Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Doosa


Doosa
aktív tag

Van tippetek rá, hogy mitől halhatott meg a hátsó USB port? Akár mit dugok bele (pendrive, hdd, nyomtató) azonnal pirosra vált az usb ledje. Előlapi porton tökéletesen működik.
Zárlatos lenne? :F

(#14652) FefeeX válasza Mr Dini (#14649) üzenetére


FefeeX
veterán

AVPlayer iEszközökön WebDAV támogatással fut, csak nekem meg nincs időm szórakozni a telepítgetésekkel...

(#14653) Mr Dini válasza FefeeX (#14652) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát valóban nem volt könnyű az apiból webdav kiszolgálót csinálni, de a lényeg, h kodiról, meg netdriveról elérem! :)

A telefonos kodi nekem bugos, ezért kérdeztem. Androidos vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14654) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Wow ez a couchpotato nagyon cool! :C

Itt egy screenshot:

A feladata, hogy kikeresem a felületén a filmet, megkérdezi, h milyen minőségben szedje le, aztán betolja a tm-nek és már jön is le. Aztán ha megvan berendezgeti a könyvtárba, ha be van csomagolva kibontja és előkészíti a Kodinak (pl leszedi a borítót, nfo-t stb), aztán küldi a jelet a Kodinak, ami már kapcsolja is be a TV-t CEC-en és indul is a film! :D

Sajnos nem nagyon tudok torrentezni ezzel a nettel, de jó ha van ilyen is.

Ha vki ki szeretné próbálni itt van egy szkript, ami felteszi ezeket. Illetve itt egy nC*re bővítmény hozzá.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14655) matyi1988 válasza FefeeX (#14648) üzenetére


matyi1988
csendes tag

A jobb médialejátszók tudnak FTP-t streamelni.

Pl melyik? Legalább vagy 5 félét próbáltam de vagy meg se nyitja vagy megnyitja teljes film letöltésre.

(#14656) Mr Dini válasza matyi1988 (#14655) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kodi pl.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14657) FefeeX válasza matyi1988 (#14655) üzenetére


FefeeX
veterán

Infuse másik pl, de szerintem mintha a VLC is tudna.
Felénk mondjuk (iOS) ezek többsége minimum 1-2€-s fizetős alkalmazás, de ha minőséget akarsz, néha fizetni is kell...

(#14658) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, nsa325 autó kikapcsolasra van állítva, de kB 1,5 órával hamarabb áll le. Órája jól jár. Mi lehet az oka?

Box's don't touch!

(#14659) noxika72 válasza matyi1988 (#14655) üzenetére


noxika72
tag

En ezt hasznalom ipad-on
Remote Media Manager Pro - Access Files on Network Devices (Evolution Games LLP)
https://appsto.re/hu/jesR6.i
Amig vitte a VLC az AC3 hangokat addig az volt a legjobb lejatszo.
Az AVplayer is jo de sokszor akad.
Az Rmanager kepes napi 5-6 orst menni akadas nelkul :)

(#14660) Geripapa válasza junkpod (#14658) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Idözona is jó?
Bár 1,5 ora nem hiszem hogy az idözona miatt van...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#14661) lacusszabo


lacusszabo
csendes tag

Sziasztok!
Alábbi gondom támadt, és nem lelem az okát.
NSA310-en minidlna-t futtatok, teszi is a dolgát, bár egy-egy serverről törölt mabba "null" jelzővel megmarad és csak a rescan vagy inkább a log file törlése és restart után tűnteti el a "hibát".
De, ami a fő gondom:
Eddig egy 650c végű Samsung "félokos" TV-vel egyedüliként használtuk, nem is volt akadás.
Most viszont bejött egy LG smart LF652-s a témába.
Mindkét TV kábelen csatlakozik, de próbáltam már úgy is, hogy az LG wifin keresztül a végeredmény ugyanaz.
Egyszerre a két TV nem képes a DLNA-t kezelni, kiakasztja, sőt le is fagyasztja a minidlna-t, csak a NAS újraindításával kel életre.
Pl. ha a Samsungon néz párom egy sorozatot és én elkezdek bármi hálózati tevékenységet az LG-vel, Őt kidobja a Samsung média szolgáltatója...
Persze, ha egyszerre csak az egyik TV megy, úgy működik, de akkor meg mi értelme lenne a hálózati megosztásnak...
Nagyon köszönöm előre is segítő hozzászólásaitokat!

(#14662) vanRobert válasza matyi1988 (#14655) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

BSPlayer gond nélkül játszik NASról, szerintem samba használatával, de nem vagyok profi. A lényeg, hogy nem tölti le, hanem csak játssza, játssza és játssza....

Sok hálózatos-lejátszós progit kipróbáltam, de mindegyikből hiányzott több kevesebb dolog. Inkább több...
Az egyetlen, ami bevállt az a BubbleUpnP. Ezen keresztül nyitom meg a médiát (zene, film), felkínálja, hogy milyen lejátszóra tolja ki, és már megy is.

(#14663) Tonyk válasza lacusszabo (#14661) üzenetére


Tonyk
veterán

""null" jelzővel megmarad és csak a rescan vagy inkább a log file törlése és restart után tűnteti el a "hibát"."

Valami őskövület minidlna-t használsz, mert ilyen hiba évek óta nincs. Frissítsd.

"ha a Samsungon néz párom egy sorozatot és én elkezdek bármi hálózati tevékenységet az LG-vel, Őt kidobja a Samsung média szolgáltatója..."

Nincs ip ütközés a hálózaton? Kézzel konfiguráltad a tv-t vagy dhcp-n kap ip-t?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14664) lacusszabo válasza Tonyk (#14663) üzenetére


lacusszabo
csendes tag

Esélyes, hogy minidlna régi....

Automatában engedtem rá a hálózatra mindegyiket.

Adjak nekik fix ip-t?

(#14665) Tonyk válasza lacusszabo (#14664) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha dhcp, akkor tuti nincs ütközés. Frissítsd a minidlna-t és nézd meg azzal, hogy csinálja-e.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14666) Tonyk


Tonyk
veterán

Csak szólok, hogy újra van Kylek tároló! Hogy mióta, nem tudom, most jutott eszembe megnézni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14667) lacusszabo válasza Tonyk (#14665) üzenetére


lacusszabo
csendes tag

Oks, köszi, este nekiesek... meg megkeresem, hogy hogy is lehet frissíteni minidlna-t....
ezer éve nem nyúltam hozzá!

Esetleg egy gyors leírás? :)

(#14668) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy nem érem el a NAS-omat hálózatról. :(
Nem az UTP kábel a hiba (próbáltam másikkal), router admin oldalán sem látom, se FTP kapcsolat.

Mi ilyenkor a teendő?

(#14669) Petike168 válasza Thomas16 (#14668) üzenetére


Petike168
aktív tag

Újraindítás meg volt? Világít valami?

(#14670) Tonyk válasza lacusszabo (#14667) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt a fórumban kismillió leírás van a telepítésről, lehetőleg a legfrissebbet csináld. ;)

Szerk: Nem venném a szívemre, ha a keresőt használva nem találtad volna meg ezt a hozzászólást.
Mint pár hozzászülással feljebb látszik. A leírásban szereplő "kylek tárolót nem kell kijelölni" érvényét vesztette. Azaz jelölj ki mindent a 0. pontnál!

(#14668) Thomas16

Ha a routered sem éred el, akkor a géped ip-címe van elkonfigurálva.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14671) Mr Dini válasza lacusszabo (#14661) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nálam miniDLNAval akár 3 TV-t is kiszolgál. (biztos tud többet is, de csak ennyi smarttv-m van :B)

Függhet még a routertől, mert nem mind1, h 10/100-as, vagy gigabites.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14672) Thomas16 válasza Petike168 (#14669) üzenetére


Thomas16
tag

Persze, már vagy 3-szor újraindítottam.
A LED-ek közül a SYS és a HDD világít, ahogy eddig is.

(#14670) Tonyk

A routert elérem, csak az ő admin oldalán nem látom a NAS-omat, hogy a hálózatban lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14673) lacusszabo válasza Mr Dini (#14671) üzenetére


lacusszabo
csendes tag

Szia!

Köszi, gigabites a router, a gond nem ott lehet.

(#14674) lacusszabo válasza Tonyk (#14670) üzenetére


lacusszabo
csendes tag

Értem a célzást, jogos, köszi!

(#14675) Tonyk válasza lacusszabo (#14674) üzenetére


Tonyk
veterán

:) az a gond, hogy tényleg szinte minden nap rákérdez valaki, viszont össze se merem számolni, hány alkalommal írtuk le, idéztük be az ezekről szóló postokat.

(#14672) Thomas16

- Pingre sincs válasz?
- A nas fix-en vagy dhcp kap címet?
- Hálókártya világít a nason
- Routeren az a láb világít ahová a nas megy?

Ha más nem, akkor csinálj egy resetet a nason.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14676) Thomas16 válasza Tonyk (#14675) üzenetére


Thomas16
tag

- Dinamikus IP-t kap, de eddig is így volt, és nem volt vele gond.
- A NAS-on világít a hálókártya, és már végigpróbáltam mind a 4 bemenetet a routeren. :(

Resetet majd megpróbálom, köszi! :)

(#14677) adomok


adomok
tag

Sziasztok,

310s NAS-om van és meguntam, hogy a Twonky pörgeti a procit folyamatosan. Hála a részletes leírásoknak feltettem HDD-re az ffp-t, majd a minidlna-t. Működik is, a státusz felületén szépen látom a mennyi tartalmat talált a config fájlban gyárilag megadott mappákban. Viszont hiába írom át az alapértelmezett video könyvtárat a fájlban az általam használt admin/download/Transmission/ elérésre, továbbra sem látja az ott található filmeket. Ha visszaírom a video mappát és abba belemásolom a filmet az gyönyörűen működik. Mi lehet a gond?

(#14678) Mr Dini válasza adomok (#14677) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Miután szerkeszted a fájlt add ki a /ffp/start/minidlna.sh restart -ot.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14679) Petike168 válasza Mr Dini (#14678) üzenetére


Petike168
aktív tag

mindidlna-Transmission-ál probléma van az incomplete fájloknál. Célszerű indexelésre csak azt a mappát megadni, ahol már csak a "befejezett" fájlok vannak. Nekem ez okozta régebben a hasonló jellegű problémát.

[ Szerkesztve ]

(#14680) Mr Dini válasza Petike168 (#14679) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmmm. Nekem rá van eresztve a tm mappára a minidlna és eddig semmi baja. Igaz, h kb 5 filmem van, mert nem nagyon torrentezek, de amikor szedek le vmit, akkor sem indexel folyamatosan.

Persze nyilván van benne vmi! :R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14681) Petike168 válasza Mr Dini (#14680) üzenetére


Petike168
aktív tag

Nálam se okozott mindig problémát, de 10-ből 5-ör mondjuk igen. Főleg sorozatoknál.

(#14682) Tonyk válasza Mr Dini (#14680) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam két torrent könyvtár van (két hdd), de itt sincs gond az incomplete miatt. Tökéletesen működik a minidlna. (Sőt, még a plex is ugyanezen könyvtárakból.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14683) Petike168


Petike168
aktív tag

Jó nektek :) Én is külföldi fórumon találtam anno ezt, mint lehetséges hibát. Transmission FFP, vagy gyári csomagok közül lett feltéve? Nálam gyári.

[ Szerkesztve ]

(#14684) Tonyk válasza Petike168 (#14683) üzenetére


Tonyk
veterán

Természetesen FFP alól méghozzá, saját fordítású csomagból :) (épp tegnap fordítottam újra, mert elhánytam a régit valahová és kellett volna egy kollégának)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14685) Mr Dini válasza Petike168 (#14683) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nálam gyári van, bár pont most fontolgatom a cseréjét a tréhom miatt.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14686) #79335424 válasza Mr Dini (#14680) üzenetére


#79335424
törölt tag

A gyenge net miatt én sem torrentezek, de van élet linux disztró :) a torrenten túl is. Ezért használom a Pyloadot.

(#14687) FefeeX válasza Mr Dini (#14685) üzenetére


FefeeX
veterán

Azóta, hogy 2.84-re cseréltem volt, hogy 100 torrent futott egyszerre, és nem rohadt le a rendszer. Előtte meg már 20nál is, legkésőbb 2 nap múlva. Azóta már a feltöltési korlátot is kiszedtem :)

(#14688) M_AND_Ms válasza Petike168 (#14679) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Transmission az incomplete fájlokat alapból más kiterjesztéssel látja el (ha nem így volna, akkor a configben ezt az opciót be kell kapcsolni) így ezek a fájlok kiessnek a DLNA szerverek látóköréből

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14689) Mr Dini válasza FefeeX (#14687) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, én is most fordítottam le egy 2.83-at. Már csak a költözésen gondolkodom... A helyzet az, h a régebbi torrenteket kihalásztam a torrents mappából, de itt nincs meg az összes vmiért. A másik meg, h megadtam hova töltse le ezt és ezt stb. Most amit nem talált az alap könyvtárban elkezdte letölteni. Még szerencse, h nem jut sokra ennyi idő alatt! :)) Kedves fórumtársak, Ti hogy költöztetek át?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14690) FefeeX válasza Mr Dini (#14689) üzenetére


FefeeX
veterán

Miért nem a 2.84-et? És miért fordítgatod, ha itt a használható fájl? :)
Plusz a pár torrentet (mondjuk 20) még nem nagy dolog újra ellenőriztetni, ha már egyszer nagyobb költözést csinálsz, amitől az egész tisztább lesz, legalábbis nekem érzésre :)

Más: A kylek más porton lett aktív? Csak mert a korábbi porton linkek alapján az oldal még mindig nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#14691) Tonyk válasza Mr Dini (#14689) üzenetére


Tonyk
veterán

Miért a 2.83-at, mikor 2.84 az aktuális? A hivatalos oldalról tölthető. A telepíthető txz-t meg legyártod a frissen fordított cuccból.

Költöztetés: Letörlöd a gyárit, felrakod az ffp-set, megadod neki a régi könyvtárat, hogy oda töltsön. A .torrent fájlokat beletolod (vagy letöltöd újra vagy kihalászod terminal alól) az arcába. Csinál mindegyikre egy ellenőrzést és minden megy tovább, nincs letöltögetés.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14692) Petike168 válasza M_AND_Ms (#14688) üzenetére


Petike168
aktív tag

Ezt én is tudom. De ha minden úgy működne, ahogy kéne, akkor nem lenne ennyi kérdés a fórumokban :D. Ami az egyiknek simán megy, az a másiknak nem. Én csak elmondtam, hogy nálam pl. ez oldott meg hasonló jellegű problémát, attól függetlenül, hogy enélkül is simán kéne mennie. Egyébként anno nekem ezt sorozatoknál csinálta, sima filmeknél azt hiszem nem fordult elő.

(#14693) RudY válasza adomok (#14677) üzenetére


RudY
addikt

Tényleg érdekes, egy másik vonalon pont azt elemezgetjük, hogy nálam miért eszik olyan keveset a Twonky, miközben egyszerre 3 eszköz is foglalkoztatja. Ott néztünk be csúnyán valamit, vagy nálam van valami "gebasz"? :F

[ Szerkesztve ]

(#14694) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nos a gcc-t sikerült totál elrontani és csak a 2.83 volt lefordítva a nason korábban.

Mindenképp magamnak fordítok, ha lehet, mert így én szabom meg, h mi kell nekem és mi nem.

Mind1, majd ha túl vagyok a kernelmoddingon kicsit helyrepofozom a gcc-t, aztán felrakom a 2.84-et.

Köszi mindenkinek!

@Tonyk

Ezt már megtettem. Viszont alapból benne volt néhány torrent, ahogy elindult. Gondolom az automatic tette bele. Olyan is belekerült, amit már nagyon rég letöröltem. Namost ezeket kellene nekem szerkeszteni, h ne az alap Download mappába töltse, hanem az admin/download/Transmission mappába. Az elérési utakat tároló fájlját kerestem a tmnek, de nem találtam ilyet... :/

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14695) adomok válasza Mr Dini (#14678) üzenetére


adomok
tag

Szia,

nagyon köszi az infót, este tesztelem. :R

(#14696) Tonyk válasza Mr Dini (#14694) üzenetére


Tonyk
veterán

settings.json-ban van az alap, a többi meg böngésző historyban. TM Remote GUI esetében meg windows esetében a C:\Users\<user>\AppData\Local\Transmission Remote GUI\transgui.ini -ben van. Linux esetében meg nyilván a home alatt kell keresni ugyanezt.

"Mindenképp magamnak fordítok, ha lehet, mert így én szabom meg, h mi kell nekem és mi nem."

Kernel esetében még meg is értem, de egy alkalmazásnál :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14697) Mr Dini válasza Tonyk (#14696) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, köszi!

"Mindenképp magamnak fordítok, ha lehet, mert így én szabom meg, h mi kell nekem és mi nem."

Kernel esetében még meg is értem, de egy alkalmazásnál :F

Egyrészt mert sok szabadidőm van, másrészt minek bele pl az upnp, ha úgyis fix a port stb. Ezeket szépen kimazsoláztam és így nem eszik annyi helyet.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14698) Tonyk válasza Mr Dini (#14697) üzenetére


Tonyk
veterán

Értem :) meg szabad kérdezni, hogy mennyi helyet spóroltál a mazsolázgatással? 2.84-es teljes csomag: 468.3KB

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14699) Petike168 válasza Tonyk (#14698) üzenetére


Petike168
aktív tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#14700) Tonyk válasza Petike168 (#14699) üzenetére


Tonyk
veterán

No-no!

Tök komolyan kérdeztem!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.