Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Tonyk válasza Tonyk (#14350) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez már az uwcron. Innen tölti be.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14352) Mr Dini válasza Tonyk (#14351) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jaaa! Akkor oké, nem szóltam. :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14353) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Készítettem egy írást friss ffpseknek: [link].

Ha vkinek van valami ötlete, hogy mivel lehetne még gazdagítani, akkor azt szívesen várom! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14354) Syl válasza Mr Dini (#14349) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha jól értem a következő pár hsz-t, akkor ez sajna nem működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14355) Mr Dini válasza Syl (#14354) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát kicsit furcsa lett valóban, de működik. Végül is összehoztam. A szerk2 utáni parancsot kell a crontabba rakni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14356) Syl válasza Mr Dini (#14355) üzenetére


Syl
nagyúr

:B
Szégyen, de itt elakadtam:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14357) Mr Dini válasza Syl (#14356) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos nem így kell...

Először is slacker -a uwcron

Majd a /ffp/etc/cron.d/ mappában kell létrehozni egy új fájlt. Ez lesz a cronjob. Ebbe kell belemásolni, h mennyi időnként hajtsa végre, meg a parancsot stb.

De jut eszembe, elvileg nem kell ennyit szívni. Én hozzáadtam a metarepository -t a nas webes felületén és ezáltal kaptam egy csomó új csomagot. Az egyik ilyen a nastweaks. Úgy láttam tud crontabot is. Én csak a fölös python scriptek kikapcsolására használom, de szerintem a crontab is működik.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14358) Syl válasza Mr Dini (#14357) üzenetére


Syl
nagyúr

Értékelem a segítő szándékot, de sajnos nem értem.

>hozzáadtam a metarepository -t a nas webes felületén

Hol lehet itt hozzáadni bármit is? [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14359) Mr Dini válasza Syl (#14358) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ennél azért picit bonyolultabb! ;)

Ha már telepítettél hddre csomaglistás ffp-t, akkor valószínűleg nem lesz újdonság.

Tehát az admin megosztáson belül a zy-pkgs mappában létre kell hozni egy web_prefix nevű fájlt kiterjesztés nélkül és ezt:
http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/ bele kell másolni, majd menteni a fájlt. Ezután kell felmenni a nasod admin felületére, ott a progamcsomagok résznél a rá kell menni a retrieve list from the internet (vmi hasonló :D) -et kell választani, majd a listában megjelenik egy MetaRepository nevű csomag. Ezt fel kell tenned, majd a telepítést követően egy csomó új csomagot fogsz látni. Neked a Tweaks névre hallgató kell. Azt tedd fel, majd a csomag mellett ott lesz a link, amin eléred a Tweaks felületét. (Ez a http://nasip/pkg/Tweaks/)

Ott már csak engedélyezni kell a cron daemont és beírni a szövegdobozba a cronjobot.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14360) Syl válasza Mr Dini (#14359) üzenetére


Syl
nagyúr

:R
Ez a web_prefix fájl már ismerős. Benne volt a ftp://ftp.zyxel-tech.de/, amit most így ki kellett szednem. Remélem nem qrja szét a már meglévő dolgokat.

Szóval megy a tvík, itt a cron, de ide nekem nem tűnik logikusnak a
LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart
rész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14361) halisa válasza #79335424 (#14325) üzenetére


halisa
tag

Üdv. Igen, Táp volt a bűnös. Meg javítottam utána RESET majd a gyári progival helyre rakta magát.

(#14362) zulu_mester


zulu_mester
tag

Előre is elnézést kérek a noob kérdésért. A 310s nas cpu-ja az utóbbi napokban állandó jelleggel 100%-on pörög.Ez a 100%-os kihasználtság a seedeléssel van összefüggésben vagy van esetleg más magyarázat is rá?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#14363) Mr Dini válasza Syl (#14360) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem, nem fog elrontani semmit. Ami már fent volt, ahhoz nem nyúl. Max annyi, h nem tudsz új csomagokat leszedni a másik ftp címről.

2. Az csak a parancs. Linkeltem Neked egy példát, ahol a lényeg ott van. Szóval azt meg kell szerkeszteni, a csillagok helyére/utána beírni a percet, órát, amit szeretnél és a parancs helyére pedig azt, amit az előbbi hszben is idéztél. Érdemes szövegszerkesztőben (pl notepad++) összedobni és utána kell átmásolni abba a kis boxba, majd engedélyezni kell a crond-t.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14364) s4tch válasza zulu_mester (#14362) üzenetére


s4tch
veterán

Nézd meg az admin felületen, mi pörgeti.

[ Szerkesztve ]

(#14365) Syl válasza Mr Dini (#14363) üzenetére


Syl
nagyúr

privit látom
:R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14366) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Na már lehet lesz valami a Google drive-val. :C
Az újjabbakon elvileg már megy: [link]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#14367) shteer válasza Geripapa (#14366) üzenetére


shteer
titán

Este kipróbálom

..szerintem jónak tűnik

(#14368) Bloksma válasza Mr Dini (#14353) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Jó kezdeményezés, köszönjük.
Szerintem egy Plex telepítés mehet bele, biztos van, akit érdekel.

(#14369) FefeeX válasza Mr Dini (#14353) üzenetére


FefeeX
veterán

Screen-nel nem lehet midnight commandert futtatni, amiben aztán kiadhatod a parancsot? Vagy ne legyenek ilyen vágyálmaim?

(#14370) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

A MiniDLNA telepítési útmutatóját követve tettem fel. Volt néhány függőség amit hiányolt de végül felment minden elvileg. Most a start parancsra ezt kapom:

root@nas:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna...
/ffp/bin/minidlna: symbol 'posix_fallocate64': can't resolve symbol

Hol álljak neki a keresésnek? :) Visszaolvastam de nem találtam semmi hasznosat...

Viszont! Nincs okos TV-m szóval csak azért álltam neki, mert gondoltam kipróbálnám, milyen előnyökkel járna ha esetleg valamilyen programon keresztül nézném a filmeket amihez szükség lenne a dlna kliensre. De ha ez a módszer csak TV-khez működik akkor hagyom is! :) Bocsi de nem vágom annyira ezt a részt.

Köszi!
T

(#14371) FefeeX válasza tomi5244 (#14370) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez a rész csak akkor kell, ha olyan eszközöd van, ami nem támogatja a normális fájlmegosztás elérését. Ergo okostelefon, PC, tablet mellé a megfelelő programok jelenlétében tök felesleges.

Konzol, hálózatképes DVD/BD lejátszó, okostévé, esetleg hálózatképes erősítő mellé érdemes lehet feltenni.

(#14372) Mr Dini válasza FefeeX (#14369) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Most megfogtál! :D Ezt még nem próbáltam ki, de szerintem működni fog. A kérdés csak az, h a gui megjelenik-e... Nomeg az mc nem lépődik ki másolás után, hanem nyitva marad, amíg ki nem lépsz. Úgyhogy ki kell lőni, ha végzett kézzel. (Gondolom..feltéve, ha egyaltalán megy)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14373) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hogy k*pná be a zyxel! :(((

Egy csomót szenvedtem, h menjen a wifi a nason egy usb adapterrel, már le is fordítottam a drivert barmalej útmutatásaival, erre nem akar menni... Nézem a dmesget, nem tud elindulni a driver. :Y Utánanéztem, mi lehet a gond és erre kiderül, h a zyxel kivette az nsa310s és a 320s kerneléből a wireless támogatást... :W

Komolyan mondom, kinek jó ez? Ha már hely kellett nekik, mért nem azt a rengeteg python szkriptet gondolták újra?

Valaki, akinek sima 310-e, 320-a, vagy 325... -ja van és van ffpje, nem tudná valahogy a /ffp/lib/modules mappát elküldeni?

A durva az, h haver 325v2-jén gond nélkül megy...

Ha esetleg vkit érdekel a wifi (amit torrentre nem ajánlok, mert a kábel gyorsabb) és rt-8192CU chippel rendelkező wifi dongleje van (pl az enyém egy tplink tl-wn821n), annak esetleg odaadhatom a lefordított drivert.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14374) Syl válasza Mr Dini (#14373) üzenetére


Syl
nagyúr

Én szívesen elküldöm, de az ~ffp/lib/ -ben nincs modules mappa :F
/lib/modules mappa van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14375) Mr Dini válasza Syl (#14374) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem mind2 mappa létezik, csak a lényeg nincs meg... Lehet, h azért nincs Neked meg, mert nics fent a kernel_headers csomag. Mind1, miattam ne tedd fel! Vagy talán a depmod hozza létre?

A /lib mappának viszont örülnék, hátha abban találok vmit. Köszönöm a felajánlást! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14376) Syl válasza Mr Dini (#14375) üzenetére


Syl
nagyúr

privi

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14377) Tonyk válasza Mr Dini (#14373) üzenetére


Tonyk
veterán

/ffp/lib/modules: parancsolj
/lib/modules: parancsolj

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14378) zulu_mester válasza s4tch (#14364) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi a segítséget. A naplózás volt rosszul beállítva és emiatt kiakadt a picike :(

"Te is fiam Bluethooth!"

(#14379) Mr Dini válasza Syl (#14376) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

& Tonyk!

Köszönöm, talán ez és a fw kibontva elég lesz ahhoz, h összehozzak egy mod kernelt. Már csak az installálás a kérdéses. Kernelt cserélt már vki?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14380) Tonyk válasza Mr Dini (#14379) üzenetére


Tonyk
veterán

én inkább a kernel modulok betöltésével próbálkoznék

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14381) Mr Dini válasza Tonyk (#14380) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Mikor próbálnám insmodolni, ezt kapom:

root@NSA320S:/tmp# insmod ./8192cu.ko
insmod: can't insert './8192cu.ko': unknown symbol in module, or unknown parameter
root@NSA320S:/tmp#

Ha pedig berakom kézzel, akkor ezt kapom:

root@NSA320S:/tmp# depmod -a
root@NSA320S:/tmp# modprobe 8192cu
modprobe: can't load module 8192cu (kernel/drivers/net/wireless/8192cu.ko): unknown symbol in module, or unknown parameter
root@NSA320S:/tmp#

Kérdeztem barmalej2-t, azt mondta megnézte a kernel konfigját a 320S-nek és azt mondta, h a zyxel letiltotta a wireless modulok támogatását. Ezt szeretném kikerülni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14382) Tonyk válasza Mr Dini (#14381) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor talán már csak a kernel csere marad. Kérdés, hogy hogyan...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14383) Mr Dini válasza Tonyk (#14382) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az az érdekes, h debian alól bootolva ugyanazon a nason megy gond nélkül. (Usb-n van a debian)

Arra gondoltam, h fogom a firmware csomagját és kibontom egy pendrivera, aztán módosítom, amit szeretnék. Csakhogy mit módosítsak? Sajnos ezt a nast egyáltalán nem látom át ilyen szinten. Számomra ez az ffp is újdonság volt annó. (Talán emlékszel is azokra az égő kérdéseimre... :DDD) Furcsa, h egy githubról leszedett kódot nem bír lefordítani (konkrétan pl freeradius)... Rendes (gnu) linuxok kernelébe már nyúltam bele, csak ehhez a vashoz nem találok sehol guideot, vagy doksit, ami alapján elindulhatok.

Megkérdeztem a nagyágyúkat is külföldi fórumokon, de mind azt válaszolta, h az S szérián nem megy... :(

Nem szeretném ilyen könnyen feladni, de már sokat szenvedtem vele és még mindig nem megy. Ráadásul az, h a havernál meg megy, még jobban felbosszant! :D

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14384) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Megvettem életem első NAS-át, egy zyxel NSA 320S-t.
1 db 3TB-os WD RED 30EFRX lesz benne.

Kezdeti beállításokban kérnék segítséget, legalább címszavakat mire keressek rá a topicban + lenne jó pár kérdésem is.
Elkezdtem olvasgatni a témában de még nagyon az elején vagyok.

Ami el szeretnék érni:

- DLNA megosztás: a rámásolt média tartalmakat érje el LAN-on PC, laptop, smart TV, telefon, tablet, szóval minden.

- Torrentezés, amit jó lenne távolról is tudni menedzselni, biztonságosan, PC-röl/laptopról ill. esetleg telefonról. Ehhez kell akkor valami kliens app vagy webes bejelentkezés gondolom. Lehetőleg autentikációval, titkosítva ha van rá mód. Erre van lehetőség?

- FTP szerver: a letöltött és média tartalmak elérése távolról, biztonságos kapcsolaton keresztül. Meg szeretném oldani hogy ha tesómék másik városban letöltenének valamit, akkor azt úgy is meg lehessen tenni hogy a NAS-ra töltik le és onnan áthúzzák FTP-n. Vagy, letöltik a saját gépükre, de a torrent fájlt a NAS-ra feltöltik és az fogja seed-elni, nem pedig ők. Ennek oka hogy egyazon account, az enyém lenne használva az adott torrent oldalhoz (nekik nincs, nem is lesz) és nálam 10x gyorsabb a le és feltöltési sebesség.

- Távolról elérni a média tartalmat csak megtekintésre, streemelve. Tehát úgy filmezni hogy nem húzom át (ez esetben nyilván nem HD-rol/FHD-rol beszélek). Erre van lehetőség?

- VPN-t meg lehet valósítani?

- Backup: tesóméknak saját mappa, ahova fel tudnák tölteni az érzékeny adataikat, így lenne egy biztonsági mentés, amit bárhonnan elérhetnek gond esetén.

- Backup: saját érzékeny adataim tárolása, LAN-on megoldva az adatmozgatás, akár ütemezett vagy kézi rendszeres mentés, legjobb lenne ha tudna növekményes backup-ot a rendszerpartíciómról, illetve adott mappákról, hogy csak a különbséget mentse le, ami változott a legutóbbi állapothoz képest. Erre van lehetőség, vagy célprogram kell a windowshoz a PC-re és annak kell megadni mint hálózati tárhelyet hogy a NAS-ra mentsen?

- Telepítőkészlet létrehozása: Win 7, Win 8.1, Win 10. Ha egy gépet újra akarok rakni, belső hálózaton keresztül meg tudjam tenni. Egyébként a rendszertelepítést ebben a formában így hogy a NAS-on lenne a telepítendő image, meg lehet oldani neten keresztül távoli gépre is?

- Fájlrendszernek EXT4-et enged használni. Kell teljes formázás, vagy csak beteszem a NAS-ba a vinyót és gyorsformázással átformázom? Ha ne adj isten behal a NAS, mivel tudom visszanyerni az EXT4 vinyóról az adatokat? PC-re kötöm a vinyót és ubuntu live CD?

- A fenti célokhoz, fel kell-e osztani partíciókra a HDD-t? Ha igen, hány db partícióra lesz szükségem?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#14385) Mr Dini válasza s3toraph (#14384) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

DLNA:

Alapból van benne egy Twonky nevű dlna kiszolgáló. Teszi a dolgát, de szemetel a HDDre, ha pl sok képed van, illetve az indexelés is hosszú idő. Meg vannak, akik a feliratokra panaszkodtak, de az lejátszótól függ. Ha meg vagy vele elégedve, használd azt, ha meg nem jönne be, akkor tedd fel az ffp-t (témaindító cikk) és abból a minidlna-t. Ez most picit nehézkes lesz, mert az inreto.de nevű oldal lehalt (innen (is) szedte a nas a repókról az infókat), ezért kézzel kell feltenni a csomagokat... Ha érdekel, nézz rá a blogomban.

2. Torrent

Transmission klienst érdemes a nasra feltenni. Ezt a webes felületen (is) tudod megtenni. Ezután érdemes lejelszavazni a tm-et. Keress rá a transmission és az auth címszavakra, sokszor le volt már írva! Ezután egy port forward a routeren, vagy vpn és kész a távoli elérés.

3. FTP

Ugyanaz a helyzet, mint az előbbinél. Port forward a nas 21-es portjára a routerben, vagy a helyedben inkább vpn-t használnék. Ha mindenképpen port forward mellett döntessz, akkor célszerű a wan portot nem 21-re rakni, hanem pl egy 5 jegyű, ~60000 alatti számsorra.

4. Stream

Na ez az, amit szerintem VPN-nel a leg1xűbb +oldani. (:DDD) Mert VPNről eléred a samba (cifs) megosztásokat.

5. VPN

Ezt egyszerűbb és jobb a routerben beállítani, ha tud olyat. Ha nem, akkor muszály feltenni az ffp-t és akkor próbálkozhatsz az openvpn-nel, vagy a softethervpnnel (ez is egy openvpn szerüség, csak egyszerűbb beállítani).

6. Backup

Megoldható minden további nélkül. Létrehozol egy megosztást a nas admin felületén, előtte létrehozol a tesódnak egy felhasználót szintén a felületen és full access-t adsz neki arra a mappára. Ezek után ftp-n, vagy sambán elérik.

7. Backup 2

Ezt nem tudom. Én szinte csak linuxot használok, ahol van crontab. Ebbe van belerakva az, h 15 percenként másoljon. De biztos van erre program is.

8. Win telepítés

Persze, ez is megoldható. Írd be fent a keresőbe, h "pxe" . Tonyk fórumtársnak hála van egy nagyon jó írás a konfigurálásáról. Belső hálón megy, külsőn nem gondolnám, h menne, de biztos megoldható. Ja és a pxehez kell egy dnsmasq-t tudó router, vagy a nasban kell a dhcp-t felrakni és besdni neki a next server-t stb...

9. Igen. Be kell rakni a nasba, majd a webes felületen rá kell menni a kötet létrehozására... Leformázza magának. Ha meghalna, akkor pl egy puppy linux liveot bootolva, vagy hiren's boot cdvel menthetőek a dolgok. Ubuntuval is megy, csak ott telepíteni kell hozzá csomagot.(asszem)

10. A partíciókat elintézi magának.

Szerk.: valahogy éreztem, h el fogom rontani a számozást! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14386) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy frissen beüzemelt NSA320-ra feltettem a gyári php-mysql-phpmyadmin-t és nem enged belépni a root 1234 párossal. A gyári wordpress-be se tudok belépni. mi lehet szerintetek a gond?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14387) SutPet válasza SutPet (#14386) üzenetére


SutPet
aktív tag

Megoldódott :)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14388) M_AND_Ms válasza SutPet (#14387) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

És tudhatjuk a megoldást? Csak azért, hogy az általad felvetett probléma ne maradjon nyitottan itt a topikban sem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14389) SutPet válasza M_AND_Ms (#14388) üzenetére


SutPet
aktív tag

Configuration menüpont alatt reseteltem, ezután már be tudtam lépni, valszeg akitől vettem nem teljesen nullázta le nas-t és megjegyezte ezt a beállítást. WP-nél meg én voltam megint ügyes mert én a /wp_admin oldalon keresztül akartam belépni mint ahogy eddig a saját virtuális szerveren tettem, de a nas-on a wp_login oldalon kell.

Viszont arra még mindig nem jöttem rá hogy miért nem jön be a home felülete a nas-nek. Csak szürke képernyő fogad és nem jelenik meg semmi, akármelyik böngészőben indítom.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14390) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

.bocs nem ide

[ Szerkesztve ]

(#14391) Petike168 válasza SutPet (#14389) üzenetére


Petike168
aktív tag

Mozillában nekem sem működik (ha admin-al akarok belépni), többibe működnie kéne. Esetleg töröld böngészési előzményeket, cookie-kat.

(#14392) Ricsiqe


Ricsiqe
csendes tag

Sziasztok!

Kis segitséget kérnék!
Van egy TDC homedisk NAS-om, ugye az alapja ha jól tudom,a Zyxel NSA310, csak nem zyxel firmwarellal.
Na a kérdés,hogy varázsoljam rá a zyxel firmware-t? találtam korábbi pár éves hozzászolásokat,ahol ezzel foglalkoztak,meg egyéb külföldi oldalakat is átfutottam már,de nemjön össze a flash :F

Előre is köszi! :)

(#14393) Petike168 válasza Ricsiqe (#14392) üzenetére


Petike168
aktív tag

Nem fog menni sima fw update-el.

(#14394) Ricsiqe válasza Petike168 (#14393) üzenetére


Ricsiqe
csendes tag

Mit tudok tenni?

(#14395) Petike168 válasza Ricsiqe (#14394) üzenetére


Petike168
aktív tag

Itt elég jól leírják, Apr 17, 2012 12:00 pm ettől a hozzászólástól olvasd végig:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14396) s3toraph válasza Mr Dini (#14385) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszönöm! :R

- DLNA: Nem akarok takarítgatni, akkor fel fogom tenni a minidlna-t. Még ezután fogom elolvasni a topicnyitó cikket, aztán belenézek a blogodba is. Aztán majd még kérdezek. :)

- Eddig ha jól értem, léteznek csomagok amiket le lehet tölteni egy NAS-ra, és ebben vannak olyan szolgáltatások, amik a NAS funkcióit bővítik, kiegészítve ill. cserélve a gyáriakat, és egy ilyen csomag az FFP, egy alkalmazásgyűjtemény. Jól értem? :B :U

- Uhh úgy látom ez elég sok idő lesz, akkor szintenként építem fel, elsőnek FFP, miniDLNA, adatok átmozgatása. Aztán transmission.
Ha ezek meg vannak, jöhet az FTP és a VPN. Na most, nekem egy alap routerem van, tenda de most meg nem mondom mi, az alap 1 antennás. Ez biztosan nem tud VPN-t. Hogyan célszerűbb, a VPN-t a NAS vagy inkább a router kezelje? Mert akkor beszerzek egy TP-link 1043-at.
Ezután fogom megoldani a backup-ot.
A végére hagyom ezt a hálózati win telepítőkészletet.

- FTP-nél, port forward akkor is működik, ha a publikus IP címet voltoztatja a szolgáltató? Port forwardot talán még tud ez a kis router is, majd megnézem.

- VPN ha be lesz állítva, mivel kell távolról bejelentkezni? Kliensprogram kell? Mi ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#14397) Petike168 válasza s3toraph (#14396) üzenetére


Petike168
aktív tag

Nézz utána routered pontos tipusának, lehet fel tudsz rá rakni DD-WRT-t amiben van openvpn is. Ha dinamikus ip címed van szükséged lesz dyndns-re. Kliensprogram windows 7-en belül alapból van, de természetesen mást is lehet használni.

szerk.

Most látom a tenda routerek nincsenek támogatva. Szóval vagy másik router, vagy nas-ra openvpn. Az utóbbi azért nem szerencsés, mert így is épp elég minden fut majd rajta, nem kéne még jobban leterhelni+ normális leírások se nagyon vannak amiből kezdőként meg lehetne csinállni.

[ Szerkesztve ]

(#14398) Mr Dini válasza s3toraph (#14396) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Vmi hasonló az ffp, csak linux szerű parancsokkal. Mjad meglátod! :D

Kezdőként az FFP és a dlna felrakása sem tarthat tovább egy délutánnál.

A tendát ismerem, de nem volt ilyen eszközöm. Valószínűleg a vpn-t csak Custom Firmwarerel fogja tudni. Az előttem szóló pl a DD-WRT-t említette. Ha van rá dd wrt, vagy vmilyen CFW, akkor nem kell routert cserélni, mert általában ezek tudják alapból. De a nason is lehet openvpn-t csinalni, de ez nekem nem volt egyszerű. (Bár akkor még nagyon noob voltam) Van még rá SoftetherVPN, ami openvpn alapú, csak nagyon easy beállítani.

TP-Linket nem ismerem, mert egy életre megutáltam a 741nd után, de ha pxe-ben is gondolkodsz, akkor tomato, vagy vmi dnsmasqval ellátott rendszer nem lenne rossz. Pl asusokra lehet (némelyikre) tomato-t tenni. Én 7000-ért vettem egy rtn12d1-et, igaz, h csak 100-as, de nálam az nem számít, mert gigabites switch csücsül mögötte.

Ahogy mondták előttem, ha a routerben van pl pptp vpn, azt támogatja alapból az OSok többsége. Openvpnhez külön program kell. VPN-es belépés fajtától/konfigtól függ. Openvpnnél általában egy kulcsot kell generálni a szerveren és kliensoldalra be kell rakni, vagy pl a pptp ált. felh. nevet és jelszót kér.

Ftpnél ahogy említette a kolléga, noip címet kell regisztrálni és akkor nem lesz gond ip változásnál.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14399) Mr Dini válasza Petike168 (#14397) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem nehéz a konfigja. Fel kell tenni, generálni kell neki egy static.key-t, aztán a konfig sample-t kikommentezni, szerkeszteni és átnevezni. Majd portot kell a routerben nyitni ennyi.

Softetherrel pedig sokkal könnyebb. Sajnálom, h nem volt akkor, mikor még nem volt ilyen routerem.

És a szervert sem terheli le. Stabilan ment nálam(sőt a mai napig) pedig én aztán nyúzatom a kicsi nsa320s-t! :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14400) Petike168 válasza Mr Dini (#14399) üzenetére


Petike168
aktív tag

Nyilván Neked, illetve annak aki már kitanulta nem nehéz. De aki most kezd ezzel a témával foglalkozni, mint pár hónapja én, az azért meg fog küzdeni vele. Elég lesz ffp-t illetve minidlna-t telepíteni, amelyek még tényleg elég könnyüek, mivel itt a fórumba már jópárszor szájba rágósan le lett írva. Erre írtam, hogy openvpn nas-ra itt nem nagyon volt jellemző, hogy szóba került volna, tehát szájba rágós leírás se nagyon van. Esetleg blog-ot még ezzel kiegészíthetnéd :D. Én ezért írtam hogy egyszerűbb akár DD-WRT-s router, mert ott tényleg csak fw upgrade kell a routerre, és kész szinte a vpn szerver, mindenfajta bűvészkedés nélkül.

szerk.

Egyébként szép, hogy ennyi mindennel ki lehet bővíteni ezt a nas-t, de azért ne feledjük nem ez az elsődleges szerepe. Képzeld el fut rajta DLNA szerver, VPN szerver, DYNDNS, FTP, Torrent, nyomtató esetleg, web felület és mindezeket egyszerre használnák, hát sztem meghalna :D. Nálam pl ezért a dyndns, és vpn server routeren megy, talán ahhoz amúgy is "közelebb" állnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.