Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11051) JMC


JMC
tag

Nálam igen érdekesen működik ez a KIES-frissítés (mármint a KIES program frissítése, nem a telefon KIES általi frissítése).

Ráböktem, hogy csinálja, elvolt egy darabig, majd közölte, hogy nincs frissebb (júniusi verzió volt fenn). Letöltöttem a samu oldaláról a legújabbat, elindítottam, leszedte a régit, újra elindítottam, és feltette az újat (persze az általa készített fájlokat nem töröltem) és kész.

Úgy látszik nemcsak a telefon, hanem maga a program updatelése sem egyszerű :)

(#11052) opi064


opi064
tag

Üdv Mindenkinek! Nos helyrehozták a Wave-mat a Pólus Center-beli Samu szervízben. 1 órát kellett várnom. Először ugyan azt mondta a srác, hogy beküldi a központi szervízbe (5-8 nap), Aztán mondtam : "ne má!" Aztán adtak egy esélyt a firm újrarakásának. Végülis rátették a jh3-at. Azt javasolták, hogy frissítéshez inkább vigyem be hozzájuk (a gyári garisok ingyen frissúlnek!), mert a kieses frissítés nem teljesen tuti és amit ők tesznek fel, az valamennyire más lehet, mert pl. a jf4 szofttal a samsung-apps ledobásos bug, ha ők tették fel, nem volt. (...ez érdekes....) Szóval, aki közel lakik, lehet menni hozzájuk, normális csókák!

(#11053) opi064


opi064
tag

Ja, persze elveszett mindenem...bruhaha... Volt fennt nekem egy aranyos widget, ami kigyűjtötte a naptárból a bejegyzéseimet. Magyar volt, szürke alap-háttérrel. Innen ajánlotta valaki! Tudnátok segíteni, mi volt az? Esetleg linket kérhetek?

(#11054) s4hu|SyD^ válasza opi064 (#11052) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Jó lenne ha lenne köztünk egy olyan, aki pl. ezzel foglalkozik(szervíz) és azt a programot megosztaná vagy a trükköt, hogy hogy is kell... :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11055) s4tch válasza opi064 (#11053) üzenetére


s4tch
veterán

Termine a neve. Varszegig hozzászólásai között keresgélj (ha lehet), ő tette fel.

(#11056) opi064 válasza s4tch (#11055) üzenetére


opi064
tag

Köszi, próbálom

(#11057) mixi10 válasza opi064 (#11053) üzenetére


mixi10
tag

[link]
Erre gondoltál?

(#11058) opi064 válasza mixi10 (#11057) üzenetére


opi064
tag

Erre. THX!

(#11059) rizso válasza bejmuller (#11041) üzenetére


rizso
addikt

Igen, lehet proxy-t és port-ot is állítani...Tudom, mert haveromnak is fontos kérdés volt (PTE-PMMK), megnéztük az enyémen, át lehetett írni! Utána boldogan ment megvenni a wave-et! ;)

Más: ez a mobile.live.com nem alkalmas beszélgetésre? :F Remélem nem én vagyok balek, mert nálam csak "események" sorát írja ki, amolyan facebook-fíííling...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11060) mesa23


mesa23
aktív tag

Most hogy minden törlődött a telefonról, nekiálltam újra rakni a dolgaimat, és szomorúan tapasztaltam, hogy a "Zaklamp" és a "Real Footbal"nevezetű progik már nem található meg az Appson, így ugrott a jó kis zseblámpa! :( Vajon miért!?

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#11061) s4tch válasza Varszegig (#10985) üzenetére


s4tch
veterán

"jf1 full után a kies elvileg felajánlja a jh3-at"

Hát nem... Azt mondja, a legfrissebb szoftver van a telefonon.

Mellesleg elszállt minden, mondjuk erre számítottam, de arra nem gondoltam, hogy a Kies nem fog frissítést felajánlani. Legalább lenne egy működő backup program erre az izére, nem kéne újra szopni widgetekkel, e-mail fiók beállításokkal, programokkal, minden szarral... Remélem, legalább a megvett programok nem szálltak el a Kies alól, ill. ha el is szálltak, újra letölthetem őket fizetés nélkül.

A frissítésekkel finoman szólva sem vagyok boldog.

(#11062) bwoay válasza benceclick (#11030) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez a 14-16 óra töltés még a Ni-Cd, Ni-MH akksik idejéből maradt, azokat formázni kellett, a Li-Ion cellát meg nemhogy nem kell, de nem is lehet. A töltés lekapcsol, ha végzett, aztán te töltheted ítéletnapig is akár :D Arra érdemes odafigyelni, hogy első alkalommal töltsd fel teljesen (ami - kikapcsolva - ugye 2-3 óra alatt megvan), aztán utána meg tök mindegy, mit csinálsz vele.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11063) s4tch válasza Varszegig (#10950) üzenetére


s4tch
veterán

Egyet találtam: nem megy a telefonon a Samsung Apps.

(#11064) s4tch válasza s4tch (#11063) üzenetére


s4tch
veterán

További JH3 nyűgök: nem lehet widgetet telepíteni, nem lehet Samsung fiókba bejelentkezni (amivel elvileg frissítés is elérhető lenne). Menü gombra nem reagál lezárt billentyűzárnál.

Ez a netről leszedett, multiloaderrel feltehető firmware; a Kies nekem egyáltalán nem ajánlott fel frissítést, azután sem, hogy újratelepítettem, közben töröltem a registryből a nyomait. Ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

(#11065) Paca2


Paca2
senior tag

frissítés (hivatalos kies JH3) után újra működik az apps a telón :C

és rögtön nem működik az apps a kies-en... :DDD :F :W (a legújabb kies is frissítést kér,de hát tudjuk h az nem egyszerű)

+ kíváncsi leszek a beállítások/szoftver frissítése menüre

lehet widgetet telepíteni (kipróbáltam), igaz némelyik widget nem teljesen úgy működik mint frissítés előtt

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#11066) leslieke válasza opi064 (#11052) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat! És köszi a tippet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11067) bejmuller válasza rizso (#11059) üzenetére


bejmuller
aktív tag

áhh... köszönöm :D
mostmár csak egy Wave kell jó árban :D

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#11068) opi064


opi064
tag

Üdv! Ja-ja, nem appol a kiesen keresztül a JH3, nem akkora baj, de azért működhetne...Még egy dolgot észrevettem, bár nem vagyok benne tuti biztos (mint említettem, nekem a szervíz frissítette, miután visszahozták a halál torkából): fakóbbak a színei a képernyőnek. Nem sokkal, a pirosak nem annyira pirosak, mint előtte....asszem. Létezhet valami szervízmenü, ahol lehetne állítani szaturációt? Hallot valaki ilyenről.

(#11069) Pumpkinhead


Pumpkinhead
csendes tag

Ha valaki turibosimmel használja a telefonját priviben dobjon már meg egy konkrét típussal. Köszi!

(#11070) HaKo válasza mesa23 (#11060) üzenetére


HaKo
aktív tag

A Zaklamp csak a holland store-ból érhető el: [link]

A Real Football meg fizetősben érhető el, de tudtommal mindig az is volt.

(#11071) mesa23 válasza HaKo (#11070) üzenetére


mesa23
aktív tag

Nagyon köszönöm a lámpás segítséget!
A Real Football még július elején-közepén ingyenes volt egy darabig, akkor meg is volt, most megtaláltam itt a fórumban a linket, de azóta ha jól látom 3 euroba kerül!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#11072) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Annak idején mikor Symbianos Nokiám volt mindig azt javasolták, hogy frissítés előtt és frissítés után is egy hard resetet csináljunk, akkor lesz igazán jó. Itt a Badánál vajon van ennek értelme?

(#11073) krisi047 válasza Varszegig (#11004) üzenetére


krisi047
aktív tag

Javíts ki ha tévedek, de én eddig úgy tudtam pedig, hogy a Samsung főleg az olcsó érintős telefonjaira akarja rakni a Badát, hogy tömegesen elterjedjen. Lehet időközben a Samsung rájött, hogy túl sok a szívás vele? :)

(#11074) bwoay válasza krisi047 (#11073) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt én sem nagyon értem, hiszen pont az volt a stratégia, hogy előrukkolnak egy felsőkategóriás, erős készülékkel (Wave), amit aztán csupa gyengébb, vagy legalábbis olcsóbb követ.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11075) Karma válasza bwoay (#11074) üzenetére


Karma
félisten

És pontosan ez is történik.

“All nothings are not equal.”

(#11076) user137 válasza s4tch (#11064) üzenetére


user137
őstag

ez valami bugos JH3 lehet, tessék multival JF4-et feltenni, és arról hivatalos Kies JH3-at csinálni.

(#11077) leslieke válasza Karma (#11075) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor a Wave-nél erősebb telefon nem is várható?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11078) chaapaai


chaapaai
csendes tag

Sziasztok egy gyors hülye kérdés JF1 firm van a telón kezdettöl fogva és nem tapasztaltam müködésbeli hibát fagyást stb bármit beírok a naptárba nevjegyekbe activesync frissít oda vissza a tel és net között,söt még a kért értesítö smsek is megjönnek.Segítsetek mibe nem látok bele? Miért ez a frissítesi láz?Az sd card class x után most ez a favorit. Egy hozzáértö felhasználó válaszát megköszönném!

(#11079) leslieke válasza chaapaai (#11078) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A JH3-ban több ismert hibát javítottak. Pl. akinek eddig gond volt, hogy szaggatnak a filmek, az a hiba megszűnt De mint minden fw-ben ebbe is "tettek" más hibákat. :)

Ha nincs bajod a jelenlegi fw-vel, és minden működik, amire használod, akkor szvsz ne frissíts. Az igazi nagy ugrás úgyis akkor lesz, ha kijön az 1.1 verzió.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11080) Karma válasza Karma (#11075) üzenetére


Karma
félisten

Apropó, azzal az apró felismeréssel, hogy az SHP a Samsung saját butatelefon-platformja, elég sok dolgot helyre tudtam tenni.

Egyrészt még egy alátámasztás a multitasking felemás voltára (mondjuk itt az elejétől kezdve base/bada alkalmazásoknak hívták a két csoportot, de már biztos, hogy ezért).

Másrészt a JH3 billentyűzet-újrarajzolási bugja nem vonatkozik a beépített alkalmazásokra - mert a badában van a bug, nem alatta... Valamint ezért lehet az, hogy egy csomó olyan UI elem illetve viselkedés van, pl. az alkalmazáslista vízszintesen lapozható, ami badán nem valósítható meg csak marha sok munkával (és akkor is lassú lesz). Ez nem olyan, mint a Symbian, hogy "ha a Nokia meg tudta csinálni, akkor lehetséges, hiszen az egész platform homogén"... A bada önmagában kevés egy működőképes rendszer felépítésére, és nem csak azért, mert eltitkolják az API-kat. (Eddig reménykedtem, hogy van még valami azon túl, amit látunk. Nincs.)

Harmadrészt így lehet, hogy a Dolfin Browser forráskódjának semmi köze a badához.

Negyedrészt ezért van az, hogy a mostani Samsung bunkofonok badásan néznek ki - ugyanaz a platform fut rajtuk, csak a bada futtatókörnyezet hiányzik azokról. (Csak tudnám miért, ha rátákolnák tényleg milliónyi okostelefon szaladgálna a piacon.)

Meg volt még valami, de egy szuszra ennyi jutott eszembe :)
Tudom, tudom, jóreggelt :P

leslieke: Eddig is úgy volt, hogy jövő évig nem várható.

A multitouch billentyűzet miatt szerintem megéri feltenni a JH3-at, vagy legalábbis majd egy olyan verzióját, ami nem bugos. Nem is tudom, hogy lehet együttélni az 1.0-ás billentyűzettel. Nagyon felbúrtam magam az elmúlt napokban. Csak ne lenne az a bug a megjelenéssel.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#11081) Varszegig válasza user137 (#11042) üzenetére


Varszegig
veterán

no érdekeset találtam. Okt. végén órahúzás, utána minden eseményem -1 órán áll. Kérdés, mi lesz, ha tényleg átáll az óra?

s4tch: hogyne menne a samsung apps? jobban megy mint valaha!
Widegetet miért ne lehetne telepíteni? simán telepítek

[ Szerkesztve ]

(#11082) Varszegig válasza s4tch (#11064) üzenetére


Varszegig
veterán

ja, és megy a menügomb is, meg persze a samsung fiók is. a sw frisstés menüpontben keresi a frissítést. szóval mindez megy, ha rendesen csinálod...

Karma: nekem nincs ilyen bug a billentyűzettel. A hivatalos kieses JH3-ban próbáltam pl. widgettel is, azzal is ok volt.

[ Szerkesztve ]

(#11083) Karma válasza leslieke (#11079) üzenetére


Karma
félisten

Nekem még mindig szaggat a sorozatom. Hang nélkül is.

“All nothings are not equal.”

(#11084) rObika8802


rObika8802
aktív tag

tess egy cikk a kistesóról :)

[link]

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#11085) Karma válasza Varszegig (#11082) üzenetére


Karma
félisten

Interesting.
Viszont ha már van normális fényképezőgép a lakásban, csináltam pár videót.

Itt a sorozatom, ahogy szaggat.
Így néz ki a billentyűzet-bug nálam :(

És így működik a multitouch, ez tényleg fasza :D

“All nothings are not equal.”

(#11086) s4tch válasza Varszegig (#11082) üzenetére


s4tch
veterán

"ha rendesen csinálod..."

Látod, ez az: mit lehet ezen elrontani?! A frissítések végig lementek, JF1-JF7-JG6-JH1-JH3 sorrendben ráment multiloaderrel, mindegyikkel elindult, nem volt fagyás, újraindulás, hibaüzenet, semmi. Egy bajom volt végig: egyik flashelés után sem talált a Kies frissítést a telefonhoz. Most épp visszatettem a JH1-et, és nem talál frissítést teszt módban... Már azzal is próbálkoztam, hogy a Kies-t újratelepítettem úgy, hogy Magyarország helyett német lokalizációt adtam meg, az sem ad más eredményt.

:W

(#11087) user137 válasza rObika8802 (#11084) üzenetére


user137
őstag

ilyen bőrtok kéne a Wave-re is, ha valaki talál, ne habozzon linkelni! :)

(#11088) Varszegig válasza Karma (#11085) üzenetére


Varszegig
veterán

na sikerült kicsikarnom a bill bugot, de nem volt egyszerű, badapedia, beállítások, custom, és a hu beírásakor előjött. de ha csak szócikkeket kerestem, akkor ok volt. és ha felülra kattintottam, azonnal megjelent a bill.

s4tch: úgy értem Kiessel. Úgy nincsenek ilyen hibák

[ Szerkesztve ]

(#11089) Karma válasza Varszegig (#11088) üzenetére


Karma
félisten

És tudod, hogy miért? Én igen. A badapedia főoldala egy WebControl, tehát nem a bada irányítása alá tartozik a billentyűzet. A Custom beállítás viszont már igen, és mindkettőnknél hibás azonnal.

A WeatherBugot próbáld még ki légyszi (az van a videón).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#11090) lackaba válasza s4tch (#11064) üzenetére


lackaba
tag

A menű gomb ennél a szoftnál direkt igy van,a többi minden rendesen kell hogy működjön.Sajnos van 1 bizonyos sorrend amit illik betartani,mert ha nem akkor szoktak az általad felsorolt hibák jelenkezni.Ha vissza olvasol látni fogod mit mire kell telepiteni.Az okokat csak a samu tudja.

(#11091) s4tch válasza Varszegig (#11088) üzenetére


s4tch
veterán

Értem én, de a Kies nem enged frissíteni... :( Ez így ránézésre OK, nem? Test mode on, és mégsem talál újabb firmware-t.

A product code-ot írtam át, TMH volt a vége, úgy sem talált frissebb szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#11092) s4tch válasza lackaba (#11090) üzenetére


s4tch
veterán

Leírtam, mit csináltam, milyen sorrendben. Mondd, mit rontottam el?

(#11093) Karma


Karma
félisten

A Samsung fiók egyébként működik, az Exchange-et is be tudtam állítani.
(Én mondjuk csak névjegyeket szinkronizálok vele.)

Nekem ez volt a sorrend (kiindulási alap: reboot loopos telefon):

1) JF7 FULL + OXDJEF CSC
2) XEH prekonfiguráció
3) JG5 patch + OXDJH1 CSC
4) JG6 patch + OXDJH1 CSC
5) JH1 patch + OXDJH1 CSC
6) JH3 patch + OXDJH1 CSC

Widgeteket nem használok, de el tudom képzelni, hogy megy.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#11094) Kobe


Kobe
veterán

feliratokkal kapcsolatban sokan panaszkodtatok az ékezetes karakterekre. Most pl egy egész évad feliratos sorozatot pakoltam fel, a gyári t-s firmware van rajta és gond nélkül viszi az srt, minden ékezetes akraktert emgjelenít. Amit írtatok az firmfüggő volna ?

(#11095) Karma válasza Kobe (#11094) üzenetére


Karma
félisten

Verziószámot elfelejtettél mellékelni.

“All nothings are not equal.”

(#11096) jozf válasza Karma (#11085) üzenetére


jozf
tag

Érdekes nálam ez a sorozat már nem szaggat, eddig JEE-n meg JF1/4-is szaggatott de mostmár a JH3-on nagyon szépen megy semmi szaggatás :D Nem tudom nállad mi lehet a gond :F
A exchange továbbra se megy, de szerintem ez az én hibám lehet. (a gmailen nem kell vmit engedélyezni h engedje hozzáféni a telót, mert nekem csatlakozik de nem csinál semmit :F )

Widgettek települnek, söt ami eddig sehogy se akart felmenni a Settles is elsö szóra felment a kiesröl ugy h ezt a hibát is javitották :)

(#11097) DonMedve válasza Karma (#11085) üzenetére


DonMedve
addikt

Karma!Ez a bill. bug melyik progiban van?Vagy általánosságban ilyen nálad?Nálam semmi gondja!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#11098) Karma válasza DonMedve (#11097) üzenetére


Karma
félisten

A bada alkalmazasokban. A videon, mint irtam, a WeatherBug lathato, de a badapedia is csinalja amikor egyedi nyelvet akarsz beallitani, illetve a sajat alkalmazasom is, ami elotte gond nelkul ment a korabbi verziokon illetve az emulatorban.

A beepitett dolgok, pl. uzenetkezelo, bongeszo, illetve a WebControlt hasznalo alkalmazasok termeszetesen mennek. De az nem bada :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#11099) DonMedve válasza Karma (#11098) üzenetére


DonMedve
addikt

...és valóban!Most kipróbáltam,nálam is ezt csinálja! :W

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#11100) vwatesz


vwatesz
csendes tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy ilyen wave és egy galaxy-s között és kinézetben méretben eddig a wave vezet nálam, de szeretném a telefont naviként is használni és nem tudom milyen lehetőségek vannak rá. Olvastam, hogy a route 66-nak van rá valamilye, a kérdés, mennyibe kerül ott ez a lifetime licence-s, illetve ez mit tartalmaz, teljes europára jó, vagy csak kelet-eu? probálta ezt már valaki? vagy esetleg más megoldás rá?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.