Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) rsf válasza rsf (#13644) üzenetére


rsf
senior tag

Ha a NAS admin menűjében a Firmware/Packages fülön a Transmission csomagot kijelölve nyomok egy Disable-t akkor ez ugyanaz mintha SSH-n megállítanám nem? Aztán Enable-után minden megy tovább, nem fognak elveszni az aktuális file-aim gondolom.
Már csak az a kérdés , hogy hogyan tudom majd elmenteni a configot.
Mást nem zavar ez a probléma?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13652) #05377536 válasza Geripapa (#13650) üzenetére


#05377536
törölt tag

Természetesen publikus, és sajnos nem működik ez a fajta hivatkozás :O

(#13653) rsf válasza #05377536 (#13648) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam ez van:
Download:
/i-data/md0/video/Linux_isok/Letöltött/
Elérési út(a NAS video megosztása a gépem v meghajtóként van felcsatolva):
/i-data/md0/video/=v:\

De miért nem használsz Transmission remote guit? [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13654) #79335424 válasza #05377536 (#13649) üzenetére


#79335424
törölt tag

Feltételezem, hogy ez egy "okos" router. A NAS videó könyvtárának az SMB megosztását kellene CIFS, vagy NFS csatolással mountolni a router könyvtárszerkezetébe (Tomatoban van NFS/CIFS és csatoltam már így a NAS -t) és úgy már használható lehet az a /mnt/.... kezdetű elérési út. Az viszont nem világos, hogy miért a routeren futtatod a TM -et, miért nem a NAS -on.

[ Szerkesztve ]

(#13655) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Új vagyok otthoni NAS ügyben, de egyébként láttam már és dolgoztam már sok mindennel az infó világában (jelenleg is) ...

325v2-m van otthon és FFP/SSH/MC és egyéb finomságok után nagyjából összeállt a rendszer ...

A kérdésem az lenne, hogy a Twonky és a minidlna között mi a a lényeges különbség?

Jelenleg a Twonky van fent és működik is szépen, csak nekem kicsit fapadosnak tűnik :D

A minidlna miben tud többet? Esetleg van még másik dlna szerver progi is amit fel lehet tolni a NAS-ra?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#13656) Mr Dini válasza rsf (#13651) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Anno én is így állítottam le. Minden marad a régi és a konfigot is tudod módosítani.

Ffp alól simán lehet menteni. (A lényeg az írási jog megléte)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13657) mobilizmo válasza Ano (#13655) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hasonlóan fapados, mint twonky, erőforrás igényét tekintve, sokkal "NASbarátabb".

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13658) Tonyk válasza Ano (#13655) üzenetére


Tonyk
veterán

Mit értesz fapadosság alatt? Beállításokat vagy a csillivilli felületet a tv-n?
A minidlna-nál nem sok minden van ami fapadosabb beállítás terén, a twonkynál meg nem sok minden, ami erőforrás igényesebb. Twonky képes napokon keresztül (nagy mennyiségű kép esetében) indexelni, méretezni a képeket, 100%-on tekerve a cpu-t és több gigányi helyet elpazarolva értelmetlen felbontásokra optimalizálással, a felhasználó meg a haját tépi, hogy mi a rák van a nassal.
Minidlna-t egyszer beállítod egy darab fájl segítségével, utána addig megy, míg agyon nem vered a nast. 10perc alatt leindexeli azt amin a twonky 15-20 órát pöcsöl. Kezelőfelülete nincs, csak egy statuslap és ennyi. A feladatát maradéktalanul ellátja, kicsi, gyors.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13659) Disque válasza Ano (#13655) üzenetére


Disque
aktív tag

A minidlna még annyival tud többet és számomra ez a legfontosabb, hogy a feliratokat is átviszi, így tudom nézni a feliratos sorozatokat is az okostv-n.

(#13660) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

2 napja olvasom a topikot atomatikus letöltés indításról rss segítségvel. Flexget lesz az én programom azt már látom de elég sok utána olvasást igényel majd a dolog nincs ffp a nason és MAC júzer lévén a leírásokat is másképp kell megközelítenem.

Viszont, próba képpen addig el szeretnék jutni, hogy böngésző bővítmény segítségével beállítanék egy sorozatot, hogy sikítson ha letölthető egy adott rész. Foglalkozott itt már valaki komolyabb RSS paraméterezéssel az előbb említett böngésző rss olvasó tekintetében? Egyáltalán támogatja ezt az n betűs torrent oldal, vagy maga az RSS modul?

:R
T

(#13661) Ano válasza mobilizmo (#13657) üzenetére


Ano
őstag

Köszi mindenkinek a gyors összefoglalót ... (#13658) Tonyk és (#13659) Disque-nak is!

Igazából a legnagyobb problémám a Twonky-val, hogy az okostévén kb 4-5 mélységbe bele kell menni a mapparendszerbe, mire egyáltalán filmet ki tudok választani ...

De természetesen az erőforrás spórolása is lényeges szempont! Illetve ha már felirat van, akkor az is jó ha kiválasztható!

Honnan lehet leszedni ezt a minidlna -t ?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#13662) shteer válasza tomi5244 (#13660) üzenetére


shteer
titán

És ha az Automatic lesz a programod?

..szerintem jónak tűnik

(#13663) tomi5244 válasza shteer (#13662) üzenetére


tomi5244
őstag

Lehet? :) Nem tudom, ha az könnyebben konfigurálható akkor igen :) Nincs fent ffp, lehet azzal kéne kezdenem de eddig nem volt rá szükség, így nem erőltettem.

(#13664) mobilizmo válasza Ano (#13661) üzenetére


mobilizmo
addikt

Útmutató

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13665) Ano válasza mobilizmo (#13664) üzenetére


Ano
őstag

Köszönöm! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#13666) Disque válasza Ano (#13665) üzenetére


Disque
aktív tag

Ez a sor már nem fog működni, mert közben megváltozott a verziószám:
slacker -aA minidlna-1.1.4_git20140831-arm-0.txz
Helyette csak ezt írd be:
slacker -aA minidlna
és a listából a nagyobb verziószámút telepítsd fel.

(#13667) Ano válasza Disque (#13666) üzenetére


Ano
őstag

OK, köszi az infót! :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#13668) mobilizmo válasza Disque (#13666) üzenetére


mobilizmo
addikt

:R

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13669) Tonyk válasza Disque (#13666) üzenetére


Tonyk
veterán

Az a baj ezzel a slacker -aA -val, hogy így meg viszont kiválasztja az összes illeszkedő csomagot.
Ha nem adsz meg verziószámot, csak a minidlna -ra szűrsz, akkor a slacker -a minidlna parancsot írjátok be, ellenkező esetben, ha nem figyelsz és van több találat is, lehet hogy feltelepít 2-3 különböző verziót is (-A az automatikus kiválasztás kapcsolója). ;) Igaz így klikkelni kell egyet, mégpedig az elé amely csomagot telepíteni akarod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13670) #05377536 válasza rsf (#13653) üzenetére


#05377536
törölt tag

Transmission remote gui, ha jól értem nem lenne jó nekem. Azért köszi a tippet

(#13671) #05377536 válasza #79335424 (#13654) üzenetére


#05377536
törölt tag

Ez működhet. CIFS-el a mountolás már sikeres, csak a mocsok TM nem akarja elfogadni.

Pontosabban amint beírom download helyét TMbe "/mnt/trtest"egyszerűen megszűnik létezni, és nem érem el weben. Amint visszaírom az eredetire újra működik.
ez mi lehet?

"Az viszont nem világos, hogy miért a routeren futtatod a TM -et, miért nem a NAS -on."

Egyszerű a válasz a router procija erősebb és jobban terhelhető. NASon amint elinditok 40-50 torrentet szinte végig 100%-os a terhelés, és mellette nagyon lelassul minden más művelet. Sőt már a HD filmeket sem játsza le folyamatosan (egyszerre több eszközre). Ez a vas áll most a rendelkezésemre ebből szeretném kihozni a legtöbbet.

Amikor a routeren használtam a TM-et nem volt gond 200-300 aktiv torrent, és ezt a NAS nem bírja.

Abba ne menjünk bele, hogy miért kell nekem több 100 aktiv torrent, egyszerre 2-3 HD film folyamatos lejátszása, + egyéb műveletek. Dióhéjban a lényeg, hogy az egész család szeretné használni a NAS-t ezért kell valahogy ezt a problémát megoldanom.

(#13672) mobilizmo válasza #05377536 (#13671) üzenetére


mobilizmo
addikt

Próbáld már így beírni: /i-data/md0/megosztásnév

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13673) #05377536 válasza mobilizmo (#13672) üzenetére


#05377536
törölt tag

HIBA
A kért URL nem tölthető le
Az alábbi URL letöltésekor: .................
a következő hiba lépett fel:
Üres válasz
A Squid nem kapott semmilyen választ a fenti kérésre.

Amint visszaírom
/mnt/megosztásnévre - ami a routerre kötött usb újra működik

(#13674) mobilizmo válasza #05377536 (#13673) üzenetére


mobilizmo
addikt

Jah, most látom, hogy neked a routeren fut a transmission, de a nas-ra akarod, hogy mentsen. Akkor csak \\ip cím\megosztás formátumot kellene használni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13675) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Feltettem az FFP-t az nsa310S-re. Ezen leírás alapján: [link]

Eddig tudtam nélkülözni de most az rss-automatic kombó miatt szükségeltetik. Ha eddig a TS FFP nélkül ment akkor van TS-el kapcsolatban beállítani valóm.

SSH:

Terminálból lépnék be MAC-en. Eddig ezt sem használtam, ssh root@ip -re nem reagál. Aki jártas MAC vonalon legyen kedves dobjon pár sort.

Utána állok csak neki az automaticnak, hiszen ssh nélkül nem fog menni.

Köszi!
T

[ Szerkesztve ]

(#13676) #05377536 válasza mobilizmo (#13674) üzenetére


#05377536
törölt tag

próbálkozok próbálkozok

(#13677) Disque válasza Tonyk (#13669) üzenetére


Disque
aktív tag

Igazad van, nem is gondoltam rá, csak bemásoltam a leírásból és kitöröltem a verziószámot.

slacker -a minidlna

Ez a helyes és betenni a csillagot az elé amit telepíteni szeretnél.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#13678) tomi5244


tomi5244
őstag

Tárgytalan, közben megtaláltam a függőségét amit telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#13679) tomi5244


tomi5244
őstag

Automatic telepítésénél eljutottam a függőségek telepítéséhez de már akkor gyanús volt, hogy nem a legfrissebb verziószámúakat akarta letölteni. 0. lépéssel kezdtem amúgy ahogy a leírás is taglalja - frissítettem a csomaglistát - [link]

Nagyobb probléma viszont ott következett, hogy magát az Automatic programot se akarja telepíteni.

[link]

természetesen -a val írtam, példa képen csak elírás a '-A'

Hol ronthattam el? :)

(#13680) Disque válasza tomi5244 (#13679) üzenetére


Disque
aktív tag

Nem lehet hogy ez a hiba?
[link]

Illetve ez meg volt?

slacker -U

(#13681) tomi5244 válasza Disque (#13680) üzenetére


tomi5244
őstag

Megvolt mindegyik, már vagy 3x csinálom újra. Az ffp futása viszont nekem gyanús, mert böngésző admin felületén nincs a futó appok között, pedig d.u. sikerült telepítenem. :U

(#13682) Disque válasza tomi5244 (#13681) üzenetére


Disque
aktív tag

fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/kylek'; wget -Nnv 'http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/CHECKSUMS.md5')
ezzel a sorral van gond és az Automatic pont KyleK cuccai közt van.
Viszont ez nálam simán lefut.

uwsiteloader.sh

Ezután csak a KyleK előtti csillagozod be, gondolom akkor is No CHECHKSUMS.md5 hibát dob be?
Nem lehet hogy valami dns hiba miatt nem találja az oldalt?

(#13683) Mr Dini válasza tomi5244 (#13681) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az ffp fut, attól függetlenül, h a csomaglistában már nincs ott. Ha megy az ssh, akkor fut.

Uwsiteloaderben kijelölted az összes repot? Ha nem jön le slackerrel, javaslom szedd le kézzel a repoból, másold a nasra és funpkg-val tedd fel.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13684) tomi5244 válasza Mr Dini (#13683) üzenetére


tomi5244
őstag

Kipipáltam mindent igen. Adnál támpontot, hogy honnan szedjem le kézzel és, hogy tegyem fel funpkg-val? :) Nem vágom bocsi! A kylek.is.a.geek.org cím nekem amúgy nem jön be böngészőn sem. :U

(#13685) Tonyk válasza tomi5244 (#13684) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]

Ha itt nincs, kérj meg valaki, hogy küldje el az automatic txz-jét, és tedd fel azt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13686) rsf


rsf
senior tag

Tegnap nekiláttam a settings.json buherálásának a NAS-on.
Pár észrevétel:
Még mindig nem értem, hogy pl. a letöltési könyvtár útvonala miért kerül bele és pl. a használt port miért nem??
Lényegében a hálózat fülön lévő dolgok nem kerülnek bele a settings file-ba ezért a nas ujraindulása után visszaáll minden a file-ban letárolt beállításokra. :W
Arra gondolnék, hogy ez a jelenség a Transmission Remote Gui bugja, de a telómon lévő transGUI Pro-nál is ez a helyzet, szóval nem értem.
Valamint én tudtam menteni a file-t a transmission leállítása nélkül is. :F
A mentett beállítások a nas ujraindítása után is megmaradtak, szóval tényleg elmentődtek.
A szerkesztéshez az mc 4.8.1.7-et használtam.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13687) tomi5244 válasza Tonyk (#13685) üzenetére


tomi5244
őstag

Rendben, köszi szépen! Így hirtelen egyik linken se látom, úgyhogy aki ki tudna segíteni a kérdéses .txz fájlban azt nagyra becsülném. :)

:R

(#13688) mobilizmo válasza Disque (#13682) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egy hete miniDLNA telepítésénél KyleK nekem is ezt a hibát dobta. Ki kellett hagynom teljesen csak úgy ment végül a telepítés.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13689) s4tch


s4tch
veterán

Csak szeretném megerősíteni, hogy ez a tipp valóban tökéletesen működik. Ha valaki nem találna működő verziót, az xbmc portable verzióját feltettem ide.

(#13690) Tonyk válasza mobilizmo (#13688) üzenetére


Tonyk
veterán

kylek repo le van halva napok óta

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13691) tomi5244 válasza Tonyk (#13685) üzenetére


tomi5244
őstag

Annyit még akartam kérdezni, hogy eddig ffp nélkül használtam a nas-t és vele a TS-t. Frankón megy így is de kérdés, hogy most az ffp telepítését követően érhetnek e meglepetések? Automatic beállításara is értendő a dolog, pl elérési utak, config fájlok vagy bármi.

(#13692) Tonyk válasza tomi5244 (#13691) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi meglepetés nem érhet. Az ffp-t lényegében olyan, mint androidon a root.
Én a helyedben még a programcsomagos TM-et is leszedném, és ffp alól tenném fel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13693) tomi5244 válasza Tonyk (#13692) üzenetére


tomi5244
őstag

Igen, végül is jogos, mert gyakorlatilag minden tutorial leírás (köztük a tied is) az ffp telepítésével indít és utána arra pakolgatja fel a használni kívánt appokat. Nálam meg ugye most fordított a helyzet.

(#13694) rsf válasza rsf (#13686) üzenetére


rsf
senior tag

Kicsit pontosítanék:
Ha az egész settings.json filet cseréli az ember akkor tényleg le kell állítani a TM-et.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13695) Tonyk válasza rsf (#13694) üzenetére


Tonyk
veterán

Kicsit én is pontosítanék:
A settings.json bárminemű módosítása esetén célszerű leállítani a TM-et! Ellenkező esetben visszakerülhet a már beolvasott érték a fájlba. Hogy nálad miért maradt meg az rejtély, de rendszerint ez szokott lenni a "pedig már beállítottam" c. hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13696) rsf válasza Tonyk (#13695) üzenetére


rsf
senior tag

Én sem tudom, de azt gondolom más is észrevette, hogy ha a Transmission remote GUI ban átállít több paramétert akkor abból is valami megmarad és valami nem újraindítás után.
Szerintem itt kezdődnek a rejtélyek.
Más.
Ha beállítottam mindent akkor érdemes leállítani az ffp csomagot?
Leállítás után már nem is lehet majd az mc-t indítani?
Bocsi, de nem értek a Linuxhoz.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13697) Geripapa válasza rsf (#13696) üzenetére


Geripapa
aktív tag

én még ez nem vettem észre...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13698) Tonyk válasza rsf (#13696) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha leállítod az FFP-t, nem lesz ssh-d, így minden ami ott megy elérhetetlen lesz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13699) rsf válasza Tonyk (#13698) üzenetére


rsf
senior tag

Közben kipróbáltam. De az SSH az admin felületről telepíthető miért nem megy FFP nélkül?
Mindenesetre beállítottam mindent amit akartam ha még jön vmi akkor csak engedélyezni kell.
Úgy vettem észre, hogy a CPU terhelés is lejjebb ment, mert mióta bekapcsoltam a TM-ben a titkosítást figyelem a CPU használatot.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13700) rsf válasza Geripapa (#13697) üzenetére


rsf
senior tag

Próbáld ki légyszi ha nem gond, hogy a TM remote Guiban a Beállítások/Hálóza(WAN)t fülön bekapcsolod a titkosítást, majd ujraindítod a nast. Ujraindítás után(pl. áramszünet) nekem ez és még pár biztonsági beállítás visszaállt alapra. Ez régen nem zavart, de olvastam ezt: [link]
Lehet, hogy paranoiás vagyok, de ha ezeket tudja a TM akkor én szeretném ezeket a funkciókat stabilan használni. :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.