Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Cxgrav válasza bonikri (#13599) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Vagy éppen nincs szétterhelve a NAS miközben írni/olvasni akarsz róla?

Picture me Rollin' by 2pac

(#13602) Mr Dini válasza bonikri (#13599) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem egy win8-as gépnél produkálta ezt a sebességet. Win7-en nem volt ilyen gondom, illetve debian alatt sem.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13603) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok! (ismét)

Miután ilyen sikeres volt a miniDLNA telepítésem a segítségetekkel, gondoltam legyen kövér. Nekiestem a serviio-nak is. Igazából már régóta szemezek vele, mert érdekelne az online stream képessége. Ezt követve meglepően eseménytelen volt a telepítés, minden úgy történt ahogy a leírásban volt. Aztán mikor a serviio indításához értem ez fogadott:

Mivel ez nekem teljesen kínai, csak egyre tudok tippelni. Nem a leírásban szereplő java verziót telepítettem, hanem egy kicsit újabbat, ejre-7u6-fcs-b24-linux-arm-sflt-headless-10_aug_2012.gz helyett ejre-7u75-fcs-b13-linux-arm-sflt-headless-18_dec_2014.gz. Mondjuk akkor még a serviio is csak 1.1 volt. Mi lehet a hiba?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13604) Tonyk válasza mobilizmo (#13603) üzenetére


Tonyk
veterán

írja, a serviiod.sh 2,4,7. sorában lévő parancsot nem érti. Nézz bele mi van ott.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13605) mobilizmo válasza Tonyk (#13604) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát ez az amit nem értek, azok konkrétan üresek.

#!/ffp/bin/sh

# FFP Startup script for Serviio

EXEC=/ffp/opt/serviio/bin/serviio.sh
PIDFILE=/var/run/serviiod.pid

JAVA_HOME=/ffp/opt/java/jre
OPTS=
test -x $EXEC || exit 0

case "$1" in
start)
echo "Starting Serviio"

# set required JAVA home environment variable
export JAVA_HOME

# Use the normal serviio.sh script to ensure correct environment is set up
if start-stop-daemon --start --quiet --oknodo --make-pidfile --background --pidfile $PIDFILE --exec $EXEC -- $OPTS; then
echo "OK"
else
echo "Failed"
fi
;;

stop)
echo "Stopping Serviio"

# Kill both serviio.sh script and Java process
serv_kill=`ps aux | grep serviio.sh | grep -v grep | awk '{print $2}'`
java_kill=`ps aux | grep org.serviio.MediaServer | grep -v grep | awk '{print $2}'`
if [ "$serv_kill" = "" ]; then
echo "Serviio shell is not running"
RETVAL=1
else
kill $serv_kill
RETVAL=0
fi

if [ "$java_kill" = "" ]; then
echo "Serviio Java is not running"
RETVAL=1
else
kill -9 $java_kill
RETVAL=0
fi

echo "OK"
;;

status)

serv_pid=`ps aux | grep serviio.sh | grep -v grep | awk '{print $2}'`
java_pid=`ps aux | grep java | grep -v grep | awk '{print $2}'`
if [ "$serv_pid" != "" ]; then
echo "Serviio shell (pid $serv_pid) is running"
RETVAL=0
else
echo "Serviio shell is stopped"
RETVAL=1
fi

if [ "$java_pid" != "" ]; then
echo "Serviio Java (pid $java_pid) is running"
RETVAL=0
else
echo "Serviio Java is stopped"
RETVAL=1
fi

esac

exit 0

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13606) Mr Dini válasza mobilizmo (#13605) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Egy bizt. mentés után töröld ki a kérdéses üres sorokat.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13607) mobilizmo válasza Mr Dini (#13606) üzenetére


mobilizmo
addikt

root@NSA320:/ffp/start# sh /ffp/start/serviiod.sh start
: numeric argument requirede 7: exit: 0
root@NSA320:/ffp/start#

Most a 7. az ez a sor

test -x $EXEC || exit 0

Közben eszembe jutott még valami. Nem lehet, az a baja, hogy nem a Putty-on belül editáltam a fájlt (mivel nem tudom az editor parancsot) hanem notepad++ ban és azt másoltam be?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13608) #79335424 válasza mobilizmo (#13607) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értek hozzá, de nem hiányzik egy kettőspont?

(#13609) mobilizmo válasza #79335424 (#13608) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én sem.

Az eredetiben nincs :.
Közben kipróbáltam vi editorral és úgy tűnik ez volt a probléma mert indításkor nincs hibaüzenet.
Most keresek valami használható editort mert a vi nagyon fapados és még kicsit meg kell szerkeszteni az eredeti fájlt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13610) bonikri válasza Tonyk (#13600) üzenetére


bonikri
újonc

Szia, kábelen próbálom, nincs engedèlyezve az óriás keret. Többfèle kábellel is teszteltem.

(#13611) Mr Dini válasza mobilizmo (#13609) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tedd fel az mc-t, sokkal jobb a szerkesztője, mint a vi. (Szerintem :D)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13612) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali!

Egy működőképes plex szerver installálást tud valaki nekem írni, vagy linkelni esetleg már 1 itt a fórumba leírt megoldást? :)

DokY | www.zsolti.hu

(#13613) Doky1988 válasza Doky1988 (#13612) üzenetére


Doky1988
senior tag

Idáig ok, ezután? :D

Scanning /ffp/funpkg/cache/mz/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz ...
# The Plex Media Server is the ultimate media hub, providing rich metadata for your local media, as well as hundreds of channels of online content, and serving it up to iOS and Android mobile clients, Roku Media Streamers, 2011 LG Smart TVs, and the Plex Media Center.
#
# This package doesn't contain Plex Media Server itself, but a script which can download, install, configure and start it.
Installing plexmediaserver-0.9.12-arm-15
Running doinst.sh ...

Searching for *.new files: /ffp/etc /ffp/start
/ffp/etc/mc/filehighlight.ini.new
/ffp/etc/mc/mc.keymap.new
/ffp/etc/mc/mc.keymap.default.new
/ffp/etc/mc/mc.keymap.emacs.new
/ffp/etc/mc/mc.menu.new
/ffp/etc/mc/mc.ext.new
/ffp/etc/mc/mc.menu.sr.new
/ffp/start/transmission.sh.new
Done.
root@NSA310:~#

DokY | www.zsolti.hu

(#13614) Doky1988


Doky1988
senior tag

Nehezén túlvagyok! :)
Mostmár csak azt kellene tudnom, hogy filmek eléréséhez könyvtárat hol állítok be?
Vagy mi az alapértelmezett?

Kép:

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13615) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Szasztok!
vettem egy nsa31Os nas-t és szeretném a munkahelyemről is elérni, de nem tudom miért nem megy a dns beállítás.
olvasgattam ezt a fórumot, de nem találtam a kérdéseimre választ.

amikor beírom a címet a böngészőbe akkor ez az üzenet fogad:

ilyen a beállításom:

Olvastam, hogy a routerben kell port fordítást csinálni, de nem tudom, hogy milyen portot kell megnyitni.

köszönöm előre is a segítséget!

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#13616) Tonyk válasza skidrowkill (#13615) üzenetére


Tonyk
veterán

Mit szeretnél elérni? Admin felületet? Transmissiont? SSH-t?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13617) Doky1988 válasza skidrowkill (#13615) üzenetére


Doky1988
senior tag

Elso korbe a hoszt nev elol torold ki a http-t, masod korbe a nas webszerver portjat kell engedelyezni, ami alapbol 80-as port, a masodik kepedbol itelve openwrt van a routeren? Illetve mit szeretnel elerni? Transmissionnal 9091es port.Ha magat a nast szeretned csak elerni akkor 80as port.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13618) skidrowkill válasza Tonyk (#13616) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

A fájlokat szeretném elérni az itthoni NAS-ról.

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#13619) skidrowkill válasza Doky1988 (#13617) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

a link után :8O-at kell beírni ?

Igen open-wrt-m van. de nem tudom mi a külső poert, mert gondolom a belső a 8O

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#13620) Doky1988 válasza skidrowkill (#13618) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ahhoz kell egy ftp szerver, elso korbe dyndnst old meg h mukodjon, http asszem nem kell a host ele, ftp port 21 alapertelmezetten.

DokY | www.zsolti.hu

(#13621) Doky1988 válasza skidrowkill (#13619) üzenetére


Doky1988
senior tag

Elsonek dyndns nel ami a kepen van, a hosztnev elol ott torold ki a http:// -t, majd mentsd el!

Tehat, hosztnev: nlosteiner.ddns.net csak siman http nelkul!

Szal ha weben is elakarod erni akkor 80, tehat magyarul az admin feluletet, de mivel irtad h a fajlokat szeretned, ahhoz bekell kapcsolni az ftp szervert, de menjunk sorba, eloszor dyndns ;)

De Tonyknak is irhatsz, o profi a temaban :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13622) skidrowkill válasza Doky1988 (#13620) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

kiszedtem, a http://-t
PF megvan, és működik :)
mi a következő lépés az FTP-vel ?
a 21-es portot is meg kell nyitni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#13623) Mr Dini válasza skidrowkill (#13622) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, ha csak a fájlokat szeretnéd elérni, akkor csak a 21-est kell kitenni. A webes felületet nem tenném ki csak úgy... Minimum ssl! De a 80-as port forward nélkül is megy az ftp.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13624) BBalu


BBalu
tag

Sziasztok!

Rég írtam már ide, minden teljesen rendben van nagyon rég óta a nassal, annyit szeretnék variálni h a plexet egy Ubuntus gépen futtatnám.

A kérdésem a következő: Hogyan tudom felcsatolni a filmek könyvtárát hogy a plex megtalálja őket? Smb megosztásként hiába volt az elérési útvonal jó, mégsem talált semmit sem.

Válaszaitokat köszönöm!

(#13625) Doky1988


Doky1988
senior tag

En felraktam a plexet, de lejatszasnal azt kapom h nem eleg eros a szerver a video konvertalashoz... Az mi??

DokY | www.zsolti.hu

(#13626) Doky1988


Doky1988
senior tag

No erre gondoltam srácok Plexnél, a film: Chapie, levan töltve NAS-ra torrentről, és az alábbi üzit kapom:

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13627) Mr Dini válasza Doky1988 (#13625) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát igen... Egy nagyobb film transzkódolásához kevés a vas...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13628) Doky1988 válasza Mr Dini (#13627) üzenetére


Doky1988
senior tag

hát ez szomorú, akkor remove plex :D

DokY | www.zsolti.hu

(#13629) Mr Dini válasza Doky1988 (#13628) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vagy veszel egy olyan eszközt, ami lekódolja neked "kliens" oldalon.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13630) aiminet válasza Doky1988 (#13628) üzenetére


aiminet
tag

Nas nem birja a plex?

(#13631) aiminet válasza Doky1988 (#13626) üzenetére


aiminet
tag

nem birja mkv formátum se? korában privát uzenet kuldtem, idáig nem válasz nekem...

(#13632) Doky1988 válasza aiminet (#13630) üzenetére


Doky1988
senior tag

ezekszerint nem igazán..

DokY | www.zsolti.hu

(#13633) Tonyk válasza aiminet (#13631) üzenetére


Tonyk
veterán

Plex működik, használható. A transzkódolást nem bírja.
Aki transzkódoltatni akar, az nyúljon a zsebébe és vegyen 100 körül nast, vagy építsen 60-70E forintből egyet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13634) Doky1988 válasza Tonyk (#13633) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ok, és beállításba is tudsz segíteni, tehát plex segítségével szeretnék egy media szervert létrehozni, filmeket nézni NAS-ról.Plexel ez lehetséges-e vagy sem? Filmet szerettem volna nézni, és ezt írta azaz ezekszerint transkódolni akarta.. Nah nekem ez elég magas, nekem elég annyi, hogy tudjak Plex segítségével filmet nézni.Tudsz nekem ebben segiteni?

DokY | www.zsolti.hu

(#13635) #79335424 válasza Doky1988 (#13634) üzenetére


#79335424
törölt tag

Médiaszerverről alapból olyan filmet tudsz nézni, aminek a formátuma (felbontás, kép és hangkodek, bitráták, fps, stb.) támogatott. Ha nem az, akkor az átvitel során valamelyik eszköznek transzkódolnia kell. A legtöbb médiaszerver erre nem képes. A Plex igen, HA, a transzkódoláshoz elég erős vason fut. Tehát, transzkódolás nélkül is tudsz Plex -szel, az NSA310 -ről filmet nézni, csak nem minden formátumot.

(#13636) Tonyk válasza Doky1988 (#13634) üzenetére


Tonyk
veterán

Meg szabad kérdezni, hogy miért ragaszkodsz a plex-hez? Ha csak filmet akarsz nézni, minidlna-nál véleményem szerint nincs jobb, erőforrás igénytelenebb alternatíva. Ha a csillivilli felület az érdekes (ami tetűű lassú is ezeken a nasokon), akkor ok.
Plex-et a fenti okok miatt nem használok. Egyszer felraktam, megnéztem, működött. Le is szedtem, mert felesleges sallangokra nincs szükségem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13637) synar válasza Tonyk (#13636) üzenetére


synar
őstag

Ha már csilivili, akkor Openelec, meg Kodi max 25 K-ból kijön egy akármilyen rendszeren és nincs szükség semmi NAS oldali mókolásra.

(#13638) Tonyk válasza synar (#13637) üzenetére


Tonyk
veterán

Biztos úgy van. Nem értek hozzá.
- Ezzekkel a NAS funkciót is kiváltottad? (FTP szerver, webszerver, php+mysql, SAMBA, eselegesen vpn, stb.)
- "Bármilyen rendszer": pl fogyasztással hogy állnak ezek bármilyen rendszerek szemben a 10-15Wh-ás fogyasztással? (Kiírtam, hogy Wh, még mieltőtt erre érzékeny fórumtársunk nem tart fél órás kiselőadást, hogy hol a szakmaiasság...
- Mit értesz nas oldali mókolás alatt? Azt, hogy fel kell telepíteni és be kell állítani? Szerintem az "akármilyen" rendszerre is fel kell ezeket pakolászni és beállítani.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13639) #05377536


#05377536
törölt tag

Sziasztok!

Kellene kis help. Fent van az AC56U routeremen a TM, és úgy szeretném beállítani, hogy ne a routerre kötött usb-re mentse a fileokat, hanem a NAS-ra. File megosztás NAS-on beállítva, kérdésem milyen elérési utvonalat írjak be tomato alatt a TM-hez, hogy a routeren futtatott TM hálózaton keresztül a NASben lévő vinyóra töltse a torrent fileokat? és persze onnan is menjen a seed

Hogy miért szeretném ezt kipróbálni?
Mivel ahogy néztem a routernek erősebb a procija mint ZyXEL NSA-310s-nek és így tehermentesíteném a NAS-t is kicsit talán. Viszont a NAS-nak pedig sokkal gyorsabb a vinyó kezelése mint a routerre kötött külső vinyónak. Tehát mindkét eszköz előnyét szeretném egyszerre kihasználni.

Csak az elérési utat nem tudom kitalálni, mit kellene beleírni. :((

[ Szerkesztve ]

(#13640) rsf


rsf
senior tag

Azt vettem észre, hogy a csomagból telepített transmissionnál, ha újra indul a NAS pl. mert áramszünet volt akkor a port beállítások és a blokkoló lista beállításai is visszaállnak alaphelyeztre. Ez a 310-nél és most a 325v2-nél is így van csak eddig nem nagyon foglalkoztam vele.
Lényegében a transmission remote gui-val nézve a Transmission / Hálózat fülön lévő összes beállítás visszaáll alapra.
Ez másnál is igy van? Ha igen mit lehet tenni ellene?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13641) #05377536 válasza rsf (#13640) üzenetére


#05377536
törölt tag

Én csomagból tettem fel, és én nem tapasztaltam ilyet. Mondjuk én SSH alatt szerkesztettem a config fileokat a TM-nek is.

Mondjuk mintha úgy lett volna, hogy ha nem állítom le a TM futását és közben írom át a configot akkor valóban nem menti el. Nem lehet, hogy ez lehet nálad is?

[ Szerkesztve ]

(#13642) mobilizmo válasza #05377536 (#13639) üzenetére


mobilizmo
addikt

\\IPcím\megosztásnévvel nem megy?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13643) synar válasza Tonyk (#13638) üzenetére


synar
őstag

A bármilyen rendszert úgy értettem, ami futtat KODI-t, vagy Openelec-et pl. Raspberry PI, vagy egyéb androidos box. Nálam ez úgy néz ki, hogy van egy NSA-310 és egy Amologic M8S, amin egy Openelec fut stabilan. Itt a KODI látja a NAS tartalmát hálózaton keresztül mindenféle egyéb beállítgatás SAMBA, meg php... stb. nélkül is. Csak kijelölöd a NAS-on lévő mappákat a médiatár számára: filmek, sorozatok, zenék stb. Ha ezekbe a mappákba később másolsz tartalmat, az automatikusan frissül a médiatárban is. A NAS-ra telepítettem a Transmission torret klienst, amit pc-ről, WEB-ről vagy táblagépről is irányíthatok. A KODI távirányítására az androidos Yatse remekül bevált szintén tabletről, egy álom vele a tartalmakat böngészni. Nálam így fut és az én igényeimet bőven kiszolgálja. Lehet van ennél profibb konfiguráció is, de azt majd mások elmondják.

(#13644) rsf válasza #05377536 (#13641) üzenetére


rsf
senior tag

Kíváncsiságból újra indítottam a NAS-t és megint vissza állt alapra a Hálózat fülön lévő összes paraméter.
Azért furcsa nekem ez, mert minden más beállítás megmarad, csak ezek felejtődnek el!

SSH nélkül van vmi megoldás?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13645) krealon válasza mobilizmo (#13607) üzenetére


krealon
veterán

"Nem lehet, az a baja, hogy nem a Putty-on belül editáltam a fájlt (mivel nem tudom az editor parancsot) hanem notepad++ ban és azt másoltam be?"

De.
A Linux (Unix) rendszerekben, a szovegfajlokban a sorvege karakter a <CR>. Ugyanakkor a MicroSoft rendszereiben <CR><LF> a sortores.

A NotePad++ ugyanakkor detektalja es helyesen kezeli a kulonbozo tipusu szovegfajlokat, de ha MS rendszeren hozozd letre, akkor alapertlmezetten az utobbi sortorest hasznalja.

(#13646) mobilizmo válasza krealon (#13645) üzenetére


mobilizmo
addikt

Közben ez megoldódott [link]. De a serviio még nem fut, mintha a java-val lenne gond, bár a java version jó eredményt ad vissza.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13647) #79335424 válasza Tonyk (#13638) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy van. Sokan használnak valamilyen Amlogic S802, 805, 812 -es eszközt. Pl. MK808B Plus -t, LAN adapterrel. Ezekre van OpenElec, Kodival (az XBMC új neve).

[ Szerkesztve ]

(#13648) #05377536 válasza mobilizmo (#13642) üzenetére


#05377536
törölt tag

Sajnos nem megy. :(

Ide mit irjak be:

hogy ezek közül lássa pl a video könyvtár megosztását?

[ Szerkesztve ]

(#13649) #05377536 válasza #05377536 (#13648) üzenetére


#05377536
törölt tag

Jelen esetben a
/mnt/NAS/Transmission
a routeren lévő pendrive (NAS a label)-on lévő Transmission könyvtár. Igy az működik. NSA ipje 192.168.1.15, ahol van pl a video könyvtár nyilvánosan megosztva ergo hitelesitési baja sem lehet. Hogyan hivatkozok az 192.168.1.15 ipn lévő "video" könyvtár megosztásra a routeren lévő TM-el?

[ Szerkesztve ]

(#13650) Geripapa válasza #05377536 (#13649) üzenetére


Geripapa
aktív tag

így biztos nem fogod elérni.

neked oda valami ilyesmi cím kellene:
//192.168.1.15/video

a "video" mappa egy megosztás a nason, célszerű lenne publikussá tenni hogy ne kérjen jelszót....

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.