Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) amol válasza Atlantis (#1998) üzenetére


amol
addikt

Na igen, vagy megszokom vagy megválok tőle :U
Egy 2" kijelzőre azért ráfért volna 3x4mm-esnél nagyobb hívókép is.

Cserébe nincsenek olyan furcsaságok, hogy valami csak papíron működik rendesen, legalábbis én még nem találkoztam ilyennel. Amit ők papíron leírtak, az működik is megbízhatóan.
Azt nem írták például le, hogy a hangfelvételbe (diktafon) olyan szinten behallatszik a kijelző zümmögése, hogy élvezhetetlen. Az nagyon pozitív hogy el lehet menteni a teljes rendszert a memóriakártyára, de asszem ez az újabb SE-knél is megvan. Ami viszont nagyon fáj az a hangtárcsázás, nagyon hiányzik és hiába mondok be valamit 10x, nem ismeri fel. Emiatt biztos nem fogom átírni az egész telefonkönyvet.
Az mitől lehet hogy néha másodpercekig nem csinál semmit (háttérben semmi sem fut) mintha lefagyott volna?

Nekem azon kívül hogy néha újraindult szinkronizálás közben nem volt sok gondom a k750i-vel, azt meg nem csináltam sokszor. A frissítés is problémamentesen ment minden esetben netről.

Többi kérdésemre tudsz esetleg választ?
thx

(#2002) enddav válasza amol (#1989) üzenetére


enddav
aktív tag

-Hogy lehet névhez külön csengőhangot választani?
Menü-multimédia-galéria-számok itt ráállsz arra a számra amelyiket hozzá akarod adni a partnerhez majd ezen opciók-hang felhasználása-hozzáadás partnerhez.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2003) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Hi!

Fringhez kérnék némi segitséget: hol tudok regisztralni? elindul a progi és kér jelszot+user-t....
köszi

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2004) Atlantis válasza amol (#2001) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem csak S40-es Nokiám van, szóval nagyon nem tudok válaszolni.

Egyébként nekem a Nokia-féle hangtárcsázás jobban bejön, mint az SE-féle, nálam a svédek megoldása nem akart felismerni semmit, headsetről sem, de kipróbáltam anéékül, úgy se dolgozott nagy hatásfokkal. SE megoldása szerintem jobban érzékeny a háttérzajra és pláne a hangsúlyodra, ha kicsit is hangosabb a környezeted, vagy másképp mondod az igét neki, mint amikor felvetted a hangmintát, már nem talál egyezést. Nokiánál az nem tetszik, hogy mindenképp azt az azonosítót kell használnod, ami a névjegyzékben szerepel, néha ez nem szerencsés.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2005) enddav válasza pengemetal (#2003) üzenetére


enddav
aktív tag

Nem kell regisztrálni sehol, azért kér jelszot mer ugye a gépen is kér jelszót, akkor ha beakarsz lépni az msn-be vagy a skype-ba! Tehát azt írd be névnek meg jelszónak amit a gépen is beírnál! Nincs ebbe semmi bonyolultság szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2006) nope válasza amol (#2001) üzenetére


nope
tag

Én meg pont a hangtárcsázásnak örülök, szinte 100%-os pontossággal tudom már kezelni. Kicsit meg kellett hozzá tanulni robothangon beszélni :)
Azt még hozzátenném, hogy BT kihangosítón keresztül sikerül, kihangosító nélkül sokkal bizonytalanabb a felismerés. Nem tudom, mi lehet az oka.

nope

(#2007) nope válasza nope (#2006) üzenetére


nope
tag

Még annyit, hogy nem felvett hangmintával dolgozok, hanem a beszédfelismerését használom.

(#2008) Atlantis válasza nope (#2007) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem is tudsz felvett hangmintával dolgozni, nemde? Úgy tudom, Nokiánál ez már egy ideje nem működik, hanem automatikusan generálja a nevekhez az azonosítót. Persze gondolom csak hangtárcsázáshoz, hangvezérlésnél nem, ha utóbbiról beszéltél, akkor nem szóltam. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2009) geserit


geserit
csendes tag

Helló mindenkinek
érdekelne hogy az E51 telefonkönyve tudja é azt hogy ha beirom hogy ács akkor nemcsak az ács nevü embereket irja ki hanem ha beirtam a foglalkozását akkor ott is kikeresi?

(#2010) sztikac válasza geserit (#2009) üzenetére


sztikac
őstag

Szerintem nem tudja (nem vagyok 100%-ig biztos benne, majdcsak jön egy tulaj aki megmondja), de szerintem a Nokia Search is megfelel a célra, ezzel az egész telefonon tudsz keresni.

szerk. kipróbáltam, a telefonomon (6120c) rákerestem az autószerelő szóra és kb. 1 másodperc alatt megtalálta az egyik kontaktot akihez megjegyzésbe be van írva hogy autószerelő és a mem. kártyán lévő *.vcf fájlt is kiadta ami ennek a kontaktnak a biztonsági mentése.

[ Szerkesztve ]

(#2011) geserit válasza sztikac (#2010) üzenetére


geserit
csendes tag

köszönöm a segítséget.
a dolog azért érdekes mert a mostani pda telefonom tudja és ez az egyik legfontosabb funkciója számomra. a nevekkel bajban vagyok. de ha tudom pl hogy ügyvéd, vagy lakatos az ember akit hivni akarok akkor azonnal kidobja a telefonkönyvben található összes kontaktott. Persze akihez beirtam annak idején a foglalkozását. hacsak nem ügyvéd vagy lakatos a vezetékneve.
olvastam még a jegyzet funkciót. Ha jol értem akkor ki lehet rakni a 4 gomb valamelyikére és 1 gombnyomással lehet azonnal jegyzetet írni?

(#2012) asadasad22 válasza Viktor0610 (#1988) üzenetére


asadasad22
őstag

Lehet, hogy rendes javát használ, nem javascriptet, és nem ugyanaz a kettő, mint tudjuk. rendes javát nemhiszem h sok hordozható cucc tud sajnos...

(#2013) dKes válasza andlor81 (#1996) üzenetére


dKes
tag

Szia!

Hacsak azt nem nevezed kontárkodásnak, hogy csak 256 MB-os micro sd-t raknak mellé ... :)

(#2014) fixerx


fixerx
tag

helo,telefon vásárlás előtt állok,nem tudok dönteni,e50 vagy e51 aki nek van ien telefonja kérem ossza meg velem tapasztalatait.(Priviben is jöhet).THX

"Olyan vagyok mint az ügyetlen fazekas,összetöröm a köcsögöket"

(#2015) Symbio válasza fixerx (#2014) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem tudom, mit kell ezen gondolkodni:E51 újabb (szerintem szebb is, de ez izlés dolga), tapasztalatról pedig legalább 8száz hozzászólás volt eddig.

(#2016) Atlantis válasza fixerx (#2014) üzenetére


Atlantis
veterán

Legközelebb ne itt tedd fel az ilyen kérdésed, erre valók a Milyen telefont vegyek?, vagy Milyen okostelefont vegyek? topicok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2017) amol válasza enddav (#2002) üzenetére


amol
addikt

thx.

Gyűlnek az adatok :)

(#2019) amol válasza Atlantis (#2004) üzenetére


amol
addikt

Igazából egyik sem 100%-os de elég idegesítő amikor 20-adszor mondasz ki valamit más hangsúllyal és nem találja. Nem kell ugyanazt használni, ha beírsz becenevet azt is felismeri de pld. az apu, anyu szavak reménytelenek. Minél hosszabb annál biztosabb. Kérdem én, ki tárcsázza a szüleit, házastársát stb teljes nevén?
SE-nél legalább némi esélyem volt, most van amit egyszerűen nem bírok jól kimondani.

nope: nem lenni robot :)

(#2021) enddav válasza geserit (#2011) üzenetére


enddav
aktív tag

Persze, bármelyik gombra kitudod rakni a jegyzetet meg mást is, hisz ez egy symbianos teló, tud ez mindent! :D

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2022) enddav válasza fixerx (#2014) üzenetére


enddav
aktív tag

Ha a pénz nem számít akkor nem kérdés hogy E51! :)

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2023) amol válasza enddav (#2022) üzenetére


amol
addikt

Én már nem vágnám rá ezt ilyen hirtelen

(#2024) enddav válasza amol (#2023) üzenetére


enddav
aktív tag

Én biztos hogy nem E50-et vennék az tuti!

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2025) andlor81 válasza dKes (#2013) üzenetére


andlor81
csendes tag

Szia!

Ez igaz,de egyelőre nem tervezem nagyobb kártya vásárlását, megnézem, hogy nekem ez a memória mennyiség mennyi mindenre lesz elég. Persze ha kevés lesz biztos lesz nagyobb vásárlás, de hogy mekkora azt majd az igényeim eldöntik, de egyelőre úgy gondolom elég lesz, egy ideig :)

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek,... a sárkányt kell elvenni...

(#2026) pengemetal válasza enddav (#2005) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ok, de ezt ez 1. betöltésnél kérdezi és bármit beirok, tölt 1 kicsit és ujra beadja a jelszo/login kérő ablakot, azert gondoltam, hogy maga a fring kér valami jelszo/logint

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2027) tuzpenge


tuzpenge
őstag

dKes kollégával már beszéltem, de felteszem mégegyszer a kérdésem itt a közösben is.

Kérdésem a következő: szeretném ha a telefonom kiirná aktív készenlétbe az adott napra beírt "emlékeztetőt", "találkozót", "évfordulót". De ezt nem teszi meg. Csak a "teendőket" irja ki az aktív készenlét sorába. Miért? Ha a dátumot visszaállítom pl. egy évvel akkor kiirja hogy "Mára nincs naptárjegyzet", ha visszaállítom a mai dátumra akkor meg nem irja már ki, ha van jegyzet. ha nincs.
Másak jól müködik ez?
Aktiv készenlét beépulő moduljainál a szervező be van pipálva, és megsem ir ki semmit!

ˣ

(#2028) Bucy


Bucy
aktív tag

Valaki próbálta már Cisco Voip rendszerbe beizzítani a telót?
Minden telepítve van a CallManager-ben meg a telefonon is, mégsem ismeri fel a rendszer és nem találom hol a hiba. :(

(#2029) Symbio


Symbio
senior tag

Ha valaki nem gigamániás és elég a +2Gb is, a Nokianál most akciósan 6e Ft a microSD kártya.

[ Szerkesztve ]

(#2030) Evo50 válasza tuzpenge (#2027) üzenetére


Evo50
tag

Szia!

Nálam működik, évfordulóval tesztelve.

(#2031) dKes válasza Evo50 (#2030) üzenetére


dKes
tag

Szia!

Nálam is, meg az E51 tulajok 98%-nál is - a kérdés az, hogy mi lehet a gond ... Gyakorlatilag az összes beállítást átveséztük és nincs megoldás - még a Nokia FAQ-ban sem találtam ilyesmit.

(#2032) sysrq


sysrq
őstag

Ki meddig és mikor tölti a telót?
Pl. kikapcsol és nyolc órát, vagy utolsó csík és szól mikor elég, vagy minden este.
Bocs ha zavartam.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2033) Joe bácsi válasza Symbio (#2029) üzenetére


Joe bácsi
őstag

MUHAHA!!! 5200-ért vettem és Kingston!!! :))

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2034) Joe bácsi válasza sysrq (#2032) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Amikor 1 vagy 2 csík van akkor feldugom este és reggelig nyomja a naftát bele. 2 hetente kikapcsolva több mint 8 órára!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2035) nope válasza tuzpenge (#2027) üzenetére


nope
tag

Nálam is működik, "szervező" kipipálva, az aznapi emlékeztetők szépen megjelennek.

(#2036) atesss válasza adamsys (#1805) üzenetére


atesss
addikt

Hmm ez tetszik. Mekkora a Wifi-nek a sebessége valóságban? (ha közvetlenül a Router mellett van). Mondjuk a BT-nél mindenképp gyorsabb, kábelnél meg úgyse.

(#2037) enddav válasza atesss (#2036) üzenetére


enddav
aktív tag

A wifi sebessége akkora mint amilyen a netedé! Ennél egyértelműbb aligha lehetne:) Bár ha mondjuk a hálózatba vagy a wifin és az egyik gépről másolsz vmit a másikra, akkor a b-s 11Mbit/s a g-s pedig 54Mbit/s sebességű.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2038) atesss válasza enddav (#2037) üzenetére


atesss
addikt

Na ja, de én pont a Wifi tényleges sebességére gondoltam, az 54 helyett...(Ezt használni pl. MP3-ak felrakására, a BT vagy a kábel helyett.) Bár állítólag nagyon jó a vételi erőssége a Wifi-nek, de a sebesség az mástól is függ (akár pl. lassú a proci hozzá, mint a WL-500g Premiumon az USB sebessége is emiatt lassú ?), bár akkor a teló USB sebessége is valószinűleg ugyanúgy lassú.

[ Szerkesztve ]

(#2039) adamsys válasza atesss (#2038) üzenetére


adamsys
tag

Szia!

A wifi tényleges sebessége (belső hálón, samba-s másoláskor, kb 1 méterre a routertől) nálam 300-350 kilobyte/sec.

USB-n memóriakártyára olyan 700-900 K/s.

"And now for something completely different!"

(#2040) adamsys válasza enddav (#2037) üzenetére


adamsys
tag

Bocs hogy beleszólok, nem kötekedni akarok, de azért ez nem teljesen van így, egyrészt lásd előző hozzászólásom :), másrészt a b-s és g-s wlan 11 mbit/s és 54 mbit/s sebességek valójában névlegesek. A valós áteresztő képességek valamivel a névleges sebességek fele alatt vannak. Wikipedia, itt az oldal alján van egy táblázat, annak a Throughput (Typ) oszlopa mutatja ezeket. Egyébként modulációs és egyéb átviteli okokból (hibajavítás, redundancia) ilyen "alacsonyak" ezek az értékek.

"And now for something completely different!"

(#2041) torta07


torta07
csendes tag

Hali!
Segítsetek! Új T-mobile tulaj vagyok. Nem ismeri fel már két xp-s számítógép se a telefont (USB-n). Semmilyen formában. Se adatátvitelben, se a másikban. Ugyanabba a kábelbe bedugtam egy 6300-t egyből volt kontakt.
Másik, egy napos telefon és ha a navigombot előbb lefelé megnyomom, sőt nem is kell teljesen megnyomni, akkor vissza irányba roppan egyet. A többi gomb abszolút semmi hangot nem hallat. Másnak tapasztalat?
Hali!
Sürgős Help, mert még 3 napon belűl vagyok, márha ez tényleg telefon probléma és nem én vagyok béna.... :))

[ Szerkesztve ]

(#2042) Apooca


Apooca
tag

Sziasztok!
Nokia Phone Browserben nem jelennek meg az "N" betűs nevek.
Ez normális????

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#2043) enddav válasza adamsys (#2040) üzenetére


enddav
aktív tag

Na ja igazad van! Bár általában ez sajnos mindenhol igy van hogy a tényleges sebesség sosem éri el a az elvekben megadottat.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2044) enddav válasza torta07 (#2041) üzenetére


enddav
aktív tag

Nokia Pc Suit-ot felraktad?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2045) Pompi válasza enddav (#2044) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy felismerje nem kell PC Suite. Sőt még az adatátviteli módhoz (cserélhető lemezes meghajtó) sem kell.

Feel Good Inc.

(#2046) torta07


torta07
csendes tag

Sziasztok!

Bár nagy segítséget az idő rövidsége miatt nem kaptam, de megoldódott, cserélték rögtön az eladók, mivel tényleg hibás volt. Az új vígan kapcsolódott egyből!

Hali!

(#2047) Apooca


Apooca
tag

No, tehát, hogy pontosan leírjam. Igen, Nokia PC Suite feltéve, sőt azóta frissítve is. Telefonon minden név gyönyörűen látszódik, de a számítógépen a névjegyeknél, ahol lehet manipulálni, hozzáírni, törölni stb csak a telefonszám látszódik, a név teljesen öres, és logikusan az ABC-ben legfelülre helyezi ezeket. Ahogy a legelső "N" betüt megváltoztatom bármire, megjelenik a név, természetesen az adott kezdőbetűvel. Minden "N"-el kezdődő névre igaz....

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#2048) Kraptor


Kraptor
őstag

Ez nagyon jónak tünik...aszem le is cserélem a k800i-t egy ilyenre. Semmi bajom azzal mait most hasnzálok(kivéve a joy, meg emaileket saját memóra menti, nem lehet memorystickre) csak hiányoznak az irodai funkciók, doksi, pdf olvasás.

(#2049) nerva


nerva
csendes tag

Üdv.
Symbian még új nekem, és egy ismerős elküldte SE-ről a "Worms Forst 3D" játékot, ami nem indult.
Ok, akkor nem kompatibilis, törölném le, de nem sikerül. Amikor rámegyek az eltávolításra, egyszerűen csak azt írja, hogy sikertelen. Próbálkoztam bizt. mentéssel, gyári beáll vissza, de sehogy se tudom leszedni. valakinek valami tipp?
Előre is köszönöm.

(#2050) Ricardo válasza nerva (#2049) üzenetére


Ricardo
félisten

Az alkalmazás kezelőben próbáltad a törlést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.