Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Mr Dini válasza Limari (#13050) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nálam is ugyanez a helyzet, mint Tonyk kollégánál. Szerintem ott van a többi is, csak "nem fér ki" az oldalra. Próbálj lejjebb menni a nyilakkal, mert ott kell lennie...

Wines (:o) gépről készültek a felvételek, most csak ez van... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13052) Limari válasza Mr Dini (#13051) üzenetére


Limari
csendes tag

Köszi hogy megnézted, akkor olvasgatok a neten, hogy nekem csak miért pont az a négy jön be amire nincs szükségem :( görgettem de nincs több, és frissítés is lefutott, de akkor is csak ez a négy maradt :(

(#13053) Mr Dini válasza Limari (#13052) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

FFPből milyen van?

Lehet, h az a baja, h usb stickes (pendrive), mert annak külön repoja van, ha jól látom.(persze csak ha pendriveos ffp van)

Nekem az nsa320s-emen merevlemezes van, azzal működik.

Amúgy látom, h fel vagy cdzve az admin könyvtárba. Szerintem cdz vissza a gyökérbe és úgy hajtsd végre a műveletet.

Jogok megvannak? Ugye root felhasználóval vagy bent?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13054) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Nsa320-om van, és minden kifogástalanul működik - kivéve a nyomtatószerver támogatást. Rádugtam a Samsung ML_1665-ös nyomtatómat, winből nyomtató hozzáadása stb, drivert listából kiválaszt - eddig meggy. Viszont néha nyomtat, néha nem. Nagyon gyakran kell pl reggelente munkába indulás előtt nyomtatnom 5-6 oldalt, amit előző este csináltam meg, de a gyerkőc már alszik a szomszéd szobában és nem akarom felkelteni... Ha kikapcsolom, majd vissza, többszöri alkalom után hajlandó nyomtatni, akár wordből doc-ot, akár másból pdf-et. Nagyon bosszantó... a gépek kábellel csatlakoznak a routerhez, nason legújabb firm...
Van valakinek ötlete?

(#13055) bezzegz


bezzegz
csendes tag

Sziasztok!

NAS310-re szeretnék rakni squid-3.3.8-arm-0.txz-t de nem indul el:(
Tud valaki segíteni a telepítésben? /Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/
stick-ről megy az ffp

köszi

proxy kellene ,hogy az otthoni nas proxy-án keresztül menjek a netre...
vagy esetleg valami más megoldás?

(#13056) #79335424


#79335424
törölt tag

Kérnék egy kis útbaigazítást, mert torrent -ben nem vagyok tapasztalt. Adott egy teljesen szűz, extra csomagos telepítésű TM. Annyit módosítottam, hogy a feltöltést korlátoztam 10KB/s -re. Kaptam egy magnet linket. 4,4GB -os állomány, ami sztem elég "népszerű". Tény, hogy nagyon fos a netem. 3GB -ot, 60KB/s körüli átlaggal töltöttem fel a Gdrive -ra. A Pyload 130KB/s átlaggal szokott letölteni. De a TM most 4-11 peer -ről, 5KB/s -t produkál, nullás seed -del és 6 napot ír a 4,4GB -ra. Sztem ez még ezzel a szar nettel is karcsú. Természetesen nincs más, ami párhuzamosan használná a netet. Lehet, hogy nem (jól) állítottam be vmit?

[ Szerkesztve ]

(#13057) Mr Dini válasza #79335424 (#13056) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Valami nyílt torrentoldalról beszélünk? (Ha igen DHT engedélyezve)

Porttal hogy állsz? Ugye opened? (Screenshot a settingsről nem hátrány ;))

Egyébként a torrent érdekes dolog... Én sem vagyok egy nagy torrent huszár, de azt észrevettem, h akinek gyorsabb az upja, az valahogy nagyobb priorítást élvez a letöltésnél is.

Egyébként ha sebességet szeretnél mérni torrentel, akkor a linux isok pl nagyforgalmúak és ilyen célra megfelelnek.

De egyébként az is lehet, h csak a szolgáltatód korlátozza a torrentet.

Ui.: van külön bittorrent topik is, ott is érdemes rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13058) #79335424 válasza Mr Dini (#13057) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, nyilvános a torrent. Áttúrtam mindent, de nem találtam olyan beállítást, aminek köze lenne a sebességhez. A torrent infó szerint, volt feltöltés is. Terhelés gyakorlatilag nulla és hibaüzenet sincs a logokban. Úgy tűnik, hogy ez ennyit tud. Lehet, hogy az a gond, hogy nagyon sok, kis méretű fájl is van a torrentben. Akkor, marad a türelmes várakozás. Eccer majd csak lejön. :)

(#13059) Tonyk válasza #79335424 (#13058) üzenetére


Tonyk
veterán

TM-ben ugye nincs kipipálva a portforward? A routerben pedig a megfelelő port forwardolva van?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13060) Limari


Limari
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy olyat kérdezni ami mindenhol felmerül, de számomra nem derül ki mi az. Lehet mert mindenkinek számára egyértelmű, ezért bocsi ha hülyeséget kérdezek. A kérdésem, hogy mi az a: Transcoding? Mi az hogy egy nas támogatja vagy nem? Mivel lesz kevesebb egy nas ha nem tudja? Arra gondolok hogy lebutítja a tartalmat? Vagy mégjobb minőségre alakítja át? Vágy átalakítja? De mivé?
Köszönöm!

(#13061) #79335424 válasza Tonyk (#13059) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Ezek is rendben vannak. De, közben "megtáltosodott". 200 -zal száguld és fölfelé is tolja a beállított plafonnal. A cucc fele már le is jött és 4 órát ír a másik felére. Az sokkal jobban hangzik, mint a 6 nap. :)

(#13062) #79335424 válasza Limari (#13060) üzenetére


#79335424
törölt tag

A médiaátvitelnél háromféle típusú eszközt különböztetünk meg. Küldő, továbbító, fogadó. A három közül, valamelyiknek el kell végeznie a "piszkos munkát", az adat médiastream -mé alakítását. Leggyakrabban ezt a fogadó (a lejátszó) végzi. Akkor van gond, ha nem tudja lekezelni az adott formátumot. Ilyenkor a küldő is átveheti a szerepét és proci -izomból elvégezheti, amivel a lejátszó nem boldogul. De, a 310 nem elég izmos ehhez.

(#13063) Limari válasza #79335424 (#13062) üzenetére


Limari
csendes tag

Akkor ezek szerint, ha olyan filmet, vagy zenét töltök le amit a TV támogat, akkor nincs szükség gondolom semmi átkódolásra. Kicsit erősebb NAS-on gondolkozom igen. De olyan amit tudja ezt, az már sokba kerül. De akkor nekem nincs is szükségem átkódolásra, mert nekem csak filmnézésre kell a TV-n. És csak olyat töltök le amit a TVm (LG 42lb5700) támogat. Egy Qnap-TS-120 néztem ki. Jól gondolom?

(#13064) #79335424 válasza Limari (#13063) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elméletileg igen. Gyakorlatilag sokmindenen elhasalhat az a támogatás. Pl. akár a feliraton is. Én más megközelítéssel kezelem a szitut. Egy ARM miniPC -t használok lejátszóként, ami kezeli az SMB megosztást. Így a médiamegosztás funkciók nincsenek aktiválva a NAS -ban. A miniPC ára meg kijön a buta és az okos TV közti különbözetből. Sőt, igazából a tuner is fölösleges, hiszen úgysem használja. A TV tulképp csak egy megjelenítő. Mint egy HDMI -s monitor.

[ Szerkesztve ]

(#13065) Limari válasza #79335424 (#13064) üzenetére


Limari
csendes tag

Köszi, most már értem a lényegét. De én amit szeretnék, hogy a nap 24 órájába elérhető legyen a tartalom, ne fogyasszon sokat, és elég legyen csak a tv távirányítója. És a házban más tv-n is elérhető legyen. Szóval nekem úgy néz ki egy drága nas kell :(

(#13066) #79335424 válasza Limari (#13065) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a transzkódolás is feladata lenne, akkor sztem inkább egy modern, takarékos PC, NAS funkciókkal felvértezve.

(#13067) Mr Dini válasza Limari (#13065) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vegyél raspberry pi2-t.

12kból megvan az alpgép.

Ha a TV-d támogatja a HDMI-CEC-et, akkor a tv-d távirányítójával tudod irányítani.

Kezeli a sambát és GPUból kitolja a filmeket.

Ha felokosítod tunerrel, még élő tv közvetítésre is használhatod.

Szerintem abszolút megéri az árát, én minden TVmre vettem ilyet. :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13068) Tonyk válasza Limari (#13065) üzenetére


Tonyk
veterán

Transzkódolás akkor kell, ha pl van egy fullhd (1920x1080) filmed, amit pl egy 1280x800 vagy pl 800x480-as megjelenítőn szeretnél lejátszani. Ide felesleges az eredeti méretet áttolni.
Vagy esetleg egy olyan, amit maga a lejátszó nem támogat. Transzkódoláskor ilyenkor a "szerver" lebutítja/átalakítja on-the-fly a tartalmat a megfelelő méretre/formátumra.
Jobb minőséget pedig nem lehet elérni. "Sz@rból várat" effektus.
Amennyiben van beépített médialejátszó a LG-ben márpedig tuti van és nem a plex lesz az (de nincs LG-m , így ebben nem vagyok 100%-ig biztos), akkor bizony elég a NSA310, 310s, 320, 320s, 325, 325v2 sorozat.

"Szóval nekem úgy néz ki egy drága nas kell "

Nem tudom ez miből jött le neked, mivel írod, hogy nem kell transcode.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13069) Joshi válasza Limari (#13065) üzenetére


Joshi
titán

Tonyk egész jól leírta hogy mi is az a Transzkódolás, szerintem nincs erre szükséged ha célirányos anyagokat töltesz le amit kezel a TV-éd lejátszója. Egyébként én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy kiváló NAS-t (Zyxel NSA320), és hozzá egy kiváló hálózati médialejátszót Mede8er MED600-at. Nekem fontos volt az hogy a letöltött állományokat ne kelljen kicsomagolni (ISO), és a BD50 3D ISO is támogatva legyen. A tökéletes lejátszó egyértelműen a PC, de nekem is a fogyasztás és macera volt vele a bajom.
A NAS nálam adattár és torrent eszköz, szerintem erre is lettek kitalálva.

(#13070) krealon válasza Limari (#13063) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor ezek szerint, ha olyan filmet, vagy zenét töltök le amit a TV támogat, akkor nincs szükség gondolom semmi átkódolásra."

Ha a TV-n egy filmet le tudsz USB-s tarolorol (pendrive, HDD) jatszani, attol az meg lehet mas kodolasu, mint a DLNA szabvanyban definialt, vagyis igy nem lesz lejatszhato halozaton keresztul. Ebben az esetben szukseges egy eszkoz "ut kozben", ami atalakitja a DLNA-nak megfeleloen. Ezt szokta - egy kelloen eros hardvrerrel rendelkezo NAS-ban - a mediaszerver elvegezni (transzkodolni).

(#13071) gahor72


gahor72
aktív tag

Jó estét!

Immár több éve tulajdonosa vagyok egy ilyen NAS-nak,ami tökéletesen teszi a dolgát,amire nekem kell arra jó.
Hálózaton keresztüli lejátszáshoz ki is szolgálja az összes tv-t itthon.

Tv-t cseréltünk és a mostani sajnos jóformán semmilyen formátumot nem támogat hálózaton keresztül.

A kérdésem a következő:létezi-e olyan megoldás hogy,eme NAS-t rákössem a tv usb portjára?
Mert azon keresztül mindent lejátszana.

Illetve,mennyire életképes megoldás egy olyan külső vinyó hozzákapcsolása aminek több kimenete is van(usb,e-sata),és annak az usb portját rádugni a tvre?

A segítséget köszönöm.

(#13072) shteer válasza gahor72 (#13071) üzenetére


shteer
titán

Nem létezik.

USB-s HDD okés, de egyszerre nem lóghat a tv-n USB-n meg a gépen / NAS-on eSATA-n.

..szerintem jónak tűnik

(#13073) krealon válasza gahor72 (#13071) üzenetére


krealon
veterán

"A kérdésem a következő:létezi-e olyan megoldás hogy,eme NAS-t rákössem a tv usb portjára?
Mert azon keresztül mindent lejátszana.

Illetve,mennyire életképes megoldás egy olyan külső vinyó hozzákapcsolása aminek több kimenete is van(usb,e-sata),és annak az usb portját rádugni a tvre?"

Nem letezik ilyen NAS.
Esetedben inkabb halozatos medialejatszora, MiniPC-re, vagy HTPC-re lesz szukseg. Nepszeru meg a Raspberry Pi 2 is, az ara miatt.

(#13074) melan válasza gahor72 (#13071) üzenetére


melan
senior tag

Javaslom neked a PI2-t. Az én Samsung TV-m is lejátsza hálózaton keresztül a filmeket, de néha-néha elfelejtett 1-2 beállítást, és bosszantott. Aztán Plex, ami jó volt, de kissé darabos. Na, most vettem egy PI2-t és régi álmom vált valóra: mindent visz, gyors, okos és még szép is, igazi házi médiaközpont lett. Így nem kell aggódnom, hogy a következő TV hogyan viszonyul a NASról valóhálózaton keresztüli filmnézéshez, mivel a PI2 megoldja.

Más: egy kérdésem van. A nyomtatómat, ha rákötöm a nasra, néha nyomtat, néha nem. SZeretném a hálózat bármely gépéről elérni a nyomtatót. Már a firmet is lecseréltem, de nem akar megbízhatóan működni. Van valakinek ötlete?

(#13075) vanRobert válasza melan (#13074) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

Nyomtatóra (mert gondolom nem hálózati nyomtatás képes cuccod van neked sem...) én az alábbi megoldást találtam ki:
- vettem egy ilyet (na jó nem pont ilyet, de egy nagyon hasonlót): [link]
- ebbe belehúztam USB-n a nyomtatót, az UTP-s vége meg ment a routerbe.
- aztán vettem még egy ilyet is: [link]
- ezt meg azért, hogy a gépről menjen a scannelés is.
Egyik állásban csak a gépről megy, de akkor onnan a nyomtató minden funkciója, scanner, OCR, stb, másik állásban meg hálózati nyomtatóként minden eszközöm (számítógép, tablet, mobil) tudja kezelni.

(#13076) Mr Dini válasza melan (#13074) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha van PI2-d miért nem használod nyomtató/scanner szervernek? :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13077) melan válasza Mr Dini (#13076) üzenetére


melan
senior tag

Mert a nyomtató a dolgozószobában van, ahol a gép és a NAS, a PI2 pedig a nappaliban a TV alatt. Sajnos a nyomtató nem köthető UTP-n hálózatba, mivel csak USB-s.

(#13078) melan válasza vanRobert (#13075) üzenetére


melan
senior tag

Én is gondoltam már ilyenre, csak az a bosszantó, hogy a NASnak ezt tudnia kell(ene), vagy az USB-s TPlinkes 1043nd routeremnek. De ez az egy dolog nem működik normálisan.

Egyébként a felismerés, feltelepítés a NASnál nem volt gond, csak nem nyomtat mindig a nyomtató (kicsit kerreg, azaz mintha írna), néha igen, néha meg csak pár ki/be kapcsolás után. Nem tudom, miért van ez...

talán egy ötletem maradt: a nyomtató egy USB hosszabbítóval van rákötve a NASra. Lehet, hogy nem jó minőségű? Kb 5 méteres.

[ Szerkesztve ]

(#13079) Mr Dini válasza melan (#13078) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem egy Samu m2070 van a nason(a szines pcn van direktbe) és aktív hub nélkül fel sem ismeri a nyomtatót, nemhogy hosszabítóval. :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13080) vanRobert válasza melan (#13078) üzenetére


vanRobert
tag

Szerintem nem a kábel a gond, nálam a fentebb vázolt megoldással megy egy szintén kb 5m-es bár jó minőségű kábellel, megtörve sehol sincs.
Korábban nekem is ugyanezeket hozta, sem routerbe sem NASba dugva nem volt hajlandó normálisan működni. Custom FW-t nem akartam feltenni, lehet, hogy vitte volna, lehet, hogy nem.
Hetekig szívtam, aztán gondoltam egyet, beszereztem az említett cuccokat, azóta nincs gondom.
Simán nyomtatok a tabletről olyan doksit, amit a Dropboxról nyitottam meg.

(#13081) Limari


Limari
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Miért van az hogy az éjszaka közepén, amikor minden eszköz ki van kapcsolva aminek a hálózathoz köze van, gondol egyet a NAS és hallom hogy felpörög a vinyó, felébred a készenlétből. Majd egy idő után villog a led, vissza alszik. Én úgy gondolnám hogy a TV, vagy a PC tudja csak felébreszteni. A NAS közvetlen a modembe van csatlakoztatva (T-home epc3925) Ugyan így a PC és a TV is. Nincs közbe iktatva semmi.

(#13082) krealon válasza Limari (#13081) üzenetére


krealon
veterán

"Én úgy gondolnám hogy a TV, vagy a PC tudja csak felébreszteni. A NAS közvetlen a modembe van csatlakoztatva (T-home epc3925) Ugyan így a PC és a TV is. Nincs közbe iktatva semmi."

A multkorjaban volt szerencsem egy T-home halozatot sniffelni. A Cisco EPC 3925 periodikusan vegigszkenneli a belso halozat osszes ip cimet. (Valoszinuleg a fix IP-s gepeket keresi, hogy a DHCP pool-t ennek megfelleoen alakitsa. IP utkozes meg sohasem fordult elo ilyen halozaton.)
Ugy gondolom, ez a keresgeles ebreszti fel a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

(#13083) Limari válasza krealon (#13082) üzenetére


Limari
csendes tag

Köszi! Most már akkor tudom ezt is. Én is valami ilyesmire gondoltam, és biztos így van ahogy írtad. Csak az okát nem tudtam eddig.
Lenne még egy kérdésem :) Szeretném a munkahelyem hozzáférni a NAS tartalmához. Azon kívül hogy engedélyezem az FTP hozzáférést, mit lehet még tenni? Nem értem :( Az itthoni gépen elérem FTP-n keresztül. De a munkahelyi, vagy idegen gépen ami nem ezen a hálózaton megy, nem :( Mit kell még beállítani, ehhez? Nem igazán értek hozzá, de a böngészőbe csak ezt írtam be: ftp://(nas IP címe) És így ment az itthoni hálózatról.

[ Szerkesztve ]

(#13084) krealon válasza Limari (#13083) üzenetére


krealon
veterán

Ha az otthoni halozatod szelen levo router WAN oldalan publikus IPv4 cimed van, es a 21-es portot tovabbitod a NAS IP cimere, akkor kulso halozatbol az ftp://<WAN-IP-cimed>/ segitsegevel elered a NAS-t kivulrol.

Ha a WAN IP idonkent valtozik, akkor No-IP, ingyenes Dinamikus DNS segitsegevel (regisztralni kell egy nevet, amit a routerben, vagy a NAS-ban levo DDNS kliensben be kell allitani, es ez frissiti az aktualis WAN IP cimet a nevhez) az ftp://<regisztralt-neved.ddns.szolgaltato>/ URL-en keresztul tudod elerni a NAS FTP szerveret.

(#13085) Limari válasza krealon (#13084) üzenetére


Limari
csendes tag

Köszi az infót. De ebből egy kukkot sem értettem, azt sem tudom mit hol keressek. Meg ezek a fura rövidítések :F De ez már az én bajom, de így látom ebből nem lesz távoli hozzáférés :(

(#13086) Anonymus23 válasza Limari (#13085) üzenetére


Anonymus23
veterán

"Meg ezek a fura rövidítések"
Bocs de ezen hangosan felröhögtem :C ;]

;) - The Power of the Light Side

(#13087) Mr Dini válasza Limari (#13085) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Routeren port forward részbe beírod portnak a 21-et, esetleg külső portnak vmi mást, azt regisztrálsz a noip.com-on, létrehozol egy hostot, majd leszeded a nasra a dyndns (vagy dydns :F) csomagot és kitöltöd az adatokat.

Ezután kintről az ftp://<noip hosztnév> -en éred el. (Ha a külső portot is változtattad, akkor az url végére :<port>)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13088) Bery


Bery
csendes tag

Üdv fiúk! Csináltam egy kis link gyűjteményt, hogy könnyebben meg találjatok dolgokat!
Szeretném tovább bővíteni, ha van ötletetek vagy igényetek, nyugodtan írjatok!
A szerver lassan indulhat el, legyetek türelmesek.......... :)
-link-

(#13089) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Van egy NSA320s nasom, rávettem magam a firmware frissítésre, azóta viszont az admin felületre nem tudok belépni, valamint nas seeker se látja. Viszont a tartalmát látom a nasnak, transmission is jól működik.
Mi lehet a probléma? Előre is köszi.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#13090) shteer válasza JoHnni (#13089) üzenetére


shteer
titán

IP-je nem változott?
Reset 1 sípszóig meg kell oldja

..szerintem jónak tűnik

(#13091) JoHnni válasza shteer (#13090) üzenetére


JoHnni
senior tag

Köszi, úgy néz ki sikerült. :R

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#13092) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával szenvedek hogy van egy NSA 310s és egy router. U** interneten minden működött tökéletesen. Viszont internet szolgáltató váltás történt és azóta a transmision nem tölt le és fel semmit. Azt írja hogy a port ismerten. Itt arris típusú modem van aminek a beállításait nem tudom elérni mert jelszót két amit én nem tudok. (gondolom a szolgáltató átírta). Felhívtam az ügyfélszolgálatot és ők azt mondták hogy nem blokkolnak semmit se. Annyit tett meg a hölgy hogy átrakta a modemet dinamikus ip kiosztásra. Ha a portot ilyen online oldalon rá nézek azt írja hogy nyitva. Esetleg valakinek ötlet? Érdekesség asztali gépen más torrent kliens működik. Átírva arra a portra a TM akkor se indul el. :(

(#13093) FNZ


FNZ
őstag

hali!

van egy 325-ös masinám és amikor lekezdtem használni (torrent), akkor egy "kész" könyvtárba töltögettem le a filmeket. most hogy a gyerek nő, már kapcsolgatja a tv-t és nézi hálózatról a meséket. mivel ömlesztve vannak a filmek, ezért a gyerek nem tudja, hogy melyik könyvtárban mi van és hááát nem kéne bizonyos könyvtárakba belépnie.
csináltam külön alkönyvtárakat (filmek, mesék, stb) és ide mozgatnám át rendszerezve a letöltött anyagokat, hogy a gyerek a mese könyvtárat nyomkodja csak a tv-n.

hogyan lehet azt megoldani, ha a letöltött anyagot átmozgatom a megfelelő könyvtárban, az a transmission-ban is működjön tovább, hol tárolja el az útvonalát, hogy hol keresi az adatot, hogy át tudjam írni?

jelenleg úgy csináltam, hogy
-leállítottam a torrent futását a transmission-ban
-átmozgattam a könyvtárat az új helyére
-kitöröltem a tm-ből a torrentet
-torrent hozzáadásánál megadttam a letöltött torrent fájlt + új útvonalat
-ellenőrizte a tm és ment a seed rendesen

ennek a módszernek az a hátránya, hogy elveszíti a torrent statisztikai adatait, vagyis nulláz mindent és nem látom, hogy eddig mennyi is volt az aránya.

ennél egyszerűbben, valamilyen állományban nem lehet átírni az új elérési útra, hogy a statisztikai adatok megmaradjanak?

[ Szerkesztve ]

(#13094) Tonyk válasza FNZ (#13093) üzenetére


Tonyk
veterán

TM Remote GUI-ben jobb klikk a torrenten és Adathely beállítása ...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13095) FNZ válasza Tonyk (#13094) üzenetére


FNZ
őstag

:R isten király :R
bakker megnéztem minden beállítást (torrenten jobb egér -> tulajdonságok, tm beállítások,stb), winscp-vel böngésztem már mindent (írogattam pár dolgot, ami félig sikerült is), hogy mit hol lehetne átállítani.
figyelmetlen voltam az adathely beállításra :W , hogy én mekkora ... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#13096) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Szeretném beállítani a watch dir -t a transmissionban, de sehogy nem sikerül.

Ezt illesztem be a settings.json fájlba:

"watch-dir": "/i-data/md0/video/AAAAAAAtorrentfile",
"watch-dir-enabled": true

De folyamatosan az alábbi és hasonló hibákat kapom:

root@NSA310:~# /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
[2015-08-20 23:33:34.461 CEST] JSON parse failed in /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json at pos 2182: STRAY_TOKEN -- remaining text ""watch-dir": "/i"

mit rontok el?

Köszönöm!

(#13097) Tonyk válasza huliganboy (#13096) üzenetére


Tonyk
veterán

Settings.json file utolsó sorába szúrtad be? Mert ha igen, akkor az eredeti utolsó sor végére tegyél egy vesszőt. Erre utal a hibaüzenet is : "remaining text" .

Azaz minden sor végén vessző van, kivéve az utolsó sorén! AMit meg ugye egy lezáró kapcsos zárójel } követ.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13098) huliganboy válasza Tonyk (#13097) üzenetére


huliganboy
addikt

áh köszönöm ez volt a megoldás.

Én pont és vesszőt raktam az eredeti sor végére és úgy nem akart menni

NAGYON KÖSZÖNÖM! :R

(#13099) feco93 válasza feco93 (#13092) üzenetére


feco93
tag

Sziasztok!

Beszéltem az internet szolgáltatóval és ő azt mondták nem korlátoznak semmit se. Mondom próbaképpen át vittem másik internetre s ott se működött. Szóval véletlen egybeesés volt. Szóval valami a nsa-al nem jó.

Próbáltam frissíteni de az se segített. :(

Le állítottam és ki adtam ezt a parancsot.
Esetleg valakinek valami ötlet?

transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

root@NSA310S:~# transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*
[2015-08-23 04:09:09.795 UTC] Transmission 2.83 (14298) started (session.c:736)
[2015-08-23 04:09:09.795 UTC] RPC Server Adding address to whitelist: *.*.*.* (rpc-server.c:824)
[2015-08-23 04:09:09.796 UTC] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 127.0.0.1:9091/transmission/ (rpc-server.c:1033)
[2015-08-23 04:09:09.796 UTC] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:1037)
[2015-08-23 04:09:09.796 UTC] RPC Server Password required (rpc-server.c:1040)
[2015-08-23 04:09:09.796 UTC] UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 225280 (tr-udp.c:78)
[2015-08-23 04:09:09.796 UTC] UDP Please add the line "net.core.rmem_max = 4194304" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:83)
[2015-08-23 04:09:09.797 UTC] UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 225280 (tr-udp.c:89)
[2015-08-23 04:09:09.797 UTC] UDP Please add the line "net.core.wmem_max = 1048576" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:94)
[2015-08-23 04:09:09.797 UTC] DHT Reusing old id (tr-dht.c:306)
[2015-08-23 04:09:09.797 UTC] DHT Bootstrapping from 46 IPv4 nodes (tr-dht.c:154)
[2015-08-23 04:09:09.797 UTC] Using settings from "/ffp/tm/.transmission-daemon" (daemon.c:557)
[2015-08-23 04:09:09.798 UTC] Saved "/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json" (variant.c:1214)
[2015-08-23 04:09:09.798 UTC] transmission-daemon requiring authentication (daemon.c:577)
[2015-08-23 04:09:09.798 UTC] Loaded 48 torrents (session.c:1992)
[2015-08-23 04:09:09.798 UTC] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:70)
[2015-08-23 04:09:09.798 UTC] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2) (natpmp.c:70)
[2015-08-23 04:09:11.785 UTC] Port Forwarding (UPnP) Found Internet Gateway Device "http://192.168.1.1:1900/ipc" (upnp.c:223)
[2015-08-23 04:09:11.785 UTC] Port Forwarding (UPnP) Local Address is "192.168.1.99" (upnp.c:225)
[2015-08-23 04:09:11.786 UTC] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding through "http://192.168.1.1:1900/ipc", service "urn:schemas-upnp-org:service:WANIPConnection:1". (local address: 192.168.1.99:51413) (upnp.c:300)
[2015-08-23 04:09:11.786 UTC] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding successful! (upnp.c:303)
[2015-08-23 04:09:11.786 UTC] Port Forwarding Forwarded (port-forwarding.c:92)
^C

[ Szerkesztve ]

(#13100) Tonyk válasza feco93 (#13099) üzenetére


Tonyk
veterán

És ezt a parancsot miért adtad ki? Tudod egyáltalán mire jó? Na, mert hogy a problémádra nem!

Az hogy a gépedről nézve nyitottnak jelzi a portot az a bizonyos webhely, egy dolog. Ennek vagy bármely más portnak amit kiválasztasz forwardolva kéne lennie a nas-od felé. Ez a feltöltés részét meg is oldaná.
De hogy le sem tölt a TM, az arra utal, hogy a nasod nem lát ki a net felé. A nas menüjéből próbáltál már pingelni interneten lévő címet? Ha nem, kezd azzal, hogy egyáltalán van-e net a nason.

"Szóval valami a nsa-al nem jó."

:) Szerintem meg user error!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.