Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) #79335424 válasza Mr Dini (#14850) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt tudom, de nem használ. Símán visszaíródik a mobilos url. Downgradeltem. A v.43.0 még rendben van, v.44.0 -tól változik.

(#14852) Mr Dini válasza #79335424 (#14851) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Visszaíródik, HA nem lépsz be a mobilos felületről. Nekem miután belépek stimt a dolog... De a sima Firefoxnak alapból tudnia kéne a desktopot...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14853) Thomas16 válasza adomok (#14841) üzenetére


Thomas16
tag

Csak az a baj, hogy a Video főmappában lévő videókat se tölti, nem csak a Transmisionben lévőket. :(

A MiniDLNA-t is leállítottam a config szerkesztése előtt.

(#14854) Mr Dini válasza Thomas16 (#14853) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hanyas minidlna van fent?

slacker -u minidlna
parancsra dob frissebb verziót?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14855) Thomas16 válasza Mr Dini (#14854) üzenetére


Thomas16
tag

Elvileg 1.1.5-ös verzió van fent, de a
slacker -u minidlna
parancsra a "No packages found (status u, pattern (minidlna))" üzenetet dobja :))

(#14856) #79335424 válasza Mr Dini (#14852) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régebben volt, de most nem találok benne kliensmód beállítási lehetőséget. A phony addonnal működött, de a v.44.0 -át már nem hatja meg, ha Firefox Desktop -ra állítom a phony addont.

(#14857) Mr Dini válasza Thomas16 (#14855) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát nem tudom mi lelte a nasod... Az 1.1.5 a legfrissebb, tehát nem lehet a gond a régi minidlna verzió.

Amit tudok még javasolni, hogy írd át a /mnt/HD_a2/ -t /i-data/md0/ -ra.

Illetve ha ez sem oldaná meg, akkor jöhet a debug. Ehhez le kell állítani a minidlna-t a

/ffp/start/minidlna.sh stop

paranccsal, vagy killall -lal, aztán nyomass neki egy

minidlna -d

-et. Az ki fogja bökni, hogy mi a baja remélhetőleg.

@Somatom

Az a fő, hogy nálam így működik! ;] Sima AOSP böngészővel (is). Nem kéne átírnia a mobilra... :F

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14858) M_AND_Ms válasza #79335424 (#14851) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Használj Operát, ott beállítható, hogy asztali böngészőnek mondja magát (pont az ilyen oldalak miatt)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14859) #79335424 válasza M_AND_Ms (#14858) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi a tippet! Nagy csalódás ez nekem, mivel a Firefox nagy kedvencem (a Dolphin mellett). Nincs PC -m, asztali környezetben is arm Androidot használok.

(#14860) Mr Dini válasza #79335424 (#14859) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Esetleg ránézhetsz a nas apache rootjára, h hogyan csekkolja a kliensoldali eszköz típusát (mobil/PC).

Ha mákod van, akkor egyszerűen kikommentelheted a mobil csekkolást és akkor nem fog redirektelni (jól beszélem a Magyartot! :D átirányítani) arra a csodás felületre.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14861) #79335424 válasza Mr Dini (#14860) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolom, SSH -n kéne belemásznom és valahol egy config fájlt módosítanom. Tudsz vmi elérési utat? Gondolom, a módosításhoz le kéne állítanom a szervert. Ezt hogyan?

(#14862) Mr Dini válasza #79335424 (#14861) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha felélesztettem teljesen a nast (remélhetőleg holnap) ránézek, h kivitelezhető-e és ha igen leírok mindent! ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14863) #79335424 válasza Mr Dini (#14862) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ráér. Egyébként most frissítettem a firmware -t. Kíváncsi leszek arra, hogy megy -e a GDrive.

(#14864) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#14860) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Jobb volna, ha rendesen megcsinálnák a mobikos oldalt!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14865) #79335424 válasza M_AND_Ms (#14864) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minek? N+1 éve droidozok, kb. 4 éve vannak Zyxeleim, de egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor használtam azt a felületet. Mi a francnak van az egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#14866) Geripapa válasza #79335424 (#14863) üzenetére


Geripapa
aktív tag

nekem megy :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#14867) M_AND_Ms válasza #79335424 (#14865) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy jó kezelőfelület kényelmes és gyors kezelésre ad lehetőséget. Nekem nincs kedvem minden beállításért a konzolon linux parancsokkal zsonglőrködni, ami droidon szintén körülményes.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14868) #79335424 válasza M_AND_Ms (#14867) üzenetére


#79335424
törölt tag

De milyen beállítást? Fájlkezeléshez nem kell belépni a NAS -ba. A TM -nek, Pyload -nak van külön kliensalkalmazása és webes kezelőfelülete is. Mihez kell belépni a NAS -ba?

(#14869) M_AND_Ms válasza #79335424 (#14868) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Userek, megosztások, kötetek, stb.
Tudom, idővel ezek beállnak, de addig...
És, ha már vsn felület és annak mobilos verziója, akkor már működjön rendesen!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14870) Mr Dini válasza #79335424 (#14863) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! :)

Ránéztem a cuccra. Itt találod meg a webszerver fájljait: /usr/local/apache/htdocs/.

Ahogy néztem sima html jó sok JS-sel fűszerezve, illetve a lelke a dojo mappában van elhelyezve.

Itt egy példa, hogy hogyan oldja meg a megkülönböztetést:

<script type="text/javascript">
if(window.orientation !== undefined && navigator.userAgent.match(/Android|iPhone|iPad|iPod|webOS|BlackBerry|Windows Phone/i)){
location.replace("../playzone,/mobile_login.html");
}

Mint láthatod(/-játok) nem egy hűdebonyolult Assembly kódból áll. Simán kikommenteztem, de nem akarta menteni... :/ Gondoltam a webszerver fogja... Leállítom így:

LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh stop

De ezután sem engedte szerkeszteni. :W

Megfeledkeztem arról, h ez egy read only cucc.

A remount rw-t még nem próbáltam, de szerintem az sem jó neki... Így nehéz lesz módosítani...

Amit esetleg még meg lehet próbálni, hogy lefordítassz egy apacheot a nasra (fontos az apache, mivel lighttpd-n nem működnek az apache modulok, amiket használ), aminek a htdocs-a írható helyen van (pl /ffp/etc/apache/) és oda átmásolni a fájlokat, majd a gyárit kilövetni crontabbal minden indításkor, ezt meg elindítani. (Vagy akár a /ffp/start/ mappában egy általad létrehozott&futtathatóvá tett szkriptbe is mehet.

Ezután lehet majd szerkeszteni.

@M_AND_Ms

Ha jó felület kell vegyél QNAP-ot/Synology-t. Ennyi pénzért ennyit tud. Vagy jobb HW, vagy jobb OS ugyanannyi pénzből.

Én speciel megvagyok a linuxozgatással is. Ha az ember picit jobban belemélyül sokat tanulhat rajta!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14871) #79335424 válasza Mr Dini (#14870) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi lenne akkor, ha nem a megszüntetést próbálnád, hanem a replace utáni elérést lecserélnéd az eredeti (PC) -s felület elérési útjára? Megmaradna az átirányítás, csak éppen a PC -s felületre irányítana vissza. Vagy, a mobilos felület elérési útján is a PC -s felület lenne? Persze, ezekhez is írni kell.

[ Szerkesztve ]

(#14872) #79335424 válasza M_AND_Ms (#14869) üzenetére


#79335424
törölt tag

Engem az bosszant, hogy egy 24" -os, fullHD monitor a miniPC alapértelmezett kimenete, egér és bill. az alapértelmezett beviteli mód és a NAS mégsem a PC -s felületet adja.

(#14873) Mr Dini válasza #79335424 (#14871) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, éppen az a baj, hogy nem tudok írni.

Amúgy akkor, ha a mobilos felületbe beleírnék egy redirectet vissza a PC-s felületre, akkor endless (végtelen) módon írányítana a PC-sről a mobilosra, majd vissza...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14874) #79335424 válasza Mr Dini (#14873) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra gondoltam, hogy a mobilos elérési úton van egy html fájl (vagy, fájlok). Mi van akkor, ha ezeket lecseréled a PC -s felület html -jeire? Az átirányító parancs "megnyugodhat", elvégezte a dolgát, én meg az átirányított helyen is a PC -s felületet kapom. Esetleg egy symlink a mobilos felület elérési útján, ami a PC -sre mutat?

[ Szerkesztve ]

(#14875) Mr Dini válasza #79335424 (#14874) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondom teljesen read only a mappa, így nem tudok cserélni benne. Symlinkre már gondoltam én is, csak még nem volt időm kipróbálni, h hagyja e.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14876) Doky1988


Doky1988
senior tag

Skacok, van új fw? :)
4.70 AFK 2

Most updateltem :D

[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#14877) Tonyk válasza Mr Dini (#14830) üzenetére


Tonyk
veterán

"install failed: Package GoogleDriveClient cheksum mismatched Az oké, hogy elkéstek a januári javítással, de hogy valaki ennyire sietett vele, hogy még az aláírás is lemaradt... Az már teljesítmény! "

Azt azért ugye tudod, hogy a "checksum mismatch" , az nem aláírás hiányára utal ?! :D

<script type="text/javascript">
if(window.orientation !== undefined && navigator.userAgent.match(/Android|iPhone|iPad|iPod|webOS|BlackBerry|Windows Phone/i)){
location.replace("../playzone,/mobile_login.html");
}

Mint láthatod(/-játok) nem egy hűdebonyolult Assembly kódból áll.

Assembly ???? Láttál te már a Assembly-t? Na mer az nagyon nem ilyen!! :D

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14878) Mr Dini válasza Tonyk (#14877) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azt azért ugye tudod, hogy a "checksum mismatch" , az nem aláírás hiányára utal ?! :D

Persze. Csak megváltozott a 4.75-ös fw-ben a csomagok aláírása és a régi volt rajta alapból. Mivel nem egyezett meg az aláírás a frissítettel valószínűleg elfelejtették (újból) aláírni. ;)

Assembly ???? Láttál te már a Assembly-t? Na mer az nagyon nem ilyen!! :D

Foglalkozni nem foglalkoztam vele, mert ott a C, meg a Java. :D De láttam már. Ezzel: Mint láthatod(/-játok) nem egy hűdebonyolult Assembly kódból áll. A félkövérrel kiemeltet értettem lényegnek. Az Assembly csak egy ellenpélda volt. ;) Tudom, hogy Javascriptről van szó...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14879) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#14870) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért nehogy már a nasok közötti árkülönbség a webfelület jóságából adódjon.
Nem kell semmi hókuszpókusz, csak ami van az működjön. Ha nem volna mobilos nem hiányozna (na jó, fantáziálnék róla), de ha van, akkor működjön már. Ezt egy ingyenes cucctól is elvárom. Különössen akkor, ha rá is kényszerít a használatára.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14880) #79335424 válasza M_AND_Ms (#14879) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Különössen akkor, ha rá is kényszerít a használatára."

Na, ez a nagy hiba!

(#14881) M_AND_Ms válasza #79335424 (#14880) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Különösen, hogy "különössen"-nek írtam. ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14882) #79335424 válasza M_AND_Ms (#14881) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nyomatékossítottad. :)

(#14883) Mr Dini válasza M_AND_Ms (#14879) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Valóban. Egy desktop nézet gomb hozzáadása a mobil felülethez csak egy plusz cookiet és egy ifet, ami a cookie tartalmát figyeli kellett volna hozzáadni...

Mondom, ha lecseréled az apachot egy sajátra, akkor bármit szerkeszthetsz.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14884) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#14883) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na, annyira tényleg nem érdekel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14885) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

A 310S-nek meg a 325v2-nek vajon ugyanolyan a tápja? (csak kihúznám a 310s-t, és bedugnám a 325v2-be ami még nincs is meg ha lehet)

Tud esetleg valaki eladó, új 310S-t? Nézegettem a neten,de nem találtam sajnos. (ha nem lesz,akkor veszem a 325v2-t)

(#14886) M_AND_Ms válasza szata.68 (#14885) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nagy valószínűséggel igen

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14887) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Nsa325v2-m 1,5 éve tökéletesen működik. A hétvégén furcsa dologra lettem figyelmes. Minden mappába van egy photo. scr nevű fájl és egy info.zip.

Nos gondolom valami vírus lehet a ludas, bár azt nem értem, ez, hogy történhetett.

Kérdésem, hogy tudnám kiírtani ezt a valamit és milyen további óvintézkedést tegyek meg sűrgősen.

Kösz

(#14888) M_AND_Ms válasza petya80 (#14887) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Fel volt csatolva valami windowsos gépre a nasod és onnét tette rá ezeket egy vírus. Itt nem fog gondot okozni, de ha újra windowsból nézel rá, akkor ezeket fáljokat nem ajánlatos megnyitni.
Szerintem itt a nason töröld őket mindenképp, a windowsos környezetedben pedig takaríts és fertőtleníts!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14889) bizi990


bizi990
senior tag

Minimum egy éve változtatások nélkül használom a nast gyakorlatilag csak torrentre és az adatokat nfs-el érem el. Pár hónapja a TPLink 1043-as router wifije állandóan lehalt, cseréltem egy TPLink WDR4300-ra.
Az új routernél ha linuxról másolok fel nfs-en akár csak pár fájlt a nas-ra, akkor a router 2,5GHz-es része lefagy (5GHz és vezetékes megy). Telefonról TotalCommander nfs-en keresztül nem tud csatlakozni. Most azt vettem észre, hogy ssh-val sem tudok bemenni, connection refused-ot kapok folyamatosan. Webes rész megy. FW: V4.70(AFK.1)
Lehet a nas-nak bármi kihatása a routerre?
Hogyan tudok bejutni a nas-ra?

(#14890) Mr Dini válasza petya80 (#14887) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Esetleg eressz rá egy clamAV-t.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14891) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Felraktam a serviio médiaszervert újra, viszont az ékezetes fájlneveket még nem tudja kezelni. Van valami egyszerű módszer a fájlnevek/könyvtárak csoportos átnevezésére, vagy marad az egyesével átírogatás?

(#14890) Mr Dini: próbaképp felraktam a clamAV-t, ezt hogy kell használni? :B

[ Szerkesztve ]

(#14892) szjoci válasza szjoci (#14891) üzenetére


szjoci
őstag

Az átnevezést megoldottam total commanderben, eszembe jutott hogy van benne ilyen funkció :B

(#14893) Tonyk válasza szjoci (#14891) üzenetére


Tonyk
veterán

Amikor feltelepítetted, adj jogot 777 jogot a /ffp/var/lib/clamav könyvtárra, ill a /ffp/var/log/freshclam.log fájlra. (ha ez a file nem létezne, hozd létre kézzel előtte).
Ezek után freshclam -et elindítva letölti a legfrissebb definíciókat.

clamscan --help : és már láthatod is mit és hogyan ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14894) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

alapbol tudok olyat, hogy NFS megosztassal megosztok ket transmission letolteses mappat? vagy FFP kell hozza?
illetve tudok valogatni, hogy hova rakja a transmission a letolteseket? pl. kette szeretnem valogatni, ugy hogy utana seedben maradjon, es ezt a ket mappat megosztani NFS-el.
ezekhez a ficsorokhoz kell nekem FFP, vagy tudja alapbol? ha kell, merre keresgeljek?

elore is koszi

[ Szerkesztve ]

(#14895) Tonyk válasza eastsider (#14894) üzenetére


Tonyk
veterán

A gyári csomagban lévő NFS-sel nem megy, csak úgy ha, létrehozod az NFS megosztást és erre az új helyre irányítod a TM letöltéseit.
FFP alatt a jelenlegi letöltési helyek is megszthatók NFS-en. Nem kell pakolgatni, átírogatni. (Ebben az esetben viszont a gyárit állítsd le vagy távolítsd el.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14896) Mr Dini válasza szjoci (#14891) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tonyk már megmondta a tutit, de a blogomban a Hasznos eszközök[…] 1. Részének utolsó pontjában kitértem rá. ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14897) szjoci válasza Tonyk (#14893) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm :R

(#14896) Mr Dini: már könyvjelzőzve van, nem emlékeztem rá hogy ez is benne lenne. Amúgy nem lenne jobb egy blogba összefésülni a kettőt, esetleg egy tartalomjegyzékkel megspékelve az elején? :B

(#14898) Mr Dini válasza szjoci (#14897) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, folyamatosan írom hozzá az infókat.

Azért van 2 cikk, mert már majdnem elértem a maximális karakterszámot, amit a PH! egy blogbejegyzésnek enged... Gondolom ha kiküldeném címlapos cikknek, akkor biztosan több karaktert engednének, csak akkor nem tudom, hogy lehet-e utána szerkeszteni, hozzátoldani az íráshoz... Mivel még ilyen cikkem nincs így nincs tapasztalatom e téren... :))

Tartalomjegyzék lassan jó ötlet lenne, csak itt nem hiszem, hogy tudnék horgonyt használni (a #valami re gondolok a link után)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14899) eastsider válasza Tonyk (#14895) üzenetére


eastsider
nagyúr

Hali,
transmission megy nagyon szépen.

NFS-hez tudsz linkelni valami leírást?

(#14900) eastsider válasza eastsider (#14899) üzenetére


eastsider
nagyúr

közben rájöttem. megy is szuperül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.