Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) shteer válasza mobilizmo (#13343) üzenetére


shteer
titán

Nálam is okés a külső felirat - egy kivétel volt eddig. A búra alatt S3 részeinél nem emelte be

..szerintem jónak tűnik

(#13352) tigrici válasza mobilizmo (#13340) üzenetére


tigrici
aktív tag

hogy semmivel azt nem mondanám.mert a plexel mint hivatkozás tökéletesen jön.mint dlna ugy nem.serviio szintén van felirat csak ott meg az ékezetes elnevezésekkel van bibi.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#13353) aiminet


aiminet
tag

Hello!

Segitség kéne, transmission tuzfal probléma
Asus rt-n18u routerem probáltam port engedélyre és mac.
Nem sikerult.

Help!!!!!!!!!!!!

http://logout.hu/dl/upc/2015-10/05/293283_mviusu8c0xm0mmrn_screenshot_4.jpg

(#13354) Tonyk válasza aiminet (#13353) üzenetére


Tonyk
veterán

Portforward elől vedd ki a pipát a tm-ben. (épp a lényeg van letakarva a felugró ablakkal.) Az 51283-as portot pedig a routerben forwardold a NAS fix ip-címére (vagy static dhcp-s címére)!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13355) aiminet válasza Tonyk (#13354) üzenetére


aiminet
tag

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-10/06/293283_y3y1szwhlsdblhqn_screenshot_10.jpg

[ Szerkesztve ]

(#13356) Tonyk válasza aiminet (#13355) üzenetére


Tonyk
veterán

Állítsd át az IP-állomány befejező címét: 192.168.1.100-ra.
A nasnak meg (nason belül), add meg ip-nek a 192.168.1.101-et , átjárónak és dns-nek pedig a 192.168.1.1 -et
Aláhlózati maszk pedig 255.255.255.0

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13357) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy tudom a dinamikus IP címem ellenére elérni kívülről is a NAS-omat?

Előre is köszi!
Üdv
Thomas

(#13358) Tonyk válasza Thomas16 (#13357) üzenetére


Tonyk
veterán

Regisztrálsz valamilyen ddns szolgáltatásra. pl noip , és azt beállítod a routeredben (vagy a nason)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13359) Thomas16 válasza Tonyk (#13358) üzenetére


Thomas16
tag

Köszi! :)

Valahol találok részletes leírást is? :D

(#13360) Mr Dini válasza Thomas16 (#13359) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Használd fent a keresést. Tucatszor leírtuk már itt. Biztos hogy fogsz találni részleteset a noip keresőszóval. ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13361) gtib


gtib
csendes tag

Sziasztok,letrehoztam egy ilyen megosztast manualisan a smb.conf-ban:

[guest]
path = /i-data/27e2efe3/admin/download
valid users = nobody "guest" "admin"
read list = "guest"
follow symlinks = yes
strict allocate = yes
; NO Action-log or Recycle-Bin

amivel a guest szepen latja az en letolteseimet az admin/download mappaban, szep is, jo is egeszen az elso ujrainditasig, amikor is visszaall az eredeti configra(/i-data/27e2efe3/guest). Mi okozhatja ezt? Erdekesseg meg, hogy ha a configot backupolom smb.conf2 nev alatt akkor az is eltunik az /etc/samba/ konyvtarbol.

Koszonom.

(#13362) Tonyk válasza gtib (#13361) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem szerkesztheted az smb.conf-ot, ill szerkesztheted, de újraindításkor felülírja azokkal az adatokkal, amiket a web-es felületen beállítottál.
Ha ez így nem jó, tedd fel ffp alól a smb-t. Azt már majd tudod konfigolni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13363) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Ha a NSA310S-ben a transmissiont a saját csomaglistájából telepítettem fel, akkor hogyan tudok jelszót és felhasznáó nevet beállítani?
Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy hogyan tudnám a cikkben leírt program telepítést alkalmazni? Nekem állandóan azt írja ki, hogy fájl vagy mappa nem található. :(

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13364) Geripapa válasza zulu_mester (#13363) üzenetére


Geripapa
aktív tag

[link]

Lehet kellene csinálni egy leírást amiben össze vannak szedve ezek a kérdések...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13365) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

szerintetek melyik a jobb?
ha van 2 HDD-m, és az egyik a nason belül van, a másik pedig USB-n csatlakozik a nashoz
vagy
2 HDD-s nasban van mindkét HDD.
raid tükrözés nem kell, abszolút csak film/sorozat nézés, illetve torrentezéshez van használva.
tervezem, hogy lecserélem az nsa310s-t egy nsa320s-re.
Érdemes, vagy jól van az úgy külső hdd-vel?

(#13366) teak85


teak85
csendes tag

Hello!
Zyxel NSA325v2-re plexmediaservert feltettem és mikor nyitnám a GUI-t akkor 'Ehhez az XML-fájlhoz nem tartozik stíluslap-információ"
Vajh ez mitől vala?

Eddig máshol mindenhol megy szépen a plex.

Köszi!

IT SZERVIZ

(#13367) shteer válasza Mad_Wolf (#13365) üzenetére


shteer
titán

Miért használnád külsőként?

..szerintem jónak tűnik

(#13368) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Hard reset esetén, minden visszaáll alapra, telepített programok, ffp is, törlődnek. Nyilván a merevlemezeken megmarad minden. Ha újratelepítek mindent, ffp-t, transmission-t, akkor utóbbi meg fogja találni a torrent fájlokat vagy újra le kell tölteni mindet?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13369) Mad_Wolf válasza shteer (#13367) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

akkor használnám külsőként, ha maradok a 310s-nél, ami ugye 1 HDD-s.
ha lecserélem a 320s-re, ami 2 HDD-s, akkor nyilván mindkettő benne lenne.
a kérdés az, hogy érdemes-e szerintetek lecserélni, vagy jól van az úgy, ahogy most van: 1 kint, 1 bent :)

(#13370) zulu_mester


zulu_mester
tag

Az lehetséges, hogy 310s-en az ffp eltűnik a csomaglistából a telepítés után?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13371) Freakadude


Freakadude
csendes tag

Sziasztok,

NSA 320-am van. FFP van. Elérése biztosított bárhonnan a netről.

Amit el szeretnék érni az az, hogy tudjak más eszközökről/számítógépekről az interneten keresztül streamelni videókat a NASról transcode nélkül. Cél az lenne, hogy pl más családtagokkal is meg tudjak osztani videókat és ők megfelelő elérés biztosítása után tudjanak streamelni (nem letölteni!) videókat a saját gépükre egy lejátszóba (pl VLC vagy akármi).

Olvasgattam sokat de igazi jó megoldást még nem találtam meg erre.

* Beépített web publish ugye nem erre való. Kilőve.

*Van aki szerint a dolog kb annyira egyszerű, hogy szimplán egy FTP vagy sFTP kapcsolaton keresztül megoldható ez de nekem valamiért az istenért nem sikerült streamet elindítani holott az FTP hozzáférést és kapcsolódást meg lehetett oldani simán egy browserből. Ez a fenti problematika miatt részlegesen kilöve.

* Felraktam Plex Media Servert aztán rájöttem tegnap egy próba után, hogy hiába állítom be a Server beállításokban, hogy Remote elérés esetén is menjen minden transcode nélkül valamiért mégis azt a hibaüzenetet kaptam streamelés megkisérlésekor, hogy a szerver nem elég erős a Transcode-oláshoz. Kilöve.

* Olvastam Emby nevű programról, ami lehet a célnak megfelelne (aztán lehet hogy ez is csak egy Plex jellegű alternatíva) de ott meg ahogy nézem nulláról kéne összeszedni minden dependency-t meg talán még házilag compile-olni kéne a progit is mivel kész csomag nem létezik erre a NASra és a linux tudásom ezt a szintet még nem éri el. Kilöve.

* Serviioban gondolkozok még mert arra is van leirás, hogyan lehet felpakolni de ennek még azért nem ugrottam neki mert ez is egy némileg nagyobb feladatnak igérkezik illetve nem vagyok benne biztos, hogy megéri-e hisz lehet a végén ezzel SEM fogok tudni úgy megosztani ahogy szeretnék (stream transcode nélkül). Szóval ez még nyitott úgyhogy ha pl ezzel valakinek van tapasztalata azt szívesen venném.

Egyéb ötlet valakitől, hogyan lehetne ezt leghatékonyabban és a NAS nem épp erős mivoltát figyelembe véve leginkább erőforrás kímélően megoldani?

Üdv

(#13372) s4tch válasza Freakadude (#13371) üzenetére


s4tch
veterán

Ezen én is gondolkodtam (5 hónapos lesz a fiam, a róla készült videókat osztottam volna meg hasonló módon), aztán végül az lett a vége, hogy feltöltök mindent privát videóként a youtube-ra, és ezeket a linkeket osztom meg a családdal.

(#13373) Freakadude válasza s4tch (#13372) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Youtube az én esetemben nem megoldás.

(#13374) Petike168 válasza Freakadude (#13371) üzenetére


Petike168
aktív tag

Szerintem itt is a VPN lesz a megoldás, mint azt már többször javasolták is hasonló témakörökben. Ott aztán vagy DLNA-n keresztül játszák át, vagy simán hálózati meghajtóként csatlakoztatják a NAS-t. Ha mindenáron transcode nélkül akarod megúszni.

(#13375) Freakadude válasza Petike168 (#13374) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Ezt a VPN-en keresztül lesz megoldást kicsit bővebben ki tudnád fejteni? Nem vágom, hogy streameléshez miért pont VPN lenne a megoldás.

Amúgy transkodolást mindenképp ki kell zárni mert a NSA320 nem egy erőgép és kizárt, hogy megbirkózzon ezzel a feladattal. A videók meg ugye minden lehetséges formátumban vannak (de leginkább mkv-k).

Üdv

(#13376) Petike168 válasza Freakadude (#13375) üzenetére


Petike168
aktív tag

- Azért mert az ftp-t kizártad, mivel szeretnéd, hogy a videók azonnal elinduljanak és ne kelljen másolgatniuk( teljesen jogosan teszem hozzá).

- Csinálhatnál esetleg egy web szervert a nas-ra, ami konkrétan csak egy media könyvtár funkciót lát el beépített letjátszóval, ami a nas-on lévő média tartalmakra mutat (mintha egy mini youtube-it csinálnál). De szerintem ezt se lehet megúszni átkódolás nélkül és a felépítése se a legegyszerűbb, én is csak külföldi fórumokon olvastam róla. Meg ugye szintén nem erre a hardverre van ez tervezve.

- Tehát ha másolás és átkódolás nélkül akarod megúszni, akkor marad az hogy VPN-en becsatlakoznak. Ez nem kimondottan stream lesz, de ha akarják akkor a te nas-odról futtatják( lényegében akkor ez lesz a streamelés), ha akarják át is másolhatják.

Természetesen azért az internet sávszélesség is számít. Hiába van Neked 500 megás neted(gondolom jó neted van, ha streamelésbe gondolkodsz átkódolás nélkül), ha a másik oldalon csak 5 megás. Az életbe nem fog tudni lejátszani mondjuk HD filmeket amik Nálad vannak akadás nélkül(hacsak át nem másolja, amire szintén lesz lehetősége VPN-en keresztül).

(#13377) Freakadude válasza Petike168 (#13376) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Hmm köszi a részletesebb választ. VPN-es megoldás habár lehet működhetne ahogy leírtad de valószínűleg nem lenne a legpraktikusabb szülő szemszögből nézve. Azért észben tartom ezt is mint megoldási lehetőséget ha végképp nem találok jobbat. Szóval köszi!

Üdv

(#13378) #64747520 válasza Mad_Wolf (#13369) üzenetére


#64747520
törölt tag

Jól van az úgy. Ha mindenképp cserélnél akkor meg a 325v2-re érdemes.

(#13379) Petike168 válasza Freakadude (#13377) üzenetére


Petike168
aktív tag

Közben találtam egy ilyen megoldást is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13380) Freakadude válasza Petike168 (#13379) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Köszi az infót. Elolvasva ha jól értelmezem a dolgot ez IS lényegében FTP kapcsolat alapon csinálná a dolgokat csak éppenséggel XBMCt használva mint klienst. Gondolom ha működésre tudnám birni az FTPs elérésen keresztül a dolgokat akkor XMBC nélkül is mennie kéne. Mindenesetre ha minden kötél szakad ennek is jobban utánanézek majd.

(#13381) Petike168 válasza Freakadude (#13380) üzenetére


Petike168
aktív tag

Ha csak simán ftp-n keresztül csatlakozol, akkor alapból csak lementeni tudod a videókat/képeket. Tehát az, hogy 2-er rákattintasz és elindul nem fog menni. Nem ismerem én se ezt az xbmc-t, szóval nem tudom hogy működik.

(#13382) Freakadude válasza Petike168 (#13381) üzenetére


Freakadude
csendes tag

Meg is lett a megoldás. Faszább és egyszerübb lett így mint gondoltam. Köszönet a tippért :)

Meg is osztom itt mindenkivel hátha másnak is hasznos lesz ez.

Szóval a megoldás tényleg FTP vagy sFTP kapcsolat + XBMC/KODI.

1) Sima FTP eléréses módszer:

2) NAS admin oldalán FTP elérést bekapcsol. Portot Routeren megnyitni kifelé. NASon továbbá pipáljuk be a Customize the Range for Port transfer dobozt is és adjunk meg egy 10-100 port közötti tartományt. Ezt is nyissuk meg a routeren. (Enélkül létesül ugyan az FTP kapcsolat de valamiért nem olvas be semmit)

3) Csináljunk magunknak egy USB stickre egy hordozható OpenElec/Kodi installt.
Pontos mikéntje itt tekinthető meg de nagyon egyszerű és fájdalommentes a folyamat:
[link]

Eredmény az lesz, hogy lesz egy bootolható PC-be dugható USBs Kodi rendszerünk.

3) Kodiba bebootolva egyszerüen adjuk hozzá a kivánt könyvtárakat forrásként ftp protokollt választva.

4) Kodin keresztül könnyedén elérjük a NAS-on tárolt videóanyagunkat amit szépen streamel is nekünk.

Ugyanez megoldható sFTPn is csak ott értelemszerüen más porttal dolgozik az ember és a Kodiban meg ftp helyett sFTP elérést ad hozzá az ember.

Szóval köszönöm a tippet mert ezzel most sokat segitettél! :)

(#13383) Neoka


Neoka
aktív tag

sziasztok,

szeretném kívülről elérni a NAS FTP-jét?
ftp://ddncím:12221 címen próbálom de nem megy.


A routerben próbáltam a protokollt Both-ra állítani, de úgy sem ment.

MI hiányzik még?

(#13384) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Nah sikerült megoldani a telepítést meg a konfigolást. Már csak egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet a transmission letöltési mappájába gépről feltölteni fájlokat? Nekem sajnos nem jött össze, mindig azt írja, hogy engedély kell hozzá, de semmi olyan ablak nem jön fel, hogy írjak be esetleg valami azonosítót. Mi a teendő ilyenkor?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13385) Tonyk válasza Neoka (#13383) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó ip címre van forwardolva a 12221 (ip-t kitakartad, tök feleslegesen)?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13386) Petike168 válasza Freakadude (#13382) üzenetére


Petike168
aktív tag

Nincs mit, örülök hogy megy, de egy kicsit nem bonyolítottad túl ezzel a boot-os Kodi/XBMC-vel? Mármint ahogy nézem ezt simán lehet telepíteni programként windows/linux alá is.

(#13387) Synaptic


Synaptic
senior tag

Létezik még olyan free dns szolgáltatás amit támogat a 310 ? . Nálam hetek óta nem jó a noip sem.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13388) zambozoli válasza Synaptic (#13387) üzenetére


zambozoli
senior tag

Routerbe nem tudod átteni?
Ott nagyobbak a lehetőségek:
Ha van custom link, akkor jó lehet egy sima magyar ipdns.hu nálam két éve megy csont nélkül legalábbis nem vettem észre ha le is álltak :D .

Üdv:ZZ

(#13389) Synaptic válasza zambozoli (#13388) üzenetére


Synaptic
senior tag

T-s speedport routerem van. Ott is csak pár előre beégetett lehetőség van és már azok sem jók :(

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13390) Freakadude válasza Petike168 (#13386) üzenetére


Freakadude
csendes tag

De némileg túlbonyolítottam az USB megoldással de elsőre most ez tűnt a leggyorsabbnak (nem akartam saját gépre otthon most KODI-t felrakni) egy teszt erejéig. Mivel édesanyám gépére fogom ezt a stream megoldást megoldani oda valszeg fixen rakok egy KODI-t a windows gépre.

Viszont ez az USB megoldás arra nagyon frankó ha az ember esetleg útközben van és valakinél egy másik PC-n akar mondjuk ad hoc streamelni és akkor csak bedugja és huss....

(#13391) Petike168 válasza Freakadude (#13390) üzenetére


Petike168
aktív tag

Igen, valóban :) Remélhetőleg akkor stabilan fog működni.

(#13392) zambozoli válasza Synaptic (#13389) üzenetére


zambozoli
senior tag

Gáz.. nagyon gáz. Így nem sok lehetőséged maradt. :(
Ha van fent FFP biztos lehet még valamit mókolni, de ez már Tonyk asztala, keresd meg hátha tud segíteni!

Üdv:ZZ

(#13393) Synaptic válasza zambozoli (#13392) üzenetére


Synaptic
senior tag

Köszönöm a végére csak megoldódott a noip-s dolog. Azt nem tudtam hogy 1-2 év elteltével újra kell regisztrálni a virtuális domaint. Lejárt szegénykém :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13394) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Egyik napról a másikra nem érem el a nas-t. ( se a webes felületen,se a tv-ről)
Hátul a LAN kábelnél csak a sárga led villog, a zöld nem.
Próbáltam resetelni,de nem oldódott meg. :/
Van valakinek valami ötlete,hogy mit kezdjek vele?

(#13395) szata.68 válasza szata.68 (#13394) üzenetére


szata.68
senior tag

megoldottam...

(#13396) shteer válasza szata.68 (#13395) üzenetére


shteer
titán

Vettél újat? ;]
Beírhatod hogyan, hátha más is jár így

..szerintem jónak tűnik

(#13397) szata.68 válasza shteer (#13396) üzenetére


szata.68
senior tag

Nem, egy reset segített. (gondoltam túl béna dolog,azért nem írtam)
Viszont egyből előjött egy probléma,ami nagyon idegesít.
Eddig ment a dropboxból indított letöltés, és most is próbáltam beállítani, de egyszerűen nem találom a settings.json-t. Kerestem már mindenfelé,de biztos rosszul. (ilyen helyet se találok,ott kezdődik a baj: /i-data/.system/zy-pkgs/config/Transmission)
Tudna valaki segíteni,hogy újra megtaláljam? :)

(#13398) Tonyk válasza szata.68 (#13397) üzenetére


Tonyk
veterán

/etc/zyxel/zy-pkgs/Transmission/settings.json

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13399) szata.68 válasza Tonyk (#13398) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi. Ez nagyon ciki,de nem találom. :B :(
Leírom hogy keresem,hátha úgy kijön a hiba. :)
Ez a gép - hálózat - nsa310s és itt csak admin/photo/video stb van :F

(#13400) Mad_Wolf válasza szata.68 (#13394) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

akkor te még olcsón megúsztad :D nekem folyamatosan produkálta ezt, reset ide vagy oda... bekapcsoltam, látta, 1-2 perc elteltével meg már nem tudtam elérni - a pingelés ment, de a kapcsolódás nem. Kivettem a belső hdd-t, és csak a külső usb-s ment, akkor jó volt.
Visszavittem gariztatni, 35 nap alatt kaptam egy újat, ami szintén ezt a problémát produkálta. Képzelheted mit éreztem :D másik wifi routerrel is ugyanezt csinálta, tehát nem a wifi és nem a nas a hibás.
Most kicseréltem a kábelt, leformáztam a belső-külső hdd-ket, külön konnektorba dugtam a nast és a külső hdd-t (ki tudja :) ) és egyelőre 4 napja gond nélkül megy.
Cserébe legalább megtudtam, hogy a belső HDD a hdsentinel szerint már csak 40%-os kondícióban van - köszönhetően a 2 éve folyamatos nasolásnak - igaz előtte is ment már legalább 2 évet külső hdd-ként, szintén torrentezésre használva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.