Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) imis válasza synar (#13500) üzenetére


imis
senior tag

Ezek szerint alapból transmission van rajta?

(#13502) synar válasza imis (#13501) üzenetére


synar
őstag

Igen, az NAS admin felületén a Rendszer beállítás - Firmware/csomagok menüben a Programcsomagok között megtalálod, ott kell engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

(#13503) imis válasza synar (#13502) üzenetére


imis
senior tag

:R köszi

(#13504) rsf válasza mobilizmo (#13490) üzenetére


rsf
senior tag

Én anno egy live puppy linuxal csináltam ezt meg.
Ha nálad nem indul akkor keress egy másik imaget-t.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13505) Mr Dini válasza imis (#13501) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nemegészen. Alapból egy butított libtorrent kliens van benne, ami egyszerre csak 10 torrent futtatására alkalmas. A csomaglistából viszont le tudod tölteni a tm-et, ami egy teljes értékű cucc.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13506) zambozoli


zambozoli
senior tag

Lomtár nélkül van valami lehetőség törölt fileokat visszaállítani?
Ha igen mivel, hogyan?

Üdv:ZZ

(#13507) mobilizmo válasza Petike168 (#13494) üzenetére


mobilizmo
addikt

Itt leírtam, hogy mikkel próbálkoztam, TC plugineket már bele se írtam a történetbe, azokkal próbálkoztam először. Valamilyen oknál fogva semmi nem akarta olvasni a drive-ot. Most azt gondolom, hogy az lehetett a probléma, hogy a két összevont (JBOD) HDD egyikéről van szó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13508) imis válasza Mr Dini (#13505) üzenetére


imis
senior tag

mit jelent a csomaglistából letöltés? szóval ha jót akarok magamnak, akkor kikerülhetetlen ez az FFP -pendrájv?

(#13509) #79335424 válasza imis (#13508) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Már a pendrive sem kötelező. Vannak a NAS -nak is extra programcsomagjai. Ezeket közvetlenül a NAS gyári menüjéből éred el. Az egyik ilyen a Transmission. De, már az FFP is telepíthető extra csomagként a HDD -re. Aztán, FFP alá is telepíthető a TM, mint FFP csomag. Ez gyorsabban frissül, mint a NAS extra csomagjaként telepített. Viszont, van sok olyan alkalmazás, ami csak FFP alá telepíthető, gyári extraként nem. Ilyen pl. a Midnight Commander. Én csak emiatt telepítettem az FFP -t. A NAS fájlkezelője sztem úgy sz.r, ahogy van.

(#13510) imis válasza #79335424 (#13509) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
ha megjön a nas, majd talán könnyebben értem, transmission jó nekem, és ha hálózati meghajtóként elérem a gépemről az már elég.

(#13511) #05377536


#05377536
törölt tag

Sziasztok!

Végig olvastam több 100 hozzászólást, de nem találtam megoldást kérlek segitsetek. Lényegében a plex miatt vettem egy NSA310S NAS-t leirások alapján beállitottam a megosztásokat, ftp-t (másolás is megy 40Mbyte/sec-el szépen) ffp, MC, transmission, stb és a plex is szépen felment működik is de nem tökéletesen.
A problémám, hogy divxes filmeket sorozatokat szépen lejátsza, a HD 720 és 1080-as filmek esetében pedig azt irja, hogy "a szerver nem elég erős a videó konvertálásához". Telepités után hagytam egész éjszakára, amit akart a plex felfrissitett, NAS CPU használata megnyugodott, 0%-on áll. Plex nem frissit, nem updatel, és még mindig ezt irja. A vinyón 10GB mennyiségü film van a teszthez, tehát az sem lehet, hogy még nem végzett a scanneléssel. Vinyó 100%-os hibátlan.
Frissitettem, optimalizáltam, csomagokat tisztitottam, változás nincs. Mit ronthattam el? Vásárlás előtt rengeteg fórumot átolvastam, és nem találtam ilyet, hogy valakinek ilyen problémája lett volna ezzel a nassal.

Kérlek segitsetek, ha tudtok.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#13512) zambozoli válasza zambozoli (#13506) üzenetére


zambozoli
senior tag

Kiegészítés!

Vissza szeretnék állítani törölt képeket egy mappából.
File rendszer: ext4
File törölve 1 hónapja
Lomtár nincs
Van lehetőség valahogy visszaállítani a törölt adatokat, ha igen mivel és hogyan?

Üdv:ZZ

(#13513) Anonymus23 válasza zambozoli (#13512) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak általánosságban:
Igen lehetséges, ha azóta nem írta felül más adattal a NAS.

Keresőbe beírod: "Get data back ext4", felhoz egy halom progit és módszert.

Itt pl a Foremost javasolják, van benne YT leírás is. Szerintem nagyon sokféle progi van még ezen kívül is, szerencsére ilyen gondom még nem volt, így konkrét leírással nem tudok segíteni.

;) - The Power of the Light Side

(#13514) zambozoli válasza Anonymus23 (#13513) üzenetére


zambozoli
senior tag

:R

Megpróbálom!

Üdv:ZZ

(#13515) #79335424 válasza #05377536 (#13511) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy merre nézelődtél. Még a gyári médiamegosztót sem használom a NAS -on, nem hogy Plexet. De ennek ellenére tudom, hogy a Plex előnye a transzkódolási képesség. Ettől "mindenevő". Viszont ez erőforrásigényes, ami meghaladhatja a NAS számítási kapacitását. Sztem ez köztudott.

(#13516) #05377536 válasza #79335424 (#13515) üzenetére


#05377536
törölt tag

Ez teljesen világos, de ha nem vinné a HD-t akkor csak lehetne olvasni róla. Persze nincs kivárva, hogy lehet csak még én nem találtam.

Szóval kérdés, aki ilyen NAS-t használ plexen keresztül le tudja játszani a HD filmeket? Sima megosztással tökéletesen viszi.

(#13517) Geripapa válasza #05377536 (#13516) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Igen, valószínű le van tiltva a kódolás.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13518) Doky1988


Doky1988
senior tag

Udv! Az uj Zyxel NAS520-ra erdemes-e cserelni az NSA-310et?

Link: http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/nas520.shtml?t=p

DokY | www.zsolti.hu

(#13519) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Ezek szerint:
[link]
Reménykedhetek hogy hamarosan jó lesz a nason a google drive funkció?
Sajna az angolom még nem túl fényes

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13520) Anonymus23 válasza Doky1988 (#13518) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mi lenne a cél és az elvárás? Ettől függ, hogy érdemes-e.

;) - The Power of the Light Side

(#13521) rsf válasza Doky1988 (#13518) üzenetére


rsf
senior tag

Én most cseréltem egy 325v2-re. Az 520 ára már kicsit húzós..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13522) Doky1988 válasza Anonymus23 (#13520) üzenetére


Doky1988
senior tag

Torrentezés, media szerver. Néha a kis 310-esem csinál olyat, hogy 100%on pörög a proci, kicsit kevés neki gondolom a ram :) Ez miatt szeretnék 1 erősebb vasat :)

DokY | www.zsolti.hu

(#13523) imis


imis
senior tag

Megjött a 310s. másodszor futok neki a telepítésnek. segítségetekre volna szűkségem :R :
Ha jól értem, googledrive nem megy rajta?
keletkeztek kérdéseim:
- dropboxot beállítom, hogyan tudom elérni, hogy a nas-ra letöltse a könyvtárakat és szinkronizálja (így nem a gépemen tárolnám)
- hogyan tudok megosztani egy könyvtárat (transmission-t), hogy a tv-n ezt külön tudjam kezelni ne az összes videó között kelljen kotorászni?
- hogyan tudok megosztani egy könyvtárat az interneten egy ismerős számára, hogy csak ő és csak azt a könyvtárat érje el?
- internet felől milyen útvonalon érhető el a nas? (routert elérem ftp-n)

(#13524) #79335424 válasza imis (#13523) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az elsőre tudok válaszolni. Március környékén a Google változtatott az API -kon, azóta nem megy a NAS -ban a Gdrive. Ez nekem (is) nagy érvágás. Csak Androidos eszközeim vannak és a Gdrive több, mint egy felhőtár. Geripapa nemrég linkelt egy listát, ami alapján van némi reménysudár, hogy novembertől újra működni fog.

(#13525) Anonymus23 válasza Doky1988 (#13522) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, de azért a pénzért talán már egy HTPC-t is tudsz építeni/venni, és az azért jóval erősebb mint egy ilyen NAS, állítólag fogyasztásban sem sokkal jelentősebb. Mondjuk nem láttam még tesztet az 520-asról, de meg fogom lesni ha van fenn valahol ilyen. A 310-esnél inkább a proci kevés, na persze a ram se sok.
Ha akkor a neted sebessége, amivel ezt a nagy sebességű le/feltöltést ki lehet használni, akkor lehet érdemesebb egy HTPC-ben gondolkozni, kiváltva ezzel esetleg a médialejátszót is.

;) - The Power of the Light Side

(#13526) Doky1988 válasza Anonymus23 (#13525) üzenetére


Doky1988
senior tag

HTPC az mi?? Es mibol mennyit, es mennyibol jon ki??

DokY | www.zsolti.hu

(#13527) Doky1988 válasza Anonymus23 (#13525) üzenetére


Doky1988
senior tag

Megvan mar, de ehhez kulon usb vinyo kell? Mert ahogy latom nincs benne vinyo :) jo cucc, egy ilyet elfogadnek itthonra szervernek :)

http://www.mini-pc.eu/valogatasok/ajanlott-termekek/intensepc-ipc-c3517v-wb-fm4u.html

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13528) zambozoli válasza Doky1988 (#13526) üzenetére


zambozoli
senior tag

HTPC

Üdv:ZZ

(#13529) Anonymus23 válasza zambozoli (#13528) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem vagyok otthon annyira benne, de pl egy ilyen is többet tudhat mint a NAS. Ebben van winchester hely.
Vagy építesz magadnak egyet, és azt végképp az igényeidhez tudod igazítani. Javaslom a HTPC topikot. Érdemes beleolvasni, kérdezni.

Egyébként szóba jöhet még szerintem a 325v2, ha valahol jó áron látod, abba csak átrakod a 310-esből a vinyót, és mehet minden tovább bekapcsolás után. Ez bír elvileg 13-15 MB/sec letöltést, másolásban pedig 60-90 MB/sec gigabites hálózaton. Azt nem mondom, hogy 3D BR iso-t tudsz róla nézni, ha közben full sávszéllel töltesz lefelé, de alap esetben jól bírja a kiképzést.
De ez már lassan elég off itt :)

Milyen neted van egyébként?

;) - The Power of the Light Side

(#13530) zambozoli válasza Anonymus23 (#13529) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ezt nem nekem akartad! ;)

Üdv:ZZ

(#13531) Anonymus23 válasza zambozoli (#13530) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, utána rájöttem, de olyanok vagytok mint az ikrek :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#13532) #79335424 válasza Anonymus23 (#13529) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, a "Forint" kifejezést biztosan ismered. Mert amit ajánlottál NAS helyett, annál eltévesztették a tizedesvessző helyét.

(#13533) Cxgrav válasza imis (#13523) üzenetére


Cxgrav
senior tag

- Van beépített dlna a NAS webes felületén, azt kell bepipálnod, aztán másik fülön ha jól emlékszem azt lehet bepipálni, hogy melyik mappát "szórja kifele"

- NAS-t kívülről beállítás nélkül nem éred el, ahhoz configolni kell, plusz attól függ milyen módon akarod elérni.
NAT-olásra van szükség, hogy elérd webes felülelet illetve FTP-n is.

Legegyszerűbb megoldás, ahogy te is említetted, az az FTP ismerős számára.

Létrehozol a webes felüleleten a megosztás menüpont alatt pl egy FTP nevezetű könyvtárat.
A userek alatt egy "ftp.user"-t, majd a visszamész a megosztásokra és megmondod az összes megosztásnak, hogy megtagadás az ftp.user-nek, kivéve az FTP megosztásnak, neki írás/olvasás. Mikor az ftp.user csatlakozik, akkor nem látja a többi könyvtárat csak az FTP-t, és majd tudja is olvasni és írni is.

Routerbe belépsz, és megmondod neki a port forwardingnál (virtual servers), hogy a 80-as port NAS IP és a 21-es port is NAS IP. Amennyiben a routert is meg akarod tartani FTP-re, akkor értelem szerűen másik portot kell használni. Természetesen ehhez FIX IP kell, vagy DynDNS által nyújtott host, hogy mindig elérhető legyen.

-=Magic=-
Kevés a vas.
Ilyen árfekvésű vas ennyit tud.

Doky1988
Torrent meghajtja a vasat alapból.
Letöltésnél attól függ, hogy mennyi mb/sec-el húzza lefelé a cuccot, hogy mennyin pörög a poci.
Ha már csak seed-el, akkor visszaesik a proci terheltség. (persze a seedelt mennyiség is számít)

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#13534) oza


oza
csendes tag

Sziasztok nekem 1 ZYXEL NSA-310 nasom van a venti lenne a gondom hogy mekkora méretű van benne(mielött szétszedem) mert 1 kicsit súg és már zavar valaki nem tudja véletlenül ? hányszor hányas és milyen vastag fér bele ? nem találom az interneten sehol .Biztos béna vagyok

[ Szerkesztve ]

Rohadt részegek! Állandóan szétdobáljak az üres üvegeket, én meg hazafele szanaszét vagdosom a tenyeremet...

(#13535) Doky1988 válasza Cxgrav (#13533) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ez világos :) 100/50-em van itthon, gondolkodok vmi kis seed szerverbe, végülis elvagyok ezzel a kis nsa-310el is, de már régóta tervezgetek itthonra vmi kis fogyasztású de erős szervert, amin mehet torrent, fájltárolástól kezdve, filmek minden :) Pénzem lenne rá csak valahol elkell indulni, hogy mit érdemes, merre stb :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13536) Anonymus23 válasza #79335424 (#13532) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bakker igazad van, meg volt nyitva vagy 15 oldal, és rossz oldal linkjét tettem be.
>>>EZT<<< akartam belinkelni.
Egyébként ismerem mind a Forint, mind a tizedesvessző fogalmát, de a fenti azért pariban van egy Nassal... Talán a fogyasztás nem feltétlenül, de erőben viszont felette, főleg ha valakinek kell a több száz mega, vagy 1 gigabites nethez.

;) - The Power of the Light Side

(#13537) Cxgrav válasza Doky1988 (#13535) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Az a kérdés akkor, hogy mi az a plusz amire szükséged van, és nem tudja a 310.
Amiket felsoroltál, azokat tudja. :B

Picture me Rollin' by 2pac

(#13538) Anonymus23 válasza Cxgrav (#13537) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tapasztalatom szerint külön-külön tudja, de mindezt párhuzamosan már nem igazán, olyankor elfogy az erő...

;) - The Power of the Light Side

(#13539) #79335424 válasza Anonymus23 (#13536) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Ha jól emlékszem, akkor kb. négy évvel ezelőtt dobta be az AMD ezt az E-350 -et, válaszul az Intel Atom + ION duóra. Netbookokban és alsó kategóriás laptopokban szerepelt. Ma már kicsit elavult egy HTPC -hez. Pláne 45 ropiért. Arról nem is szólva, hogy a 310 -ben ARM ketyeg, ebben meg X86.

(#13540) Doky1988 válasza Cxgrav (#13537) üzenetére


Doky1988
senior tag

Na már most amik tervek lennének:
1. Webszerver (phpmyadmin,mysql) -el.
2. Egy Counter-Strike 1.6 -os CS szerver
3. Torrentezés
4. Media szerver

Ezért gondolkodtam egy HTPC-ben, ha esetleg haverok átjönnek azon elketyeg egy CS szerver is, és tudunk lanozni :) Torrentezni elvagyok végülis a kis nasommal, megy rajta szépen aminek mennie kell :) Igaz ha egy kicsit jobban torrentezek 100%os proci terheltség van, ezért gondolkodtam egy HTPC-ben, csak kérdés h mivel fogyaszt többet mint egy nas :) Annó volt 1 rendes szervergépem, Linux Mint ment rajta, elég stabil volt maga a rendszer, csak kicsit sokat fogyasztott 0-24ben :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13541) Anonymus23 válasza #79335424 (#13539) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem feltétlenül konkrétan ez a típus, de össze lehet dobni egy low-cost HTPC-t, ami viszont nem fogy el, ha pl BR ISO-t kell léjátszania, mellette meg még tölt le fel.
Egyébként x64-es proci az említett E350, de nincs jelentősége, csak példa volt, a kereső ezt dobta ki :DDD
Nekem a következő lépés egy HTPC lesz, csak jelenleg totál felesleges lenne, mivel a net sebessége meg sem közelíti a jelenlegi 325v2 határait.

;) - The Power of the Light Side

(#13542) Doky1988


Doky1988
senior tag

Amúgy Transmission 2.84 tud érdekes dolgokat produkálni :D
Olyan sebességgel seedel torrentre, hogy még a netem se képes rá :D
100/50mbit van...

Ez NAS-os kliens, csak távoli kapcsal :D

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13543) imis válasza Cxgrav (#13533) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, ftp-n elérem a routert ddns eléréssel, ott használom a 21 portot.
Az nas-nak belső ip címe van 192.168.x.x, persze fixre állítva, de hogyan tudom elérni csak a nas meghajtót ftp-n?
Hogyan tudom megadni a belső ip címet a pc-n, vagy hogyan tudok neki adni egy ddns, hogyan írom be az útvonalat? (ill. 21 port helyett megadhatom pl. a 22-t?

(#13544) #79335424 válasza Anonymus23 (#13541) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Összedobni."
Ez a kulcsszó. Ez a NAS topik és az ember pont azért vesz készen egy ilyen célhardvert, mert nem érné meg "összedobni". Egy HTPC -vel ugyanez a szitu. Életemben "összedobtam" már ezt-azt és ha az a szakmámhoz, vagy vmi hobbimhoz kapcsolódik, akkor szívesen teszem. Minden egyéb esetben vacakoljon vele az, akinek.... Én inkább megkeresem a célhardver árát és megmarad az időm, meg a nyugalmam.

(#13545) Anonymus23 válasza #79335424 (#13544) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az összedobni alatt, az infók összeszedését és utána a hardware vásárlását értem.
Mindenki a saját ízlése, vállalkozókedve és tudása szerint.
Nálam van az a határ, amikor a célhardver már a HTPC lenne :P
Szerintem ne offoljuk szét tovább a topicot. :B

;) - The Power of the Light Side

(#13546) #79335424 válasza imis (#13543) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írhattad volna, hogy Tomato -t használsz! Odaát válaszoltam.

(#13547) imis válasza #79335424 (#13546) üzenetére


imis
senior tag

köszi, :R
folytatom ott, mert még nem tiszta.

(#13548) Cxgrav válasza imis (#13543) üzenetére


Cxgrav
senior tag

NAS web felületén akkor átállítod, hogy a 20-as portot akarod használni. (mivel a 21 foglalt a routered számára)
Átmész a router web felületére és a port forwardnál beállítod, hogy NAS belső IP címre forgatod a 20-as portot.
Kívülről pedig böngészőbe meghívás pl: ftp://sajat.dyndns.cíim:20

Belső hálózatban nem kell ftp, sima megosztásként meghívod címsorban a NAS IP-jét:

\\192.168.x.x

Bejönnek a megosztások, majd user/passt kér.
Beadod neki amiket létrehoztál a NAS-on és utána hozzáférsz.

Picture me Rollin' by 2pac

(#13549) imis válasza Cxgrav (#13548) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
nos ezt írja, ki :

"500 PORT/EPRT (Active Mode/Extended Active Mode) is not suported. Use PASV/EPSV instead of this"

"Port parancs hibája"

Port forward-nál 3 féle protokol van, melyik jó? TCP/UDP/Both

[ Szerkesztve ]

(#13550) Cxgrav válasza imis (#13549) üzenetére


Cxgrav
senior tag

500-as portot akartad használni? - vagy miért írta ezt ki?
TCP protokoll kell neked

Picture me Rollin' by 2pac

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.