Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Tonyk válasza Identified (#13250) üzenetére


Tonyk
veterán

TP-LINK

még jobb...

Beállításokat töröltetted? Mi az angol hibaüzenet?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13252) Identified válasza Tonyk (#13251) üzenetére


Identified
csendes tag

Igen töröltem a beállításokat. Angol hibaüzenet ,,Execute error". Nem lehet felnyitni azt a sort, csak ennyit tudok.

Hulladék router tudom, Off kérdés, mire cseréljem le? :)

(#13253) #79335424 válasza Identified (#13252) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#13254) Identified válasza #79335424 (#13253) üzenetére


Identified
csendes tag

Van otthon egy D-Link DIR-320-asom arra fogom inkább átvinni az egészet. Köszi! :))

(#13255) Identified válasza Tonyk (#13251) üzenetére


Identified
csendes tag

Még annyi kiegészítés, hogy mikor üzembe helyeztem a NAS-t, nem tudtam elérni a starter utilityvel, mert a hálókártyámnak driver gondjai voltak, aztán wifin keresztül beléptem az adminisztrációs felületre és már minden készen állt, tehát nem mentem végig a wizardon, talán akkor maradhatott ki valami beállítás?

(#13256) Identified válasza Tonyk (#13251) üzenetére


Identified
csendes tag

Oké megvan!

Jegyezzétek meg, hogy a jelszó nem tartalmazhat speciális karaktereket. Például (&, :, ;, stb).
A no-ip.com engedélyezi, viszont a NAS dydns csomag végrehajtási hibával elszáll!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

(#13257) Tonyk válasza Identified (#13255) üzenetére


Tonyk
veterán

Startert utiliy cd-t ki sem szabadna bontani. Semmihez sem kell, se a cd, se a rajta lévő program.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13258) s4tch válasza Tonyk (#13228) üzenetére


s4tch
veterán

1.1.4 volt. Tegnap feltettem a frissítést, figyelem egy darabig, hogy működik. A logot csak a putty ablakba írja ki, vagy lehet valami szöveges fájba is menteni?

(#13259) Tonyk válasza s4tch (#13258) üzenetére


Tonyk
veterán

logot csak a putty ablakba írja ki

Ez nem igaz, mert készül folyamatosan log...
Nézz bele a /ffp/etc/minidlna.conf-ba, hogy hova van beállítva.
Általában az /ffp/var/minidlna alá vagy a /ffp/tmp alá valahová kerül a log, de a minidlna.conf-ban keress rá a log_dir= bejegyzésre, ott lesz ami kell.
A kérdés, hogy mire volt állítva a logolás. Ezt a log_level= alatt találod funkciókra lebontva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13260) Geripapa válasza mobilizmo (#13242) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Azt nem tudom, nekem tök egyszerüen ment. Ezzel az információval csak azt akartam jelezni hogy müködik a funkció!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13261) Geripapa válasza z123456789 (#13241) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ok, akkor a nason nem kell állitani semmit? Alapból tudja ezt?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13262) z123456789 válasza Geripapa (#13261) üzenetére


z123456789
addikt

Ha jól emlékszem, én nem állítottam semmit.
Talán a statikus IP-t állítottam be, de ez szerintem több okból is hasznos.

(#13263) zambozoli válasza Tonyk (#13224) üzenetére


zambozoli
senior tag

Szia!

Indításkor és leállításkor is ezt írja ki a mindlna:
/ffp/etc/minidlna.conf: line 27: Media: command not found
Rendben leáll és le is elindul, semmi gond vele egyébként.

A kérdéses 27. sor így néz ki:
friendly_name=Home Media Server

Mi a baja? Második sorban is át kéne írnom a user=minidlna -t user=Home Media Server -re?

Üdv:ZZ

(#13264) Tonyk válasza zambozoli (#13263) üzenetére


Tonyk
veterán

Szóköz ne legyen az értékben! Tehát pl.: friendly_name=Home-Media-Server

De a fenti hibaüzenetben benne van : /ffp/etc/minidlna.conf: line 27: Media: command not found
Tehát nem tudott mit kezdeni a "Media" -val ( Home Media Server )

Második sorban is át kéne írnom a user=minidlna -t user=Home Media Server -re?

NEM!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13265) zambozoli válasza Tonyk (#13264) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi! :R

Sejtettem, hogy valami ilyesmi. Korrigálom!
Nem esett le, hogy csak a Media a baja :B

Üdv:ZZ

(#13266) #79335424 válasza Geripapa (#13261) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 310 -essel van egy olyan probléma, hogy ha nem "normálisan" lett leállítva, hanem pl. áramkimaradás miatt állt le, akkor nem ébred se a mac -jére, se az IP -jére. Olyankor a 00:00:00:00:00:30 -as mac -re kell küldeni a WOL parancsot.

(#13267) Geripapa válasza #79335424 (#13266) üzenetére


Geripapa
aktív tag

köszi az infót de 320-am van. Igy akkor ez engem nem fenyeget :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13268) Identified


Identified
csendes tag

Sikerült korábban megoldanom a dydns-t. Újabb probléma. :)

Létrehoztam egy ingyenes dydns-t a no-ip.com-on,
Beállítottam a NAS-ban. Megnyitottam a portot a TL-WR340G/TL-WR340GD TP-link routerben. Méghozzá a 205-öst, ami be van állítva a nasban is a HTTP (Web konfigurátor)-nál. A NAS fix ip-re állítva. Nincs bekapcsolva a MAC bind, de ez most lényegtelen is mert jól van kiosztva, nem változott.

És itt kéne bejönnie a nas belépő felületének:
http://identified.ddns.net:205/

Odáig jutottunk, hogy talán a UPC modem nem engedi át forgalmat a routerig. Mindkettőben ki van kapcsolva a tűzfal. UPC modemben beállítva a port továbbítás.

Mutatok képeket is, hátha valakinek van ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#13269) Tonyk válasza Identified (#13268) üzenetére


Tonyk
veterán

Te a 205-ös portot a port triggernél állítottad nem a port forwardnál (tplinknél, ha jól emlékszem virtual server alatt fut.)
A port trigger csak akkor enged befelé forgalmat, ha azt belülről igénylik is. Azaz ez nem lesz jó neked, Portforward kell.

szerk, látom ott a virtual servers is, töröld a triggert!

Egyébként hagyd 80-ason a http portját a nasnak. A routerben csinálj egy olyat, hogy a külső, publikus 205-ös portot forwardolod a nas ipjére a 80-as portra. Kívülről továbbra is a http://identified.ddns.net:205-ön éred el. Az más tészta, hogy én nem raknám ki a nas managmentjét a netre így...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13270) Gabonetta válasza Identified (#13268) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Én sem boldogulok... :( Én a Virtual Servers-nél állítottam pedig... Az én router-emben a Service Port mellett van egy Internal Port nevű mező is.

[ Szerkesztve ]

(#13271) Identified válasza Tonyk (#13269) üzenetére


Identified
csendes tag

Töröltem, de így sem jó. :(

(#13272) Tonyk válasza Identified (#13271) üzenetére


Tonyk
veterán

Mivel voltál olyan figyelmetlen és kitetted a publikus ip-det a hozzászólásban, rögtön rá is próbáltam... Működik ez szépen.

Ne saját hálóról próbáld, hanem menj át a szomszédba és onnan ;) De ha így hagyod, ne csodálkozz, ha teli leszel bepróbálkozással mindenféle távoli, egzotikus országból.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13273) Anonymus23 válasza Tonyk (#13272) üzenetére


Anonymus23
veterán

LOL :C ;]

;) - The Power of the Light Side

(#13274) #79335424 válasza Tonyk (#13272) üzenetére


#79335424
törölt tag

:C

(#13275) Identified válasza Tonyk (#13272) üzenetére


Identified
csendes tag

Ez az ára annak ha sietünk. :W

Más kérdés, ha nem tennéd így ki, hogyan tennéd? :)

(#13276) Mr Dini válasza Identified (#13275) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vpn

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13277) Tonyk válasza Identified (#13275) üzenetére


Tonyk
veterán

Ahogy előttem is mondják : VPN, de ha ez nem is akkor legalább egy https, főleg akkor ha rendszeresen más, idegen helyekről, nyílt wifik, internetkávézó, stb próbálod elérni.
Ehhez ugye egy vpn szerver képes router kellene (a tplinked nem az szoftveresen) vagy a nas-ra telepítesz egy vpn szervert (openvpn).
Illetve, ha mindig egy adott külső ip-ről próbálod elérni (pl munkahely), akkor a routerben a portforward alatt beállítod, hogy csak az adott ip-ről lehessen hozzáférni a forwardolt porthoz. (szerk: de úgy látom, ilyet sem tud a tplink...)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13278) Gabonetta válasza Tonyk (#13277) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Akkor ezek szerint mégsem olyan jó ötlet a port forwarding.... :/

(#13279) Tonyk válasza Gabonetta (#13278) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezt miből szűrted le? pl.: Portforward nélkül torrent feltöltésed sincs
Én azt mondtam, hogy egy http -n lévő adminisztrációs oldalt én nem tennék ki a netre, de ezt mindenki maga dönti el. Ha mindenképpen ki akarja tenni valaki, akkor tegye el valami nagyszámú portra, hogy ne a def. 80-on lógjon, de ez csak a "Kenjük be sárral" c. történet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13280) Gabonetta válasza Tonyk (#13279) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Értem, akkor csak a web-es felület kitétele nem jó ötlet.

(#13281) Tonyk válasza Gabonetta (#13280) üzenetére


Tonyk
veterán

És főleg http -n (kódolatlanul mennek rajta a jelszavak). Https már rendben lehet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13282) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a NAS felébresztése külső hálózatról nem működik. A belsőről igen.
A telefonomra tettem egy wake my pc progit beállítottam benne mindent, amit kell, no-ip-s dydns is be van állítva. Belső wifi hálózatról felébreszti. De ha a telefont 4G hálózatra állítom, akkor nem működik. Az a furcsa, hogy minden NAS újraindításnál kiveszi a pipát a Enable DyDNS kockából. Lehet ezért nem ébreszti fel külső hálózatról?
Ha már be van kapcsolva, akkor a TM és a webes felületet is elérem külső hálózatról, csak a felébresztés nem működik.

(#13283) Tonyk válasza Impair1980 (#13282) üzenetére


Tonyk
veterán

A külső hálózatról ébresztés bizonytalan mint a kutya vacsorája.
Megfelelő port át van forwardolva (UDP 7 vagy 9)? Áramtalanítás után a 310-es ébresztése még belülről is kicsit trükkös, ha jól emlékszem 00:00:00:00:00:30 -as MAC címre kell küldeni. Kívülről célszerű lehet a FF:FF:FF:FF:FF:FF MAC címmel próbálkozni.
A nasnak fix-ip vagy static dhcp-s címe kell, hogy legyen, és a router ARP táblájában benne kell legyen a MAC. És nyilván kell egy jól működő ddns is.

Egyébként nem értem ezt a kikapcsolgatási mániát. Nyilván ha hetekig nincs rá szükség, akkor ok, de kb 4-500 forintot lehet vele spórolni havonta egy kétlemezes nas esetében. Lehet többet ártasz vele mint spórolsz. Ha mindenképp az energiamegtakarítás a cél, a lemezek altatásával lehet még jelentéktelen összegeket spórolni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13284) Identified válasza Tonyk (#13277) üzenetére


Identified
csendes tag

Köszönöm!
Annyi maradt, hogy a domain nem működik csak a publikus ip, de ez a legkevesebb.
vpn-t nem tudok állítani se ip korlátozást ezen a routeren ahogy mondtad, majd beszerzek egy jobbat.
A lényeg, hogy működik és bármikor be tudom állítani majd otthon is.

Köszönöm a segítséget! :R

(#13285) #79335424 válasza Identified (#13284) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kell hozzá egy kis ügyeskedés, de meg lehet oldani "külsős" DYNDNS nélkül is. Nekem van egy Androidos telóm, ami célhardverként üzemel. Az rendszeresen lekérdezi az IP -jét és ha változik, akkor az új IP -t feltölti Gdrive -ba, amit a kliens szinkronizál és ez alapján hívja meg a másik eszközt. Ezt sztem tudná a NAS is.

[ Szerkesztve ]

(#13286) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Előre is elnézést kérek, hogy megint félig OFF kérdéssel zavarlak titeket... Korábban csatlakoztattam a NAS-t hálózati meghajtóként (Windows). Jelszót változtattam a NAS-on, azóta a Windows minden elinduláskor hitelesítő adatokat kér. Mit lehetne beállítani, hogy ne kelljen mindig beírni a jelszót?

Köszönöm: Gábor

(#13287) Tonyk válasza Gabonetta (#13286) üzenetére


Tonyk
veterán

Nézz szét a Vezérlőpult - Felhasználói fiókok - Saját hitelesítő adatok kezelése - Windows hitelesítő adatok környékén ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13288) Identified


Identified
csendes tag

Sziasztok,

Még egy kérdés. Beállítottam egy mappa megosztását haladóra, vagyis "tele" jogokat adtam az adminnak, everyone olvasási jogokat kapott. Az anonymus-ftp pedig visszautasítást.

Azonban hiába adom meg az ftp-n vagy a windows intézőben a csatolt meghajtóhoz az admint és jelszavát, semmit nem tudok felmásolni. ftp-n pedig ki is dobja, hogy Read-only file system.

Szerk.: Sőt most nézem a NAS felületén a fájlkezelőben sem tudok feltölteni semmit az adott mappába, holott az adminnal vagyok bejelentkezve

Mit hagytam ki?

[ Szerkesztve ]

(#13289) Tonyk válasza Identified (#13288) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt hogy az everyone csoport mindenkire vonatkozik és a jogoknál az erősebb kutya b@szik, azaz a tiltó jogok erősebbek, mint az engedélyező jogok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13290) Identified válasza Tonyk (#13289) üzenetére


Identified
csendes tag

Akkor úgy tudom beállítani, hogy mindenki hozzáférjen, hogy a megosztást közzéteszem a média kiszolgálón? A tele jogosultságot pedig adok az adminnak. Így mindenki tudja majd olvasni, de írni csak az admin. Jól gondolom?

(#13291) Tonyk válasza Identified (#13290) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez abban az esetben igaz, ha az admin a tulajdonosa, a többinek pedig csak olvasási jogot adsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13292) Identified válasza Tonyk (#13291) üzenetére


Identified
csendes tag

Na jó. Annyi beállítást próbáltam már.

Hogyan tudom beállítani egy könyvtáron azt, hogy olvasásra bárki elérje a hálózaton, viszont írni csak az admin tudja?

Az admin a tulajdonosa a könyvtárnak. Hiába játszadozom a média és webes megosztással, meg a haladó beállításokkal, vagy az az eredmény, hogy senki nem fér hozzá, vagy hogy csak az admin.

(#13293) zambozoli válasza Identified (#13292) üzenetére


zambozoli
senior tag

Én mindenkit, bedobnék egy csoportba kivéve az admint és nekik adnék olvasási jogot.
Admint meg teljes hozzáférésre.

Mivel csak ők vannak bent a hozzáférési listában a többit, anonimust és barátait alapból elutasítja!

Üdv:ZZ

(#13294) Identified válasza zambozoli (#13293) üzenetére


Identified
csendes tag

Én azt szeretném elérni, hogy a hálózaton lévőknek legyen olvasási joguk. Értsd nem regisztrált userek a NAS-ban, hanem mindenki aki az otthoni hálózaton van. És egyedül adminnak írási joga.

Ezt az everyone-al nem tudom megoldani, mert ha azoknak csak olvasási joguk van akkor az adminnak is (mivel ő is everyone)...

Ha pedig beállítom az admint teljes hozzáférésre, akkor meg csak ő fér hozzá senki más.

Ha nyilvánossá teszem a könyvtárat akkor pedig mindenkinek szabad a vásár...

[ Szerkesztve ]

(#13295) zambozoli válasza Identified (#13294) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ja, hogy te nem akarod felvenni a felhasználókat! Ez eddig nem volt említve.
Ezt webes felületen nem fogod megcsinálni anélkül, hogy ne vennél fel minden felhasználót szerintem.
Csak egy ötlet: csinálsz egy felhasználót és adsz neki olvasási jogokat és kikürtölöd mindenkinek, akinek akarod. Beállítják és kész. Admin-nak meg full.

Üdv:ZZ

(#13296) Identified válasza zambozoli (#13295) üzenetére


Identified
csendes tag

Elméletileg FFP-Stick-el lehet megoldani, hogy be tudjunk lépni a root-al, aminek elméletileg mindenek felett van joga.
De nem szeretném elsőre szét hackelni a dobozt. Így szerintem a public felhasználó marad.

(#13297) Tonyk válasza Identified (#13296) üzenetére


Tonyk
veterán

Az ffp nem széthekkelés, csak kitárulnak a lehetőségek és egy-két dolog könnyebbé válik.

szerk: És a stick-et felejtsd el. HDD-re telepítsd majd ha úgy gondolod, hogy felrakod.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13298) Tomifromspac


Tomifromspac
tag

Sziasztok,

NSA-310-hez tartozó kérdésem lenne (elnézést, hogy itt teszem fel, de ez aktív topik a témában).

Meg lehet oldani azt, hogy egy sima, mezei webkamerát csatlakoztatok rá USB-n keresztül és ezt annak "műsorába" a világ bármely pontjáról bele tudok kukkantani? Ha igen, akkor hogyan? Köszönöm! :)

(#13299) Tonyk válasza Tomifromspac (#13298) üzenetére


Tonyk
veterán

Maradjunk abban , hogy nem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13300) Hunsaman


Hunsaman
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy a syncthing-inotify-t ( https://github.com/syncthing/syncthing-inotify/releases/tag/v0.6.7 ) hogyan lehetne beüzemelni NSA-310-en?

Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.