Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Bucy


Bucy
aktív tag

Használja valaki a Garmin 5.00.20-ast?
Nálam a magyar menü összekeveredik, angolul is kezelési gondok vannak, gyakorlatilag használhatatlan.
Az 5-össel eddig csak szívás volt nem ment egy percig se rendesen, most viszont kellene, túrákon szoktam a telóval navigálni.
Azt hiszem megy vissza a 4-es azzal nem volt gond. :(

(#10002) Degeczi válasza old rocker (#9999) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de az 276 Ft-os árfolyam, ami nagyon sok!
a DX $5-t terhelt, tehát vagy a Paypal, vagy a bank számolt föl nagy költséget

általában érdemes a Paypalt úgy beállítani, h ne ő váltson, mert asszem 2%-ot számítanak föl erre

pláne akkor jó ez, ha a kártyád elszámolása olyan devizát használ, amiben a vásárlás történik
tengerentúli vásárlásokhoz ezért használok AMEX-et, mert az dollár alapú, így csak egyszer történik konverzió: a legvégén, forintra - így gyakorlatilag a napi árfolyamon számolnak

(persze ilyen kicsi összegnél nem sokat számít)

(#10003) Symbio válasza old rocker (#10000) üzenetére


Symbio
senior tag

Rákészültél, hogy tied legyen a 10.000. hozzászólás :DDD

(#10004) old rocker válasza Symbio (#10003) üzenetére


old rocker
veterán

francot, nem is figyeltem, csak most, hogy te írtad... tízezerből csak a lépés jó... :)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10005) old rocker válasza Degeczi (#10002) üzenetére


old rocker
veterán

mindig tanulok valamit :)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10006) Degeczi válasza old rocker (#10004) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tényleg, azt is beszerzem
(az 5 éves lányaim nagy kedvence a Gyöngyhajú lány, vagy a Ha én szél lehetnék - biztosan ez is)

(#10007) enddav válasza TokLac (#9984) üzenetére


enddav
aktív tag

köszönöm a segítséget, de én nem ezt szeretnám csinálni, hanem a telón a menü-csatlakozás-modem pontban szeretném átállítani bluetooth-ra. Mert nem a gépen kéne a net, hanem mondjuk úgy meglehet oldani, hogy havernak N78-a van és én meg valahogy wlan routerként működök és küldöm neki a mobilnetet? :DDD Vagy ez azért már túl bonyolult? :U

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#10008) Karma válasza enddav (#10007) üzenetére


Karma
félisten

Egyáltalán nem bonyolult... [link]
Tanulság, azt mondd, amit szeretnél, mert akkor tudunk segíteni.

“All nothings are not equal.”

(#10009) old rocker válasza Degeczi (#10006) üzenetére


old rocker
veterán

Basszus, végre egy reménysugár, hogy nem halnak ki a rockerek :D A nevelt lányom3-4 éves korában nagyon csípte a Deep Purple-t, főleg a Child in time-t. Aztán 10-12 éves korában elérte a kortárs beütés, nyálzene meg tuc-tuc; 15 éves korára viszont kialakult a végleges, az elvont, progresszív rock iránti rajongása a bátyja hatására, amibe belefér szerencsére a Pink Floyd, a Doors, a Led Zeppelin is, de az irányzatnak legpopulárisabb képviselői a Yes, King Crimson, Peter Gabriel... de szokott olyan zenéket hallgatni, hogy a múltkor a tengerimalacai a ketrecükben egy rozsdás szöggel kíséreltek meg öngyilkosságot ... huhhh. Jobb azért, mintha rappet vagy tuc-tucot hallgatna, esetleg valami nyálgép zenét, mint az e tekintetben elfajzott lányom és fia, azaz az unokán, de azért bässza a falalját, amit hallgat.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10010) cettlee


cettlee
őstag

most tojt a jézuska ilyen telot, és egész frankonak tünik, mondjuk elösször huztam a számat mer iphonet vagy omniát néztem ki.viszont kb 5 ora nyomkodással lemerült elösször.

(#10011) old rocker válasza cettlee (#10010) üzenetére


old rocker
veterán

nemjártál volna jobban az iphone-al vagy az omniával - szerintem

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10012) Karma válasza old rocker (#10011) üzenetére


Karma
félisten

Attól függ mire használja. Ha csak telefon kell, akkor az E51 az aduász.

“All nothings are not equal.”

(#10013) old rocker válasza Karma (#10012) üzenetére


old rocker
veterán

Az ájfón mellesleg telefon. Ez telefon, mellesleg egyéb.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10014) bogumil


bogumil
csendes tag

ma vetten egy e51-et ,de holnap viszem is vissza.neken nagy csalódás ez a telefon.a billentyüzet hol világit hol nem,ha négis világít akkor a kilyelző fényereje megy el, ha hívok valakit a hangja borzalmas nem értem mit mond,mint ha csőbe beszélne ez egy gagyi borzalmas. :O :O :O :O

(#10015) gelencser26 válasza bogumil (#10014) üzenetére


gelencser26
tag

Lehet, hogy tényleg hibás a te példányod, de a billentyűzet a fényérzékelő hatására világít!
Az a normális működése, gondolom energiatakarékossági szempontok miatt...

(#10016) Napfénysüti válasza bogumil (#10014) üzenetére

Fényérzékelő van benne.

Més que un club!

(#10017) asadasad22 válasza bogumil (#10014) üzenetére


asadasad22
őstag

csak egy jótanács, mielőtt hülyét csinálsz magadból a szervízben: ismerkedj meg a fényérzekelő szó jelentéséről és működéséről, és vedd figyelembe, hogy ebben a telefonban ilyen van, és működik folyamatosan.

(#10018) old rocker válasza asadasad22 (#10017) üzenetére


old rocker
veterán

Meg egy helyesírási szabályzatot is vehetne mellé olvasgatni; igaz, a szervizben, hogy fluoreszkál a kilyelző sicc nem neki kell leírni a panaszt

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10019) old rocker válasza bogumil (#10014) üzenetére


old rocker
veterán

Egyébként próbáld ki, bogumil: a kis ujjacskáddal takard le a Nokia felirattól balra eső területet, s máris rémülten megállapíthatod, annyira rossz a telefonod, ha ott megérinted, elhalványul a kijelző és kivilágosodik a billentyű. Természetesen ez a játék akkor működik, ha előtte egy billentyű megnyomásával kivilágosodásra készteted a kijelzőt. Ugyanezt tapasztalod akkor is, ha bemész vele a kivilágított előszobából a töksötét budiba. Pl.
A kijelző el fog halványulni és a billentyűzet megvilágítódik.
Ha egy picit megpróbálsz logikusan gondolkodni, akkor rájössz, hogy erre az ergonómiai bravúrra, ami nálad hibajelenségként képződik le az agyacskádban, miért van szükség: ha erős fényben nézed a kijelzőt, ahhoz, hogy jól lássad, mire van szükség? Na? Iiiigeeen! Arra, hogy a kijelző saját megvilágításának fényereje a maximum legyen. Miért nem kell ilyenkor a billentyűknek világítani? Bingó!!! Mert a fehér feliratokat erős külső megvilágítás mellett el tudod rajta olvasni! Mi történik akkor, ha a telefonnal egy sötétebb helyre mész? A kijelzőt elég kisebb fényerővel megvilágítani, mert sötétben kisebb pilács elég hozzá, nem kell akkora fényerő, hogy Kujbisevnél megcsússzanak az ékszíjak. Miért szükséges ilyenkor a billentyűk belső megvilágítása??? Naccerű!!! Mert sötétebb helyen már nem látszódik még a fehér felirat sem olyan biztosan.
Örülök, ha segíthettem.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10020) midnightstar válasza old rocker (#10009) üzenetére


midnightstar
tag

;] Nem haltak ki ;]

Mondjuk hozzám közelebb áll a metál, mint a rock, de azért nem olyan nagy a különbség.
A rock-kedvenc: Alice Cooper
Kedvenceim:Marilyn Manson, Slipknot; Hatebreed

Na mindegy, ez nem ide tartozik... Karira kapok E51-et :)) Már kipróbáltam, és nagyon tettszik. A Wifi sebessége kielégítő, a vicc az volt, hogy a win 2000res gépen kb ugyan olyan gyorsan hozta ba az oldalakat a mozzilla, mint a telón. Azt szeretném kérdezni, hogy ki rakott a telójára például CS-t, Quake-et, vagy valami gépes játékot? Meg hogy milyen ilyesmi autós gameet lehetne rárakni?
Előre is köszi! :R

VAC up blyat

(#10021) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
A következő problémám van. Egyszer csak a rezgő hívásjelzés nem ment, hiába van bekapcsolva. Korábban ezt már bejátszotta a teló, újraindítottam utána ment, ma megint eljátszotta, hogy előveszem a telefont, és nézem, hogyvagy 2x hívtak, miért nem vettem fel... Szal ismerős valakinek az ilyen hiba? Szoftveres lehet, vagy ez már hardveres hiba lesz, tehát szervízből nem hajtanak el úgy, hogy nyomnak egy resetet, azt szia...
Ötlet valakinek?

(#10022) gelencser26 válasza old rocker (#10019) üzenetére


gelencser26
tag

:C ;]

(#10023) Pöfi


Pöfi
csendes tag

Sziasztok!

Telot szeretnék venni a közel jövőben és olvasgatok, infokat gyűjtők!
Kinéztem két Nokiát, de nem tuzdom h. melyik legyen!
Egyik ez lenne az E51-es a másik meg N73-as! (bár inkább az E51 felé hajlok)

Na de, megéri vennem E51-et? Mik a tapasztalatok? Milyen képeket csinál? (Jelenleg Se K750i-m van, szal ehhez képest) Zenelejátszója jó? Nem mintha agyonra nyüstölném ezt a részét.....

Előre is köszönöm a választ!

Üdv: Pöfi

(#10024) mesakos


mesakos
csendes tag

Sziasztok skacok!

Van egy kis-nagy problémám, az, hogy az icike-picike 2,5 mm-es Jack felső harmada "beletörődött" a lyukába. Abba már "beletörődtem" hogy a fülesnek annyi, de a telóból ki lehet műteni ezt a kis csonkot házilag?? Vagy inkább szervíz -gondolom gari kizárva- , és ha igen, akkor egy ilyen művelet mennyi HUF-ba fájhat?

Előre is kösz

(#10025) Napfénysüti válasza Pöfi (#10023) üzenetére

N73 inkább multimédiás cucc míg E51 üzleti. Előbbiben nagyobb a kijelző,jobb a kamera utóbbiban van Wifi.
Neked kell eldöntened mire kell. :K

Més que un club!

(#10026) Napfénysüti

Na asszonykám meg mibe szeretett bele?
Egy WinMo-s okostelóba :D
Szépen fogunk kinézni egymás mellett: egyikünknek Symbianos cucc Wifivel, másikunknál meg Winmo QWERTY párosítással :DDD

De legalább össze tudom hasonlítani majd a két rendszert :))

Més que un club!

(#10027) Degeczi válasza bogumil (#10014) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a beszéd hangminősége egyértelműen jobb, mint a korábbi SE D750-en volt - de arra érzékeny, hol a hangszóró a füledhez képest
érdemes próbálgatni a helyes fogást

(#10028) solarix45 válasza Mr. Teddy (#10021) üzenetére


solarix45
senior tag

Igen, nálam előjött ilyen, újraindítás segített. Egy ittani kolléga szerint a Garmin okozza, ha fent van. De igazából nekem úgy tűnik, csak a telepítgetések után jön elő. Én arra tippelek, hogy mivel ez valilyen elmebeteg módon lekapcsolva a vibrát, ha töltőn, vagy usb-n van, egyszer nem kapcsolva vissza.

(#10029) Karma válasza solarix45 (#10028) üzenetére


Karma
félisten

Velem is előfordult már többször, hogy nem rezgett, pedig semmi oka nem lett volna rá.
Nem használok Garmint, nem szoktam mostanában telepítgetni (why bother?), mégis van, hogy elfelejti. Szerencsére "Tárgyalás" módban szoktam használni, így a csippanást jó eséllyel észreveszem.

Szerintem valami firmware hiba is közrejátszik, de nem lehet mit tenni vele.

“All nothings are not equal.”

(#10030) Mr. Teddy válasza solarix45 (#10028) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Csak az a baj, hogy semmi olyan extra nem volt a telón, még Garmin sem. Szóval érdekes, és felettébb idegesítő is.
Lehet garival megfuttatom egyszer a telót, mert ez akárhogy nézem nem normális...

(#10031) asadasad22 válasza midnightstar (#10020) üzenetére


asadasad22
őstag

van itt nekem pl. Duke Nukem 3D, Quake 1, Doom 1-2, Wolf 3D. ezek mind a pc verzió portolásai, ugyanolyan okosak minden szempontból, nem holmi butított mobilváltozatok, egy az egyben ugyanaz, mint gépen. CS-nek értelemszerűen ilyen változata nem lenne kivitelezhető egy ilyen telefonon, márcsak a grafika miatt sem (ehhez kevés lenne a hardver), de további komoly gond lenne az irányítás is. 3d chipes telókra (pl N82) most jelent meg a Quake III, szerintem ennél jelenleg mobilon nincs tovább :)

Slipknot :R

(#10032) Morfondear


Morfondear
csendes tag

Sziasztok!

Szoftvert szerettem volna frissíteni a telefonomon (E51), de nem sikerült mert kifogtam egy áramszünetet. Biztonsági mentést nem csináltam, ezért most a telefon nem használható.
Bekapcsol, angol nyelven kéri a pin kódot, majd a következő hibaüzenet jelenik meg: "Phone start-up failed. Contact the retailer."

Tudja valaki, hogy miképpen lehetne életre kelteni? A segítséget előre is köszönöm.

(#10033) Karma válasza Morfondear (#10032) üzenetére


Karma
félisten

Kezdd újra a frissítést. Elvileg a bootloader nem sérült, mivel a PIN kérésig eljut.

“All nothings are not equal.”

(#10034) old rocker válasza midnightstar (#10020) üzenetére


old rocker
veterán

Alice Cooper nekem is nagy kedvencem, a Poisonnal "befutott", Mansont is kedvelem, a Spliknotról hallottam,a másikról nem. Kifejezett metál-ban az Iron Maiden a kedvencem, Metallica és a Judas Priest. Gót-metál: Nightwish.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10035) old rocker válasza mesakos (#10024) üzenetére


old rocker
veterán

Szerviz! A garanciád szerintem nem ugrik, de nem valószínű, hogy ezt garanciában kiszedik.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10036) Dexter68 válasza chatran (#9979) üzenetére


Dexter68
addikt

Tegnap kipróbáltam a telót kocsiban kazettás átalakítóval. Várakozáson felüli volt a hang. Legközelebb kipróbálom úgy is, hogy ugyanazt hallgatom, mint az mp3 lejátszómmal, de a telón nem volt Doors, csak Zagar :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#10037) Degeczi válasza old rocker (#10034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(hja, és Dickinson jó tud lenni szólóban is: Tears of the dragon mindent visz nálam)

(#10038) pengemetal válasza Degeczi (#10037) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Hallgassátok meg a Volbeat dán zenekart, igen igéretesek!

(bocs az off-ért)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#10039) cabii válasza Degeczi (#10037) üzenetére


cabii
tag

Én is D750/K750 ről cseréltem E51-re, szerintem a kamerája a SE-nek mérföldekkel jobb volt, de az igazat megvallva, E51-ről még a kamera takaró fóliát se vettem le, szal lehet az is sokat ront a minőségen /nem érdekel a kamera benne/ sajnos már nem volt a boltban kameramentes kiadás. Amióta megkaptam az EOS-emet, nem fényképezek mással :))))
Én az N75? és az E51 közül egyértelműen az utóbbira voksolok már csak a wifi miatt is. Mp3-ra van dedikált lejátszó, szerintem a telefon csak végszükségben való oda.

Zene :) "Jegyezd meg jól, míg a föld kerek, mindig lesznek rockerek" ;)
Iron Maiden, Manowar, Metallica, régi Nightwish, Pink Floyd, Queen, Sting és egyebek. Úgy látom, vagyunk itt még páran a "zeneértők" közül is; ;
)

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#10040) old rocker válasza Degeczi (#10037) üzenetére


old rocker
veterán

Dickinson -akinek annak idején választania kellett az olimpikon párbajtőrcsapat-tagság és az éneklés között. Frenetikus előadó, a Rock in Rio dvd-m nézegetve a hátamon mindig feláll a szőr és összaszorul a torkom, amikor kiszól a közönségnek a Blood brothers második gitárszólója előtt: van egy új ötletem, kedveskéim.. Két taps és egy karlendítés rézsút felfelé. Ütemre. És 250 ezer pár kéz lendül egyszerre, és azok az átszellemült arcok...Kell egy másolat? A Sárkány könnyei nem csak zeneileg, hanem a szöveget illetően is remekmű,ugyanez mondható el a Chemical wedding-ről, vagy a Gates of Urizen-ről.
Bocsánat az offért, de keményzene buzi vagyok. (Keményzene? A legszebb lassú számokat keményzenés zenekarok írták eddig...) -

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10041) cabii válasza old rocker (#10040) üzenetére


cabii
tag

huhhh mielött átavanzsálnánk Dickinson Fan listává....
Ma is megkönnyezem a sárkányokkal együtt azt a számot. De a közönség énekeltetését és tapsoltatását szerintem mindmáig Mr. Bad Guy alias Freddie Mercury csinálta a legjobban
Off off :)))

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#10042) old rocker válasza cabii (#10039) üzenetére


old rocker
veterán

Amit itt felsoroltál: mind rulez!!! "Nem mutathatom arcom délidőben
soha nem láthatod lépteimet csak a hold fényében
kalapom karimája rejti dúvad-szemem
bűnös az arcom de papé mindkét kezem
nem látod árnyamat és nem hallod léptemet
míg hold ül a BourbonStreet felett" Sting

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10043) old rocker válasza cabii (#10041) üzenetére


old rocker
veterán

Volt idő, amikor szárnyaim voltak, amikkel nem tudtam repülni.
Voltak könnyeim, amiket nem tudtam elsírni.
Az érzéseim befagytak egy jeges tóba
s nem érzem őket, amíg szét nem törik ajég.
Te tudod, hogy félek...
A fal, amit építünk, egyre magasabb,
A víz mozdul, és elsodor.
A hullámokba vetem magam,
hadd sodorjon a víz messzire,
A félelem arca, mit egykor hittünk,
a sárkány könnyei, érted és értem." Asszem, kéne csinálni egy hard rock -heavy metal - progresszív rock topikot. Bocs, Viktor, majd töröld ki, lécci. De E51-el is lehet ezeket hallgatni :)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10044) Degeczi válasza cabii (#10039) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Abszolút egyetértek!
(csak EOS helyett egy régi Nikon D70)
Én sem vettem le a fóliát az E51 kamerájáról, bár aztán magától leesett - de mindegy, a D750-ben is csak arra használtam néha, ha áruházban lusta voltam fölírni egy készülék árát és típusát (arra pedig az E51 is csak jó lesz)

(#10045) ben11 válasza Pöfi (#10023) üzenetére


ben11
őstag

Én k750-ről váltottam és nagyon meg vagyok elégedve az e51-el..Egyedül az af hiányzik kicsit,bár a k750em kamerája az utolsó hónapokban már nem üzemelt,így volt időm szokni a gondolatot,hogy ezen a téren gyengébb lesz a nokia:)
De a testreszabhatóság,a wifi,a gyorsaság mindenért kárpótol!Hidd el!Még mindig elámulok miket tud az se után.. :C

(#10046) Napfénysüti válasza Degeczi (#10044) üzenetére

Fólia nálam elöl és hátul is elég gányul volt rárakva így le is jött hamar :((
Fényképezőnek nálam Pana FZ3 van. :)
Pillanatképek megörökítésére jó az E51 vagy ha nincs más nálad, de a kamerája elég gyenge.Persze ez üzleti mobil szóval érthető is.Akinek a kamera számít vegyen valami csillivilli X megapixeles telefont :DDD
Azt is leveri bármelyik fényképező :DD

(Scorpions,Dire Straits ;) )

Més que un club!

(#10047) ben11


ben11
őstag

Nem fértem bele a modba..grrr.. :F
Csak még annyi,hogy k750 után ez sokkal jobban szól,persze nem gyári fülessel,hanem egy panasonic RP-HNJ50-al halgatom a zenét (meg persze 2.5->3.5 átalakító)..

(#10048) Morfondear válasza Karma (#10033) üzenetére


Morfondear
csendes tag

Sajnos nem tudom újrakezdeni. Valóban eljut a pin kód kéréséig, de a PC és a telefon között nem tudok kapcsolatot létrehozni mert az USB kábel csatlakoztatásakor nem történik semmi...

(#10049) Karma válasza Morfondear (#10048) üzenetére


Karma
félisten

Akkor próbáld meg ezt: [#9239]. Szerintem még van remény :)
Ha nem sikerülne, további lehetőség a lopott Phoenix, de akkor már inkább a szervíz...

“All nothings are not equal.”

(#10050) Morfondear válasza Karma (#10049) üzenetére


Morfondear
csendes tag

A pin kód beírása után már semmilyen gombra nem reagál; szóval nem tudom megpróbálni. Szerintem is marad a szerviz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.