Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) feco93 válasza Tonyk (#13100) üzenetére


feco93
tag

Először is köszönöm hogy próbálsz segíteni.

Internet a NSA-on van pingeltem ezzel a paranccsal: ping -4 217.20.130.99 Így érkezik válasz a kérésekre. Így gondolom van internete. Azt a parancsot azért adtam ki mert gondoltam ha van valami baja akkor azt látszani fog. De ezek szerint tévedtem. Igen valószínűleg egy "user error" de szerintem az hogy egyik településről a másikra át került nem okozhatna ilyen hibát. S előtte működött. Esetleg még valami ötlet?

(#13102) feco93 válasza Tonyk (#13100) üzenetére


feco93
tag

Viszont érdekes mert más oldalról tölt le és fel is. Viszont az n****-ról viszont nem tölt le semmit. :( Az ffp verziója 0.7/arm, TM 2.83-as.

(#13103) Tonyk válasza feco93 (#13102) üzenetére


Tonyk
veterán

TM a trackerre mit ír? Akár egy torrenten akár magán a trackeren nézve.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13104) feco93 válasza Tonyk (#13103) üzenetére


feco93
tag

http://*.n****.**:2710
Last Announce: N/A
Announce in progress
Last Scrape: N/A
Seeders: N/A
Leechers: N/A
Downloads: N/A

Annyi eltérés van hogy másiknál udp van a http:// helyet, de ugyan úgy ismerten neki a többi adat. Viszont érdekes ma reggel el indult rajta a letöltés. De a feltöltés sajnos még mindig nem. Annyit csináltam hogy bekapcsoltam a saját NSA 210-esemet. Mert ez a 310S a testvéreméké.

[ Szerkesztve ]

(#13105) Tonyk válasza feco93 (#13104) üzenetére


Tonyk
veterán

Announce in progress ....

Feltöltéshez helyesen beállított portforward kell, ill a TM-ben ki kell kapcsolni a port forwarding engedélyezését.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13106) feco93 válasza Tonyk (#13105) üzenetére


feco93
tag

Nem meg van mi volt a baja. A DNS szolgáltató volt fix-re állítva és most át írtam a helyesre ami nálunk jól működik és minden oké vele. A portforward jó volt. Csak ez a hülye DNS kevert bele. Mert most hogy átírtam már opent is írt a TM.

Köszi hogy segítettél! :)

(#13107) krealon válasza feco93 (#13101) üzenetére


krealon
veterán

"Internet a NSA-on van pingeltem ezzel a paranccsal: ping -4 217.20.130.99 Így érkezik válasz a kérésekre. Így gondolom van internete."

Rosszul gondoltad.
Ezzel csak az IP szintu kapcsolatot tesztelted le, de mint koztudomasu, DNS (Domain Name System) feloldas nelkul, mit sem er az internetkapcsolat.
ping -4 prohardver.hu
parancsot hasznalva a DNS mukodokepesseget is le tudod tesztelni.

(#13108) feco93 válasza krealon (#13107) üzenetére


feco93
tag

Köszönöm a magyarázatot.

Sajnos erre nem gondoltam. :(

(#13109) #15680768


#15680768
törölt tag

Sziasztok!

Látom, volt téma régebben a serviio telepítése erre a NAS-ra.
A tegnapi napon én is megpróbálkoztam vele, de elakadtam azokkal a leírásokkal.

Lenne olyan kedves valaki, és adna egy számomra is használható leírást a telepítés menetéről?

Előre is köszönöm! :)

(#13110) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tmben valahogyan meg lehet oldani azt, hogyha éppen jön le egy torrent, akkor legyen a feltöltés max 10 kb, de ha végzett áljon vissza korlátlanra?

Mert elég idegesítő, h linux live CD letöltése lassabb, mint egy másik linux seedelése... :/

Illetve lehet utólag trackert csatlakoztatni a torrenthez? :F

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13111) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. elkövettem egy alapvető hibát...
a vinyó betelt...
a gép nem tud rá csatlakozni, amíg tudott, addig pedig nem tudtam róla törölni meg semmi...
ma beraktam asztali gépbe, ott nincsen neki betüjele (a vinyó nfts elvileg....)
betűjelet nem lehet neki adni.
külsö rackbe téve inicializálni kéne de nem tudja.
kérés, hogy tudom megolddani hogy ne keljen formáznom és mégis tudjak valamivel bármivel törölni róla hogy a nasra rátudjak csatlakozni és a vinyóó tartalmát is lássam? :D
(próbáltam hirens bootal is a vinyót elérni. rawnak ismeri fel és semmit sem lehet vele kezdeni)

(#13112) Joshi válasza bb.bocs (#13111) üzenetére


Joshi
titán

Ami szinte biztos az az, hogy a fájlrendszer nem NTFS. :( Kellene olyan Wines progit telepítened, ami kezeli a Linuxos Ext fájlrendszert. ;)

(#13113) bb.bocs válasza Joshi (#13112) üzenetére


bb.bocs
őstag

pl? :) érdekes mert zt irta multkor aszem anason keresztül a winben hogy ntfs...

(#13114) Joshi válasza bb.bocs (#13113) üzenetére


Joshi
titán

Ha a Win nem látja, akkor tuti hogy nem ntfs. :( A Win ntfs és fat fájlrendszert kezel.

Pl? Keress rá. ;)

(#13115) bb.bocs hasonló keresést eszközölj.

[ Szerkesztve ]

(#13115) bb.bocs válasza Joshi (#13114) üzenetére


bb.bocs
őstag

maga a win nem... de motst már a nas sem valamit biztos bent trolkodtunk vele... azért az adatok között van ami kéne :P kérdés ha formázom akkor a nason lévö alkalmazások amiket feltettem php stb eltünnek? azokat ugye a vinyóra menti?

(#13116) bb.bocs válasza Joshi (#13114) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi.az elwsöt meg is találtam én is ilyesmit próbáltam.- holna melóba beviszem megint rádugom gépre :)

(#13117) bognor


bognor
csendes tag

Sziasztok!

Egy ilyen NAS vásárlásán gondolkodom, de lenne pár kérésem hozzátok, mégiscsak több tapasztalatotok van...

Alapvetően 3 dologra lenne hasznáva, HA TUD ILYET:

-biztonsági mentés a PC-s vinyó egy könyvtáráról (meló)
-Torrent le és feltöltés kb 10db (hogy ne legyen hit'n'run, és ne kelljen mennie a gépnek feleslegesen)
- A NAS usb-n keresztül gyakorlatilag külső winyóként csatlakozzon/viselkedjen egy WD media playerhez (letöltött filmek megnézése a cél, tv még nem tud ilyet... LCD+HDMI, de még buta :D)

Ha esetleg távolról, neten keresztül is elérem (pl melóból) az már grátisz, ha meg van Wake up LAN, és működik is, az még jobb.

Tudja ezeket különösebb varázslás nélkül?

Köszi! :R

(#13118) #79335424 válasza bognor (#13117) üzenetére


#79335424
törölt tag

USB -n nem tudod csatlakoztatni külső meghajtóként. Ez csak hálózati csatlakozással lehetséges.

(#13119) mobilizmo válasza bognor (#13117) üzenetére


mobilizmo
addikt

"- A NAS usb-n keresztül gyakorlatilag külső winyóként csatlakozzon/viselkedjen egy WD media playerhez (letöltött filmek megnézése a cél, tv még nem tud ilyet... LCD+HDMI, de még buta :D)"
Ez nem fog menni csak ha kiszereled a HDD-t belőle és berakod egy USB-s külső házba. WD media player nem hálózatos? Ha igen, egyszerűbb lenne azt is bekötni a hálózatba.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13120) s4tch válasza mobilizmo (#13119) üzenetére


s4tch
veterán

MiniDLNA vs. Plex: utóbbinak szebb a web gui-ja... Egyébként zenére sokkal jobb a MiniDLNA. Elsősorban zeneszervernek használom a NAS-t, és a hálózati lejátszó és a control point is összehasonlíthatatlanul gyorsabban dolgozik a minidlna-val. Pl. az egyik nagyobb mappát, amiben kb. 230 alkönyvtár/album van, a minidlna-n keresztül ~2 másodperc playlisthez adni, a Plexen keresztül kb. fél perc ugyanez. A frissen felmásolt zenék perceken belül elérhetőek a minidlna-hoz csatlakozva, a Plexet viszont kézzel kell frissíteni. A Plex alól ki is fogom szedni a zenéket, semmi értelme.

A filmeket mondjuk a Plex kétségtelenül szebben prezentálja, és filmeknél valahogy könnyebb elfogadni a lassabb böngészést.

(#13121) synar


synar
őstag

Sziasztok!
Vennék egy Western Digital Caviar Green Sata3 / 64MB Cache 3 TB HDD-t, a 310-esbe. Mit javasoltok, a beüzemelés előtt elvégezni parkolás, hűtés stb.? Köszönöm a válaszokat előre is.

(#13122) bognor válasza mobilizmo (#13119) üzenetére


bognor
csendes tag

A WD player nem hálózatos sajnos...

(#13123) mobilizmo válasza bognor (#13122) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát ez így nem jó :-(

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13124) shteer válasza synar (#13121) üzenetére


shteer
titán

Parkolás 300 sec-re vagy off - típus alapján Én mást nem csináltam.

..szerintem jónak tűnik

(#13125) synar válasza shteer (#13124) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm, akkor azt megpróbálom én is beállítani.

(#13126) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

Találkoztatok olyannal, hogy bekapcsol a NAS (320s egyébként) és minden LED folyamatosan világít rajta, de nem történik más? Nem elérhető, a hálózati interfésze teljesen halottnak látszik. Hallhatóan a diszkek felpörögnek és a ventilátor is megy.

akkountvadasz

(#13127) Tonyk válasza Lin3Lord (#13126) üzenetére


Tonyk
veterán

Valamelyik led piros?
USB-led is világít és nem alszik ki?
Power led villog vagy folyamatosan világít?
Kézikönyvét olvastad a hibajelzésekkel kapcsolatosan?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13128) hodostamas válasza Lin3Lord (#13126) üzenetére


hodostamas
addikt

Nekem 310s-en volt ilyen. Világott minden LED folyamatosan, és sehogy nem értem el a NAS-t, kikapcsolni se tudtam a gombjával. Áramtalanítás után jó lett.

(#13129) Lin3Lord válasza Tonyk (#13127) üzenetére


Lin3Lord
tag

Nem piros egyik sem, folyamatosan világít minden led, még az usb is. Áramtalanítás nem segített rajta, a hálózati interfész viszont egyáltalán nem jelez viszont a switch amire rá van lógatva az lát eszközt azon a porton.

akkountvadasz

(#13130) Mr Dini válasza Lin3Lord (#13129) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet, h a router ébreszti fel mondjuk a dhcp ellenőrzésnél? :F Nekem a wines laptop csinált random bekapcsot, míg át nem álltam linuxra és állítottam manuálra a network konfigot. :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13131) imSG


imSG
csendes tag

Sziasztok!
Plexet szeretnek telepiteni az NSA-310Semre, de az ffp-ig se jutok el.
A HDDre torteno teleitest probaltam, de nem jön össze. Puttyal beenged, de amint ENTERt ütök az alabbi parancs utan ez a képernyő fogad. Nagyon nem vagyok jartas a temában, és hiaba olvastam vegig a forumot nem lettem okosabb, ezert szeretnek segitseget kerni.

[ Szerkesztve ]

(#13132) Geripapa válasza imSG (#13131) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Kezdjük előröl!

Telepítsd az ffp-t a programcsomagok közül.

Ha ez megvan szólj!

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13133) tigrici válasza s4tch (#13120) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv.
A plex mint média szerver annyival tud többet mint a Twonky hogy lehet listázni "év,műfaj,rendező,szinész,stb" szerint.Azaz ha a Twonkyn nincs felirat a Plexen se lesz.De viszont ha médiahivatkozásként van használva akkor az igazi.Van boritó,héttér,leirás ,felirat,és persze bármikor folytatható a film.Persze mivel a nas erőforrásai gyengécske ezért sokszor manuálisan kell beállitani a hozzáadott mappákat,de cserébe ez lesz belőle.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#13134) imSG válasza Geripapa (#13132) üzenetére


imSG
csendes tag

Szia! Most tudtam csak foglalkozni vele! Újratettem!

(#13135) Geripapa válasza imSG (#13134) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Akkor putty nálad a te ip-d kell beírni. Port ugyan az, ssh marad. Felhasználói név 'root' jelszó meg az admin jelszó.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13136) imSG válasza Geripapa (#13135) üzenetére


imSG
csendes tag

Bent vagyok.

(#13137) Mr Dini válasza imSG (#13136) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor add ki a slacker -u -t, majd a slacker -a plex -et, csillagozd meg a legfrisebbet, okézd le és várj. Ha ez megvan indítsd el/konfiguráld azt ennyi! ;)

Más:

Srácok tudnátok segíteni az automatic konfigjában? (Gyári tmre kéne töltenie!) Tesóméknak szeretném megcsinálni, mivel az én netemen nem lehet torrentezni :DDD. nC*re lenne az rss forrás. Valaki esetleg meg tudna dobni egy működő beállítással? (Persze rss url nélkül :D)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13138) shteer válasza Mr Dini (#13137) üzenetére


shteer
titán

Íme, automatic beüzemelése

..szerintem jónak tűnik

(#13139) imSG válasza Mr Dini (#13137) üzenetére


imSG
csendes tag

slacker -a után kivalasztom a plexet, majd leokézom.
Az alábbi leírás szerint: http://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_12182-12182.html
folytatom a
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh paranccsal
erre az alábbi hibát írja:
chmod: cannot access `/ffp/start/plexmediaserver.sh': No such file or directory

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-09/07/416339_ra5mescxf178ofyr_kepkivagas_2.png

[ Szerkesztve ]

(#13140) Mr Dini válasza imSG (#13139) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem telepítetted. ;)

A slacker -a plex után csillagozd is meg (vagy kattints be a [ ] közé, vagy space ha a plexen vagy) és utána enterezz/okézz.

Mutatja is a screenshot, h installed: -.

Shteer:

Ez volt a kiindulópontom. De nem működik, gondolom mert a gyári tmnek más a mappája...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13141) tigrici válasza imSG (#13139) üzenetére


tigrici
aktív tag

Akkor a PLEX:

Feltétel: FFP megléte.
Lépjünk be SSH n a putyba.

töltsük le a skriptet egy nekünk tetsző könyvtárba:
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

majd ki kell bontani:
funpkg -i path/to/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

ha ezekkel megvagyunk telepitsük:
/ffp/start/plexmediaserver install

vagy slcker -i
kijelöl : plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

itt várjuk még végez.

inditsuk el:
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
/ffp/start/plexmediaserver.sh start

leállitás:
/ffp/start/plexmediaserver stop

várjunk 5-10 percet még elindul.

ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a:
http://IP:32400/manage

ez egy régebbi leirás,nyugodtan lehet régebbi verziot is telepíteni,hiszen a szerver frissithetó már müködés közben is.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#13142) imSG válasza Mr Dini (#13140) üzenetére


imSG
csendes tag

Sejtettem, hogy valami itt nincs rendben.
NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!! Feltelepült!

El is érem, már csak az "Első lépések"-nel homokorazik vadul, de remélem beindul rendesen.

(#13143) Lin3Lord válasza Lin3Lord (#13129) üzenetére


Lin3Lord
tag

TTL kábel használatával u-boot alatt a környezeti változókat alaphelyezbe állítva sikerült bebootolni :)

> resetenv
> reset

Újraindítás után a hátulján lévő reset kapcsoló segítségével egy hosszú csippanás után "Open backdoor ... " üzenetet, majd még egy sípolás után "Reset admin password & ip setting ........" barátságos üzenet, majd végül a három hosszabb sípolást kivárva a "remove configuration (etc/zyxel/config) and reboot" üzenet fogadott, ekkor egy újabb újraindítás következett és utána máris elindult rendben a NAS :))

## Booting image at 02000000 ...
Image Name: Linux-2.6.31.8
Created: 2014-02-10 7:44:27 UTC
Image Type: ARM Linux Kernel Image (uncompressed)
Data Size: 5915368 Bytes = 5.6 MB
Load Address: 00008000
Entry Point: 00008000
Verifying Checksum ... OK
OK

Starting kernel ...

...

egiga0: link up, full duplex, speed 1 Gbps
ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): egiga0: link becomes ready

...

Starting app_wd...
core_checksum : 5a4cdb4c66fd1c7ad236648f52f918c3
fwversion : V4.70(AANV.0)
img_checksum : 55e188d86ec80e9f83191e2329513b0d
modelid : AF03
revision : 41151
romfile_checksum : 9C2D
zld_checksum : a3065669d0ccc050e03b28a8aac9ecb7
GbE port 0: TxEnable WA - Enabled, deep=1, tx_en_bk=1

Sok lehetőség van benne egyébként, ha lesz időm neki esek jobban :)

akkountvadasz

(#13144) Tonyk válasza Lin3Lord (#13143) üzenetére


Tonyk
veterán

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13145) Sempii


Sempii
csendes tag

Sziasztok! :)
A nas 325-re egy jó ideje már feltettem a plexet viszont most elvileg kijött egy új frissítés. Valaki próbálta már frissíteni?

(#13146) tigrici válasza Sempii (#13145) üzenetére


tigrici
aktív tag

a plex a webes felületen felkinálja a frissítést ha van és meg is csinálja.valahogy így.
" Plex Média Szerver frissítés elérhető "! Letöltés azonnal "

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#13147) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Nekem minidlna van a Nas-on és pendriveren van még a ffp. Viszont ez egy 2GB-os pendriver s a eusb-disk-2-0-pmap5\ffproot\ffp\tmp\minidlna helyen van egy minidlna.log fájl ami 1,7 GB. Ez gondolom nem normális dolog. Kérdés ezt lehet törölni? S ha igen hogyan tudom törölni?

(#13148) feco93 válasza feco93 (#13147) üzenetére


feco93
tag

Sikerült!

Ha valaki ilyen problémával küzdene itt talál segítséget: [link]

(#13149) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő nassolóként a következő - teszem hozzá alapvető hiányosságokat feltételező - kérdéseim lennének.
- Megváltoztatható a NAS-ben lévő meghajtó könyvtárszerkezete? Létrehozhatok a gyökérkönyvátrban új mappákat?
- Hálózati meghajtóként csatlakoztattam a gyökérkönyvtárat, így másolom a fájlokat. Van erre NAS-specifikusabb módszer, vagy így teljesen jó? (LÁtom, illetve olvasom, hogy a zPilot-tal lehet importálni. Az oké, hogy a képet, videót, zenét különválasztja, de hova teszi pl. a szöveges fájlokat?

Egyelőre ennyi, a többi kérdés majd a próbálkozásaim után. :)

Köszönöm: G.

[ Szerkesztve ]

(#13150) synar válasza Gabonetta (#13149) üzenetére


synar
őstag

Itt tudsz mappákat létrehozni, a "Megosztások" menüben:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.