel megáldott telefon túl nagy méretekkel "büszkélkedhet"
- és persze nem utolsó sorban olcsóbb is(ha egy 90e forintos telót annak lehet nevezni :D )

Röviden hirtelen csak ennyi jutott eszembe :DD

francba megint megelőzött valaki :DD

[ Szerkesztve ]

(#12915) tzolta válasza Karma (#12912) üzenetére


tzolta
tag

Böngésztem az appson amikor a teló nem volt csatlakoztatva. Láss csodát találtam több IM programot, ingyeneset, fizetőset (angol apps) Húúú de megörültem! Telefon csatlakoztat... aztán kiderült, hogy az SGS-hez való. :((

Ez csak tipp volt most részemről. Mi más használhatná még? Egyébként az SGS használhatja mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#12916) Varszegig válasza Karma (#12912) üzenetére


Varszegig
veterán

ez minden appson így van/lesz: 99% szemét.

tzolta:akkor te nagyon ügyes vagy mert még a UK appason sincs semmi az SGS-hez. sőt szerintem nem is lesz, hiszen nekik ott a droidmarket:)
Karma:ja, ez igaz. de pl. a droid market már fuldoklik a szemétben. A samu mondjuk most még nem fog takarítani, mert a számokat kell növelni. Év végén a verseny után lehet kéne csinálni egy vuvu irtást:)

[ Szerkesztve ]

(#12917) Tomajdon válasza Karma (#12912) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

azért van egy két jó, főleg ez a type 'n' walk is egész hasznos. de igen sok használhatatlan van. mondjuk az időkép csinálhatna nyugodtan egy bada-s klienst úgy mint androidra meg ios-ra.

(#12918) Karma válasza gazfickó (#12914) üzenetére


Karma
félisten

"semmivel nem tud kevesebbet mint SGS" OMFGLOL

Varszegig: Ezt azért nem hiszem. Az Apple eddig is egész jó arányt tartott, most meg bekeményítenek a hulladék ellen, akár ki is tilthatják a fejleszszargenerátorokat, ha csak spammelik az App Store-t.

“All nothings are not equal.”

(#12919) rib-rob


rib-rob
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor Wave-et veszek. :K

(#12920) gazfickó válasza Karma (#12918) üzenetére


gazfickó
tag

lehet egy kicsit eltúloztam, de a kedvedért kijavítottam a "szörnyű hibát" ;)

(#12921) Kis@ válasza Tomajdon (#12910) üzenetére


Kis@
tag

Nem tudom milyen a multi-touch zoom, de szerintem a wave-n is olyan van. Nem csak double tap zoom van, hanem két ujjal össze meg szét ... és már zoomol is!

Kis@

(#12922) Karma válasza Kis@ (#12921) üzenetére


Karma
félisten

Arra gondolt, hogy két érintésre megpróbál optimálisan nagyítani, nem kell két ujjal mókázni. Mondjuk nekem egyáltalán nem szokott beválni.

“All nothings are not equal.”

(#12923) DonMedve válasza rib-rob (#12905) üzenetére


DonMedve
addikt

Itt kérdezd meg.Talán független álláspontot kapsz.

De szerintem ez úgy működik,hogy aki amilyen telót akar belül,ami a szíve vágya,abban a topikban kérdezi meg.Pont azért,hogy megerősítsék a vágyában.Hát Én megerősíttelek.Vegyél Wavet! ;]

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12924) tzolta válasza Varszegig (#12916) üzenetére


tzolta
tag

Ez csak tipp volt most részemről. Mi más használhatná még? Egyébként az SGS használhatja mindkettőt.
Az androidon múltkorában még valami vírushordozót is találtak. Veszélyesek ezek a bóótok.

(#12925) Tomajdon válasza tzolta (#12903) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

bementem a szervíz menübe, ott van hogy audio, és ott melyikre menjek hogy a fülhallgató hangerejét vegyem le?? eddig még semmihez sem mertem nyúlni, csak nézegettem, van olyan hogy SPK meg EAR, csak egyenlőre megnéztem mik a beállításai. ha kicsit részletesebben leírnád azt megköszönném

Kis@: ÚGy értem hogy két újjal összehúzod, olyan ájfónosan :D , és akkor zoomol, csak nem tördel.
Karma: nekem általában működik ez a double tap zoom, az esetek többségében úgy igazítja.

[ Szerkesztve ]

(#12926) Kis@ válasza rib-rob (#12919) üzenetére


Kis@
tag

Én nagyon meg vagyok elégedve a wave-vel, de azt mondom, ha a tepsi méret nem zavarna és meglett volna a plusz 50ezer forint akkpr én az sgs-t választottam volna. A Wave azonban szebb és olcsóbb volt, így ez nyert.

Kis@

(#12927) Varszegig válasza tzolta (#12924) üzenetére


Varszegig
veterán

az sgs-re semmi sincs a samuappson. az omnia családra van a uk appson.

(#12928) tzolta válasza Tomajdon (#12925) üzenetére


tzolta
tag

Hűűű ebben már nem tudok igazából segíteni. Én csak a zenelejátszó hangerejét "tekertem" feljebb, kísérletezgetéssel, és csak egyszer csináltam. A számkódokkal kell kiválasztani a módosítandó tételt, beírni a neked megfelelő-alacsonyabb- DB-t majd OK. Ennyire emlékszem.
Próbáld meg Karma Nagyúrnál, talán tud segíteni... én is tőle tanultam csomó mindent.
Karma help, please!

(#12929) tzolta válasza Varszegig (#12927) üzenetére


tzolta
tag

Tesztben olvastam hogy az SGS minkét marketet tudja használni és a samsung appson is van gyári progi rá.

(#12930) Karma válasza tzolta (#12928) üzenetére


Karma
félisten

Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert nem vagyok benne a hardverben.

Az biztos, hogy az EAR a fülhallgatóhoz tartozó elnevezés, és gyanítom, hogy a CP config (2) alatt kell a Voice Callt (7) átállítani, de nem tudom biztosra, és felelősséget se vállalok érte.

Valaki igazán kiszivárogtathatná már, hogy mi az az AP/CP.

“All nothings are not equal.”

(#12931) Bukoba válasza s4tch (#12871) üzenetére


Bukoba
tag

Nagyon pörög a topic. Köszi a választ Neked is!

(#12932) leslieke válasza tzolta (#12929) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hol? Én nem láttam egyet se.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12933) tzolta válasza leslieke (#12932) üzenetére


tzolta
tag

Az angol appson.
De lehet hogy hülyeséget írtam. A tesztben olvastam hogy a samu appson is van rá program. Aztán megnéztem és tényleg találtam ami nem Wave-re való, ebből következtettem hogy az az SGS-é. Varszegig szerint az Omniára van. Lehet neki van igaza. Annyira nem mélyedtem bele a dologba, és már hanyagolnám is szívem szerint. :(((

(#12934) Don Vincenzo válasza s4hu|SyD^ (#12863) üzenetére


Don Vincenzo
csendes tag

érdemes rápillantani erre az oldalra:
[link]

ugyanúgy a kártyára is érvényes :D

én évek óta "tőlük" vásárolok :D

jók a pogramok

(#12935) s4hu|SyD^ válasza Don Vincenzo (#12934) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Átböngészem, köszi!

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#12936) mixi10


mixi10
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#12937) s4tch válasza Jadro (#12884) üzenetére


s4tch
veterán

"E71-en a fénymérés csak a billentyűzet világítás bekapcsolására szolgált"

...meg a kijelző fényerejét is dinamikusan állította a telefon. Marha jó volt, sosem kellett hozzányúlni, mindig a környezethez igazodott a fényerő.

(#12938) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Nekem mindig fontos volt a zenehallgatási funkció a telefonoknál, mert utazás közben jól jön a rádió és az mp3. Sajnos most csalódott lettem, mert nagyon nem tudtam kiigazodni a Wave zenelejátszójában. :(

A hétvégén a memkarit telepakoltam mindenféle zenével, gondoltam majd megcsinálom a playlist-eket, meg ilyesmit.

De vagy nagyon láma vagyok, vagy ez tényleg olyan, hogy nem lehet egszerűen különálló mappákból számokat rendelni egy playlist-hez? :F
A listázásnál csak haszontalan opciókat találtam, még előadók szerinti rendezés jó lenne, de ott is csomó zene kimarad. Van arra v.mi megoldás, hogy egy mappa tartalmát tudnám hozzáadni egy adott lejátszási listához?

Illetve olyan alapvető dolgot sem találtam, hogy véletlenszerű lejátszás. Sorrendet ugyqan lehet módosítani, de mindig ugyanabban a sorrendben játsza le őket.

És hogy lehet úgy kilépni a zenelejátszóból, hogy ne maradjon meg a háttérben? Jelenleg csak úgy tudom bezárni, ha a task manager-ben kilövöm azenelejátszót.

Van esetleg v.mi külön progi aps-on, ami megfelelne az igényeimnek? Szerintem ez gyárilag úgy túl lett bonyolítva, nekem csak a legegyszerűbb funkciók kellenének.

Aki jártas a témában az légyszi írjon pár tippet!

Köszi :R

(#12939) Kis@ válasza ImI87 (#12938) üzenetére


Kis@
tag

Én sem tudom, hogy hogyan kell listákat csinálni, de ami nekem hasznos az az előadók szerinti csoportosítás, az album szerinti csoportosítás és a "kedvencek".

Véletlenszerű lejátszás:
Ha elindítasz egy számot, akkor tapizz a képernyőre ott, ahol a lejátszó kijelzője van. (a szám címe fölött). Ekkor megjelenik egy felső menüsor és ott asszem az utolsó előtti ikonnal lehet beállítani a véletlen lejátszást. Ami annyira véletlen, hogy ha nyomsz egyet előre, és egyet vissza, akkor nem az imént játszottat adja le, hanem visszafelé is véletlenszerűen lépked. Magyarul nem jegyzi meg, hogy mi volt. (Ez szerintem nagyon béna).
/A felső menüsorban van egy "i" betű is, ahol a fájl-infót találod, de sokkal menőbb, ha dupla tapizol a szám címén. :)/

Egy csomó alkalmazásból így kell kilépni. Mivel a zenénél (meg a rádiónál) default a háttérben futtatás, gondolom ezért maradt le a bezáró gomb. Egyébként, ha leállítod a zenét és háttérben hagyod, akkor gyakorlatilag nulla erőforrásigénye van szóval ne zavarjon. Röviden: Taskmanager-ből lehet csak kilőni.

Nem tudok más lejátszó progit egyelőre.

Kis@

(#12940) leslieke válasza ImI87 (#12938) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

, még előadók szerinti rendezés jó lenne, de ott is csomó zene kimarad
ID3 tage-ek rosszul vagy sehogy sincsenek kitöltve.

véletlenszerű lejátszás a számra fölötti részre bökve jön elő:
i, 5.1, véletlenszerű, ismétlés.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12941) Kis@ válasza leslieke (#12940) üzenetére


Kis@
tag

Miért vetted ki a képet, tök jól nézett ki. :)

Kis@

(#12942) leslieke válasza Kis@ (#12941) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mert rájöttem,hogy rossz helyre mutatott a nyíl!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12943) Rike


Rike
tag

nem tudja valaki veletlenul hogy at tudom masolni az osszes mentett nevjegyemet a memoriakartyara minden adattal egyutt? mert jo lenne ha a kov telefonomba beteve csak onnan kene masolni es nem kene vacakolni! sgs-re tortenik a valtas! lehet a kies is megoldas a dologra?
elore is koszi:)

Bender's humor by Microsoft Joke

(#12944) Varszegig


Varszegig
veterán

az appson mindennek a dátuma szept 14 lett. gratulálunk:(

(#12945) F-ECT$


F-ECT$
titán

Elmegyek nyaralni, és mikor visszajövök 3000 hozzászólás vár :Y

Látom volt itt minden: új progik, widgetek; fw frissítés, bugok, szóval lesz mit olvasnom.

És hogy ne csak off legyek: a telefon jól bírja a meleget, 38 C fok volt napközben, és nem tapasztaltam melegedési problémát.

Dive ever, work never.

(#12946) leslieke válasza F-ECT$ (#12945) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pörög a fórum, mint a búgócsiga. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12947) Jadro válasza F-ECT$ (#12945) üzenetére


Jadro
veterán

Sajnálunk nagyon! :D

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12948) Rike


Rike
tag

Valaki gyors segitseg kellene:)

Lementettem a kontaktjaimat kies-el a telefonkonyvbol a szgepre! es most egyetlen SPB formatumu fajl kerult oda! ez tartalmazza az osszes kontaktomat? vagy valami nem mukodik?
vagy valaki tud biztos gyors adatmentes?

Bender's humor by Microsoft Joke

(#12949) DonMedve válasza F-ECT$ (#12945) üzenetére


DonMedve
addikt

Legalább jól érezted magad?Merre jártatok?Amúgy üdv. újra itthon. :C

Rike:Ami a telefonon volt,azt mind belerakja.Ez tuti.Én is azt használom biztonsági mentésnek.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12950) Karma


Karma
félisten

Nem ismer valaki valami feedback lehetoseget, ahol a Waverol panaszkodni lehetne? 20 perc alatt negyedjere sikerult felhuznom magam a bongeszo retardaltsaga miatt... Az egyik az, hogy nem lehet a billentyuzettel send esemenyt generalni, pedig lenyegesen egyszerubb lenne tobb oldal mukodese (lemasolhatnak ezt is a Safaribol), a masik meg az, hogy ha mar ugyis sok helyen feleslegesen kerdez a rendszer, kilepes elott feldobhatna egy popupot... Csakmert gyakran bongeszek amikor bejovo hivasom van, es ha a partnerrel egyszerre tesszuk le, siman ramcsukja a bongeszot..

“All nothings are not equal.”

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.